The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

+16
Haris
liakleo
alexg
fertsod
Gianissos
bop-whop-a-lu
Jacko
space28
NoirJo
Elfo_Del_Infierno
jovla
Dia
merda2004
EvNickGR
lol3
Masilnto
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 454
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Κυρ Απρ 07, 2019 1:56 pm
1.Κυπρος. Παταει στα χναρια της περσινης επιτυχιας, ωστοσο δεν νομιζω οτι θα την επαναλαβει. Περναει ευκολα, αλλα 5 - 12 στον τελικο
2.Μαυροβουνιο. next
3.Φινλαδια. Αδιαφορο μεχρι θανατου. Μηδαμινες ελπιδες
4.Πολωνια. Θα ειναι πολυ καλες στο live, διατηρουν ελπιδες προκρισης, αν και φοβαμαι οτι οι επιτροπες το πολωνικο folk θα το χαντακωσουν
5.Σλοβενια. Το λατρευω και νομιζω οτι θα το δω στον τελικο, μεγαλο ερωτηματικο τι θα κανει εκει
6.Τσεχια. Νεανικο και χαριτωμενια. Νομιζω θα τα καταφερει
7.Ουγγαρια. Μ αρεσει πολυ, αν και ειμαι απο τους ελαχιστους που το προτιμω απο αυτο του 2017, νομιζω θα το δουμε τελικο
8.Λευκορωσια. Καμια τυχη
9.Σερβια. Με μια εξαιρετικη ερμηνεια μπορει κ να τα καταφερει
10.Βελγιο. Ενδιαφερον κομματι με καλυτερα κουπλε παρα ρεφρεν. ολα θα κριθουν απο το live και εκει μπορει να εχει προβλημα
11.Γεωργια. Καμια τυχη
12.Αυστραλια. Οι επιτροπες μπορει να κανουν και παλι το θαυμα τους. Ειχαν τους electric fields και τους αγνοησαν. καλα να παθουν
13.Ισλανδια. Μεγαλο ερωτηματικο οι επιτροπες εδω και λεπτες οι ισορροπιες μεταξυ εναλλακτικου και γραφικου. ολα εξαρτωνται απο το πως θα το χειριστουν. ωστοσο μ αρεσει
14.Εσθονια. Τυπικο ποπ σουηδικης αισθητικης κομματι. μεχρι εκει
15.Πορτογαλια. Δηθενια χωρις προηγουμενο. Αχταρμας
16.Ελλαδα. Ολα θα κριθουν στο live. το τραγουδι και η τραγουδιστρια εχουν προοπτικη. νομιζω το μεγαλυτερο gimmick φετος για εμας ειναι η φωνη της Ντουσκα. περιμενω τις προβες. αν ολα πανε αψογα εχει προοπτικες πενταδας.
17.Σαν Μαρινο. τρολ γιουροβιζιονικη συμμετοχη που η τελευταια θεση στη σειρα εμφανισης του δινει καποιες μικρες ελπιδες

Συμπερασματικα, νομιζω οτι περνανε Κυπρος, Σλοβενια, Ουγγαρια, Σερβια, Αυστραλια, Ισλανδια, Ελλαδα, Βελγιο, Τσεχια και ως 10η θεση μεταξυ Πολωνιας και Πορτογαλιας με outsider την Εσθονια
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Απρ 30, 2019 5:21 pm
Πρόβλεψη πριν από τις πρόβες 
1)Κύπρος 
Θα περάσει θεωρώ σίγουρα τώρα το πόσο ψηλά θα πάει στον τελικο θα δείξει 
Για μένα είναι φαβορί για την νίκη στον ημιτελικό.
Είναι η μόνη που σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι τοπ5 και στις επιτροπές και στο κοινό 

2) Μαυροβούνιο
See you again next year

3)Φιλανδία 
Αδιάφορο 
Αν περάσει θα είναι επειδή ο ημιτελικός είναι γενικά ανοιχτός και δεν υπάρχουν πολλά σιγουρακια
Ποντάρω στο να μην περάσει 

4)Πολωνία
 Εμένα προσωπικά μου αρέσει 
Τώρα στο τι θα κάνει ..ποιος ξέρει 
Bordeline 

5)Σλοβενία 
Εύχομαι να περάσει
Παρόλο αυτά θα μπορούσε να είναι και shocking NQ
Bordeline 
Θεωρώ όμως θα καταφέρει 

6)Τσεχία 
Για μένα dark horse 
Αν μιλάγαμε για άλλη χώρα με άλλη δυναμική θα το είχα σίγουρακι
Τώρα κρατάω καλαθάκι 

7)Ουγγαρια
Αν οι επιτροπές δεν εκτίμησαν την προηγούμενη φορά που πήγε εδώ είναι λίγο πιο σκούρα τα πράγματα
Γενικότερα δε καταλαβαίνω γιατί πλέον τα εθνικά δεν τραβάνε ..σε λίγα χρόνια όλα θα είναι ποπ κ μπαλάντες 
Επειδή ο ημιτελικός είναι ανοιχτός ..έχει ελπίδες βέβαια δεν είναι ξεγραμενο 

8 )Λευκορωσια
Χμ ..Ποπακι πιασαρικο βγαλμένο από τα 00s
Δεν νομίζω να τα καταφέρει 

9)Σερβία 
Εμένα αδιάφορο μου φαίνεται..μου θυμίζει σκηνικό Μαρίας Έλενας Κυριάκου 
Ίσως να καταφέρει λόγω δυναμικής της χώρας αλλά και πάλι 
Bordeline

10)Βέλγιο
Πιστεύω θα τα καταφέρει 
Αν και το ρεφραιν είναι λίγο αδύναμο είναι σύγχρονο άκουσμα κ καλή παραγωγή 

11)Γεωργία 
Νο

12)Αυστραλία 
Πρώτη φορά νιώθω κινδυνεύει να μείνει εκτός 
Αν ήταν άλλη χώρα θα το είχα σίγουρα εκτός ..
Τώρα λόγω χώρας λογικά θα περάσει

13)Ισλανδία
Θεωρώ θα σκίσει στο tv αλλά οι επιτροπες θα το σκοτώσουν 
Θα περάσει όμως 

14) Εσθονία 
Οκ τυπικό ποπακι της εποχής 
Θα περάσει θεωρώ αλλά δεν θα μου κάνει κ εντύπωση αν δεν περάσει 
Στον τελικό πάντως δε νομιζω να κάνει κάτι 

15) Πορτογαλία 
Shocking NQ? 
Ίσως 
Θεωρώ η αντίδραση του κόσμου θα είναι λίγο wtf?όταν το πρώτοδουν
Μόνο αν τσιμπήσουν λίγο οι επιτροπές το βλέπω να περναει 
Βέβαια υπάρχουν πολλά αδιάφορα τραγούδια στον ημιτελικό ίσως καταφέρει να πιάσει θέση από 7-10 

16)Ελλάδα 
Πρέπει να προσπαθήσουν πολύ για να μην περάσει 
Κατα τ αλλά μας θεωρώ σίγουρακι για πρόκριση 
Τώρα αν μπορει να νικήσει τον ημιτελικό το θεωρώ δύσκολο ..δυσκολεύομαι να αποφασίσω τι θα γίνει με το tv φέτος όσο ποτε.Μπορω να φανταστώ τα καλύτερα αλλά μέχρι και να περάσουμε ως αδιάφορο σχετικά με το τραγούδι 

17)Σαν Μαρινο 
Εχει τις ελπιδες ρου
Δε το χω ξεγραμενο
Ότι πρέπει για να ανοίξει τον τελικό και να κάνει έναρξη αν περάσει
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 1:33 am
Τελικές προβλέψεις μου για τον α' ημιτελικό:

1. Αυστραλία

Υπερθέαμα, θα είναι μάλλον η πιο καλοδουλεμένη εμφάνιση της βραδιάς. Το τραγούδι είναι ρίσκο, δε ξέρω πόσο θα αρέσει σε επιτροπές και κοινό, αλλά το έχουν πλασάρει τόσο καλά που πιστεύω πως μπορεί να κερδίσει τον ημιτελικό. 

2. Ελλάδα

Μπορεί να είμαστε η consensus επιλογή κοινού και επιτροπής και να έρθουμε πρώτοι ακόμη κι αν δεν έρθουμε πρώτοι σε κανένα από τα δύο. Ίσως παραείναι θεατρική και art η σκηνική μας εμφάνιση για τα γούστα της Eurovision, αλλά το κομμάτι ειναι radio friendly (σίγουρα περισσότερο από Αυστραλία και Ισλανδία που είναι οι μεγάλοι αντίπαλοι) και πολύ λιγότερο divisive απο τις περισσότερες συμμετοχές. 

3. Ισλανδία

Με προβλημάτισε λίγο η Alesia Michelle η οποία τη θεωρούσε locked για την πρόκριση. Ανέφερε, όμως, απόψε πως βλέποντας το στο show ξεχωρίζει αλλά όχι απαραίτητα θετικά στο μέσο θεατή. Με αλλα λόγια θα έχει το κοινό του, αλλά μπορεί να μην παει τόσο καλά στο televote όσο πιστεύουμε και οι επιτροπές παίζει να το έχουν bottom 3/5. Προς το παρόν θεωρώ πως όσοι αγαπούν το κομμάτι θα το στηρίξουν φανατικά. Πιθανός νικητής του televote, αν και γενικά μου ειναι ευκολότερο να προβλέψω φέτος το νικητή του jury (Αυστραλία ή Ελλάδα) παρά του κοινού. 

4. Σερβία

Το ξέρω πως ειναι μια συνηθισμένη βαλκανική μπαλάντα, αλλά όπως και η Αλβανία πέρυσι, οι καλές φωνές δεν αδικούνται. Αυτό ισχύει και στην περίπτωση της Nevana την οποία θεωρώ αρκετα δυνατή για να μπει στο top 3 των επιτροπών. Στο κοινό πιο χλιαρά τα πράγματα, μάλλον κάπου στην 6η-8η θέση. 

5. Τσεχία

Χαρούμενο και ξεσηκωτικό κομμάτι, ωραία ενέργεια στη σκηνή, καλύπτει αρκετές από τις αδυναμίες του κομματιού. Θα προσεγγίσει το τοπ 3 στο κοινό, προς το παρόν πιστεύω πως εκεί θα χτυπήσει σίγουρα πεντάδα. 

6. Σλοβενία 

Δεν ειναι για όλους, αλλά όπως και με την περίπτωση της Ισλανδίας, ειναι ιδιαίτερη συμμετοχή που θα συσπειρώσει αρκετούς υποστηρικτές. Νομίζω θα τα παει αρκετα καλά και στις επιτροπές, ενδεχομένως μπει και τοπ 5 εκεί. 

7. Κύπρος

Πιστεύω πως θα μπει top 5 στο κοινό, ειναι πιασάρικο και accessible. Δεν ξέρω όμως πως θα τα παει στις επιτροπές. Χαμηλά στη δεκάδα μάλλον. Έχω απογοητευτεί με τη σκηνική εμφάνιση, την έλλειψη δυναμικής, το ενδυματολογικό κλπ...Δεν πιστεύω πως θα αποκλειστεί, όπως αναφέρθηκε εξασφαλίζει άνετα ένα minimum 48 πόντων απο Ελλάδα και Γεωργία, αλλά ανησυχώ. Ειδικά μετά τη δωδέκατη θέση στο αποψινό press poll.

8. Ουγγαρία 

Δεν είμαι πολύ σίγουρος για να είμαι ειλικρινής, αλλά ο έθνικ ήχος θα αρέσει στο κοινό αρκετά. Οι επιτροπές δε ξέρω πόσο θα το αγκαλιάσουν. Προς το παρόν λέω ναι. 

9. Πολωνία

Ρίσκο αυτή η συμμετοχή. Από τη μια ειναι red flag o ήχος για τις επιτροπές, από την άλλη δε νομίζω να αγνοήσουν τα πολύ καλά φωνητικά. Πιστεύω πως θα αρέσει αρκετα και στο κοινό. Οριακή περίπτωση. 

10. Γεωργία 

Το μεγαλύτερο μου ρίσκο στις προβλέψεις. Αναβάθμισαν σημαντικά το τραγούδι, δεν ξέρω όμως να βγαίνει πολύ "επιθετικό" και ενδεχομένως "εσωστρεφές" στο κοινό. Πολύ πολύ οριακή περίπτωση η Γεωργία, αλλά έχει κάτι επικό και συνάμα συναισθηματικά φορτισμένο η σκηνική παρουσία. Νομίζω πως θα περάσει...πολύ οριακά. 

11. Πορτογαλία

Αχ...δεν ξέρω. Οι επιτροπές ειναι πολύ απρόβλεπτες εδώ, μπορεί να το βάλουν ψηλά αλλα μπορεί και να το θάψουν. Στο κοινό θα βρει στήριξη όπως και η Ισλανδία, η Πολωνία, η Σλοβενία και όλες αυτές οι "ιδιαζουσες" συμμετοχές. Δεν ξέρω αν αρκεί. Γενικότερα αυτός ο ημιτελικός έχει τρομερό ενδιαφέρον, μπορεί ο δεύτερος να έχει πιο δυνατές συμμετοχές, ο πρώτος όμως ειναι ο πιο απρόβλεπτος. 

12. Λευκορωσία 

Μπορεί να κάνει την έκπληξη, ειδικά αν πολλά κοριτσάκια δουν τον ημιτελικό. Razz Είναι ξεσηκωτικό, η Zena έχει δυναμική (που δυστυχώς στερείται η Τάμτα αν και το στήσιμο της Κύπρου είναι μακράν πιο επαγγελματικό) και ίσως περάσει οριακά. Το τραγούδι βέβαια είναι τρισάθλιο και το staging προβλέψιμο και πρόχειρο, αλλά δεν την απορρίπτω τελείως ακόμη. 

13. Σαν Μαρίνο

Να δείτε που αυτός θα μπει δεκάδα στο κοινό. Αν είχε περισσότερη δυναμική και χαβαλέ στη σκηνή θα έμπαινε άνετα πεντάδα. Αλλά δεν το απογείωσαν. Στις επιτροπές, όμως, ξεκάθαρο bottom 3. Επομένως δύσκολα τα πράγματα

14. Βέλγιο

Bye. Με αυτό το νερόβραστο ρεφραίν, την έλλειψη εκφραστικότητας του Έλιοτ και το τελείως άκυρο staging, δε νομίζω πως έχει πολλές δυνατότητες. Επίσης διάβασα πως δεν ήταν καλός στη high note απόψε, επομένως δε ξέρω αν μπορεί να τον βοηθήσει πολύ η επιτροπή. 

15. Εσθονία

Άσε μας χρυσέ μου.

16. Φινλανδία

Ούτε θυμάμαι ποιο ειναι το τραγούδι.

17. Μαυροβούνιο

Καημενούλια...δεν έχουν χημεία στη σκηνη, το τραγούδι μάπα, το staging περασμένης εικοσαετίας...σίγουρη τελευταία θέση.
bop-whop-a-lu
bop-whop-a-lu
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 10:05 am
1. Κύπρος Οριακό αποκλεισμό ή πρόκριση 
2. Μαυροβούνιο Τελευταία θέση! 
3. Φινλανδία Τίποτα το ιδιαίτερο, αποκλεισμός. 
4. Πολωνία Μπορεί να πάρει πολλούς ψήφους λόγω του παραδοσιακού στιλ και των συγχρονισμένων φωνών τους. 
5. Σλοβενία Μαγευτικό και χαλαρωτικό τραγούδι, άνετη πρόκριση από επιτροπές ειδικά! 
6. Τσεχία Δροσερό και μοντέρνο τραγούδι, θα τα πάει καλά ιδιαίτερα στο κοινό. 
7. Ουγγαρία Προτιμώ το Origo, καλό... θα δείξει αν περάσει. 
8. Λευκορωσία Ξεσηκωτικό ποπ με μια πολύ καλή ερμηνεία και δυναμική στα οποία χάνει η Τάμτα, η σύγκριση θεωρώ είναι αναπόφευκτη. 
9. Σερβία Δεν ξέρω τι βρίσκουν στη συμμετοχή αλλά φαίνεται να περνάει. 
10. Βέλγιο Χλιαρά πράγματα, σκηνική παρουσία χωρίς νόημα. 
11. Γεωργία Καθαρά eurovision τραγούδι που παίζει να περάσει, για εμένα όχι! 
12. Αυστραλία Η καλή σκηνική παρουσία δεν ξεγράφει το κακό και άθλιο τραγούδι. Πρώτη στις επιτροπές γιατί είναι Αυστραλία. 
13. Ισλανδία Πρώτη στο κοινό και με διαφορά! Η πρόκριση είναι παιχνιδάκι. 
14. Εσθονία Οκ καλό, θα περάσει αλλά δεν θα κάνει και μεγάλη αίσθηση. Θεωρώ θα το αγαπήσουν οι επιτροπές. 
15. Πορτογαλία Φαίνεται να μην περνάει αλλά για εμένα είναι το μόνο τραγούδι με νόημα, που θέλει να πει κάτι. 
16. Ελλάδα Δεν θα νικήσει ούτε επιτροπές ούτε κοινό αλλά νομίζω ότι θα βγει 2η και στα δύο άρα συνολικά μπορεί να κερδίσει τον ημιτελικό. 
17. Σαν Μαρίνο Αποκλεισμός! Η μόνη πιθανότητα που έχει είναι επειδή εμφανίζεται τελευταίος.
Gianissos
Gianissos
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 10:59 am
Κύπρος ποτέ οριακή πρόκριση. Θα περάσει κ μάλιστα στη χειρότερη στο τοπ 5 του ημιτελικου
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 6:17 pm
Η τελευταία πρόβλεψη για σήμερα 
Για να δούμε πόσα θα πιάσουμε  Razz

Αυστραλία 
Ισλανδία 
Ελλάδα 
Σερβία 
Τσεχια
Κύπρος 
Σλοβενία 
Γεωργια
Ουγγαρια
Λευκορωσια
fertsod
fertsod
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 7:45 pm
Μια τελική πρόβλεψη και για μένα :
Σίγουρη πρόκριση 100% (θα πάθω σοκ αν μείνει κάποια εκτός) :
Ελλάδα
Αυστραλία
Κύπρος
Σερβία

Θα συμπληρώσουν την 10αδα :
Σλοβενία
Ισλανδία
Πολωνία
Ουγγαρία
Εσθονία
Γεωργία
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 8:10 pm
Καλή επιτυχία Ελλάδα !


1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 2717653341
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 10:05 pm
Καλη θεαση και καλη μας επιτυχια !!!
Gianissos
Gianissos
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 10:26 pm
Πολύ μου άρεσε η Κύπρος!
space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 454
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 11:27 pm
Μετα και τις εμφανισεις...
1.Κυπρος
2.Πολωνια
3.Ουγγαρια
4.Σερβια
5.Ισλανδια
6.Τσεχια
7.Αυστραλια
8.Ελλαδα (δεν ηταν καλη..κριμα!)
9.Γεωργια
10.Εσθονια
Gianissos
Gianissos
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 11:45 pm
Μια χαρα ήταν κ η Ελλάδα καλη
alexg
alexg
Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 11:45 pm
εγώ για να είμαι ειλικρινής έμεινα ικανοποιημένος από αυτό που είδα από την Ελλάδα αλλά γιατί αυτή η πτώση στα στοιχήματα? αντίθετα φαίνεται ότι η Ισλανδία και η Τσεχία ήταν οι κερδισμένοι της βραδιάς.
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 11:50 pm
Μια χαρά είμασταν, απλά νομίζω ότι γενικά υπήρχαν προβλήματα με τον ήχο σε πολλά κομμάτια.
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 11:52 pm
μωρε λετε το Σαν Μαρινο να περασει? Ελλαδα πολυ καλη , Στην αρχη λιγο αγχωμενη αλλα οκ.. Σερβια επισης καλη! Τσεχια ναι περναει....κυπρος Οκ...
Haris
Haris
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τρι Μάης 14, 2019 11:55 pm
Εγω νομιζω ηταν πολυ καλη και ολοσωστη.
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:02 am
Ήταν πάρα πολύ καλή η Κατερίνα. Στην αρχή λίγο αγχωμένη, αλλά οκ. Το high note πάρα πολύ καλό. 

Σε όλες τις συμμετοχές υπήρχαν προβλήματα με τον ήχο πάντως. Οι φωτισμοί όμως αρκετά καλύτεροι από τα rehearsal clips. 

Απογοητεύτηκα με την Πολωνία και τη Γεωργία. Πιστεύω πως δε θα περάσουν. 

Νιωθω πως θα υπάρχει ένα μεγάλο snub...αλλά δε ξερω ποιο θα ειναι.

Το Σαν Μαρίνο θα πάει πάρα πολυ καλα στο κοινό, αλλά δε νομιζω να αρκεί γιατι οι επιτροπές θα τον εχουν πολυ χαμηλά, ενδεχομένως και τελευταίο, ήταν άθλιος φωνητικά.
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:12 am
merda2004 έγραψε:μωρε λετε το Σαν Μαρινο να περασει? Ελλαδα πολυ καλη , Στην αρχη λιγο αγχωμενη αλλα οκ.. Σερβια επισης καλη! Τσεχια ναι περναει....κυπρος Οκ...


ahhaahah perase!!!!
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:14 am
Πω πω πω κουβα ολοι, Σαν Μαρινο,Λευκορωσια,Εστονια δεν περιμενα με τιποτα.Εμειναν εξω ονοματακια και η Ουγγαρια και η Πορτογαλια και Πολωνια,Βελγιο κτλ
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:16 am
Λευκορωσία ρε παιδιά? Λευκορωσία? Σαν Μαρίνο???? merda  εσύ φταις!!! Laughing Laughing
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:18 am
Πωπω, κανένα με έθνικ ήχο δεν κατάφερε να περασει. RIP Ουγγαρία και Πορτογαλία. Το περίμενα για Πολωνία και Γεωργία μετά την αποψινή εμφάνιση. 

Σαν Μαρίνο vs Γερμανία για την τελευταια θέση των επιτροπών στον τελικό. Μπράβο στον Σερχάτ όμως, πρεπει να ειχε μεγάλη στήριξη στο κοινό.
Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:19 am
Η Λευκορωσία ήταν καλύτερη από κάθε της φορά σήμερα, της άξιζε η πρόκριση, από τα γραφικά μέχρι την χορογραφία ήταν διασκεδαστική κατά την γνώμη μου.
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:21 am
Υπερισχυσαν τα joke entries,ο Αγιος Μαρινος ευνοηθηκε πολυ και απο το running order
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:22 am
Σοκαρίστηκα με πρόκριση Λευκορωσίας (άθλιο από όλες τις απόψεις), Σαν Μαρίνο (άφωνος), και Εσθονία (αδιάφορος).
Η Κύπρος ήταν καλή.
Το Μαυροβούνιο σχολική παράσταση, και μάλιστα κακή.
Φινλανδία αδιάφορη (βγήκε με τζιν !)
Πολωνία δυστυχώς ανεπαρκής. Νομίζω αυτο-καταστράφηκε.
Σλοβενία συγκινητική.
Τσεχία σύγχρονη.
Ουγγαρία σοκ για μένα που αποκλείστηκε.
Σερβία αναμενόμενο να περάσει.
Βέλγιο, χάρηκα που δεν πέρασε !
Γεωργία, υπερβολική ερμηνεία. 
Αυστραλία η πιο εντυπωσιακή σκηνική παρουσία.
Ισλανδία, συνεχίζω να τη θεωρώ "φορτωμένη" συμμετοχή.
Πορτογαλία, δεν μπορώ να πω ότι στενοχωρήθηκα.
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (Σχολιασμός & Προβλέψεις)

Τετ Μάης 15, 2019 12:24 am
Για το Σαν Μαρίνο θα πω απλά πως όσοι το ψήφισαν πρέπει επειγόντως να λύσουν τα daddy issues τους.


Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης