The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 12:12 pm
Όσον αφορά τη Σουηδία,θα πω ότι εκτός από την εταιρεία παραγωγής,και οι ίδιοι οι αζέροι νιώθουν ευγνωμοσύνη,γιατί η περυσινή τους νίκη,οφείλεται στη Σουηδία!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 12:13 pm
Masilnto έγραψε:Όλα τα λεφτά η αποφασιστικότητα & ο δυναμισμός του Άνρι στο 1.46 που χτυπάει το τύμπανο! cheers


Μπορεί να έχει κάνει γαλλικό και να μην θέλει να του χαλάσει, ο άνθρωπος βρε... αμέσως να σχολιάσεις ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 4111112379

Για τον Τουρκαλά οι φήμες λένε.... Rumour has it that he will be joined with four dancers in pirate outfits who he will fight with on stage...

Laughing
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 12:19 pm
Gresk Einherjar έγραψε:.... Rumour has it that he will be joined with four dancers in pirate outfits who he will fight with on stage...

Laughing
Στη πειρατεία και στο πλιάτσικο...έχουν παράδοση!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 12:42 pm
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 2:13 pm
Ωχ αμάν,αμάν!
Δε τη βλέπω καλά την Τουρκία!
Κινδυνεύει να βγει πιο Κιτς από την Γεωργία!!!
Shocked
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 2:51 pm
Εσθονία
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 3:28 pm
Σούπερ, όπως αναμενόταν, η Σουηδία!!! Cool Κρίμα που φέτος δε θα υπάρχει η παραμικρή αγωνία για τον νικητή, εκτός και αν εξωγήινοι απαγάγουν τη Λορίν και δεν τραγουδήσει!!! queen

Πολύ καλός ο Κούλης!!! Φωνή, ερμηνεία, εμφάνιση όλα άψογα και το τραγούδι καλό!!! afro

Καλή και η Σλοβενία!!! Αν έλειπαν τα βαρύγδουπα φωνητικά που κάνουν το τραγούδι να ακούγεται τόσο ντεμοντέ, θα ήταν πολύ καλύτερα!!! Ελπίζω και στον ημιτελικό να μη φορέσουν τις τούλινες πατσαβούρες στο κεφάλι!!! Ωραίο το φόντο...απλό, χωρίς πολλά χρώματα και ταιριάζει με το τραγούδι!!!

Οι υπόλοιπες πρόβες άθλιες με κορυφή του παγόβουνου τον Τζόκερ!!! Αν περάσει στον τελικό σας το λέω...θα κάνω ντεκαπάζ για ένα χρόνο μέχρι να μείνω κουρούπα!!! What a Face



Τι έχουν πάθει φέτος με τις καρδιές στα γραφικά;;;!!! Έλεος!!! Όχι άλλες καρδιές!!! Mad
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 4:04 pm
Mastiha έγραψε:

Οι υπόλοιπες πρόβες άθλιες με κορυφή του παγόβουνου τον Τζόκερ!!! Αν περάσει στον τελικό σας το λέω...θα κάνω ντεκαπάζ για ένα χρόνο μέχρι να μείνω κουρούπα!!! What a Face

Χαχαχαχ ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 4111112379 Σε βρίσκω σκληρή με τον εαυτό σου!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 4:06 pm
Μπείτε στο παρακάτω λινκ να δείτε όλα τα βίντεο των προβών από το eurovision.tv! cheers
https://www.youtube.com/user/eurovision
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 4:33 pm
ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Slovakia-Flag



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Norway-Flag



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Bosnia-and-Herzegovina-Flag

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 5:52 pm
Της Σλοβακίας είναι ένα αίσχος!!! Αυτός γκαρίζει, δεν τραγουδάει!!! Mad Γενικά η συμμετοχή είναι πολύ δήθεν... αν ήταν πραγματικός ροκάς θα πήγαινε στη γιουροβίζιον;;; Razz

Το τραγούδι της Νορβηγίας μου άρεσε απο την αρχή αλλά το «είδωλο» χωρίς την κουκούλα είναι χάλια και απο φωνή... αυτάρες!!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 5:55 pm
Oι αζέροι βλέπω δίνουν ρεσιτάλ ανέμπνευστων φόντων! (ή οι σουηδοί τελος πάντων)
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 5:58 pm
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 5:58 pm
ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Lithuania-Flag

Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 6:06 pm
Ανασκόπηση 2ου ημιτελικού:



Για τον Ζέλικο τα έχω ξαναπεί. Θεωρώ το τραγούδι του αναμάσημα και συρραφή παλαιοτέρων τραγουδιών του, και αποδεικνύεται οτι και η σκηνική του παρουσία θα είναι μία από τα ίδια. Καμμία νέα πρόταση, καμμία απολύτως επι της ουσίας προσφορά στον διαγωνισμό. Κρίμα που μόνο το όνομά του θα μαζέψει καμιά 150άρα βαθμούς στον τελικό στην ελάχιστη και έτσι θα κατσικωθεί στην 5αδα, πιθανότατα και 3άδα. Όπως ο Ντινο Μέρλιν με το σκουπιδαριό του πέρσι, που για πλάκα βγήκε 6ος. Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 2η-5η


Η φωνή της Καλλιόπης μου αρέσει και το τραγούδι δεν είναι άσχημο - σίγουρα καλύτερο από του Ζέλικο. Δεν με ενθουσιάζει ούτε το στήσιμο όμως ούτε το στυλιστικό της γενικότερα. Της αξίζει αυτή τη χρονιά της Που Γου Δου Μου μια θέση στον τελικό... Πρόβλεψη: στο όριο, μπορεί να περάσει από 8η και κάτω. Πιθανόν επίσης να πιάσει 11η ή 12η θέση στον ημιτελικό. Αν περάσει τελικό, 18η-24η.


Ο Καθιστός Ταύρος (Λακότα: Tatanka-Iyotanka, περ. 1831 - 15 Δεκεμβρίου 1891, αγγλ.: Sitting Bull Σίττινγκ Μπουλ) υπήρξε ιερός αρχηγός της φυλής Χουνκάπα Λακότα των Σιού στην Βόρεια Αμερική. Είναι γνωστός στην ιστορία των ιθαγενών και των Ηνωμένων Πολιτειών καθώς κατάφερε να ενώσει όλους τους Σιού και να οργανώσει την αντίσταση, από το 1874, κατά των δυνάμεων των Ηνωμένων Πολιτειών που μεθόδευαν την εκμετάλλευση της γης στην οποία ήταν εγκατεστημένοι.Πρόβλεψη: 15η-18η θέση στον ημιτελικό


Μια καλή πρόβα για την Μάλτα. Το τραγουδάκι είναι εντελώς της περασμένης δεκαετίας, ίσως το 2001 να έκανε θραύση, αλλά φέτος δεν νομίζω. Όμως το έστησαν αρκετά καλά, και σε σχέση με το στυλ του κομματιού. Απρόβλεπτη η θέση τους φέτος! Πρόβλεψη: 11η-18η θέση στον ημιτελικό, με 0,00000000001% πιθανότητα να περάσουν αν η επιτροπή τρελλαθεί. Στον τελικό θα βγει 26ος.


Ο Κοντόπουλος κατέστρεψε το ήδη μέτριο τραγούδι και το έκανε απλά αισχρό. Απαράδεκτο και το στήσιμο και φυσικά το styling. Στο καλό Λευκορωσία! Πρόβλεψη: 13η-17η θέση στον ημιτελικό


Ονειρικό φόντο για ένα πολύ όμορφο τραγούδι με την αύρα του fado. Ειλικρινά, αν δεν περάσει η Πορτογαλία φέτος τελικό θα στενοχωρηθώ πάρα πολύ. Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 15η-23η


O,τι και να πω είναι λίγο για αυτόν τον ωκεανό κακογουστιάς και ακαλαισθησίας. Θα είναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ αν περάσει φέτος η Ουκρανία. Μακάρι να την πάθει όπως η Μπουμ Μπουμ πέρσι, ειλικρινά... Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 12η-18η.
Αν όμως οι επιτροπές είναι σοβαρές, θα αποκλειστεί εκεί κοντά στην 12η θέση.



Σοφί μου όταν θα έρθω στη Βουλγαρία θέλω να μου φτιάξεις κεφτέδες με μπόλικο κυμινάκι... Πρόβλεψη: 15η-17η θέση στον ημιτελικό



Πολύ καλή η Εύα, αλλά ήμουν σίγουρος οτι κάτι κακόγουστο θα υπάρχει και από ότι φαίνεται θα είναι ο λουλουδάτος φραμπαλάς στο φόρεμα. Το στήσιμο και ο φωτισμός μου άρεσε πολύ και τα φωνητικά επίσης. Για ακόμη μια χρονιά η Σλοβενία δεν με απογοητεύει!!! Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 13η-21η


Αν δεν έχεις τραγούδι, ότι σαχλαμάρες και να κάνεις στην σκηνή Νίνα μου τον πάτο δεν τον γλυτώνεις. Κι ας έχεις όλες τις φιλενάδες σου μαζεμένες. Πρόβλεψη: 12η-14η θέση στον ημιτελικό



Συγκλονιστική η Σουηδία φέτος, θα έλεγα καθηλωτική. Χαίρομαι γιατί είναι και το πιο σύγχρονο τραγούδι. Το μόνο που δεν ξέρουμε ακόμη είναι αν θα σκίσει το ρεκόρ του πανηλίθιου βιολιντζή! Πρόβλεψη: 1η θέση στον τελικό με πάνω απο 300 βαθμούς



Αντιπαθέστατος, γελοίος όπως και το τραγούδι και το στήσιμο. Αν περάσει αυτό το πράμα, θα πετάξω την τιβι από το μπαλκόνι! Πρόβλεψη: 12η-14η θέση στον ημιτελικό


Το τραγουδι κατ'εμέ είναι γελοίο, αλλα ειλικρινά δεν περίμενα αυτήν την γελοιωδέστατη σκηνική εμφάνιση που προσεγγίζει σε παρακμή την Γεωργία. Ειδικά εκείνες οι καρδούλες στο φόντο..... Όχι, ειλικρινά, δεν βγαίνει δεκάδα στον τελικό με αυτό το πράμα η Τουρκία. Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 11η-14η


Η Εσθονία φέτος είναι απίστευτη. Ο τυπάς είναι φωνάρα και το στήσιμο μου άρεσε πάρα πολύ όπως επίσης και η αντιμετώπιση του φόντου. Κάνουν οτι μπορούν φέτος για να με ξεπαραδιάσουν στον τελικό!   Τα παπούτσια τελικά δεν με ενόχλησαν, τζάμπα το κράξιμο!   Ειλικρινά, θέλω πολύ να τον δω στην δεκάδα... Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 8η-22η


Τι ηχορρύπανση, Θεε μου... Ο τραγουδιστής μου θυμίζει τον Ville Valo των ΗΙΜ σε ξανθιά βερσιόν, και δεν το λέω για καλό!   Πρόβλεψη: 15η-18η θέση στον ημιτελικό



Αν δεν εμφανιζόταν σε τόσο καλή θέση εμφάνισης σε έναν τόσο αργόσυρτο ημιτελικό, θα ήταν εκτός τελικού για την πλάκα του. Τώρα δυστυχώς το έκτρωμα θα περάσει, αλλά πολύ αμφιβάλλω για το αν θα έχει καλύτερη πορεία στον τελικό από αυτήν που είχε πχ. ο Σαρμπελ στο τ/β. Στην επιτροπή μπορεί να είναι άνετα και μποττομ5. Να παρακαλάει να παρακολουθούν Γιουροβίζιον οι μουσουλμάνοι μεσανατολίτες και βορειοαφρικανοί, Πακιστανοί, Αφγανοί κλπ. που έχουν κατακλύσει την Ευρώπη, γιατί στην δική τους αισθητική απευθύνεται! Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 7η-21η


και μάλιστα αν δεν είχε και όλες τις φίλες μαζεμένες, αμφιβάλλω αν θα πέρναγε. Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 11η-19η


Laughing Η Λιθουανία είναι τόσο ξεκούδουνη που πιστεύω οτι μπορεί να είναι μέσα άνετα φέτος!! Και όλοι να μείνουν σοκαρισμένοι από την "έκλπηξη" όπως πέρσι  Το χαζοχαρούμενο πάντως έχει φωνή, (επιτροπές ) και θεωρώ οτι οι κωλοτούμπες του και η τυφλόμυγα θα μείνουν στο κοινό σαν παρουσία, άλλωστε εμφανίζεται και τελευταίος. Το τραγούδι είναι τουρλουμπούκι βεβαια, αλλά who cares? Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 19η-26η
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 6:12 pm
Συμμαζεύτηκε αρκέτα ο λιθουανός αλλά το μαντήλι δεν το γλιτώσαμε!!! Εντάξει χρυσέ μου, καταλάβαμε τι σημαίνει ο τίτλος του τραγουδιού, δε χρειάζεται να κάνεις παντομίμα!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 6:17 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Το χαζοχαρούμενο πάντως έχει φωνή, (επιτροπές Wink ) και θεωρώ οτι οι κωλοτούμπες του και η τυφλόμυγα θα μείνουν στο κοινό σαν παρουσία

Α πάει..τυφλώθηκα!!! Εγώ δεν την είδα την κωλοτούμπα!!! Και είπα ότι συμμαζεύτηκε... No
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 6:20 pm
Mastiha έγραψε:Συμμαζεύτηκε αρκέτα ο λιθουανός αλλά το μαντήλι δεν το γλιτώσαμε!!! Εντάξει χρυσέ μου, καταλάβαμε τι σημαίνει ο τίτλος του τραγουδιού, δε χρειάζεται να κάνεις παντομίμα!!
Xαχαχαχ ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 4111112379
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 6:23 pm
Έβαλε και στρας στο μαντήλι τρομάρα του, η γκλαμ νότα που έλειπε Laughing

Πού είσαι ρε cst να δεις τον αγαπημένο σου.... green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 6:28 pm
Όμορφο το τραγούδι της Βοσνίας (και της Ερζεγοβίνης καλό είναι) αλλά ίσως είναι αρκετά υποτονικό για τη γιουροβίζιον!!! Εμένα πάντως μου αρέσει και η κοπέλα έχει πολύ ωραία φωνή!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 6:30 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Έβαλε και στρας στο μαντήλι τρομάρα του, η γκλαμ νότα που έλειπε Laughing

Πού είσαι ρε cst να δεις τον αγαπημένο σου.... ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 4111112379



Εμμετικό το στιγμιότυπο λίγο πριν το βγάλει, όταν κάνει κάτι ρομποτικές κινήσεις με τα δάχτυλα!!! Mad
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 7:26 pm
H προσωπική μου ανασκόπηση για την πρώτη πρόβα των χωρών του β ημιτελικού

1.Σερβία
Κλασικό τραγούδι Σερβίας,κλασικός Ζέλικο,κλασικό στήριμο Σερβίας επί σκηνής,αλλά ο.κ. σαφώς υποδεέστερο το πακέτο από το 2004.Περνάει όμως με άνεση τελικό.

2.Fyrom
Νομίζω πως η Καλλιόπη παίρνει πάνω της το τραγούδι,είναι καλλιτέχνιδα με εκτόπισμα,πείθει,και θα περάσει τελικό,μάλλον όχι τόσο δύσκολα όσο φανταζόμουν πρωτύτερα.

3.Ολλανδία
Καλή μου Ολλανδία,είπαμε να βελτιώσεις κάποια πράγματα από τον εθνικό τελικό,κι εσύ τα έκανες χειρότερα...Καταρχάς ξεροκέφαλη Joan η γκουμούτσα στο κεφάλι ΔΕΝ θα σου βγει σε καλό.Ένα φτερό όπως στο βίντεο κλιπ αρκούσε.Επιπλέον,βάλανε μοντέλα να κρατάνε (άχαρα) τα μουσικά όργανα.Jesus!Στο καλό λοιπόν!Και του χρόνου!

4.Μάλτα
Λοιπόν η Μάλτα το παλεύει πολύ,και αφήνω μια χαραμάδα να περάσει...

5.Λευκορωσία
Εντάξει ο Κοντόπουλος τους καταράκωσε,αλλά και το styling του τραγουδιστή....ΔΕΝ!

6.Πορτογαλία
Μέχρι στιγμής φαίνεται να ευνοείται από το φόντο και γενικά από την ατμόσφαιρα που δημιουργείται.Κρατάω κάποιες επιφυλάξεις για την επόμενη πρόβα,μιας και άκουσα ότι το φόρεμά της θα είναι χρυσό! cyclops

7.Ουκρανία
Η επιτομή τους κιτς και της κακογουστιάς.Οι αλλαγές που έκαναν στο τραγούδι το κάνουν να φαίνεται εντελώς φθηνό,τα χρώματα ζαλίζουν,οι χορευτές είναι εντελώς κιτς ντυμένοι,η Γαϊτάνα είναι αρκετά καΚή φωνητικά.Κανονικά ΔΕΝ πρέπει να περάσει.

8.Βουλγαρία
Άντε και του χρόνου γειτόνισσα!

9.Σλοβενία
Αρκετά καλή η Σλοβενία..προβληματίζομαι ελαφρώς για την φωνητική απόδοση της Eva,αλλά πιστεύω ότι έχει αρκετές ελπίδες να περάσει.

10.Κροατία
Λοιπόν η Κροατία έχει τα πάντα...Υπέροχο φόντο,υπέροχη τραγουδίστρια,ωραία σκηνική παρουσία.Τα πάντα...ΕΚΤΟΣ από το βασικότερο.ΤΡΑΓΟΥΔΙ!Δεν αποκλείω να περάσει,αλλα την έχω περισσότερο προς το όχι.

11.Σουηδία
Εντάξει τα λόγια είναι περιττά ε?Όπως έχω ξαναπεί,μένει να δούμε αν θα σπάσει το ρεκόρ του Ρίμπακ.Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι εκείνος όντας λευκορώσος στην καταγωγή,μπόρεσε να παρει και σύσωμη την στήριξη της ΕΣΣΔ,ενώ δεν ξέρω αν θα το καταφέρει τώρα η Λορίν.

12.Γεωργία
Το προσπαθεί η Γεωργία,το παλεύει,αλλά δύσκολα τη βλέπω τελικό.Δεν το αποκλείω βέβαια.

13.Τουρκία
Λοιπόν αν δεν ήταν η Τουρκία,για να χει στήριξη από Fyrom,Ολλανδία,Βοσνία,Γερμανία,Γαλλία,Βρετανία και ίσως κάτι ψιλά από Βουλγαρία,Κροατία,Γεωργία,Σουηδία,Νορβηγία,τότε θα λεγα ότι ΔΕΝ περνάει.Τώρα όμως την έχω εντός τελικού.

14.Εσθονία
Νομίζω ότι θα βγει τοπ3 επιτροπών σε αυτόν τον ημιτελικό.Θα πάει καλά και στο κοινό.Περνάει άνετα.

15.Σλοβακία
Υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην τον ξανα υποβάλλω σε αυτό το μαρτύριο,μετά την ακρόαση της πρόβας του Μαξ.Γιατί έχει που έχει σκληρό τραγούδι,είναι και φάλτσος!!!Τραγικός συνδυασμός!Θα τον ξανακούσω το βράδυ της 24ης Μαϊου!Και θα σκεφτώ μάλιστα αν θα χαμηλώσω την ένταση!

16.Νορβηγία
Νομίζω πως θα περάσει,χωρίς πολλές δυσκολίες.Μα,ας μάθει κάποιος στον ιρανό να φτιάχνει το μαλλί!

17.Βοσνία
Απαράδεκτο φόντο!Να ζητήσουν αλλαγή οι βόσνιοι!!!Η ερμηνεία της μού αρέσει και πιστεύω ότι με τη βοήθεια της Σερβίας,της Κροατίας,της Σλοβενίας,του Fyrom,της Τουρκίας και κάτι ψιλά από Σουηδία,Νορβηγία,θα περάσει.Η σειρά εμφάνισης την ευννοεί,ενώ μπορεί να πάει καλά και στις επιτροπές του ημιτελικού.

18.Λιθουανία
Οκ ότι θα περάσει το ψιλιαζόμουν.Αλλά ποτέ δεν περίμενα ότι θα το....ευχόμουν κιόλας! Embarassed Όχι πως μου αρέσει,αλλά αφού ξέρω ότι θα φάμε στη μάπα κάποιες σοβιετικές,ε αν είναι να γλιτώσουμε το τσίρκο της Ουκρανίας και τον Ανρί της Γεωργίας,τότε χαλάλι ας περάσει ο λιθουανός...Έχει και φωνή-καμπάνα.

Συμπερασματικά,αν έπρεπε να διαλέξω 10 χώρες που μου έδωσαν την αίσθηση ότι μπορούν να περάσουν τελικό,
αυτές είναι οι παρακάτω (με τη σειρά που εμφανίζονται) :
1.Σερβία
2.Fyrom
3.Πορτογαλία
4.Σλοβενία
5.Σουηδία
6.Τουρκία
7.Εσθονία
8.Νορβηγία
9.Βοσνία-Ερζεγοβίνη
10.Λιθουανία
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 7:50 pm
Λοιπόν,μετά από 4 μέρες προβών,
μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι υπάρχει ΘΕΜΑ στον ήχο.Σχεδόν σε όλες τις αποστολές!
Ελπίζω να λυθούν αυτα τα τεχνικά!Είναι απαράδεκτο!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 8:26 pm
Masilnto έγραψε:Λοιπόν,μετά από 4 μέρες προβών,
μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι υπάρχει ΘΕΜΑ στον ήχο.Σχεδόν σε όλες τις αποστολές!
Ελπίζω να λυθούν αυτα τα τεχνικά!Είναι απαράδεκτο!

Εδω υπήρχαν προβλήματα με τους Τεχνοκράτες τους Γερμανούς...δεν θα υπάρχουν προβλήματα με το Αζερμπαίτζαν??

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Συμπαθητική η Σλοβενία αλλά νομίζω θα περάσει απαρατήρητη.

Κροατία μου φέτος παίζει να σε έχω ακούσει και 2 φορές...μία όταν επέλεξες τραγούδι και μία τώρα στις πρόβες,αλλά όχι για το τραγούδι για τον Φόντο σου....

Εντάξει αν είχα έστω και την παραμικρή αμφιβολία περί νίκης της Σουηδίας τώρα δεν έχω καμία!!!!! Οι Σουηδοί κάνουν Εurovision στο Αζερ για να νικήσουν οι ίδιοι!!!

Γεωργία μου βγάλε εισητήριο για τις 25 Μαϊου εκτός και αν θέλεις να δεις Τελικό απο τις Κερκίδες του Crystal

Εσθονία
, ωραίο τραγούδι,ωραία φωνή αίσχος παπούτσια...Τελικό!!!!

Αγαπώ πολύ το τραγούδι της Τουρκίας αλλά η χορογραφία κουλή!!!! Το φόντο με τις Καδρούλες,ασχολίαστο!!!!

Σλοβακία μπορεί και να είναι Τελικό λόγω της διφορετικότητας του...Δεν με συγκινεί...

Νορβηγία άνετε Τελικό αλλά τελικά στην σκηνή του Αζερ το βρίσκω λίγο...

Δεν με συγκινεί η Βοσνία

Ο Φιλαράκος μας απο την Λιθουανία ωραία φωνή και το τραγούδι μου αρέσει αλλά ο τρόπος που βγάζει το μαντηλάκι απο το πρόσωπο του είναι εμετικός και γελοίος......Η Τούμπα δεν με ενοχλεί...φαντάσουμε όμως να σου φύγει κανα καλώδιο στο live (με την τούμπα) να γελάσουμε πολύ!!!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 6 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τετ Μάης 16, 2012 8:49 pm
Και μία διαπίστωση ενδιαφέρουσα αλλά θλιβερή για εμένα:

Οπως ήδη γνωρίζετε το Αζερμπαϊτζάν νικάει πέρυσι με τις ευλογίες της Σουηδίας,η Σουηδία διοργανώνει την eurovision στο Αζερ και νικάει!!

Κάπως έτσι παίζονται τα παιχνίδια των Βραβείων.....
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης