The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:06 pm
Βρε παιδιά,
για μισό λεπτό.
Να πάρουμε και τα πάνω μας λίγο.
Η Βίσση με παρόμοια μπαλάντα πήρε 128 βαθμούς μόνο με τ/β!
Γαιτί να μην πάρει και η Μαριλένα 130 βαθμούς στο τ/β, 150 βαθμούς από επιτροπές,
και στο μεικτό να μπει 5άδα?!
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:08 pm
Masilnto έγραψε:Βρε παιδιά,
για μισό λεπτό.
Να πάρουμε και τα πάνω μας λίγο.
Η Βίσση με παρόμοια μπαλάντα πήρε 128 βαθμούς μόνο με τ/β!
Γαιτί να μην πάρει και η Μαριλένα 130 βαθμούς στο τ/β, 150 βαθμούς από επιτροπές,
και στο μεικτό να μπει 5άδα?!
Απ' το 2006 έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα..... Μην τα συγχέουμε. Δεν λέω ότι αποκλείεται αν γίνει αυτό που περιγράφεις, απλά είμαι πολύ επιφυλακτικός πια
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:12 pm
Ωχ η Μαριλένα ξέχασε ότι έχει και ημιτελικό να περάσει lol!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:13 pm
Εμένα γιατι μου θυμίζει η συμμετοχή μας φέτος αντίστοιχα πχ. Πορτογαλία 2010, Λιθουανία 2011 ή Εσθονία 2013 στο πιο κρυόκωλο? (18η, 19η και 20η αντίστοιχα)
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:13 pm
Masilnto έγραψε:Βρε παιδιά,
για μισό λεπτό.
Να πάρουμε και τα πάνω μας λίγο.
Η Βίσση με παρόμοια μπαλάντα πήρε 128 βαθμούς μόνο με τ/β!
Γαιτί να μην πάρει και η Μαριλένα 130 βαθμούς στο τ/β, 150 βαθμούς από επιτροπές,
και στο μεικτό να μπει 5άδα?!


Το όνομα Βίσση δεν έπαιξε κανένα ρόλο, π.χ. στις βαλκανικές χώρες όπου είναι γνωστή, στους ομογενείς κτλ;
Επίσης οι εποχές αλλάζουν.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:15 pm
Έχετε δίκιο.
Ίσως έπαιξε ρόλο, ιδιαίτερα στους ομογενείς.
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:15 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Εμένα γιατι μου θυμίζει η συμμετοχή μας φέτος αντίστοιχα πχ. Πορτογαλία 2010, Λιθουανία 2011 ή Εσθονία 2013 στο πιο κρυόκωλο? (18η, 19η και 20η αντίστοιχα)
Ε όχι ΓΛΥΚΕΡΗ μπαλάντα ΔΕΝ τη λες! Δεν συμφωνώ μαζί σου!  Very Happy
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:16 pm
Είναι μελαγχοδραματική μπαλάντα !
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:21 pm
cst003 έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:Εμένα γιατι μου θυμίζει η συμμετοχή μας φέτος αντίστοιχα πχ. Πορτογαλία 2010, Λιθουανία 2011 ή Εσθονία 2013 στο πιο κρυόκωλο? (18η, 19η και 20η αντίστοιχα)
Ε όχι ΓΛΥΚΕΡΗ μπαλάντα ΔΕΝ τη λες! Δεν συμφωνώ μαζί σου!  Very Happy
Κρυόκωλη την λες όμως! Και σίγουρα αν δεν μοιάζει με αυτές τις συμμετοχές, μοιάζει πολύ λιγότερο με την Αυστρία 2011 και το αριστούργημα της Μολδαβίας το 2013!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:27 pm
Masilnto έγραψε:Έχετε δίκιο.
Ίσως έπαιξε ρόλο, ιδιαίτερα στους ομογενείς.


Τους οποίους πρέπει να ξεχάσουμε. Neutral
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:29 pm
Mastiha έγραψε:
Masilnto έγραψε:Έχετε δίκιο.
Ίσως έπαιξε ρόλο, ιδιαίτερα στους ομογενείς.
Τους οποίους πρέπει να ξεχάσουμε. Neutral
Όπως και τους τσιφτετελοβαλκάνιους και σοβιετικούς τελεβόουτερς. One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 3233328778
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:36 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Mastiha έγραψε:
Masilnto έγραψε:Έχετε δίκιο.
Ίσως έπαιξε ρόλο, ιδιαίτερα στους ομογενείς.
Τους οποίους πρέπει να ξεχάσουμε. Neutral
Όπως και τους τσιφτετελοβαλκάνιους και σοβιετικούς τελεβόουτερς. One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 3233328778

Ακριβώς! Neutral


Με άσσους και δυάρια απο βορρά και δύση και ένα 12αρι απο την Κύπρο, δεν τα πας και θαυμάσια....  Neutral


Άσχετο, μου φαίνεται περίεργη η παράκρουση με τη «φωνάρα» της Μαρίας.... αλλιώς ακούν τα ελληνικά αυτιά;
Ακόμη και απο άτομα που δεν τους άρεσε το τραγούδι, διαβάζω ότι τουλάχιστον φέτος η Ελλάδα θα εκπροσωπηθεί απο μια «φωνάρα»! Να φταίει το μέτρο σύγκρισης; One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 3233328778
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:38 pm
Ο,τι και να λέτε πλέον, εγώ τώρα ηρέμησα One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 71255287





















Με το τραγούδι «One last breath» της Αιγοκερίνας Μαρίας Έλενας Κυριάκου θα πάει η Ελλάδα στην Eurovision  
Η Μαρία Έλενα Κυριάκου είναι μια φιλόδοξη Αιγόκερως με πολλούς πλανήτες στον Τοξότη, το ζώδιο που ανοίγει πόρτες στο εξωτερικό και η οποία χάρη στην εξαιρετικά δυναμική όψη του Άρη της που βρίσκεται σε σύνοδο με τον Πλούτωνα της στον Σκορπιό έχει την ικανότητα να αναγεννιέται από τις δυσκολίες και να νικά, χάρη στην βαθιά επιθυμία της να το πετύχει.
Χθες, Τετάρτη, διεξήχθη ο τελικός εκπροσώπησης της Ελλάδας για τον 60ο Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό της Eurovision που θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο στη Βιέννη και η Μαρία-Έλενα Κυριάκου με το τραγούδι «One last breath» ήταν η μεγάλη νικήτρια!
Την νίκη της τη χρωστάει στους διελαύνοντες Άρη (πρωτιά), Δία (τύχη) και Ουρανό (μεγάλη απήχηση) να ενεργοποιούν τη γενέθλια σύνοδο την ξαφνικής επιτυχίας Αφροδίτης – Ουρανό στον Τοξότη που δείχνει την τάση να είναι δημοφιλής και ιδιαίτερα σε καλλιτεχνικά θέματα.
Το βράδυ της 23ης Μαΐου 2015, αν η Μαρία Έλενα Κυριάκου καταφέρει να περάσει στον Τελικό της Eurovision, ο Ερμής από διέλευση θα είναι σε αντίθεση με τον γενέθλιο Ουρανό της, δείχνοντας ότι θα αντιμετωπίσει προβλήματα, άγχος και εκνευρισμό αλλά και πιθανές απρόβλεπτες επιπλοκές με τον ήχο, τον ηχητικό εξοπλισμό ή το συντονισμό της σκηνοθεσίας.
Από την άλλη, ο διελαύνων Δίας θα είναι σε όψη τρίγωνου με τον γενέθλιο Νότιο Δεσμό της και εξαγώνου με τον Βόρειο Δεσμό της, δείχνοντας αποδοχή από το κοινό και μια ευκαιρία να πετύχει μια καλή διάκριση, ίσως καλύτερη από αυτές που είχαμε τα τελευταία χρόνια.

Πηγή: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:54 pm
Άσχετο, μου φαίνεται περίεργη η παράκρουση με τη «φωνάρα» της Μαρίας.... αλλιώς ακούν τα ελληνικά αυτιά; 
Ακόμη και απο άτομα που δεν τους άρεσε το τραγούδι, διαβάζω ότι τουλάχιστον φέτος η Ελλάδα θα εκπροσωπηθεί απο μια «φωνάρα»! Να φταίει το μέτρο σύγκρισης; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]





lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!   σε ολα !!!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:54 pm
Επίσης το τραγούδι μπορεί να συγκριθεί με αυτό τις Αλβανίας το 2012 που όλοι γελούσατε,κατέληξε 5ο...επίσης μπορεί να συγκριθεί με την "Κούλα"της Εσθονίας που τερμάτισε 6ο, γιατι να μην συγκριθεί ας πούμε με την Ισλανδία το 2011 που κατέληξε 2ο?....και μην μου πείτε οτι αυτα ήταν καλύτερα, θα αυτοπυρποληθώ.....

Ας έχουμε μια σκηνική παρουσία τύπου Αζερμπαιτζάν 2013 με το hold me και τα ξαναλέμε.... Very Happy

HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:57 pm
Mastiha έγραψε:.....
Ακόμη και απο άτομα που δεν τους άρεσε το τραγούδι, διαβάζω ότι τουλάχιστον φέτος η Ελλάδα θα εκπροσωπηθεί απο μια «φωνάρα»! Να φταίει το μέτρο σύγκρισης; One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 3233328778
Aυτό ακριβώς! Όταν τα τελευταία χρόνια πλασάρουν την Εντέλα(και άλλες πολλές , 2 είδαμε και χθες βράδυ) σαν το κορυφαίο ποπ όνομα αλλά και φωνάρα (ναι ναι το λένε και αυτό).....η Κυριάκου μοιάζει Μαρία Κάλλας..... τουλάχιστον!!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 3:01 pm
Master έγραψε:Επίσης το τραγούδι μπορεί να συγκριθεί με αυτό τις Αλβανίας το 2012 που όλοι γελούσατε,κατέληξε 5ο...επίσης μπορεί να συγκριθεί με την "Κούλα"της Εσθονίας που τερμάτισε 6ο, γιατι να μην συγκριθεί ας πούμε με την Ισλανδία το 2011 που κατέληξε 2ο?....και μην μου πείτε οτι αυτα ήταν καλύτερα, θα αυτοπυρποληθώ.....

Ας έχουμε μια σκηνική παρουσία τύπου Αζερμπαιτζάν 2013 με το hold me και τα ξαναλέμε.... Very Happy


Masterούκο μου μαζί θα προχωρήσουμε μέχρι τον Μάιο!!
ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΡΥΣΑ, EIMAI KAΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ "ONE LAST BREATH"!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 3:05 pm
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:Επίσης το τραγούδι μπορεί να συγκριθεί με αυτό τις Αλβανίας το 2012 που όλοι γελούσατε,κατέληξε 5ο...επίσης μπορεί να συγκριθεί με την "Κούλα"της Εσθονίας που τερμάτισε 6ο, γιατι να μην συγκριθεί ας πούμε με την Ισλανδία το 2011 που κατέληξε 2ο?....και μην μου πείτε οτι αυτα ήταν καλύτερα, θα αυτοπυρποληθώ.....

Ας έχουμε μια σκηνική παρουσία τύπου Αζερμπαιτζάν 2013 με το hold me και τα ξαναλέμε.... Very Happy


Masterούκο μου μαζί θα προχωρήσουμε μέχρι τον Μάιο!!
ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΡΥΣΑ, EIMAI KAΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ "ONE LAST BREATH"!


green green green Είσαι η μόνη που εχεις την γνωμάτευση του γιατρού μου!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 3:08 pm
Master έγραψε:....


green green green Είσαι η μόνη που εχεις την γνωμάτευση του γιατρού μου!
lol! One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 1217770687
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 3:10 pm
Σοβαρά τώρα, βάζοντας το τραγουδι ανάμεσα σε όσα έχουμε ακούσει μέχρι τώρα μια χαρά στέκεται!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 5:17 pm
Master έγραψε:Επίσης το τραγούδι μπορεί να συγκριθεί με αυτό τις Αλβανίας το 2012 που όλοι γελούσατε,κατέληξε 5ο...επίσης μπορεί να συγκριθεί με την "Κούλα"της Εσθονίας που τερμάτισε 6ο, γιατι να μην συγκριθεί ας πούμε με την Ισλανδία το 2011 που κατέληξε 2ο?....και μην μου πείτε οτι αυτα ήταν καλύτερα, θα αυτοπυρποληθώ.....

Ας έχουμε μια σκηνική παρουσία τύπου Αζερμπαιτζάν 2013 με το hold me και τα ξαναλέμε.... Very Happy


Με κανένα απο τα τρία δεν μπορεί να συγκριθεί.

α) Η Αλβανίδα το 2012 ήταν ένα ακραίο τραγούδι, είτε το λάτρευες είτε το μισούσες. Προξενούσε συζητήσεις και συναισθήματα, είτε θετικά είτε αρνητικά, ακόμα και το μαλλί ή η τα ρούχα της συζητούσαμε. Η βαρεμάρα της Κυριάκου δεν προξενεί επ'ουδενί αντίστοιχα συναισθήματα. Επίσης ακόμα και σε αυτούς που θεωρούν οτι έσκουζε η Ρόνα (ανάμεσα σε αυτούς και εγώ) δεν υπάρχει κάποιος που να αμφισβητεί τις αξιοπρόσεκτες φωνητικές δυνατότητές της, που σε καμμία περίπτωση δεν συγκρίνονται με την μέτρια φωνή της Κυριάκου.

β) Η Κούλα δεν μπορεί να μπει σε διαδικασία σύγκρισης επίσης για πρώτο και βασικό λόγο οτι ήταν ανδρική μπαλλάντα και όχι γυναικεία (Όσο μπορείς να συγκρίνεις ας πούμε τον Γερμανό του 2012 με την Σάννα) Επίσης ήταν ένα έντονα συναισθηματικό τραγούδι με ερωτικό χαρακτήρα (και όχι κλαψα) με σωστό χτίσιμο και αυξανόμενη ένταση μεχρι την κορύφωση. Δεν κοιμόσουνα μέχρι το 2:00 και μετά ξαφνικά ξυπνούσες (λίγο). Επίσης όπως και η Ρόνα και η Κούλα ήταν σε μια χρονιά με ελάχιστες μπαλλάντες - μαζί με τον κομοδινί γέρο του ΗΒ, την Παστόρα και την Βοσνία ήταν οι μοναδικές 5 μπαλλάντες στον τελικό των 26 τραγουδιών. Πιο εύκολα συγκρίνεται η Κυριάκου με την ανιαρή μπαλλάντα της Μάγια Σαρ εκείνη την χρονιά. Wink

γ) Η Ισλανδία του 2009 η Γιοχάννα που φαντάζομαι εννοείς Μάστερ επίσης δεν μπορεί να συγκριθεί γιατί ήταν 19 χρονών κοριτσάκι και όχι μεγαλοκοπέλα, για τον ίδιο λόγο επίσης που μπόλνταρα στο β) και γενικότερα γιατί είχε πολύ καλύτερο ΤΡΑΓΟΥΔΙ.

Στην μπαλλάντα αυτό που παίζει σχεδόν αποκλειστικά ρόλο είναι το πόσο μπορεί να αγγίξει το τραγούδι. Και όπως και να έχει, φέτος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ το τραγούδι της Κυριάκου. Αξιοπρεπές είναι, ενδιαφέρον δεν είναι. Δεν μπορεί να "αγγίξει" το ευρύ κοινό όπως οι προαναφερόμενες συμμετοχές. Μεμονωμένους ανθρώπους μπορεί, ευρύ κοινό που θα σε ψηφίσει ή μεγάλο αριθμό επιτροπών δεν έχει δυναμική για να συγκινήσει. Κάτι που ας πούμε, μπορεί φετος να καταφέρει η συμμετοχή της Ουγγαρίας, που έχει και "μήνυμα" Wink

Με την Isis Gee, την Ντιλάρα, την Filipa Azevedo, την Λιθουανή του 2011, την Εσθονή του 2013 και άλλες τόσες δευτεροκλασσάτες χλιαρές μπαλλάντες που κατέληξαν περιξ της 20ης και κάτω θέσης μπορώ για την ώρα μόνο να συνδέσω την συμμετοχή μας φέτος.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 7:00 pm
Κάποια σχόλια για την συμμετοχή της Ελλάδας που ξεχώρισα

ok, I'm done. It's perfect q.q!! WOOOW
You simply HAVE to send her <3!
"One Last Breath" is so impressive and well composed !
The best thing is that this song doesn't end when you're into it!
She reminds me bit of Christina Aguilera, such strong vocals !!
I would definately wave the Greek flag :3!


Beautiful voice, class and elegance... I wish the song was stronger. We would send this and it would be the 1st time the ESC juries would back Greece!

She was the best tonight i think! To be honest, the whole show had bad-bad sound. Mary Elena was just great! The song is a powerfull balland and she can sing it very well. Shaya was my first choice, but she was awfull and cheap! Thomai was bad too, and she was my second choice! Mary elena was a big suprice! At least you greeks are sending a good song and voice! I wish you the best, you re fighters and a great nation! All my love and good luck. Mike from Finland! ( we have the worst song this year...) 


Congratulations Greece, the best song won. This, Estonia and Italy are my favorites so far. I know there are many ballads this year, but if we take ballad in a narrow sense of a slow emotional song, this is the best one. Besides that, Greece has sent a lot of up-beat songs in recent years, and it is nice to see an emotional ballad. Now it is time for some other countries to change their act and send something more upbeat (I'm looking at you, Azerbaijan). Best wishes to Maria Eleni at Eurovision. 

Ohhh YES! Great Song From Greece After 2011!!!!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 8:35 pm
Σε αυτό το σημείο ας κάνουμε μια ανασκαφή στο θέμα "Κύπρος 2013" συμμετοχή στην οποία η Δέσποινα Ολυμπίου ερμηνεύει μια αισθαντική μπαλλάντα αντίστοιχη με την φετινή δική μας, αλλά στα Ελληνικά!

Τι έλεγα εγώ:

Gresk Einherjar έγραψε:Εγώ θα είμαι αμείλικτος! Cool

1) Καταρχάς, κακά τα ψέμματα, αν αυτό το τραγούδι το έστελνε το Βέλγιο πχ. όλοι θα λέγαμε Sleep στην καλύτερη...

2) Φέρατε πολλοί στο θέμα τον Μυλόρδο... εκείνος ήταν παντελώς χάλι σαν ερμηνευτής και η σκηνική του παρουσία φορτωμένη, αλλά το τραγούδι ήταν ωραίο και με παραδοσιακό ήχο. Εδώ έχουμε μια μπαλλάντα χωρίς ταυτότητα κατά τη γνώμη μου, στα Ελληνικά. Αν ήμουν ξένος, θα έλεγα: next please.....

3) Το ΡΙΚ, είχε διαρρεύσει τόσο καιρό τα περι ή Χατζηγιάννη, ή Ολυμπίου, (εμείς χαρήκαμε για την Ολυμπίου) και το τραγούδι αυτό τελικά άνετα θα μπορούσε να ήταν τραγούδι του Χατζηγιάννη... Laughing

4) Είναι μια παραγωγή που όπως είπατε και παραπάνω ενορχηστρωτικά θυμίζει πιο πολύ ντέμο παρά ολοκληρωμένο τραγούδι. Συν του ότι αν το άκουγα στο ραδιόφωνο (γιατί κατ'εμέ είναι αρκετά ραδιοφωνικό) θα το είχα ξεχάσει το αμέσως επόμενο 5λεπτο.

5) Όπως υπάρχουν χαζοποπάκια του σωρού, έτσι υπάρχουν και γλυκαναλατοέντεχνα του σωρού. Εγώ αυτό το κομμάτι θα το κατέτασσα στην 2η κατηγορία...Cool

6) Στο κλιπάκι που είδα η Ολυμπίου είναι σαν θείτσα. Ελπίζω ειλικρινά σε μια πολύ προσεγμένη εμφάνιση στο Μαλμό γιατί αυτό είναι και το μόνο που μπορεί να την σπρώξει στον τελικό....

7) Εγώ προσωπικά δεν αποκλείω την Κύπρο. Έστω και οριακά, και με την βοήθεια της επιτροπής έχει την δνατότητα να είναι τελικό. Αν δεν θέλει ωστόσο να βρεθεί εκεί κάτω από 20η, χρειάζονται πολλές αλλαγές, και στο κομμάτι και μια δυναμική παρουσία. Βέβαια όσο και να καλλωπίσεις αυτήν την βαρεμάρα, πάνω από 15η τελικό, δύσκολα.... cyclops

Δεν είχα μεγάλες προσδοκίες, είχα ωστόσο ξεκάθαρα πολύ περισσότερες από αυτήν την υπνηλία! Crying or Very sad

Τι έλεγε ο Μάστερ:

Mastiha έγραψε:
Master έγραψε: η Κύπρος φέτος είναι ικανή για δυνατό πλασάρισμα!!!!

Νομίζω ότι θα δώσω σε εσένα τον τίτλο του Τζώνη του φόρουμ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τι έλεγαν οι φαν:

Mastiha έγραψε:Update...

Διάβασα δυο άλλα σχόλια...ο ένας λέει ότι βρήκε το τραγούδι θαυμάσιο (Shocked) και ο άλλος ότι δεν είναι καθόλου άσχημο. Surprised

Τι έλεγε η αδίστακτη Μαστίχα για το ρούχο της Ολυμπίου:

Mastiha έγραψε:
Masilnto έγραψε:
Κατάλληλο για το τραγούδι που λέει.

Συμφωνώ! Βαρετό, ανέμπνευστο, συνηθισμένο και ανώδυνο σαν το τραγούδι που λέει. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Θυμίζω πως η Κύπρος εκείνη την χρονιά βγήκε προτελευταία στον 16άρη 1ο ημιτελικό, περνώντας στην κατάταξη Μόνο την Σλοβενία. green

Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις είναι τελείως συμπτωματική και δεν έχει σκοπό να θίξει κανέναν αναφερόμενο One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 1710716985 One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 1710716985 One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 1710716985
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 8:54 pm
Και πέρυσι Gresk μου στις προβλέψεις σου μας κατέταζες στην 4η θέση του Τελικού.....δλδ τωρα θα βάζουμε σε ζυγαριά τα όσα έλεγες και τα όσα λέγαμε??

Συγκρίνεις μια χώρα την Κύπρο που γενικά δεν παίζεται στην eurovision, εχει μεγάλο πρόβλημα συμμαχιών και θεωρώ οτι άλλο η Ελληνική Μπαλάντα και άλλο η ξένη, όπως και να το κάνουμε εχει διαφορά....και το 2007 η Κύπρος που ήταν το απόλυτο φαβορί δεν κατάφερε να περάσει τελικό λόγω κακών συμμαχιών, σε μια μπαλάντα ρόλο θα παίξει το στήσιμο,στήσιμο δεν υπήρχε με την Δέσποινα Ολυμπίου........Βαρετή μπαλάντα μπορεί να θεωρηθεί κάλλιστα η φετινή συμμετοχή της Κύπρου και όχι η δική μας

Μπορείς φυσικά να συνεχίσεις να διαφωνείς για όσα λέω, αλλά εγω θα συνεχίσω να λέω όπως βλέπω τα πράγματα....
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 Empty Απ: One Last Breath Greece 2015

Πεμ Μαρ 05, 2015 8:59 pm
Master έγραψε:Και πέρυσι Gresk μου στις προβλέψεις σου μας κατέταζες στην 4η θέση του Τελικού.....δλδ τωρα θα βάζουμε σε ζυγαριά τα όσα έλεγες και τα όσα λέγαμε??

Ε, όχι One Last Breath Greece 2015 - Σελίδα 2 3233328778

Απλά φάινεται κατά που πάει το πράγμα, καθόσον για την δικιά μας φετινή συμμετοχή έχουμε πολλά αντίστοιχα παραδείγματα (που δεν είχαμε για την περισυνή).

Φυσικά και θα διαφωνώ, και καλά κάνεις που λες όπως πιστεύεις τα πράγματα και καλά κάνω κι εγώ που τα λέω όπως τα πιστεύω εγώ! Αν συμφωνούσαμε σε όλα δεν θα υπήρχε ενδιαφέρον... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης