The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόβες

+34
Jennoula
iniseven
Nadine
Akis_z
Baked Potato
panosesc
GiannisEsc
alexg
Nick44
Gianissos
space28
ESCREGION
smart-attack
rozaelia
Albedo
Wow11
merda2004
WhenTheMusicDies
Master
Le Parisien
fertsod
liakleo
NoirJo
Lullaby.
Dia
Maria kat
jovla
panos
stskrg21
Jacko
lol3
Masilnto
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:08 am
Λοιπον, για να μη σας κραταω σε αγωνια, επειδή ανεβηκε ολη η εμφάνιση κάπου κεπειδή θελω να σχηματισετε κι εσεις ιδια αποψη, οσοι εχετε ig account σηκωστε τα χερια να σας στειλω λινκ πριβέ.


NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:13 am
Libertus έγραψε: Λοιπον, για να μη σας κραταω σε αγωνια, επειδή ανεβηκε ολη η εμφάνιση κάπου κεπειδή θελω να σχηματισετε κι εσεις ιδια αποψη, οσοι εχετε ig account σηκωστε τα χερια να σας στειλω λινκ πριβέ.

Εγώ έχω ig account! Very Happy (αν και έχω αγχωθεί με αυτά που έγραψες για τη σκηνοθεσία...)
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:13 am
Aμφιταλαντευομαι γιατι απο την μια δεν θελω να χασω την μαγεια του λαιβ απο την αλλη με τρωει η περιεργεια
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:18 am
Αχ δεν έχω γμτ
Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:26 am
Μοιράσου το λινκ αγαπητέ μου,μην μας ψήνεις το ψάρι στα χείλη 🤤🤤
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:39 am
Λοιπόν...

Μερικά πλάνα είναι υπέροχα. Ο τρόπος που αρχίζει και ολοκληρώνεται η εμφάνιση ειναι εξαιρετική εικαστικά. Επίσης λάτρεψα τη στιγμή που οι τρεις κοπέλες ξαπλωνουν στο πάτωμα και ανοίγουν τα "φτερά" τους,  θα φαίνεται υπέροχο στην οθόνη. Αποκλείεται όμως να ειναι σκοτεινό το δάπεδο σε εκείνο το σημείο, σίγουρα κάποιο γραφικό θα υπάρχει στο led, δε γίνεται.
Επίσης θα γράφει πολύ ωραία η στιγμή που πετάνε τη φωτεινή σφαίρα στο κοινό και αναπηδά, με άδεια arena δεν κάνει αίσθηση προφανώς.
Τέλος, για να καθησυχαστούν όσοι ανησυχούν για το μωβ λωτό πίσω, είναι εκπληκτικό, πραγματικά εντυπωσιακό. Ίσως έφτιαξαν τους φωτισμούς, δεν ξέρω, αλλά καμία σχέση με το πλάνο της πρώτης πρόβας που είχαμε δει από κάμερα εντός της αρένας. Πραγματικά μαγικό.

Πάμε τώρα στα αρνητικά τα οποία ειναι 3 και ψιλοαναμενόμενα...
Τα hey των φωνητικών μου αρέσουν πολύ, αλλά τα κράξιματα στο τέλος όχι, καλύτερα να μην υπάρχουν ή να τα αλλάξουν άρδην.
Δεύτερον, όντως θα ήταν μαγικό να υπήρχε ένας λωτός στο δάπεδο. Δεν ξέρω αν θα τον έβαζα στο πρώτο ρεφραίν, γιατί στο δεύτερο που τα κορίτσια έχουν ξαπλώσει δένει εξίσου. Γενικά, απο τη στιγμή που ενθουσίασε όσους το είδαν, νομίζω πως αξίζει να το δοκιμάσουν άλλη μια φορά στην τελική πρόβα το μεσημέρι της Δευτέρας.
Τρίτον, ο φωτισμός πολύ καλός γενικά, όπως εξαιρετική και η καλλιτεχνική διεύθυνση  Ευτυχώς, τα μακρινά πλάνα είναι λίγα. Βασικά με εξαίρεση 2-3 σύντομες στιγμές, τα "ενοχλητικά" μακρινά ειναι κυρίως αυτά που είδαμε στο επίσημο κλιπ  στο πρώτο ρεφραίν,. Νομίζω πως πρέπει να κόψουν κάποια ακόμη γιατί σε βγάζουν απο το κόνσεπτ. Το βασικό πρόβλημα των πλάνων όμως ειναι άλλο: υπάρχουν 4-5 πλάνα - όχι περισσότερα, η δουλειά ειναι ανέλπιστα καλή, περίμενα κάτι χειρότερο - στα οποία επικρατεί ένας συνωστισμός. Είναι η στιγμή που κόβει το επίσημο κλιπ όταν βγαίνει η μια κοπέλα με τη μπάλα για παράδειγμα και 2-3 άλλες με κεφαλιά να πηγαινοέρχονται πίσω από την Κατερίνα ή να στριμώχνονται λίγο όλες τους στην άκρη ενός πλάνου. Ευτυχώς ειναι λίγα πλάνα αλλά πρέπει οπωσδήποτε να φτιαχτούν για να βγαίνει καθαρό αυτό που βλέπουμε, ίσως πρέπει να τροποποιηθεί ελαφρώς και η κίνηση των κοριτσιών.

Υ.Γ. Η συνολική εικόνα ειναι θετική. Με τις παραπάνω διορθώσεις νομίζω πως θα πάμε παρά πολύ καλά. Η εμφάνιση ειναι εκκεντρική αλλά σε καμία περίπτωση κιτς. Είναι ρίσκο, καταλαβαίνω γιατί και στα στοιχήματα υπάρχει ένας δισταγμός. Είναι μια εικαστική πρόταση τελείως διαφορετική απο ό,τι έχουμε δει στη Eurovision. Δεν ειναι για όλους, αλλά θα ξεχωρίσει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NoirJo στις Σαβ Μάης 11, 2019 12:44 am, 1 φορά

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:43 am
Σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ!!🤗Μπορώ να πω πως εφησυχαστηκα αρκετά.Πρεπει να ακολουθεί καλύτερα η κάμερα τις χορεύτριες-ξιφομαχους γενικά,τα πλάνα στη γέφυρα και πριν από αυτή δεν τα κατάλαβα αλλά νομίζω πως την εικόνα θα συμπληρώνει το λουλούδι στο led-floor,δεν βγάζει νόημα η χορογραφία αλλιώς.Δυνατες εικόνες γενικά,ειδικά στα πρώτα 40 δεύτερα.
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:45 am
Αχ παιδιά και για μας που δεν έχουμε ig κάπως αλλιώς δεν παίζει ; Sad
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:45 am
Παιδιά χαίρομαι πάρα πολύ που σας άρεσε και μάλλον εγώ είμαι ο περίεργος...σαν την Κατερίνα ένα πράγμα...δεν είμαι ok με τπτ. Χιχι!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Libertus στις Σαβ Μάης 11, 2019 12:47 am, 1 φορά


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:46 am
Jacko έγραψε:Αχ παιδιά και για μας που δεν έχουμε ig κάπως αλλιώς δεν παίζει ; Sad


Ξερει κανεις πως να το κανει βιντεο για το yt αυτό; εγώ ειμαι ασχετος δυστυχως...


lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:47 am
Α σχολιαζουμε ελευθερα αυτο που ειδαμε;κομπλε
Gianissos
Gianissos
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:48 am
Γεια σας! Θέλω κ εγώ το λινκ. Μπορώ ν πω γενικότερα ότι η φετινή συμμετοχή μας είναι πολύ καλή κ τη θεωρώ ανώτερη από Κύπρου μαλτας Ισλανδίας Γαλλίας Ελβετίας καιαζερμπαιτζαν που είναι πιο κάτω από εμάς στα στοιχήματα. Προβλέπω θέσεις 6-13 στον τελικο
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:48 am
Για στείλτε το λινκ το εφτιαξα lol!
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:50 am
Libertus έγραψε:Παιδιά χαίρομαι πάρα πολύ που σας άρεσε και μάοον εγώ είμαι ο περίεργος...σαν την Κατερίνα ένα πράγμα...δεν είμαι ok με τπτ. Χιχι!

Χαχα κι εγώ ξινός είμαι, αν φτιάξουν αυτά που πρέπει - και δεν ειναι πολλά, λίγα πλανα, μια led και τα back vocals στο τέλος - νομίζω πως μπορούμε να κερδίσουμε τον ημιτελικό μας.

Πως σου φάνηκε πέρα από τα θεματάκια με μερικά πλανα;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NoirJo στις Σαβ Μάης 11, 2019 1:06 am, 1 φορά
fertsod
fertsod
Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:50 am
Και εδώ ένα λινκ πλιζ για ινστα 😊
Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:51 am
Πιστευω πως επίτηδες έδειξαν ένα αδύναμο σημείο του τραγουδιού στα πλάνα της πρόβας για να παραμείνει  η αγωνία,οπότε παιδιά φτιάξτε ινσταγκραμ ,δείτε το όσοι θέλετε κι ας μη το διαρρευσουμε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Albedo στις Σαβ Μάης 11, 2019 1:20 am, 1 φορά
Gianissos
Gianissos
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:55 am
Ευχαριστώ για το λινκ! Εμένα μου άρεσε απίστευτα πολύ. Και κρίμα που δυστυχώς δεν προβλέπω να πιάνει τη θέση που του αξιζει. Μακάρι να διαψευστώ
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:57 am
Ευχαριστουμε πολύ  cheers
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:58 am
NoirJo έγραψε:
Libertus έγραψε:Παιδιά χαίρομαι πάρα πολύ που σας άρεσε και μάοον εγώ είμαι ο περίεργος...σαν την Κατερίνα ένα πράγμα...δεν είμαι ok με τπτ. Χιχι!

Χαζά, κι εγώ ξινός είμαι, αν φτιάξουν αυτά που πρέπει - και δεν ειναι πολλά, λίγα πλανα, μια led και τα back vocals στο τέλος - νομίζω πως μπορούμε να κερδίσουμε τον ημιτελικό μας.

Πως σου φάνηκε πέρα από τα θεματάκια με μερικά πλανα;

Εμένα η χορογραφία μου άρεσε πολύ. έχει θεατρικότητα κι αποπνέει φινέτσα. Απλά δεν θέλω τα πλάνα να δείχνουν μπουκωμένα από τον συνωστισμό. 

Είμασι σίγουρος ότι όσοι κάθονται στις πρώτες σειρές και θα το δουν ως "θεατές θεάτρου" θα το χαρούν πολύ. Οι τηλεθεατές, ίσως λίγο λιγότερο.


lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:00 am
Aφου μιλαμε ανοιχτα να πω οτι περαν απο την τελειοποιηση πλανων η και επαναφορα του floor led που ας πουμε ειναι το εξτραδακι για το καλυτερο πλασαρισμα,θεωρω κομβικο να μην ακουστουν αυτες οι κραυγες στο τελευταιο κομματι που τις θεωρω ασχημα cringe,γενικα εκει λιγο η Κατερινα καλυπτει τα φωνητικα
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1159
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:04 am
Το είδα ξανά. Ναι, 2-3 μακρινά να κόψουν, να βρουν έναν τροπο να συντονίσουν την κίνηση και τα πλάνα σε 2-3 σημεία (1. όταν εμφανίζεται η μια με τη μπάλα σχεδόν τρακάρει με τις χορεύτριες Razz 2. Όταν σηκώνονται τα κορίτσια απο το πάτωμα και περνάνε πίσω απο την Κατερινα), να φτιάξουν το φωνητικό των κοριτσιών πριν το τέλος και το led πάτωμα με το λωτό στη γέφυρα ή/και σε κάποιο ρεφραίν πριν και είμαστε έτοιμοι.

Libertus, πράγματι έχει φινέτσα. Συμφωνώ σε όσα λες. Ειναι πολύ λίγα και πολύ συγκεκριμένα τα πλανα που θέλουν βελτίωση για να ειναι πιο καθαρό το αποτέλεσμα, βρίσκονται πολύ κοντά , μακάρι να τα καταφέρουν.

Αλήθεια, στην πρώτη πρόβα θυμάστε αν ο λευκός λωτός υπήρχε και στη γέφυρα που ξαπλωνουν οι κοπέλες ή τοτε ήταν που είχαν βάλει το ροζ δάπεδο; Ή και στην πρώτη πρόβα είχαν σβήσει το led σε εκείνο το σημειο;
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5154
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:07 am
Με επιφύλαξη, ο λευκός λωτος την Κυριακή υπήρχε από το 1ο ρεφρέν, έως το τέλος. Γι αυτό και θέλησαν να τον σβήσουν από το πάτωμα, για να μην χάνονται οι κινήσεις των χορευτριών στη γέφυρα του τραγουδιού.. Συν το ότι υπήρχε και το μωβ λουλούδι ως φόντο. Απ όσο ξέρω, θέλησαν να δοκιμάσουν φωτισμούς και γραφίκα σήμερα και στην 1η πρόβα για να καταλήξουν στο τι θα βάλουν...


Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:07 am
Λοιπόν 
Και μένα η αρχή και το τέλος μου άρεσαν όπως κι εκει στη γεφυρα με τα φτερά 
Ο μωβ λωτός όντως γράφει ωραία 

Όλο το υπόλοιπο να το πω λίγο άχαρο ; λίγο ανούσιο; 
Οχι κακο αλλά διαβαζαμε τόσα πολλά δεν ξέρω είχα παραπάνω προσδοκίες από ότι έπρεπε ; Που είναι η ιστορία που θέλει να πει ; ότι τι;
Δεν μου αρέσει επίσης που η Κατερίνα είναι σχεδόν αμετακίνητη μου φαίνεται δεν έχει καθόλου συνδεση με τις χορεύτριες και γενικότερα με ότι συμβαίνει γύρω της 
Το ΧΑ παρατηρήσει κ το πρωί 

Ελπίζω τα πράγματα να ειναι καλύτερα την επόμενη φορά 
Αλλά από αυτό είδα τοπ10 vibes καθόλου δεν πήρα 
Περισσότερο για Demy ..που εύχομαι να την περάσει 
Μην μείνει η Ντέμι ως το καλύτερο αποτέλεσμα μας τα τελευταία χρόνια  Πρόβες - Σελίδα 13 1710716985
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 13 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:11 am
Ρε παιδιά αν αυτά είναι τα βελτιωμένα πλάνα ..πόσο χάλια ήταν δλδ στη πρώτη πρόβα ; Πρόβες - Σελίδα 13 999574319
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης