The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Μαρ 04, 2011 4:34 am
Θέμα αφιερωμένο στην Ελληνική συμμετοχή...

Ό,τι νέο, ό,τι ενδιαφέρον, κλπ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την peggy στις Δευ Μάης 09, 2011 12:09 am, 4 φορές συνολικά
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Μαρ 04, 2011 1:16 pm
Στην «Πρωινή Μελέτη» βρέθηκε ο Λούκας Γιώρκας, ο οποίος μίλησε για την εμφάνιση του στον ελληνικό τελικό της Eurovision.

«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος, ακόμα δεν έχω καταλάβει το τι έχει γίνει» είπε ο Λούκας Γιώρκας -ο οποίος έπειτα από την ψηφοφορία του κοινού και της κριτικής επιτροπής θα είναι αυτός που θα μας εκπροσωπήσει στη Γερμανία- και συμπλήρωσε: «Δεν έχω ακούσει όσα λέγονται, έχω πάρει μία συμβουλή από έναν πολύ δικό μου άνθρωπο την οποία ακολουθώ. Μου είπε λοιπόν για μία βδομάδα να μην ανοίξω την τηλεόραση και να μη διαβάσω στο Ίντερνετ τι λένε για μένα. Αισθάνθηκα πολύ όμορφα όσο ήμουν στη σκηνή και έδωσα όσα είχα στην ψυχή μου και αυτό μετράει νομίζω!».

Ο Λούκας μίλησε όμως και για τη σκηνική παρουσίαση του τραγουδιού στη Γερμανία: «Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην εταιρία μου αλλά και στους ανθρώπους οι οποίοι είναι πίσω από το τραγούδι μου. Υπόσχομαι πως στη Γερμανία θα παρουσιαστεί κάτι διαφορετικό και πως θα περαστεί 100% το μήνυμα του τραγουδιού».

Μίλησε όμως και για τα λάθη που έκανε στον ελληνικό τελικό: «Κατά τη διάρκεια της εμφάνισής μου έκανα λάθη και τα κατάλαβα εκείνη τη στιγμή. Ήμουν πολύ φορτισμένος, και έκανα κυρίως κάποια τονικά λάθη κατά κύριο λόγο αλλά αυτό πέρασε, ήταν η πρώτη κρυάδα που έπρεπε να περάσω για να φτάσω στη Eurovision!».




Το euro.forumgreek να το διαβάζεις!!!
Είναι πολύ θετικό που είδε τα λάθη του!!! Ελπίζω να είδαν και πόσο τραγική ήταν η παρουσίαση του τραγουδιού!!!
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Μαρ 04, 2011 5:19 pm
ΕΡΤ: Εντολή να αλλάξει το χορευτικό του Λούκα - Πόσο κόστισε ο ελληνικός τελικός

Tο κόστος του ελληνικού τελικού υπολογίζεται περί τις 50.000 ευρώ αρκετά χαμηλότερα σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια.
Ακόμη προσπαθούν να συνέλθουν από τον ορυμαγδό αρνητικών σχολίων και κριτικών που συγκέντρωσε ο Ελληνικός τελικός της Eurovision οι παροικούντες του ραδιομεγάρου της Αγίας Παρασκευής.

Όσοι βέβαια αντιλήφθηκαν τι ακριβώς έχει συμβεί καθώς αρκετοί από τους διοικούντες της Δημόσιας Τηλεόρασης δεν δείχνουν να έχουν κανένα σημείο επαφής με το project του πανευρωπαϊκού διαγωνισμού τραγουδιού.

Πάντως κάποιες πρώτες αποφάσεις ήδη πάρθηκαν. Δόθηκε εντολή στον χορογράφο του Λούκα Γιώρκα Κωνσταντίνο Ρήγο να αλλάξει τελείως την χορογραφία και να επικεντρωθεί στο ζεϊμπέκικο και όχι στα hip hop στοιχεία που παρακολουθήσαμε στην βραδιά επιλογής του τραγουδιού. Εντολή που σύμφωνα με πληροφορίες του zappit έκαναν τον χορογράφο να δυσανασχετήσει και μάλιστα έντονα.

[newsit.gr]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Μαρ 04, 2011 10:13 pm
Ακούστηκε ότι γίνονται συζητήσεις για να αναλάβει ο Καπετανίδης την εμφάνιση του Λούκα στη Γερμανία!!! Ο Ρήγος δήλωσε ότι προς το παρόν δεν του ανακοινώθηκε κάτι τέτοιο και συνεχίζει κανονικά!! Ο Καπετανίδης απο την άλλη, όταν ρωτήθηκε δεν επιβεβαίωσε αλλά ούτε διέψευσε τις φήμες!!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Μαρ 04, 2011 10:29 pm
Nα αναλάβει ο Ευαγγελινός που έχει και εμπειρία ή ο Παπαϊωάνου! Very Happy
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Μαρ 04, 2011 11:59 pm
Mastiha έγραψε:Ακούστηκε ότι γίνονται συζητήσεις για να αναλάβει ο Καπετανίδης την εμφάνιση του Λούκα στη Γερμανία!!! Ο Ρήγος δήλωσε ότι προς το παρόν δεν του ανακοινώθηκε κάτι τέτοιο και συνεχίζει κανονικά!! Ο Καπετανίδης απο την άλλη, όταν ρωτήθηκε δεν επιβεβαίωσε αλλά ούτε διέψευσε τις φήμες!!!

Καλό νεο οτι θα αλλάξουν πράγματα!! Τελικά το σούσουρο κάνει και το καλό του!! Smile
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:19 am
Πάντως στο eurovision tv έχουμε πάνω 200 σχόλια καμία άλλη χώρα δεν είχε δεν έχει τόσα comments.....καλο αυτό,η φασαρία κάνει καλό στην eurovision!!! Very Happy
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:28 am
Master έγραψε:Πάντως στο eurovision tv έχουμε πάνω 200 σχόλια καμία άλλη χώρα δεν είχε δεν έχει τόσα comments.....καλο αυτό,η φασαρία κάνει καλό στην eurovision!!! Very Happy
Φτάνει να μην το παρακάνουμε γιατί κουράζει... Wink
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:34 am
peggy έγραψε:
Master έγραψε:Πάντως στο eurovision tv έχουμε πάνω 200 σχόλια καμία άλλη χώρα δεν είχε δεν έχει τόσα comments.....καλο αυτό,η φασαρία κάνει καλό στην eurovision!!! Very Happy
Φτάνει να μην το παρακάνουμε γιατί κουράζει... Wink

Μα ήδη υπάρχουν Ελληνες που βρίζουν μέσα στο eurovision tv την ελληνική συμμετοχή....πόσο ηλίθεια(συγνωμη για την έκφραση μου) άτομα μπορεί να είναι,,,δεν μπορουν να καταλάβουν ότι γελάνε οι ξένοι με όλα αυτα???
avatar
????????
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:41 am
Master έγραψε:Πάντως στο eurovision tv έχουμε πάνω 200 σχόλια καμία άλλη χώρα δεν είχε δεν έχει τόσα comments.....καλο αυτό,η φασαρία κάνει καλό στην eurovision!!! Very Happy


αφου τα μισα τα εχει γραψει μια μ@λ@κο με το username "mariakat"
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:45 am
fanis1972 έγραψε:
Master έγραψε:Πάντως στο eurovision tv έχουμε πάνω 200 σχόλια καμία άλλη χώρα δεν είχε δεν έχει τόσα comments.....καλο αυτό,η φασαρία κάνει καλό στην eurovision!!! Very Happy


αφου τα μισα τα εχει γραψει μια μ@λ@κο με το username "mariakat"

τι κατίνα! νομίζω ότι έχω δει αυτό το username στο video του Λούκα στο youtube!! Suspect

get a life θα έλεγα σε τέτοια άτομα...
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:48 am
Και σε άλλα σαιτ όπως το esctoday το 80% από τα σχόλια είναι από φαν της Νίκης που ξεκατινιάζονται και βρίζονται με τους υπόλοιπους... Δεν είναι δείκτεις τα σχόλια των φαν ποτέ!!! Smile
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:54 am
Mr Curiosity έγραψε:
fanis1972 έγραψε:
Master έγραψε:Πάντως στο eurovision tv έχουμε πάνω 200 σχόλια καμία άλλη χώρα δεν είχε δεν έχει τόσα comments.....καλο αυτό,η φασαρία κάνει καλό στην eurovision!!! Very Happy


αφου τα μισα τα εχει γραψει μια μ@λ@κο με το username "mariakat"

τι κατίνα! νομίζω ότι έχω δει αυτό το username στο video του Λούκα στο youtube!! Suspect

get a life θα έλεγα σε τέτοια άτομα...
ΑΥΤΟ ακριβώς εννοώ, ότι η υπερβολή "κουράζει"...

Θέλουν κάποιοι να ξεκατινιαστούν?
Ας έρθουν εδώ, να ξεκατινιαστούμε μεταξύ μας...
Πρέπει κάθε χρόνο να τσακωνόμαστε στα ξένα φόρουμ?

Και προς θεού, δε λέω κάποιος να μην έχει αντ'ιθετη άποψη...
Στον τρόπο και την επιμόνή είναι το θέμα...
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:56 am
peggy έγραψε:
Θέλουν κάποιοι να ξεκατινιαστούν?
Ας έρθουν εδώ, να ξεκατινιαστούμε μεταξύ μας...
Πρέπει κάθε χρόνο να τσακωνόμαστε στα ξένα φόρουμ?

τους περιμένουμε Twisted Evil

peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Τραγουδώντας Μητροπάνο & Κλείνοντας με το ... κεφάλι ψηλά!

Σαβ Μαρ 05, 2011 4:02 am
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 11:47 am
O Λούκας είπε σε συνέντευξη ότι
1)Ξεκινάνε τα γυρίσματα του βίντεο κλιπ
2)Στον εαυτό του την βραδιά του τελικού θα έβαζε 5.
avatar
????????
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 11:59 am
Masilnto έγραψε:O Λούκας είπε σε συνέντευξη ότι
1)Ξεκινάνε τα γυρίσματα του βίντεο κλιπ
2)Στον εαυτό του την βραδιά του τελικού θα έβαζε 5.


Αυτη η μετριοφροσυνη, τοσο ψευτικη..

και αν εβαζε στον εαυτο του 5, στα κοκκινα χαλια τι θα εβαζε δηλαδη. -4?
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:05 pm
Εννοούσε τραγουδιστικά,δεν απέδωσε αυτό που μπορούσε.
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:25 pm
fanis1972 έγραψε:
Masilnto έγραψε:O Λούκας είπε σε συνέντευξη ότι
1)Ξεκινάνε τα γυρίσματα του βίντεο κλιπ
2)Στον εαυτό του την βραδιά του τελικού θα έβαζε 5.


Αυτη η μετριοφροσυνη, τοσο ψευτικη..

και αν εβαζε στον εαυτο του 5, στα κοκκινα χαλια τι θα εβαζε δηλαδη. -4?

και μετα απορεις που οταν καποιος συμφωνει μαζι σου σταυροκοπιεται πρωτα.
Δεν μπορεις να ξεχωρισεις το αυθεντικο απο το ψευτικο
avatar
????????
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 12:57 pm
sonia10 έγραψε:
fanis1972 έγραψε:
Masilnto έγραψε:O Λούκας είπε σε συνέντευξη ότι
1)Ξεκινάνε τα γυρίσματα του βίντεο κλιπ
2)Στον εαυτό του την βραδιά του τελικού θα έβαζε 5.


Αυτη η μετριοφροσυνη, τοσο ψευτικη..

και αν εβαζε στον εαυτο του 5, στα κοκκινα χαλια τι θα εβαζε δηλαδη. -4?

και μετα απορεις που οταν καποιος συμφωνει μαζι σου σταυροκοπιεται πρωτα.
Δεν μπορεις να ξεχωρισεις το αυθεντικο απο το ψευτικο



φυσικα και δεν απεδωσε αυτο που μπορουσε. οταν ομως ελεγα οτι γκαριζε με λεγατε υπερβολικο.
αρα συμφωνει ο Λουκας μαζι μου οτι το τραγουδι αξιζε το πολυ 5, αρα κατω απο την βαση.

και sonia μου ευχαριστω, αλλα χαιρομαι οταν οπαδοι του συγκεκριμενου τραγουδιου δεν συμφωνουν μαζι μου.
τα μπουζουκια να παραμεινουν στην ιερα οδο. αυτο ελεγα παντα και αυτο θα λεω..

Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 1:00 pm
Masilnto έγραψε:O Λούκας είπε σε συνέντευξη ότι
1)Ξεκινάνε τα γυρίσματα του βίντεο κλιπ

Πάλι καλά!!! Θα στείλουμε βιντεοκλίπ!!! Very Happy Cool

Γιατί αν περιμέναμε από την ΕΡΤ!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 1:46 pm
Εγώ άκουσα μπουζούκι και στο Μέγαρο Μουσικής και ήταν πολύ ωραία!!! Το μπουζούκι ανήκει παντού!!! GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Grinning-smiley-9515
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 1:57 pm
fanis1972 έγραψε:
sonia10 έγραψε:
fanis1972 έγραψε:
Masilnto έγραψε:O Λούκας είπε σε συνέντευξη ότι
1)Ξεκινάνε τα γυρίσματα του βίντεο κλιπ
2)Στον εαυτό του την βραδιά του τελικού θα έβαζε 5.


Αυτη η μετριοφροσυνη, τοσο ψευτικη..

και αν εβαζε στον εαυτο του 5, στα κοκκινα χαλια τι θα εβαζε δηλαδη. -4?

και μετα απορεις που οταν καποιος συμφωνει μαζι σου σταυροκοπιεται πρωτα.
Δεν μπορεις να ξεχωρισεις το αυθεντικο απο το ψευτικο



φυσικα και δεν απεδωσε αυτο που μπορουσε. οταν ομως ελεγα οτι γκαριζε με λεγατε υπερβολικο.
αρα συμφωνει ο Λουκας μαζι μου οτι το τραγουδι αξιζε το πολυ 5, αρα κατω απο την βαση.

και sonia μου ευχαριστω, αλλα χαιρομαι οταν οπαδοι του συγκεκριμενου τραγουδιου δεν συμφωνουν μαζι μου.
τα μπουζουκια να παραμεινουν στην ιερα οδο. αυτο ελεγα παντα και αυτο θα λεω..


Δηλαδη μπορεις να τρελλανεις κοσμο δεν το συζητω.
Ο Λουκας δεν συμφωνησε μαζι σου οτι το τραγουδι του ειναι για 5 ειπε οτι η αποδοση του αξιζε για 5.
Μην τα γραφεις οπως θελεις. bounce
Οσο για τα μπουζουκια και τα ζεμπεκικα τα προτιμω απο τα δηθεν αλλα ποιοτικα.
Δεν ειναι ολα ιδια.
Ευτυχως που το ζεμπεκιο της Ευδοξιας δεν περιοριστηκε στην
Ιερα οδο. bounce bounce
avatar
????????
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 2:09 pm
[quote="sonia10"][quote="fanis1972"][quote="sonia10"]
fanis1972 έγραψε:
Masilnto έγραψε:

Δηλαδη μπορεις να τρελλανεις κοσμο δεν το συζητω.
Ο Λουκας δεν συμφωνησε μαζι σου οτι το τραγουδι του ειναι για 5 ειπε οτι η αποδοση του αξιζε για 5.
Μην τα γραφεις οπως θελεις. bounce
Οσο για τα μπουζουκια και τα ζεμπεκικα τα προτιμω απο τα δηθεν αλλα ποιοτικα.
Δεν ειναι ολα ιδια.
Ευτυχως που το ζεμπεκιο της Ευδοξιας δεν περιοριστηκε στην
Ιερα οδο. bounce bounce


αυτο το ΔΗΘΕΝ ποιοτικα εχει πολυ πλακα.
οσοι το γραφουν μιλαν για ψευτο-κουλτουρα κλπ. σαν να μην υπαρχει πραγματικη κουλτουρα ή πραγματικη πόιότητα. λενε δηλαδη ναι προτιμω το σκυλε απο την ψευτο-κουλτουρα.. αληθινη κουλτουρα δεν υπαρχει γι αυτους? ή πιστευουν οτι ολοι οσοι ακουνε κατι διαφορετικο,βλεπουν κατι διαφορετικο, διαβαζουν κατι διαφορετικο απο τοην μαζα, ειναι κατα βαση ψευτικοι, δεν το κανουν γιατι τους αρεσει αλλα μονο και μονο γιατι θελουν ταχα ταχα να πουν οτι τους αρεσει.

το ζειμπεκικο της Ευδοξιας ειναι το αλλοθι οσων ακουν σκυλαδικα, το τσαμπουνανε σε καθε παρομοια συζητηση και νομιζουν οτι ειπαν κανενα σοβαρο επιχειρημα.

ειναι ακριβως σαν "το νησι" στο Mega. το αλλοθι της κουτσομπολας Λαμπιρη οτι βλεπει και κατι ποιοτικο ταχα ταχα.

η αλλη πηγε μεγαρο για να ακουσει μπουζουκι?
ε συγνωμη αλλα τις decadence παραστασεις του μεγαρου διαλεξες βρε φιλεναδα? Very Happy Very Happy

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Μαρ 05, 2011 2:15 pm
Φανη αποτι καταλαβαίνω ο ηχος του μπουζουκιου ειναι κατι που στα δικα σου αυτια είναι αποκρουστικός.
Και το σέβομαι αυτό.
Αλλά υπάρχουν καλά λαϊκά τραγούδια και "σκυλάδικα" τραγούδια.
Υπάρχουν καλά ροκ τραγούδια και εμετικά ροκ τραγούδια.
Υπάρχουν συγκλονιστικά ποιοτικά τραγούδια και άνοστα,νερόβραστα πράγματα που πλασάρονται ως πχιοτικά.
Δηλ,με λίγα λόγια,δεν είναι όλα τόσο στερεότυπα και τετραγωνισμένα.
Πέρυσι απότι θυμαμαι,είχες ψηφίσει το τραγούδι του Αλκαίου μεσα στο τοπ10 σου από την eurovision.
Και δεν νομιζω οτι το εκανες απο φιλοπατρία,αλλά προφανως σου άρεσε.
Για μένα εκείνο ήταν σκυλάδικο και προσβολή της αισθητικής μου.
Οπότε,τα πράγματα στην μουσική είναι κάπως υποκειμενικά,ακόμη και μέσα σε εμάς τους ίδιους.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης