The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 25, 2019 7:02 pm
Hello και από μένα!

Εγώ σήμερα πήρα χαμπάρι ότι το κομμάτι διέρρευσε και εμένα επειδή είμαι γέρος και παράξενος και παρακολουθώ τη Eurovision από το 1987, θα σας πω ότι η συγκεκριμένη διαρροή ολίγον μου... βρωμάει. Ειδικά λόγω της χρονικής συγκυρίας... αλλά είπαμε, it's just me!

Αυτά περί demo είναι κουταμάρες, demo με την Τάμτα δεν υπήρξε ποτέ, το demo είχε ηχογραφηθεί με αντρική φωνή και ακόμα και αυτό ήταν στο 98% αυτού που ακούμε σήμερα. Το κανονικό κομμάτι διέρρευσε και ΙΣΩΣ ακούσουμε απειροελάχιστες αλλαγές, έτσι για να έχουμε να λέμε στην τελική παρουσίαση.

Το κομμάτι σας είχα πεί ότι μοιάζει με το Fuego σε μίξη με Unloved αλλά δεν είναι τόσο latin. To πλάνο της Sacha είναι να κάνει κάτι τελείως διαφορετικό φέτος επί σκηνής για την Κύπρο, η πρώτη προσέγγιση είναι η Τάμτα να... κλωνοποιηθεί (το είδαμε να το κάνει και στο Melodifestivalen με τον Omar αλλά και τον Anton Hagman - αποκλείστηκαν αμφότεροι). Θα δούμε αν θα επικρατήσει ως ιδέα, αλλα ξαναλέω ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ FUEGO.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 25, 2019 7:36 pm
Αν και συμπαθούσα την Maruv πολύ, χάρηκα και λίγο που ακυρώθηκε Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil !! Πλέον η Τάμτα δεν έχει κανένα εμπόδιο!! Νομίζω χτυπάει 10άδα, και αν κάνει τα μαγικά της η Sacha ίσως ζήσουμε στιγμές 2018!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 25, 2019 11:33 pm
impressedguy έγραψε:Hello και από μένα!

Εγώ σήμερα πήρα χαμπάρι ότι το κομμάτι διέρρευσε και εμένα επειδή είμαι γέρος και παράξενος και παρακολουθώ τη Eurovision από το 1987, θα σας πω ότι η συγκεκριμένη διαρροή ολίγον μου... βρωμάει. Ειδικά λόγω της χρονικής συγκυρίας... αλλά είπαμε, it's just me!

Αυτά περί demo είναι κουταμάρες, demo με την Τάμτα δεν υπήρξε ποτέ, το demo είχε ηχογραφηθεί με αντρική φωνή και ακόμα και αυτό ήταν στο 98% αυτού που ακούμε σήμερα. Το κανονικό κομμάτι διέρρευσε και ΙΣΩΣ ακούσουμε απειροελάχιστες αλλαγές, έτσι για να έχουμε να λέμε στην τελική παρουσίαση.

Το κομμάτι σας είχα πεί ότι μοιάζει με το Fuego σε μίξη με Unloved αλλά δεν είναι τόσο latin. To πλάνο της Sacha είναι να κάνει κάτι τελείως διαφορετικό φέτος επί σκηνής για την Κύπρο, η πρώτη προσέγγιση είναι η Τάμτα να... κλωνοποιηθεί (το είδαμε να το κάνει και στο Melodifestivalen με τον Omar αλλά και τον Anton Hagman - αποκλείστηκαν αμφότεροι). Θα δούμε αν θα επικρατήσει ως ιδέα, αλλα ξαναλέω ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ FUEGO.
Εχω μια ερωτηση κρισιμη...Αν επρεπε να βαθμολογησεις σε στυλ eurovision με 12αρι και 10αρι τι βαθμο θα εδινες στα τραγουδια Ελλαδας κ Κυπρου????
Ετσι να γινεται συζητηση... Smile
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 26, 2019 12:06 am
Καλά θα πάει αλλά για νίκη δεν το κόβω προσωπικά!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 26, 2019 8:47 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Χμ, οκ.


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 26, 2019 8:53 pm
Libertus έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Χμ, οκ.
Μόλις μετάνιωσα όσα έχω πει για την Χάλι Τζένινγκς ντυμένη ως σοφέρ στο κλιπ της Φουρέιρα....
Η όλη φάση μου θυμίζει βίντεο κλιπ monster Saara Alto...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 26, 2019 9:13 pm
την  πενταλφα τι την θελουν????? Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 2107382653 Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 2107382653 Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 2107382653
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τετ Φεβ 27, 2019 12:30 am
O σκηνοθέτης του video clip είναι ο Ιωάννης Μιχελόπουλος. Έχει κάνει επίσης τα videos των Hawk & Sapranov - Deja Vu 



και το Oj - Light 



Τα κομμάτια είναι ΦΡΙΧΤΑ, ψευδοR&B, από αυτά που ακούνε τα γυμνασιόπαιδα, άσχημα μου φάνηκαν και τα βίντεο, αλλά what do I know? 

Τις χορογραφίες και το art direction τα έχει κάνει ο Τάσος Ξαχοργιαννόπουλος (tasosxiarcho), γενικά οι δουλειές του έχουν ενδιαφέρον. Είχε πάει και στο So You Think You Can Dance, αλλά έφυγε νωρίς. Στο βίντεο συμμετέχει και η Άννα Τσακουρίδου που ήταν στο Greece's Next Top Model το φετινό. Αμφότεροι χορεύουν στο μαγαζί που εμφανίζεται η Τάμτα. Επίσης χορεύουν ο Κωνσταντίνος Στεργίου και η Αναστασία Γιουβανάκη.

Γενικά θα έλεγα ότι όλα αυτά ελάχιστη σημασία έχουν διότι η Sacha θα φέρει δικές της χορεύτριες από τη Σουηδία, οπότε μάλλον όλοι οι παραπάνω θα δουν τη Eurovision από τον καναπέ τους.

Τα γυρίσματα ξεκίνησαν χθες και τέλειωσαν σήμερα.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τετ Φεβ 27, 2019 2:28 pm
[Verse 1]
You’ve got a problem,
2 A. M. I’m in your head
Let’s just be honest tonight
Only I can solve it
You’re twisting, turning in your bed
The sheets need my body tonight
[Pre-Chorus]
That’s when you call me, that’s when you call me
Say you’re feeling lonely
Early in the morning, early in the morning
Time is moving slowly
We keep it undercover
I know you miss the taste
My heart beats like an 808
 
[Chorus]
You need my love on replay
Replay, replay, replay, yeah
You need my love on replay
Replay, replay, replay, yeah

[Verse 2]
You’re stuck on me darlin’
Like a love song on repeat
Yeah, you’ve got a problem, alright
And I know I’m the one to blame
‘Cause I make you scream my name
And baby, I’m all in tonight
 
[Pre-Chorus]
That’s when you call me, that’s when you call me
Say you’re feeling lonely
Early in the morning, early in the morning
Time is moving slowly
We keep it undercover
I know you miss the taste
My heart beats like an 808
[Chorus]
You need my love on replay
Replay, replay, replay, yeah
You need my love on replay
Replay, replay, replay, yeah
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 28, 2019 5:43 pm
Το δύσκολο έργο ενός μοντέλου/χορευτή...  Very Happy


Σπόιλερ:


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 28, 2019 8:04 pm
Δεν τους εφαγαν οι μυγες μετα?????  green
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 9:06 pm
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 9:13 pm
ειναι οκ αλλα δε τρελαθηκα κ ολας! να μου πεις κ με το Φουεγκο περσι καπως ετσι ημουν, μεχρι που ειδα το λαιβ! Ελπιζω σε κατι ομορφο επι σκηνης!
τη Ταμτα γιατι την εντυσαν ροζ προφυλακτικο? εβαλαν κ το τουλι απο πανω κ ηρθε κ εδεσε το κιτς!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 9:27 pm
Ψάχνω την εντυπωσιακή γέφυρα, η οποία θ' απογείωνε το κομμάτι, σύμφωνα με τον Πουλόπουλο (αχ, κάτι παρόμοιες μεγαλοστομίες εκστομίζει και για το δικό μας και με ζώνουν τα φίδια, μην τυχόν και λέει αρλούμπες). 

Πάντως είναι πιασάρικο κομμάτι, η Κύπρος πάει για τοπ-10, εκτός απροόπτου.

Anyway, το sexy βλέμμα της Άννας Τσακουρίδου στο 2.05 είναι το highlight του βίντεο για μένα!  Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 4037559606


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 9:37 pm
Σίγουρα θα πάει καλά!! 
Θα την πω την κάκια μου, χάρηκα πάρα πολύ που η Τάμτα ντύθηκε με το τούλι ροζ προφυλακτικό, γιατί χθες στον Ogae έκραζαν την Ντούσκα για το ροζ τούλι, τελικά ότι κοροϊδεύεις το λούζεσαι....
Το βίντεο κλιπ έχει ωραίες εικόνες αλλά είναι άλλου ντ' αλλού χωρίς καμιά συνοχή.
Το τραγούδι είναι όπως το teaser απλά σε 3 min version (χωρίς κάτι το καινούργιο).
Μάλλον πάει για 10άδα μπορεί και 5άδα!
Ελπίζω η Ταμτά να αλλάξει hairstyle... Kαι αυτό κάλο είναι, αλλά την προτιμώ με ginger μαλλιά!
Καλή επιτυχία Κύπρος!!!
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 901
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 51

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 9:41 pm
Εμπρός στο δρόμο που χάραξε το Fuego!! Πάντως δεν είν' κακό....
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 9:43 pm
JoVla έγραψε:Θα την πω την κάκια μου, χάρηκα πάρα πολύ που η Τάμτα ντύθηκε με το τούλι ροζ προφυλακτικό, γιατί χθες στον Ogae έκραζαν την Ντούσκα για το ροζ τούλι, τελικά ότι κοροϊδεύεις το λούζεσαι....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 10:17 pm
Εγώ πιστεύω ότι η Κύπρος δεν θα πάει ψηλά.
Θα πάθει Βουλγαρία 2018.
avatar
panos
ESC Guru 2017
Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2015

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 10:26 pm
Libertus έγραψε:Ψάχνω την εντυπωσιακή γέφυρα, η οποία θ' απογείωνε το κομμάτι, σύμφωνα με τον Πουλόπουλο (αχ, κάτι παρόμοιες μεγαλοστομίες εκστομίζει και για το δικό μας και με ζώνουν τα φίδια, μην τυχόν και λέει αρλούμπες).
Τον ρωτήσανε στο instagram και είπε ότι το εντυπωσιακό είναι η μικρή παύση που κάνει στη γέφυρα Laughing
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 10:31 pm
panos έγραψε:
Libertus έγραψε:Ψάχνω την εντυπωσιακή γέφυρα, η οποία θ' απογείωνε το κομμάτι, σύμφωνα με τον Πουλόπουλο (αχ, κάτι παρόμοιες μεγαλοστομίες εκστομίζει και για το δικό μας και με ζώνουν τα φίδια, μην τυχόν και λέει αρλούμπες).
Τον ρωτήσανε στο instagram και είπε ότι το εντυπωσιακό είναι η μικρή παύση που κάνει στη γέφυρα Laughing

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 10:33 pm
panos έγραψε:
Libertus έγραψε:Ψάχνω την εντυπωσιακή γέφυρα, η οποία θ' απογείωνε το κομμάτι, σύμφωνα με τον Πουλόπουλο (αχ, κάτι παρόμοιες μεγαλοστομίες εκστομίζει και για το δικό μας και με ζώνουν τα φίδια, μην τυχόν και λέει αρλούμπες).
Τον ρωτήσανε στο instagram και είπε ότι το εντυπωσιακό είναι η μικρή παύση που κάνει στη γέφυρα Laughing
 
Αμφιβάλω αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει όντως ακούσει τα κομμάτια της Κύπρου και της Ελλάδας από όσο νωρίς ισχυρίζεται. 

For the record η γέφυρα ήταν το μόνο σημείο του κομματιού που "παιδεψε" πολύ τους συντελεστές μέχρι να αποφασίσουν πως και τί ακριβώς θα κάνουν όσον αφορά την ενορχήστρωση.

Το βίντεο κλιπ συμπαθές αλλά όλοι ξέρουμε ότι δεν παίζει κάποιο ρόλο. Ολίγον με ενοχλεί που δεν έχει κάποια συνοχή και είναι απλά "εικόνες", but that's just me I guess.

Είδα ότι κάποιος με ρώτησε αν το ελληνικό κομμάτι είναι καλύτερο από το Replay. Η γνώμη μου είναι ότι το ελληνικό κομμάτι μουσικά είναι καλύτερο αλλά όχι τόσο "γιουροβιζιονικό".
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 05, 2019 10:40 pm
Ενα καλό pop τραγούδι και φετος για την Κυπρο....προσωπικά δεν με κέρδισε...νιωθω οτι δεν εχει καμια ταυτότητα ως κομμάτι..ειναι γραμμένο και δοσμένο με τετοιο τρόπο ωστε να εντυπωσιάσει να το πω??
Περυσι η διαφορά με την φουρέιρα ειναι οτι το απογέίωσε σκηνικά δν ξέρω αν η Ταμτα εχει αυτη την δυναμική....ενα ξαναζεσταμένο τραγούδι ιδια copia με το περσινο...Μακάρι να καραφέρει αυτο που δεν κατάφερε πέρυσι η Κυπρος!!!

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τετ Μαρ 06, 2019 6:30 pm
Μην παίρνετε πολύ στα σοβαρά αυτόν Πουλόπουλο!
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 4 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τετ Μαρ 06, 2019 6:38 pm
+ εφυγε απο την μεση η  ουκρανια που ειδικα στο televoting θα εκανε ζημια
- η φουρειρα και το φουεγκο ειναι νωπα και οι συγκρισεις αναποφευκτες με ο,τι αυτο συνεπαγεται
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης