The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 6:44 pm
Καλα ο ημιτελικός μας είναι η επιτομή του κιτς...
Νομίζω δεν έχω ξαναδεί σε ημιτελικό τόσο κιτς μαζεμένο. Shocked
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 6:51 pm
Masilnto έγραψε:Καλα ο ημιτελικός μας είναι η επιτομή του κιτς...
Νομίζω δεν έχω ξαναδεί σε ημιτελικό τόσο κιτς μαζεμένο. Shocked

Αναμένω τοποθέτησή σου για το συντριβάνι Laughing
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 7:04 pm
Aπό το eurovision.tv








Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 7:05 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Masilnto έγραψε:Καλα ο ημιτελικός μας είναι η επιτομή του κιτς...
Νομίζω δεν έχω ξαναδεί σε ημιτελικό τόσο κιτς μαζεμένο. Shocked

Αναμένω τοποθέτησή σου για το συντριβάνι Laughing
Θα τοποθετηθώ αναλυτικά και για τις 18 συμμετοχές! Wink
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 7:32 pm
Λoιπόν τα δικά μου συμπεράσματα από την πρώτη πρόβα

1.Μαυροβούνιο
Το τραγούδι ήταν που ήταν παράξενο για πολύ κόσμο ή όπως λέει και η Μαστίχα "χοντροκομμένο",η σκηνική παρουσία ήρθε και το αποτέλειωσε!Ένα ΧΑΟΣ.Αν συνεχίσει έτσι και στην δεύτερη πρόβα,παίζει δυνατά για πρώτη θέση απ'το τέλος!

2.Ισλανδία
Το τραγούδι ήταν που ήταν από τα φαβορί του ημιτελικού μας,με το εντυπωσιακό φόντο ανέβηκε ακόμη περισσότερο.Αν δεν είναι στο τοπ3 του ημιτελικού μας,πιστεύω θα είναι σίγουρα τοπ5.

3.Ελλάδα
Από την πρώτη πρόβα όλοι περιμέναμε κάτι παραπάνω,ελπίζουμε να διορθωθούν κάποια πράγματα (όπως πχ φόντο) στην δεύτερη πρόβα.Η χορογραφία πάντως σε κάποια σημεία μου άρεσε και σε κάποια δεν μου άρεσε.

4.Λεττονία
Πιστεύω ότι θα περάσει εντελώς αδιάφορη,και θα είναι από θέση 14 και κάτω.

5.Αλβανία
Ακόμη και αυτοί που δεν τους αρέσει το τραγούδι (όπως εγώ),παραδεχονται πως η Ρόνα έχει φωνητικές δυνατότητες που πείθουν.Πιστεύω ότι θα καταφέρει να πείσει επιτροπές του ημιτελικού μας (ίσως και τοπ3) και με τη βοήθεια της διασποράς (Ελλάδα,Ιταλία,Ελβετία) θα περάσει τελικό.Οι πολύχρωμες μπάλες θα μπορούσαν να λείπουν!Μα αυτή η Αλβανία αν δεν βάλει την κιτς πινελιά δεν μπορεί!

6.Ρουμανία
Πιο αμήχανη & κρύα απ'ότι περιμέναμε,αλλά και πιο σταθερή φωνητικά η τραγουδίστρια της Ρουμανίας.Δεν έχει το impact που φανταζόμασταν αλλά θα περάσει τελικό.

7.Ελβετία
Ένα από τα πιο σημερινά & φρέσκα ακούσματα,με εκπληκτική παραγωγή ΑΛΛΑ ραδιοφωνικό τραγούδι.Τα παιδιά κάνουν ότι μπορούν,αλλά το όλο αποτέλεσμα δεν βγάζει ενέργεια.Είναι βέβαια και τυχεροί γιατί προηγείται η Ρουμανία,που επίσης δεν το κατάφερε.Θεωρώ ότι δύσκολα θα περάσει τελικό.

8.Βέλγιο
Να μια ευχάριστη έκπληξη.Βελτιωμένη φωνητικά & στη σκηνική της παρουσία η Ιρις.Πολύ όμορφο φόντο.Θα πάει καλύτερα απ'ότι πολλοί περιμένουν (bottom 3),αλλά πολύ δύσκολα θα δει τελικό.ΑΝ όμως είχε μια κλήρωση πχ στο ν.18 θα περνούσε!Έστω και οριακά!

9.Φινλανδία
Ατμοσφαιρικό,ονειρικό,απλό,με όμορφο φόντο.Πιστεύω ότι οριακά μπορεί να περάσει τελικό!

10.Ισραήλ
Πολύ αβανταδόρικο φόντο.ΑΛΛΑ στο ρεφρέν η γυναικεία φωνή δεν ακούγεται καθόλου!Στην κυριολεξία!Σαν να κατεβάζεις το volume!Κατα πάσα πιθανότητα ΔΕΝ περνάει τελικό!

11.Άγιος Μαρίνος
Φιλότιμη προσπάθεια από τον άγιο,για να μην βρεθεί στην τελευταία θέση του ημιτελικού.Πιστεύω ότι ο στόχος είναι εφικτός,και θα καταφέρει η Βαλεντίνα να ξεπεράσει τον Rambo Amadeus.

12.Κύπρος
Ομολογώ πως δεν το περίμενα.Αξιοπρεπέστατο το όλο πακέτο.Και η Ήβη σε αρκετά σημεία χορεύει και τραγουδάει παράλληλα.Δεν ξέρω τι θα κάνει στον τελικό,αλλά είναι από τις καλές συμμετοχές του ημιτελικού μας.

13.Δανία
Όχι που θα αποχωριζόταν το καπελάκι και τη στολή του Ναπολέων...Θα πάρει όμως πολύ υψηλή θέση στον ημιτελικό μας,μπορεί και τοπ3.

14.Ρωσία
Τι να πω,τις αγαπώ!Μου άρεσε το όλο consept,γιατί και το τραγούδι τους αυτό ακριβως περιγράφει!Μια νοικοκυρά που φτιάχνει εδέσματα στο σπίτι για να καλέσει όλο το χωριό σε γλέντι και να τους κεράσει!Ομως τις βρήκα χειρότερες φωνητικά από τον εθνικό τελικό.

15.Ουγγαρία
Αλήθεια ο τραγουδιστής έκανε εντατικά μαθήματα φωνητικής?Πολύ μεγάλη βελτίωση..!Συνεχίζει όμως να είναι κρύος και να μην περνάει το μήνυμα του τραγουδιού.Πιο πιθανό ενδεχόμενο να μείνει εκτός η Ουγγαρία.

16.Αυστρία
Αν υπάρχει θεός της μουσικής,αυτό το ας το πούμε τραγούδι,πρέπει να μείνει εκτός!

17.Μολδαβία
Κατάφερε το ακατόρθωτο!Να παρουσιάσει ΠΙΟ κιτς θέαμα και από τον εθνικό τελικό!Έχουν μια χαρα τραγουδι.Θα θελα να την πατήσει στο όριο (όπως ακριβώς δηλαδή περνάει τα δύο τελευταία χρόνια),αλλά θα περάσει.

18.Ιρλανδία
Πολύ αβανταδόρικο φόντο (και φέτος!) και γενικά τα χρώματα και οι φωτισμοί που παίζουν δένουν.Το συντριβανάκι δεν με χάλασε (μην ξεχνάμε ότι έχει προηγηθεί η Μολδαβία με την ίππευση και η Αυστρία με την κονσομασιον),απλά θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί πολύ λιγότερο.

Συνεπώς αυτήν την στιγμή με σειρά εμφάνισης,θεωρώ ότι περνάνε:
1.Ισλανδία
2.Ελλάδα
3.Αλβανία
4.Ρουμανία
5.Φινλανδία
6.Κύπρος
7.Δανία
8.Ρωσία
9.Μολδαβία
10.Ιρλανδία


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Masilnto στις Δευ Μάης 14, 2012 7:36 pm, 1 φορά
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 7:33 pm
Τα τραγούδια που ξεχωρίζω πάντως μέχρι στιμής είναι και αυτα που μου άρεζαν απο την αρχή... Ισλανδία,Αλβανία,Ελβετία και τώρα δια πιστώνω ότι μου αρέσει και η Μολδαβία(δυνατό κομμάτι)...Εχω να τονίσω ότι τα περισσότερα Backgraound είναι άθλια,δεν ξέρω πως φαίνετε στην κανονική λήψη....Οι γιαγιάδες δεν μου άρεσαν...για Αυστρία έχω τοποθετηθεί ότι το κομμάτι είναι γελοίο αλλά πιασάρικο,μου άρεσε το Backround της Ιρλανδίας,αλλά όχι το τραγούδι τους.....

Θέλω να τοποθετηθώ και για εμάς ακόμα μια φορά και να πω ότι όντως η χορογραφία με έχει μπερδέψει αρκετά....ανησυχώ και εγω μαζί με τον Φίλο cst για φέτος αλλά και απο την άλλη βλέπω τόσα κιτσ κομμάτια που λέω Οκ...είμαστε εντάξει!!! Γενικά δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα απο τις συγκεκριμένες λήψεις και απο τον ήχο που προσφέρουν τα συγκεκριμένα Video.....

H Κύπρος δεν με ενθουσίασε και θεωρώ ότι η Ελευθερία είναι Περισσότερο εποικοινωνιακή και άνετη πάνω στο stage.....Ισραήλ ωραίο backgound αλλά αδιάφορο κομμάτι....αδιάφορο φυσικά και το Σαν Μαρίνο
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 7:42 pm
Λοιπόν, μια και τελείωσαν όλες οι πρόβες του 1ου ημιτελικού να κάνω μια γενική ανασκόπηση:



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Montenegro
Το Μαυροβούνιο με απογοήτευσε, ειλικρινά περίμενα περισσότερα από ένα τραγούδι που υποτίθεται θέλει να περάσει κάποιο μήνυμα στο κοινό... Λυπάμαι, αλλά το βλέπω για τελευταίο. Πρόβλεψη: 17η-18η θέση στον ημιτελικό


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Iceland
Εδώ είδα αυτό που ακριβώς περίμενα. Ωραίο φόντο, το στήσιμο δεν μου άρεσε και πολύ όπως και στον τελικό τους... Το μειον του τραγουδιού είναι η μελωδία ειδικά στο ρεφραίν, όμως σίγουρα θα πάει πολύ καλά στις επιτροπές. Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 12η-16η




ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Greece
Με μια πιο ψύχραιμη ματιά είχαμε μια καλή πρόβα, όχι ενθουσιαστική. Η Ελευθερία γράφει καταπληκτικά και είναι τσαχπίνα και σέξυ. Το χορευτικό δεν με ενθουσιάζει σε κάποια σημεία, μου αρέσει εκεί με το συρτάκι. Για το φόντο περιμένω να δω τι θα γίνει και αν θα αλλάξει, πάντως και αυτό στην εισαγωγή και στην γέφυρα μου αρέσει, όχι όμως εκεί που γίνεται παρδαλό. Αναμένω και το ενδυματολογικό! Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 4η-8η



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Latvia
Άνμαρυ είσαι κουκλάρα αλλά..... δεν...... Πρόβλεψη: 15η-18η θέση στον ημιτελικό


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Albania
Μια μεγάλη φωνή αλλά ταυτόχρονα ένα εκνευριστικότατο τραγούδι και μια αποκρουστική τραγουδίστρια. Στην επιτροπή βγαινει ακόμα και πρώτη, αναμένω με ανυπομονησία το στυλιστικό καθώς είμαι σίγουρος οτι θα είναι κακογουστότατο ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379 Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 16η-23η


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Romania
Περίμενα μια πολύ πιο δυναμική εμφάνιση από την Ρουμανία. Επίσης το φόντο δεν μου άρεσε καθόλου... Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 8η-14η


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Switzerland
Δεν με ενθουσίασαν, το τραγούδι έχει ανεβεί στην εκτίμησή μου αλλά όπως έχει πει και η Μαστίχα είναι κυρίως ραδιοφωνικό κομμάτι και αυτό είναι αρνητικό.Το φόντο και το στήσιμο αρκετά αμήχανο κατά τη γνώμη μου... Πρόβλεψη: 11η-14η θέση στον ημιτελικό


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Belgium
Sleep Πρόβλεψη: στο όριο, μπορεί να περάσει από 8η και κάτω αλλά μάλλον 11η-14η στον ημιτελικό. Αν περάσει τελικό, 20η-26η.


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Finland
Πολύ όμορφο φόντο, αλλά το τραγούδι χάνεται στην κλήρωση. Αν δεν το βοηθήσει αρκετά η επιτροπή, δεν έχει ελπίδα. Πρόβλεψη: Μπορεί να περάσει μόνο 10η. Πιο πιθανό 11η-14η στον ημιτελικό. Αν περάσει τελικό 26η ή περνάει τον παππού του ΗΒ και βγαίνει 25η.


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Israel
Διασκεδαστικό μπακραουντ για ένα ενοχλητικότατο τραγούδι. Καμμία τύχη για τους Οβριούς φέτος. Πρόβλεψη: 15η ή 16η θέση στον ημιτελικό


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 San%20Marino
Η επιτομή της κακογουστιάς και του αχταρμά, λαπτοπ, αι-φοουν και όλα τα σάπια καταναλωτικά και τεχνολογικά γκατζετ και συμπραγκαλα στη σκηνή, το σκηνικό συμπληρώνουν φατσες στο φόντο, ου-ο-ο σε μπουρμπουλήθρες, τσιρλίντερς και μπλε λαμέ ρούχα. Τράτζικ που θα έλεγε και η Τασούλα! Πρόβλεψη: 17η ή 18η θέση στον ημιτελικό


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Cyprus
Μια υποτονική χορογραφία για ένα μπιτάτο τραγούδι και ένα φόντο πολύ ωραίο μεν αλλά ασχετο δε, όπως και το βίντεο κλιπ. Κατά τη γνώμη μου η Κύπρος θα έπρεπε να είχε κινηθεί σε κλαμπίστικη λογική στο στήσιμο, αντ' αυτού προτίμησε 4 κοπελιές να γυρνάνε γύρω γύρω από την άχαρη Ήβη.... Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 12η-23η


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Denmark
Η γνωστή σιχαμένη και πολυαγαπημένη των επιτροπών ξαναχτυπά με μια ωραία αντιμετώπιση στην σκηνή όσον αφορά το φόντο και με μια κακόγουστη, όπως ήταν αναμενόμενο, στο ενδυματολογικό. Ο κάπτεν Ίγκλο θα ξαναθέλξει τις επιτροπές και η Δανία πολύ πιθανόν για ετι μιαν ακόμη φορά θα πάει καλά, δυστυχώς για εμάς τους haters της.... Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 8η-18η


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Russia
Οι γιαγιάδες θα σκίσουν στο τ/β. Η επιτροπή θα τις ρίξει, αλλά τις βλέπω άνετα για τοπ5 τελικού. Ανετότατα. Αναμένω να δω τι θα ψήσουν - μια πίτσα εγω θα προτιμούσα, αλλά από τις γιαγιάδες του χωριού μου κάνει και η χωριάτικη σπανακόπιττα ή γαλατόπιττα! ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379 Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 2η-7η




ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Hungary
Το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι ο νταβατζής που έχουν για τραγουδιστή. Δύσκολα, πολύ δυσκολα τα πράγματα φέτος για την Ουγγαρία. Θα πόνταρα στην 14η θέση του ημιτελικού.... Πρόβλεψη: 14η θέση στον ημιτελικό


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Austria
Χαίρομαι ιδιαίτερα που θα πω οτι έχασαν πολύ από το σοου του εθνικού τους τελικού!! Εκείνο ήταν απαίσιο, αλλά σου ΕΜΕΝΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ. Τώρα πάνε οι φωσφοριζέ κώλοι, το μόνο που θυμάσαι είναι μια φασαρία απο έναν Κινέζο. Και το όλο στησιμο στην μεγαλύτερη σκηνή του Μπακού έχασε πολύ από την σαφέστατα μικρότερη της Αυστρίας. Ω ναι, αν οι επιτροπές κάνουν στοιχειωδώς τη δουλειά τους θα μείνει έξω η Αυστρία και ανοίγουν διάπλατα οι πόρτες για την Φινλανδή ή την μικρή του Βελγίου. Πρόβλεψη: Περνάει 8η-10η. Αν οι επιτροπές την ξε****ουν (σόρρυ αντμιν ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379 ) κόβεται μέχρι και 15η. Αν περάσει τελικό, 21η-25η.


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Moldova
Την πολυαγαπημένη μου για φέτος Μολδαβία το κοινό των βαλκανίων, της ανατολικής Ευρώπης και των απανταχού Ρουμανομολδαβών σε Ιταλική και Ιβηρική θα το λατρέψει. Όμως μετα λύπης μου βλέπω οτι η σκηνική παρουσία θα είναι το ίδιο σαχλή με του εθνικού τους τελικού και φυσικά, δεν περιμένω καλόγουστο styling και ρούχα. Ποντάρω σε παρόμοια πορεία στον τελικό με την εξίσου αγαπημένη μου Αλβανία του 2009: Borderline και ίσως μέσα στην δεκάδα του κοινού, πάτος στην επιτροπή. Μεικτό εκεί κοντά στο 15.... Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 10η-20η


ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Ireland
Μνημείο κακογουστιάς και φέτος τα σκασμένα, αν δεν εμφανίζονταν τελευταία θα έπαιρνα όρκο οτι θα αποκλειστούν!!! Για το συντριβάνι και τα νερά στο μπακράουντ έχω να πω οτι μάλλον δεν το σκέφτηκαν καλά, καθώς αν κάποιος ήθελε να κάνει πιπί του και αποφάσιζε να κρατηθεί για λίγο να τους δει, τώρα θα φύγει τρέχοντας!! Laughing Κατέστησαν δηλαδή το τραγούδι τους και με τη βούλα pee break, εύχομαι να αποτυπωθεί και στο τ/β αυτό, έστω του τελικού.... Laughing Πρόβλεψη: τελικό, εκεί 14η-24η
avatar
fanis19.72
Αριθμός μηνυμάτων : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2011

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 9:44 pm
γεια σας. σας ελειψα? ειμαι σιγουρος πως οχι.Very Happy Very Happy

βαριεμαι να γραφω φετος , ειναι τοσο αδιαφορα τα τραγουδια φετος που ειναι βαρετο να γραφεις για αυτα.

ετσι μπηκα απλως για το καλο της χρονιας. για γουρι βρε αδελφε.

ραντεβου του χρονου.

φιλια

xxx

υ.γ το οτι στην ηλικια μου θυμηθηκα μετα απο ενα χρονο με την πρωτητον κωδικο εισοδου ,μου δινει ελπιδα για το μελλον. δεν εχω -ακομη- αλτσχαιλμερ..cheers cheers cheers
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 10:32 pm
Σημερινά τραγούδια:
Ισραήλ: Ωραίο φόντο, εμένα μ' αρέσει πολύ αυτό που ακούω, αλλά δεν θα έχει τύχη. Καμμία.
Άγιος: ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΟΣΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.ΟΚ, δεν θα περάσει, αλλά άμα έρθει 12η στο σεμι μην ξαφνιαστούμε.....
Κύπρος: Ωραία, δεμένη, στρωτή χορογραφία, η Ήβη ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ καλή, φωνητικά αλλά και κινησεολογικά, και όχι ξυλάγγουρο. Η Κύπρος πάει για μαγικά πράγματα φέτος. Περνάει μέχρι και 2η στον ημιτελικό μας.
Δανία: Η καπετάνισα των επτά θαλασσών, με ένα πολύ ωραίο τραγούδι φέτος φοβάμαι ότι θα έχει την τύχη της Σουηδίας το 2010. Ειδικά απ' το 02:10 και μετά είναι τόσο μονότονο που καταντά βαρετό. Για να δούμε.....
Ρωσία: Νομίζω.....ότι με το τρυκ του φούρνου και των κερασμάτων.....έπιασαν και τις επιτροπες. 1η στον ημιτελικό και τοπ-5 στον τελικό για τη Ρωσία φέτος....
Ουγγαρία: Ένα υπέροχο, μοναδικό, ανεπανάληπτο κομμάτι απ' τη χώρα των Μαγυάρων. Το πιστεύω πολύ αυτό το κομμάτι από την πρώτη στιγμή που το άκουσα. 8η-9η στον ημιτελικό.
Αυστρία: Αφού τελικά ΔΕΝ έκαναν το τρυκ με τους φωτισμένους ποπούς.....πάει ο τελικός. Τσάο Αυστρία!
Μολδαβία: Είναι εξαιρετικά χαρισματικό πλάσμα ο Πάσια, έχει ωραίο κομμάτι και πάλι θα περάσει εκεί....9ος? 10ος? Τα κλασσικά!
Ιρλανδία: Επιμένω μέχρι κεραίας ότι είναι εκτός τελικού απ' τον Φλεβάρη.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 11:14 pm
Kώστα!!!
Εχουμε 9 στα 10 στις προβλέψεις μας!!! Shocked
Και μάλιστα κι εγω την Φινλανδία την έχω 10η στο μεικτό,και σε μάχη με Αυστρία,και αουτσάιντερ το Βέλγιο!

Νώντα,για ποιο λογο πιστευεις οτι το τρυκ του φουρνου και των κερασματων μπορει να κερδίσει και τις επιτροπες?
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 11:22 pm
Masilnto έγραψε:Kώστα!!!
Εχουμε 9 στα 10 στις προβλέψεις μας!!! Shocked
Και μάλιστα κι εγω την Φινλανδία την έχω 10η στο μεικτό,και σε μάχη με Αυστρία,και αουτσάιντερ το Βέλγιο!

Νώντα,για ποιο λογο πιστευεις οτι το τρυκ του φουρνου και των κερασματων μπορει να κερδίσει και τις επιτροπες?

Το αστείο είναι οτι τα 9/10 που έχουμε κοινά τα έχω και κλειδωμένα ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379 και πιστεύω οτι στον ημιτελικό μας μόνο η 10η θέση παίζεται, και μάλιστα ακριβώς με τους όρους που είπες! Laughing 10/10 δεν έχω πιάσει ποτέ σε ημιτελικό, για να δούμε φέτος....

Πλήρης ταύτιση λοιπόν ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Δευ Μάης 14, 2012 11:41 pm
Και τέλος η Ιρλανδία από το eurovision.tv
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 12:17 am
ta fwnitika tous itan opws to perimena,xalia! ligo ta grafika k i idea me to sintribani
me enthusiasan alla oxi k toso gia na thelw na ta dw teliko.ama perasoun 15-teleutaia thesi.
den mporw episis tis giagiades apo tin Rwssia. episis diabasa oti tha allaksei i Elliniki
simmetoxi polla ..gia na doume. ena megalo welcome se olous tous "palious k xamenous".... :-)xamenos me tin ennoia oti xathikan.min pareksigithoume.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 12:47 am
Καλε μου merda,, αν μπορείς θα παρακαλούσα να γράφεις ελληνικά....νομίζω μας εξυπηρετεί περισσότερο όλους στο να διαβάζουμε ποιο εύκολα τα topic του καθενός.... Smile
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 11:08 am
fanis19.72 έγραψε:γεια σας. σας ελειψα? ειμαι σιγουρος πως οχι.Very Happy Very Happy.....
υ.γ το οτι στην ηλικια μου θυμηθηκα μετα απο ενα χρονο με την πρωτητον κωδικο εισοδου ,μου δινει ελπιδα για το μελλον. δεν εχω -ακομη- αλτσχαιλμερ..cheers cheers cheers
Ποτέ να μην είσαι σίγουρος για τίποτα! Άντε να μπαίνεις να έχουμε κάποιον να μαλώνουμε! green

HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 11:10 am
Masilnto έγραψε:Και τέλος η Ιρλανδία από το eurovision.tv
Όσες φορές το είδα.. θέλω να πάω για πιπί!!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 12:09 pm
ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Serbia-Flag



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Macedonia-Flag



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Netherlands-Flag



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Malta-Flag

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 1:09 pm
Kαλλιόπη θεά ΠΡΕΠΕΙ να είσαι τελικό!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 2:44 pm
Λευκορωσία
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 2:54 pm
Άσχετο: (αλλά ΠΟΛΥ άσχετο λέμε!!!)
Είδα ότι ο τελικός του Champions League του χρόνου είναι το Σάββατο 25 Μαϊου 2013.
Να υποθέσω ότι οι ESC dates θα είναι 14-16-18 Μαϊου???
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 3:00 pm
Πορτογαλία


Cst003,ο τελικός λογικά ναι,στις 18/05.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 3:02 pm
Δεν είναι μόνο ότι ο δεύτερος ημιτελικός είναι πολύ πιο δυνατός από τον πρώτο,
αλλα ακόμη και στον πρώτο κάποιες καλές συμμετοχές είναι στο πρώτο μισό,και κάποιες κιτς συμμετοχές είναι προς το τέλος,
με αποτέλεσμα να δημιουργείται ακόμη μεγαλύτερο μπάχαλο!
Πχ αν Αυστρία,Μολδαβία,Ιρλανδία ήταν στο πρώτο μισό,και Φινλανδία,Βέλγιο,Ελβετία ήταν στις τρεις τελευταίες θέσεις,
τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά..!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 6:15 pm
ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Ukraine-Flag



ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Bulgaria-Flag

Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 6:32 pm
Λίγα σχόλια για σήμερα - αναλυτικά για τον ημιτελικό θα τοποθετηθώ αύριο όπως έκανα και με τον πρώτο...

Ο Ζέλικο όχι μόνο επιστρέφει με καρμπόν τραγούδι, αλλά και η σκηνική του παρουσία είναι το ίδιο πράγμα. Οκ, δεν μορείς να ξεπεράσεις οτι σου το έφαγε η Ρουσλάνα, εμείς τι φταίμε όμως; Αν υπάρχει δικαιοσύνη θα πρέπει να πάρει το μέγιστο ότι πήρε ο μπαρμπα-Βόσνιος πέρσι.

Η Καλλιόπη έχει πολύ όμορφη φωνή, αλλά προτιμούσα το στήσιμο στα Σκόπια. Αν την τιμήσει η επιτροπή μπορεί και να περάσει, ειλικρινά δεν θα με χάλαγε φέτος.

Η Ολλανδία είναι ακόμη πιο βαρετή από τον εθνικό της τελικό και ειλικρινά τσαντίστηκα οταν είδα οτι θα κρατήσει το στυλ του Καθιστού Βούβαλου. Παίζει δυνατά για τελευταία στον ημιτελικό και φέτος η Ολλανδία.

Η Μάλτα ήταν καλή. Την είχα για άπατη, αλλά τώρα σε ακραία περίπτωση προκρίνεται κιόλας. Θα δείξει... Η επιτροπή θα είναι ο αστάθμητος παράγων.

Η τελική βερσιον της Μπελαρούς είναι μακράν η αθλιότερη από όλες και επίσης έτσι όπως τους είδα καταφέρνουν να κάνουν τον Μαλτέζο μάγκα πριν από αυτούς. Όχι απλά λίγοι, ολίγιστοι. Έτσι, για να μάθουν να επιλέγουν σωστά στον εθνικό τελικό! Twisted Evil

Η Πορτογαλία είναι σχεδόν ονειρική φέτος, απίστευτο φόντο. Θα είναι υπερ-μέγα-σουπερ-εξτρα-γιγα αδικία να μείνει εκτός αυτό το κομμάτι και να περάσει ας πουμε....

.... το τσίρκο της Ουκρανίας. enough said. Δεν λέω άλλα, γιατί είμαι και ευγενικός green

Βρε Σοφάκι μου, τη τι θες τη Γιουροβίζιον; γύρνα στα σκυλάδικά σου που σου πάνε πολύ, κάνε μας κανα τραπέζι με μπύρα και κεφτέδες και άστο το σοου... γιατί δεν το έχεις! Η φωνή σου εμένα μου αρέσει πολύ, το τραγούδι σου επίσης, αλλά δεν είσαι για την Ευρώπη, είσαι για εντός έδρας μόνο...! Cool

Αυτά!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΠΡΟΒΕΣ

Τρι Μάης 15, 2012 6:34 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Η Πορτογαλία είναι σχεδόν ονειρική φέτος, απίστευτο φόντο. Θα είναι υπερ-μέγα-σουπερ-εξτρα-γιγα αδικία να μείνει εκτός αυτό το κομμάτι και να περάσει ας πουμε....

.... το τσίρκο της Ουκρανίας. enough said. Δεν λέω άλλα, γιατί είμαι και ευγενικός ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379
Αυτο σκτεφθηκα!
Ω ρε και να περάσει κανένα Γαϊτανάκι,αφήνοντας έξω την Φιλίπα! ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379
Μετά από την μύτη να σε πιάσουν θα σκάσεις! ΠΡΟΒΕΣ  - Σελίδα 4 4111112379
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης