The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 12:19 pm
Masilnto έγραψε:Κοίταξε να δεις,οι έλληνες το χουμε λίγο αυτο (τις θεωρίες συνομωσίας)
είμαστε λαός της ίντριγκας,του παρασκηνίου!
Πιστευω πως αν ο Ριμπακ δεν κερδισε με αυτην την εξωφρενική διαφορά,
ήμασταν ικανοί να μιλήσουμε κι εκεί για τέτοια σενάρια! green

Συνομωσία ξε-συνομωσία, πρέπει να παραδεχτείς Masilnto οτι συνυπολογίζοντας τα πλασαρίσματα και τη δυναμική στην τελεβοτινγκ εποχή των big4, δεν πίστευε και κανείς οτι θα νικήσει big4 χώρα σύντομα στο διαγωνισμό, παρα μόνο με βοήθεια ίσως επιτροπής!!! Θα μου πεις αυτό δεν έγινε πέρσι, άρα δεν ήταν στημένο...;;;

Βόλευε όμως μια νίκη της μεγαλύτερης οικονομικής δύναμης στο διαγωνισμό για να τον διοργανώσει εν μέσω κρίσης; (εγώ δεν θα πω απλά βόλευε, ΕΠΙΒΑΛΛΟΤΑΝ) Wink

Γι'αυτό όσο και να λέμε οτι μπορεί και να άξιζε η νίκη της Λένα πέρσι, οτι ξεχώριζε κλπ (που εγώ ούτε οτι άξιζε πιστεύω, ούτε οτι ξεχώριζε, ούτε οτι ήταν χαριτωμένη και άλλα τέτοια) σκεφτόμενοι λίγο εμπορικά δεν είναι δύσκολο να καταλάβουμε οτι η Γερμανία ΠΡΟΩΘΗΘΗΚΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ με πλάγιους τρόπους, ωστε η ψυχολογία της μάζας να την βγάλει και νικητή... Δεν είναι θεωρία συνομωσίας, είναι η λειτουργία του σύγχρονου μάρκετινγκ, ας το πάρουμε απόφαση.... Γιατί εκτός από το προφανές μάρκετινγκ (παράδειγμα της Σαβούρας πέρσι) υπάρχει και η πιο ύπουλη και διακριτική πλύση εγκεφάλου.

Επίσης να ξεκαθαρίσω οτι εγω που πιστεύω όλα αυτά δεν έχω κάτι με τη Λένα ή τη Γερμανία, ούτε με το Ηνωμένο Βασίλειο που θα κερδίσει φέτος.... άντε να δώσω και μια μικρή πιθανότητα στη Γαλλία. Τεχνικές μάρκετινγκ τα περιτριγυρίζουν και αυτά...

Αν μάλιστα βγω σωστός και κερδίσει το ΗΒ φέτος (γιατί μετά το περσινό που δεν πίστευα με την καμία οτι θα κερδίσει η Γερμανία άλλαξα ρότα σκέψης - δεν σκεφτόμουν συνομωσιολογικά green) θα επιβεβαιωθώ και για πέρσι και για φέτος, οτι θα κερδίζει αυτός που θα μας πλασάρουν!!! green
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 1:26 pm
KostasGr έγραψε:
Αν μάλιστα βγω σωστός και κερδίσει το ΗΒ φέτος (γιατί μετά το περσινό που δεν πίστευα με την καμία οτι θα κερδίσει η Γερμανία άλλαξα ρότα σκέψης - δεν σκεφτόμουν συνομωσιολογικά green) θα επιβεβαιωθώ και για πέρσι και για φέτος, οτι θα κερδίζει αυτός που θα μας πλασάρουν!!! green

Sorry αλλά δεν θα επιβεβαιωθείς καθόλου! afro όπως έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα, το τραγούδι των Blue είναι ένα από τα καλύτερα φέτος οπότε φυσικά και αξίζει να κερδίσει.

Ωστόσο, γιατί πιστεύεις ότι "προωθείται" (σύμφωνα με τις θεωρίες συνωμοσίας Razz) το Ηνωμένο Βασίλειο και όχι η Γαλλία που μπορεί εύκολα να βρει πρώτη στις επιτροπές με μεγάλη διαφορά? Επιπλέον, το Η.Β. έχει Ολυμπιακούς Αγώνες του χρόνου, πιστεύεις ότι τους βολεύει να διοργανώσουν και την Eurovision? lol! μην σου πω πιο εύκολα το αζερμπαιτζαν θα διοργάνωνε την Eurovision green ακόμα απορώ γιατί έχετε την ιδέα πως το Η.Β. είναι μια χώρα που δεν έχει οικονομικά προβλήματα... ειδικά και με τους ολυμπιακούς αγώνες, το τελευταίο που θα ήθελαν είναι η Eurovision Laughing Η Ελβετία, η Αυστρία, η Ολλανδία, το Βέλγιο (και κάποιες άλλες χώρες) μπορούν άνετα να διοργανώσουν τον διαγωνισμό αλλά δεν βλέπω οι θεωρίες συνωμοσίας να ασχολούνται μαζί τους! Μήπως επειδή δεν έχουν δυνατά τραγούδια? Wink

Αυτές οι συνωμοσίες πάντα έχουν να κάνουν με χώρες από τις Big 4. Το 2009 έλεγαν πως ήταν στημένος ο διαγωνισμός για τον Andrew Lloyd-Webber που θα έβγαινε πρώτος στις επιτροπές, αλλιώς δεν θα έπαιρνε μέρος.. το ξεχάσατε? το Η.Β. ήταν 3ο στις επιτροπές πίσω από Ισλανδία και Νορβηγία!! Αν ήταν στημένες οι επιτροπές, θα έβγαινε πρώτος με μεγάλη διαφορά Wink

Και μπορεί να μην σου άρεσε η Λένα πέρσι (πολλοί Έλληνες τα είχαν με την Γερμανία γι'αυτό έλεγαν ότι ήταν στημένη η νίκη της πέρσι green ) αλλά πρέπει να σκεφτείς αντικειμενικά Wink εμένα δεν μου άρεσε καθόλου ο rybak αλλά αντικειμενικά ξεχώριζε από τις άλλες συμμετοχές και άρεσε πολύ το τραγούδι.
Οι Big 4 δεν τα πήγαιναν καλά στο televoting τα προηγούμενα χρόνια επειδή έστελναν βαρετές συμμετοχές με μέτριες έως κάκιστες εμφανίσεις! είχαν χάσει το ενδιαφέρον τους, ενώ από την άλλη οι ανατολικές χώρες έστελναν μοντέρνες συμμετοχές (δες Shady Lady) με φαντασμαγορικές εμφανίσεις.

Ααα και μπορείς να μου πεις γιατί οι θεωρίες συνομωσίας δεν μας λένε τον λόγο που η Σουηδία δεν έχει κερδίσει τα τελευταία χρόνια (είναι μια χώρα που μπορεί ΑΝΕΤΑ να διοργανώσει τον διαγωνισμό και το θέλει πάρα πολύ)

Να σου θυμίσω επίσης πως η Ουκρανία το 2005 διοργάνωσε τον διαγωνισμό μετά από πολλά προβλήματα, το ίδιο και η Λετονία το 2003 που έλεγαν ότι δεν θα διοργάνωνε τον διαγωνισμό! (αν και δεν υπήρχαν ημιτελικοί τότε), αλλά και η Σερβία το 2008. Άρα, Θα μπορούσε άνετα να κερδίσει μια ανατολική χώρα φέτος, αν το αξίζει βέβαια. H EBU θα την βοηθούσε να διοργανώσει τον διαγωνισμό, όπως έκανε και με τις χώρες που ανέφερα. Εξάλλου, δεν χρειάζεται όλες οι Eurovision να γίνονται σε τεράστια στάδια.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 1:46 pm
Aν κερδίσει το Ηνωμένο Βασίλειο θα πουμε "ηταν στημένο,το ξέραμε"
Αν κερδίσει η Γαλλία θα πουμε "μας την πάσαραν τα στοιχηματα ως μεγαλο φαβορι"
Αν κερδίσει η Σουηδία θα πουμε "της το χρώσταγαν από τον περυσινο αποκλεισμό"
Αν κερδίσει η Δανία θα πουμε "από τις λίγες χώρες που εχουν την οικονομική δυνατότητα"
Αν κερδίσει το Αζερμπαϊτζάν θα πούμε "είχε λυσσάξει τόσα χρόνια,και η ebu τους το δωσε"
Αν κερδίσει η Ιταλία θα πούμε "της το δωσε η ebu για να την καλοπιάσει,μην μας ξαναφυγει"
Aν κερδίσει κάποια που δεν περιμένουμε θα πουμε "το έκαναν για ξεκάρφωμα,να ρίξουν στάχτη στα μάτια"
κλπ κλπ κλπ
Είμαστε τόσο προβλέψιμοι οι έλληνες! green
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 7:47 pm
Μπορείτε να ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ, αλλά για την Γερμανία δεν με πείθετε και δεν υπάρχει και κανένας απολύτως λόγος για να σας πείσω εγώ για κάτι,άλλωστε αυτη είναι η Eurovision....η προσωπική μου άποψη άλλωστε δεν αλλάζει περί (ν)ίκης (με μικρό ν) της Γερμανίας πέρυσι...

Άποψη μου άλλωστε και οι απόψεις είναι για να λέγονται Very Happy

Με το ίδιο ακριβώς σκεπτικό φίλτατε Μr.Curiosity θα μπορούσα να σου πω και εγώ ότι το Κομμάτι της Αγγλίας είναι ένα απο τα πολλά(φετινά) αδιάφορα,άνοστα και χιλιοακουσμένα κομμάτια στον Διαγωνισμό....η άποψη λοιπόν ότι(η Αγγλία) είναι απο τα καλύτερα κομμάτια και ότι αξίζει να νικήσει φέτος είναι άποψη αποκλειστικά δική σου...και φυσικά δεν θα αλλάξω την άποψη μου για τους Blue και σε περίπτωση που νικήσουν...θέλω να καταλήξω ότι οι απόψεις είναι απόψεις και διαφέρουν,άλλοι πείθονται και άλλοι όχι...άλλωστε στην Τέχνη δεν υπάρχει ποτε αντικειμενικότητα...Εγω μπορεί να τρελλένομαι να βλέπω αρχαία Τραγωδία στην Επίδαυρο και κάποιος άλλος να σκιάζετε και μόνο που το λέω....

cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 8:16 pm
^^^
Παιδάκια? Ό,τι και να λέμε για τη περσινή νίκη της Γερμανίας είναι αβάσιμο.
Σας το λέει ένας άνθρωπος που ούτε τον ενθουσίασε, ούτε φυσικά τον χάλασε η πρωτιά της Λένας.
Και αυτό διότι η Γερμανία έσκισε στο televoting. οι 67 βαθμοί διαφορά δεν αφήνουν ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ περιθόριο για αμφισβητήσεις. Μάλιστα οι επιτροπές της έδωσαν τη πρωτιά, αλλά με ένα ισχνό προβάδισμα και μονάχα με 187 βαθμούς [πολύ λίγοι για 39 χώρες, έτσι δεν είναι?].
Και ότι και να λέμε για θεωρίες συνομοσίας, το televoting δεν αμφισβητείται...
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 10:34 pm
Master έγραψε:Μπορείτε να ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ, αλλά για την Γερμανία δεν με πείθετε και δεν υπάρχει και κανένας απολύτως λόγος για να σας πείσω εγώ για κάτι,άλλωστε αυτη είναι η Eurovision....η προσωπική μου άποψη άλλωστε δεν αλλάζει περί (ν)ίκης (με μικρό ν) της Γερμανίας πέρυσι...

Άποψη μου άλλωστε και οι απόψεις είναι για να λέγονται Very Happy

Με το ίδιο ακριβώς σκεπτικό φίλτατε Μr.Curiosity θα μπορούσα να σου πω και εγώ ότι το Κομμάτι της Αγγλίας είναι ένα απο τα πολλά(φετινά) αδιάφορα,άνοστα και χιλιοακουσμένα κομμάτια στον Διαγωνισμό....η άποψη λοιπόν ότι(η Αγγλία) είναι απο τα καλύτερα κομμάτια και ότι αξίζει να νικήσει φέτος είναι άποψη αποκλειστικά δική σου...και φυσικά δεν θα αλλάξω την άποψη μου για τους Blue και σε περίπτωση που νικήσουν...θέλω να καταλήξω ότι οι απόψεις είναι απόψεις και διαφέρουν,άλλοι πείθονται και άλλοι όχι...άλλωστε στην Τέχνη δεν υπάρχει ποτε αντικειμενικότητα...Εγω μπορεί να τρελλένομαι να βλέπω αρχαία Τραγωδία στην Επίδαυρο και κάποιος άλλος να σκιάζετε και μόνο που το λέω....


Κανείς δεν προσπαθεί να σε πείσει αγαπητέ Master! Όπως είπες, την άποψη μας λέμε Wink
Άλλωστε και εγώ έχω έρθει στην θέση σου, δλδ να λέω πως κάποια αποτελέσματα ήταν στημένα, αλλά μετά που το σκέφτομαι καλύτερα-και με καθαρό μυαλό- καταλαβαίνω πως απλά δεν έβλεπα αντικειμενικά το αποτέλεσμα πχ επειδή δεν μου άρεσε η τάδε χώρα ή ο τάδε τραγουδιστής και νόμιζα πως δεν έπρεπε να κερδίσει, έπρεπε ντε και καλά να υπάρχει μια συνωμοσία πίσω από το αποτέλεσμα! καλώς ή κακώς κάθε χρόνο σε κάποιους θα αρέσει (πολύ) ο νικητής/η νικήτρια της Eurovision και σε άλλους δεν θα αρέσει (καθόλου)! έτσι είναι η Eurovision!, έτσι είναι όλοι οι διαγωνισμοί για να είμαι ειλικρινής!!! αυτό δεν σημαίνει πως υπάρχει κάτι στημένο (κατα την γνώμη μου πάντα!). Αν έχεις στοιχεία, φυσικά και θα ήθελα να τα μοιραστείς μαζί μας.

Όσον αφορά το τραγούδι των Blue, προσπάθησα να είμαι αντικειμενικός όταν είπα ότι είναι από τα καλύτερα τραγούδια φέτος (δεν είμαι fan των Blue!). Εδώ λέγαμε πριν λίγους μήνες πως είναι η χειρότερη Eurovision με πολλά σκουπίδια.. ε λοιπόν το τραγούδι των Blue είναι ΤΡΑΓΟΥΔΙ (και όχι παρωδία όπως αρκετά άλλα..) πιασάρικο (με στίχους που μπορείς να τραγουδήσει ο καθένας), μοντέρνο και αισιόδοξο χωρίς να γίνεται cheesy. Δεν είναι αριστούργημα αλλά δεν είναι τραγούδι που θα κλείσεις τα αυτιά σου!!
Είπες χιλιοακουσμένο? Μα όλα τα τραγούδια της Eurovision είναι χιλιοακουσμένα, ΟΛΑ! Παιδιά μην ξεχνάτε πως μιλάμε για την Eurovision!!! Και εγώ όταν έλεγα από τα καλύτερα φέτος, δεν μιλούσα γενικά αλλά για την Eurovision αποκλειστικά!
Πάντως, θα μπορούσαμε να το ακούμε άνετα στο ραδιόφωνο (αυτή την χρονιά και όχι σε άλλη δεκαετία όπως αρκετά από τα φετινά τραγούδια..)

Παρόλα αυτά δεν λέω πως είναι το καλύτερο τραγούδι (για μένα της Γαλλίας είναι αυτό και πάντα κατα την γνώμη μου!), αλλά σίγουρα δεν είναι ένα τραγούδι που θα πεις "μα καλά πως κέρδισε αυτό το έκτρωμα/βαρεμάρα κτλπ"??

Και όπως είχα γράψει, το τραγούδι του Rybak δεν μου άρεσε (ούτε ο ίδιος) αλλά δεν είπα ότι υπάρχουν θεωρίες συνωμοσίας.. απλώς κατάλαβα πως άρεσε το τραγούδι του πάρα πολύ όπως και ο ίδιος. Ξεχώρισε όπως και η Lena.. Αν και το πρόβλημα φαίνεται πως είναι η Γερμανία στην περίπτωση της Lena. Αν η Lena εκπροσωπούσε το Βέλγιο ή την Δανία, δεν θα υπήρχε θέμα νομίζω.

Φυσικά και μπορείς να έχεις την άποψη σου. Ο στόχος μου δεν ήταν να αλλάξω το γούστο σου ή την άποψη σου (ζητώ συγνώμη αν τα μνμ μου έδειξαν κάτι τέτοιο). Συζήτηση κάνουμε (γι'αυτό άλλωστε υπάρχει το φόρουμ) και απόψεις ανταλλάσσουμε (με ή χωρίς επιχειρήματα). Απλώς, επειδή δεν πιστεύω σε τέτοιες θεωρίες ούτε φυσικά στο ότι η νίκη της Γερμανίας ήταν στημένη (όπως έχω γράψει, γιατί να κερδίσει η Γερμανία και όχι το Βέλγιο ή η Δανία πέρσι?) υπάρχουν και άλλες χώρες που μπορούν να διοργανώσουν την Eurovision) ήθελα να σου απαντήσω, that's all!

cst003 έγραψε:
Και ότι και να λέμε για θεωρίες συνομοσίας, το televoting δεν αμφισβητείται...

Μα νομίζω πως και το televoting αμφισβητείται... τι να πούμε για άλλες Eurovision που οι διαφορές είναι πολύ μικρές...

Άσχετο, αλλά και η Ελλάδα το 2005 είχε πάρει λίγους βαθμούς για νικήτρια χώρα και συγκριτικά με τις χώρες που συμμετείχαν!! Αν δεν κάνω λάθος, είχε το μικρότερο μέσο όρο βαθμολογίας από κάθε χώρα ή κάτι τέτοιο. Θα μπορούσαν κάλλιστα ,λοιπόν, να πουν και οι ξένοι ότι ήταν στημένη η νίκη της Έλενας.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 10:44 pm
Aμφιβάλλεις,ότι χωρίς τους έλληνες της διασποράς,
η Ελλάδα θα βρισκόταν πίσω από τη Μάλτα?(που δεν έχει συμμάχους)
Απλά είπαμε!Είναι ελληνικό χούι αυτό! Very Happy
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Απρ 16, 2011 11:30 pm
Masilnto έγραψε:Aμφιβάλλεις,ότι χωρίς τους έλληνες της διασποράς,
η Ελλάδα θα βρισκόταν πίσω από τη Μάλτα?(που δεν έχει συμμάχους)

Αυτό είναι αλήθεια. Embarassed
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 12:30 am
Mr. Curiosity έγραψε:
Masilnto έγραψε:Aμφιβάλλεις,ότι χωρίς τους έλληνες της διασποράς,
η Ελλάδα θα βρισκόταν πίσω από τη Μάλτα?(που δεν έχει συμμάχους)

Αυτό είναι αλήθεια. Embarassed

Ρε σεις δεν έχουν νόημα οι συζητήσεις αυτές. Με την ίδια λογική να αρχίζουμε να υποθέτουμε αν θα είχε νικήσει η Σοφία Βόσσου ή η Κλεοπάτρα, την εποχή που τη Μάλτα την είχαν "αγιοποιήσει" οι επιτροπές....
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 12:34 am
cst003 έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:
Masilnto έγραψε:Aμφιβάλλεις,ότι χωρίς τους έλληνες της διασποράς,
η Ελλάδα θα βρισκόταν πίσω από τη Μάλτα?(που δεν έχει συμμάχους)

Αυτό είναι αλήθεια. Embarassed

Ρε σεις δεν έχουν νόημα οι συζητήσεις αυτές. Με την ίδια λογική να αρχίζουμε να υποθέτουμε αν θα είχε νικήσει η Σοφία Βόσσου ή η Κλεοπάτρα, την εποχή που τη Μάλτα την είχαν "αγιοποιήσει" οι επιτροπές....

τότε για δεν κέρδισε ποτέ η Μάλτα? Razz
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 1:35 am
Mr. Curiosity έγραψε:
τότε για δεν κέρδισε ποτέ η Μάλτα? Razz

Ε, είπαμε!!!! Έπαιρνε σκανδαλώδης θέσεις, ειδικά η 3η το 1992 είναι απ' τα άγραφα, αλλά όχι και για βραβείο!!!!!!!!!!!!

Εγώ αυτό με το "πολλούς φίλους" αρχίζω να μην το πολυπιστεύω. Αν είναι να κερδίσει ένα κομμάτι, θα το κάνει ανξαρτήτως χώρας. Φινλανδία 2006 και Γερμανία 2010 είναι τρανταχτά παραδείγματα. Δεν αντιλέγω πάντως ότι όντως υπάρχει μία ομάδα χωρών που ευνοούνται λίγο παραπάνω απ' την αρχή και στην ομάδα αυτή ανήκει ΚΑΙ η Ελλάδα.
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 2:15 am
cst003 έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:
τότε για δεν κέρδισε ποτέ η Μάλτα? Razz

Ε, είπαμε!!!! Έπαιρνε σκανδαλώδης θέσεις, ειδικά η 3η το 1992 είναι απ' τα άγραφα, αλλά όχι και για βραβείο!!!!!!!!!!!!

Εγώ αυτό με το "πολλούς φίλους" αρχίζω να μην το πολυπιστεύω. Αν είναι να κερδίσει ένα κομμάτι, θα το κάνει ανξαρτήτως χώρας. Φινλανδία 2006 και Γερμανία 2010 είναι τρανταχτά παραδείγματα. Δεν αντιλέγω πάντως ότι όντως υπάρχει μία ομάδα χωρών που ευνοούνται λίγο παραπάνω απ' την αρχή και στην ομάδα αυτή ανήκει ΚΑΙ η Ελλάδα.

Razz η κακομοίρα η Μάλτα έπρεπε να είχε κερδίσει μια φορά. το θέλουν πολύ, έχουν φθάσει στην πηγή και νερό δεν ήπιαν τόσες φορές Sad κρίμα!

Στις χώρες που έγραψες βάλε και τη Νορβηγία 2009. Razz

Η Ελλάδα σίγουρα ευνοείται, ειδικά το 2009 πιστεύω ότι η 7η θέση δεν μας άξιζε Neutral ειδικά όταν στην 8η είναι η Patricia Kaas!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 6:23 pm
η εκπομπή-αφιέρωμα για τους blue
http://blueladsvideos.com/videos/35/eurovision:-your-country-needs-blue
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 7:28 pm
Oι Βρετανοί το έχουν πάρει ζεστά φέτος! Shocked
Μέχρι και ο Robbie Williams μίλησε!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 17, 2011 11:56 pm
Ετοιμάζεται για την διοργάνωση του χρόνου το BBC....(κάτι ξέρει, κάτι ξέρει)....
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Απρ 18, 2011 12:31 am
Εμ βέβαια, με κοτζάμ Ολυμπιάδα θα τα έχουν έτοιμα τα στάδια!! green Rolling Eyes
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Απρ 18, 2011 1:10 am
Masilnto έγραψε:η εκπομπή-αφιέρωμα για τους blue
http://blueladsvideos.com/videos/35/eurovision:-your-country-needs-blue

τέλειο!!! thanks for posting it!
τι να πρωτοσχολιάσει κανείς!!! Razz

lol στην Μάλτα τα πήγαν χάλια!! Και στην Ισπανία δεν τους περίμενε κανένας (σε αντίθεση με Μάλτα και ιταλία) Razz Embarassed


KostasGr έγραψε:Εμ βέβαια, με κοτζάμ Ολυμπιάδα θα τα έχουν έτοιμα τα στάδια!! green Rolling Eyes

Το αντίθετο! Επιπλέον, αν γίνει η Eurovision του χρόνου στο Ηνωμένο Βασίλειο, δεν θα γίνει στο Λονδίνο με τίποτα (αν και θα ήταν τέλεια!), άρα δεν έχει καμία σχέση η Ολυμπιάδα. Η χώρα είχε από πριν (μεγάλα) στάδια, δεν είναι σαν την Ελλάδα που περίμενε τους Ολυμπιακούς Laughing
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Απρ 18, 2011 10:29 am
Το ζήτημα είναι ότι για άλλη μια χρονιά (όπως και το 2009) το Ηνωμένο Βασίλειο έχει πάρει πολύ ζεστά την υπόθεση.Πέρυσι η Τουρκία που εμφανίστηκε 14η βγηκε 2η,το 2006 η Λιθουανία που εμφανίστηκε 14η βγήκε 6η,και το 2001 η Γαλλία που εμφανίστηκε 14η βγήκε 4η.Καμιά άλλη χρονιά όμως την τελευταία δεκαετία (2001-2010),χώρα που εμφανίστηκε 14η,κατάφερε να μπει στην δεκάδα.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Απρ 18, 2011 12:00 pm
Πόσο προβλέψιμη γίνετε πλέον η Eurovision!?!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 21, 2011 11:41 am
Mr. Curiosity έγραψε:
KostasGr έγραψε:
Αν μάλιστα βγω σωστός και κερδίσει το ΗΒ φέτος (γιατί μετά το περσινό που δεν πίστευα με την καμία οτι θα κερδίσει η Γερμανία άλλαξα ρότα σκέψης - δεν σκεφτόμουν συνομωσιολογικά green) θα επιβεβαιωθώ και για πέρσι και για φέτος, οτι θα κερδίζει αυτός που θα μας πλασάρουν!!! green

Sorry αλλά δεν θα επιβεβαιωθείς καθόλου! afro όπως έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα, το τραγούδι των Blue είναι ένα από τα καλύτερα φέτος οπότε φυσικά και αξίζει να κερδίσει.

Φυσικά και αν κερδίσει θα επιβεβαιωθώ!! green

Έχω ήδη γράψει από τον Φεβρουάριο οτι θεωρώ οτι θα κερδίσει το Ηνωμένο Βασίλειο, για συγκεκριμένους λόγους, χωρίς καν να έχουν βγει τα 3/4 των φετινών τραγουδιών και φυσικά αυτό του ΗΒ! Cool

Και αν δεν είναι αυτό επιβεβαίωση, τότε είναι κληρονομικό χάρισμα και καλύτερα να πάω να γίνω μέντιουμ και να κονομάω και κανα φράγκο! Laughing

Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 28, 2011 1:02 am
UK: Simon Webbe from Blue unhappy with no radio play of Eurovision entry
Mad
Το Satellite ήταν ήδη τεράστια επιτυχία πριν την Eurovision, και οι Γερμανοί υποστήριζαν την συμμετοχή τους φανατικά. Πως περιμένουν να κερδίσουν οι Άγγλοι αν δεν υποστηρίξουν οι ίδιοι την συμμετοχή τους? Evil or Very Mad


KostasGr έγραψε:

Έχω ήδη γράψει από τον Φεβρουάριο οτι θεωρώ οτι θα κερδίσει το Ηνωμένο Βασίλειο, για συγκεκριμένους λόγους, χωρίς καν να έχουν βγει τα 3/4 των φετινών τραγουδιών και φυσικά αυτό του ΗΒ! Cool

Και αν δεν είναι αυτό επιβεβαίωση, τότε είναι κληρονομικό χάρισμα και καλύτερα να πάω να γίνω μέντιουμ και να κονομάω και κανα φράγκο! Laughing


Και πάλι αυτό δεν λέει τίποτα!
Οι Blue είναι γνωστοί (ή μάλλον ήταν) και είναι φυσικό να είναι από τα φαβορί του φετινού διαγωνισμού για να κερδίσουν, πριν ακόμα παρουσιάσουν το τραγούδι. Αυτό έχει συμβεί αρκετές φορές.

Μέντιουμ? green Μα δεν έχουν κληρονομικό χάρισμα! Suspect
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 29, 2011 12:51 am
Mr. Curiosity έγραψε:Μέντιουμ? green Μα δεν έχουν κληρονομικό χάρισμα! Suspect

Έτσι λένε τα περισσότερα!! Laughing

Καλά, κάτσε να βγει ο νικητής πρώτα γιατί μπορεί τελικά να κερδίσει κάποιος άλλος (ούτε καν η Γαλλία) και εγώ να λέω πίπες τόσο καιρό!!! Laughing
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 29, 2011 1:02 am
KostasGr έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:Μέντιουμ? green Μα δεν έχουν κληρονομικό χάρισμα! Suspect

Έτσι λένε τα περισσότερα!! Laughing

Καλά, κάτσε να βγει ο νικητής πρώτα γιατί μπορεί τελικά να κερδίσει κάποιος άλλος (ούτε καν η Γαλλία) και εγώ να λέω πίπες τόσο καιρό!!! Laughing

Μα γιατι το λες αυτό??? green green green
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 29, 2011 1:10 am
^^
Κακιούλες Μαστερούλη;;; Twisted Evil Laughing
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Hνωμένο Βασίλειο 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 29, 2011 12:57 pm
O γάμος του πρίγκηπα Ουίλιαμ γίνεται 2 βδομάδες πριν τη eurovision.
Τυχαίο?
Δε νομίζωωωω
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης