The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Σαβ Μάης 18, 2013 7:39 pm
Cst003,
τι ώρα ξεκινά η συναυλία; Τελικός - Σελίδα 2 3369546851
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Σαβ Μάης 18, 2013 8:24 pm
Tελική πρόβλεψη..

1.Συμφωνώ με την πρόβλεψη του Κώστα από το 19 και κάτω (παρότι βλέπω την Ισπανία τελευταία)
2.Η Ολλανδία θα φέρει αποτέλεσμα τύπου Γαλλίας το 2009...ψηλά στις επιτροπές χαμηλά στο τβ..κάπου στο 8-12 συνολικά
3.Νικήτρια θα είναι η Δανία με τις υπόλοιπες 3 θέσεις να καταλαμβάνονται από Αζερμπαιτζάν , Ιταλία και μια εκ των Ουκρανία ή Γεωργία , ενώ η 5η θέση παραμένει άγνωστη για μένα
4.Η Ελλάδα θα είναι σίγουρα στο τοπ10 στο τβ (ίσως και τοπ5)...αν δεν καταστραφεί παντελώς από τις επιτροπές μπορεί να δει δεκαδα (μετά την 7η θέση). Συνολικά κάπου στο 7-12 μας βλέπω
5.Η Νορβηγία και η Μολδαβία αποτελούν τα μεγάλα ερωτηματικά (ειδικά η δεύτερη μπορεί να κάνει πολλά αν και είναι άτυχη διότι έπεσε σε χρονία με 9 ΕΣΣΔ φιλενάδες στον τελικό)
6.Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποίες χώρες θα χωρέσουν στο τοπ10 των ΕΣΣΔ , με δεδομένο ότι είναι 9 φέτος και δεν υπάρχει χώρος για άλλους στη βαθμολογία τους. Επίσης ενδιαφέρουσα θα είναι και η ψηφοφορία των γιουγκοσλαβικών χωρών , με δεδομένη την απουσία τους από τον τελικό. Το σενάριο ότι θα ψηφίσουν Ελλάδα , λόγω Βαλκανίων και ήχου δεν με πολυπείθει , άλλωστε με εξάιρεση τη Σερβία πότε το έκαναν ; (πάνω από 6 από τη Σερβία , άντε και κανένας άσος κατά λάθος , η Σλοβενία θα ψηφίσει την αγαπημένη της Δανία).
7.Με το νέο σύστημα ψηφοφορίας μπορεί να έχουμε πολλές ανατροπές και όλες οι προβλέψεις να πάνε στο βρόντο..Αν πχ η Γερμανία μας δώσει 12 στο κοινό (που είναι πολύ πιθανό) και μας βγάλει 20ους στην επιτροπή , τότε θα πάρουμε ένα ωραιότατο μηδενικό.Έχω περιέργεια αν η Αγγλία θα μας ψηφίσει φέτος μετά από 2 χρονιές μηδενικών; Συνήθως τους αρέσουν τραγούδια σαν το δικό μας

Καλή γιουροβιζιονοβραδιά και ας κερδίσει ο καλύτερος (λέμε τώρα....)!!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Σαβ Μάης 18, 2013 8:48 pm
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Σαβ Μάης 18, 2013 9:16 pm
bre kale mou Gresk oxi toso psila i Roumania... egw den tin exw toso psila...mi sou pw poli pio xamila! dania,azer,norvigia k ellada sigoura sto top 6! exw k to UK sto top 10! opws k tin moldova pou mas arese poli..ante den emeine poli... konteuei na fouskwsei k to zimari gia tin pizza.i peggy proxthes soublakia emeis simera pizza! good luck greece!!! eutixws simera mporoume na psifisoume ellada!!!! euxomai ston roumano na parei ton ..... m...lo!
aaaaaaaa k tin Georgia den tin exw poli psila!!!! oust!
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Σαβ Μάης 18, 2013 9:29 pm
Θα βαλω και εγω αυτες που πιστευω οτι θα ειναι 10αδα γιατι απλα μου αρεσουν και αφου και εγω ειμαι κοινο της eurovision......
Δανια
Ουκρανια
Αζερ
Μολδαβια
Ελλαδα
Ρωσια
Ιταλια
Νορβηγια
Αγγλια
Γεωργια
Πιστευω οτι η Δανια θα το παρει και η Ουκρανια με το Αζερ θα κονταροχτυπηθουν για 2η ,3η θεση.
Η Ελλαδα θελω να πιστευω οτι θα ειναι 5αδα τωρα απο εκει και κατω εβαλα απλα αυτες που θελω για να συμπληρωσουν την 10δα.
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Σαβ Μάης 18, 2013 9:32 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Τελική μου πρόβλεψη για τον τελικό, με σειρά κατάταξης:

--------------------------- Top10

01 Τελικός - Σελίδα 2 Denmark-icon Denmark
02 Τελικός - Σελίδα 2 Azerbaijan-icon Azerbaijan
03 Τελικός - Σελίδα 2 Ukraine-icon Ukraine
04 Τελικός - Σελίδα 2 Romania-icon Romania
05 Τελικός - Σελίδα 2 Moldova-icon Moldova
06 Τελικός - Σελίδα 2 Greece-icon Greece
07 Τελικός - Σελίδα 2 Norway-icon Norway
08 Τελικός - Σελίδα 2 Georgia-icon Georgia
09 Τελικός - Σελίδα 2 Ireland-icon Ireland
10 Τελικός - Σελίδα 2 United-Kingdom-icon United Kingdom


--------------------------- mid-table

11 Τελικός - Σελίδα 2 Russia-icon Russia
12 Τελικός - Σελίδα 2 Italy-icon Italy
13 Τελικός - Σελίδα 2 Sweden-icon Sweden
14 Τελικός - Σελίδα 2 Malta-icon Malta
15 Τελικός - Σελίδα 2 Germany-icon Germany
16 Τελικός - Σελίδα 2 Armenia-icon Armenia
17 Τελικός - Σελίδα 2 Belarus-icon Belarus
18 Τελικός - Σελίδα 2 Netherlands-icon The Netherlands
19 Τελικός - Σελίδα 2 Lithuania-icon Lithuania
20 Τελικός - Σελίδα 2 Iceland-icon Iceland
21 Τελικός - Σελίδα 2 Estonia-icon Estonia

--------------------------- bottom 5

22 Τελικός - Σελίδα 2 France-icon France
23 Τελικός - Σελίδα 2 Finland-icon Finland
24 Τελικός - Σελίδα 2 Hungary-icon Hungary
25 Τελικός - Σελίδα 2 Spain-icon Spain
26 Τελικός - Σελίδα 2 Belgium-icon Belgium

Γειά μας και καλή μας επιτυχία! Τελικός - Σελίδα 2 1811551742
OXI ρε συ Κωστάκη ο Ρουμάνος πάνω από Μολδαβία!!!

Και μία εκτίμηση... ΑΝ πάει ΤΟΣΟ καλά ο Ρουμάνος, ΕΜΕΙΣ θα είμαστε ΕΚΤΟΣ δεκάδας!!!
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Σαβ Μάης 18, 2013 10:58 pm
xalia tha ta paei o Roumanos!!! mexri stigmis mono Moldavia k Estonia mou aresan! glikia mou Rwssidoula den einai kalo na akoume pou perneis anapnoes!!!eleos!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 12:01 am
19559



  1. France
    Λυπάμαι που θα σου το πω, γιατί είσαι και πολύ γλυκιά... Αλλά μάλλον ΚΟΛΑΣΗ την κόβω τη διαδικασία της ψηφοφορίας για σένα...


  2. Lithuania
    Εγώ τώρα γιατί έχω την αίσθηση πως θα πάει καλά???
    Μη σας πω μου άρεσε κιόλας! Embarassed


  3. Moldova
    Πόσο ψηλά μπορεί να ανέβει, απόψε???
    ΟΕΟ???
    Προσωπικά, πιστεύω ΠΟΛΥ!!!!


  4. Finland
    Αί παντρέψου να τελειώνουμε!!!
    ΝΤΙΝΓΚ ΝΤΟΝΓΚ!!!

  5. Spain
    Τώρα αν πω πως μου άρεσε????
    Βέβαια, ελπίδες δεν του δίνω...
    Πού ωραίο και το εφέ στο τέλος...


  6. Belgium
    ΟΚ, έφτασες τελικό... ΧΑΡΗΚΕΣ... Μπράβο σου... Συγχαρητήρια!
    Τράβα στη δεξιά μεριά του πίνακα τώρα...


  7. Estonia
    Γι άλλη μία φορά ταξίδεψα...


  8. Belarus
    Νομίζω πως σήμερα είναι καλύτερη φωνητικά από τον ημιτελικό...


  9. Malta
    Ω, ω.. Ω, ω!!!
    Με έχει πιάσει το γλυκανάλατό μου...


  10. Russia
    What if? What if???
    Who knows?


  11. Germany
    Glorious - Delirious... ΠΑΤΙΟυς... Αλλά με Euphorious....
    Τόσο μα τόσο ΥΠΕΡεκτιμημένο!
    Λαχάνιασε καλέ...


  12. Armenia
    Πιπί time...
    Ε, μετά τις μπυρίτσες που έχω πιει, δε θα μπορούσα να βλέπω τον ... μοναχικό καβαλάρη να σφίγγει τα ποδαράκια του για να μην "του φύγουν"...


  13. The Netherlands
    Ώρα για το Eurovisionικό ... ψυχοπλάκωμα. Με μία γλυκλυτατη Ανούκ!
    Θα πάει καλά!

  14. Romania
    ΚΑΛΕ, γιατί του τραβάνε τις τρίχες από τα @@ του την ώρα που τραγουδάει???


  15. United Kingdom
    ΔΕ νομίζω πως θα διεκδικήσει βραβείο όπως περιμένανε πολλοί...


  16. Sweden
    ΕΝΤΟΣ έδρας ΠΑΤΟΣ...


  17. Hungary
    Καλέ, θα πάθει αυχενικό ο κιθαρίστας!!!
    ΒΑΡΙΕΜΑΙαιαιαι!!!! (νομίζω πως ΚΑΙ αυτός βαριέται!)
    Πάμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο επόμενο!!!
    (και ΠΟΙΟ επόμενο! Αγαπημένο!!!)

  18. Denmark
    Είχα πολλά χρόνια να λατρέψω το φερόμενο ως ... ΑΠΟΛΥΤΟ φαβορί! (ελπίζω να ΜΗΝ της ...στοιχήσει Τελικός - Σελίδα 2 737699300 )
    ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΤΑΤΗ!!!
    Τελικός - Σελίδα 2 2384112703 Τελικός - Σελίδα 2 2384112703 Τελικός - Σελίδα 2 2384112703 Τελικός - Σελίδα 2 2384112703 Τελικός - Σελίδα 2 2384112703 Τελικός - Σελίδα 2 2384112703


  19. Iceland
    Αχ, έχει και πολύ ωραίο στίχο...
    Μου αρέσει ο ... Μπουχεσάκος!


  20. Azerbaijan
    Hold me... Hold me... (Κι έρχεται και η σειρά μας! green )
    ΑΖΕΡ τοπ 3


  21. Greece
    ΓΕΙΑ ΜΑΣ... και με τις υγείες μας!!!
    Ό,τι και να γίνει, το διασκεδάσαμε...
    Νομίζω πως μπορούμε και να πάμε καλά...
    ΧΙΚ! Τελικός - Σελίδα 2 593467521 Τελικός - Σελίδα 2 593467521 Τελικός - Σελίδα 2 593467521 Τελικός - Σελίδα 2 593467521 Τελικός - Σελίδα 2 593467521
    Γεια μας! Τελικός - Σελίδα 2 4079498562


  22. Ukraine
    Νομίζω πως η χαρούμενη βαβούρα μας τους "έκοψε" λιγάκι...
    Αν νομίζω σωστά ή λάθος θα το δείξει η ... νεκροψία!
    Γεια σου ρε Καπουτζιδη Θεέ!!
    ΤΙ ΣΧΟΛΙΟ ήταν αυτό για το βράχο??? Τελικός - Σελίδα 2 2262866851 Τελικός - Σελίδα 2 2262866851 Τελικός - Σελίδα 2 2262866851


  23. Italy
    Αγαπητό τέκνο του Σφακιανάκη... green Το τραγούδι μου αρέσει, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, αλλά δεν έχεις το χάρισμα του ... μπαμπά στην πίστα! Νομίζω ότι σε "έφαγε"...
    ΚΡΙΜΑ...


  24. Norway

    Ιδιαίτερο κομμάτι... Νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερη από τον ημιτελικό!
    Μάλλον της έφυγε το άγχος...

  25. Georgia
    Άντε και στα δικά μας...
    Μου αρέσουν οι ... νιόπαντροι!


  26. Ireland
    ΟΚ, το διαγωνιστικό κομμάτι για μένα τελείωσε στο προηγούμενο...
    ΤΣΑΜΠΑ ιδρώνουν τα ημίγυμνα αγόρια!!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 1:43 am
H τελική κατάταξη

1 Denmark 281
2 Azerbaijan 234
3 Ukraine 214
4 Norway 191
5 Russia 174
6 Greece 152
7 Italy 126
8 Malta 120
9 The Netherlands 114
10 Hungary 84
11 Moldova 71
12 Belgium 71
13 Romania 65
14 Sweden 62
15 Georgia 51
16 Belarus 48
17 Iceland 47
18 Armenia 41
19 United Kingdom 23
20 Estonia 19
21 Germany 18
22 Lithuania 17
23 France 14
24 Finland 13
25 Spain 8
26 Ireland 5
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 2:04 am
Η Ελλάδα στον τελικό πήρε:
12 από Κύπρο & Άγιο Μαρίνο
10 από Αλβανία & Ρωσία
8 από Αρμενία & Μαυροβούνιο & Ελβετία & Ην.Βασίλειο
7 από Αυστρία & Βουλγαρία & Ιταλία & Ρουμανία
6 από Λευκορωσία & Δανία & Γερμανία
5 από Κροατία & Νορβηγία
4 από Αζερμπαϊτζάν & Fyrom & Mάλτα
3 από καμιά χώρα
2 από Βέλγιο & Ισραήλ
1 από Φινλανδία & Ουγγαρία & Λετονία & Ολλανδία
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 2:14 am
Ενώ η Ελλάδα στον Τελικό έδωσε:
12 στο Αζερμπαϊτζάν
10 στη Ρουμανία
8 στην Ουκρανία
7 στη Δανία
6 στην Ιταλία
5 στη Γεωργία
4 στη Νορβηγία
3 στη Μάλτα
2 στην Ουγγαρία
1 στη Λευκορωσία
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 2:25 am
Τελικός - Σελίδα 2 Eurovision-2013-results
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 2:32 am
10 Ρωσία, το υψηλοτερο εβερ..... Που να πεις επίσης οτι πήραμε 1 από Λεττονία, 4 από Φυρομ, 5 από Νορβηγία, 7 από Αυστρία και 0 από Σερβία και Μολδαβία!!! Mad

Τα προγνωστικά μου αρκετά καλά! Την δεκάδα την έκανα λίγο μαντάρα, αλλά βρήκα 4 ΑΚΡΙΒΩΣ (το τοπ3 και την Ελλάδα μας!!!) και την Νορβηγία, που έπρεπε τελικά να μην την ρίξω, γιατί την υπολόγιζα 4η, αλλά με ξενέρωσε στον ημιτελικό!! Επίσης τα τελευτάια τα πέτυχα όλα σχεδόν ακριβώς, με μικροδιαφορές!!

Μπράβο μου!! green

Πάντα επιτυχίες!!! Τελικός - Σελίδα 2 1217770687
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 2:38 am
Οι Σέρβοι γράφουν στη σελίδα των Μόστρα ότι μποικοταραν τον τελικό γι'αυτό δεν μας έδωσαν βαθμούς αλλιώς λέει σίγουρα θα μας ψήφιζαν...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 4:29 am
Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι στο televoting πρέπει να ήμασταν από 1-3 και στις επιτροπές 9-11. Και πάλι αυτό σημαίνει ότι είναι η καλύτερη θέση που μας έχουν δώσει οι επιτροπές. Το 2009 5η θέση κοινό και 11 επιτροπές, 2010 7η θεση κοινό και 11 επιτροπές, 2011 3η θέση κοινό 14 επιτροπές, 2012 9η κοινό 20 επιτροπές)
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 11:39 am
ara auto simainei oti prepei na diaolosteiloume tis epitropes giati mas xantakwnoun!
kako xrono na exoun!episis,an theloun na mpoikotaroun ton diagwnismo oi Serboi kalos na to kanoun
alla afou psifisan alles xwres as psifizan k emas! ilithies dikaiologies!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 1:43 pm
Λοιπόν,η βραδιά μού άφησε περισσότερο απογοητευτικές,και λιγότερο ευχάριστες εντυπώσεις.
Η Κοζάκου με τον Καπουτζίδη τα πήγαν αρκετά καλά,αν αναλογιστούμε ότι είναι και δύο άνθρωποι που δεν γνωρίζονται καν.
Ξενέρωσα κατά τη διάρκεια της βαθμολογίας από τους διοργανωτές,πρώτη φορά βλέπω σε αυτή τη διαδικασία να γίνονται τόσα λάθη.Και μάλιστα από Σουηδούς!
Στα διαγωνιστικά τώρα:Λίγο βαρετός τελικός.Να πω ότι ξενέρωσα που δεν υπήρχε μεγάλη διασπορά βαθμών.Δηλαδή το 2011 οι 50 βαθμοί σε έβγαζαν προτελευταίο,τώρα 15άδα!
1.Δανία
Μάλιστα.Εδώ και τέσσερις μήνες γνωρίζαμε τον νικητή.Φυσικά συνέβη και με τον Ρίμπακ και τη Λορίν,αλλά εκείνοι είναι εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις.Δεν χρειάστηκαν καν το τρομερό πουσάρισμα που δέχθηκε από παντού η Αστέρω.Εδώ έχουμε ένα καλό,σύγχρονο τραγούδι,που δεν έχει όμως μέσα του Αλήθεια.Προκατασκευασμένο να γίνει χιτ και να περάσει από την κρεατομηχανή της μουσικής βιομηχανίας.Μια χαρά της έκατσε της Ebu από οργανωτικής άποψης,αν και πιστεύω ότι του χρόνου θα υπάρξουν και άλλες αποχωρήσεις (από το νότο),και οι χώρες ίσως είναι λιγότερες και από το 2004.

2.Αζερμπαϊτζάν
Πριν καν επιλέξουν το συγκεκριμένο τραγούδι στον εθνικό τελικό τους,και μόνο που το είχα ακούσει,μού φάνηκε top5.Όταν ξεκίνησαν δε οι πρόβες,σκέφτηκα "οκ το Αζερ δεν ξανακερδίζει,οπότε θα πάρει την επόμενη καλύτερη δυνατή θέση".Όπως και συνέβη.Για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά λοιπόν το Αζερ τοπ5,και έχω αρχίσει να βαριέμαι και να ξενερώνω.Συνυπολογίζοντας βέβαια και όλα αυτά που κάνουν στο παρασκήνιο,αλλά και τον τρόπο επιλογής τραγουδιών,ερμηνευτών κλπ. Όταν κλήθηκε στον τελικό να εμφανιστεί μετά άλλη μπαλάντα,σκέφτηκα μήπως γίνει κανένα θαύμα και παραπέσει καναδυο θέσεις ακόμα,αλλά μπάαα....Επίσης με εκνευρίζει πλέον αυτός ο Farid που έχει πάρει ένα μόνιμο ναρκισιστικό ύφος -η αρσενική version της Νιγκάρ-λέγε με sex symbol- Mad.

3.Ουκρανία
Δυνατή εμφάνιση από Ουκρανία για άλλη μια φορά.Την υπολόγιζα σαφώς για πολύ ψηλά.Στην άκρη του μυαλού μου είχα την υποψία ότι μπορεί στο televoting να επισκιαζόταν από την Ελλάδα,αλλά προφανώς δε συνέβη κάτι τέτοιο.Χάρηκα τη Ζλάτα στη βαθμολογία,πανηγύριζε με την καρδιά της τα αποτελέσματα.

4.Νορβηγία

Μια δίκαιη θέση,για μια πολύ καλή εμφάνιση.

5.Ρωσία
Πολύ ωραία σκηνοθετικά πλάνα στο στάδιο κατά τη διάρκεια του τραγουδιού.Ενώ αρχικά πίστευα ότι θα είναι σίγουρα τοπ5 η Ρωσία,η σειρά εμφάνισης με έκανε να πιστέψω ότι τελικά θα της κόστιζε.Τελικά όπως φάνηκε όχι και τόσο.

6.Ελλάδα
Η υψηλότερη θέση και οι περισσότεροι βαθμοί που έχει πάρει η Ελλάδα στο μεικτό σύστημα βαθμολογίας.Και μάλιστα σε μια χρονιά που η αλλαγή που έγινε στον τρόπο συμψηφισμού κοινού-επιτροπών,μπορούσε να μας κοστίσει περισσότερο.Μπράβο στα παιδιά!Έκαναν αυτό που ξέρουν καλά.Σκόρπισαν κέφι και χαμόγελα παντού.Μόνο ένα συγκεκριμένο μέλος με χάλασε,που κάνει κάτι καλλικατζαρίστικες κινήσεις,και που γενικά "δεν το 'χει" γι'αυτό το στυλ τραγουδιών,αλλά πλέον μου φτάνει και μου περισσεύει εμένα.Ο Αγάθωνας μορφή!

7.Ιταλία
Περίμενα σαφώς υψηλότερη θέση για την Ιταλία,χωρίς να σημαίνει ότι η έβδομη θέση,δεν είναι αξιοπρεπής.Άλλωστε για τρίτη συνεχόμενη χρονιά τοπ10,δεν το λες και άσχημο αποτέλεσμα.Το πρόβλημα στην εμφάνιση ήταν -κατά τη γνώμη μου- πως ο Μάρκο δεν συνειδητοποίησε πως απευθυνόταν σε ένα ευρύ τηλεοπτικό κοινό,και όχι σε κοριτσόπουλα που ουρλιάζουν μόλις τον δουν.

8.Μάλτα
Νομίζω πως το αποτέλεσμα οφείλεται κυρίως,στον ίδιο τον τραγουδιστή,δηλαδή σε αυτή τη χαρά,την παιδικότητα,που εξέπεμπε.Παρόλο που η γνώμη μου δεν έχει αλλάξει για τον ίδιο ως άνθρωπο (θετική γνώμη),έχω την αίσθηση ότι όλο αυτό προσπάθησε να το πουλήσει τηλεοπτικά,και τελικά δεν ήταν τόσο αυθόρμητο.

9.Ολλανδία

Να η πρώτη ευχάριστη έκπληξη!Η Ολλανδία με την Ανούκ,όχι μόνο πέρασε τελικό,αλλά μπήκε και τοπ10!Δεν το περίμενα με τίποτα.Ειδικά με τη σειρά εμφάνισης,που κλήθηκε να τραγουδήσει μετά το διάλειμα.Όλο αυτό της βγήκε της Ανούκ σε πάρα πολύ καλό για την καριέρα της.Μόνο ικανοποιημένη μπορεί να είναι.

10.Ουγγαρία
Αυτή κι αν ήταν έκπληξη!Ήταν το ν.3 στην κατάταξή μου πριν το διαγωνισμό,και χάρηκα που άρεσε!Πολύ επιτυχημένη εμφάνιση για την Ουγγαρία.Πολύ χαμηλά βαθμολογικά έκλεισε η δεκάδα πάντως.

11.Μολδαβία
Ίδια θέση με πέρυσι ε;Δεν είναι κακή θέση,αλλά πιστεύω ότι μπορούσε και κάτι παραπάνω.Ίσως το άξιζε κιόλας.

12.Βέλγιο
Το βελγάκι στον τελικό απελευθερωμένο από το άγχος έκανε μια απίστευτα καλή εμφάνιση -για τα δεδομένα του- και έπεισε.

13.Ρουμανία
Ένας λόγος που αισθάνεσαι περήφανος σαν έλληνας,είναι γιατί ήσουν η μοναδική χώρα που έδωσε τόσο υψηλή βαθμολογία στον Σεζάρ-η Μολντόβα δεν πιάνεται-.
Μόνο εμείς από όλη την Ευρώπη διακρίναμε αυτό το αυθεντικό ταλέντο.Έλεος για την υπόλοιπη Ευρώπη,λίγο γούστο βρε παιδιά! Τελικός - Σελίδα 2 71255287

14.Σουηδία
Χλιαρή εμφάνιση,κάπου εκεί την περίμενα,ίσως και λίγο παρακάτω.

15.Γεωργία
Συνήθως η eurovision δεν πριμοδοτεί τις κόπιες,και για άλλη μια φορά επιβεβαιώθηκε το γεγονός αυτό.Δεν θα συζητήσω για την φοβερή κωλοφαρδία να μπουνε δεκαπεντάδα με 50 βαθμούς.Αλλά θα πω κάτι άλλο.Αφού στον ημιτελικό βγήκε 10η,για ποιο λόγο μου την κοτσάρετε προτελευταία στον τελικό και δεν βάλατε τη Bonnie Tyler στο ν.25 και αυτούς στο ν.15;Υποτίθεται ότι δεν γνώριζαν τα αποτελέσματα,ξέρω Τελικός - Σελίδα 2 1710716985.Το πόσο απίστευτη προώθηση έπεσε φέτος στη Σκανδιναβία και σε ότι προερχόταν από αυτήν,κατάντησε εμετικό.Next!

16.Λευκορωσία
Το σωστό να λέγεται,έκανε την καλύτερη δυνατή εμφάνιση που μπορούσε.Σαφώς βελτιωμένη από τον ημιτελικό.

17.Ισλανδία
Κατά τη γνώμη μου έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση,ίσως το γεγονός ότι στριμώχτηκε ανάμεσα στην 1η και τη 2η του διαγωνισμού,δεν την ευνόησε.

18.Αρμενία
Πόσο το χάρηκα. Τελικός - Σελίδα 2 71255287

19.Ην.Βασίλειο
Στριμώχτηκε πια τόση πολλή ποιότητα στις πρώτες δεκαοχτώ χώρες,που η Ευρώπη δεν έδωσε έστω 50 βαθμούς στη Μπόνι,να μπει τουλάχιστον δεκαπεντάδα.

20.Εσθονία

Επιτυχία για την Εσθονία και μόνο που βρέθηκε στον τελικό.

21.Γερμανία
Πόσο το χάρηκα.Άλλη μια κόπια,που καταποντίστηκε.

22.Λιθουανία
Επιτυχία και που βρέθηκε τελικό.Η εμφάνισή του ήταν απλή αλλά ειλικρινής.

23.Γαλλία
Την έσφαξαν την Αμαντίν με τη σειρά εμφάνισης.Κρίμα..Άξιζε πολλά περισσότερα.

24.Φινλανδία
Το στοίχημα για την Κρίστα ήταν να βρεθεί στον τελικό,και τα κατάφερε.

25.Ισπανία
Τελικά γλίτωσε την τελευταία θέση.

26.Ιρλανδία
Επιτυχία και που πέρασε τελικό.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 4:19 pm
Συμφωνώ σχεδόν σε όλα! Σύντομα θα ανανεώσω και το τοπ 39 μου, έχει εκπλήξεις μέσα! Cool
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 4:58 pm
Κυκλοφορεί video στο youtube με τίτλο Eurovizijos 2013 balsų pirkėjai atvyko su BMW που αποδεικνύει ότι το Αζερμπαιτζάν αγόρασε το λιθουανικό τβ (είναι στα ρώσικα το βίντεο). Στο ίδιο βίντεο αναφέρεται ότι το Αζερμπαιτζάν πλήρωσε άτομα σε 15 χώρες για να το στηρίξουν στο τβ (μεταξύ αυτών και Ιταλία , Κροατία). Έτσι εξηγούνται για άλλη μια φορά τα 12αρια από Μάλτα , Βουλγαρία και Ουγγαρία , όπως και το 8αρι της Κύπρου....
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 5:22 pm
Καλα σαλταρισμενοι ειναι αυτοι;
Αφου το πηραν.Τι θελουν τωρα, να το παιρνουν καθε χρονο;
Η να ειναι μονιμα στο τοπ 3 για το γοητρο. affraid Τελικός - Σελίδα 2 3018454671
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 5:48 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Συμφωνώ σχεδόν σε όλα! Σύντομα θα ανανεώσω και το τοπ 39 μου, έχει εκπλήξεις μέσα! Cool

ax,einai anagki????? ahahahahaha
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 5:50 pm
Παει τελειωσε....παντα στεναχωριεμαι οταν τελειωνει ο διαγωνισμος .γιατι χανω την παρεουλα εδω για αρκετους μηνες Crying or Very sad
Εντυπωσεις τωρα..
Μου αρεσαν πολυ οι δυο εναρξεις του 1ου και 2ου ημιτελικου και ειδικα του 2ου ηταν εξαιρετικες.
Μου αρεσε και η Πετρα επισης και οτι τα ελεγε ολα μονο στα αγγλικα.
Ειμαι σιγουρη οτι οι Γαλλοι φρικαραν Suspect και μου αρεσει αυτο cheers
Δεν τρελαθηκα με την εναρξη του τελικου και ειδικα με το πατροναρισμα των Σουηδων για τον υμνο και την παρελαση με τις σημαιες.
Η eurovision ειναι μουσικο γεγονος οχι αθλητικο και εμενα μου θυμισε Ολυμπιακους αγωνες ειμαι σιγουρη και σε αλλους πολλους.
Τα αποτελεσματα αναμενομενα στους τυφλους βασιλευει ο μονοθφαλμος.
Δεν θα πω οτι δεν μου αρεσε η Δανια αλλα γενικα σε μια χρονια με 30 χαλια τραγουδια....και πολυ καλο promotion δεν νομιζω οτι θα μπορουσε να ειναι αλλιως.
Η αλλαγη στον τροπο που ψηφιζαν οι χωρες μου αρεσε κρατουσαν το ενδιαφερον.
Τωρα αν υποψιαστω οτι πηραμε την 6η λογω επιτροπων ενω θα μπορουσαμε να ειμαστε στην 3αδα .... Τελικός - Σελίδα 2 1737066268
Ευχαριστηθηκα τον καταποντισμο των big 5 με εξαιρεση την Ιταλια που φτηνα την γλυτωσε η κολωνα της Δεη.
Στεναχωρηθηκα μονο για Μολδαβια γιατι πιστευω οτι επρεπε να ειναι πολυ πιο ψηλα.
Οσο για την ψηφο μας στην Ρουμανια ενα πραγμα μονο θα σκεφτω:
το καναμε με στρατηγικη ψηφισαμε το πιο αδυναμο τραγουδι. Με λιγα λογια τωρα πιανουν τοπο οι νουθεσιες της Μπογκοτα τοσα χρονια πριν......
Θα πω οτι τελικα για αλλη μια φορα αποδειχτηκε και με το παραπανω οτι οταν στελνουμε τραγουδι με ελληνικο ηχο τους ψηφους τους εχουμε στο τσεπακι μας. Τελικός - Σελίδα 2 2384112703 Τελικός - Σελίδα 2 2653846087μου ειναι αδυνατο να φανταστω οτι η Τζωρτζινα με τον Λεον θα ειχαν παρει αυτη την θεση.
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 5:54 pm
heja2013 έγραψε:Κυκλοφορεί video στο youtube με τίτλο Eurovizijos 2013 balsų pirkėjai atvyko su BMW που αποδεικνύει ότι το Αζερμπαιτζάν αγόρασε το λιθουανικό τβ (είναι στα ρώσικα το βίντεο). Στο ίδιο βίντεο αναφέρεται ότι το Αζερμπαιτζάν πλήρωσε άτομα σε 15 χώρες για να το στηρίξουν στο τβ (μεταξύ αυτών και Ιταλία , Κροατία). Έτσι εξηγούνται για άλλη μια φορά τα 12αρια από Μάλτα , Βουλγαρία και Ουγγαρία , όπως και το 8αρι της Κύπρου....

k afou iparxoun ola auta giati den ginetai kati? den exoume k emeis xrimata na plirwnoume na bgainoume panta stin 3ada!krima!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 6:04 pm
Ο 58ος Διαγωνισμός της Eurovision έφτασε στο τέλος του, Eurovision ήταν και πέρασε όπως λέει η Αγαπητή (μη χέσω) Ντέπυ Γκολεμά.

Δεν θα επεκταθώ στην Νίκη της Δανίας, απλά λυπάμαι και λυπάμαι πολύ για το όλο στημένο σύστημα. Η EBU θα έχει να αντιμετωπίσει πολλές αποχωρήσεις μετα απο όλα αυτά. Το γεγονός οτι ο Διαγωνισμός θα μείνει πάλι στον Βορρά εμένα με ξενερώνει και με κουράζει απίστευτα. Το αγαπημένο παιδί της EBU η Σουηδία ΔΥΣΤΥΧΩΣ (απ οτι είδαμε) την έχει εκθέσει αρκετά (την ΕΒU) απεναντίας το Αζερμαϊτζάν τους έβγαλε περισσότερο Ασπροπρόσωπους και το χάρηκα, ετσι για να κλείνουν κάποια στόματα!!!!

Λυπάμαι και για τα Βαλκάνια που μπορούσαν να μας βάλουν στο TOP-5 αλλά αυτά διάλεξαν να ψηφίσουν την Δανία με 12 και την Ελλάδα με 0. Βλέπε Σερβία. Δεν θα το ξεχάσω!!!! Ο Διαγωνισμός πρέπει να κατέβει οπωσδήποτε στον Νότο μετά απο την αισχρή Νίκη της Δανίας και την προώθηση που τους έκαναν οι αγαπημένοι τους Εταιροί Σουηδοί....αλλά θα πρέπει να σοβαρευθούν και τα Βαλκάνια στέλνοντας τραγούδια και όχι καραγκιοζιλίκια ωστε να γίνουμε ανταγωνιστικοί. Θα χαρώ η EBU να έχει να ανταμετωπίσει καμια δεκαριά αποχωρήσεις χωρών, έτσι για το γαμώτο δλδ και για όλη αυτη την απροκάλυπτη στάση!!!!

Για την Ελλαδίτσα μας τι να πώ!!! Μπράβο, είμαστε δυνατοί και Αξιοπρεπείς,μπορούμε και το θέλουμε, φοβάμαι οτι θα χάσουμε πολλές χώρες που μας στηρίζουν, γιατι θα τις χάσουμε παιδιά του χρόνου είναι βέβαιο πια, έχει παραγίνει αυτο φέτος με τα στημένα Βραβεία.

Η Ελλάδα ας συνεχίσει δυνατά την Πορεία της σε αυτο το Διαγωνισμό και κάποια στιγμή θα μας ξανακάτσει το κύπελλο, είναι θέμα χρόνων, είμαι σίγουρος!!!

Αυτα! Και εις άλλα με ΥΓΕΙΑ!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελικός - Σελίδα 2 Empty Απ: Τελικός

Κυρ Μάης 19, 2013 6:36 pm
Το σχόλιο του Καπουτζίδη για το 10αρι της Ελλάδας στη Ρουμανία ήταν όλα τα λεφτά...Το 2006 στην Αθήνα όπου έκανε την αναμετάδωση ο Καπουτζίδης κέρδισαν τα τέρατα ε τωρα να έβγαινε ο δράκουλας θα του ήταν κάπως...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης