The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Ποιοί 10 προκρίνονται;

1 - 1%
9 - 10%
7 - 8%
5 - 6%
7 - 8%
1 - 1%
2 - 2%
8 - 9%
8 - 9%
8 - 9%
6 - 7%
0 - 0%
9 - 10%
2 - 2%
3 - 3%
6 - 7%
7 - 8%
1 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 90
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 12:04 pm
HOLA έγραψε:Αυτό το "εύρημα" που υποτίθεται πως είναι νεράιδα... εμένα γιατί μου φάνηκε σαν πτώμα σε  προχωρημένη σήψη;;;

Λες για τη νεραϊδομουτζούρα*; green

Δεν ήταν το πιο παραμυθένιο, το πιο καλαίσθητο, το πιο μαγευτικό, το πιο πρωτοποριακό, το πιο breathtaking ειδικό εφφέ που έχεις δει ποτέ στην οθόνη της τηλεόρασής σου;  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2653846087

*© Mastiha
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 12:24 pm
Σουηδία: Φτηνό και αδιάφορο,Σουηδοκλασσικοτράγουδο


Γεωργία: Ηταν πολύ καλή, άξιζε μια θέση στον Τελικό, υπερβολικό το κόκκινο παντού..κούρασε

Αυστραλία: Αδιάφορη, άνοστη, καμία αίσθηση...δεν άξιζε την πρόκριση...

Αλβανία: Υπέροχη φωνή, αδιάφορο τραγούδι


Βέλγιο: Οταν λέμε τραγική στο live, το εννοούμε,πέρασε μόνο για το υπέροχο τραγούδι της

Φιλανδία: Το 12άρι μου φέτος, κρίμα ειλικρινά να χάνονται τέτοια κομμάτια

Μαυροβούνιο: Τέτοιο trash ούτε η eurovision δεν το σηκώνει, το έβλεπα και απορούσα...

Αζερμπαϊτζάν: Το Αζερμπαιτζάν δίνει πρόταση, το τραγούδι μου άρεσε, το στήσιμο επίσης, η φωνής της επίσης το 10άρι για φέτος...λεπτό δεν πίστεψα οτι το Αζερ μπορεί να αποκλειστεί....

Πορτογαλία: Αίσθηση παραμυθένια, άλλο πράμα, στο στάδιο μεσα μου λένε δεν κουνιόταν καρφίτσα, λες και δεν έβλεπα eurovision αλλά ενα πραγματικό φεστιβάλ τραγουδιού...η Πορτογαλία απειλεί, αν δεν υπήρχε τέτοιο ρεύμα με την Ιταλία η πρωτιά ηταν σίγουρη...και η Πορτογαλία σαν χώρα το αξίζει να φιλοξενίσει επιτέλους την eurovision, θα εχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον!!! Οι Επιτροπές αν ρίξουν πολύ την Ιταλία και πριμοδοτήσουν την Πορτογαλία η Πορτογαλία το σηκώνει!!!

Ελλάδα: Μαθαίνω οτι ο Φωκάς ειναι στα Κάγκελα με την κακή διοργάνωση, επίσης μαθαίνω οτι δεν γίνονται αυτα που ζητάει,η Demy λάμπει, εχει αστέρι, σε ενα πολύ μετριο τραγούδι, τα φωνητικά δεν δουλεύουν και ο ηχος εχει συνεχώς πρόβλημα...Η Ελλάδα φοβάμαι οτι στην καλύτερη περίπτωση θα κινηθεί απο 10ή θέση και στην χειρότερη κάπου στην 20η..(με Φωκά και Κοντόπουλο στα χειρότερα τους). Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Πολωνία: Απο τις ωραιότερες μπαλάντες, καλή φωνή αλλά όλο το στήσιμο αδιάφορο,αξιζε τελικό

Ισλανδία: Δεν την υπολόγισα ποτέ ως συμμετοχή, σίγουρος ηταν ο αποκλεισμός της...

Κύπρος: Δεν με ενθουσιάζει αλλά εχει ενα γκελ, απο τα πλάνα και μόνο η Κύπρος προκρίθηκε

Τσεχία: Γλυκό τραγούδι αλλά ως εκει, συμπαθητική και η ερμηνεύτρια αλλά ως εκει...

Μολδαβία: Η Μολδαβία κατάφερε να περάσει γιατι εδωσε άλλον αέρα στην χθεσινή βραδυά,η επιτροπές θα την σφάξουν ανελέητα στον τελικό....

Αρμενία: Το τραγούδι υπέροχο, η φωνή επίσης, το στήσιμο πολύ φορτωμένο και υπερβολικό, αξιζε τελικό

Σλοβενία: Δυστυχώς αδιάφορη,εως και κουραστική

Λετονία: Ενδιαφέρουσα πρόταση απο την Λετονία,αλλά δεν πέρασε αυτο που ήθελε, η τραγουδίστρια απωθητική και πολύ φορτωμένο το όλο στήσιμο
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 12:55 pm
Συμφωνώ στα περισσότερα με τον Μάστερ! Surprised

Anyway, ένα σύντομο review μου για εχθές:

Τη διοργάνωση δεν θα τη χαρακτηρίσω, γιατί μου φάνηκε αδιάφορη. Άσχημα χτύπησε στο μάτι μου μόνο αυτό το κιτρινο που έχουν βάλει στην καρτέλα με τους συντελεστές που φαίνεται όταν βγαίνει το όνομα της χώρας, πολύ επίμονο και επιθετικό, άσχημο design. Τους ...παρουσιαστές επίσης δε θα τους σχολιάσω, γιατί κινούνται ακριβώς στο ίδιο μοτίβο με το σλόγκαν του διαγωνισμού - όλοι ξέρουμε ποιό κοινό ήθελαν να προσεγγίσουν οι "συντηρητικοί" Ουκρανοί εξ'αρχής, ας μην γελιόμαστε. Στο διαγωνιστικό κομμάτι τώρα:

Η Σουηδία προκρίθηκε κατ'εμέ μόνο και μόνο γιατί έχει το όνομα. Αυτό που είδα και άκουσα χθες θεωρώ πως προσέβαλλε τα αυτιά και την αισθητική μου. Ευελπιστώ σε ένα φλοπάρισμα στον τελικό, γιατί τόση πλαστικούρα δεν μπορεί να είναι ανεκτή, πια. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2437130571
Η Γεωργία άξιζε μια θέση στον τελικό, ήταν συγκλονιστική χθες. Όλο το πρόβλημα εξ'αρχής βέβαια, ήταν η ερμηνεύτρια-σκυλί, και αυτό της κόστισε.
Τον Αβορίγινα Μόγλη δεν θέλω να τον σχολιάσω, γιατί θα παρεκτραπώ. credit μόνο στο γελοίο νιαούρισμα που έβγαλε στο τέλος για "εντυπωσιασμό". Ξεφτιλίκια Γιανούλα μου πια με την Αυστραλία, έκανα εμετό ειλικρινά όταν είδα το στυφό σου χαμόγελο όταν σε έβγαλαν να επιβεβαιώσεις τα αποτελέσματα. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2371121551
Η Αλβανία το έσκισε χτες, μα κόπηκε δικαίως γιατί αισθητικά ήταν απλά... Αλβανία. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3233328778
Το Βέλγιο πέρασε μόνο και μόνο από το τραγούδι.
Μαυροβούνιο διασκέδασα, ως εκεί.
Η Φινλανδία τα είπα και πιο πάνω, προφανώς εκτός από το οτι αγνοήθηκε από την επιτροπή δεν έκανε και κανένα απολύτως appeal στον μέσο τηλεθεατή. Αδικία ο αποκλεισμός ξεκάθαρα, μα δεν μου κάνει μεγάλη εντύπωση εν τέλει, γιατί το τραγούδι ήταν πολύ ξενέρωτο.
Το Αζερμπαϊτζάν φάνηκε "εναλλακτικό" και πέρασε. Να δώ πότε θα πάψει να περνάει η μπογιά του, ειλικρινά... 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 545790608
Εγώ προσωπικά την βαρέθηκα τη Πορτογαλία χθες. Σίγουρα ήταν ψηλά, μα ειλικρινά ούτε εδώ αντιλαμβάνομαι το fanwank.
Η Ελλάδα ήταν μέτρια χθες. Η Ντέμυ αγχωμένη, η τηλεσκηνοθεσία, η χορογραφία και το... ολόγραμμα έβγαζαν μια αίσθηση απίστευτης προχειροδουλειάς, πολύ κακός ο φωτισμός... τι να πω. Εν μέρει απορώ πως προκριθήκαμε, δεν θα μου έκανε έκπληξη στα αναλυτικά αν έβλεπα πως μας πέρασαν οι επιτροπές, η απλά οι βαθμοί από Κύπρο-Αρμενία-διασπορά-επιτροπή Μαυροβουνίου. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 1710716985
Η Πολωνία το έσκισε χθες, ούτε στιγμή δεν αμφέβαλλα για την πρόκρισή της. Όπως έχω ξαναπεί είναι από τις ανερχόμενες δυνάμεις του διαγωνισμού (βοηθάει και η πλημμυρίδα Πολωνών στην Ευρώπη, βέβαια) και χαίρομαι που μου εδόθη η ευκαιρία να δοκιμαστώ βαστώντας γερά σε επι διμήνου λοιδωρούς, και να βγώ θριαμβευτής!  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3284050149
Η Μολδαβία συνειδητοποίησα πως θα περάσει όταν κατάλαβα οτι όλο το πακετάκι είναι μια φάση internet meme. Δεν με χάλασε η πρόκρισή της, γιατί ο ημιτελικός ήταν πολύ μονότονος.
Το "φαβορί" Ισλανδία απέδειξε πόσο ανόητοι και κολλημένοι με τον μικρόκοσμο των προσωπικών τους γούστων είναι πολλοί φαν συγκεκριμένου είδους.
Τσεχία πανάξια αποκλείστηκε, και είμαι σίγουρος οτι βγήκε και τελευταία (ξανά)
Η Κύπρος σπρώχτηκε 100% από την επιτροπή λόγω Σουηδοτράγουδου.
Αρμενία ενδιαφέρουσα, ωραίο στήσιμο, αλλά πολύ Ivet-esque, φοβάμαι οτι η σύγκριση θα της στοιχίσει.
Γελούσα με τη Σλοβενία που την περνούσαν όλοι στα ξένα φόρα (και κάποιοι στα εγχώρια...) γιατί ήξερα πως ούτε άρεσε το κομμάτι ούτε υπήρχε περίπτωση να ψηφιστεί. Αλλά προτιμούσαν να εθελοτυφλούν όλοι με την Πολωνία. Δεν πειράζει... 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 1710716985
Η Λεττονία μου αρέσει, μα ήταν λίγο υπερβολική χθες. Δεν χωρούσε στον τελικό, απλά... 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3233328778

Από τους συμμετέχοντες του τελικού τώρα:

Ισπανία ασχολίαστη, τη θέλω απεγνωσμένα μποττομ3. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 602494952
Το Ηνωμένο Βασίλειο που έχει "ανέβει" τις τελευταίες μέρες εξακολουθεί να μου φαίνεται κουβάς. Ούτε η Λούσυ είναι Jade, ούτε η Ντε Φορέ... Andrew Lloyd Webber, να υπενθυμίσω: Μόνο θετικό γι'αυτήν θα είναι οτι μοναδική ανταγωνίστρια στο στίβο της μπαλλάντας από γυναίκα στον τελικό θα είναι η...
ΠΟΛΩΝΙΑ.
Για να δούμε, ποιά από τις δύο θα είναι ψηλά; 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 71255287
Η Ιταλία νομίζω δεν απειλείται από κανέναν, δεν ήταν και 100% ο Φραντζέσκο χθες (ίσως και λίγο υπερβολικός κάπου-κάπου) μα χθες είμαι σίγουρος πως δεν είδα τίποτε που να μπορεί έστω να τον πλησιάσει, όχι να τον απειλήσει.

Αυτά... Very Happy
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 1:39 pm
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:06 pm
HOLA έγραψε:Αυτό το "εύρημα" που υποτίθεται πως είναι νεράιδα... εμένα γιατί μου φάνηκε σαν πτώμα σε  προχωρημένη σήψη;;;

Καλά εκείνος ο Ευαγγελινός που υποτίθεται ότι είναι ταλέντο, δε το βλέπει ότι είναι φρίκη;
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:16 pm
impressedguy έγραψε:
HOLA έγραψε:Αυτό το "εύρημα" που υποτίθεται πως είναι νεράιδα... εμένα γιατί μου φάνηκε σαν πτώμα σε  προχωρημένη σήψη;;;

Καλά εκείνος ο Ευαγγελινός που υποτίθεται ότι είναι ταλέντο, δε το βλέπει ότι είναι φρίκη;
Κάτι γίνεται λάθος!!! Δεν είναι χαζός ο Φωκάς!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:21 pm
HOLA έγραψε:
impressedguy έγραψε:
HOLA έγραψε:Αυτό το "εύρημα" που υποτίθεται πως είναι νεράιδα... εμένα γιατί μου φάνηκε σαν πτώμα σε  προχωρημένη σήψη;;;

Καλά εκείνος ο Ευαγγελινός που υποτίθεται ότι είναι ταλέντο, δε το βλέπει ότι είναι φρίκη;
Κάτι γίνεται λάθος!!! Δεν είναι χαζός ο Φωκάς!

Βρε Hola μου καλή, προφανώς αλλά αφού είδε ότι δε θα λειτουργήσει από τις πρόβες, ας το εγκατέλειπαν και ας άρχιζαν με πιό απλά, πχ να συγχρονιστούν οι χορευτές, τα φωνητικά να μη στονάρουν, να μαζέψουν τα λιόπανα, να βγάλουν τη γούρνα με τα νερά, να ανάψουν την οθόνη στο δάπεδο... λέω εγώ τώρα μερικά...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:21 pm
Masilnto έγραψε:
Παρατήρησε κανείς ότι γλίστρησε λίγο ο Σουηδός πάνω στον διάδρομο ? green


Σκέψου να συμβεί κάτι τέτοιο το Σάββατο...


Σπόιλερ:


Ευτυχώς μου πέρασε εκείνο που μου συνέβη πριν μια βδομάδα με το σουηδικό τραγούδι.  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2371121551
Γιατρεύτηκα!  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 4079498562
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:23 pm
Mastiha έγραψε:Ευτυχώς μου πέρασε εκείνο που μου συνέβη πριν μια βδομάδα με το σουηδικό τραγούδι.  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2371121551
Γιατρεύτηκα!  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 4079498562

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2653846087
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:29 pm
HOLA έγραψε:Αυτό το "εύρημα" που υποτίθεται πως είναι νεράιδα... εμένα γιατί μου φάνηκε σαν πτώμα σε  προχωρημένη σήψη;;;


Η αρχική ιδέα ήταν κάτι τέτοιο...

Σπόιλερ:
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:39 pm
Τι αρνητισμός είναι αυτός για τη νεραϊδομουτζούρα; 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 139041916
Είπαμε, ο Φωκάς είναι αυθεντία! Αφού έβαλε το ολόγραμμα στη σκηνική παρουσία, τέλος! Δε χρειάζονται περιττές κριτικές. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2861889863
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:44 pm
Είμαι περίεργη να δω τι βαθμό έδωσε η Ιταλία... κάθε χρόνο ψηφίζω σαν χαζή και τελικά δίνει κάτι 4άρια!  Mad

Αλλά με Αλβανία, Πολωνία και Μολδαβία στον ημιτελικό, και με το "αριστούργημα" των Κοντοπουλοευαγγελινών δεν ελπίζω σε κάτι περισσότερο...  green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:48 pm
Master έγραψε:Η Ελλάδα φοβάμαι οτι στην καλύτερη περίπτωση θα κινηθεί απο 10ή θέση και στην χειρότερη κάπου στην 20η..(με Φωκά και Κοντόπουλο στα χειρότερα τους). 


Αχ, φτάνει πια με τις προβλέψεις (ειδικών και μη) και τους ονειροκρίτες! Ας γίνει ο τελικός να τελειώνουμε... με όποιο αποτέλεσμα έρθει. 

Ας χαρούμε τον διαγωνισμό απαλαγμένοι από προγνωστικά και από το άγχος της θέσης!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 2:48 pm
Καλησπέρα κι από μένα.
Γράφω τώρα, χθες χαλάστηκα με τον αποκλεισμό της Φινλανδίας.
Δεν με πειράζει που προκρίθηκαν άλλες χώρες, ούτε θα μπω στη διαδικασία ότι έπρεπε να είναι η Φινλανδία στη θέση άλλης χώρας.
Η Φινλανδία έπρεπε -για μένα- να είναι Τελικό.
Γιατί κόπηκε ?
Θεωρώ ότι πήγε καλύτερα στο τ/β, και σχετικά άσχημα στις επιτροπές.
Η Σουηδία αναμενόμενο ότι πέρασε, η Γεωργία το αντίθετο.
Η Αυστραλία αναμενόμενο ότι πέρασε -κυρίως όμως λόγω επιτροπών πιστεύω-.
Για το Βέλγιο, δεν ήμουν σίγουρος, όμως ανακουφίστηκα που πέρασε.
Η αλβανίδα αίσχος στυλιστικά.
Το ρίσκο που πήρα να αφήσω εκτός το Αζερμπαϊτζάν και να περάσω τη Σλοβενία δεν μου βγήκε.
Για τη Σλοβενία κατάλαβα γιατί κόπηκε, για το Αζερμπαϊτζάν συνεχίζω να πιστεύω ότι το θέαμα είναι ασυνάρτητο και φορτωμένο.
Η Αρμενία, η Μολδαβία και η Κύπρος ήταν σίγουρα μέσα από αυτό που είδα.
Ισλανδία, Μαυροβούνιο, Τσεχία, σίγουρα έξω.
Κρίμα για τη Λετονία που δεν έπεισε.
Ο πορτογάλος μου φάνηκε ακόμη πιο αλλόκοτος στην ερμηνεία του από τον εθνικό τελικό, και επίσης μου έδωσε την εντύπωση ότι κοροϊδεύει όλο αυτό που γίνεται εκεί.
Ελπίζω η ελληνική ομάδα, να προσέξει το ρεφρέν μέχρι το Σάββατο, υπάρχει χρόνος να κάνουν έστω αλλαγές της τελευταίας στιγμής.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:07 pm
Συμπαθητικό review, μα ελλιπές! No

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Wsi-im10
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:14 pm
Nαι μωρέ, ήταν και η Πολωνία..
Για να είμαι λοιπόν ακριβοδίκαιος, οφείλω να πω ότι...

Σπόιλερ:
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:19 pm
Masilnto έγραψε:Nαι μωρέ, ήταν και η Πολωνία..
Για να είμαι λοιπόν ακριβοδίκαιος, οφείλω να πω ότι...

Σπόιλερ:

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2262866851 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2262866851 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2262866851 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2262866851 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2262866851 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2262866851
Συγχαρητήρια Μασίλντο!! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 2437130571
Σου εύχομαι αντίστοιχη δικαίωση και για την επερχόμενη... νίκη της Πορτογαλίας!! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 335073193 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 335073193 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 335073193
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:25 pm
Masilnto έγραψε:Nαι μωρέ, ήταν και η Πολωνία..
Για να είμαι λοιπόν ακριβοδίκαιος, οφείλω να πω ότι...

Σπόιλερ:


lol!

Αλεπού ο γέρος! 


Σπόιλερ:
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:30 pm
Mastiha έγραψε: πολλά βασανιστικά 3λεπτα!  

Ξέχασα να το αναφέρω..
ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΣ ημιτελικός.
Δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχω βαρεθεί τόσο πολύ σε ημιτελικό eurovision Embarassed  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3233328778
Και μιλάμε για ημιτελικό που είχε μέσα την Ελλάδα ! Surprised
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:32 pm
Mastiha έγραψε:
lol!

Αλεπού ο γέρος! 

Laughing
Πάω στοίχημα οτι το σκεφτόταν όλο το βράδυ τι ακριβώς να γράψει για να ξεγλυστρήσει σαν χέλι... Τι απογοητεύτηκα από την Φινλανδία και γι'αυτό δεν έγραφα, αυτα είναι κολοκύθια! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 1102038703
Οφείλω να του αναγνωρίσω πάντως οτι για μετά από μια μέρα που τον πήρα μονότερμα, ήταν μια συμπαθητική προσπάθεια! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 1310287957

Mastiha έγραψε:
Σπόιλερ:

Ναι αυτή ήταν! green
Τι ζητάς συγνώμη βρε Μαστίχα, γούστα είναι αυτά! Και εσύ την απέκλειες άλλωστε, μα δεν με ειρωνευόσουν επι διμήνου - όπως κάτι άλλες γέρικες σουπιές που τώρα κάνουν κοκοκο και θέλουν και να βγουν και δικαιωμένες Twisted Evil
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:40 pm
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε: πολλά βασανιστικά 3λεπτα!  

Ξέχασα να το αναφέρω..
ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΣ ημιτελικός.
Δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχω βαρεθεί τόσο πολύ σε ημιτελικό eurovision Embarassed  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3233328778
Και μιλάμε για ημιτελικό που είχε μέσα την Ελλάδα ! Surprised


+1 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3919096488 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 999574319

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:46 pm
Romanus έγραψε:
Mastiha έγραψε:
lol!

Αλεπού ο γέρος! 

Laughing
Πάω στοίχημα οτι το σκεφτόταν όλο το βράδυ τι ακριβώς να γράψει για να ξεγλυστρήσει σαν χέλι... Τι απογοητεύτηκα από την Φινλανδία και γι'αυτό δεν έγραφα, αυτα είναι κολοκύθια! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 1102038703
Οφείλω να του αναγνωρίσω πάντως οτι για μετά από μια μέρα που τον πήρα μονότερμα, ήταν μια συμπαθητική προσπάθεια!  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 1310287957

Mastiha έγραψε:
Σπόιλερ:

Ναι αυτή ήταν! green
Τι ζητάς συγνώμη βρε Μαστίχα, γούστα είναι αυτά! Και εσύ την απέκλειες άλλωστε, μα δεν με ειρωνευόσουν επι διμήνου - όπως κάτι άλλες γέρικες σουπιές που τώρα κάνουν κοκοκο και θέλουν και να βγουν και δικαιωμένες Twisted Evil


Μετά την επιχειρηματολογία σας για την Πολωνία (δεν είχα σκεφτεί τη μεγάλη διασπορά) με βάλατε σε σκέψεις... ήμουν σε δίλημμα μεταξύ Γεωργίας και Πολωνίας (για προφανείς λόγους).
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 3:51 pm
Mastiha έγραψε:
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε: πολλά βασανιστικά 3λεπτα!  

Ξέχασα να το αναφέρω..
ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΣ ημιτελικός.
Δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχω βαρεθεί τόσο πολύ σε ημιτελικό eurovision Embarassed  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3233328778
Και μιλάμε για ημιτελικό που είχε μέσα την Ελλάδα ! Surprised

+1 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 3919096488 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 999574319

Εγώ είχα βαρεθεί περισσότερο στον 1ο ημιτελικό πέρισυ: εκεί, είχα προσέξει μονο την Ιβετάρα.
Το πρόβλημα φέτος είναι οτι ήταν μονότονα τα τραγούδια σε γενικές γραμμές, δεν έκανε κάποιο κρεσέντο το σοου. Αδιάφορα πράγματα δηλαδή.
Υποψιάζομαι οτι ο δεύτερος ημιτελικός αύριο θα είναι ακόμη πιο μονότονος! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 10 999574319

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης