Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 303
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 39
ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Πρόβες - Σελίδα 26 Empty Απ: Πρόβες

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 12:56 pm
lol3 έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Libertus έγραψε:
lol3 έγραψε:Ε οχι τοσο hateful,τον Ινγκροσο αν τον πετυχαινα στον δρομο θα τον πλακωνα στα χαστουκια ετσι χωρις λογο

Πόσο συμφωνώ!  Twisted Evil Εντελώς Punchable πρόσωπο. Από αυτούς που τους βαράς και απλά τους λες "ξέρεις εσύ!" green
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Libertus
Libertus
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 4:19 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αγγου αγγουροβα... Τουρουρουτουτου... 

Με μια Ζενα θα ειχε απογειωθει αυτο. 

Μ αρεσει η εκρηξη χρωματων.

Desatar  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
JoVla
JoVla
Αριθμός μηνυμάτων : 244
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 4:25 pm
Διέρρευσαν ολόκληρα τα βίντεο???!!!! ΚΑΚΟ!!!! Ο Jon Ola Sand... κάπου τραβάει τα λίγα μαλλιά που έχει στο κεφάλι του...
Libertus
Libertus

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 4:27 pm

Μολντοβα.

Εχεινκαι ειδικο εφε που εξαφανιζεται η τραγουδιστρια. 2.27.

Ρε τι κανουν για κανα ψηφαλακι... 

Ταχυδακτυλουργιζιον

Desatar  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 169
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 26

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 5:06 pm
χα, ο συγκεκριμένος χρήστης εχει ανεβάσει όλες τις συμμετοχές του β’ ημιτελικού. Πρόβες - Σελίδα 26 71255287

Τράτζικ η σκηνοθεσία της Αλβανίας, εκείνο το πλάνο που πάει γύρω γύρω από τα φωνητικά...το φινάλε...και δεδομένου ότι στον α’ ημιτελικό απέρριψαν τόσο έθνικ ήχο, αρχίζω και αναθεωρώ για τις πιθανότητες πρόκρισης. Ό,τι κάνει η διασπορά...

Σουηδία όπως ακριβώς την περιμέναμε. Σκηνοθετικά αψεγάδιαστη.

Β. Μακεδονία, χμ, θα αρέσει στις επιτροπές περισσότερο απ’ότι η Αλβανία αλλά εξακολουθώ να εχω επιφυλάξεις όσον αφορά το οτι εμφανίζεται μετα την Ολλανδία (μπαλάντα απανωτά) και τη Ρωσία (σκηνικό με καθρέπτες). Καλή σκηνοθεσία πάντως.

Αυστρία...χμμμ. Θα αρέσει πολύ στις επιτροπές, αλλά στο κοινό πολύ δύσκολα τα πράγματα. Δεν τρελάθηκα με τη φωνή της Paenda εδώ, το έχει πει καλύτερα στο παρελθόν. 

Ρουμανία hahahaha. Νυχτερίδες, κίονες, pyros ανά 20’’, λουλούδια, καναπέδες, βαμπίρ. Με ενοχλούν οι κινήσεις που κάνει με το χέρι της. Το κομμάτι τελείως forgettable (επίσης γιατί στην αρχή προφερε το sunday σάνταϊ;!), δεν έχω ιδέα αν θα περάσει. 

Μάλτα...ugh. Το κομμάτι φρέσκο, τα χρώματα ομορφα. Αλλά...1) Η Michela ΔΕΝ το έχει. Δεν αναφέρομαι μονο στο οτι ειναι εμφανώς πολυ αγχωμένη μεχρι τέλους, αλλά απλά δε της ταιριάζει το στυλ. Η φυσιογνωμία της, όλα...είναι πολύ «ξένο» όλο αυτό πάνω της. 2) Περίμενα καλύτερη τηλεσκηνοθεσία από τη Μάλτα...πολλά περίεργα πλάνα και δεν αναδεικνύεται ιδιαίτερα. 

Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω μολις δω και τα υπόλοιπα. Πρόβες - Σελίδα 26 71255287
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 455
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 5:35 pm
Πολλες διαρροες παντως φετος,τα προηγουμενα χρονια δεν θυμαμαι να συνεβαινε τοσο πολυ
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 255
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 5:38 pm
Και η Ιρλανδία είναι cute τελικά το staging αλλά πολύ νευρική σε κάποια φάση έχασε τα λόγια της 
Επίσης γιατί την ντυσανε σαν 30αρα;
Libertus
Libertus

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 5:39 pm
Εμενα η Ιρλανδια μου θυμισε λιγο Αν Μαρι απο το 2012...χαχαχα

Jacko
Jacko

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 5:41 pm
Η Αυστρία θα περάσει μόνο αν είναι τύπου top3 στις επιτροπές στο κοινό θα φλοπαρει 
Πολύ σκοταδι ρε παιδί μου 

Η Σουηδία όντως αψεγάδιαστη σκηνοθετικά 
Μένει να δούμε πόσο θα αρέσει πλέον στο κοινό 

Η Αρμενία δύσκολο να περάσει 
Ίσως θα δει ξεχαστει μέχρι το τέλος
Jacko
Jacko

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 6:12 pm
Ρε παιδιά όλες οι εμφανίσεις στον 2ο ημιτελικό είναι σκοτεινές; Τι φάση ; Laughing

Αλβανία - Βόρεια Μακεδονία 

Η Αλβανία αν και σκηνοθετικά το ξεκίνησε καλά προς το τέλος το έχασε 
Η ίδια φωνάρα και τα φωνητικά επίσης 
Το καλύτερο έθνικ κομμάτι φέτος 
Αν δεν υπάρχει στον τελικό θα είναι κρίμα 

Βόρεια 
Απλά οκ ωραία ερμηνεία προσεγμένη εμφάνιση αλλά μέχρι εκεί 
Ίσως πάει καλύτερα στις επιτροπές η Βόρεια Μακεδονία και στο κοινό η Αλβανία
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 169
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 26

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 6:42 pm
Θεέ μου, να δείτε που θα περάσει η Δανία τελικά. Είναι τόσο inoffensive και θα βρίσκεται στη μέση των κατατάξεων των επιτροπών με αποτέλεσμα να χωθεί στο top 10 τους. 

Η Κροατία έχει το χειρότερο στήσιμο της χρονιάς, αν είναι δυνατόν. 

Η Λιθουανία σχετικά cute. Το τραγούδι απλά δεν τραβάει...και η παρουσία υπερβολικά λιτή για ένα τόσο αδιάφορο κομμάτι.

Πίστευα πως η Ιρλανδία θα μπορούσε να προκριθεί οριακά, αλλά πλέον είμαι σίγουρος πως δε θα τα καταφέρει. 

Η Μολδαβία χάλι μαύρο, αλλά τουλάχιστον πέτυχε κάτι! Δίνεις προσοχή στο sand art πίσω και ξεχνάς τελείως το παλιομοδίτικο τραγούδι. Βέβαια εκεί που την εξαφάνισαν ήλπισα πως θα τελειώσει το τραγούδι ένα λεπτό νωρίτερα αλλά δεν...

Η Ελβετία έχει πάρα πολύ καλή τηλεσκηνοθεσία, αν και υπερβολικά σκοτεινό βρε παιδί μου. Ξέρουμε με ποια αποστολή θα κάτσει η Σάσα το Σάββατο. Ο Luca αδικαιολόγητα λαχανιασμένος πριν καν ξεκινήσει να χορεύει. Φωνητικά αδύναμος και πολύ πολύ αγχωμένος ακόμη και στις κινήσεις του. Zena, θεά, μόνο εσύ βγήκε χαλαρή σε χορευτικό uptempo κομμάτι φέτος. Laughing

Το Αζερμπαιτζάν καλό αλλά ήμουν σε φάση...that's it? Δηλαδή οκ πέρα απο την καρδιά και το ολόγραμμα (το οποίο φεύγει τόσο απότομα σα να το ρουφάει ηλεκτρική σκούπα), τι άλλο; Πολύ hype για το τίποτα. Καλός αυτός όμως.

Δεν έχω να πω κάτι για την Ολλανδία πέραν του ότι θα πάθω σοκ αν δεν κερδίσει. Αυτό μόνο. Η πιο άρτια εμφάνιση. 

Η Λετονία δυστυχώς θα πάρει την τελευταία θέση στο κοινό. Κρίμα γιατί το βρίσκω πολύ χαλαρωτικό και όμορφο κομμάτι, αλλά έπρεπε να το είχαν σουλουπώσει σκηνικά, χρειαζόταν κάτι για να πείσει τους θεατές με short attention span ή εκείνους που απλά το βρίσκουν υποτονικό. 

Ηνωμένο Βασίλειο, πάτος. 

Γερμανία, μάχη για την τελευταία θέση με το Σαν Μαρίνο. Βασικά, το Σαν Μαρίνο θα πάρει λίγες ψήφους λόγω του ότι ειναι joke entry. Η Γερμανία ούτε αυτό δε θα καταφέρει...

Με ενοχλούν αρκετα πράγματα στο staging της Ιταλίας, όπως οι χορευτές, η μόνιμη ενόχληση/αγγαρεία στο πρόσωπο του Mahmood κλπ. αλλά το πακέτο ειναι αρκετά καλό και θεωρώ πως θα τα καταφέρει να μπει top 5 στον τελικό. Κλασικά, οι επιτροπές δε θα τον έχουν πολύ ψηλά (θέση 7-10) αλλά, όπως συνήθως, το κοινό θα στηρίξει δυνατά και ενδεχομένως μπει top 3 εκεί. 

Τέλος, η Ρωσία. Δεν ξέρω, βαρέθηκα. Ήταν αυτό που περίμενα. Επιτηδευμένο χωρίς να έχει κανένα ίχνος φρεσκάδας. Πολύ σκοτεινό, το τραγούδι δεν είναι radio-friendly (δεν ξέρω πόσο ψηλά θα το έχουν οι επιτροπές) και γενικά δεν με έπεισε. Λόγω συμμαχιών και televote θα ειναι δεκάδα, αλλά πιστεύω πως θα κινηθεί στις θέσεις 5-8.

Υ.Γ.
Ξέχασα να αναφέρω την Αρμενία. Και ειδα την πρόβα της τελευταία. Και στον ημιτελικό θα εμφανιστεί πρώτη. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 455
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Την / Το Πεμ Μάης 16, 2019 7:47 pm
Γιανουλα τρυπηθηκαμε ρει,βγηκαν ολα στην φορα τι θα δουμε το βραδυ;;;Εν ταχει αυτα που μου εκαναν εντυπωση:
Ρωσια:οντως λιγο ψυχοπλακωτικο σε πιανει λιγο η ψυχη σου με το συνεχες Screammmm,καλος περφομερ παντως ο Λαζαρεφ να τα λεμε ολα αλλα μιλαμε για μια συμμετοχη που η καθε κινηση ειναι τραβηγμενη απο τα αυτια με σκοπο να σε εντυπωσιασει,δεν λεω οτι εν μερει δεν το επιτυγχανει αλλα σιγουρα το ανεπιτηδευτο που ειναι ο κατωθι ειναι καλυτερο
Ολλανδια:just the winner και τελικα δενει η απλη σκηνικη προσεγγιση απλα ισως προς το τελος θα μπορουσε να σηκωθει λιγο απο αυτο το ευλογημενο πιανο αλλα μιλαμε για λεπτομερειες
Αζερ:ειπα και χθες οτι το περιβοητο εφε μαλλον ηταν φουσκα,γενικα καλο χωρις να τρελαθω,λιγο αινιγμα η πορεια του
Ελβετια:σκηνοθετικα καλυτερη δουλεια απο την Κυπρο τον περιμενα καπως καλυτερο τον Ελβετο παντως οχι τοσο φωνητικα,αλλα τουλαχιστον χορευτικα ελεγαν οτι ειναι απο τους καλυτερους χορευτες της ευρωπης αλλα δεν τον ειδα να μου μεταδιδει την ενεργεια που περιμενα,μπορω να τον δω  αυτον πιο ευκολα για τον ημιτελικο 3-4ο στο τ/β 6-7ο στις επιτροπες
Ρουμανια:τσαμπα τα εφε,πολυ υπερφορτωμενη συμμετοχη για ενα τοσο αδιαφορο τραγουδι
Δανια:αχου τα μωρε τα παιδακια τα χαρουμενα,πολυ γλυκαναλατο για τα γουστα μου αλλα κατι μου λεει οτι θα ειναι jury friendly
Αυστρια:καλη φωνη αλλα δεν για μενα
Αρμενια:το κομματι δεν ειναι κακο αλλα την καψανε που την βγαλανε μονη τους
Σουηδια:καλο gospel,ωραιες φωνες,συμπαθεις φυσιογνωμιες,σφιχτη τηλεσκηνοθεσια,ειναι η ΣΟΥΗΔΙΑ ολα αυτα συνηγορουν οτι θα ειναι runner up της Ολλανδιας στις επιτροπες οχι μονο στον ημιτελικο αλλα και στον τελικο και στο κοινο θα παει καλα αλλα οχι τοσο ψηλα(5-7 το κοβω)
Μαλτα:οντως η τραγουδιστρια δεν ηταν το καταλληλο φιτ για το κομματι αν και γλυκουλα και καλυτερη φωνη απο οσο την περιμενα,παντως συνεχιζει να μου προκαλει μεγαλυτερο κεφι απο Ελβετια-Κυπρο
Ιρλανδια:ωραιο σκηνικο στησανε,κεφατο και ταιριαστο αλλα το τραγουδι δεν και πολυ ασταθης η τραγουδιστρια
Ιταλια:περιμενα καλυτερα πραγματα σε ολους τους τομεις,οι ιταλοι μου φαινεται οτι ενω εχουν την καλυτερη πρωτη υλη απο ολες τις χωρες σαν να μην πολυθελουν να εξαντλησουν τις πιθανοτητες τους για νικη
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης