The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 1:26 pm


Η φάτσα του Γιανούλα ΟΛΑ τα λεφτά! Κόλλησε κλαψομουνίαση από τη Τζαμάλα!!!

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 1:31 pm
Παιδιά ήταν έτοιμος να κλάψει !!! Surprised
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 1:38 pm
Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα για τον Γιανούλα!! Μπορεί η Ουκρανία να διοργανώσει μια ασφαλή για όλους τους συμμετέχοντες, fans και δημοσιογράφους, Γιουροβίζιον;;; Μπορεί να διοργανώσει γενικά!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την HOLA στις Κυρ Μάης 15, 2016 2:08 pm, 1 φορά
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 1:49 pm
Ο Γιανούλα την πάτησε και το ευχαριστήθηκα από αυτή την άποψη, γιατί καιρός είναι να μάθει οτι δεν μπορείς πάντα να μανιπουλάρεις το αποτέλεσμα κατα το δοκούν.

Χάρηκα που ΔΕΝ κέρδισε η "συνταγή" της Ρωσίας, γιατί πρέπει επιτέλους να καταλάβουν μερικοί οτι πρέπει εκτός από εφέ, να έχεις και ένα υποτυπώδες τραγούδι. Σαν χώρα δεν με χάλαγε, αλλά αυτή η αποτυχία να γίνει μάθημα. Μεγάλη ήττα για την Ρωσία βέβαια, όχι μόνο έδωσε τα πάντα για την νίκη και έχασε, αλλά έχασε μάλιστα και από την μεγάλη πολιτική αντίπαλο Ουκρανία. Ας μην εμπιστευόντουσαν τον Κοντόπουλο, και την παλιακή/ξεπερασμένη πέννα του.

Χάρηκα επίσης που ΔΕΝ κέρδισε η Αυστραλία με τόσο πρόστυχο σπρώξιμο, και που τα σχέδια για οικουμενοποίηση/παγκοσμιοποίηση της Γιουροβίζιον πήγαν πίσω. Αυτό ήταν και η μεγαλύτερη νίκη του ίδιου του διαγωνισμού. Η Γιανούλα πρέπει να πάρει πόδι ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ, για το καλό του θεσμού.

Η νίκη της Ουκρανίας με αφήνει αδιάφορο, ωστόσο μπορώ να πω οτι είμαι ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές από το αποτέλεσμα διότι γλυτώσαμε τις δύο παραπάνω περιπτώσεις, που θα ήταν ό,τι χειρότερο για τον ίδιο το θεσμό.

Όλοι ξέρουμε πως η πολιτική παίζει πάντα μεγάλο ρόλο και να πω πως η Ελλάδα όπως και να έχει δεν είχε τραγούδι, συμφωνώ όμως πως αν έκανε κάτι αντιστοιχο με την Ουκρανία δεν θα είχε καταφέρει καν να συμμετάσχει με αντίστοιχο στίχο, όχι να κερδίσει. Για τα δικά μας τα έχω πει και στο θέμα Back to 80's, ελπίζω να χτύπησε κουδουνάκι σε κάποιους η 16η θέση και η ξεφτίλα στον ημιτελικό, αν και πολύ φοβάμαι πως το αποτέλεσμα θα είναι φωνή βοώντος εν τη ερήμω, με αυτούς που έχουμε μπλέξει.

Συγχαρητήρια σε Πολωνία και Βουλγαρία που έσκισαν στην τηλεψηφοφορία! Το χάρηκα το αποτέλεσμα και για τις δύο.

Επι του πρακτικού τώρα, η EBU νομίζω πως δεν υπάρχει περίπτωση να επιτρέψει πιθανή διοργάνωση στην Κριμαία, οπότε λογικά θα ξαναπάμε Κίεβο ή έστω Ντόνετσκ. Η Ρωσία του χρόνου θα φέρει τα πάνω κάτω για να κερδίσει εκει μέσα και ελπίζω να μην έχουμε επιστροφή Τουρκίας - ντεμπούτο Καζακστάν. Το καλύτερο απ'όλα είναι βέβαια οτι Τίμπερλεϊκ - Καναδάδες - Αυστραλίες δεν έχουν τύχη σε τέτοια εδάφη και το σχέδιο MTVοποίησης της Γιουροβίζιον έχει φύγει πολύ πίσω.

Αυτά! Very Happy
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 2:07 pm
Καταρχήν συγχαρητήρια στην Jamala, στην Ουκρανία και στην Τουρκία! Very Happy
Το τραγούδι την πρώτη φορά που το άκουσα μου είχε αρέσει αρκετά αλλά όσο το άκουγα μου άρεσε όλο και λιγότερο, ίσως να φταίει η απλοϊκή μουσική του που ειδικά στα κουπλέ είναι σαν ηχητική επένδυση στο μουρμουρητό της Jamala. Στα θετικά της συμμετοχής ήταν η φορτισμένη ερμηνεία και τα πολύ όμορφα οπτικά εφέ. Πολλοί λένε ότι η "σοπράνο" Jamala είχε την καλύτερη φωνή φέτος, δεν συμφωνώ, άκουσα πολύ καλύτερες φωνές. Ειδικά στο σημείο του "αμανέ-μοιρολογήματος" που ήταν το μόνο σημείο με φωνητικές απαιτήσεις, την βρήκα αδύναμη.
Περίμενα ότι η Ουκρανία θα πάει καλά, ειδικά στις επιτροπές, αλλά δεν φανταζόμουν την πρώτη θέση! Στο youtube οι τούρκοι παραληρούσαν, είμαι λοιπόν περίεργη να δω τι βαθμούς πήρε στο τ/β από χώρες όπως Γερμανία, Ολλανδία, ΗΒ, Αυστρία, Βέλγιο κτλ.

Η Ρωσία έπαθε Ιταλία 2015! Very Happy Τελικά ο Κοντόπουλος είναι πολύ γκαντέμης!

Η Iveta εχθές δεν ήταν τόσο καλή, φαινόταν αγχωμένη και η ερμηνεία της ήταν αρκετά σκληρή-επιθετική. Αλλά ακόμη κι αν ήταν το ίδιο καλή με τον ημιτελικό, οι επιτροπές είχαν ήδη αποφασίσει την "τύχη" της.

Η Αυστραλία ήταν άψογη! Ναι, η Dami Im έχει φωνάρα, δεν έχει να κρύψει αδυναμίες με ερμηνευτικά τεχνάσματα όπως άλλες.

Έκπληξη για μένα το πόσο άσχημα πήγε η Σερβία τόσο στον ημιτελικό όσο και στον τελικό! Αλλά αυτός ο τελικός είχε πολλές εκπλήξεις.

Η βαθμολογία των επιτροπών ήταν πιο ανισόρροπη και από την ανισορροπία, μερικές φορές με την καλή έννοια (Νορβηγία σ'αγαπώ!!!!!!)

Ο τρόπος βαθμολογίας δεν μου άρεσε καθόλου...

Πάντα ήμουν αντίθετη σε αυτό που λένε πολλοί ότι δηλαδή όλα είναι κανονισμένα ώστε να κερδίζουν πάντα χώρες οικονομικά ισχυρές. Βέβαια πρέπει να δούμε που θα διοργανωθεί του χρόνου η eurovision και με ποιον τρόπο!

Αυτά!

Προς το παρόν!
avatar
fraulina13
Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2016

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 2:17 pm
Gresk Einherjar έγραψε:

Επι του πρακτικού τώρα, η EBU νομίζω πως δεν υπάρχει περίπτωση να επιτρέψει πιθανή διοργάνωση στην Κριμαία, οπότε λογικά θα ξαναπάμε Κίεβο ή έστω Ντόνετσκ. 
Στο Ντόνετσκ δν έχουν συγκρούσεις με αυτούς που θέλουν να προσαρτηθεί η Ανατολική Ουκρανία στην Ρωσία? Νομίζω η μόνη ασφαλής επιλογή είναι το Κίεβο, αν τελικά διοργανωθεί του χρόνου στην Ουκρανία και δεν την κάνει καμία big 5. Αν θυμάμαι καλά, κ το 2005 δν είχε παιχτεί ανάλογο σκηνικό που συζητιόταν μήπως δεν μπορεί να την διοργανώσει?
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 2:35 pm
Mastiha έγραψε:

Ο τρόπος βαθμολογίας δεν μου άρεσε καθόλου...

Γιατί ?
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 3:10 pm
Να αποτυπώσω κι εγώ τις δικές μου σκέψεις..
Ουκρανία Συγχαρητήρια στη Jamala ! Η νίκη της δίνει και μήνυμα στον καθένα, ότι ποτέ δεν πρέπει να τα παρατάμε με την πρώτη "ήττα", μιας και είχε διεκδικήσει να εκπροσωπήσει την Ουκρανία και το 2011, όμως βγήκε 3η στον εθνικό τελικό, και απογοητευμένη με όλα όσα είχαν γίνει τότε, είχε δηλώσει πως δεν θέλει να ξαναπροσπαθήσει ποτέ. Όμως το κατάλληλο timing έφτασε, ξαναμπήκε σε διαδικασία ΑΚΡΟΑΣΗΣ όπως κάθε άγνωστος, πέρασε στον ημιτελικό, και μετά διά πυρός και σιδήρου κέρδισε στον τελικό τους εκπληκτικούς Hardkiss, και μάλιστα έχοντας απέναντί της μία κριτική επιτροπή, διόλου φιλική στην πλειοψηφία της. Από κει και πέρα, η Ουκρανία όλον αυτόν τον καιρό ήταν ανάμεσα στα φαβορί, αλλά όχι ΤΟ φαβορί. Συνέβη όμως κάτι ανάλογο με το 2011, μια χώρα που ήταν κοντά στη νίκη αλλά όχι το μεγάλο φαβορί, κέρδισε. Και μάλιστα, συνέβη το εξής: Η Ρωσία κέρδισε τον 1ο ημιτελικό, η Αυστραλία κέρδισε τον 2ο ημιτελικό, η Ρωσία κέρδισε το televoting του Τελικού, η Αυστραλία κέρδισε στις επιτροπές του Τελικού, αλλά νικήτρια του διαγωνισμού... η Ουκρανία !!! green Η Jamala έχει μεγάλες φωνητικές δυνατότητες, αλλά ο αμανές είναι τελείως κόντρα στη δική της τοποθέτηση φωνής, προσωπικά την βρήκα καλύτερη στον ημιτελικό. Φέτος έγινε κόντρα τριών χωρών, καθεμία από τις οποίες είχε διαφορετικά "όπλα": Oυκρανία (συναίσθημα) - Αυστραλία (φωνή) - Ρωσία (show). Κέρδισε το συναίσθημα στις λεπτομέρειες. Αλλά απ' ότι φαίνεται όλα είναι σημαντικά. Και φυσικά το τραγούδι. Την Ουκρανία την είχα 2η-4η, δεν φανταζόμουν με τίποτα ότι θα χτυπούσε πρωτιά. Μιλάμε όμως για την Ουκρανία έτσι; μια ΔΥΝΑΜΗ στη Eurovision. Και επίσης μια χώρα που μπόρεσε και προσαρμόστηκε στα νέα δεδομένα του διαγωνισμού τα τελευταία χρόνια. Η Zlata πήρε την 3η θέση, ενώ δύο τραγούδια-τίποτα, τα πήρε από το 0 και τα εκτόξευσε ψηλά (2011=>4η θέση και 2014=>6η θέση). Αυτά για να μαθαίνουμε μερικοί-μερικοί να μην κολλάμε σε παλιές συνταγές (παρόλο που η συμμετοχή της Τζαμάλα είχε έθνικ χρώμα). Το μόνο που με ξενερώνει κάπως, είναι ότι του χρόνου το επίπεδο παραγωγής θα είναι πολυ χαμηλό, το 2005 δεν μου άρεσε καθόλου η σκηνή που είχαν ετοιμάσει οι ουκρανοί. Έχω κακομάθει τα τελευταία χρόνια σε πλούσιες νικητήριες χώρες, και δεν ξέρω πώς θα μου φανεί του χρόνου..Το καλό είναι ότι πάει ο διαγωνισμός και προς ανατολάς, σε πιο συντηρητική χώρα, λίγο να "μαζευτεί" κάπως η κατάσταση που είχε ξεφύγει τα τελευταία 3-4 χρόνια, μέχρι και το αγόρι που έγινε κορίτσι με μούσι δεχθήκαμε σαν κάτι απλό και καθημερινό.
Από κει και πέρα, νομίζω ότι δεν θα ξεφορτωθούμε την Αυστραλία ΠΟΤΕ πια. Mιλούσα με έναν φίλο, και μου έλεγε ότι το πολύ η Ντάμι να πάρει τους βαθμούς της Jade το 2009 στο τ/β, και του είπα ότι το 2014 η Sanna Nielsen, εμφανίστηκε 13η, και πήρε 190 βαθμούς στο κοινό ! green Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 2295997565 Ακριβώς αυτό που περίμενα έγινε, η EBU έριξε τη Ρωσία (όπως έκανε πέρυσι την Ιταλία), και προώθησε εξώφθαλμα την Αυστραλία (όπως έκανε πέρυσι τη Σουηδία). Αλλά δεν τους έκατσε, γιατί υπολόγιζαν χωρίς τον ξενοδόχο.
Τον ρώσο τον συμπαθησα, χαιρόταν σαν μικρό παιδί κάθε φορά που έπαιρνε βαθμούς, κι όμως στο τέλος είχε βουρκώσει από την αγωνία του. Κρίμα γιατί του άξιζε κάτι καλύτερο από τις παλιακές συνταγές του -γρουσούζη- Κοντόπουλου.
Μεγάλη έκπληξη και μπράβο στη Βουλγαρία ! Έσπασε το ρεκόρ της Ελίτσας η Πόλυ ! Τη Σουηδία την περίμενα ακριβώς εκεί που πήγε, η Γαλλία πρέπει να είναι ευχαριστημένη η 6η θέση είναι η καλυτερη από το 2003 και μετά ! Όσον αφορά την Αρμενία, στον τελικό δεν ήταν τόσο καλή. Επίσης είχα ρωτήσει έναν φίλο πριν το διαγωνισμό " Η Αρμενία έχει πάρει ποτέ πάνω από 200 βαθμούς στο τ/β?" Δεν ξέρω τι φταίει, 4 φορές που ήταν ανάμεσα στα φαβορί έφερε 4η θέση (2008 & 2014) και 7η θέση (2010 & 2016). 
Μπράβο στον Μιχαλάκη για το τοπ10, είναι μία από τις καλυτερες θέσεις της Πολωνίας στον διαγωνισμό, αμφισβητήθηκε πολύ η νίκη του στον εθνικό τελικό, και τώρα δικαιώνεται (παρόλο που δεν τον πολυσυμπαθώ, με εκνευριζε ο τρόπος που πανηγύριζε). Η Λιθουανία ήταν μεγάλη έκπληξη για μένα, αλλά άρεσε εξίσου σε κοινό και επιτροπές. Η 2η καλυτερη θέση όλων των εποχών για τη χώρα ! Το κακό είναι ότι αυτός θα θέλει να ξανα επιστρέψει..Το Βέλγιο, το υπολόγιζα 10η με 11η θέση, και τα πήγε μια χαρά ! Η Ολλανδία επίσης καλά τα πήγε, αλλά πρέπει να ξεκολλήσει κάπως από την country συνταγή, η Ευρώπη έστειλε το μήνυμα. Έλεος με τη Μάλτα που οι επιτροπές μόνο που δεν την προσκυνούν...Μπράβο στη γλυκειά Ζωή για την 13η θέση, νομίζω θα είναι ευχαριστημένη, ο κόσμος την αγάπησε ! Καλή θέση και για το Ισραήλ, χάριν κυρίως στις επιτροπές. Μέτρια τα πήγε η Λετονία, ίσως επισκιάστηκε από την Ουκρανία? Πάντως κι αυτή πρέπει να ψαχτεί κι άλλο, όχι ΜΟΝΟ Αμινάτα. Χαλάλι το μήνυμα στη γλυκειά Φραντζέσκα, η οποία όμως ήταν πολύ επιθετική στις εκφράσεις του προσώπου της. Το Αζερμπαϊτζάν το περίμενα και λίγο πιο κάτω, ευχαριστημένοι να είναι ! ΜΕΓΑΛΗ έκπληξη η Σερβία, δεν άρεσε ουτε σε κοινό ούτε σε επιτροπές (στο κοινό οι 72 βαθμοί από τους 80, είναι από ex yugo + Ελβετία). Την Ουγγαρία την περίμενα πιο ψηλά, βγήκε και 4η στον ημιτελικό, όμως είχε άσχημα πλάνα. Η Γεωργία τσάκωσε 12άρι από το ΗΒ ε ? Μπράβο. Το κυπριακό συγκρότημα ας χαλαρώσει τώρα λίγο, μιας και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της Τρίτης είπαν ότι θεωρούσαν δεδομένη την πρόκριση. Η Ισπανία μια απ' τα ίδια όπως κάθε χρόνο.. Επιτυχία για την Κροατία και την Τσεχία και μόνο που μπήκαν Τελικό. Η Γερμανία 2η συνεχόμενη φορά τελευταία θέση...Το Ην.Βασίλειο πρέπει να ψαχτεί κι άλλο.
Αυτά για φέτος !
Και του χρόνου ! cheers
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 3:50 pm
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε:

Ο τρόπος βαθμολογίας δεν μου άρεσε καθόλου...

Γιατί ?


Εννοώ τον τρόπο ανακοίνωσης.
Στο πρώτο μέρος θα προτιμούσα να ακουγόταν (έστω) τα 10άρια και τα 8άρια όπως τις τελευταίες χρονιές,  θεωρώ ότι θα είχε περισσότερο σασπένς και θα μπορούσες να παρακολουθήσεις πιο εύκολα την ροή.
Επίσης ξέροντας ότι επρόκειτο γισ την βαθμολογία των επιτροπών και γνωρίζοντας ότι μετά θα μπορούσαν να ανατραπούν κάποια αποτελέσματα,  δεν είχα αρχικά μεγάλη αγωνία,. Ίσως να έφταιγε ότι τα αποτελέσματα των επιτροπών ήταν ανομοιογενή, πράγμα που σε ένα βαθμό εκτίμησα. 
Τέλος μου φάνηκε ότι κατά κάποιο τρόπο δώθηκε μεγαλύτερη έμφαση στην βαθμολογία των επιτροπών, τουλάχιστον έτσι φάνηκε σε εμένα.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:07 pm
Master έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:Αν μη τι άλλο, βραβεύτηκε μια επαγγελματίας σοπράνο της λυρικής, με μόνα όπλα τη φωνή και τις κινήσεις του σώματός της! Εν αντιθέσει με το κατασκευασμένο κακέκτυπο του Σάκη..........

Στο Κίεβο αδελφές μου, στο κίεβο green
Ε όχι με όπλο μια πολιτική σκοπιμότητα ΤΕΡΑΣΤΙΑ από πίσω! Δεν είναι τυχαίο!
Δηλαδή αν του χρόνου η Αλβανία παέι με τραγούδι που θα λεέι οι καημένοι οι Τσάμηδες που του έδιωξαν οι κακοί Ελληνες...πως θα μας φανεί;;;;;;
Σωστή η Hola! Wink

Εντάξει τώρα, είναι στο αίμα μας να βλέπουμε παντού και πάντοτε φαντάσματα εδω στο Ελλάντα Cool



Master εσύ;   Suspect

Κάποιο πνεύμα κατέλαβε τον Master ή κάποιος χάκαρε τον λογαριασμό του!   Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 2262866851
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:10 pm
Δικαιολογημένες οι ενστάσεις σου στις προβλέψεις του φίλου σου Μασίλντο, είχες δίκιο ως προς αυτά! Η Αρμενία είναι και κακορίζικη η κακομοίρα όπως και να 'χει, (την είχαν χεσμένη και οι επιτροπές άλλωστε) και η Αυστραλία με τόσο πρόμο δύσκολα θα πήγαινε τόσο άσχημα στο τ/β...

Εγώ τουλάχιστον είμαι ευχαριστημένος που οι φωνές πολλών φαν που θεωρούσαν οτι πιθανή νίκη της Αυστραλίας θα ήταν ευλογία για τον διαγωνισμό και θα τον πήγαινε μπροστά, δεν εισακούστηκαν! Οι χυδαιότητες της Γιανούλας έφαγαν πόρτα και η επιχείρηση εκφυλισμού του χαρακτήρα του διαγωνισμού πήγε πίσω σε επίπεδο σχεδιασμού...

Ας ελπίσουμε οτι όλοι όσοι έπρεπε να πάρουν τα μηνύματά τους από το αποτέλεσμα, να τα πήραν! Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 1811551742
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:12 pm
Mastiha έγραψε:
Master έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:Αν μη τι άλλο, βραβεύτηκε μια επαγγελματίας σοπράνο της λυρικής, με μόνα όπλα τη φωνή και τις κινήσεις του σώματός της! Εν αντιθέσει με το κατασκευασμένο κακέκτυπο του Σάκη..........

Στο Κίεβο αδελφές μου, στο κίεβο green
Ε όχι με όπλο μια πολιτική σκοπιμότητα ΤΕΡΑΣΤΙΑ από πίσω! Δεν είναι τυχαίο!
Δηλαδή αν του χρόνου η Αλβανία παέι με τραγούδι που θα λεέι οι καημένοι οι Τσάμηδες που του έδιωξαν οι κακοί Ελληνες...πως θα μας φανεί;;;;;;
Σωστή η Hola! Wink

Εντάξει τώρα, είναι στο αίμα μας να βλέπουμε παντού και πάντοτε φαντάσματα εδω στο Ελλάντα Cool
Master εσύ;   Suspect
Κάποιο πνεύμα κατέλαβε τον Master ή κάποιος χάκαρε τον λογαριασμό του!   Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 2262866851
Εγώ του πρότεινα ήδη να προμηθευθεί τον Γιουροβιζιονικό ζουρλομανδύα που προμόταρε η Πέτρα χθες! Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 2666511127
Του χρόνου στα γενέθλιά του ας βγάλει δίσκο το φόρουμ να του τον κάνουμε όλοι μαζί δώρο! cheers
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:12 pm
Masilnto έγραψε:
HOLA έγραψε:KAΛΗ ΔΙΑΣΚΈΔΑΣΗ!!!
Ας κερδίσει η ομορφότερη!!!! Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 3776520731
Δεν πέρασε τελικό... Crying or Very sad


11η στον ημιτελικό!   Masilnto μου...  Crying or Very sad

Λίγοι βαθμοί της στέρησαν την λύτρωση...  pale
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:13 pm
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:20 pm
Εμ αφού βάλαν τη γριά γυναίκα να ψηφίσει, τι περίμεναν ? Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 3449772844
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:30 pm
Masilnto έγραψε:
Εμ αφού βάλαν τη γριά γυναίκα να ψηφίσει, τι περίμεναν ? Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 3449772844


Laughing


Ποιος ξέρει τι έκανε η 65αρα που ήταν στην επιτροπή της ΕΡΤ!  Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 1710716985
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13966
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:33 pm
Το αποτέλεσμα με τον περυσινό τρόπο βαθμολογίας !

320 points for Australia
279 points for Ukraine
240 points for Russia
182 points for Bulgaria
166 points for France
156 points for Sweden
141 points for Armenia
102 points for Lithuania
099 points for Belgium
077 points for The Netherlands
075 points for Latvia
070 points for Italy
069 points for Austria
061 points for Serbia
060 points for Hungary
055 points for Azerbaijan
055 points for Georgia
052 points for Cyprus
050 points for Poland
033 points for Spain
027 points for Israel
027 points for United Kingdom
023 points for Croatia
018 points for Malta
008 points for Germany
001 points for Czech Republic
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:34 pm
Σαν το φορολογικό μας σύστημα!!! Κάθε χρόνο αλλιώς!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 4:55 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Mastiha έγραψε:
Master έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:Αν μη τι άλλο, βραβεύτηκε μια επαγγελματίας σοπράνο της λυρικής, με μόνα όπλα τη φωνή και τις κινήσεις του σώματός της! Εν αντιθέσει με το κατασκευασμένο κακέκτυπο του Σάκη..........

Στο Κίεβο αδελφές μου, στο κίεβο green
Ε όχι με όπλο μια πολιτική σκοπιμότητα ΤΕΡΑΣΤΙΑ από πίσω! Δεν είναι τυχαίο!
Δηλαδή αν του χρόνου η Αλβανία παέι με τραγούδι που θα λεέι οι καημένοι οι Τσάμηδες που του έδιωξαν οι κακοί Ελληνες...πως θα μας φανεί;;;;;;
Σωστή η Hola! Wink

Εντάξει τώρα, είναι στο αίμα μας να βλέπουμε παντού και πάντοτε φαντάσματα εδω στο Ελλάντα Cool
Master εσύ;   Suspect
Κάποιο πνεύμα κατέλαβε τον Master ή κάποιος χάκαρε τον λογαριασμό του!   Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 2262866851
Εγώ του πρότεινα ήδη να προμηθευθεί τον Γιουροβιζιονικό ζουρλομανδύα που προμόταρε η Πέτρα χθες! Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 2666511127
Του χρόνου στα γενέθλιά του ας βγάλει δίσκο το φόρουμ να του τον κάνουμε όλοι μαζί δώρο! cheers


lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 5:02 pm
sonia10 έγραψε:Πολυ μου αρεσε ο νεος τροπος της βαθμολογιας η επιτροπες ως συνηθως εκτος κλιματος και κοσμου

Το χαρηκα και για την Ουκρανια μου αρεσε απο την ωρα που την ακουσα.
Ευτυχως δεν το πηρε η Αυστραλια.
Η Αρμενια αποψε δεν με εντυπωσιασε 
Ελπιζω με το παθημα του Ρωσου να καταλαβουν ολοι οτι με αντιγραφη δεν κερδιζεις.Χανεις


Ε καλά, την πρώτη θέση στο τ/β δεν την λες και χασούρα...  green

Τους τηλεθεατές δεν φάνηκε να τους ένοιαξε η αντιγραφή, ούτε ο ήχος περασμένης δεκαετίας.   Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 4228625014
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 5:06 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Εγώ απόρησα πως το Λιθουανικό πρόβατο μπήκε τοπ10. Δεν θα το καταλάβω ποτέ! Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 3449772844


Εγώ πλέον νιώθω λιγότερο "ένοχη" γιατί όπως σου είχα πει στο τσατ, τελευταία είχε αρχίσει να μου αρέσει ο γκαβούλιακας! Το αποτέλεσμα με λύτρωσε!  Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 2306311449
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 6:24 pm
http://www.protothema.gr/world/article/578257/eurovision-2016-hastouki-sto-prosopo-tis-rosias-i-niki-tis-oukranias-sti-eurovision/

Κάποιοι άλλοι χαίρονται γιατί κέρδισε η καλύτερη συμμετοχή και έσπασαν οι πολιτικές συμμαχίες... 

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 3449772844
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 6:37 pm
 Ουκρανή τραγουδίστρια Τζαμάλα και το τραγούδι 1944 δεν κέρδισαν τη Γιουροβίζιον, η πολιτική νίκησε την τέχνη", δήλωσε σε ρωσικά ειδησεογραφικά πρακτορεία ο γερουσιαστής Φραντς Κλίντσεβιτς ο οποίος ζήτησε να μποϊκοτάρει η Ρωσία τον επόμενο διαγωνισμό που θα φιλοξενηθεί στην Ουκρανία.

Για τον πρόεδρο της Επιτροπής Εξωτερικών Υποθέσεων της Γερουσίας, τον Κονσταντίν Κοσάτσεφ, "η γεωπολιτική πήρε το πάνω χέρι". 


Ένας από τους κύριους επικεφαλής του φιλοευρωπαϊκού κινήματος της πλατείας Μαϊντάν του Κιέβου, που οδήγησε στην καθαίρεση τον Φεβρουάριο του 2014 του τότε προέδρου της Ουκρανίας Βίκτορ Γιανουκόβιτς, δήλωσε ότι θα ήταν επίκαιρο η Ουκρανία, η οποία θα φιλοξενήσει τον επόμενο διαγωνισμό της Eurovision, να τον διοργανώσει στην Κριμαία.

"Θα αποδιδόταν δικαιοσύνη αν η επόμενη Eurovision γινόταν στα ιστορικώς πάτρια εδάφη της Τζαμάλα - την Κριμαία στην Ουκρανία", έγραψε στο Twitter ο Μουστάφα Νάγεμ.



Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 4223495577
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 9:26 pm
Aχ Γιανούλα μου τι σού'μελε να πάθεις green
Δεν σου έκανε η Ρωσία ε; Ήθελες με το καλημέρα να κερδίσει η παρείσακτη! Πάρε μια Ουκρανία τώρα, να'χεις! Laughing
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις - Σελίδα 8 Empty Απ: Μεγάλος Τελικός - Αποτελέσματα, σχολιασμός, top και προβλέψεις

Κυρ Μάης 15, 2016 9:29 pm
Η αγανάκτηση του Φίλιπ, και μια νέα πρόταση

https://www.instagram.com/p/BFbmkfbSDfs/
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης