The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Μαρ 10, 2011 1:36 am
fanis1972 έγραψε:.... μου θυμησε την μανα μου σε στιγμες υστεριας Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ??? ΝΤΡΟΠΗ!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Μαρ 10, 2011 9:46 am
Ποσώς με ενδιαφέρει αν η Αρώνη θα μεταδώσει από Γερμανία ή όχι...Στο κάτω κάτω τόσος κόσμος είναι εκεί στην Ερτ και ελεύθεροι χωρίς παιδιά και υποχρεώσεις , ας στείλουν κάποιον από εκεί να τελειώνουμε. Την ώρα της μετάδοσης θέλουμε λίγα λόγια και καλά δεν θέλουμε αερολογίες π.χ. μπακοδήμου (δεν ξεχνάω με τίποτα την μπαρούφα της με το fyrom..μα με τίποτα όμωςΛένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Angry-smiley-17113)...
Να είμαι ειλικρινής δεν την ήξερα πριν την κα Αρώνη γιατί γενικώς δεν παρακολουθώ και πολύ τηλεόραση και κυρίως Ερτ...Την βραδιά του τελικού η παρουσία της είναι αναλόγως με την φετινή μας διοργάνωσης. Ένα μονότονο πράγμα που όλη η μονοτονία ήρθε και έδεσε!!! Suspect Sleep Sleep Sleep .
Πάντως για ένα είμαστε νο1 μέχρι στιγμής είχαμε τον χειρότερο εθνικό τελικό με διαφορά!!! Μπράβο μας!!!
Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Not-tagged-smiley-10241
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Μαρ 10, 2011 10:26 am
ale έγραψε:Ποσώς με ενδιαφέρει αν η Αρώνη θα μεταδώσει από Γερμανία ή όχι...Στο κάτω κάτω τόσος κόσμος είναι εκεί στην Ερτ και ελεύθεροι χωρίς παιδιά και υποχρεώσεις , ας στείλουν κάποιον από εκεί να τελειώνουμε. Την ώρα της μετάδοσης θέλουμε λίγα λόγια και καλά δεν θέλουμε αερολογίες π.χ. μπακοδήμου (δεν ξεχνάω με τίποτα την μπαρούφα της με το fyrom..μα με τίποτα όμωςΛένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Angry-smiley-17113)...
Να είμαι ειλικρινής δεν την ήξερα πριν την κα Αρώνη γιατί γενικώς δεν παρακολουθώ και πολύ τηλεόραση και κυρίως Ερτ...Την βραδιά του τελικού η παρουσία της είναι αναλόγως με την φετινή μας διοργάνωσης. Ένα μονότονο πράγμα που όλη η μονοτονία ήρθε και έδεσε!!! Suspect Sleep Sleep Sleep .
Πάντως για ένα είμαστε νο1 μέχρι στιγμής είχαμε τον χειρότερο εθνικό τελικό με διαφορά!!! Μπράβο μας!!!
Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Not-tagged-smiley-10241
+1000000
Όσο για την ώρα της μετάδοσης, ΝΑΙ θέλουμε ΛΙΓΑ & ΚΑΛΑ, όχι αερολογίες, αλλά όχι και ξυνίλα - ψυχραμάρα - απαξίωση. ΟΠΟΙΟΣ και να το κάνει, είτε είναι η κ. Αρώνη είτε όχι...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty ΔΕΝ έχει κλείσει το θέμα, και από την ΕΡΤ αρνούνται πως υπάρχει ΚΑΝ θέμα...

Πεμ Μαρ 10, 2011 11:27 am
«Δεν ισχύει τίποτα... Δεν υπάρχει κανένα θέμα με τη Λένα», λέει η υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων της ΕΡΤ Ευαγγελία Πισκερά, η οποία χρόνια τώρα διαχειρίζεται με επιτυχία και κυρίως ψυχραιμία το πρότζεκτ Eurovision?...και τις εκάστοτε κρίσεις του. «Υπάρχει μια συνάντηση που εκκρεμεί με τη Λένα Αρώνη.
Η παρουσιάστρια είχε συμφωνήσει με την ΕΡΤ για τον ελληνικό τελικό. Το θέμα της Γερμανίας παραμένει ανοικτό επειδή ακόμη δεν έχει γίνει αυτή η συνάντηση
». Ατομα από τον κύκλο της παρουσιάστριας επιβεβαιώνουν ότι καμία συζήτηση δεν υπήρξε με τους υπευθύνους της ΕΡΤ, ωστόσο αφήνουν ανοιχτό το ενδεχόμενο ακόμη και της άρνησής της.

Αν κάτι τέτοιο τελικά ισχύσει, τότε θα ανοίξει ένας νέος κύκλος? αναζήτησης της σχολιάστριας της 56ης Eurovision στη χώρα μας. Οι φήμες για την άρνηση της Λένας Αρώνη να αναλάβει τον σχολιασμό των ημιτελικών και του τελικού της Eurovision ξεκίνησαν από την εκπομπή της Ελεονώρας Μελέτη «Πρωινή Μελέτη», στην οποία παρουσιάστηκε ως βεβαιότητα το «όχι» της παρουσιάστριας στην ΕΡΤ.
Πηγή: ΕΘΝΟΣ
Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Lena-Arwnh-kores-mesa
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Μαρ 10, 2011 11:59 am
Με τρία παιδιά (κουκλίτσες) και διατηρείται κομψή!! Πως τα καταφέρνει???Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Angry-smiley-177
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Μαρ 10, 2011 12:23 pm
ale έγραψε:Με τρία παιδιά (κουκλίτσες) και διατηρείται κομψή!! Πως τα καταφέρνει???Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Angry-smiley-177
ΨΟΦΑΕΙ ΣΤΗ ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΞΗΜΕΡΟΒΡΑΔΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ! ΠΡΟΦΑΝΩΣ Very Happy
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Μαρ 10, 2011 12:26 pm
ale έγραψε:Με τρία παιδιά (κουκλίτσες) και διατηρείται κομψή!! Πως τα καταφέρνει???Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Angry-smiley-177
Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Images?q=tbn:ANd9GcSkXshtgOxbcOKe7iI1dPT2WZriUiWr73RWRGKqCn3_fCuRGOd1&t=1
Και ίσως σε συνδυασμό και με καλό μεταβολισμό - σωματότυπο & γυμναστική!

Είναι πραγματικά και πολύ όμορφη και πολύ κομψή γυναίκα...

Την ξυνίλα Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 1269258028_sour-taste_250x, υπεροψία και απαξίωση να μην είχε, και θα την αγαπούσαμε κιόλας!!!
Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Obscene-smiley-1037Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Obscene-smiley-7244

Αν τελικά, πάει στη Γερμανία μπορεί να μας αποδείξει ΑΝ ΘΕΛΕΙ ότι ήμασταν σκληροί μαζί της!

Το concept της αναμετάδοσης είναι από μόνο του πιο "κοντά της"...
(όπως πιο κοντά της ήταν η παρουσίαση των κομματιών, και ήταν καλύτερη απ' ότι στον τελικό!)
Και δε θα έχει και το άγχος "της εικόνας"!
Νομίζω πως το να πει 2-3 πράγματα σε max 30 sec, για την κάθε συμμετοχή δεν πρέπει να της δημιουργεί ούτε αμηχανία ούτε ενοχικά σύνδρομα...

Δε χρειάζεται να αρχίσει τις σάχλες, αλλά θα πρέπει να δείξει λίγο (έστω και προσποιητό) ενθουσιασμό, και να προσπαθήσει να έρθει λίγο πιο κοντά στο πνεύμα του διαγωνισμού...
Και ΝΑΙ, αν κάτι (κάποια εμφάνιση) είναι κραυγαλέο να γελάσει ή να καυτηριάσει ευγενικά (τη διάσταση της Eurovision δηλαδή γιατί την καυτηρίασε?), αν κάτι το θεωρήσει πολύ καλό να το εκφράσει, αν κάτι το θεωρήσει "outsider φαβορί" Razz ας μας το πει...
ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ, βρε παιδάκι μου... tongue

Τα παραπάνω, βέβαια, ισχύουν για ΟΠΟΙΟΝ και αν πάει, τελικά!
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Μαρ 10, 2011 11:59 pm
κυριε admin μου γιατι σβησατε το σχολιακι που εγραψα;δεν εβριζα κανεναν και καλοπιανα και τον Φανη μην μας μεινει στον τοπο.(ειναι και σε δυσκολη ηλικια κανει και διαιτα) :bom:
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Μαρ 11, 2011 12:04 am
Σβηστηκαν όλα τα σχόλια,από τη στιγμή που γεννηθηκε η αφορμη και πήρε άλλο δρόμο το θέμα.
Η συζήτηση μπορεί να συνεχίσει κανονικά.
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Μαρ 11, 2011 12:10 am
όντως κούκλα η Λένα και οι κορούλες της!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Μαρ 11, 2011 2:51 pm
"To "Watch my dance" δεν είναι εύκολο κομμάτι"
Λένα Αρώνη: Δεν ξέρω αν θα πάει καλά ο Λούκας!

Λίγο μετά τη βραδιά του ελληνικού τελικού της Eurovision, η παρουσιάστρια Λένα Αρώνη μιλάει στο περιοδικό “People» και όπως λέει, δε νιώθει ότι έμπλεξε με την ΕΡΤ, αλλά μπήκε σε μια ιστορία συνειδητά. Μεταξύ ΕΡΤ και Eurovision, η παρουσιάστρια αναφέρθηκε και στην οικογένειά της, λέγοντας ότι δεν σκέφτεται το ενδεχόμενο τέταρτου παιδιού, αφού με τα τρία νιώθει πλήρης. Με το σύζυγό της, Ηλία, είναι μαζί 18 χρόνια και παραδέχεται πως είναι πολύ τυχερή που τον έχει δίπλα της.

Ας έρθουμε τώρα στα της Eurovision: Σχετικά με την απουσία του Γιώργου Αλκαίου από τη βραδιά της παρουσίασης, η Λένα Αρώνη είπε χαρακτηριστικά: ''Τον πήρα τηλέφωνο εγώ, αλλά είπε ότι δεν είχε τον απαιτούμενο χρόνο και δεν μπορούσε να μπει στη διαδικασία να παίζει ζωντανά στην αρχή της εκπομπής, όπως είχαμε σχεδιάσει. Επειδή μένει πια μόνιμα στη Μήλο, του είπα να έρθει μόνος του, να του πούμε ένα γεια ζωντανά στο στούντιο. Ούτε αυτό μπορούσε να γίνει, γιατί τη συγκεκριμένη ημερομηνία θα έλειπε. Και είπαμε να παίξει η διασκευή του κομματιού από τον Νίκο Τουλιάτο και τον David Lynch.''

Επιπλέον, η ίδια παραδέχτηκε: ''Μου φταίνε πάρα πολλά, αλλά δεν βρίζω, δεν είμαι άνθρωπος της φωνής. Με τρέφει η αρμονία. Το ταπεραμέντο μου δεν είναι η έκρηξη. Αν πατήσεις, όμως, το κουμπί, γίνομαι πυρηνική βόμβα'' και συνέχισε: ''Είναι γνωστό το παιχνίδι γύρω από τη Eurovision, των σχολίων που αποδεκατίζουν και κατακερματίζουν όποιον παίρνει μέρος. Είναι αντικείμενο, εκ των προτέρων, τρομερά κακοπροαίρετων σχολίων.''

Τέλος, σχετικά με την ελληνική συμμετοχή και το «Watch my dance», ανέφερε: ''Δεν ξέρω αν θα πάει καλά ο Λούκας. Δεν είναι εύκολο κομμάτι, αλλά αυτό μου αρέσει. Μπορεί να πάει καλά, καλύτερα από την εκπομπή μας. Μπορεί να είναι η χρονιά που η Eurovision θα ρισκάρει.»
Πηγή: Πρώτο Θέμα


Μετά θα φταίω εγώ που θα τα «χώσω» στην κ. Αρώνη… Evil or Very Mad
Μία γυναίκα μορφωμένη, καλλιεργημένη και με τόσα χρόνια εμπειρία στο χώρο δικαιολογείται από τη μία να είναι ενοχλημένη για τα σχόλια που έχουν γίνει, και από την άλλη να λέει ατάκες του στυλ «Δεν ξέρω αν θα πάει καλά ο Λούκας!»
(εκτός και αν θέλει να στηρίξει ΑΥΤΗ την άποψη)

Δεν ξέρεις, καλή μου, πως ΑΥΤΟ θα μπει με μεγάλα γράμματα, ενώ η συνέχεια (που το «μαζεύεις») θα υποβαθμιστεί? Κάποια με το δικό σου επίπεδο δε μπορούσε να δώσει το γενικότερο νόημα που μπορεί να διακρίνει κάποιος αν διαβάσει όλη τη φράση σου (χωρίς προκατάληψη), χωρίς να χρησιμοποιήσει κάποια τόσο «επικίνδυνη» έκφραση? Suspect

Μήπως, τελικά, κ. Αρώνη επιζητάς να συντηρήσεις το θέμα, όπως ακριβώς κάνανε και οι «μη ποιοτικοί» προκάτοχοι σου? Είναι γλυκιά η επικαιρότητα, έτσι? Suspect

Μήπως, τελικά, κ. Αρώνη προωθείς το και καλά «μη εμπορικό» προφίλ προκειμένου να γίνεις πιο εμπορική? Suspect

Μήπως, τελικά, κ. Αρώνη θα έπρεπε να κάνεις λίγο αυτοκριτική, αντί να προσφέρεις άλλοθι στον εαυτό σου τη ... δεδομένη κακεντρέχεια που «συνοδεύει το διαγωνισμό»? Είσαι σίγουρη κ. Αρώνη πως ήσουν τέλεια και ΌΛΑ τα σχόλια γίνανε κακοπροαίρετα , ή απλά το χρησιμοποιείς σαν ασπίδα για να αποφύγεις να απαντήσεις? Suspect

Απλά ερωτήματα…
Αλλά ξέχασα, φταίει που η Eurovision είναι αντικείμενο, εκ των προτέρων, κακοπροαίρετων σχολίων! Επίσης φταίει που εγώ προσωπικά έχω εμμονή σε επίπεδο αρρώστιας με την κ. Αρώνη! green

Τέλος, κ. Αρώνη εφόσον πλέον μας δείχνεις ότι «το έχεις» ΚΑΙ το παιχνίδι της δημοσιότητας, ελπίζω να πας τελικά στη Γερμανία και να κάνεις και μία πολύ ζωντανή κι ενδιαφέρουσα αναμετάδοση, που θα την συζητήσουμε για πολύ (και δεν εννοώ αρνητικά).
Δεν το χρωστάς μόνο σε εμάς, αλλά και στον εαυτό σου!
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Μαρ 11, 2011 6:29 pm
Ο ελληνικός τελικός θύμιζε παραγωγές “Τηλεάστυ”
08.03.2011 · Buzz ·

Από απογοήτευση μέχρι εκνευρισμό προκάλεσε η φετινή διοργάνωση της Eurovision από την ΕΡΤ. Η κατεύθυνση που έδωσε ο αρμόδιος Υπουργός στο να σταματήσουν τις φιέστες και να μην προκαλούν με έξοδα, έφτασε στο άλλο άκρο.

Κατάφερε λοιπόν η σημερινή διοίκηση της ΕΡΤ το ακατόρθωτο – να πάρει ένα θεσμό ο οποίος είχε 70% τηλεθέαση, και να τον κάνει να έχει 16%!

Οι λίγοι λοιπόν οι οποίοι παρακολούθησαν την παραγωγή απόρησαν πως γίνεται μια εταιρεία η οποία έχει τόσους χιλιάδες εργαζομένους ειδικούς στην τηλεόραση, με υποδομές εκατοντάδων εκατομμυρίων ευρώ, με ετήσιο προϋπολογισμό τεράστιο, να παρουσιάζει ένα απαράδεκτο τηλεοπτικό αποτέλεσμα που συγκρινόταν με παραγωγές του Τηλεάστυ.

Η διοίκηση του οργανισμού θα πρέπει να εξετάσει πόσο τελικά κόστισε η απαξίωση ενός θεσμού – πως γίνεται να κληρονομείς κάτι που έχει κοστίσει κάποια εκατομμύρια ευρώ για να είναι τόσο δημοφιλές μετά από χρόνια, και να καταφέρνεις μέσα σε μερικές ώρες να το γκρεμίσεις.

Το αν τα τραγούδια ήταν καλά ή κακά, και το αν ο θεσμός της Eurovision είναι σημαντικός ή όχι δεν έχει καμία σχέση με το αν οι άνθρωποι οι οποίοι πληρώνονται για να κάνουν μια δουλειά, στην προκειμένη περίπτωση μια τηλεοπτική παραγωγή, γνωρίζουν να την κάνουν ή κακώς βρίσκονται εκεί που βρίσκονται.

Πηγή: Music & Media

απο το eurovision.gr το παραπανω αρθρο και νομιζω οτι τα λεει ολα.
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Μαρ 11, 2011 6:37 pm
Διαβαστε τα παρακατω και μετα ελατε να βρισουμε ολοι μαζι!!!!!γιατι νομιζω οτι της χρειαζεται.
:cherry: affraid Twisted Evil

Λίγες ώρες μετά από την εκπομπή της Eurovision που προκάλεσε ποικίλα αρνητικά σχόλια, η Λένα Αρώνη μιλά αποκλειστικά για πρώτη φορά στο Queen.gr και απαντά στους επικριτές της, εξηγώντας το λόγο για τον οποίο επέλεξε αυτό το concept εκπομπής.

Η παρουσιάστρια αναφέρεται στο Γιώργο Αλκαίο και δίνει απαντήσεις αναφορικά με τη μη παρουσία του στον ελληνικό τελικό αλλά και την έλλειψη προβολής σε video του «Ώπα» ενώ δεν κρύβει πώς ο διαγωνισμός πρέπει να πάρει τις πραγματικές του διαστάσεις!

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από τη βραδιά;
Εγώ θα πω εντυπώσεις; Δεν υπάρχει περίπτωση. Αμέσως μετά το live μου δε μπορώ να πω τίποτα.

Ξεκινώ λοιπόν με την εκπομπή. Με εξέπληξε ότι δεν υπήρχε ηχογραφημένο μήνυμα του Γιώργου Αλκαίου που εκπροσώπησε πέρυσι την Ελλάδα, ενώ αντιστοίχως υπήρξε του Σάκη Ρουβά που συμμετείχε δύο χρόνια πριν;
Είχαμε μία επικοινωνία με το Γιώργο και δεν προχώρησε.

Του ζητήσατε να κάνει κάποιο ηχογραφημένο μήνυμα και σας αρνήθηκε;
Διασκευάσαμε το κομμάτι του. Έπαιξε ο Τουλιάτος και ο David Lynch το κομμάτι του.

Αυτό φαντάζομαι δεν έχει να κάνει με το ηχογραφημένο μήνυμα.
Μιλήσαμε με το Γιώργο από τις πρώτες ημέρες που ξεκίνησε η προετοιμασία της βραδιάς και ότι είδατε είναι αυτό.

Όπερ και σημαίνει πως αρνήθηκε να σας κάνει κάποιο ηχογραφημένο μήνυμα;
Ηχογραφημένο μήνυμα δεν ζητήσαμε. Του ζητήσαμε να έρθει στο στούντιο και να παίξει live το τραγούδι του πράγμα το οποίο δεν έγινε.

Μου έκανε εντύπωση γιατί υπήρχε κάτι ανάλογο με τον Σάκη Ρουβά…
Θα μείνουμε πολύ ώρα σ’ αυτή την ερώτηση; Δεν έχω να σας πω τίποτε άλλο.

Δεν επιδιώξατε λοιπόν κάτι παραπάνω;
Είχαμε ένα πολύ συγκεκριμένο concept πάνω στο οποίο δεν προχώρησε η επικοινωνία μας. Θέλαμε να έχουμε οπτικό μήνυμα το οποίο δεν μπορούσαμε γιατί ο Γιώργος μένει εκτός Αθηνών. Ηχητικό μήνυμα κάνεις στο ραδιόφωνο. Εμείς σε όλα είχαμε εικόνα.

Δηλαδή αρνήθηκε να σας δώσει οπτικό μήνυμα;
Το τραγούδι του -γιατί δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε- παίχθηκε μέσα στο πλατό. Με έναν τρόπο δηλαδή προσπαθούσαμε να βρούμε μία σύνδεση με πέρυσι. Είπαμε για την θέση του, διασκευάστηκε το τραγούδι!

Ενώ παρουσιάστηκε όμως η συμμετοχή της περσινής νικήτριας Λένας, δεν προβλήθηκε αντιστοίχως η περσινή ελληνική συμμετοχή.
Δεν έχω να πω κάτι άλλο πάνω σ’ αυτό.

Αλλάζω θέμα. Πολλοί από τους δημοσιογράφους διαφώνησαν με τον τρόπο παρουσίασης της βραδιάς. Τόνισαν ότι ήταν άνευρη και δεν θύμιζε σε τίποτα Eurovision.
Τα σχόλια είναι δεκτά. Όταν κάνεις μια δουλειά που εκτίθεσαι είναι ποικίλα. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο ως προς την άνευρη παρουσίαση. Όσον αφορά το ότι δεν θύμιζε Eurovision. Ήταν σχεδιασμός πολύ συγκεκριμένος με πάρα πολύ συγκεκριμένο μήνυμα.

Ποιο ήταν το μήνυμα;
Αυτό που εισπράξατε.

Το μήνυμα δηλαδή ήταν δεν έχουμε χρήματα και γι’ αυτό κάναμε αυτή την εκπομπή;
Όχι δεν έχει να κάνει με τα χρήματα. Αφορά στο ότι η ΕΡΤ θέλει να πάρει ο διαγωνισμός τις πραγματικές του διαστάσεις. Να επικεντρωθεί στην μουσική. Δηλαδή να μην έχει το γύρω γύρω και να δοθεί έμφαση στη μουσική, το οποίο νομίζουμε και ότι κάναμε.

Η διαφορετικότητα στην άποψη των κρουστών, που δόθηκε, δεν έρχονταν σε αντίθεση με το καθαυτά διαγωνιζόμενα τραγούδια της Eurovision, που ήταν ποπ και λαϊκά;
Η μουσική είναι μία.

Εσείς το χαρήκατε, το πιστευτέ αυτό που κάνατε;
Ναι. Δεν θα το έκανα αν δεν το πίστευα.

Ήταν δικά σας τα κείμενα;
Ναι, μαζί με την ομάδα μου. Είχα δύο πολύ εξαιρετικές συνεργάτιδες που κάναμε όλο αυτό το concept μαζί.

Πολλοί είπαν ότι δεν υπήρχε χιούμορ στα κείμενα.
Δεν θέλαμε να υπάρχει χιούμορ στα κείμενα.

Πηγή: www.queen.gr

και αυτο απο το eurovision.gr
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Μαρ 11, 2011 6:42 pm
Γιατι νομιζω οτι το χω ξαναδιαβασει? scratch
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Μαρ 11, 2011 6:43 pm
Masilnto έγραψε:Γιατι νομιζω οτι το χω ξαναδιαβασει? scratch

Η επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως! green
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Δευ Μαρ 14, 2011 9:51 pm
oute egw tha pigaina stin thesi tis...tha pigainate eseis mipws?mporei na min itan teleia mporei na min itan kali ktl ktl...alla epesan oloi na tin fane..opote as pei ena wraiotato oxi k teliwnei i ipothesi...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Τρι Μαρ 15, 2011 11:21 am
^
Κάτσε βρε συ...
ΤΙ θα πει "πέσανε όλοι να τη φάνε"?
ΚΑΘΕ χρόνο δε γίνεται αυτό? Και σε τελική ανάλυση φέτος δεν έγινε και αδίκως!
Σαφώς και υπήρξε και υπερβολή (όπως πάντα) στα σχόλια, ΑΛΛΑ υπήρξαν και μεγάλες αλήθειες...
Από εκεί και πέρα...
Για μένα το αν ΠΡΕΠΕΙ ή όχι να πάει, εξαρτάται από την αρχική συμφωνία με την ΕΡΤ (την οποία φυσικά δε θα μάθουμε εμείς ποτέ)...
ΑΝ η αρχική συμφωνία περιλάμβανε και τη Γερμανία, άσχετα με το τι της έχουμε σούρει ΠΡΕΠΕΙ να πάει. Είναι θέμα επαγγελματισμού!
ΑΝ η αρχική συμφωνία ήταν μόνο για τον τελικό, είναι καθαρά δική της απόφαση αν θα θελήσει να πάει ή όχι...
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Τετ Απρ 06, 2011 9:20 am
Eγω να ρωτησω,
είμαστε λιγότερο από ένα μήνα πριν τις πρόβες,
και ακομη δεν γνωριζουμε ποια/ποιος/ποιοι θα κανει/ουν το σχολιασμο? Shocked
Κυρία ερτ σας παρακαλώ,μας κακομαθαίνετε..
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Τετ Απρ 06, 2011 10:11 am
^ Είναι έκπληξη!!!

Αν και οι πληροφορίες μου μιλάνε για ένα ... εκρηκτικό δίδυμο που ΛΑΤΡΕΥΕΙ το διαγωνισμό...
Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Violent-smiley-1602
Τηλέμαχος Χυτήρης - Βέρα Νικολαϊδου!!! Laughing Laughing Laughing
lol!
Τι περιμένατε βρε κουτά?
Να πω κάτι σοβαρό;;;
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Απρ 07, 2011 8:11 pm
Σύμφωνα με δημοσίευμα στο site του OGAE, η δημοσιογράφος και ραδιοφωνική παραγωγός του Δεύτερου Προγράμματος Μαρία Κοζάκου θα κάνει την αναμετάδοση του διαγωνισμού από τη Γερμανία!

Η Μαρία Κοζάκου πέρσι έκανε το ραδιοφωνικό σχολιασμό του διαγωνισμού.

Να της ευχηθούμε καλή επιτυχία, και ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ενοχικά σύνδρομα!
Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Copy+of+sthn+exoria_0258_resize
γελαστός άνθρωπος φαίνεται, ελπίζω να μη μας το βγάλει ξυνό!
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Πεμ Απρ 07, 2011 8:54 pm
ακομα δεν μπορω να ξεχασω την ατακα της απο τη βραδια του ελληνικου τελικου...
'τελικα ειναι βαρετα τα τυμπανα...'



Έχει επεξεργασθεί από τον/την giorgos στις Παρ Απρ 08, 2011 4:06 pm, 1 φορά

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Παρ Απρ 08, 2011 5:51 pm
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Σαβ Απρ 09, 2011 8:00 pm
Τρεις ειδικές εκπομπές αποφάσισε να μεταδόσει ο ελληνικός κρατικός ραδιοτηλεοπτικός φορέας, ΕΡΤ, αφιερωμένες στη φετινή 56η Eurovision. Οι εκπομπές θα αναμεταδοθούν από το δεύτερο κρατικό κανάλι, την ΝΕΤ, που είναι και υπεύθυνο για την αναμετάδοση του διαγωνισμού, στις 10(1ος ημιτελικός), 12(2ος ημιτελικός) και 14 Μαίου(τελικός), λίγο πριν την έναρξη των αντίστοιχων event. Την επιμέλεια των εκπομπών θα έχει η δημοσιογράφος Λένα Αρώνη. Οι εκπομπές, θα περιλαμβάνουν παρουσιάσεις των συμμετοχών για κάθε ένα σόου αντίστοιχα(βίντεο κλιπ), καθώς και συζητήσεις με ειδκούς προσκεκλημένους για θέματα που αφορούν το διαγωνισμό.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision; - Σελίδα 2 Empty Απ: Λένα Αρώνη: Γιατί αρνείται να αναλάβει το σχολιασμό της Eurovision;

Σαβ Απρ 09, 2011 8:01 pm
Masilnto έγραψε:Τρεις ειδικές εκπομπές αποφάσισε να μεταδόσει ο ελληνικός κρατικός ραδιοτηλεοπτικός φορέας, ΕΡΤ, αφιερωμένες στη φετινή 56η Eurovision. Οι εκπομπές θα αναμεταδοθούν από το δεύτερο κρατικό κανάλι, την ΝΕΤ, που είναι και υπεύθυνο για την αναμετάδοση του διαγωνισμού, στις 10(1ος ημιτελικός), 12(2ος ημιτελικός) και 14 Μαίου(τελικός), λίγο πριν την έναρξη των αντίστοιχων event. Την επιμέλεια των εκπομπών θα έχει η δημοσιογράφος Λένα Αρώνη. Οι εκπομπές, θα περιλαμβάνουν παρουσιάσεις των συμμετοχών για κάθε ένα σόου αντίστοιχα(βίντεο κλιπ), καθώς και συζητήσεις με ειδκούς προσκεκλημένους για θέματα που αφορούν το διαγωνισμό.

I Like it Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης