The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:53 pm
peggy έγραψε:....
Το θέμα είναι πως είναι πολύ έντονη η "πλύση εγκεφάλου" και δε μας βλέπω να τους γλυτώνουμε...
Δε ξέρω τι συμβαίνει και ποιον εξυπηρετεί όλο αυτό! Ομαδική παράκρουση? Τι κονέ έχει ο Μόστρας?

Αλλά από την άλλη σκέφτομαι το 2011 την καμπάνια του Σταρ υπέρ του αλησμόνητου άσματος "Χαμογέλα"Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Toothless-toothless-tooth-teeth-smiley-emoticon-000666-medium, και τα περσινά με την Dora green και ελπίζω!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 5:06 pm
Tο ότι η Εurovision είναι επικερδές πρόγραμμα για την ΕΡΤ δεν αναιρεί ότι βαραίνει τον Έλληνα φορολογούμενο...Έχει πάρει κανείς επιστροφή φόρου λόγω κερδών της Eurovision;;;; Μη λέμε ότι θέλουμε..Και μένα μου αρέσει η Εurovision και θέλω να συνεχίσουμε να συμμετέχουμε εδώ χαλάνε λεφτα σε άλλα κι άλλα εδώ τουλάχιστον γίνεται και μια διαφήμιση τουριστική και είναι πολύ ωραίο να εκπροσωπείται η χώρα σε ένα διαγωνισμό τραγουδιού..
Αλλά το οικονομικό κέρδος που έχει η ΕΡΤ από τη διαφήμιση που πέφτει και από τους χορηγούς ΦΥΣΙΚΑ δεν το επιστρέφει στο κράτος το ροκανίζουν κανονικά όπως όλα οι εκάστοτε ιθύνοντες...http://www.zougla.gr/greece/article/metropolis-prokliseon-me-paratragouda Όχι ότι οι ιδιώτες φέρονται καλύτερα ..Πολύ ωραίος αυτός του Mad άφησε απλήρωτο πόσο κόσμο αλλά εριξε χοντρό χρήμα για να κάνει λουξ τελικό λες και διοργανώνει όλη τη γιουροβίζιον...Ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να είμαι μέσα να παρακολουθήσω τη βραδιά ή να είμαι εξω με αυτούς που διαμαρτύρονται ...
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 5:17 pm
Μαρία Κατ έγραψε:..Πολύ ωραίος αυτός του Mad άφησε απλήρωτο πόσο κόσμο αλλά εριξε χοντρό χρήμα για να κάνει λουξ τελικό λες και διοργανώνει όλη τη γιουροβίζιον...Ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να είμαι μέσα να παρακολουθήσω τη βραδιά ή να είμαι εξω με αυτούς που διαμαρτύρονται ...
Mαρία το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που λες,
αλλά σκέφτηκα επίσης ότι εξασφάλισε 8-9 χορηγούς (αναγράφονται όλοι και στα εισιτήρια),
οπότε αυτοί είναι που μοιράζονται τα έξοδα,αλλιώς δεν θα ήταν και χορηγοί..
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 5:42 pm
Mετά και την σημερινή κλήρωση,
η πρόβλεψή μου για τη σειρά κατάταξης έχει ως εξης=>
1)Koza Mostra ft Αγάθωνας
2)Αγγελική Ηλιάδη
3)Alex Leon ft Giorgina
4)Θωμαή Απέργη
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 5:50 pm
Masilnto έγραψε:
Μαρία Κατ έγραψε:..Πολύ ωραίος αυτός του Mad άφησε απλήρωτο πόσο κόσμο αλλά εριξε χοντρό χρήμα για να κάνει λουξ τελικό λες και διοργανώνει όλη τη γιουροβίζιον...Ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να είμαι μέσα να παρακολουθήσω τη βραδιά ή να είμαι εξω με αυτούς που διαμαρτύρονται ...
Mαρία το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που λες,
αλλά σκέφτηκα επίσης ότι εξασφάλισε 8-9 χορηγούς (αναγράφονται όλοι και στα εισιτήρια),
οπότε αυτοί είναι που μοιράζονται τα έξοδα,αλλιώς δεν θα ήταν και χορηγοί..

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν κι άλλοι χορηγοί αλλά και αυτοί ήθελα να ξερα πως αισθάνονται να συνεργάζονται με κάποιον που άφησε τόσο κόσμο στον δρόμο και ούτε καν είχε την τσίπα να τους αποζημιώσει..Για μένα καλά κάνει ο κόσμος και διαμαρτύρεται..Βαρέθηκα να ακούω πως μας νοιάζει μην χαλάσει η εικόνα μας... όπως τις προάλλες με τα τρόφιμα που μοίραζαν οι αγρότες στον κόσμο..και λέγανε δεν είναι ωραίο να φαίνεται στους ξένους ότι πεινάμε.. Ο καθωσπρεπισμός και η ξενομανία μας μάρανε... Δηθένια σε όλο το μεγαλείο και φοβούνται μερικοί ότι θα γίνουμε ρεζίλι με τους κόζα μόστρα και θα μας πούνε ότι είμαστε στον κόσμο μας ...Νηφάλιος αυτή τη χώρα δεν την αντέχεις..Για μένα είναι άμυνα στη μιζέρια μας η τρέλα...Προσωπικά θα μ'αρεσε να μπουκάρει ο κόσμος πάνω στη σκηνή γιατί αυτά είναι τα πραγματικά ρεζιλίκια ότι χεστήκαμε για τον διπλανό μας.....
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 6:01 pm
itunes GR
#10 One Last Kiss - Thomai Apergi
#20 Angel ft Giorgina - Alex Leon
#45 Alcohol Is Free - Koza Monstra & Agathonas Iakovidis

Ηλιάδη εκτός Top100 προς το παρόν
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 6:26 pm
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 6:30 pm
Καλά ο τίτλος είναι λίγο εκτός τόπου... What a Face
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 6:32 pm
Mastiha έγραψε:Καλά ο τίτλος είναι λίγο εκτός τόπου... What a Face
Ως συνήθως οι δημοσιογράφοι.. Wink
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 6:51 pm
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε:Καλά ο τίτλος είναι λίγο εκτός τόπου... What a Face
Ως συνήθως οι δημοσιογράφοι.. Wink

Νομίζω ότι πρέπει να τους αφιερώσει το «Τρίτη, Πέμπτη μακαρόνια» (ο πραγματικός τίτλος είναι άλλος Embarassed) ολόκληρο. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 1710716985
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 9:39 pm
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 9:48 pm
Ο Νίκος Γκάνος βρέθηκε στην εκπομπή του Γιώργου Σατσίδη και μίλησε για όλους και για όλα.

«Το τραγούδι της Ηλιάδη θα μπορούσε να έχει μπουζούκι να είναι πιο ελληνικό. Το έκαναν τούρκικο. Συμφωνώ με τον Λιάγκα! Δεν μας φτάνουν τα σήριαλ έχουμε και τραγούδια. Μου φάνηκε πράγματι πολύ τούρκικο και ανατολίτικο.»
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 9:55 pm
Mastiha έγραψε:Ο Νίκος Γκάνος βρέθηκε στην εκπομπή του Γιώργου Σατσίδη και μίλησε για όλους και για όλα....
Ποιος είναι ο Γκάνος? scratch
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 10:11 pm
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:Ο Νίκος Γκάνος βρέθηκε στην εκπομπή του Γιώργου Σατσίδη και μίλησε για όλους και για όλα....
Ποιος είναι ο Γκάνος? scratch
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 1317512368
https://www.youtube.com/watch?v=RtvM1hxDA1s
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 10:35 pm
Masilnto έγραψε:itunes GR
#10 One Last Kiss - Thomai Apergi
#20 Angel ft Giorgina - Alex Leon
#45 Alcohol Is Free - Koza Monstra & Agathonas Iakovidis

Ηλιάδη εκτός Top100 προς το παρόν

α κυκλοφόρησαν στο iTunes? Cool ωραία, θα κατεβάσω το Angel Cool
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 12:46 am
Mr. Curiosity έγραψε:
Masilnto έγραψε:itunes GR
#10 One Last Kiss - Thomai Apergi
#20 Angel ft Giorgina - Alex Leon
#45 Alcohol Is Free - Koza Monstra & Agathonas Iakovidis

Ηλιάδη εκτός Top100 προς το παρόν

α κυκλοφόρησαν στο iTunes? Cool ωραία, θα κατεβάσω το Angel Cool
Ναι και μάλιστα είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό,
σε τραγούδια του ελληνικού τελικού,πριν τον τελικό!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 12:53 am
Μαρία Κατ έγραψε:Tο ότι η Εurovision είναι επικερδές πρόγραμμα για την ΕΡΤ δεν αναιρεί ότι βαραίνει τον Έλληνα φορολογούμενο...Έχει πάρει κανείς επιστροφή φόρου λόγω κερδών της Eurovision;;;; Μη λέμε ότι θέλουμε..Και μένα μου αρέσει η Εurovision και θέλω να συνεχίσουμε να συμμετέχουμε εδώ χαλάνε λεφτα σε άλλα κι άλλα εδώ τουλάχιστον γίνεται και μια διαφήμιση τουριστική και είναι πολύ ωραίο να εκπροσωπείται η χώρα σε ένα διαγωνισμό τραγουδιού..
Αλλά το οικονομικό κέρδος που έχει η ΕΡΤ από τη διαφήμιση που πέφτει και από τους χορηγούς ΦΥΣΙΚΑ δεν το επιστρέφει στο κράτος το ροκανίζουν κανονικά όπως όλα οι εκάστοτε ιθύνοντες...http://www.zougla.gr/greece/article/metropolis-prokliseon-me-paratragouda Όχι ότι οι ιδιώτες φέρονται καλύτερα ..Πολύ ωραίος αυτός του Mad άφησε απλήρωτο πόσο κόσμο αλλά εριξε χοντρό χρήμα για να κάνει λουξ τελικό λες και διοργανώνει όλη τη γιουροβίζιον...Ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να είμαι μέσα να παρακολουθήσω τη βραδιά ή να είμαι εξω με αυτούς που διαμαρτύρονται ...

Το ΘΕΜΑ ΜΑΣ είναι ότι ο διαγωνισμός ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ μέσα την ΕΡΤ και κατ' επέκταση ΔΕΝ βαρύνει τον Έλληνα φορολογούμενο...

Το ΠΩΣ διαχειρίζεται το ΚΕΡΔΟΣ το κρατικό κανάλι είναι ένα ΆΛΛΟ θέμα, και ΔΕΝ έχει σχέση με τον διαγωνισμό...

Το σίγουρο είναι, πως όταν εγώ πληρώνω (βλέπω δεν βλέπω ΕΡΤ) το κρατικό κανάλι, ΑΥΤΟ το πρόγραμμα ΕΧΕΙ έσοδα (όπως έχουν έσοδα ΚΑΙ οι μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις), με αντίθεση κάτι "Στην υγεία μας" (και όχι μόνο) που έχουν ΜΟΝΟ υπέρογκο κόστος, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν ενοχλείται από αυτά!

peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 1:03 am
Masilnto έγραψε:
Μαρία Κατ έγραψε:..Πολύ ωραίος αυτός του Mad άφησε απλήρωτο πόσο κόσμο αλλά εριξε χοντρό χρήμα για να κάνει λουξ τελικό λες και διοργανώνει όλη τη γιουροβίζιον...Ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να είμαι μέσα να παρακολουθήσω τη βραδιά ή να είμαι εξω με αυτούς που διαμαρτύρονται ...
Mαρία το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που λες,
αλλά σκέφτηκα επίσης ότι εξασφάλισε 8-9 χορηγούς (αναγράφονται όλοι και στα εισιτήρια),
οπότε αυτοί είναι που μοιράζονται τα έξοδα,αλλιώς δεν θα ήταν και χορηγοί..

Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ΔΕΝ συμφωνώ με την τακτική "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ" (είτε το προσωπικό μου, είτε άλλες υποχρεώσεις - όπως για παράδειγμα εισητήρια, διόδια, εισφορές, φόρους κλπ), ΟΜΩΣ κάθε ΚΑΛΟΣ επιχειρηματίας γνωρίζει πως για να του αποδώσει ένα ΠΡΟΙΟΝ πρέπει να το ΠΡΟΩΘΗΣΕΙ και ΣΩΣΤΑ, να κάνει μία ΕΠΕΝΔΥΣΗ...

Οπότε απο τη στιγμή που πήρανε την απόφαση να "πάρουν πάνω τους" το διαγωνισμό, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνουν και κάνουν ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ τελικό...
Διαφορετικά θα πήγαιναν ΑΠΑΤΟΙ, όπως πήγε το προπέρσινο μνημόσυνο και η περσινή κονσερβοποιημένηξεφτύλα στο εμπορικό... (και δεν παρουσίαζε και η Δάφνη, να "πεταχτεί" να κάνει δυο ψώνια η γυναίκα! green )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την peggy στις Τετ Φεβ 13, 2013 1:12 am, 1 φορά
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 1:07 am
peggy έγραψε:(και δεν παρουσίαζε και η Δάφνη, να "πεταχτεί" να κάνει δυο ψώνια η γυναίκα! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 4111112379 )

Μπα σε καλό σου βρε Πέγγυ... που τη θυμήθηκες την μαυρόγατα;; Suspect

Πέρσι που αποφάσισε να βγει από το λαγούμι της και να κάνει σχολιάκια ξανακατσικωθήκαμε στο 17!!! Ξου, ξου, σιξ χάντρεντ εντ σιξτι σιξ!!!!!! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Os_superstition
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 1:15 am
Μαρία Κατ έγραψε:
Masilnto έγραψε:
Μαρία Κατ έγραψε:..Πολύ ωραίος αυτός του Mad άφησε απλήρωτο πόσο κόσμο αλλά εριξε χοντρό χρήμα για να κάνει λουξ τελικό λες και διοργανώνει όλη τη γιουροβίζιον...Ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να είμαι μέσα να παρακολουθήσω τη βραδιά ή να είμαι εξω με αυτούς που διαμαρτύρονται ...
Mαρία το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που λες,
αλλά σκέφτηκα επίσης ότι εξασφάλισε 8-9 χορηγούς (αναγράφονται όλοι και στα εισιτήρια),
οπότε αυτοί είναι που μοιράζονται τα έξοδα,αλλιώς δεν θα ήταν και χορηγοί..

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν κι άλλοι χορηγοί αλλά και αυτοί ήθελα να ξερα πως αισθάνονται να συνεργάζονται με κάποιον που άφησε τόσο κόσμο στον δρόμο και ούτε καν είχε την τσίπα να τους αποζημιώσει..Για μένα καλά κάνει ο κόσμος και διαμαρτύρεται..Βαρέθηκα να ακούω πως μας νοιάζει μην χαλάσει η εικόνα μας... όπως τις προάλλες με τα τρόφιμα που μοίραζαν οι αγρότες στον κόσμο..και λέγανε δεν είναι ωραίο να φαίνεται στους ξένους ότι πεινάμε.. Ο καθωσπρεπισμός και η ξενομανία μας μάρανε... Δηθένια σε όλο το μεγαλείο και φοβούνται μερικοί ότι θα γίνουμε ρεζίλι με τους κόζα μόστρα και θα μας πούνε ότι είμαστε στον κόσμο μας ...Νηφάλιος αυτή τη χώρα δεν την αντέχεις..Για μένα είναι άμυνα στη μιζέρια μας η τρέλα...Προσωπικά θα μ'αρεσε να μπουκάρει ο κόσμος πάνω στη σκηνή γιατί αυτά είναι τα πραγματικά ρεζιλίκια ότι χεστήκαμε για τον διπλανό μας.....

Με συγχωρείς Μαρία, ΑΛΛΑ νηφαλιότατα αντιμετωπίζω και παλεύω την κατάσταση, και έχω κλείσει ΕΝΑ χρόνο άνεργη, κι έχω αλλάξει ΑΡΔΗΝ τις συνήθειες και τη ζωή μου...

Την λογική του "μπουκάρουμε" όπου δε γουστάρουμε και τα γ@μ@με όλα ΔΕΝ μπορώ να την αντιληφθώ... Πρέπει να μπορούμε να διακρίνουμε ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ σε κάθε περίπτωση και ΟΧΙ να τα βάζουμε με τους ΠΑΝΤΕΣ και τα ΠΑΝΤΑ αδιάκριτα...

Και αν είναι να μην αντέχουμε νηφάλιοι αυτή τη χώρα, γιατί αλκοολ και όχι πρέζα? confused drunken
Έχει και πιο "δραστικά" αποτελέσματα... green green green
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 1:16 am
Gresk Einherjar έγραψε:
peggy έγραψε:(και δεν παρουσίαζε και η Δάφνη, να "πεταχτεί" να κάνει δυο ψώνια η γυναίκα! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 4111112379 )

Μπα σε καλό σου βρε Πέγγυ... που τη θυμήθηκες την μαυρόγατα;; Suspect

Πέρσι που αποφάσισε να βγει από το λαγούμι της και να κάνει σχολιάκια ξανακατσικωθήκαμε στο 17!!! Ξου, ξου, σιξ χάντρεντ εντ σιξτι σιξ!!!!!! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Os_superstition

Είδες για να είμαι "παλιά" ΤΙ θυμάμαι??? χα χα χα!!! Laughing Laughing Laughing
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 1:17 am
Ωχ Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 4111112379
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 2:19 pm


Μάστορα πιάσε δυο καραφάκια και μια ποικιλία...και που'σαι...γράφτα!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 3:40 pm
Μια φασαρία, θα επιμείνω, εφάμιλλη της Μολδαβίας 2011...

Ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο το Ελληνικό κοινό να βγάλει πρώτο στο τ/β του Εθνικού τελικού αυτό το τραγούδι, από την στιγμή που υπάρχουν άλλα τρία καλύτερα. Το πρόμο που γίνεται μπορώ να υποθέσω οτι είναι και αυτό που τους ενδιαφέρει, ίσως να το έχουν "εξαγοράσει" κιόλας τρόπον τινά... Wink

Συν του οτι το "ΆλκοΧο άλκοΧο αλκοΧο ιζ φρι" ακούγεται τόσο, μα τόσο παρακμιακό και γελοίο.... Suspect
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 10 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 5:15 pm
Για να πω την αλήθεια το βρήκα κάπως καλύτερο λάιβ... Embarassed
Ουσιαστικά αυτό το τραγούδι δεν έχει κουπλέ και ρεφρέν.... είναι ένα μοτίβο που επαναλμβάνεται αλλάζοντας απλά τόνο και αντί για ρεφρέν επαναλαμβάνεται 100 φορές η φράση «ΆλκοΧο άλκοΧο αλκοΧο ιζ φρι» κάτι που προσωπικά με κουράζει. Και ναι, στο τέλος αυτό που μένει είναι μια φασαρία... Εξακολουθεί να μη μου αρέσει. Neutral
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης