The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 15, 2013 4:15 pm
Emena den mou aresei to videoclip. Cool
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Σαβ Μαρ 16, 2013 7:55 pm
news.it
Φανερά εκνευρισμένος, από την πολύωρη καθυστέρηση έναρξης της συναυλίας των Koza Mostra και Αγάθωνα, αποχώρησε από την Κεντρική Πλατεία της Ξάνθης
ο δήμαρχος της πόλης, Μιχάλης Στυλιανίδης.Η συναυλία που είχε
προγραμματιστεί για τη 13.30 το μεσημέρι του Σαββάτου ξεκίνησε λίγο μετά
τις 15.00 με τον δήμαρχο Ξάνθης να εκνευρίζεται, ανεβάζοντας τους
τόνους και αποχωρώντας από τον χώρο διεξαγωγής της εκδήλωσης.

Παρά το γεγονός πως οι διοργανωτές αποφάσισαν να πραγματοποιηθεί η
συναυλία στην Κεντρική Πλατεία της πόλης, αν και ο καιρός παρέμενε
ασταθής, και όχι να μεταφερθεί στο κλειστό δημοτικό αμφιθέατρο,
προβλήματα στον ήχο και λεπτομέρειες που δεν είχαν τακτοποιηθεί
προκάλεσαν την καθυστέρηση της έναρξης.

Όπως γράφει το thrakitoday το συγκεντρωμένο πλήθος άρχισε να
δυσφορεί, με τα μέλη του συγκροτήματος να προσπαθούν να διασκεδάσουν το
κοινό περιμένοντας να λυθούν τα προβλήματα και να ξεκινήσει η συναυλία.

Ωστόσο από την πλευρά του ο δήμαρχος Ξάνθης βλέποντας την ώρα να
περνάει αποφάσισε να αποχωρήσει, ενώ είχε προηγηθεί συζήτηση σε έντονους
τόνους με τους υπευθύνους για την πραγματοποίηση της εκδήλωσης.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Δευ Μαρ 18, 2013 10:46 pm
Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Patra-Oi-Koza-Mostra-eixan-koino-30-atomon---deite-foto-1-315x236

Μπορεί, όπως τραγουδάνε οι «Koza Mostra», το «Alcohol is free», αλλά οι Πατρινοί αρνήθηκαν να το... γευτούν: Όσο κι αν μοιάζει απίστευτο, οι εκπρόσωποί μας στη φετινή Eurovision, εμφανίστηκαν μπροστά στις εντελώς άδειες εξέδρες του κλειστού γηπέδου «Τόφαλος», στο πλαίσιο του «Extreme Art Festival» που διοργανώθηκε στην Πάτρα!

Είναι σίγουρο, ότι η συγκεκριμένη συναυλία, διεκδικεί επάξια θέση στα ρεκόρ Γκίνες, αφού ουσιαστικά, έγινε... απουσία του κόσμου! Οι αποκλειστικές φωτογραφίες που δημοσιεύει σήμερα ο «Κ», από την συναυλία του συγκροτήματος την 1η Μαρτίου, πιστοποιούν την απρόσμενη, όσο και παταγώδη αποτυχία μιας συναυλίας που δεν προσέλκυσε θεατές, αν και όπως οι διοργανωτές μάς είπαν, διαφημίστηκε αρκούντως!

Οι «Koza Mostra» μπορεί να ήρθαν στην Πάτρα με... φόρα από τη νίκη τους στον ελληνικό τελικό για την Eurovision, αλλά η ανταπόκριση του πατρινού κοινού, ήταν απογοητευτική! Η εικόνα που παρουσίασε το γήπεδο στα Μποζαϊτικα, υπήρξε αποκαρδιωτική: Ούτε ένας θεατής για δείγμα δεν υπήρχε στις χωρητικότητας 4.500 θεατών εξέδρες του γυμναστηρίου, ενώ όλοι κι όλοι καμιά τριανταριά άνθρωποι βρίσκονταν διασκορπισμένοι μέσα στο τερέν. Η πλειονότητα των οποίων, ήσαν επαγγελματίες και καρναβαλιστές που είχαν στήσει περίπτερα στο χώρο!

Πάντως και παρά το γεγονός ότι η ατμόσφαιρα θύμιζε... νεκροταφείο, οι «Koza Mostra» αποδείχθηκαν απόλυτα επαγγελματίες και ανέβηκαν κανονικά στη μεγάλη μουσική σκηνή, δίνοντας μάλιστα τον καλύτερό τους εαυτό!

ΔΕΝ ΗΡΘΕ Ο ΑΓΑΘΩΝΑΣ

Όπως μαρτυρούν και τα φωτογραφικά ντοκουμέντα, ο Αγάθωνας δεν ήρθε, αν και υπήρχε η φήμη ότι θα κατέφθανε στην Πάτρα με το αυτοκίνητό του, λίγη ώρα πριν τη συναυλία για να συμμετάσχει σε αυτήν.

Πάντως οι διοργανωτές της συναυλίας, ξεκαθαρίζουν μιλώντας στον «Κ», ότι εμφάνιση του Θεσσαλονικιού ρεμπέτη δεν προβλεπόταν, αφού το συμβόλαιο που είχε υπογραφεί, προέβλεπε συναυλία αποκλειστικά των «Koza Mostra».

http://www.newsnow.gr/article/382431/patra-Oi-Koza-Mostra-eixan-koino-30-atomon---deite-foto.html
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 2:20 am
Gresk Einherjar έγραψε:Παρατηρήσεις:

α) Εκεί στην αρχή που είναι η θειά έπρεπε να είχαν βάλει την Μαριώ Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 4111112379

β) Αφου ρε μάγκες την κάνετε την δουλειά, και τον βάζετε τον Πύργο τον Λευκό, κάντε την ολοκληρωμένη, κάντε ένα ζουμάρισμα με γκρο πλαν στην Γαλανόλευκη να αφρίζουνε τα σκοπιανά, νά'ναι και πληρωμένη η απάντηση! Twisted Evil

γ) Ο Αγάθωνας και το μουστάκι του θα κλέψουν καρδιές, θυμηθείτε το! Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1710716985

Μόνο και μόνο που φέτος έχουμε βίντεο κλιπ, όχι όπως πέρσι και πρόπερσι (πολυαγαπημένη ΕΡΤ Twisted Evil) είμαι ικανοποιημένος! Το αποτέλεσμα αναλογικά με την ηχορρυπ.... εεεε..... το τραγούδι μάλιστα είναι πολύ ανώτερο των προσδοκιών μου! Cool
EVfan έγραψε:Emena den mou aresei to videoclip. Cool

ΟΥΑΟΥ... Βρήκα άνθρωπο να συμφωνώ για το κλιπ... green
Είχα να μπω μέρες στο φόρουμ, και διάβασα μαζεμένα τα σχόλια, διάβαζα ότι άρεσε σε όλους σας και είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως ΕΓΩ το βλέπω πολύ στραβά!
Αλλά στραβά, ξεστραβά ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ... Neutral Evil or Very Mad

Παρότι, βέβαια, όντως είναι ανώτερο των προσδοκιών μου (σε αυτό Κώστα συμφωνώ με εσένα)...

Αλλά το ότι περίμενα κάτι ΠΟΛΥ χειρότερο και εντελώς Trash δε σημαίνει πως το λιγότερο άσχημο (κατ' εμέ πάντα Embarassed ) θα μου αρέσει...

ΔΕΝ καταλαβαίνω, το όλο κόνσεπτ με την αγορά (τις σπαλομπριζόλες, τις μελιτζάνες, τους μπαλντάδες), το πατσατσίδικο, και τη μουστάκα του Αγάθωνα που "κυνηγάει" τους Μόστρα!!! Ένας αχταρμάς όλα μαζί (όπως και το κομμάτι άλλωστε!)...

Ωραίες στιγμές, βέβαια, η γιαγιά με το μπαγλαμαδάκι και οι Μόστρα στον Λευκό Πύργο...

Όπως και να έχει, ίσως η πιο επαγγελματική στιγμή συτής της συμμετοχής... Ανεξάρτητα από το αν μου αρέσει ή όχι, δείχνει πως κάνανε κάποια δουλειά για να "βγει"...
Αλλά μέχρι εκεί για εμένα... Shocked

Λυπάμαι που δε μπορώ να είμαι πιο ενθουσιώδης...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 2:37 am
sonia10 έγραψε:Τι εγινε ρε παιδια σε κανενα αλλο site μπηκα;Που πηγε το <<στηριζουμε την ελληνικη συμμετοχη >> οποια και αν ειναι;
Δεν ειπαμε οτι ειναι το αριστουργημα δεν ειπαμε οτι ειναι σαν του Λουκας αλλα αυτο ειναι για φετος.
Εδω περισυ στηριξαμε την Λευτερω που μην μου πει κανεις οτι ηταν εστω καλο τραγουδι γιατι δεν ηταν και φανηκε απο την 17η θεση και απο το οτι μια που το ακουσαμε και μια που το ξεχασαμε.Εδω στηριξαμε Αλκαιο που οπως καλα θυμαστε πριν την βραδυα του ελληνικου τελικου δεν το θελαμε καθολου και θα θαψουμε το φετινο;Ειλικρινα δεν καταλαβαινω τη ρολο παιζει αν ο Αγαθωνας ειναι αριστερος η οχι η αν τον καλεσε η οχι ο Λαζοπουλος.Απαγορευεται να αρεσε στο Λακη το τραγουδι και για αυτο να το εκανε;να ειδε οτι αρεσει στον κοσμο και για αυτο να τους καλεσε;Απο ποτε ο Λακης κανει διακρισεις στους τραγουδιστες και στα συγκροτηματα που καλει με βαση τα πολιτικα τους πιστευω;ημαρτον
Αρχιζουμε να μοιαζουμε με το Σταρ και δεν θα το αντεξω να το ξερετε. Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 2026827541

Α μην το ξεχασω αν παρουμε την 17η παλι να το χρεωσουμε και αυτο στον Συριζα.... Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 514449925
HOLA έγραψε:Σόνια μου δε θάψαμε το τραγούδι σε κανένα διεθνές φόρουμ, απλά λέμε μεταξύ μας την άποψή μας!
Δεν μου αρέσει ούτε το κομμάτι ούτε το ύφος των Μόστρα!
Και θεωρώ την Ελευθερία πολύ καλύτερή τους σε όλα!

Ούτε νομίζω πως πείραξε κανένα το ότι είναι αριστερός ο Αγάθωνας, αυτό που ενοχλεί εμένα είναι που άνθρωποι που έφτυναν το θεσμό και έκαναν καμπάνια για να μην λάβουμε μέρος και που χλεύαζαν ΟΛΕΣ τις συμμετοχές μας, ξαφνικά αγάπησαν το θεσμό!!
Και να μου το θυμηθείς, του χρόνου οι ίδιοι άνθρωποι θα κοροϊδεύουν και θα λένε και πάλι να μείνουμε εκτός!

Αν και η HOLA με κάλυψε σε μεγάλο βαθμό, θα ήθελα να επεκταθώ λίγο σε αυτά που έγραψες Σονια...

Δε θέλω να σταθώ στο "στηρίζουμε 'Ο,τι να ναι"... (ΟΚ, ΔΕ θα πολεμήσω, αλλά όχι και να στηρίξω κάτι που θεωρώ ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗ και ντροπή!)
Θα σταθώ όμως στο πέρσι και στο αντιπρόπερσυ, τα οποία αναφέρεις ως παραδείγματα...

Και ας ξεκινήσω από το παλαιότερο... Προσωπικά το ΟΠΑ ήταν το ΤΕΤΑΡΤΟ στην προτίμησή μου (και τελευταίο αποδεκτό - ΔΕΝ ήθελα ούτε να σκέφτομαι τον Κινέζο (σαν κομμάτι, οι Μέλισσες μια χαρά είναι!) και την Μπαλτζή Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 2371121551 να συμμετέχουν στο διαγωνισμό...
Παρότι, λοιπόν, ΔΕΝ το προτιμούσα, δε μπορούσα να παραβλέψω κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι πως είχαν κάνει την πιο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ δουλειά στο κομμάτι στον Ελληνικό τελικό... Ήταν το ΚΑΛΥΤΕΡΑ παρουσιασμένο κομμάτι και φωνητικά ήταν καλοί...

Και ΔΕΙΞΑΝΕ πως θέλανε ΠΟΛΥ να πάνε καλά στο διαγωνισμό, γι αυτό και συνέχισαν να δουλεύουν σε εντατικούς ρυθμούς και βγάλανε ένα πολύ καλό οπτικοακουστικό αποτέλεσμα, παρότι το ΩΠΑ δεν ήταν και κανένα αριστούργημα...
Μία τέτοια συμμετοχή, λοιπόν, ακόμη και αν δε σου αρέσει ή έστω αν σου αρέσει λίγο, μπορείς να την "συμπαθήσεις" και να την στηρίξεις...

Πέρσι και πάλι το κομμάτι που επιλέχτηκε δεν ήταν αυτό που προτιμούσα (ανάμεσα στις 4 "κονσέρβες" που "διαγωνίστηκαν"), και εκτός του ότι ήταν μέτριο κομμάτι, αδικούσε τη φωνή της Ελευθερίου η οποία θα μπορούσε να ΄χει πάει με κάτι πολύ καλύτερο...
Δεν έπαυε, όμως, να είναι ένα χαρούμενο κομμάτι (αν και του "σωρού") αρκετά ΟΚ για το διαγωνισμό...

Οπότε ΓΙΑΤΙ να μην στηρίξω τις παραπάνω συμμετοχές;;;

Το θέμα φέτος είναι τελείως διαφορετικό, όμως... Αν εξαιρέσω τον ξεσηκωτικό ρυθμό (ο οποίος βέβαια με ξεσηκώνει μέχρι τη στιγμή που αρχίζει η εκνευριστική, επαναλαμβανόμενη ηχορύπανση του ρεφρέν) το τραγούδι το θεωρώ τελείως TRASH!!!!

Και πέραν τούτου, όπως γράφτηκε και από άλλους, με ενοχλεί αφάνταστα το γεγονός ότι έχουν κάνει κι εξακολουθούν να κάνουν παραπάνω από σαφές ότι ο διαγωνισμός σαν θεσμός τους αφήνει αδιάφορους και αυτό που τους ενδιαφέρει είναι ΜΟΝΟ η προσωπική τους προβολή!!!

Γι αυτό, λοιπόν, θέλω να αισθάνομαι ελεύθερα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εδώ να μπορώ να εκφραστώ όπως νοιώθω για τη συμμετοχή, και να καυτηριάσω και αυτά που δε μου αρέσουν...

Δε θα πάω να "θάψω" τη συμμετοχή μας σε ξένα φόρουμ (για να είμαι και σίγουρη, δεν μπαίνω ΚΑΝ φέτος σε ξένα φόρουμ green green green ), αλλά τουλάχιστον με το παρεάκι εδώ θέλω να μην αυτολογοκρίνομαι...

Δε νομίζω πως αυτό κάνει εμένα ή οποιονδήποτε άλλο όμοιο του ΣΤΑΡ...


peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 2:47 am
Gresk Einherjar έγραψε:Η κάμερα του star τον εντόπισε στο αεροδρόμιο καθώς επέστρεφε στην Θεσσαλονίκη. Ο ρεμπέτης είπε ότι η παρουσία του στο «Αλ τσαντίρι» ήταν αποτυχημένη. «Γυρίζω στη Θεσσαλονίκη μετά από μια αποτυχημένη εμφάνιση. Δυσφημιστήκαμε δεν διαφημιστήκαμε. Λόγω κακής ηχοληψίας το τραγούδι βγήκε χάλια»





Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 50aris

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1710716985 Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1710716985 Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1710716985 Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1710716985


Μόνο ΜΗΝ αρχίσει να κλείνει το "ματάκι" στο σκηνοθέτη, σαν τον Ρακιτζή...
green green green
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ...
Δεν είχα δει το βίντεο όταν έγραψα το παραπάνω...
Είχα διαβάσει μόνο το κείμενο του Κώστα...
Τώρα που είδα ΚΑΙ το βίντεο, έχω να πω τα εξής...

Ακόμη δεν πατήσαμε το ποδαράκι μας Σουηδία, και μας φταίει ο ήχος που θα μας έχουνε??? green green green

Ε, ρε στιγμές ΑΠΕΙΡΟΥ κάλους που έχουμε να ζήσουμε... Suspect

ΠΑΛΙ "δολιοφθορές" θα μας κάνουν...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 3:38 am
Αγάθωνας Ιακωβίδης για Πασχάλη: «Η γυναίκα του τον δέρνει τρεις φορές την ημέρα»

Ο Αγάθωνας Ιακωβίδης δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω.
Μια ατάκα του Πασχάλη ο οποίος σχολίασε την φετινή συμμετοχή της χώρας μας στην Eurovisionήταν αρκετή για να προκαλέσει την αντίδραση του ρεμπέτη. Ο Αγάθωνας Ιακωβίδης μιλώντας στο Starαπάντησε στον Πασχάλη και η ατάκα του ήταν η εξής: «Τον δέρνει η γυναίκα του τρεις φορές την ημέρα μπορεί και τέσσερις.»
Μια νέα κόντρα ξεκινά; Ο καιρός θα δείξει…


Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 2262866851
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 10:53 am
βαρεθηκα! σιγα ρε μαγκα! οι αντρες,αφου μας λεει οτι ειναι,δεν κανουν ετσι!....φτανει με τις κατινες!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 12:33 pm
Mastiha έγραψε:Αγάθωνας Ιακωβίδης για Πασχάλη: «Η γυναίκα του τον δέρνει τρεις φορές την ημέρα»

Ο Αγάθωνας Ιακωβίδης δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω.
Μια ατάκα του Πασχάλη ο οποίος σχολίασε την φετινή συμμετοχή της χώρας μας στην Eurovisionήταν αρκετή για να προκαλέσει την αντίδραση του ρεμπέτη. Ο Αγάθωνας Ιακωβίδης μιλώντας στο Starαπάντησε στον Πασχάλη και η ατάκα του ήταν η εξής: «Τον δέρνει η γυναίκα του τρεις φορές την ημέρα μπορεί και τέσσερις.»
Μια νέα κόντρα ξεκινά; Ο καιρός θα δείξει…


Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 2262866851

Όλα ξεκίνησαν όταν ο Πασχάλης χαρακτήρισε το κομμάτι «Alchohol is Free» ως ένα «πρόχειρο τραγούδι».
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 12:57 pm
Mastiha έγραψε:......
Όλα ξεκίνησαν όταν ο Πασχάλης χαρακτήρισε το κομμάτι «Alchohol is Free» ως ένα «πρόχειρο τραγούδι».
Δεν τον λες και άδικο το χαρακτηρισμό...αλλά και ο Πασχάλης έχει δώσει δικαιώματα green green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 2:55 pm
Περιμένω με αγωνία την απάντηση της δικηγόρου Αλίκης. Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Popcorn
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 5:19 pm
Ίσα ρε μάγκες, Αγάθωνας σπηκινγκ!! Laughing
Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 50aris
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τρι Μαρ 19, 2013 6:03 pm
Mastiha έγραψε:Περιμένω με αγωνία την απάντηση της δικηγόρου Αλίκης. Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Popcorn
Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 4111112379
"θα φεύγουν οι μηνύσεις με τον ανεμιστήρα"
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τετ Μαρ 20, 2013 8:49 am

Eurovision 2013: Αγάθωνας Ιακωβίδης: «Αυτοί που έχουν χιούμορ έχουν καταλάβει γιατί πάω Eurovision»
Ένα… σοβαρό αστείο θεωρεί ο Αγάθωνας Ιακωβίδης πως είναι η συμμετοχή του στον φετινό διαγωνισμό της Eurovision.
«Ε, χαβαλές είναι. Ακούστε, οι άνθρωποι χωρίζονται σε δύο κατηγορίες:
αυτούς που δεν έχουν χιούμορ και δεν θα αποκτήσουν ποτέ και αυτούς που
έχουν και ενδέχεται να το μεγαλώσουν. Αυτοί λοιπόν που έχουν χιούμορ
έχουν καταλάβει γιατί πάω στη Eurovision. Αυτοί που δεν έχουν δεν θα
καταλάβουν ποτέ και προσπαθούν να το πάρουν στα σοβαρά.
Λένε λοιπόν ότι η
πατρίδα μας έχει προβλήματα κι εμείς πάμε στη Eurovision; Μα, δεν
πληρώνουμε τίποτα. Τα πληρώνει όλα η εταιρεία που είναι τα παιδιά, οι
Κόζα Μοστρα. Γιατί να πω “όχι” στα παιδιά και να μην πάω στον
διαγωνισμό; Με είχαν βρει αρχικά και μου είπαν να το ηχογραφήσουμε για
να βγει σε CD. Το κάναμε και μετά από λίγο καιρό έρχονται και μου λένε
ότι η εταιρεία το προτείνει για τον ελληνικό τελικό. Μάλιστα με
κοιτούσαν στα μάτια γιατί πίστευαν ότι θα πω “όχι”, αλλά εγώ τους είπα
φυσικά “ναι”. Φυσικά πάμε και θα βγούμε πρώτοι κι εδώ κι εκεί. Τους
έκανα και κάνω και πλάκα γιατί θυμήθηκα τους ΑBBA και έλεγα: “Θα σας
κάνω ΑBBA” και γελούσαν. Χάρηκαν τα παιδιά που φτάσαμε εδώ» τόνισε
χαρακτηριστικά στην Espresso.

Όσο για το ποιος είναι ο λόγος που είπε το «ναι» για τον διαγωνισμό, τόνισε με χιούμορ: «Συμφώνησα γιατί έτσι θα γνώριζα την Παπαρίζου.
Λίγο το έχετε για έναν άντρα σαν κι εμένα, 58 ετών, να γνωρίσει την
Παπαρίζου; Βέβαια, μου αρέσει και ως γυναίκα και ως τραγουδίστρια.»

Πηγή: http://www.gossip-tv.gr/
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Τετ Μαρ 20, 2013 4:59 pm
τι νούμερο αυτός ο αγάθωνας What a Face Evil or Very Mad ώρες ώρες σκέφτομαι πως θα προτιμούσα να μην πάρουμε μέρος...
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Πεμ Μαρ 21, 2013 12:04 am
egw pali tha ithela na eskize i Georgina!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Πεμ Μαρ 21, 2013 1:21 pm
Δεν κρύβει το πάθος του για την μουσική ο Αγάθωνας Ιακωβίδης.

«Τη δουλειά μου την παίρνω πολύ σοβαρά. Για τη μουσική μπορεί να μαλώσω, να χαλάσω σχέσεις. Κάποιοι συνάδελφοί μου δεν έχουν καταλάβει τίποτα και βγαίνουν και λένε ό,τι τους κατέβει και επειδή έχω την αξιοπρέπεια πάνω απ' όλα, απαντώ σε όλους. Ποτέ όμως δεν ξεκίνησα πρώτος εγώ κάτι. Απαντάω αμυνόμενος. Δεν θα με ενοχλούσε να πει κάποιος ότι δεν του αρέσει η φωνή μου, τα τραγούδια μου, αυτή θα ήταν η άποψή του. Όμως την αξιοπρέπειά μου και την πορεία μου δεν τη διαπραγματεύομαι. Όταν με προκαλούν θα μιλάω, δεν θα αφήσω αναπάντητο τίποτα. Κι εγώ έχω κάνει λάθος. Στο παρελθόν είχα πει κάτι για τον Μητσιά και τον στενοχώρησα ή για τον Νταλάρα, που λέει τα καλύτερα για μένα ή τις προάλλες που με είχε ρωτήσει ηΦαίη Σκορδά αν μου αρέσει ο Μαζωνάκης και είπα όχι, γιατί να το πω; Ο αυθορμητισμός μου καμιά φορά με παρασύρει. Δεν τον έχω ακούσει τον άνθρωπο. Δεν έχω σκοπό να στενοχωρήσω κανέναν. Απλώς σε μια ζωντανή εκπομπή μπορεί να παρασυρθείς. Όταν κάνω φάουλ το παραδέχομαι» τόνισε στην Espresso.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 22, 2013 11:39 am
Promotional photo
Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Koza_mostra
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 22, 2013 11:39 am
lol! lol! Kalo!

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 22, 2013 11:55 am
Aχ αυτό το αυθεντικό,γνήσιο και πηγαίο γέλιο της Στεφανίδου!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 22, 2013 2:52 pm
Masilnto έγραψε:Aχ αυτό το αυθεντικό,γνήσιο και πηγαίο γέλιο της Στεφανίδου!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1747192130

+ Αχ αυτό το ευφυές, πηγαίο και αυθεντικό «χιούμορ» του Σεφερλή! Neutral
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 22, 2013 3:00 pm
Mastiha έγραψε:
Masilnto έγραψε:Aχ αυτό το αυθεντικό,γνήσιο και πηγαίο γέλιο της Στεφανίδου!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1747192130

+ Αχ αυτό το ευφυές, πηγαίο και αυθεντικό «χιούμορ» του Σεφερλή! Neutral
Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 1747192130 Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 3018454671
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 22, 2013 4:29 pm
Για τα παιδικά του χρόνια, αλλά και την σχέση του με τον πατέρα του μίλησε ο Αγάθωνας Ιακωβίδης. Γεννήθηκε στον Ευαγγελισμό Λαγκαδά από γονείς Μικρασιάτες.
«Μικρασιάτες ήταν και όλοι μου οι συγχωριανοί. Έζησα πολύ όμορφα παιδικά χρόνια, με αγάπη, με φροντίδα και με ατελείωτες ώρες παιχνιδιού. Φτώχεια στο χωριό είχαμε, πείνα δεν είχαμε. Ήμασταν όλοι αγρότες και μπορεί να μην είχαμε καινούργια ρούχα, αλλά πάντα είχαμε να φάμε και ό,τι χρειαζόμαστε για το σχολείο» τόνισε στην Espressoκαι συνέχισε: «Με τον πατέρα μου δεν τα πηγαίναμε πολύ καλά και έφυγα δεκαπέντε ετών από το σπίτι για να πάω στη Θεσσαλονίκη. Παράτησα τα πάντα. Το σχολείο, το σπίτι, χωρίς να ξέρω τι θα κάνω, απλώς γιατί είχα άλλη άποψη. Ήμουν στραβόξυλο από τότε. Διαφωνούσα με όποιον μου πήγαινε κόντρα. Δεν ήταν ότι δεν μου άρεσε το σχολείο, ο τρόπος διδασκαλίας δεν μου άρεσε. Βρήκα, λοιπόν, μια δουλειά σε μια βιοτεχνία και πήγα κι έμεινα με έναν ξάδερφο του πατέρα μου, ο οποίος όμως ήταν κοντά στην ηλικία μου».
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Παρ Μαρ 22, 2013 4:46 pm
Αγάθωνας έγραψε: Ήμουν στραβόξυλο από τότε. Διαφωνούσα με όποιον μου πήγαινε κόντρα.

To έχουν καταλάβει όλοι το δεύτερο φαντάζομαι....Twisted Evil Όμως έχει το γνώθι σεαυτόν, ρισπεκτ φορ δατ!

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 50aris
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Koza Mostra ft Αγάθωνας - Σελίδα 8 Empty Απ: Koza Mostra ft Αγάθωνας

Σαβ Μαρ 23, 2013 11:11 pm
Η ελληνική αποστολή θα βρεθεί και στα δύο πάρτυ μέσα στον Απρίλιο,στο Άμστερνταμ & στο Λονδίνο.
Στο μεταξύ οι Κοζα Μόστρα παρουσίασαν τον πρώτο τους προσωπικό δίσκο.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης