The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:04 pm
iannitas έγραψε:
Romanus έγραψε:
EuroPsycho έγραψε:Νομίζω πως μετά τον αποκλεισμό της Γιάννας, θα πρέπει να κάνουμε αυτοκριτική για εμάς και να μην βρίσκουμε απλά έτσι εύκολα κάτι άλλο να αποθεώσουμε, το οποίο είναι μέτριο και ξαφνικά στα μάτια μας γίνεται χρυσός... Επειδή πέρασε.

Δεν είναι απλά μέτριο, χυδαίο και ακαλαίσθητο είναι, αλλά ας μην χαλάσουμε την Σέννεκ-φάση μερικών προσγειώνοντάς τους στην πεζή πραγματικότητα. green
Το αφροντιζιακ δεν ητανε χυδαιο; Δε θυμαμαι να ελεγες κατι τετοιο!
Εγω ελεγα τοτε οτι ητανε λαθος επιλογη οτι εν μεσω κρισης στελνουμε για αφροδισια

Σαχλό θα μπορούσε να το πει κανείς, χυδαίο όμως όχι.
Και τέλος πάντων δεν νομίζω οτι μας αφορά ούτε το τι ήταν το Αφροντίζιακ 6 χρόνια πίσω ούτε βλέπω τι σχέση μπορεί να έχει αυτό με την φετινή Ελληνική συμμετοχή.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:04 pm
Romanus έγραψε:...
Άσε που λες και δεν ήξερε με τι είδους κρατική είχε να κάνει, ακόμα και από την περίοδο των εγγυητικών επιστολών. Rolling Eyes
και με τι δισκογραφική, επίσης! Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 545790608
avatar
iannitas
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:04 pm
citelis έγραψε:
EuroPsycho έγραψε:
citelis έγραψε:
EuroPsycho έγραψε:Νομίζω πως μετά τον αποκλεισμό της Γιάννας, θα πρέπει να κάνουμε αυτοκριτική για εμάς και να μην βρίσκουμε απλά έτσι εύκολα κάτι άλλο να αποθεώσουμε, το οποίο είναι μέτριο και ξαφνικά στα μάτια μας γίνεται χρυσός... Επειδή πέρασε.
Δεν αποθεώσαμε τίποτα! Απλά λέμε ότι η μία ήταν καλύτερη σε αυτό που έχει να κάνει από την άλλη! Δεν έγινε ξαφνικά το Fuego κάνας ύμνος! Και λογικό μετά τον αποκλεισμό να γίνεται συζήτηση στο τι πήγε στραβά. Επίσης σχολίασα (και νομίζω χωρίς να είμαι κάνας ειδικός) ότι η Γιάννα δεν χειρίζεται καλά το επικοινωνιακά όλο θέμα.
Όποιος έπιασε αυτό που είπα, το έπιασε. Δεν πήγαινε προσωπικά σε κανένα. Δεν χρειαζότανε να απαντήσεις.
Συζήτηση γίνεται...
+ 1 citelis

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:06 pm
EvNickGR έγραψε:
impressedguy έγραψε:Ρε παιδιά μισό λεπτό γιατί θα μου ανατιναχθεί ο εγκέφαλος. Από που προκύπτει ότι ήξερε ότι έχει αποκλειστεί από τις επιτροπές πριν ανεβεί στη σκηνή; Τα αποτελέσματα δεν τα ξέρει κανένας. Είναι σαν τους Έλληνες δημοσιογράφους που μετά τους ημιτελικούς κάθε χρόνο έχουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ πληροφορίες για την κατάταξη των κομματιών που πέρασαν και αποδεικνύονται εκ των υστέρων λάθος.

Ουδέποτε έχουν διαρρεύσει τα αποτελέσματα των επιτροπών. Επομένως... έλεος καπου!

Είπαμε δεν είναι σίγουρο, αλλά όταν πρώην πρόεδρος ενός σωματείου της Eurovision, βγαίνει 1 μέρα πριν το LIVE και λέει ευθέως ότι έρχεται Βατερλώ σημαίνει ότι κάποιοι - κάπως το έμαθαν. Απλά τα πράγματα.
Εκτός κι αν έβγαλε μόνος του αυθαίρετο συμπέρασμα και την διέλυσε την Γιάννα χωρίς λόγο!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:06 pm
Ή μπορεί και να μην ισχύει τίποτα από όλα αυτά! Το πιθανότερο είναι να μην μάθουμε ποτέ!  lol!

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:07 pm
impressedguy έγραψε:Ρε παιδιά μισό λεπτό γιατί θα μου ανατιναχθεί ο εγκέφαλος. Από που προκύπτει ότι ήξερε ότι έχει αποκλειστεί από τις επιτροπές πριν ανεβεί στη σκηνή; Τα αποτελέσματα δεν τα ξέρει κανένας. Είναι σαν τους Έλληνες δημοσιογράφους που μετά τους ημιτελικούς κάθε χρόνο έχουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ πληροφορίες για την κατάταξη των κομματιών που πέρασαν και αποδεικνύονται εκ των υστέρων λάθος.

Ουδέποτε έχουν διαρρεύσει τα αποτελέσματα των επιτροπών. Επομένως... έλεος καπου!

Προφανώς και δεν ισχύει όλο αυτό. Όλες αυτές οι εικασίες είναι ανόητες.
Και στο κάτω κάτω, ακόμα κι αν το έμαθε, γιατί δεν αποφάσισε να το σκίσει στην σκηνή τη βραδιά για να περάσει από το τ/β και να το τρίψει σε ολνών την μούρη τελικά;
Σαν να λέμε οτι είχε μάθει η Μπλανς οτι ήταν 12η στις επιτροπές πέρσι και γι'αυτό βγήκε σαν το φοβισμένο ποντίκι στον ημιτελικό. green

Romanus έγραψε:Το να στήνανε κάτι σκηνικά σαν της Λιθουανίας δηλαδή ήταν ΤΟΣΟ δύσκολο και υπήρχε και περίπτωση να μην γίνει αποδεκτό από τους διοργανωτές;

Έλα ρε παιδιά, ας μην κοροϊδευόμαστε τώρα. Δεν υπήρχε κανένα κόνσεπτ πίσω από την εμφάνισή μας φέτος. Η ευθύνη δεν ξέρω ποιόν ΑΚΡΙΒΩΣ βαραίνει, πάντως σίγουρα μερίδιο έχει και η ίδια η Γιάννα - μην πω πως φέρει και το μεγαλύτερο κομμάτι.

Άσε που λες και δεν ήξερε με τι είδους κρατική είχε να κάνει, ακόμα και από την περίοδο των εγγυητικών επιστολών. Rolling Eyes

Αναμένω μια απάντηση από όλους τους παραφιλολόγους με τα 4-5 cd στο πρώτο μου ερώτημα Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 71255287
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:07 pm
EvNickGR έγραψε:
impressedguy έγραψε:Ρε παιδιά μισό λεπτό γιατί θα μου ανατιναχθεί ο εγκέφαλος. Από που προκύπτει ότι ήξερε ότι έχει αποκλειστεί από τις επιτροπές πριν ανεβεί στη σκηνή; Τα αποτελέσματα δεν τα ξέρει κανένας. Είναι σαν τους Έλληνες δημοσιογράφους που μετά τους ημιτελικούς κάθε χρόνο έχουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ πληροφορίες για την κατάταξη των κομματιών που πέρασαν και αποδεικνύονται εκ των υστέρων λάθος.

Ουδέποτε έχουν διαρρεύσει τα αποτελέσματα των επιτροπών. Επομένως... έλεος καπου!

Είπαμε δεν είναι σίγουρο, αλλά όταν πρώην πρόεδρος ενός σωματείου της Eurovision, βγαίνει 1 μέρα πριν το LIVE και λέει ευθέως ότι έρχεται Βατερλώ σημαίνει ότι κάποιοι - κάπως το έμαθαν. Απλά τα πράγματα.
+1
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:08 pm
HOLA έγραψε:
Romanus έγραψε:...
Άσε που λες και δεν ήξερε με τι είδους κρατική είχε να κάνει, ακόμα και από την περίοδο των εγγυητικών επιστολών. Rolling Eyes
και με τι δισκογραφική, επίσης! Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 545790608
+1
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:08 pm
EvNickGR έγραψε:
citelis έγραψε:
EvNickGR έγραψε:Είπαμε δεν είναι σίγουρο, αλλά όταν πρώην πρόεδρος ενός σωματείου της Eurovision, βγαίνει 1 μέρα πριν το LIVE και λέει ευθέως ότι έρχεται Βατερλώ σημαίνει ότι κάποιοι - κάπως το έμαθαν. Απλά τα πράγματα.
Εκτός κι αν έβγαλε μόνος του αυθαίρετο συμπέρασμα και την διέλυσε την Γιάννα χωρίς λόγο!

Εννοείται, παίζει και αυτό, κανείς δεν ξέρει!

Βασικά αυτή η εκδοχή δίνει και απόδοση 1.01. green
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:08 pm
Εντωμεταξύ...ο Σουηδός απόψε...δεν άναψαν οι λάμπες....σταμάτησε και τον έβγαλαν στο τέλος και το είπε!
Εμάς;;;
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:09 pm
Romanus έγραψε:
EvNickGR έγραψε:
citelis έγραψε:
EvNickGR έγραψε:Είπαμε δεν είναι σίγουρο, αλλά όταν πρώην πρόεδρος ενός σωματείου της Eurovision, βγαίνει 1 μέρα πριν το LIVE και λέει ευθέως ότι έρχεται Βατερλώ σημαίνει ότι κάποιοι - κάπως το έμαθαν. Απλά τα πράγματα.
Εκτός κι αν έβγαλε μόνος του αυθαίρετο συμπέρασμα και την διέλυσε την Γιάννα χωρίς λόγο!

Εννοείται, παίζει και αυτό, κανείς δεν ξέρει!

Βασικά αυτή η εκδοχή δίνει και απόδοση 1.01. green
Ναι, άλλα ένας επαγγελματίας δεν δίνει σημασία στο τι λέει ο κάθε καραγκιόζης γύρω γύρω που προεξοφλεί τα πάντα!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:10 pm
Περί στησίματος: με την παράδοση του κομματιού κάθε χώρας ο αρχηγός της αποστολής παραλαμβάνει ένα φάκελο με το ακριβές σχεδιάγραμμα της σκηνής, τις διαθέσιμες κάμερες, το φωτισμό και δίνονται οδηγίες για αποστολή ενός αρχικού πλάνου του πως θέλουν τα στήσουν τη συμμετοχή επι σκηνής, αν θα χρησιμοποιήσουν props κλπ. Το πλάνο της κάθε συμμετοχης μπορεί να είναι όσο γενικό ή λεπτομερες θέλει η κάθε χώρα. Συμμετοχες φετος οπως η Κυπρος είχαν στείλει χρονομετρημενα κάθε πλάνο κάθε καμερας με περιγραφή το τι θα δείξει. Στη περίπτωση που μια συμμετοχή θα χρησιμοποιήσει props θα πρέπει να στείλει αναλυτική περιγραφή του prop και αφού πάρει έγκριση και να το παραδώσει στο στάδιο που γίνεται η διοργάνωση 10 μέρες πριν αρχίσουν οι επίσημες πρόβες, έτσι ώστε να είναι διαθέσιμο για τα stand in rehearsals. Πρακτικά αν είναι να απαγορευτεί η να ακυρωθεί το οτιδήποτε ο αρχηγός της αποστολής το γνωρίζει από τα μέσα Μαρτίου.

Τα περί 4 ιδεών που απορρίφθηκαν - αν ισχύουν - τα γνώριζαν από μέσα Μαρτίου. Σημειωτέον αν σκάσεις μύτη 5 μέρες πριν τον ημιτελικό και σου τη βαρέσει να ζητάς αλλαγές κοσμογονικές στην εμφάνιση σου είναι παραπάνω από σαφές ότι δεν θα σου τις κάνουν...
avatar
iannitas
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:10 pm
Romanus έγραψε:
iannitas έγραψε:
Romanus έγραψε:
EuroPsycho έγραψε:Νομίζω πως μετά τον αποκλεισμό της Γιάννας, θα πρέπει να κάνουμε αυτοκριτική για εμάς και να μην βρίσκουμε απλά έτσι εύκολα κάτι άλλο να αποθεώσουμε, το οποίο είναι μέτριο και ξαφνικά στα μάτια μας γίνεται χρυσός... Επειδή πέρασε.

Δεν είναι απλά μέτριο, χυδαίο και ακαλαίσθητο είναι, αλλά ας μην χαλάσουμε την Σέννεκ-φάση μερικών προσγειώνοντάς τους στην πεζή πραγματικότητα. green
Το αφροντιζιακ δεν ητανε χυδαιο; Δε θυμαμαι να ελεγες κατι τετοιο!
Εγω ελεγα τοτε οτι ητανε λαθος επιλογη οτι εν μεσω κρισης στελνουμε για αφροδισια

Σαχλό θα μπορούσε να το πει κανείς, χυδαίο όμως όχι.
Και τέλος πάντων δεν νομίζω οτι μας αφορά ούτε το τι ήταν το Αφροντίζιακ 6 χρόνια πίσω ούτε βλέπω τι σχέση μπορεί να έχει αυτό με την φετινή Ελληνική συμμετοχή.
Για μενα ητανε πιο χυδαιο απο το fuego
Δεν εχει καμια σχεση με τη φετινη ελληνικη συμμετοχη.Απλως απαντω στο δικο σου σχολιο που δεν ειχε επισης να κανει με την φετινη ελληνικη συμμετοχη
φιλικα Smile
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:10 pm
HOLA έγραψε:Εντωμεταξύ...ο Σουηδός απόψε...δεν άναψαν οι λάμπες....σταμάτησε και τον έβγαλαν στο τέλος και το είπε!
Εμάς;;;

Δύο μέτρα και δύο σταθμά... πάντα με κάτι τέτοιες χώρες. Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 3233328778
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:11 pm
citelis έγραψε:
Romanus έγραψε:
EvNickGR έγραψε:
citelis έγραψε:
EvNickGR έγραψε:Είπαμε δεν είναι σίγουρο, αλλά όταν πρώην πρόεδρος ενός σωματείου της Eurovision, βγαίνει 1 μέρα πριν το LIVE και λέει ευθέως ότι έρχεται Βατερλώ σημαίνει ότι κάποιοι - κάπως το έμαθαν. Απλά τα πράγματα.
Εκτός κι αν έβγαλε μόνος του αυθαίρετο συμπέρασμα και την διέλυσε την Γιάννα χωρίς λόγο!

Εννοείται, παίζει και αυτό, κανείς δεν ξέρει!

Βασικά αυτή η εκδοχή δίνει και απόδοση 1.01. green
Ναι, άλλα ένας επαγγελματίας δεν δίνει σημασία στο τι λέει ο κάθε καραγκιόζης γύρω γύρω που προεξοφλεί τα πάντα!

Σε αυτό εννοείται πως συμφωνώ!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:12 pm
Romanus έγραψε:
HOLA έγραψε:Εντωμεταξύ...ο Σουηδός απόψε...δεν άναψαν οι λάμπες....σταμάτησε και τον έβγαλαν στο τέλος και το είπε!
Εμάς;;;

Δύο μέτρα και δύο σταθμά... πάντα με κάτι τέτοιες χώρες. Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 3233328778
Πότε θα γλυτώσουμε από τη Σουηδική μαφία;;

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:14 pm
EvNickGR έγραψε:


Romanus έγραψε:Το να στήνανε κάτι σκηνικά σαν της Λιθουανίας δηλαδή ήταν ΤΟΣΟ δύσκολο και υπήρχε και περίπτωση να μην γίνει αποδεκτό από τους διοργανωτές;

Έλα ρε παιδιά, ας μην κοροϊδευόμαστε τώρα. Δεν υπήρχε κανένα κόνσεπτ πίσω από την εμφάνισή μας φέτος. Η ευθύνη δεν ξέρω ποιόν ΑΚΡΙΒΩΣ βαραίνει, πάντως σίγουρα μερίδιο έχει και η ίδια η Γιάννα - μην πω πως φέρει και το μεγαλύτερο κομμάτι.

Άσε που λες και δεν ήξερε με τι είδους κρατική είχε να κάνει, ακόμα και από την περίοδο των εγγυητικών επιστολών. Rolling Eyes

Αναμένω μια απάντηση από όλους τους παραφιλολόγους με τα 4-5 cd στο  πρώτο μου ερώτημα Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 71255287

Ρε συ Romanus, το να είχαν σκεφτεί μία - δύο γαμάτες ιδέες και να πήραν άκυρο γιατί το αποκλείεις ? Αυτό μπορεί να σημαίνει βέβαια οτι αυτές οι ιδέες ήταν παραφορτωμένες και δεν μπορούσαν να υποστηριχθούν στην σκηνή, ναι, από την άλλη ίσως σκέφτηκαν ότι μια πολύ απλή σκηνική παρουσία (σαν της Λιθουανίας) να έτρωγε κράξιμο, όπως και έγινε.

Εδώ δεν πήρε άκυρο ο περιστρεφόμενος τροχός της Σααρας, τι σε κάνει να πιστεύεις πως οτιδήποτε άλλο και χωρίς προπ μάλιστα γιατί δεν έπεφταν και φράγκα θα έτρωγε άκυρο από τυς διοργανωτές; Laughing
Όσο για το αν σκέφτηκαν πως "πολύ απλή σκηνική παρουσία θα έτρωγε κράξιμο" και δεν την έκαναν... τι να πω ρε συ. Τα είδαμε. Laughing
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:15 pm
Romanus έγραψε:
impressedguy έγραψε:Ρε παιδιά μισό λεπτό γιατί θα μου ανατιναχθεί ο εγκέφαλος. Από που προκύπτει ότι ήξερε ότι έχει αποκλειστεί από τις επιτροπές πριν ανεβεί στη σκηνή; Τα αποτελέσματα δεν τα ξέρει κανένας. Είναι σαν τους Έλληνες δημοσιογράφους που μετά τους ημιτελικούς κάθε χρόνο έχουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ πληροφορίες για την κατάταξη των κομματιών που πέρασαν και αποδεικνύονται εκ των υστέρων λάθος.

Ουδέποτε έχουν διαρρεύσει τα αποτελέσματα των επιτροπών. Επομένως... έλεος καπου!

Προφανώς και δεν ισχύει όλο αυτό. Όλες αυτές οι εικασίες είναι ανόητες.
Και στο κάτω κάτω, ακόμα κι αν το έμαθε, γιατί δεν αποφάσισε να το σκίσει στην σκηνή τη βραδιά για να περάσει από το τ/β και να το τρίψει σε ολνών την μούρη τελικά;
Σαν να λέμε οτι είχε μάθει η Μπλανς οτι ήταν 12η στις επιτροπές πέρσι και γι'αυτό βγήκε σαν το φοβισμένο ποντίκι στον ημιτελικό. green

Romanus έγραψε:Το να στήνανε κάτι σκηνικά σαν της Λιθουανίας δηλαδή ήταν ΤΟΣΟ δύσκολο και υπήρχε και περίπτωση να μην γίνει αποδεκτό από τους διοργανωτές;

Έλα ρε παιδιά, ας μην κοροϊδευόμαστε τώρα. Δεν υπήρχε κανένα κόνσεπτ πίσω από την εμφάνισή μας φέτος. Η ευθύνη δεν ξέρω ποιόν ΑΚΡΙΒΩΣ βαραίνει, πάντως σίγουρα μερίδιο έχει και η ίδια η Γιάννα - μην πω πως φέρει και το μεγαλύτερο κομμάτι.

Άσε που λες και δεν ήξερε με τι είδους κρατική είχε να κάνει, ακόμα και από την περίοδο των εγγυητικών επιστολών. Rolling Eyes

Αναμένω μια απάντηση από όλους τους παραφιλολόγους με τα 4-5 cd στο  πρώτο μου ερώτημα Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 71255287
Γιατι εχουν συμβει πολλα που δεν γνωριζουμε στην Λισαβονα και το καταλαβαινες και απο το υφος της Γιαννας...μην θυμηθω την ατακα πρωην προεδρου που εγραψε "μαθαινω τι γινεται στην λισαβονα κ φριττω μην κοιτατε που δεν τα γραφω"  και το "της εχουν γ@@@@@@ την ψυχολογια" ....οποτε αντε εσυ μετα απο ολα αυτα να τραγουδησεις καμπανα...υπαρχει και κατι που λεγεται απογοητευση....
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:16 pm
Καλά δεν είναι απίθανο να έγινε αυτό που λέει ο EvNickGR! Να υπήρχαν κάποιες ιδέες που δεν ήταν υλοποιήσιμες είτε για τεχνικούς είτε για οικονομικούς λόγους!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:17 pm
impressedguy έγραψε:Περί στησίματος: με την παράδοση του κομματιού κάθε χώρας ο αρχηγός της αποστολής παραλαμβάνει ένα φάκελο με το ακριβές σχεδιάγραμμα της σκηνής, τις διαθέσιμες κάμερες, το φωτισμό και δίνονται οδηγίες για αποστολή ενός αρχικού πλάνου του πως θέλουν τα στήσουν τη συμμετοχή επι σκηνής, αν θα χρησιμοποιήσουν props κλπ. Το πλάνο της κάθε συμμετοχης μπορεί να είναι όσο γενικό ή λεπτομερες θέλει η κάθε χώρα. Συμμετοχες φετος οπως η Κυπρος είχαν στείλει χρονομετρημενα κάθε πλάνο κάθε καμερας με περιγραφή το τι θα δείξει. Στη περίπτωση που μια συμμετοχή θα χρησιμοποιήσει props θα πρέπει να στείλει αναλυτική περιγραφή του prop και αφού πάρει έγκριση και να το παραδώσει στο στάδιο που γίνεται η διοργάνωση 10 μέρες πριν αρχίσουν οι επίσημες πρόβες, έτσι ώστε να είναι διαθέσιμο για τα stand in rehearsals. Πρακτικά αν είναι να απαγορευτεί η να ακυρωθεί το οτιδήποτε ο αρχηγός της αποστολής το γνωρίζει από τα μέσα Μαρτίου.

Τα περί 4 ιδεών που απορρίφθηκαν - αν ισχύουν - τα γνώριζαν από μέσα Μαρτίου. Σημειωτέον αν σκάσεις μύτη 5 μέρες πριν τον ημιτελικό και σου τη βαρέσει να ζητάς αλλαγές κοσμογονικές στην εμφάνιση σου είναι παραπάνω από σαφές ότι δεν θα σου τις κάνουν...

Είμαι σίγουρος ότι η Τζέιλ αυτό ακριβώς έκανε...

Σπόιλερ:


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:17 pm
Ότι η Ελλάδα πήγαινε για αποκλεισμό το ελεγαν όλες οι ανταποκρίσεις, στις πρόβες στις ψηφοφορίες καθημερινά βγαίναμε προτελευταίου, δεν μου φάνηκε και περίεργο που ο Καρατζικος είχε πει για Βατερλω... Jury rehearsal είχε φτάσει και δεν είχαμε τρέξει ούτε μια φορά ολοκληρωμένη την εμφάνιση μας!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 3:17 pm
Ακόμα κι αν ισχύουν αυτά που λες Μαρία, όποιος θέλει να νικήσει μια μάχη δεν την παρατάει πριν καν αρχίσει.
Ας τα έδινε όλα τουλάχιστον, και αν αποκλειόταν και πάλι (που δεν θα συνέβαινε) θα μπορούσε να έχει το κεφάλι ψηλά και να μην την κατηγορήσει κανείς πως δεν έκανε αυτό που έπρεπε για το κομμάτι της και την ίδια πάνω απ'όλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης