The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 12:20 pm
cst003 έγραψε:
Άν πήγαινε αυτός η Σουηδία είχε εξασφαλισμένο ένα τοπ-5 όπως πέρσι,

Tώρα δεν έχει εξασφαλισμένο το ΤΟΠ-1?? green
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 1:52 pm
Σε αυτο cst003 συμφωνω κι εγω,φαινεται καλό παιδί...
Βεβαια λένε ότι ο πραγματικός χαρακτήρας του ανθρώπου αποκαλύπτεται στις δύσκολες στιγμές όταν είναι "στριμωγμένος".. pale
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 2:21 pm
Masilnto έγραψε:Σε αυτο cst003 συμφωνω κι εγω,φαινεται καλό παιδί...
Βεβαια λένε ότι ο πραγματικός χαρακτήρας του ανθρώπου αποκαλύπτεται στις δύσκολες στιγμές όταν είναι "στριμωγμένος".. pale

Δίκιο έχεις μωρέ, αλλά όταν παλεύεις ένα χρόνο με πολύ πολύ κόπο και σκάει στα ξαφνικά μια οποιαδήποτε Λορήν και σου παίρνει τη μπουκιά απ' το στόμα....πρέπει να είναι κάπως. Και εννοώ κάπως άσχημα.
Τέσπα, θεωρώ ότι οι Σουηδοί έπραξαν σωστά και στέλνουν αυτό που θα τα πάει καλύτερα.
Βέβαια, το ξαναλέω, η Eurovision έχει ΠΟΛΛΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ, θυμάστε πέρσι που για ένα τρίμηνο η Γαλλία ήταν ΤΟ φαβορί και ΠΟΥ κατέληξε τελικά, μην έχουμε τίποτα ως δεδομένο, άν είναι να το πάρει η Σουηδία ΜΑΚΑΡΙ να το πάρει με τούτο το υπέροχο τραγούδι/τραγουδίστρια/εμφάνιση,μακάρι να είναι ο θηλυκός Ρίμπακ! Άμα όμως έχει την τύχη της Γαλλίας πέρσι.....οι Σουηδοί θα στέλνουν κάθε χρόνο πια "Amazing" και "Popular"
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 2:25 pm
Δίκιο έχεις μωρέ, αλλά όταν παλεύεις ένα χρόνο με πολύ πολύ κόπο και σκάει στα ξαφνικά μια οποιαδήποτε Λορήν και σου παίρνει τη μπουκιά απ' το στόμα....πρέπει να είναι κάπως. Και εννοώ κάπως άσχημα.

Ok συμφωνω,αλλα του υποσχεθηκε κανεις τη νκη?Και δευτερον,πως ξερουμε οτι και η Λοριν δεν παλευε ενα χρονο για τον ιδιο λογο επισης?
Τελος παντων,οντως οι σουηδοι επραξαν σοφά!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 2:29 pm
Masilnto έγραψε:
Ok συμφωνω,αλλα του υποσχεθηκε κανεις τη νκη?Και δευτερον,πως ξερουμε οτι και η Λοριν δεν παλευε ενα χρονο για τον ιδιο λογο επισης?
Τελος παντων,οντως οι σουηδοι επραξαν σοφά!
Σωστά!! Εμένα πάντως αχώνευτος μου κάνει ο Danny ..
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 2:33 pm
Masilnto έγραψε:Ok συμφωνω,αλλα του υποσχεθηκε κανεις τη νκη?Και δευτερον,πως ξερουμε οτι και η Λοριν δεν παλευε ενα χρονο για τον ιδιο λογο επισης?
Τελος παντων,οντως οι σουηδοι επραξαν σοφά!

Δεν έχεις βάλει like να πάταγα!!!!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 2:35 pm
χαχαχα Very Happy
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:11 pm
HOLA έγραψε:
Masilnto έγραψε:
Ok συμφωνω,αλλα του υποσχεθηκε κανεις τη νκη?Και δευτερον,πως ξερουμε οτι και η Λοριν δεν παλευε ενα χρονο για τον ιδιο λογο επισης?
Τελος παντων,οντως οι σουηδοι επραξαν σοφά!
Σωστά!! Εμένα πάντως αχώνευτος μου κάνει ο Danny ..



+1!!!



Άσχετο... καταπληκτική η Έλενα αν και τραγούδησε το απόλυτο τίποτα (= Popular)!!! Cool
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:13 pm
Deite edw pws thn xairetise!!!!! cyclops :albino: afro elephant

https://www.youtube.com/watch?v=m9zZwpOp-fE
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:16 pm
Mastiha έγραψε:...
Άσχετο... καταπληκτική η Έλενα αν και τραγούδησε το απόλυτο τίποτα (= Popular)!!! Cool
Και σαν να μην τους άρεσε μου φάνηκε, τους αξίζει ο Κακοφωνίξ Έρικ τους τελικά!! green
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:32 pm
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:...
Άσχετο... καταπληκτική η Έλενα αν και τραγούδησε το απόλυτο τίποτα (= Popular)!!! Cool
Και σαν να μην τους άρεσε μου φάνηκε, τους αξίζει ο Κακοφωνίξ Έρικ τους τελικά!! Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379
Δεν εχεις δικιο,επειδη παρακολουθησα τον τελικο,την αποθεωναν.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:36 pm
Eπίσης μην ξεχναμε οτι η Λοριν πηρε απο το κοινο 670.551 ψηφους!
Νεο ρεκορ για το Melodifestivalen!Kανενας καλλιτεχνης στην ιστορία του Melodifestivalen δεν εχει ξεπερασει τις 500.000 ψηφους.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:38 pm
Παιδιά και κάτι που δεν είδα κάπου να αναφερθεί.
Φέτος ίσως να ηταν η χρονιά της Loreen.
Κέρδισε και στην Τρίτη Ευκαιρία με το τραγούδι που διαγωνίστηκε πέρυσι.Είχε απίστευτη ορμή φέτος!Και μην ξεχνάμε ότι κέρδισε με μεγάλη διαφορά στους βαθμούς.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:40 pm
Καλως ήλθες Babis S. Very Happy
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:40 pm
Στα ημιτελικα παντως αυτος που σαρωσε ηταν ο Danny..το κλιμα αλλαξε ομως στον τελικο!

http://svt.se/melodifestivalen/article22852.svt/BINARY/totalresultat2_melodifestivalen_2012.pdf

Αναλυτικα τα αποτελεσματα σε προκριματικους και τελικο
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:40 pm
Babis S. έγραψε:Παιδιά και κάτι που δεν είδα κάπου να αναφερθεί.
Φέτος ίσως να ηταν η χρονιά της Loreen.
Κέρδισε και στην Τρίτη Ευκαιρία με το τραγούδι που διαγωνίστηκε πέρυσι.Είχε απίστευτη ορμή φέτος!Και μην ξεχνάμε ότι κέρδισε με μεγάλη διαφορά στους βαθμούς.

Καλωςήρθες στην Παρέα μας Very Happy
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:43 pm
heja06 έγραψε:Στα ημιτελικα παντως αυτος που σαρωσε ηταν ο Danny..το κλιμα αλλαξε ομως στον τελικο!

http://svt.se/melodifestivalen/article22852.svt/BINARY/totalresultat2_melodifestivalen_2012.pdf

Αναλυτικα τα αποτελεσματα σε προκριματικους και τελικο
Φυσικα,μην ξεχναμε οτι ο Danny ηταν στον 4ο ημιτελικο,που εχει παντοτε υψηλοτερα ποσοστα τηλεθεασης.
Μαλιστα ειναι η πρωτη φορα που στο Melodifestivalen κερδίζει τραγούδι του πρώτου ημιτελικου!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 3:47 pm
Καλώς σας βρήκα παιδιά!Ευχαριστώ!
Πιστεύω ότι η θέση εμφάνισης του Danny (και γενικά η συγκεκριμένη σειρά εμφάνισης) είναι πολύ ευνοϊκή.
Μην ξεχνάμε τη Charlotte με το Hero.
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 5:19 pm
heja06 έγραψε:Νομιζω οτι φετος μετα το 2008(και τον καταπληκτικο Boaz) ηρθε η ωρα να ξαναψηφισω στη γιουροβιζιον.H performance της κοπελιας ειναι απλα καταπληκτικη..και ναι μπορει να τραγουδησει!

Κι εμένα μου άρεσε το performance της Λορίν ΑΛΛΑ, θυμάμαι τι ΚΡΑΞΙΜΟ είχε πέσει στη Βίσυ για το γονάτισμα στο Everything, από τους Έλληνες Euroφανς...
Και πάω στοίχημα πως ΚΑΝΕΙΣ δε θα ενοχληθεί που η Λορίν "πέφτει στα γόνατα" στο performance της...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 6:59 pm
peggy έγραψε:
heja06 έγραψε:Νομιζω οτι φετος μετα το 2008(και τον καταπληκτικο Boaz) ηρθε η ωρα να ξαναψηφισω στη γιουροβιζιον.H performance της κοπελιας ειναι απλα καταπληκτικη..και ναι μπορει να τραγουδησει!

Κι εμένα μου άρεσε το performance της Λορίν ΑΛΛΑ, θυμάμαι τι ΚΡΑΞΙΜΟ είχε πέσει στη Βίσυ για το γονάτισμα στο Everything, από τους Έλληνες Euroφανς...
Και πάω στοίχημα πως ΚΑΝΕΙΣ δε θα ενοχληθεί που η Λορίν "πέφτει στα γόνατα" στο performance της...

Μα τι σχεση εχει βρε peggy μου το γονατισμα της Βισση με αυτο της Loreen? Ειναι αλλα concept , αλλο τραγουδι , ολα αλλα τελειως.Η Βισση κραχτηκε απο πολλους γιατι θεωρησαν οτι ηταν υπερβολικο και αστειο μια πλαστικοποιημενη απο τις επεμβασεις 50αρα να χτυπιεται στα γονατα..Αυτο τουλαχιστον λεγανε πολλοι τοτε..Η Βισση αν ειχε παρουσιασει το τραγουδι της με διαφορετικο τροπο ισως να ειχε αλλη τυχη , αλλα ποτε δεν ξερεις αυτο ειναι μια υποθεση (ετσι για την ιστορια)Wink
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 7:23 pm
heja06 έγραψε:....
Μα τι σχεση εχει βρε peggy μου το γονατισμα της Βισση με αυτο της Loreen? Ειναι αλλα concept , αλλο τραγουδι , ολα αλλα τελειως.Η Βισση κραχτηκε απο πολλους γιατι θεωρησαν οτι ηταν υπερβολικο και αστειο μια πλαστικοποιημενη απο τις επεμβασεις 50αρα να χτυπιεται στα γόνατα..

Τι ωραία που τα λες!!!
Θυμάμαι στις αρχές του 80 μια τραγουδίστρια από το Ισραήλ στα γόνατα... με πολλά σχισίματα στο φόρεμά της... ας βοηθήσει κάποιος αν θυμάται!!(Και σίγουρα πολύ άλλοι και όχι μόνο στην ESC) Θέλω να πω πως δεν έκανε και κάτι πια τόσο πρωτότυπο η Αννούλα για να είναι σημείο αναφοράς το ότι γονάτισε ή μήπως το ότι γονάτισε και σηκώθηκε μόνη της στην ηλικία της είναι η πρωτοτυπία? green
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 7:37 pm
χαχαχαχαχα δεν παιζεσαι Hola! Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 7:39 pm
Εγώ δεν το είπα σαν σημείο αναφοράς (φυσικά και δεν ήταν κάτι πρωτότυπο ούτε για Γιουροβίζιον ούτε γενικότερα) αλλά σαν σημείο ... κραξίματος!!!

Μόνο που το κράξιμο έπεσε ΜΟΝΟ για το συγκεκριμένο γονάτισμα και όχι για όλα τα υπόλοιπα άλλων καλλιτεχνών που προηγήθηκαν ή ακολουθούν στο διαγωνισμό...
Κι έπεσε ως επί τω πλείστω από Έλληνες φανς!!!

Απλά μία διαπίστωση, ένα "παράπονο" αν το θες, για τους Έλληνες καλλιτέχνες γενικότερα, που ΠΑΝΤΑ τους "περιμένουμε στη γωνία"...

Btw, εμένα μου άρεσε η εμφάνιση της Άννας το 2006... Και το ντύσιμο το είχα βρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ... Πραγματικά τη φοβόμουν μη βγει σαν 20χρον ξ3κωλο επί σκηνής, αλλά τελικά βρήκα την επιλογή της πολύ καλή για την περίπτωση και την ηλικία της!
Φωνητικά είχε θεματάκια (μιλώντας ΠΑΝΤΑ για τις φωνητικές της δυνατότητες οι οποίες βάζουν πολύ ψηλά τον πήχη) τουλάχιστον στις πρόβες που είχα δει ζωντανά!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 7:50 pm
Παρακαλώ θερμά να μην ξεφυγουμε πολύ από το θέμα.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Σουηδία 2012 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 12, 2012 7:51 pm
peggy έγραψε:
Απλά μία διαπίστωση, ένα "παράπονο" αν το θες, για τους Έλληνες καλλιτέχνες γενικότερα, που ΠΑΝΤΑ τους "περιμένουμε στη γωνία"...

Btw, εμένα μου άρεσε η εμφάνιση της Άννας το 2006... Και το ντύσιμο το είχα βρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ... Πραγματικά τη φοβόμουν μη βγει σαν 20χρον ξ3κωλο επί σκηνής, αλλά τελικά βρήκα την επιλογή της πολύ καλή για την περίπτωση και την ηλικία της!
Φωνητικά είχε θεματάκια (μιλώντας ΠΑΝΤΑ για τις φωνητικές της δυνατότητες οι οποίες βάζουν πολύ ψηλά τον πήχη) τουλάχιστον στις πρόβες που είχα δει ζωντανά!

ΣΥΜΦΩΝΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης