The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 6:57 pm
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Slovenia-2
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_TheNetherlands-8
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Ukraine-14
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Croatia-2
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Russia-12
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Denmark-16
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Estonia-17
Πρόβες - Σελίδα 5 Rehearsal1_Austria-9
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 7:35 pm
Πολύ άσπρο φόρεμα φέτος βρε παιδιά....
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 8:56 pm
peggy έγραψε:Πολύ άσπρο φόρεμα φέτος βρε παιδιά....
Kαι πολύ μπλε φόντο!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 9:11 pm
Αυριο ανοίγουμε εμείς τις πρόβες, αντε με το καλό,όλα καλά να μας πάνε... Cool
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 10:31 pm
Τι να σας πω....μετά από 10 χρόνια, η φετινή Eurovision, μου είναι ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ αδιάφορη, τόσο μα τόσο κενή, βαριέμαι να δω το οτιδήποτε από βίντεο, και λέω άντε να έρθει η Πέμπτη να δω τον ημιτελικό μας και γεια σας, γιατί τον τελικό ΔΕΝ θα τον δω.
Έχω σπαστεί αφάνταστα από πολλά πράγματα συνολικά φέτος. Απ' το στημένο βραβείο απ' τις 21 Ιανουαρίου, απ' την αυθαίρετη τοποθέτηση των χωρών σε όποια θέση θέλει ο Γιαν Ούλα Σαντ για να μην έχουμε back-to-back όμοια ακούσματα, απ' την ανεκδιήγητη κατάταξη ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΑ των προτιμήσεων κοινού-επιτροπών με στόχο να "καταστραφούν" όσο μπορούν οι χώρες που έχουν δυνατό televoting (ΚΥΡΙΩΣ). Όλα αυτά με έχουν κάνει απίστευτα παγερό ως προς τον φετινό διαγωνισμό και γι' αυτό αποφάσισα να μην τον παρακολουθήσω.

Για να μην χαλάω όμως τη διάθεση των υπολοίπων να πω ότι απ' τις φωτό που είδα βρίσκω την αρχή του ΑΖ λίγο....χμμ....σεξιστική να τη πω??? Μα να ακουμπάνε πόδια με πόδια ο Πυγμαίος εκτός κουτιού με τον Πυγμαίο εντός??? Τι είν' αυτά??? Για σφάξιμο τονε κόβω τον Φαρούκ όταν επιστρέψει Μπακού!!! green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 10:35 pm
Η διάθεση μας ήταν ήδη χαλασμένη χρυσέ μου απο όσα ανέφερες συν το χαμηλό επίπεδο των συμμετοχών. Πρόβες - Σελίδα 5 1811551742
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 10:37 pm
Nώντα,
με μπέρδεψες!
Προχθες είπες ότι η Δανία δεν θα μπει ούτε τοπ10 televoting,και σημερα λες ότι το βραβείο ήδη έχει δοθεί από τις 21 Γενάρη.
Ή κάτι δεν κατάλαβα εγώ σωστά. Neutral Πάντως αν ΔΕΝ δεις τον Τελικό,θα είναι για να αποφύγεις τη γνωστή σύγχιση που βλέπεις ότι κοντοζυγώνει? Πρόβες - Σελίδα 5 4111112379
Όσο για το Αζέρ,περνάει κάποια μηνυματάκια με έμμεσο τρόπο,αλλά να πω την αλήθεια,δεν ξέρω αν θα τα αντιληφθούν οι αζερμπαϊτζάν άνθρωποι Embarassed
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 10:47 pm
Masilnto έγραψε:Nώντα,
με μπέρδεψες!
Προχθες είπες ότι η Δανία δεν θα μπει ούτε τοπ10 televoting,και σημερα λες ότι το βραβείο ήδη έχει δοθεί από τις 21 Γενάρη.
Ή κάτι δεν κατάλαβα εγώ σωστά.
Γιώργο μη συγχέουμε τα πράγματα. Είναι προφανές ότι με άλλο μάτι βλέπω εγώ τον διαγωνισμό και με άλλο η EBU. Είτε επιβεβαιωθώ για τη Δανία, είτε όχι, η ουσία των πραγμάτων δεν αλλάζει. Το όλον κόνσεπτ είναι βρώμικο και στημένο. ΤΕΛΟΣ.
Η Eurovision γίνεται πια τελείως προβλέψιμη, αρχίζει να χάνει τον αυθόρμητο χαρακτήρα της και - το χειρότερο - τη διαφάνειά της, έστω και στα υποτυπώδη. Οι υπεύθυνοι που βρίσκονται πίσω απ' τις κονσόλες της Digame θέλουν να είναι σίγουροι ότι με το πάτημα απλώς ενός κουμπιού μπορούν να "μεταφέρουν" το βραβείο απ' το Κισινάου (που δεν τους αρέσει) στη Κοπεγχάγη, στη Ρώμη, ή όπου αλλού "δουν" ότι υπάρχει πρόσφορο έδαφος.
Η δική μας απάντηση πρέπει να είναι η αντίδραση. ΔΕΝ ψηφίζετε στο televoting, εσείς που θα δείτε το διαγωνισμό.
Όχι η αποχή μου δεν θα είναι γιατί πιθανώς να δω την Εμελί νικήτρια. Η αποχή μου φέτος είναι συνειδητή επιλογή για όλα αυτά που προανέφερα και φοβάμαι πως θα γίνει και οριστική.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 10:52 pm
Τι τσίρκο και η Βουλγαρία... καλή, χρυσή η παράδοση αλλά οι βούλγαροι ξεπέρασαν το όριο του γραφικού με τις μάσκες, τις καραγκούνες... Mad
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 11:03 pm
Mastiha έγραψε:Τι τσίρκο και η Βουλγαρία... καλή, χρυσή η παράδοση αλλά οι βούλγαροι ξεπέρασαν το όριο του γραφικού με τις μάσκες, τις καραγκούνες... Mad
Πρόβες - Σελίδα 5 1747192130
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2013 11:06 pm
Nώντα θα διαφωνήσω μόνο σε ένα σημείο μαζί σου,από όσα έγραψες.
Η αξιολόγηση όλων των χωρών και από κοινό και από επιτροπές,θεωρώ ότι είναι πιο δίκαιο.
Γιατί δηλαδή το μπουμ μπουμ τσακα τσακα να είχε στο τσεπάκι του το 8άρι της Ελλάδας (που και το πήρε) λόγω televoting,και παραλίγο να τη στέλναμε εμείς τελικό?
Ισχύει βέβαια και το αντίστροφο.Χώρες που πάνε καλά μόνο στις επιτροπές,δεν αρκεί πλέον για να έχουν ένα συνολικά καλό αποτέλεσμα στο μεικτό.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:07 am
cst003 έγραψε:
Masilnto έγραψε:Nώντα,
με μπέρδεψες!
Προχθες είπες ότι η Δανία δεν θα μπει ούτε τοπ10 televoting,και σημερα λες ότι το βραβείο ήδη έχει δοθεί από τις 21 Γενάρη.
Ή κάτι δεν κατάλαβα εγώ σωστά.
Γιώργο μη συγχέουμε τα πράγματα. Είναι προφανές ότι με άλλο μάτι βλέπω εγώ τον διαγωνισμό και με άλλο η EBU. Είτε επιβεβαιωθώ για τη Δανία, είτε όχι, η ουσία των πραγμάτων δεν αλλάζει. Το όλον κόνσεπτ είναι βρώμικο και στημένο. ΤΕΛΟΣ.
Η Eurovision γίνεται πια τελείως προβλέψιμη, αρχίζει να χάνει τον αυθόρμητο χαρακτήρα της και - το χειρότερο - τη διαφάνειά της, έστω και στα υποτυπώδη. Οι υπεύθυνοι που βρίσκονται πίσω απ' τις κονσόλες της Digame θέλουν να είναι σίγουροι ότι με το πάτημα απλώς ενός κουμπιού μπορούν να "μεταφέρουν" το βραβείο απ' το Κισινάου (που δεν τους αρέσει) στη Κοπεγχάγη, στη Ρώμη, ή όπου αλλού "δουν" ότι υπάρχει πρόσφορο έδαφος.
Η δική μας απάντηση πρέπει να είναι η αντίδραση. ΔΕΝ ψηφίζετε στο televoting, εσείς που θα δείτε το διαγωνισμό.
Όχι η αποχή μου δεν θα είναι γιατί πιθανώς να δω την Εμελί νικήτρια. Η αποχή μου φέτος είναι συνειδητή επιλογή για όλα αυτά που προανέφερα και φοβάμαι πως θα γίνει και οριστική.

Τελικά (και πάλι) δεν καταλάβαμε, θεωρείς οτι η Δανία θα νικήσει βάσει στημένου ή δεν θα μπει καν δεκάδα??? Πρόβες - Σελίδα 5 4111112379
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:10 am
Δεν είχα προσέξει την ραχοκοκαλιά στο φόρεμα της κοπέλας!Δεν μ'άρεσε! What a Face
Πρόβες - Σελίδα 5 946579_369155349857371_1754299867_n
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 1:16 am
Σύνοψη της μέρας
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 2:21 am
Master έγραψε:
cst003 έγραψε:
Masilnto έγραψε:Nώντα,
με μπέρδεψες!
Προχθες είπες ότι η Δανία δεν θα μπει ούτε τοπ10 televoting,και σημερα λες ότι το βραβείο ήδη έχει δοθεί από τις 21 Γενάρη.
Ή κάτι δεν κατάλαβα εγώ σωστά.
Γιώργο μη συγχέουμε τα πράγματα. Είναι προφανές ότι με άλλο μάτι βλέπω εγώ τον διαγωνισμό και με άλλο η EBU. Είτε επιβεβαιωθώ για τη Δανία, είτε όχι, η ουσία των πραγμάτων δεν αλλάζει. Το όλον κόνσεπτ είναι βρώμικο και στημένο. ΤΕΛΟΣ.
Η Eurovision γίνεται πια τελείως προβλέψιμη, αρχίζει να χάνει τον αυθόρμητο χαρακτήρα της και - το χειρότερο - τη διαφάνειά της, έστω και στα υποτυπώδη. Οι υπεύθυνοι που βρίσκονται πίσω απ' τις κονσόλες της Digame θέλουν να είναι σίγουροι ότι με το πάτημα απλώς ενός κουμπιού μπορούν να "μεταφέρουν" το βραβείο απ' το Κισινάου (που δεν τους αρέσει) στη Κοπεγχάγη, στη Ρώμη, ή όπου αλλού "δουν" ότι υπάρχει πρόσφορο έδαφος.
Η δική μας απάντηση πρέπει να είναι η αντίδραση. ΔΕΝ ψηφίζετε στο televoting, εσείς που θα δείτε το διαγωνισμό.
Όχι η αποχή μου δεν θα είναι γιατί πιθανώς να δω την Εμελί νικήτρια. Η αποχή μου φέτος είναι συνειδητή επιλογή για όλα αυτά που προανέφερα και φοβάμαι πως θα γίνει και οριστική.

Τελικά (και πάλι) δεν καταλάβαμε, θεωρείς οτι η Δανία θα νικήσει βάσει στημένου ή δεν θα μπει καν δεκάδα??? Πρόβες - Σελίδα 5 4111112379

Laughing Laughing Laughing Laughing
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:05 pm
Eλλάδα
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:10 pm
Το φόντο παίζει να είναι και το χειρότερο από όλες τις χώρες μέχρι στιγμής,
αλλά δε νομίζω ότι μας απασχολεί και τόσο μιας και η συμμετοχή μας δεν στηρίζεται στο φόντο.
Ο Κόζας δεν φάνηκε να ήταν και στην καλύτερη φόρμα του-εξάλλου πρωί πρωί είναι και κατανοητό-.
Αλλά το μεγάλο θετικό που πρόσθεσε η συμμετοχή μας είναι η χαρακτηριστική ελληνική φράση που λέει ο Αγάθωνας στο τέλος του τραγουδιού! cheers
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:15 pm
Απ'ότι φαίνεται ο Κόζας έκανε ειδικό κούρεμα τώρα για τη eurovision
Πρόβες - Σελίδα 5 TH3_11
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:34 pm
Πωπω...φωτάκια στα όργανα, φοβερή ιδέα, εντυπωσιάστηκα. Πρόβες - Σελίδα 5 1710716985

Στην αρχή ο Μόστρας ρεύτηκε ή μου φάνηκε; Πρόβες - Σελίδα 5 4111112379 Το καλό είναι ότι επιτέλους ακούγεται η φωνή του Αγάθωνα.

Τι είναι εκείνο το μάτι στο χέρι του Μόστρα; Φταίω εγώ αν κάνω συνειρμούς; study


Αδημονώ για την πρόβα της Μπισμπιλό! Πρόβες - Σελίδα 5 2653846087
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:38 pm
Mastiha έγραψε:
Τι είναι εκείνο το μάτι στο χέρι του Μόστρα; Φταίω εγώ αν κάνω συνειρμούς; study


Xτύπησε καινούργιο τατουάζ!Κατά τη γνώμη μου όχι καλαίσθητο. Neutral
Αλήθεια τι συνειρμούς κάνεις?Ό,τι το έκανε για να προλάβει το ..."κακό το μάτι"?
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:43 pm
Mastiha έγραψε:

Αδημονώ για την πρόβα της Μπισμπιλό! Πρόβες - Σελίδα 5 2653846087
Έφτασεεεε
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:46 pm
Τόσος ντόρος για το τι θα βάλει η Μπισμπιλό,και τελικά φορά το ίδιο φόρεμα απλά με κάποια διαμαντάκια επάνω. Πρόβες - Σελίδα 5 453965389
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 12:54 pm
Φωτογραφίες από την πρόβα μας
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-1
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-10
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-11
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-12
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-13
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-14
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-16
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-18
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-2
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-20
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-7
Πρόβες - Σελίδα 5 SH_Greece-9
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 1:05 pm
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε:
Τι είναι εκείνο το μάτι στο χέρι του Μόστρα; Φταίω εγώ αν κάνω συνειρμούς; study


Xτύπησε καινούργιο τατουάζ!Κατά τη γνώμη μου όχι καλαίσθητο. Neutral
Αλήθεια τι συνειρμούς κάνεις?Ό,τι το έκανε για να προλάβει το ..."κακό το μάτι"?

Μου θύμισε το μάτι που έχουν ως σύμβολο οι μασόνοι. Πρόβες - Σελίδα 5 2918604965
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2013 2:37 pm
Το κομπολογάκι πάνω στο μπαγλαμαδάκι είναι ΣΟΥΠΕΡ!
Και όντως το "γεια μας" στο τέλος του κομματιού "δένει"...

Από εκεί και πέρα, η γνώμη μου για το τραγούδι παραμένει η ίδια...

Ο Αγάθωνας είναι λες και τον έχουν τιμωρία όρθιος...
Αφήστε τον ρεμπέτη να κάτσει ρε σεις, να είναι τουλάχιστον ο άνθρωπος στο ρόλο του!!!!
Και αν όχι σε καρέκλα, έστω σε ένα ψηλό σκαμπό...

Όσο για τα φωτάκια στα όργανα, μιλάμε για ΤΗΝ πρωτοτυπία!!!!
Ο Πουνέντης το σκέφτηκε;
Δε με χαλάει, αλλά είναι πολυφορεμένο...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης