The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 12:01 pm
peggy έγραψε:Εμένα, πάλι, οι Κασιόπια μου κάνουν πολύ σε "αρπαχτή" λόγω διαγωνισμού... green
Πολλλλλλλλλλύ όμως! Κρίμα που δε θα τις ακούσουμε ζωντανά? green
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 12:28 pm
HOLA έγραψε:
peggy έγραψε:Εμένα, πάλι, οι Κασιόπια μου κάνουν πολύ σε "αρπαχτή" λόγω διαγωνισμού... green
Πολλλλλλλλλλύ όμως! Κρίμα που δε θα τις ακούσουμε ζωντανά? green
Ναι, αλλά θα τις ΔΟΥΜΕ, όμως....
ΜΗ μου στεναχωριέσαι!!! green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 2:48 pm
HOLA έγραψε: Ποιός Καλημέρης????

Κώστας Καλημέρης... παραγωγός!!! Πρώην διευθυντής παραγωγής στη Universal και την Heaven!!!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 2:57 pm
Mastiha έγραψε:
HOLA έγραψε: Ποιός Καλημέρης????

Κώστας Καλημέρης... παραγωγός!!! Πρώην διευθυντής παραγωγής στη Universal και την Heaven!!!
AAA ok! Πήγε το μυαλό μου στο γνωστό πρώην στέλεχος της ΕΡΤ!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 3:17 pm
HOLA έγραψε: AAA ok! Πήγε το μυαλό μου στο γνωστό πρώην στέλεχος της ΕΡΤ!



Μόνο ο Τζον Τζον λείπει φέτος!!! :pirat:
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 3:26 pm
Mastiha έγραψε:........
Μόνο ο Τζον Τζον λείπει φέτος!!! :pirat:
lol! lol!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 4:59 pm
Τη Δευτέρα 12 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί ο ελληνικός τελικός που θα αναδείξει το ποιο τραγούδι θα μας εκπροσωπήσει στο διαγωνισμό της Eurovision που θα πραγματοποιηθεί στο Μπακού.

Να θυμίσουμε ότι τα τέσσερα διαγωνιζόμενα τραγούδια είναι τα:
-Baby I’ m Yours - Μουσική: Hush Hush,στίχοι: Νεκτάριος Τυράκης, ερμηνεύτρια: Δώρα
-Killer Bee - Μουσική: Χρήστος Δάντης, στίχοι: Λεωνίδας Χατζάρας, ερμηνευτές: Cassiopeia
- No Parking – Μουσική, στίχοι: George Samuelson και Λεωνίδας Χατζάρας, ερμηνευτές: Velvet Fire
-Aphrodisiac - Μουσική – στίχοι: Dimitri Stassos, Mikaela Stenstrom και Dajana Loof, ερμηνεύτρια: Ελευθερία Ελευθερίου

Ο διαγωνισμός θα γίνει σε εμπορικό κέντρο που βρίσκεται στον Κηφισό με σκοπό να μπορέσουν όσοι περισσότεροι θαυμαστές του διαγωνισμού να τον παρακολουθήσουν από κοντά. Ωστόσο κι όσοι δεν τα καταφέρουν δεν θα μείνουν παραπονεμένοι καθώς η ΕΡΤ προετοιμάζεται για να τον μεταδώσει ζωντανά.

Έτσι, την ερχόμενη Δευτέρα στις 10 το βράδυ, η ΕΤ1 θα μεταδώσει live το διαγωνισμό, που σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες του Newsit, θα παρουσιάσουν οι Μαρία Κοζάκου και ο Γιώργος Φρατζεσκάκης. Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι η Κοζάκου έκανε πέρυσι την αναμετάδοση της Eurovision από το Dusseldorf, αποσπώντας θετικές κριτικές και έτσι τα στελέχη της ΕΡΤ αποφάσισαν πολύ σωστά, να παρουσιάσει και φέτος το διαγωνισμό.

Στο σημείο αυτό αξίζει να τονίσουμε ότι το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΡΤ αποφάσισε τα χρήματα από τα SMS κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας για το ποιο τραγούδι θα μας εκπροσωπήσει, να διατεθούν στους συλλόγους «Κιβωτός του κόσμου», «Παιδικά χωριά SOS» και «Το χαμόγελο του Παιδιού».


http://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/tabid/63/ArticleID/398870/Default.aspx
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 5:22 pm
Προτιμώ να κάνω δωρεά στο Χαμόγελο του παιδιού τα λεφτά απ' ευθείας παρά να συμμετάσχω στην ψηφοφορία - φιάσκο από τα play back!!!

Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:34 pm
KostasGr έγραψε:Τη Δευτέρα 12 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί ο ελληνικός τελικός που θα αναδείξει το ποιο τραγούδι θα μας εκπροσωπήσει στο διαγωνισμό της Eurovision που θα πραγματοποιηθεί στο Μπακού.

Να θυμίσουμε ότι τα τέσσερα διαγωνιζόμενα τραγούδια είναι τα:
-Baby I’ m Yours - Μουσική: Hush Hush,στίχοι: Νεκτάριος Τυράκης, ερμηνεύτρια: Δώρα
-Killer Bee - Μουσική: Χρήστος Δάντης, στίχοι: Λεωνίδας Χατζάρας, ερμηνευτές: Cassiopeia
- No Parking – Μουσική, στίχοι: George Samuelson και Λεωνίδας Χατζάρας, ερμηνευτές: Velvet Fire
-Aphrodisiac - Μουσική – στίχοι: Dimitri Stassos, Mikaela Stenstrom και Dajana Loof, ερμηνεύτρια: Ελευθερία Ελευθερίου

Ο διαγωνισμός θα γίνει σε εμπορικό κέντρο που βρίσκεται στον Κηφισό με σκοπό να μπορέσουν όσοι περισσότεροι θαυμαστές του διαγωνισμού να τον παρακολουθήσουν από κοντά. Ωστόσο κι όσοι δεν τα καταφέρουν δεν θα μείνουν παραπονεμένοι καθώς η ΕΡΤ προετοιμάζεται για να τον μεταδώσει ζωντανά.




Έτσι, την ερχόμενη Δευτέρα στις 10 το βράδυ, η ΕΤ1 θα μεταδώσει live το διαγωνισμό, που σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες του Newsit, θα παρουσιάσουν οι Μαρία Κοζάκου και ο Γιώργος Φρατζεσκάκης. Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι η Κοζάκου έκανε πέρυσι την αναμετάδοση της Eurovision από το Dusseldorf, αποσπώντας θετικές κριτικές και έτσι τα στελέχη της ΕΡΤ αποφάσισαν πολύ σωστά, να παρουσιάσει και φέτος το διαγωνισμό.

Στο σημείο αυτό αξίζει να τονίσουμε ότι το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΡΤ αποφάσισε τα χρήματα από τα SMS κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας για το ποιο τραγούδι θα μας εκπροσωπήσει, να διατεθούν στους συλλόγους «Κιβωτός του κόσμου», «Παιδικά χωριά SOS» και «Το χαμόγελο του Παιδιού».


[url=http://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/tabid/63/ArticleID/398870/Default.aspx
http://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/tabid/63/ArticleID/398870/Default.aspx[/quote[/url]]



Σωστή κίνηση απο πλευράς ΕΡΤ, ας μην γκρινιάζουμε για όλα......Το ότι τα τραγούδια δεν θα είναι live αυτο με διαβαιβεώνει ακόμα περισσότερο για το ποιο τραγούδι θα ταξιδέψει τελικά στο Μπακού....
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:39 pm
Τη βραδιά του Ελληνικού Τελικού θα παραβρεθούν και θα ερμηνεύσουν τα
τραγούδια τους οι καλλιτέχνες που θα εκπροσωπήσουν την Κύπρο, τη Γαλλία
και τη Βουλγαρία.¨Ένα ξεχωριστό μουσικό «παρών» θα δώσουν ο Λούκας Γιώρκας, που μας εκπροσώπησε στον περσινό διαγωνισμό του Ντίσελντορφ, καθώς και οι τραγουδιστές Γιώργος Σαμπάνης και Χρήστος Π.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:40 pm
Τελικά το promo της Universal συνεχίζεται κανονικότατα! Evil or Very Mad
Τι μας νοιαζει ρε να ακουσουμε τον Χρηστο Π.???
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:41 pm
ΔΕΝ γκρίνιαξα για την κίνηση...
Μια χαρά είναι σαν σκέψη!

Απλά, λέω πως ΟΥΤΕ η κίνηση αυτή είναι ικανή να με κάνει να αλλάξω γνώμη και να ψηφίσω για τραγούδια που δε θα έχω ακούσει πως μπορούν να υποστηριχτούν ζωντανα...



peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:42 pm
Masilnto έγραψε:Τη βραδιά του Ελληνικού Τελικού θα παραβρεθούν και θα ερμηνεύσουν τα
τραγούδια τους οι καλλιτέχνες που θα εκπροσωπήσουν την Κύπρο, τη Γαλλία
και τη Βουλγαρία.¨Ένα ξεχωριστό μουσικό «παρών» θα δώσουν ο Λούκας Γιώρκας, που μας εκπροσώπησε στον περσινό διαγωνισμό του Ντίσελντορφ, καθώς και οι τραγουδιστές Γιώργος Σαμπάνης και Χρήστος Π.
Νομίζω πως ΑΥΤΗ θα είναι η καλύτερη στιγμή της βραδιάς... Very Happy
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:48 pm
Masilnto έγραψε:Τελικά το promo της Universal συνεχίζεται κανονικότατα! Evil or Very Mad
Τι μας νοιαζει ρε να ακουσουμε τον Χρηστο Π.???
Από τη στιγμή που η συμφωνία με την ΕΡΤ είναι να "πέσει" όλο το κόστος συμμετοχής στον διαγωνισμό στην εταιρία (και φυσικά τα έσοδα στην ΕΡΤ), κι εφόσον ήταν η ΜΟΝΗ εταιρία που δέχτηκε να συμμετάσχει με αυτόν τον όρο, και αυτοί ΔΕΝ το κάνουν ούτε από αγάπη για το διαγωνισμό, ούτε από φιλεσπλαχνία, ούτε για την ψυχή της μάνας τους...

Θα διαφημίσουν τα "προιόντα" τους όσο μπορούν περισσότερο...

Και σε τελική ανάλυση ΧΙΛΙΕΣ φορές να ακούσουμε "ζωντανά" (λέμε τώρα green) τον Χρήστο Π., ένα νέο παιδί που κάνει τα πρώτα του βήματα στη δισκογραφία, παρά να ζούσαμε τα περσινά εφτράπελα με τις ... pig γουρουνοκεφαλές! affraid στο όνομα μίας ΔΗΘΕΝ πχιοτικής αναβάθμισης!!!

Μα σώνει και ντε να μας αναβαθμίσουν το επίπεδο βρε παιδί μου πέρσι... ΤΟΣΗ αναβάθμιση δεν την αντεξε ο φούρνος μου... pig bounce pig
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:48 pm
Πάλι καλά που η Universal δεν έβαλε βέτο για τον Λούκα!Μόνο αυτό δεν είδαμε!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:51 pm
Master έγραψε:......Το ότι τα τραγούδια δεν θα είναι live αυτο με διαβαιβεώνει ακόμα περισσότερο για το ποιο τραγούδι θα ταξιδέψει τελικά στο Μπακού....
Ποιό? Ποιό? Μη δω τις στρπτιτζούδες με το εθνόσημο .. δε θα το αντέξω, στην ηλικία μου!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 6:55 pm
Για ενα τηλεθεατη της eurovision,όπως εγώ,είναι τελειως αδιαφορο τοσο τα "ποιοτικά" γουρούνια όσο και ο Χρηστος Π.
Ειναι και τα δύο ξεκάρφωτα με το θέμα της βραδιάς!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 7:00 pm
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:......Το ότι τα τραγούδια δεν θα είναι live αυτο με διαβαιβεώνει ακόμα περισσότερο για το ποιο τραγούδι θα ταξιδέψει τελικά στο Μπακού....
Ποιό? Ποιό? Μη δω τις στρπτιτζούδες με το εθνόσημο .. δε θα το αντέξω, στην ηλικία μου!



Οχι Hola μου,δεν θα είναι οι στριπτιτζούδεςVery Happy ....Είπες κάτι για την ηλικία σου??ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 4111112379
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 7:01 pm
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:......Το ότι τα τραγούδια δεν θα είναι live αυτο με διαβαιβεώνει ακόμα περισσότερο για το ποιο τραγούδι θα ταξιδέψει τελικά στο Μπακού....
Ποιό? Ποιό? Μη δω τις στρπτιτζούδες με το εθνόσημο .. δε θα το αντέξω, στην ηλικία μου!

Σςςςςςςς, κρύβε λόγια... Τι να πω κι εγώ που έχω γεννέθλια σήμερα? Και να σου θυμίσω πως θυμάμαι ΠΟΛΥ καλά τη συμμετοχή των Bang με το Stop?

Εγώ πιστεύω πως ευνοημένη θα είναι η Ελευθερία...
Γιατί θα λειτουργήσει το αντανακλαστικό "αυτήν τουλάχιστον την έχουμε ακούσει να τραγουδάει και ζωντανά", ως πιο ασφαλής επιλογή... pale

Αλλά προσωπικά ούτε με αυτή τη λογική συμφωνώ...
Το Live σε συγκεκριμένο κομμάτι μπορεί να φέρει ανατροπές (είτε θετικές, είτε αρνητικές)...

Π.χ. όσο και να συμπαθώ την Καλομοίρα σαν προσωπικότητα, όταν είχα ακούσει πως θα συμμετείχε στο διαγωνισμό είχα "σκαχτεί" γιατί κακά τα ψέματα, καλή η αύρα της και η τσαχπινιά, αλλά (αντικειμενικά) από φωνή υστερεί!!!

Όταν, όμως, την άκουσα στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κομμάτι, που ταίριαζε στη φωνή της (λες και είχε γραφτει "πάνω της") μου άρεσε πάρα πολύ...
Και όταν είδα πως το υποστήριξε ΚΑΙ ζωντανά πείστηκα πως ΑΥΤΟ έπρεπε να στείλουμε και την ψήφισα...
Αν ΔΕΝ την ειχα ακούσει ζωντανά, ίσως και να μην είχα πειστεί....
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 7:02 pm
Χρόνια Πολλά Peggy!!!Smile
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 7:05 pm
Ευχαριστώ... Έχω αφήσει κάτι μπυρίτσες στον ... καφενέ μας για κέρασμα... Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την peggy στις Τετ Μαρ 07, 2012 7:10 pm, 1 φορά
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 7:07 pm
Ευχαριστούμε,ευχαριστούμε.....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 10:32 pm
Πάλι καλά που θα είναι και ο Λούκας να έχει ένα ενδιαφέρον η βραδιά του τελικού. Μιας και θα πάω να το παρακολουθήσω απο κοντά τον Τελικό να ευχαριστηθούμε και κάτι. Ειδικά αν είναι όλα playback και μόνο οφθαλμόλουτρο παίζει να χαρούμε και οι γυναίκες λίγο..
Δεν θα ψηφίσω κανέναν φέτος ούτε και έχω ιδιαίτερο άγχος ποιός θα πάει...Απλά θα χαρώ για άλλη μια φορά να ακούσω το watch my dance και ελπίζω να ακούσω και κάποιο νέο τραγούδι από τον Λούκας γιατί το αξίζει... Σαμπάνης και Χρήστος Π καλοί είναι κι αυτοί. Τους προτιμώ περισσότερο από το διαγωνιστικό μέρος όσον αφορά την ποιότητα τραγουδιών..Για Ανγκουν και Σόφι Μαρίνοβα ένα έχω να πω γιατί όχι τον Κουρτ ??? Σχεδόν σε όλους τους τελικούς πήγε σε μας γιατί όχι...

Δεν μας σκέφτονται εμάς τις γυναίκες να χαρούμε και μια ωραία αντρική παρουσία μόνο γυναικείο σοφτ στριπτιζ .. Αφού δεν θα ακούσουμε κανένα τραγούδι της προκοπής να έχουμε και εμείς κάτι να ασχοληθούμε...
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Τετ Μαρ 07, 2012 11:47 pm
Κι εγώ θεωρώ οτι η μόνη αξιόλογη στιγμή στον ε.τ. θα είναι η εμφάνιση του Λούκα.... Για τους διαγωνιζόμενους βέβαια θα ήταν καλό να μην τραγουδήσει το Watch my Dance γιατί θα κάνει τα τραγούδια τους να φανούν ακόμη πιο λίγα!! Cool

Αναμένω βέβαια επίσης να δω και την Σοφί ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 4111112379
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2012

Πεμ Μαρ 08, 2012 5:25 pm
Τετάρτη, 7/3/2012
Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ



EUROVISION 2012

Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ



Σε μια ειδική βραδιά στο εμπορικό κέντρο River West, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Μαρτίου στις 22.00, η διαδικασία επιλογής της ελληνικής συμμετοχής στον 57ο Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision. Τη βραδιά θα παρουσιάσουν η Μαρία Κοζάκου και ο Γιώργος Φραντζεσκάκης και θα μεταδοθεί απευθείας από την ΕΤ1 και από το webTV της ΕΡΤ στη διεύθυνση www.ert.gr/webtv
..........
Το τραγούδι που θα μας εκπροσωπήσει στον πανευρωπαϊκό διαγωνισμό θα επιλεγεί κατόπιν ψηφοφορίας από το κοινό και κριτική επιτροπή, η ψήφος των οποίων θα μετρήσει εξίσου (σε ποσοστό 50-50%). Το κοινό θα ψηφίσει μέσω τηλεφωνημάτων (televoting) και γραπτών μηνυμάτων (SMS). Το τραγούδι που θα επιλεγεί, θα διαγωνιστεί στον Πρώτο Ημιτελικό της διοργάνωσης στις 22 Μαΐου στο Μπακού. Στις 24 Μαΐου θα γίνει ο Δεύτερος Ημιτελικός και στις 26 Μαΐου ο Τελικός.

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης