The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 1:58 am
Master έγραψε:Υπάρχει και ένα joke entry το 2003 και ακούει στο όνομα Αυστρία και κατέληξε 6η Smile

Δε διαφωνώ οτι και η Ελλάδα φέτος μπορεί να καταλήξει μέχρι και 6η. Βασικά εγώ μας περιμένω εκεί στο 7-12. Βέβαια καμμία σχέση το 2003 με το 2013, έτσι; Έχουν αλλάξει άπειρα πράγματα από τότε.

Αν βέβαια εσύ παραλληλίζεις την φετινή μας συμμετοχή με την Αυστρία 2003 (εμένα προσωπικά ένα από τα χειρότερά μου όλων των εποχών) απορώ γιατί τόση ώρα σε πειράζει που εγώ την έχω απλά 21η φέτος Laughing
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 2:04 am
Gresk Einherjar έγραψε:
Master έγραψε:Υπάρχει και ένα joke entry το 2003 και ακούει στο όνομα Αυστρία και κατέληξε 6η Smile

Δε διαφωνώ οτι και η Ελλάδα φέτος μπορεί να καταλήξει μέχρι και 6η. Βασικά εγώ μας περιμένω εκεί στο 7-12. Βέβαια καμμία σχέση το 2003 με το 2013, έτσι; Έχουν αλλάξει άπειρα πράγματα από τότε.

Αν βέβαια εσύ παραλληλίζεις την φετινή μας συμμετοχή με την Αυστρία 2003 (εμένα προσωπικά ένα από τα χειρότερά μου όλων των εποχών) απορώ γιατί τόση ώρα σε πειράζει που εγώ την έχω απλά 21η φέτος Laughing

Σου έδωσα ένα παράδειγμα για τα joke entries.Δεν με ενοχλεί αγαπημένε μου που την έχεις 21η με ενοχλεί που έχεις την φιλανδία 10άδα Top 39 - Σελίδα 2 3756753202....Πάω για ύπνο, με σύγχησες πάλι Top 39 - Σελίδα 2 4111112379 Top 39 - Σελίδα 2 4111112379 Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 2:05 am
Master έγραψε:Σου έδωσα ένα παράδειγμα για τα joke entries.Δεν με ενοχλεί αγαπημένε μου που την έχεις 21η με ενοχλεί που έχεις την φιλανδία 10άδα Top 39 - Σελίδα 2 3756753202....Πάω για ύπνο, με σύγχησες πάλι Top 39 - Σελίδα 2 4111112379 Top 39 - Σελίδα 2 4111112379 Top 39 - Σελίδα 2 4111112379

Καληνύχτα, και συγγνώμη που δεν έχω την δεκάδα που θα ήθελες εσύ αλλά έχω αυτή που θα ήθελα εγώ. Top 39 - Σελίδα 2 3233328778
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 2:27 am
Gresk Einherjar έγραψε:
Master έγραψε:Σου έδωσα ένα παράδειγμα για τα joke entries.Δεν με ενοχλεί αγαπημένε μου που την έχεις 21η με ενοχλεί που έχεις την φιλανδία 10άδα Top 39 - Σελίδα 2 3756753202....Πάω για ύπνο, με σύγχησες πάλι Top 39 - Σελίδα 2 4111112379 Top 39 - Σελίδα 2 4111112379 Top 39 - Σελίδα 2 4111112379

Καληνύχτα, και συγγνώμη που δεν έχω την δεκάδα που θα ήθελες εσύ αλλά έχω αυτή που θα ήθελα εγώ. Top 39 - Σελίδα 2 3233328778

Συγχωρεμένος Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 2:50 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Μάστερ μου το εσείς οι Βορειελλαδίται το είπα εντελώς σαρκαστικά, αφού είναι γνωστό τοις πάσι οτι η μεγάλη δημοφιλία των ΚΜ στην Βόρειο Ελλάδα ήταν εκείνη που κλείδωσε επι της ουσίας την νίκη τους στον Εθνικό τελικό φέτος. Κοινώς, οι μπουγάτσες επιλέξατε φέτος

Κώστα θεωρώ κάπως....άκομψο το σχόλιο αυτό. Εννοείται ότι δεν είναι κανείς μας υποχρεωμένος καλά και σώνει να λατρεύει μια Ελληνική συμμετοχή, αλλά το 45% του televoting που επέλεξε τους ΚΜ δεν είναι απαραίτητα "μπουγάτσες". Για Eurovision μιλάμε στην τελική, όχι για εκλογές.
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 4:05 pm
Λοιπόν και το δικό μου τοπ-39, επίσης διανθισμένο με σχόλια!!!! Razz

39-30
39. Λάτβια (που έλεγε και ο Σημίτης….)
Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει στο διαγωνισμό. Είναι τόσο χαζό που ούτε ασχολείσαι μαζί του….
38. Λευκορωσία
Ξεκωλάκι του Λουκασένκο, με μπρατσαρούδες χορεύτριες και τραγούδι επιπέδου Θέλξης, ότι πρέπει για έναρξη στο στριπτιτζάδικο/πατσατζίδικο «Η Ωραία Εύβοια» στο 25ο χιλιόμετρο.
37. Γερμανία
Μπουταρού πρώην ανατολικογερμανίδα σφαιροβόλος, φοβάμαι την εκτόξευση του μικροφώνου!!!!
36. Μάλτα
Ανυπόφορο πράγμα……μα ΑΝΥΠΟΦΟΡΟ!!!!
35. Πλανήτης – Σλοβενία
Χωρίς σχόλια….
34. Δανιμαρκία
Καιρός να αντιγράψουμε τη περσινή νικήτρια, ανοίγοντας το βιβλίο συνταγών της Χρύσας Παραδείση (Θεός σχωρέστην),με σαχλοτράγουδο ολκής, πασπαλισμένο με ολίγη κέλτικη εσάνς, η απόλυτη ΔΗΘΕΝΙΑ του 2013 γραμμένη στο πόδι μέσα σε ένα εικοσάλεπτο (το πολύ!). Αν κερδίσει αυτό το πράμα, η Eurovision θα χάσει εμένα. This “city” ain’t big enough for both of us….
33. Ισραήλ
Η Εβραία Αντέλ, όπως τη ξέβρασε το κύμα στις ακτές του Τελ Αβίβ. Αν νομίζετε ότι η Περέλι του 2013 είναι η Γερμανίδα αρσιβαρίστρια κάνετε λάθος! Μετά το 2:00 λεπτό του τραγουδιού που η Εβραία Αντέλ σκούζει, εμένα δε μου ‘χει μείνει άντερο όρθιο απ’ το γέλιο!
32. Εσθονία
Είχες την ευκαιρία να γράψεις ιστορία και μου έστειλες την απάρτου - τσιχλόφουσκα!!! Δε σε χαλάει….
31. Σερβία
Απ’ τη μια χαίρομαι γιατί το ‘χεις πλασάρει πολύ καλά το - και καλά - κουλτουριάρικο όλα αυτά τα χρόνια ΕΝΩ ΑΚΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΣΑΝ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ, απ’ την άλλη όμως παραέγινες Σλοβενία. Είπαμε…. Υ.Γ: Μην ανησυχείς Σερβία μου, Ο Μίλαν θα παραμείνει μακράν ό,τι χειρότερο έχεις στείλει, στο εγγυώμαι
30. Κύπρος
Άνοστη, άγευστη, πλαστική, άχρωμη μπαλανταρία…. Τα ριάλια, ριάλια, ριάλια….
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 4:07 pm
29-11
29. Γεωργία
Ιδανική για μήνα του μέλιτος σε ψευτο-γκλάμορους χοτέλ, με φοντύ σοκολάτας by the pool. Εγώ πάλι εμετό.
28. Ρουμανία
Μαζί με την Εβραία με κάνει και γελάω!!!!! 
27. Αζερμπαϊτζάν
Σαφώς βελτιωμένη έκδοση απ’ το περσινό έκτρωμα, τυπικό Κοντοπουλαίϊκο άκουσμα, νομίζω ότι το ΑΖ θα μείνει εκτός πεντάδας 100%, μετά το ντεμπούτο του το 2008.
26. Φινλανδία
Δεν είμαι φαν αυτού του ήχου, είναι πάντως ένα κομμάτι που ακούω χωρίς πρόβλημα….
25.ΦΥΡΟΜ
Είναι απλά υποφερτό. Η τζίπσυ κουήν με τεράστια καριέρα σέρνεται πίσω απ’ τα παντελόνια του νερού βέβαια, αλλά είναι ένα μέτριο κομμάτι…
24. Αρμενία
Ακατανόητη επανεμφάνιση. Το τραγούδι συμμαζεύτηκε αρκετά και αν οξυνθεί κάπως και η χροιά της ηλεκτρικής κιθάρας θα μου αρέσει ακόμη περισσότερο, αλλά φαίνεται πως η Αρμενία ακόμη ΔΕΝ θέλει να κερδίσει και είναι κρίμα γιατί σε μια τόσο μέτρια και απρόβλεπτη χρονιά θα μπορούσε άνετα να το κάνει.
23. Αλβανία
Μετά το αριστούργημα το περσινό δεν περίμενα κάτι καλύτερο! Μου αρέσει περισσότερο η τρίλεπτη έκδοση, αλλά μέχρι εκεί.
22. Ρωσία
Ωραία φωνή, τυπική μπαλανταρία, η Ρωσία αφού έχει καεί απ’ τις επιτροπές στοχεύει ακριβώς εκεί. Επίφοβη συμμετοχή, μπορεί και να καταπλήξει τους πάντες (προς τα κάτω…)
21. Λιθουανία
Μετά τον περσινό οχετό, η αγαπημένη των Βαλτικών επανέρχεται με ένα πάρα πολύ ωραίο τραγούδι όταν το ακούς στο mp3, αλλά με έναν ερμηνευτή που είναι έτοιμος να πατήσει το κουδούνι του Δρομοκαΐτιου….
20. Βέλγιο
Αγαπημένο, λατρεμένο μου Βέλγιο. Ωραίο κομμάτι, συμμαζεύτηκε πάρα μα πάρα πολύ, αλλά ο μίστερ Μπελαρόσα θα τα κάνει μαντάρα επί σκηνής διότι το παιδάκι δεν μπορεί να πατήσει σωστά σε καμία νότα.
19. Ισλανδία
Ισλανδικά στο διαγωνισμό, με ωραία, τυπική γιουρο-μπαλάντα και έναν χαρισματικό ερμηνευτή. Δεν θα εκπλαγώ αν μπει και δεκάδα….
18. Μαυροβούνιο
Το ξεχέζουνε όλοι, αλλά το Μόντε το Νέγκρο στέλνει έναν ήχο που θα μπορούσε να ήταν Νο.1 στα Ευρωπαϊκά chart αυτή την εποχή. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μας αρέσει ο Claydee ή ο Μηδενιστής και όχι αυτό….
17. Βουλγαρία
Κακή κόπια του “Water”, χωρίς καμία αμφιβολία, παρ’ όλ’ αυτά παραμένει ένας ιδιαίτερος ήχος που θα συγκινήσει και πάλι.
16. Μολδαβία
Είναι τραγούδι-Μολδαβία. Αυτή η χώρα έχει μείνει δισκογραφικά λίγο πίσω, όμως στέλνει ωραία κομμάτια έστω και ντεμοντέ. Να θυμίσω τη Νατάλια του 2007.
15. Ισπανία
Αχ βρε κακομοιρούλα μου…τι σου’μελε να πάθεις και φέτος….. Τι τα θες αυτά τα πειράματα βρε Ισπανία μου. Γιατί δε μένεις πιστή στις παραδόσεις σου; Στείλε πάλι έναν Ραμόν να μπαίνεις στη δεκάδα κάθε χρόνο!
14. Σαν Μαρίνο
Αν το είχε η Ιταλία μέχρι και για βραβείο θα πήγαινε. Είναι ωραίο το κομμάτι, αλλά φοβάμαι πολύ τη Βαλεντίνα. Αυτή είναι λίγο δεύτερη, το κομμάτι είναι άψογο! Αν ο Άγιος τα πάει καλά, στις 19 Μαΐου πρωί – πρωί η Ανδόρα θα επιστρέψει στο διαγωνισμό!!!!
13. Ηνωμένο Βασίλειο
Με τον παράγοντα Υβόννη στοχεύεις στην αναγνωρισιμότητα και στο televoting, με τον παράγοντα μπαλάντα + Υβόννη στις επιτροπές. Σου το εύχομαι ολόψυχα Ηνωμένο μου Βασίλειο, αν είναι να δω τη δευτεράντζα Δανέζα να ηττάται, χαλάλι σου η 6η νίκη!
12. Ελλάδα
Για 2η συνεχόμενη χρονιά μετά το 2004 η Ελλάδα είναι εκτός δεκάδας μου.  είναι ένα άκουσμα που δεν με τρελαίνει, που δεν μου είναι και πολύ οικείο, ΟΜΩΣ η φρεσκάδα τους και η επικοινωνιακή φάτσα του Ηλία θα αφήσουν καλές εντυπώσεις. Νομίζω ότι θα ξαναγυρίσουμε στην αριστερή μεριά του πίνακα, έχω όμως ΚΑΙ φέτος τις επιφυλάξεις μου.
11. Ελβετία
Χαρούμενο, νοσταλγικό, υπέροχο τραγούδι που μακάρι να έχει την τύχη που του αξίζει στο Μάλμε!
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 4:11 pm
top-10
10. Αυστρία
Υπέροχη φωνή, ωραίο δυνατό τραγούδι, σχεδόν μια ροκ μπαλάντα (στο περίπου…) έχει πολλές πιθανότητες να περάσει και να πάει και καλά! Μακάρι!
9. Ουγγαρία
Τελείως ξεχωριστό τραγούδι. Γλυκό χωρίς να είναι γλυκερό, ευχάριστο και πραγματικά alternative για ένα απολαυστικό τρίλεπτο της μοναδικής ουγγρικής γλώσσας με την εκπληκτική φωνητική αρμονία της! Τα ωραιότερα τραγούδια τελικά είναι και τα πιο απλά….
8. Ουκρανία
Εδώ μπορεί κάποιος να πει ότι αντιφάσκω αφού μπορεί να βρει κοινά με τη Γεωργία, η κοπέλα όμως έχει φωνάρα και το τραγούδι δεν είναι ΤΟΣΟ συνταγογραφημένο πια όσο το “Waterfall”. Δε θα ‘χει πρόβλημα φέτος η Ουκρανία νομίζω….
7. Ιταλία
Περιμένω να ακούσω τη τρίλεπτη έκδοση. Το τραγούδι μ’ αρέσει, αλλά κινδυνεύει να χαθεί μέσα στον ωκεανό των αργόσυρτων αυτή τη χρονιά!
6. Γαλλία
Avant garde συμμετοχή, με πρόζα, τσαχπινιά αλλά και όση προστυχιά χρειάζεται ένα τόσο ιδιαίτερο τραγούδι για το διαγωνισμό. ΔΕΝ της έχω εμπιστοσύνη για το πώς θα εμφανιστεί, νομίζω όμως ότι πολύ δύσκολα θα τα πάει καλά….
5. Σουηδία
Μαθήματα σύγχρονης σουηδικής ποπ που θα ζήλευε και ο Justin Timberlake. Μεγάλη έκπληξη για μένα φέτος, περίμενα ότι θα ξαναγύρναγε στις σουΑηδίλες σαν το “Popular” ή τις ανάλογες του 2007 ή του 2003. Δε νομίζω πάντως να εκτιμηθεί ιδιαίτερα αν και οικοδέσποινα…
4. Κροατία
Μακράν η πιο αξιοπρεπής συμμετοχή απ’ το πρώην Γιουγκοσλαβικό μπλοκ για φέτος. Αλληγορική και επική ΟΣΟ χρειάζεται για να μη γίνει κιτς εμφάνιση Μάγιας Κέουτς και γενικά ανόητων Σλοβένικων συμμετοχών, θεωρώ τη Κροατία τη μόνη 100% σίγουρα περασμένη χώρα των Βαλκανίων….
3. Ιρλανδία
Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Με μένα και την Ιρλανδία φέτος εννοώ…. Αυτό.
2. Νορβηγία
Μεγάλο, τρομακτικό, ανεπανάληπτο αριστούργημα από μια χώρα που τα τελευταία χρόνια έστελνε τη μία ανοησία μετά την άλλη. Νομίζω πως αν υπάρχει ακόμη Θεός στο διαγωνισμό, οφείλει να της δώσει το βραβείο να τελειώνουμε.
1. Κάτω Χώρες
Φυσική συνέχεια του περσινού μου βραβείου, ένα υπέροχο μυσταγωγικό κινηματογραφικό έπος, απ’ την πλέον αδικημένη χώρα που μένει χωρίς τελικό 8 χρόνια τώρα. Εύχομαι το τραγούδι να έχει την τύχη που του πρέπει και που του αξίζει και επί σκηνής, από μια ερμηνεύτρια που τουλάχιστον ούτε 21 χρονών είναι, ούτε βγήκε από τάλεντ σόου, ούτε χτεσινή είναι στη δισκογραφία.

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΓΙΟΥΡΟΧΡΟΝΙΑ!!!! cheers
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 6:17 pm
cst003 έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:Μάστερ μου το εσείς οι Βορειελλαδίται το είπα εντελώς σαρκαστικά, αφού είναι γνωστό τοις πάσι οτι η μεγάλη δημοφιλία των ΚΜ στην Βόρειο Ελλάδα ήταν εκείνη που κλείδωσε επι της ουσίας την νίκη τους στον Εθνικό τελικό φέτος. Κοινώς, οι μπουγάτσες επιλέξατε φέτος

Κώστα θεωρώ κάπως....άκομψο το σχόλιο αυτό. Εννοείται ότι δεν είναι κανείς μας υποχρεωμένος καλά και σώνει να λατρεύει μια Ελληνική συμμετοχή, αλλά το 45% του televoting που επέλεξε τους ΚΜ δεν είναι απαραίτητα "μπουγάτσες". Για Eurovision μιλάμε στην τελική, όχι για εκλογές.

Τι σχέση έχουν οι εκλογές; Rolling Eyes

Διαφωνείς οτι η μεγάλη δημοφιλία των ΚΜ στην Βόρειο Ελλάδα ήταν και το κλειδί τους για την επικράτηση στον Εθνικό τελικό; (μαζί με την προώθηση από τα ΜΜΕ θα προσθέσω) Άσχετο αν όντως άρεσαν και σε πολύ άλλο κόσμο! Για την ακρίβεια φέτος, ήταν η πρώτη χρονιά που είχαμε χαβαλετζίδικη συμμετοχή στον τελικό, οπότε πολύ λογικά το Ελληνικό κοινό την προτίμησε.

Να προσθέσω μόνο οτι παρόλο που γράφονται μερικές φορές από μέλη πράγματα που εγώ θεωρώ άκομψα ποτέ δεν μπαίνω στην διαδικασία να κάνω "παρατήρηση" στον γράφοντα, αν και θα μπορούσα, ελέω rank, ενώ όλως παραδόξως, συμβαίνει τον τελευταίο καιρό το αντίθετο. Άν θέλετε να μην εκφέρω γνώμη, (γιατί δεν σας αρέσει-δεν συμφωνείτε) να μην φτιάχνω τοπ10 (γιατί δεν σας αρέσει τι έχω στην δεκάδα μου ας πούμε) και να έχω μια τυπική-διεκπαιρεωτική παρουσία στο φόρουμ, να μου το πείτε να το ξέρω να μην σκοτίζομαι κιόλας. Ευχαριστώ Cool
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Μαρ 26, 2013 8:34 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Τι σχέση έχουν οι εκλογές; Rolling Eyes

Διαφωνείς οτι η μεγάλη δημοφιλία των ΚΜ στην Βόρειο Ελλάδα ήταν και το κλειδί τους για την επικράτηση στον Εθνικό τελικό;
Σαφέστατα και διαφωνώ γιατί το τοποθετείς στείρα στη Βόρεια Ελλάδα. Η δημοφιλία τους ήταν καθολική.

Όσον αφορά τα της λογοκρισίας. Δεν είμαι πάπας ούτε να καταδικάζω ούτε να δίνω συχωροχάρτια ειδικά εδώ μέσα που είμαστε μια χούφτα άνθρωποι για να αγαπάμε κάτι τόσο ωραίο όσο η Γιουροβίζιον. Very Happy
Η Λέξη "άκομψο" και λάθος μου που δεν το ξεκαθάρισα απ' την αρχή, αναφερόταν αποκλειστικά στη λέξη σου <<μπουγάτσες>>. Ντάξει προσωπικό είναι, απλά μου φάνηκε κάπως μωρέ! Τέλος πάντων! green Και μην ακούω χαζά του στιλ "να μην ξαναλέω την άποψή μου" εδώ μέσα για να λέμε την άποψή μας είμαστε! Για να διαφωνούμε και για να συμφωνούμε! Αλίμονο αν όλοι συμφωνούσαμε μεταξύ μας ρε συ! Τα πράγματα θα ήταν πάρα πολύ ανιαρά, έτσι δεν είναι;
Επίσης όσον αφορά εμένα - αποκλειστικά - να ξέρετε ότι δεν παρεξηγώ τίποτα που να αφορά Γιουροβίζιον! Δηλαδή, αν εμένα μ' αρέσει ένα κομμάτι, αν πεθαίνω ενώ κάποιος άλλος το σιχαίνεται, για μένα είναι ΟΚ. Και να με "πειράζετε" και να με χαζολογείτε είναι πολύ ΟΚ, στα πλάισια του φόρουμ και αυτής της αγάπης για το διαγωνισμό!
Ουφ!!!! παρασοβαρευτήκαμε! Top 39 - Σελίδα 2 2653846087
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Μαρ 27, 2013 12:12 am
Σωστός! Από εμένα άλλωστε, δεν παίζει ούτως η άλλως πρόβλημα!! Top 39 - Σελίδα 2 2653846087

Πες μου τώρα, πως μπορεί να σου αρέσει αυτό το σιχαμένο πράμα η Σουηδία; Είναι το μόνο που με κάνει να απορώ μαζί σου φέτος! Laughing Για την Νορβηγία, ταυτιζόμαστε απόλυτα! Top 39 - Σελίδα 2 4079498562
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Μαρ 27, 2013 12:35 am
Gresk Einherjar έγραψε:
Πες μου τώρα, πως μπορεί να σου αρέσει αυτό το σιχαμένο πράμα η Σουηδία; Είναι το μόνο που με κάνει να απορώ μαζί σου φέτος! Laughing Για την Νορβηγία, ταυτιζόμαστε απόλυτα! Top 39 - Σελίδα 2 4079498562

Είναι πολύ σύγχρονο πράγμα, πολύ τωρινό άκουσμα και τελείως εκτός στεγανών τόσο του διαγωνισμού, όσο και της χώρας, πάντα - βέβαια - στα πλαίσια της ποπ, έτσι; Αυτό! Razz
Και ξέρεις ότι είμαι απ' τους σφοδρότερους επικριτές των Σουηδικών συμμετοχών!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Μαρ 27, 2013 12:46 am
cst003 έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:
Πες μου τώρα, πως μπορεί να σου αρέσει αυτό το σιχαμένο πράμα η Σουηδία; Είναι το μόνο που με κάνει να απορώ μαζί σου φέτος! Laughing Για την Νορβηγία, ταυτιζόμαστε απόλυτα! Top 39 - Σελίδα 2 4079498562

Είναι πολύ σύγχρονο πράγμα, πολύ τωρινό άκουσμα και τελείως εκτός στεγανών τόσο του διαγωνισμού, όσο και της χώρας, πάντα - βέβαια - στα πλαίσια της ποπ, έτσι; Αυτό! Razz
Και ξέρεις ότι είμαι απ' τους σφοδρότερους επικριτές των Σουηδικών συμμετοχών!

Εγώ πάλι το βρίσκω απίστευτα ενοχλητικό, και το απόλυτο τίποτα από άποψη ενορχήστρωσης-παραγωγής. Επίσης ο τραγουδιστής είναι εντελώς ατάλαντος, μπούλης και με εκνευριστική φωνή. Και από την στιγμή που οι Σουηδοί είχαν στον τελικό τους ένα υπέρ-μέγα-αριστούργημα και ένα ωραίο τραγούδι (που το χάλαγε η περσόνα που το τραγουδούσε, αλλά anyway, μπορούσε να παραβλεφθει) και μου στέλνουν το συνηθισμένο, εκνευριστικό, φλώρικο έκτρωμα, ε, τα έχω πολύ μαζί τους. Ή για την ακρίβεια, τα έχω με το γεγονός οτι αφήνουν τις ανεκδιήγητες international juries να αποφασίζουν εκείνες για την συμμετοχή τους, επι της ουσίας. Cool
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Παρ Μαρ 29, 2013 8:01 am
Κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις στο top20 μου.

1.Ιταλία
2.Άγιος Μαρίνος
3.Ουγγαρία
4.Γεωργία
5.Δανία
6.Βουλγαρία

7.Ισλανδία
8.Ελλάδα
9.Λευκορωσία
10.Ιρλανδία
11.Νορβηγία
12.Φινλανδία
13.Εσθονία
14.Σουηδία

15.Λιθουανία
16.Fyrom
17.Ρωσία
18.Κροατία
19.Κύπρος
20.Ην.Βασίλειο
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Παρ Μαρ 29, 2013 4:51 pm
Masilnto έγραψε:Κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις στο top20 μου.
11.Νορβηγία
12.Φινλανδία

Top 39 - Σελίδα 2 2653846087Top 39 - Σελίδα 2 90815444

Πού πήγε η ημίθεα Μοράν; Laughing Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Παρ Μαρ 29, 2013 4:59 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Masilnto έγραψε:Κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις στο top20 μου.
11.Νορβηγία
12.Φινλανδία

Top 39 - Σελίδα 2 2653846087Top 39 - Σελίδα 2 90815444

Πού πήγε η ημίθεα Μοράν; Laughing Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
Tην έβγαλα από την 20άδα μου γιατί έχει αρχίσει να μου τη δίνει πολύ στα νεύρα η χροιά της φωνής της Top 39 - Σελίδα 2 3756753202
Ίσως κάποια στιγή να ξαναμπεί,αλλά κάπου στο 15-20.
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Απρ 02, 2013 9:43 pm
επειδή δεν μας ενώνει μόνο η Eurovision, αλλά και το ποδόσφαιρο, λίγο πριν το σημερινό παιχνίδι Μπάγερν-Γιούβε, που έχουν μαζευτεί οι κολλητοί μου στο σπίτι, κάναμε ένα pre-game ESC 2013. Οι άνθρωποι είναι άσχετοι, εννοώ σήμερα πρωτοάκουσαν τα κομμάτια και τους έβαλα να τα βαθμολογήσουν ΟΛΑ με παρθένο αυτί, απ' το 1 έως το 10, βάζοντας όσες φορές θέλουν τον ίδιο αριθμό. Έτσι το άριστα για ένα τραγούδι είναι το 40, αφού 4 είναι όλοι τους. Εγώ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΝ και εννοείται ΔΕΝ ψήφισα. Σας παραθέτω λοιπόν το τοπ-20 καθώς και τη βαθμολογία.

20.France (21)
19.Cyprus (21)
18.San Marino (22)
17.Iceland (23)
16.Belarus (23)
15.Russia (24)
14.Croatia (24)
13.Hungary (24)
12.Switzerland (25)
11.Belgium (26)
10.Montenegro (26)
09.Ukraine (30)
08.Moldova (31)
07.Austria (31)
06.United Kingdom (32)
05.Germany (32)
04.Georgia (34)
03.Norway (36)
02.Azerbaijan (37)
01.Italy (39)

Μπορεί και η Ιταλία να τερμάτισε πρώτη λόγω της Γιουβέντους, πάντως εξεπλάγην με το ΑΖ, δε θα το αντέξω αυτό το πράγμα......
Αυτά, σόρι, αλλά έχει ματς, θα επανέλθω μετά!!!! Razz
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Απρ 02, 2013 10:11 pm
Tους έβαλες να τα ακούσουν ΟΛΟΚΛΗΡΑ? Shocked
Αν ναι,πρέπει να σε αγαπάνε πολύ.Το να κάτσει ένας μη-fan της eurovision και να ακούσει όλες τις συμμετοχές,πριν το διαγωνισμό,
το θεωρώ ηρωικό! Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
Έχω ερωτήσεις & σχόλια στη λίστα σου:
1)Έκαναν κάποιο σχόλιο για τη Bonnie Tyler? (αν τη θυμήθηκαν κλπ)
2)Η Δανία δεν είναι ούτε καν στο τοπ20? scratch
3)Πώς σχολίασαν τη Ρουμανία?
4)Έχεις 14/20 κοινά με τους φίλους σου!
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Απρ 02, 2013 11:50 pm
Masilnto έγραψε:Tους έβαλες να τα ακούσουν ΟΛΟΚΛΗΡΑ? Shocked
Αν ναι,πρέπει να σε αγαπάνε πολύ.Το να κάτσει ένας μη-fan της eurovision και να ακούσει όλες τις συμμετοχές,πριν το διαγωνισμό,
το θεωρώ ηρωικό! Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
Έχω ερωτήσεις & σχόλια στη λίστα σου:
1)Έκαναν κάποιο σχόλιο για τη Bonnie Tyler? (αν τη θυμήθηκαν κλπ)
2)Η Δανία δεν είναι ούτε καν στο τοπ20? scratch
3)Πώς σχολίασαν τη Ρουμανία?
4)Έχεις 14/20 κοινά με τους φίλους σου!

χαχαχαχαχα
Κοίτα.
Αν είχαν βαρεθεί με κάποιο τραγούδι, Ολλανδία π.χ ή Φύρομ, μου έλεγαν και το προχωρούσα green
1) Πλάκα κάνεις! Η γνωστή Μπόνι Τάϊλερ στη Γιουροβίζιον; Πως ξέπεσε έτσι; Θέλει ένσημα στον Ε.Ο.Π.Υ.Υ του Ηνωμένου Βασιλείου;; Ντάξει, ωραίο κομμάτι!
2)Η Δανιμαρκία έμεινε 21η just out.
3)Έπεσε τρελό γέλιο!
4)Με εκπλήσεις γιατί ούτε εγώ είχα κάνει τη σύγκριση!!!!!!!!!! Μου τσάκισαν την Ολλανδία, τη Σουηδία και μου θεοποίησαν τη Κασκάντα και τον Πυγμαίο απ' το ΑΖ. Μη χέσω δλδ....
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τρι Απρ 02, 2013 11:54 pm
Εμένα επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω τα ποιοτικά στοιχεία, δηλαδή ηλικίες στο περίπου, τι μουσική ακούνε γενικά κλπ. Cool

Φαντάζομαι αν πχ. οι φίλοι σου είναι 20άρηδες, δεν έχουν την ίδια αξία τα αποτελέσματα με το αν είναι 40άρηδες, ούτε αν είναι πχ. ροκάδες με το αν ακούνε Παντελίδη και Πάολα Top 39 - Σελίδα 2 4111112379

Να προσθέσω οτι φέτος εγώ τον έχω τον φόβο οτι το 12άρι μας θα πάει κατά Μογγολία μεριά, και με τεστ σου μου τον επιβεβαιώνεις! Top 39 - Σελίδα 2 1629334161

Για τη Σουηδία επίσης παίζει να είσαι ο μόνος φέτος που σου αρέσει αυτό το πράμα, τουλάχιστον από Έλληνες, θα έπρεπε να το περιμένεις Laughing
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Απρ 03, 2013 12:02 am
Gresk Einherjar έγραψε:Εμένα επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω τα ποιοτικά στοιχεία, δηλαδή ηλικίες στο περίπου, τι μουσική ακούνε γενικά κλπ. Cool

Φαντάζομαι αν πχ. οι φίλοι σου είναι 20άρηδες, δεν έχουν την ίδια αξία τα αποτελέσματα με το αν είναι 40άρηδες, ούτε αν είναι πχ. ροκάδες με το αν ακούνε Παντελίδη και Πάολα Top 39 - Σελίδα 2 4111112379

Να προσθέσω οτι φέτος εγώ τον έχω τον φόβο οτι το 12άρι μας θα πάει κατά Μογγολία μεριά, και με τεστ σου μου τον επιβεβαιώνεις! Top 39 - Σελίδα 2 1629334161

Για τη Σουηδία επίσης παίζει να είσαι ο μόνος φέτος που σου αρέσει αυτό το πράμα, τουλάχιστον από Έλληνες, θα έπρεπε να το περιμένεις Laughing
Ίσα είμαστε ρε. Όλοι του '75, αρχές '76 είμαστε γεννημένοι.
Υπάρχει ποικιλία στα μουσικά ακούσματα. Και ελληνικό έντεχνο και λαϊκό τύπου Πάολας (και βαρύτερο μη σου πω...) και '80s ντίσκο και τέτοια. Υπήρχαν και αποκλίσεις στις βαθμολογίες, η Ουγγαρία πήρε και 2 πήρε και 9. Η Λευκορωσία πήρε και 1 πήρε και 7, η Κύπρος πήρε 2 αλλά και 8.
ΔΕΝ περίμενα τέτοια ομοφωνία για τον Πυγμαίο, ειλικρινά μιλάω, με το Αζερμπαϊτζάν έμεινα μ@λ@κ@ς....
Τυπικοί γιουρο-ψηφοφόροι λοιπόν! green
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Απρ 03, 2013 12:08 am
Καλό δείγμα! :pirat:

Αν και έχω την εντύπωση, οτι αυτοί που ψηφίζουν περισσότερο, είναι σε ηλικίες... πως να το πω για να μην σε στενοχωρήσω... που διαιρούνται με το 2 με τις δικές σας να το πώ; Top 39 - Σελίδα 2 4111112379

Όσο για το σιχαμένο, θα το δεις, πάλι 5άδα θα βγει φέτος. Εγώ εχω φορτώσει ήδη!!! Top 39 - Σελίδα 2 2026827541
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Απρ 03, 2013 12:11 am
Gresk Einherjar έγραψε:
Αν και έχω την εντύπωση, οτι αυτοί που ψηφίζουν περισσότερο, είναι σε ηλικίες... πως να το πω για να μην σε στενοχωρήσω... που διαιρούνται με το 2 με τις δικές σας να το πώ;
Λες να μην το έχω καταλάβει;;;
χαχαχαχαχα lol!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Απρ 03, 2013 12:28 am
cst003 έγραψε:
Masilnto έγραψε:Tους έβαλες να τα ακούσουν ΟΛΟΚΛΗΡΑ? Shocked
Αν ναι,πρέπει να σε αγαπάνε πολύ.Το να κάτσει ένας μη-fan της eurovision και να ακούσει όλες τις συμμετοχές,πριν το διαγωνισμό,
το θεωρώ ηρωικό! Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
Έχω ερωτήσεις & σχόλια στη λίστα σου:
1)Έκαναν κάποιο σχόλιο για τη Bonnie Tyler? (αν τη θυμήθηκαν κλπ)
2)Η Δανία δεν είναι ούτε καν στο τοπ20? scratch
3)Πώς σχολίασαν τη Ρουμανία?
4)Έχεις 14/20 κοινά με τους φίλους σου!

χαχαχαχαχα
Κοίτα.
Αν είχαν βαρεθεί με κάποιο τραγούδι, Ολλανδία π.χ ή Φύρομ, μου έλεγαν και το προχωρούσα Top 39 - Σελίδα 2 4111112379
1) Πλάκα κάνεις! Η γνωστή Μπόνι Τάϊλερ στη Γιουροβίζιον; Πως ξέπεσε έτσι; Θέλει ένσημα στον Ε.Ο.Π.Υ.Υ του Ηνωμένου Βασιλείου;; Ντάξει, ωραίο κομμάτι!
2)Η Δανιμαρκία έμεινε 21η just out.
3)Έπεσε τρελό γέλιο!
4)Με εκπλήσεις γιατί ούτε εγώ είχα κάνει τη σύγκριση!!!!!!!!!! Μου τσάκισαν την Ολλανδία, τη Σουηδία και μου θεοποίησαν τη Κασκάντα και τον Πυγμαίο απ' το ΑΖ. Μη χέσω δλδ....
To πρώτο που μου έκανε εντύπωση,είναι ότι έχουν τη Δανία εκτός 20άδας,όπως κι εσύ δηλαδή!
Για τη Ρουμανία με ανησυχεί η πληροφορία που παρέθεσες Neutral
Mα γιατί ξεπεσμός για την Bonnie Tyler... pale H eurovision είναι ένας διαγωνισμός που έχει τεράστια γκάμα ακουσμάτων και καλλιτεχνών.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Top 39 - Σελίδα 2 Empty Απ: Top 39

Τετ Απρ 03, 2013 12:30 am
Gresk Einherjar έγραψε:Εμένα επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω τα ποιοτικά στοιχεία, δηλαδή ηλικίες στο περίπου, τι μουσική ακούνε γενικά κλπ. Cool

Φαντάζομαι αν πχ. οι φίλοι σου είναι 20άρηδες, δεν έχουν την ίδια αξία τα αποτελέσματα με το αν είναι 40άρηδες, ούτε αν είναι πχ. ροκάδες με το αν ακούνε Παντελίδη και Πάολα Top 39 - Σελίδα 2 4111112379

Να προσθέσω οτι φέτος εγώ τον έχω τον φόβο οτι το 12άρι μας θα πάει κατά Μογγολία μεριά, και με τεστ σου μου τον επιβεβαιώνεις! Top 39 - Σελίδα 2 1629334161

Για τη Σουηδία επίσης παίζει να είσαι ο μόνος φέτος που σου αρέσει αυτό το πράμα, τουλάχιστον από Έλληνες, θα έπρεπε να το περιμένεις Laughing
Kώστα είσαι σίγουρος για τη Σουηδία?
Στις ξένες ψηφοφορίες βρίσκεται σταθερά μέσα στην 8άδα,
ενώ και στην ψηφοφορία του ogaegreece που ψηφίζουν οι ηλικίες που λες,
βρίσκεται στην 7η θέση.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης