The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 12:39 pm
adiaforo....
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 1:32 pm
Vandomaniac ζω για τη στιγμη που θα συμφωνησουμε σε τραγουδι Razz
avatar
vandomaniac
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 1:59 pm
Masilnto έγραψε:Vandomaniac ζω για τη στιγμη που θα συμφωνησουμε σε τραγουδι Razz

Ε, εντάξει και σένα δεν είναι και το αγαπημένο σου απ' ότι κατάλαβα!! Very Happy
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 2:22 pm
vandomaniac έγραψε:
Masilnto έγραψε:Vandomaniac ζω για τη στιγμη που θα συμφωνησουμε σε τραγουδι Razz

Ε, εντάξει και σένα δεν είναι και το αγαπημένο σου απ' ότι κατάλαβα!! Very Happy
Δεν πετάω τη σκούφια μου,
αλλά από τις μέχρι στιγμής συμμετοχές,επιλέγω αυτό & της Δανίας μόνο. Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 3233328778
avatar
vandomaniac
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 2:25 pm
Masilnto έγραψε:
vandomaniac έγραψε:
Masilnto έγραψε:Vandomaniac ζω για τη στιγμη που θα συμφωνησουμε σε τραγουδι Razz

Ε, εντάξει και σένα δεν είναι και το αγαπημένο σου απ' ότι κατάλαβα!! Very Happy
Δεν πετάω τη σκούφια μου,
αλλά από τις μέχρι στιγμής συμμετοχές,επιλέγω αυτό & της Δανίας μόνο. Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 3233328778

Εμένα πάλι σε γενικές γραμμές μου αρέσει αυτή η χρονιά. Δεν έχω ακούσει κάτι που να βρω απαράδεκτο μέχρι τώρα. Τραγούδια που δε μ'αρέσουν ναι, αλλά όχι κάτι τόσο κακό.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 2:31 pm
vandomaniac έγραψε:
Masilnto έγραψε:
vandomaniac έγραψε:
Masilnto έγραψε:Vandomaniac ζω για τη στιγμη που θα συμφωνησουμε σε τραγουδι Razz

Ε, εντάξει και σένα δεν είναι και το αγαπημένο σου απ' ότι κατάλαβα!! Very Happy
Δεν πετάω τη σκούφια μου,
αλλά από τις μέχρι στιγμής συμμετοχές,επιλέγω αυτό & της Δανίας μόνο. Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 3233328778

Εμένα πάλι σε γενικές γραμμές μου αρέσει αυτή η χρονιά. Δεν έχω ακούσει κάτι που να βρω απαράδεκτο μέχρι τώρα. Τραγούδια που δε μ'αρέσουν ναι, αλλά όχι κάτι τόσο κακό.
Αλήθεια?Εγώ τη θεωρώ μετριότατη χρονιά,και νομίζω έτσι θα εξελιχθεί,σαφέστατα χειρότερη από την περυσινή.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 2:33 pm
Εγώ προς το παρόν... Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Im-so-bored-smiley!!
Ανυπομονώ για τα δικά μας (Ελλάδα & Κύπρο), Σερβία,UK και Ιταλία μπας και ζεσταθεί λίγο το πράγμα!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 2:36 pm
Masilnto έγραψε:....
Αλήθεια?Εγώ τη θεωρώ μετριότατη χρονιά,και νομίζω έτσι θα εξελιχθεί,σαφέστατα χειρότερη από την περυσινή.
Θα συμφωνήσω Φίλτατε!
Και αναρωτιέμαι..μήπως τόση σούπα μέχρι τώρα γιατί στρώνουν το χαλί και για καμιά από τους Big4??? Kαι το μυαλό μου πάει πιο πολύ στο UK!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 2:39 pm
HOLA έγραψε:
Masilnto έγραψε:....
Αλήθεια?Εγώ τη θεωρώ μετριότατη χρονιά,και νομίζω έτσι θα εξελιχθεί,σαφέστατα χειρότερη από την περυσινή.
Θα συμφωνήσω Φίλτατε!
Και αναρωτιέμαι..μήπως τόση σούπα μέχρι τώρα γιατί στρώνουν το χαλί και για καμιά από τους Big4??? Kαι το μυαλό μου πάει πιο πολύ στο UK!!
Η αλήθεια είναι πως και την προηγούμενη φορά που έγινε ο διαγωνισμός επί σκανδιναβικού εδάφους,συμμετείχαν επίσης 39 χώρες,και γενικά το επίπεδο δεν ήταν πολύ υψηλό.Και κέρδισε η Γερμανία!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 8:54 pm
HOLA έγραψε:
Masilnto έγραψε:....
Αλήθεια?Εγώ τη θεωρώ μετριότατη χρονιά,και νομίζω έτσι θα εξελιχθεί,σαφέστατα χειρότερη από την περυσινή.
Θα συμφωνήσω Φίλτατε!
Και αναρωτιέμαι..μήπως τόση σούπα μέχρι τώρα γιατί στρώνουν το χαλί και για καμιά από τους Big4??? Kαι το μυαλό μου πάει πιο πολύ στο UK!!

Πολύ πιθανό,Αγγλία, Γαλλία περιμένουν πολύ καιρό και φυσικά και η Ιταλία είναι πιθανή...
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 03, 2013 9:10 pm
ante na ginei sto UK mpas k pame! ama steiloun tipota "girls aloud" opws eipan,poli pithanon Wink
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 04, 2013 1:35 pm
merda2004 έγραψε:ante na ginei sto UK mpas k pame! ama steiloun tipota "girls aloud" opws eipan,poli pithanon Wink

REPORT: GIRLS ALOUD’S KIMBERLY WALSH WILL REPRESENT U.K. AT ESC

Kimberly Walsh—one-fifth of British pop group Girls Aloud—will represent Britain at Eurovision 2013, or so says leading Swedish newspaper Aftonbladet.

Quoting an unnamed source close to the matter, the paper also reports that the BBC has enlisted the help of Melodifestivalen veteran and Swedish hitmaker Fredrik Kempe to write Walsh’s song. Kempe has previously penned Eurovision numbers for Eric Saade (“Popular”), Charlotte Perrelli (“Hero”) and Malena Ernman (“La Voix”).

Walsh has made several attempts to break out of the girl group mold. In 2012 she made her West End debut by playing Princess Fiona in Shrek: The Musical. And she was a runner-up on the British version of Strictly Come Dancing that same year.

Yesterday, Supersonic PR—the group representing Girls Aloud—denied that the group was in talks with the BBC. But perhaps a portion of the group is?

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Kimberley-Walsh
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 04, 2013 1:40 pm
Αδιάφορο τραγούδι... Sleep
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 1:38 am
Masilnto έγραψε:Ωραία μελωδία,ναι φεστιβαλική/προβλεπόμενη.
Ζεστή φωνή με ικανότητες και συμπαθης ο ερμηνευτής,αν και φαίνεται κάπως άπειρος επί σκηνής.
Προσεγμένη ενορχηστρωση.Ελπίζω να παραμείνει στα ισλανδικά.
Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 1747192130

Αλλά έχοντας στο νου την περσινή τους συμμετοχή, το βρίσκω "λίγο"...

vandomaniac έγραψε:Πολύ αδιάφορο τραγουδάκι. Εκεί που λες ότι θα υπάρξει μία κορύφωση, κάτι, έρχεται το απόλυτο τίποτα!
Γέλασα πολύ που έγραψαν σε ένα forum ότι το τραγούδι της Ισλανδίας είναι αντιγραφή από αυτό:


Laughing Laughing Laughing

Εγώ ειδικός ΔΕΝ είμαι, αλλά στο δικό μου απαίδευτο αυτί, όντως μοιάζουν οι μελωδίες...
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 15, 2013 7:46 pm
H Iσλανδία μετά από 16 χρόνια επιλέγει ξανά τη γλώσσα της για τη σκηνη της eurovision.
Το βιντεοκλιπ,γλυκό,νοσταλγικό και λίγο συγκινητικό.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 15, 2013 11:54 pm
Όμορφο βίντεο κλιπ! Το τραγούδι μου αρέσει όλο και περισσότερο. Smile
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 04, 2013 8:27 am
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 18, 2013 1:30 pm
Στίχοι:
Έχω ζωή

Ξεκίνησα για το πιο μακρύ ταξίδι

Προχωρούσα χωρίς στόχο, γεμάτος ανησυχία

Δε σκεφτόμουν τίποτα,

ούτε καν την επόμενη μέρα

Διάλεξα τη μοναξιά και τη γαλήνη



Έχω ζωή, έχω ζωή

Αιωρούμαι πάνω από την κακουχία

Έχω ζωή, έχω ζωή εξαιτίας σου

Όταν ο αέρας με φυσά

Σκαρφαλώνω πάνω στα ψηλά βουνά

Έχω ζωή, έχω ζωή, έχω ζωή



Δεν κατανοούσα την αγάπη

που έκανε τα πάντα να κινούνται

Φοβόμουν ν’αγκαλιάσω και να υπάρξω

Ένιωθα πως δεν άξιζα

ν’ανοίξω το μυαλό μου

Κι άφησα το λαμπρό φως της αγάπης να μπει.



Έχω ζωή, έχω ζωή

Επιπλέω πάνω από την κακουχία

Έχω ζωή, έχω ζωή εξαιτίας σου

Όταν έρχονται δυσκολίες

Σκαρφαλώνω πάνω στα ψηλά βουνά

Έχω ζωή, έχω ζωή, έχω ζωή



Και πιστεύω,

Ναι πιστεύω πως

Οι όμορφες πόρτες του παραδείσου μπορεί ν’ανοίξουν

και η συναρπαστική αγάπη θα κυλήσει πάνω μου

μόνο θα μ’αγκαλιάσει



Έχω ζωή, έχω ζωή

Επιπλέω πάνω από την κακουχία

Έχω ζωή, έχω ζωή εξαιτίας σου

Όταν έρχονται δυσκολίες

Σκαρφαλώνω πάνω στα ψηλά βουνά

Έχω ζωή, έχω ζωή, έχω ζωή εξαιτίας σου

Έχω ζωή, έχω ζωή, έχω ζωή
avatar
vandomaniac
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ισλανδία 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Παρ Μάης 03, 2013 10:54 am
Κοίτα που έχω αρχίσει να το συμπαθώ το τραγουδάκι! Συνεχίζω να το θεωρώ αρκετά μονότονο, αλλά βλέποντας για άλλη μία φορά το βίντεο κλιπ και την εμφάνιση του τραγουδιστή στον εθνικό τελικό της χώρας του συνειδητοποίησα ότι το πουλάει πολύ καλά. Σε ψαρώνει βασικά με το όλο στυλ του και τον τρόπο με τον οποίο το ερμηνεύει. Θα μπορούσε θεωρητικά να κερδίσει αρκετούς τηλεθεατές και να τον ψηφίσουν για να περάσει τελικό. Και οι επιτροπές δε νομίζω να μην τον προσέξουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης