The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 25, 2011 2:19 pm
Εκτιμώ ότι η Ιταλία φέτος θα πάει περίπου όπως η Καας το 2009.
Βέβαια κάπως έτσι περίμενα να πάει και η Καβανα πέρυσι,αλλά εκεινη δεν την έσωσαν ούτε οι επιτροπές! Shocked
avatar
????????
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 25, 2011 2:34 pm
Masilnto έγραψε:Εκτιμώ ότι η Ιταλία φέτος θα πάει περίπου όπως η Καας το 2009.
Βέβαια κάπως έτσι περίμενα να πάει και η Καβανα πέρυσι,αλλά εκεινη δεν την έσωσαν ούτε οι επιτροπές! Shocked


κι εγω συμφωνω μαζι σου
avatar
????????
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 25, 2011 2:36 pm
sonia10 έγραψε:
fanis1972 έγραψε:πολυ καλο τραγουδι και σπουδαιος καλλιτεχνης ο τραγουδιστης


εχω την εντυπωση οτι περιμενετε να ακουσετε μονο ενα καλο ποπ ή μια μπαλαντα και οτιδηποτε αλλο το απορριπτετε χωρις καν να μπειτε λιγο στον κοπο να το καταλαβετε.
η μουσικη δεν ειναι μονο ποπ για κλαμπακια ή νταλκας για ξενυχτι σε μπουζουκι.

και μπορει μια μεγαλη ομαδα ανθρωπων να ψηφιζει τα ποπ. υπαρχουν ομως και καποιοι αλλοι που ψηφιζουν αλλα πραγματα. να πως το βελγιο το 2003 https://www.youtube.com/watch?v=wxoKnTK9aZ0 ηρθε δευτερο με ενα βαθμο ή δυο διαφορα απο την τουρκια.

ακομη και αυτο https://www.youtube.com/watch?v=0WLedpz9a40 ειναι μουσικη και μαλιστα αριστουργηματικη

Φανη ειχα τρομαξει.
Νομιζα οτι ειχες υποστει καποιου ειδους μεταλαξη.
Τοσες μερες και να μην εχεις προσβαλει ουτε εναν ανθρωπο;
Ομως σημερα σε αναγνωριζω ναι εισαι εσυ......
Τι σχεση ειδικα η δευτερη μπαλαντα με την eurovision;
Υπαρχουν χιλιαδες αριστουργηματικες μπαλαντες αλλα δεν πανε eurovision.
Το πρωτο κομματι του Βελγιου να συμφωνησω καλο αλλα ποιος το θυμαται;
Οταν λεμε eurovision μιλαμε για συγκεκριμενο ειδος μουσικης γιατι ετσι ειναι αυτος ο διαγωνισμος.θες γιατι ψηφιζουν νεαρα πολυ ατομα;θες γιατι εχουν αλλη κουλτουρα;δεν ξερω.
Παντως κατα καιρους εχουν παει εκπληκτικα κομματια και τελικα εχουν παρει τους βαθμους κατι Ουρσλανες και δεν συμαζευεται.
Οσο για της Ιταλιας πιστευω οτι θα παρει βαθμους κυριως απο τις επιτροπες για το καλωσορισμα και οχι απο το televoting.


δεν νομιζω να προσεβαλα κανεναν ποτε

ειναι προσβλητικο να μου το γραφεις αυτο.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 25, 2011 5:44 pm
Sonia10,
τουλάχιστον σε αυτό το φορουμ,
παρόλο που ο τρόπος έκφρασης του Fanis1972 μπορεί να είναι ιδιαίτερος,
δεν μπορώ να πω ότι έχει ξεπεράσει τα όρια. Smile
avatar
????????
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 25, 2011 7:15 pm
Masilnto έγραψε:Sonia10,
τουλάχιστον σε αυτό το φορουμ,
παρόλο που ο τρόπος έκφρασης του Fanis1972 μπορεί να είναι ιδιαίτερος,
δεν μπορώ να πω ότι έχει ξεπεράσει τα όρια. Smile


υποσχομαι οτι θα τα ξεπερασω ομως. Very Happy

sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 26, 2011 11:27 pm
fanis1972 έγραψε:
Masilnto έγραψε:Sonia10,
τουλάχιστον σε αυτό το φορουμ,
παρόλο που ο τρόπος έκφρασης του Fanis1972 μπορεί να είναι ιδιαίτερος,
δεν μπορώ να πω ότι έχει ξεπεράσει τα όρια. Smile


υποσχομαι οτι θα τα ξεπερασω ομως. Very Happy


ειδικα αν παρει το εισητηριο ο Λουκας cheers Laughing
avatar
????????
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 26, 2011 11:43 pm
sonia10 έγραψε:
fanis1972 έγραψε:
Masilnto έγραψε:Sonia10,
τουλάχιστον σε αυτό το φορουμ,
παρόλο που ο τρόπος έκφρασης του Fanis1972 μπορεί να είναι ιδιαίτερος,
δεν μπορώ να πω ότι έχει ξεπεράσει τα όρια. Smile


υποσχομαι οτι θα τα ξεπερασω ομως. Very Happy


ειδικα αν παρει το εισητηριο ο Λουκας cheers Laughing


καλυτερα να σε αγνοησω clown clown
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 26, 2011 11:55 pm
fanis1972 έγραψε:
sonia10 έγραψε:
fanis1972 έγραψε:
Masilnto έγραψε:Sonia10,
τουλάχιστον σε αυτό το φορουμ,
παρόλο που ο τρόπος έκφρασης του Fanis1972 μπορεί να είναι ιδιαίτερος,
δεν μπορώ να πω ότι έχει ξεπεράσει τα όρια. Smile


υποσχομαι οτι θα τα ξεπερασω ομως. Very Happy


ειδικα αν παρει το εισητηριο ο Λουκας cheers Laughing


καλυτερα να σε αγνοησω clown clown

προβλεπω σε τετοια περιπτωση διπλο ισνογκουντ να χοροπηδαει πανω κατω bounce
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 28, 2011 12:28 am
Χμμμ.... η RAI νομίζω τα έβαλε κάτω τα πράγματα και αποφάσισε αντί να στείλει το "Bastardo" που θα έφερνε με το καλημέρα πάλι βραβείο στην Ιταλία (δε νομίζω να υπάρχει κανένας που θα διαφωνήσει γι' αυτό μετά το άθλιο επίπεδο τραγουδιών που υπάρχει φέτος...) και έτσι έστειλε μία λιγότερο....ανέξοδη, αντικομφορμιστική αλλά πάντα αξιοπρεπή συμμετοχή ΤΟΣΑ χρόνια μετά.
Όσο το ακούω το αγαπάω και περισσότερο και θα χαρώ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να το εκτιμήσουν οι επιτροπές που πέρσι είχαν 4η τη Γεωργία και πρόπερσι στο αριστούργημα της Γαλλίας είχαν δώσει μόλις 164 βαθμούς και στην αγάμητη της Ισλανδίας 260. Κάποια στιγμή πρέπει να αποδοθεί και μία δικαιοσύνη σ' αυτό το διαγωνισμό που στέρησε στο Βέλγιο το 2003 και στη Σερβία το 2004 μία μεγάλη νίκη, έτσι δεν είναι ρε παιδιά???


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cst003 στις Δευ Φεβ 28, 2011 12:35 am, 1 φορά
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 28, 2011 12:30 am
Κοίτα ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω!
Αλλά της Σερβίας,της το ξεπλήρωσαν..!
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 28, 2011 12:33 am
Masilnto έγραψε:Κοίτα ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω!
Αλλά της Σερβίας,της το ξεπλήρωσαν..!
Αυτό το πιστεύω! Ειλικρίνα πιστεύω ότι ο Στοκσέλιους "έσπρωξε" τη Σερβία στη νίκη το 2007 μόνο και μόνο για να μην επαναληφθούν τα έκτροπα του Κιέβου το 2005 γιατί αλλιώς η Βέρκα θα είχε κάνει περίπατο στο Ελσίνκι...
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 28, 2011 12:34 am
το ξανάκουσα και απορώ πως θα το παρουσιάσουν στον τελικό, αφού δεν υπάρχει live Μουσική! δυστυχώς δεν μου αρέσει Sad δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν επέλεξαν την Nathalie... Crying or Very sad φωνάρα με ωραία εμφάνιση και τέλειο τραγούδι + θα ανέβαζε την τηλεθέαση αφού είναι γνωστή στην ιταλία μετά την νίκη της στο x factor...
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 28, 2011 12:37 am
Ποικιλία απόψεων..!Άλλοι υποστηριζαν το bastardo,άλλοι τη Ναταλί,κι εγώ τη Τζιούσι! Cool
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 28, 2011 12:40 am
Masilnto έγραψε:Ποικιλία απόψεων..!Άλλοι υποστηριζαν το bastardo,άλλοι τη Ναταλί,κι εγώ τη Τζιούσι! Cool

η giusy μου αρέσει αλλά όχι το συγκεκρίμενο τραγούδι που ερμήνευσε. βέβαια σε μια άθλια χρονιά όπως η φετινή θα ξεχώριζε αλλά όταν έχει τραγουδήσει το Novembre (αγαπημένο μου) τι να το κάνεις αυτό που τραγούδησε στο san remo...
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 11, 2011 8:24 pm
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 11, 2011 8:26 pm
Γιατί αγοράκι μου γλυκό τραγουδάς στα αγγλικά ολόκληρη τη Β' στροφή????
Γιατί? Εξήγησέ μου το λόγο.
Θα φας Ιταλία μου ΕΝΑΝ καράπατο...που θα 'ναι όλος δικός σου και θα σε ξαναδούμε πάλι το 2030 στο διαγωνισμό.

Όχι ότι δεν μου αρέσει, αλλά έχασε κάτι απ' το class που είχε. Sad
avatar
????????
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 11, 2011 8:47 pm
cst003 έγραψε:Γιατί αγοράκι μου γλυκό τραγουδάς στα αγγλικά ολόκληρη τη Β' στροφή????
Γιατί? Εξήγησέ μου το λόγο.
Θα φας Ιταλία μου ΕΝΑΝ καράπατο...που θα 'ναι όλος δικός σου και θα σε ξαναδούμε πάλι το 2030 στο διαγωνισμό.

Όχι ότι δεν μου αρέσει, αλλά έχασε κάτι απ' το class που είχε. Sad



μια χαρα ηταν

τι τα θελει τα Αγγλικα?

εχεις δικιο για το class , το εχασε


οχι ομως οτι σταματησε να μου αρεσει Very Happy
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 11, 2011 10:33 pm
ειναι ωραιο κομματι αλλα δεν τραγουδαει την Β στροφη τραγουδαει ,μια δυο λεξεις ιταλικα μια δυο αγγλικα.
Γιατι; εχει αναγκη η Ιταλια να τραγουδησει Αγγλικα;θα ηταν πολυ καλυτερα στην Γλωσσα της.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 12, 2011 12:00 am
Κι εγώ θα το προτιμούσα ολόκληρο στα ιταλικά αλλά κι έτσι είναι πολύ ωραίο!!! Επίσης το αρχικό βίντεο κλιπ ήταν πιο όμορφο!!!
Τα αγγλικά φαντάζομαι ότι είναι στα πλαίσια του ανοίγματος του Gualazzi στα εξωτερικά....αχ αυτές οι διεθνείς καριέρες!!! Ήδη έχουν κανονιστεί εμφανίσεις του στη Γαλλία, άσχετες με την γιουροβίζιον!!! Στο γαλλικό τύπο γράφτηκαν διθυραμβικές κριτικές!!! cheers
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 15, 2011 12:06 am
ΟΧΙ ρε ΓΜΤ!!!
Περίμενα πως και πως την επιστροφή της Ιταλίας...
Απογοητεύτηκα!!!

Όχι ότι είναι άσχημο, αλλά περίμενα κάτι άλλο!
Sad
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 24, 2011 10:26 am
Πιστεύω ότι οι επιτροπές θα την πριμοδοτήσουν αρκετά,ίσως και τοπ5,
αλλά στο κοινό... No
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Τετ Μαρ 30, 2011 12:43 pm
Η συνέντευξη του Ράφαελ στο ESCtoday:

Can you enlighten us about your music career and your life from the beginning?
I was born in Urbino, a small city in the center of Italy full of international guys from all around the world. I started singing at the white voice chorus at the age of 9, then, after studying and getting a degree at the Conservatory, I started writing my own songs around my 20s and started singing again, mainly in English.

What are your musical goals?
To spread my music as much as I can, to live doing this amazing passion I have, play the piano and enjoy it.

How do you describe your songs?
As I love and play different kinds of music and style, I don’t really like categories or description. You know, I rather play and let the people think what they feel about music itself.

What was the meaning of Eurovision for you before?
I knew it was very important but I never had the chance to see it properly, also because Italy was missing for a long time… it is a honor for me to represent Italy in such event and this great ‘comeback’.

How do you consider the quality of Eurovision songs generally?
It is not really up to me to judge other songs, I’m just really happy to perform my music in front of this huge audience and try to enjoy it.

What are your favorite all-time Eurovision songs and also Italian ones?
Music is always appreciate when it's good and when it transmits good vibes, no matter nationality or style.

How is the birth process of your Eurosongs?
It is a great emotion, I have heard it will be huge this year in the stadium, and I am really happy to perform there… let's see.

Have you listened to other songs of 2011 yet? What are your favorites?
Not yet, I'm touring all around the countries and I still did not have the time to check them.

Do you consider going on a promo tour?
Yes, we are planning several cities, all the info will be available on my website.

Do you have a message for our readers?
My karma is to live the simplest life with the greatest love, day by day, night by night, so I guess this is what I would suggest to the others too.

Thanks

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Τετ Μαρ 30, 2011 12:45 pm
Δεν ξέρει τίποτα για το διαγωνισμό!!! Και απο ότι φαίνεται δεν ενδιαφέρεται να μάθει..... green
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 11:27 pm
το τραγούδι της Ιταλίας (η version με μισά αγγλικά και μισά ιταλικά) μου αρέσει πάαααρα πολύ τελικά!!! Cool ελπίζω να πάει καλά!
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 7 Empty Απ: ΙΤΑΛΙΑ 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 1:38 am
Mr. Curiosity έγραψε:το τραγούδι της Ιταλίας (η version με μισά αγγλικά και μισά ιταλικά) μου αρέσει πάαααρα πολύ τελικά!!! Cool ελπίζω να πάει καλά!
Τον βλέπω καρμπόν της Πατρίσια!!!
4ο - 6ο στις επιτροπές
και 18ο στο κοινό, άντε, μια δεκάδα, μια δωδεκάδα στη χειρότερη.... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης