The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

+16
Haris
liakleo
alexg
fertsod
Gianissos
bop-whop-a-lu
Jacko
space28
NoirJo
Elfo_Del_Infierno
jovla
Dia
merda2004
EvNickGR
lol3
Masilnto
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Παρ Μαρ 08, 2019 10:40 pm
Γνωρίζουμε πλέον όλες τις συμμετοχές του 1ου ημιτελικού !!!

Καλωσορίζουμε και τα νέα μέλη: Dia, NOV30 και LittlePony !
Περιμένουμε και τις δικές σας απόψεις Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Masilnto στις Παρ Μαρ 08, 2019 10:58 pm, 1 φορά
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Παρ Μαρ 08, 2019 10:56 pm
Σε πρωτη αναγνωση αρκετα ανοιχτος ημιτελικος,σε σημειο ακομα και το Σαν Μαρινο να εχει ελπιδες

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Σαβ Μαρ 09, 2019 9:30 am
Με τυχαία σειρά πιστεύω θα προκριθούν οι εξής 10:
(πιο σίγουρες)
Ελλάδα
Βέλγιο
Ισλανδία
Εσθονία
Ουγγαρία
Σερβία
Τσεχία
Κύπρος
----------
(λιγότερο σίγουρες)
Αυστραλία
Σλοβενία
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Σαβ Μαρ 09, 2019 6:58 pm
ακομα δε θα κανω προβλεψη, σε λιγες μερες αφου τα ακουσω ξανα, αλλα θελω στο 2ο μισο του ημιτελικου μας να βγει στο νο 10 Ισλανδια, 11η Πορτογαλια, καπακι Βελγιο ,πριν απο εμας η βλακεια απο Γεωργια κ να κλεισουμε εμεις τον ημιτελικο μας. ωραια?
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Σαβ Μαρ 09, 2019 7:11 pm
Και εγω πιστευω οτι εμεις θα τον κλεισουμε τον ημιτελικο,παντα αφηνουν κατι δυνατο για το τελος και απο τις δυνατες συμμετοχες του δευτερου μισου μαλλον θα προτιμησουν εμας σε σχεση με την καταθλιψη της Ισλανδιας η την εκκεντρικοτητα της Πορτογαλιας.Οσο για προβλεψη ακομα δεν τολμω να κανω πριν τις προβες τουλαχιστον,αλλα απο τωρα μπορουμε να κανουμε καποιες διαπιστωσεις,οπως το οτι η Αυστραλια για να περασει αυτη την φορα θα χρειαστει πραγματικα χοντρο σπρωξιμο απο επιτροπες,οτι μεταξυ Σερβιας και Ουγγαριας μονο μια εθνικ μπαλαντα θα περασει,οτι η Σλοβενια ειναι καλυτερη απο οσο νομιζουν οι περισσοτεροι και οτι δεν θα εχει θεμα προκρισης εκτος και αν λιποθυμισει το κοριτσακι επι σκηνης και διαφορα αλλα τετοια

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Σαβ Μαρ 09, 2019 8:38 pm
Καλώς ήλθες !

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Κυρ Μαρ 10, 2019 11:46 pm
Ύπουλος ημιτελικός που μπορεί να κρύβει εκπλήξεις αφού σίγουρες συμμετοχές για πρόκρισης είναι 3-4 μόνο! Ας τα δούμε ένα ένα!

Λευκορωσία: Οι πιθανότητες να περάσει είναι πολύ λίγες ακόμα και αν είναι στημένο καλά. Το τραγούδι είναι μέτριο και η ίδια μικρή και πιθανόν να μην μπορεί να το υποστηρίξει! 
Κύπρος: Περνάει σχετικά εύκολα αλλά την επιτυχία της Φουρέιρα δεν πρόκειται να την έχει! 
Τσεχία: Λογικά περνάει αλλά δεν το έχω ως δεδομένο μιας και είναι αρκετά κατώτερο του περσινού και η Τσεχία παραδοσιακά έχει θέμα στις επιτροπές! Αν περάσει πάνω από 15ο δεν παέι! 
Φινλανδία: Ραδιοφωνική συμμετοχή που live ήταν άθλιο. Αν δεν διορθωθεί μέχρι τότε θα μείνει εκτός! 
Ουγγαρία: Με την Ουγγαρία να μην πηγαίνει ποτέ καλά στις επιτροπές και με τον ίδιο με αρκετά ανώτερο κομμάτι το 2017 να είναι πολύ χαμηλά στις επιτροπές πιστεύω ότι θα μείνει εκτός. Μόνο μέσω πολύ καλής θέσης στο televoting περνάει για να αντισταθμιστεί η πολύ κακή θέση που θα έχει στις επιτροπές! 
Μαυροβούνιο Σχεδόν μηδενικές πιθανότητες να περάσει και μάλιστα φλερτάρει και με την τελευταία θέση του ημιτελικού! 
Πολωνία: Folk στiς επιτροπές της Eurovision δεν έχει καμία τύχη! Televoting ότι κάνει οπότε ισχύει ότι και στη Ουγγαρία
Σερβία: Στο όριο είναι! Υπο φυσιολογικές συνθήκες θα το είχα εκτός αλλά αφού κατάφεραν και πέρασαν με το περσινό δεν αποκλείεται να τα καταφέρουν και με το φετινό! Αν περάσει θα πάει bottom 5 στο τελικό! 
Σλοβενία: Μέσα εύκολα. Άγνωστη η τύχη του στον τελικό! 
Αυστραλία: Μέσα απλά και μόνο από τις επιτροπές ενώ λογικά κάτι θα πιάσει και σε televoting! 
Βέλγιο: Μέσα αν δεν τα κάνουν μαντάρα στο στήσιμο! Τελικό αν περάσει λογικά θα πλησιάσει τη 10η θέση
Εσθονία: Κι αυτό στο όριο. 
Γεωργία: Η λογική το θέλει εκτός αλλά δεν μπορούμε να αποκλείσουμε την πιθανότητα να αρέσει. Το νόημα του τραγουδιού δεν είμαι σίγουρος αν βοηθάει! 
Ελλάδα: Υπό νορμάλ συνθήκες πρέπει να περάσει και μάλιστα με καλή θέση αλλά δεν αποκλείεται να το κάνουν μαντάρα στο στήσιμο. Επίσης το ιστορικό μας με τις επιτροπές είναι απλά τραγικό. Αν όμως όλα πάνε καλά θα περάσουμε και μετά στο τελικό άγνωστο. Θα έλαγα από 5η - 6η θέση για τους αισιόδοξους μέχρι 20η - 21η για τους πολύ απαισιόδοξους. Θα δουμε!
Ισλανδία: Εντός! Από κει και πέρα από νίκη μέχρι πολύ χαμηλά μπορεί να είναι! 
Πορτογαλία: Θα περάσει 1ο εκτός απροόπτου και θα παέι για 5αδα εκτός κι αν το έχω υπερεκτιμήσει. Πάντως εκτός δεν μένει με την καμία!
Άγιος Μαρίνος: Με την απήχηση που έχει στους fan και με το μεγάλο Τούρκικο κοινό που υπάρχει στην Ευρώπη στο Televoting μπορεί και να πιάσει τη δεκάδα! Στις επιτροπές δεν έχει καμία τύχη οπότε στο μικτό θα μείνει 11ο ή 12ο!
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2186
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Δευ Μαρ 11, 2019 12:01 am
αναλυτής έγραψε:Ισλανδία: Εντός! Από κει και πέρα από νίκη μέχρι πολύ χαμηλά μπορεί να είναι! 
Δεν νομιζω οτι περναει τοσο ευκολα οσο νομιζετε.... Ειναι μια υπερβολικα εναλλακτικη συμμετοχη για την eurovision, μην ξεχναμε οτι πολλοι πιστευαν πως η Φινλανδια με τα παιδια που επασχαν απο συνδρομο down θα πηγαινε για ανετη νικη.... Επισης οι Hatari εχουν δηλωσει πως θα μποϊκοταρουν το Ισραηλ στις συνεντευξεις στο Τελ Αβιβ ( οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες)... Αληθεια πιστευετε πως τοσο ευκολα θα αφησει η ebu να περασει στο τελικο μια τετοια συμμετοχη???? Το τελευταιο που θελει η ebu ειναι bad press....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Δευ Μαρ 11, 2019 12:31 am
JoVla έγραψε:
αναλυτής έγραψε:Ισλανδία: Εντός! Από κει και πέρα από νίκη μέχρι πολύ χαμηλά μπορεί να είναι! 
Δεν νομιζω οτι περναει τοσο ευκολα οσο νομιζετε.... Ειναι μια υπερβολικα εναλλακτικη συμμετοχη για την eurovision, μην ξεχναμε οτι πολλοι πιστευαν πως η Φινλανδια με τα παιδια που επασχαν απο συνδρομο down θα πηγαινε για ανετη νικη.... Επισης οι Hatari εχουν δηλωσει πως θα μποϊκοταρουν το Ισραηλ στις συνεντευξεις στο Τελ Αβιβ ( οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες)... Αληθεια πιστευετε πως τοσο ευκολα θα αφησει η ebu να περασει στο τελικο μια τετοια συμμετοχη???? Το τελευταιο που θελει η ebu ειναι bad press....
Όπως το θέτεις έχεις δίκιο αλλά από την πιστεύω ότι επειδή είναι πολύ αναλλακτικό θα τραβήξει αρκετές ψήφους. Έστω κι αν δεν είναι τόσο δυνατό τελικά η λογική λέει ότι θα φτάνουν οι ψήφοι για να περάσει τουλάχιστον έστω και με χαμηλότερη θέση (πχ 8ο - 9ο)!
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Δευ Μαρ 11, 2019 12:43 am
Ενταξει η Ισλανδια θα περασει,εχει hype το οποιο δεν μπορει να εξαφανιστει και τοσο πολυ για να μεινει εκτος δεν ειμαστε και σε φοβερα δυσκολο ημιτελικο εξαλλου.Στον τελικο ομως και εγω πιστευω οτι θα παει αρκετα χειροτερα απο οσο νομιζουν καποιοι,ειδικα στις επιτροπες ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ειναι καλοδεχουμενο κομματι και θα το πεταξουν εκτος δεκαδας,ενω και και στο televoting ειναι κομματι που ειτε θα το λατρεψεις ειτε θα το μισησεις και συνηθως τετοιες συμμετοχες δεν μαζευουν μεγαλη συσπειρωση,απο τις χωρες του βορρα θα λαβει υποστηριξη αμφιβαλλω ομως για κατι παραπανω.Μην τους συγκρινουμε με τους λορντι και αυτοι για την εποχη τους ηταν εξισου εναλλακτικοι αλλα αν και hard rock πολυ πιο μελωδικο κομματι και το κυριοτερο στα αγγλικα...Αυτη που δεν εχω καμια ιδεα που θα καταληξει ειναι η Πορτογαλια,πραγματικα δεν εχω αποψη
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Δευ Μαρ 11, 2019 12:55 am
Η Πορτογαλία λογικά θα πάει πολύ καλά αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μπορεί κάποιοι (κι εγώ μέσα σε αυτούς) να παρασυρόμαστε από τη νίκη του 2017 και στην πραγματικότητα η δυναμική της να είναι πολύ χαμηλότερη! Εμένα φ΄τος δεν μου πολυαρέσει και θα προτιμούσα να μην πάει τόσο καλά αλλά θα δούμε!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Σαβ Μαρ 16, 2019 6:42 pm


Αλφαβητικό recap του Α' ημιτελικού. Αχ, τι ωραία που ξεχωρίζει η Ελλάδα ανάμεσα σε Γεωργία και Ουγγαρία. Μακάρι να έχουμε και μια τέτοια ευνοική κλήρωση. Επίσης, η Πορτογαλία εδώ δεν είναι τόσο standout. Χμ...
Τέλος, τι καλά που θα ήταν να έκλεινε η Σλοβενία τον ημιτελικό μας, όπως συμβαίνει εδώ... κρίμα που είναι στο πρώτο μισό.


Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Κυρ Μαρ 17, 2019 1:01 pm
Άραγε πού είναι η Ελλάδα ? green

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Δευ Μαρ 18, 2019 10:03 pm
Libertus έγραψε:

Αλφαβητικό recap του Α' ημιτελικού. Αχ, τι ωραία που ξεχωρίζει η Ελλάδα ανάμεσα σε Γεωργία και Ουγγαρία. Μακάρι να έχουμε και μια τέτοια ευνοική κλήρωση. Επίσης, η Πορτογαλία εδώ δεν είναι τόσο standout. Χμ...
Τέλος, τι καλά που θα ήταν να έκλεινε η Σλοβενία τον ημιτελικό μας, όπως συμβαίνει εδώ... κρίμα που είναι στο πρώτο μισό.

γιατι να κλεισει η Σλοβενια τον 1ο ημιτελικο, ασε που δε γινεται κ οχι η Ελλαδα?
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Δευ Μαρ 18, 2019 11:25 pm
Δεν ξέρω γιατί σε μπέρδεψε το μήνυμά μου, εγώ ανέφερα απλώς ότι η Σλοβενία μου έκανε ένα πολύ χαριτωμένο κλείσιμο στο αλφαβητικό recap όπως το άκουσα και μάλιστα το επεσήμανα ότι είναι κρίμα που βρίσκεται στο πρώτο μισό (και άρα ΔΕΝ γίνεται να συμβεί κάτι τέτοιο).  Very Happy
Κατά τ' άλλα συμφωνώ, η Ελλάδα θα είναι μια πολύ καλή επιλογή για φινάλε ημιτελικού, αν τελικά επιλεγεί από τον μπαρμπα-Christer.


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Απρ 02, 2019 8:15 pm
To recap με τη σειρά εμφάνισης.



lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Απρ 02, 2019 8:57 pm
Καλη θεση εχουμε,χωρις να δινω περισσοτερη σημασια απο οτι αρμοζει στον καθορισμο εμφανισεως νομιζω οτι σημαινει οτι μας υπολογιζουν φετος.Θεωρω μπορουμε να κερδισουμε τον ημιτελικο αν εχουμε θετικη ανταποκριση στα γνωστα αλλα πολυ σημαντικα εννοειται ΑΝ(decent στησιμο,καλα φωνητικα)
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Παρ Απρ 05, 2019 12:22 am
Κύπρος: Lock. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσει στον τελικό, προφανώς, αν και δε νομίζω να τα παει τόσο καλά όσο το Fuego πέρυσι. Λογικά, όμως, θα μπει δεκάδα. 

Μαυροβούνιο: R.I.P.

Φινλανδία: Πολύ δύσκολη η πρόκριση, αλλά έχει μια μικρή πιθανότητα. 

Πολωνία: Χμ, είμαι μάλλον ο μοναδικός που πιστεύει πως είναι dark horse η συγκεκριμένη συμμετοχή. Νομίζω πως σκηνικά θα είναι αρκετά πρωτότυπο και διαφορετικό από τα υπόλοιπα, ιδίως στο αρκετά μονότονο πρώτο μισό του ημιτελικού. 

Σλοβενία: Εγώ πιστεύω πως θα περάσει και μάλιστα εύκολα. Είναι πολύ ιδιαίτερο κομμάτι, μαζί με την Ελλάδα και την Ισλανδία, ξεχωρίζει στο recap. Μου θυμίζει το Βέλγιο του 2017. Dark horse και για δεκάδα στον τελικό. 

Τσεχία: Χαριτωμένο ψιλοανώριμο ψιλοcute αλλά μονότονο και ολϊγον βαρετό. Με έξυπνο staging περνάει, ειδικά με τη βοήθεια του κοινού. 

Ουγγαρία: Χμμμ. Δύσκολη περίπτωση η Ουγγαρία φέτος. Στο κοινό θα πάει καλά, αλλά αν οι επιτροπές αγνόησαν την Ουγγαρία το 2017, τότε α αδιαφορήσουν πλήρως για τη φετινή συμμετοχή. Παρόλα αυτά ο πρώτος ημιτελικός είναι αρκετά ανοιχτός. Borderline περίπτωση. 

Λευκορωσία: R.I.P. (90s Britney Spears από τα lidl).

Σερβία: Η βελτιωμένη εκδοχή της φετινής Μολδαβίας. Στο όριο και η Σερβία, αν το σκίσει ερμηνευτικά, τότε θα περάσει αν και θα παλέψει σκληρά. 

Βέλγιο: Λογικά θα περάσει ή μάλλον αυτό πίστευα πριν από την πρόσφατη εκτέλεση (κυριολεκτικά λολ!) του κομματιού. Πιθανόν να πάθει Sennek. 

Γεωργία: R.I.P. (αν και ερμηνευτικά θα τα δώσει όλα επι σκηνής)

Αυστραλία: Νομίζω πως θα τα παει ανέλπιστα καλά στο κοινό (οι επιτροπές είναι δεδομένο ότι θα στηρίξουν). Επίσης dark horse για τοπ 10 τελικού. 

Ισλανδία: Οι επιτροπές θα τη θάψουν και θα της κοστίσει, αλλά θα εχε μεγάλη στήριξη από το κοινό παρά το ότι διχάζει. Θεωρώ πως πάει για τοπ 3 ημιτελικού και σίγουρα τοπ 10 τελικού. Δεν κερδίζει όμως, σε καμία περίπτωση. Δυσοίωνο κομμάτι στα ισλανδικά με μήνυμα hate will prevail? Τσου.

Εσθονία: R.I.P. Όχι τόσο λόγω τραγουδιού (αν και live ήταν κακό) όσο λόγω της θέσης του μεταξύ τόσων δυνατών συμμετοχών. Δε θα ξεχωρίσει. 

Πορτογαλία: Πολύ ιδιάζουσα η περίπτωση της Πορτογαλίας φέτος. Μου αρέσει παρά πολύ η studio εκδοχή και, ιδίως, ο τρόπος που μεταβαίνει μεταξύ τόσο διαφορετικών μουσικών στοιχείων κι επιρροών. Στο live, όμως, τα πράγματα είναι διαφορετικά. Όλο αυτό το extravagant στήσιμο είναι στο όριο του γελοίου. Αλλά και ο Conan φωνητικά δε με πείθει ιδιαίτερα. Ελπιζω να είναι αρκετά βελτιωμένο το αποτέλεσμα τον Μάιο. Θα περάσει, αλλά υπάρχουν αδυναμίες. Αν περάσει, βεβαίως, μπορεί να φτάσει και σε μια από τις χαμηλές θέσεις (7-10) του τοπ 10.

Ελλάδα: Εξαιρετική θέση ευτυχώς. Μετά το avant-garde τρίο της Αυστραλίας, Ισλανδίας και Πορτογαλίας, και το νερόβραστο ποπ της Εσθονιας, η Ντούσκα θα είναι μια όαση για το μέσο θεατή. Το κομμάτι έχει εξαιρετική παραγωγή και σοφιστικέ ύφος με αποτέλεσμα να πάμε - λογικά - πολύ καλά στις επιτροπές. Αν το στήσιμο δε μας απογοητεύσει - και δεδομένης της 16ης θέσης πιστεύω πως οι διοργανωτές έχουν πειστεί πως θα είναι ένα δυνατό οπτικοακουστικό αποτέλεσμα - τότε θεωρώ πως υπάρχει πιθανότητα να κερδίσουμε τον ημιτελικό. Εύχομαι να σκίσει η Κατερίνα στο Άμστερνταμ το Σάββατο και να ανεβεί κι άλλο στα στοιχήματα. 

Σαν Μαρίνο: say na na na...Λοιπόν, αυτό το πράμα είναι απίστευτα γελοίο, αλλά δεν παίρνει καθόλου στα σοβαρά τον εαυτό του, δεν επιδιώκει να "πουλήσει" κάτι άλλο απ'αυτό που είναι ούτε επιθυμεί να προκαλέσει. Και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο πιστεύω πως θα περάσει. Είναι ο ορισμός του guilty pleasure. Νορβηγία, eat your heart out! Υπάρχει, όμως, το ενδεχόμενο να έρθει τελευταίο στις επιτροπές και να μείνει τελικά εκτός. 

Προβλέψεις (πριν από τις πρόβες): Κύπρος, Ισλανδία, Ελλάδα, Αυστραλία, Σλοβενία, Πορτογαλία, Τσεχία, Σερβία, Σαν Μαρίνο, Πολωνία. Βέλγιο και Ουγγαρία μπορεί να τα καταφέρουν και να περάσουν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NoirJo στις Παρ Απρ 05, 2019 12:58 pm, 2 φορές συνολικά
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Παρ Απρ 05, 2019 8:36 am
Ξέχασες να σχολιάσες τη Μπελαρώσια !!! bounce
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Παρ Απρ 05, 2019 9:05 am
Masilnto έγραψε: Ξέχασες να σχολιάσες τη Μπελαρώσια !!! bounce
Fixed!  Razz green
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Παρ Απρ 05, 2019 1:08 pm
NoirJo έγραψε:
Masilnto έγραψε: Ξέχασες να σχολιάσες τη Μπελαρώσια !!! bounce
Fixed!  Razz green
χαχαχαχ! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης