The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόβες

+34
Jennoula
iniseven
Nadine
Akis_z
Baked Potato
panosesc
GiannisEsc
alexg
Nick44
Gianissos
space28
ESCREGION
smart-attack
rozaelia
Albedo
Wow11
merda2004
WhenTheMusicDies
Master
Le Parisien
fertsod
liakleo
NoirJo
Lullaby.
Dia
Maria kat
jovla
panos
stskrg21
Jacko
lol3
Masilnto
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 2:43 am
Πραγματικά κρίμα ειδικά εκεί στο πάτωμα άνετα ταιριάζει το λουλούδι τώρα που το βλέπω από το σκέτο ροζ πάτωμα ..θα το έκανε πιο ονειρικό και πολύ εντυπωσιακο..αχSad
space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 447
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 2:48 am
Το τυρακι για τον μεσο τηλεθεατη, κοινως αυτο που θα του τραβηξει την προσοχη στο συγκεκριμενο τραγουδι ειναι η φωνη της Κατερινας. Κολλησε ολο το διαδικτυο 3 μερες τωρα με ενα λουλουδι που δεν θα μπει τελικα και πραγματικα δεν καταλαβαινω τον λογο. Εξ αρχης η προσεγγιση ηταν θεατρικη και προφανως τους φανηκε 2 much και το εβγαλαν. Η τυχη του τραγουδιου θα εξαρτηθει σε μεγαλο βαθμο απο τις κριτικες επιτροπες, καθως η προσεγγιση δεν ειναι και τοσο mainstream για τον μεσο τηλεθεατη που τρωει πιτσα και πινει μπυρες και στελνει το μηνυμα του για χαβαλε, οποτε εκει οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος μας. Ωστοσο, τα τελευταια χρονια η ψηφοφορια του κοινου εδειξε οτι τραγουδια που ειχαν ιδιαιτερες φωνες και ξεχωρισαν για καποιον λογο ψηφιστηκαν. Νομιζω οτι ακομα και εκτος δεκαδας να ειμαστε που θεωρω οτι κατω απο 12 δεν θα ειμαστε, πρεπει να ειμαστε υπερηφανοι για αυτο που βλεπουμε. Καλη μας επιτυχια αυριο!

ΥΓ.Καημενη Ταμτα, ετοιμασου για μεγαλο flop στον τελικο! Κριμα!
Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 522
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 2:51 am
Θέλω τόσο πολύ να δω πως έγραφε αυτός ο λωτός που μιλάνε όλοι, πραγματικά! Αφού ήταν τόσοοο ωραίος γιατί να λείπει  Neutral
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 2:52 am
Και γενικά συμφωνώ με τον Ματτ ότι αφού έφυγε ο λωτος ας το κρατούσαν μαύρο παρά ροζ όπως είδαμε στη 2η πρόβα 
Νομίζω έκανε πιο πολύ αίσθηση ετσι
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1149
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 2:59 am
Ο μωβ λωτός πίσω ειναι πραγματικά πολύ εντυπωσιακός. Τα πλάνα μου φαίνονται οκ, ίσως 2-3 να έπρεπε να είναι λίγο διαφορετικά αλλά σε γενικές γραμμές όλα καλά. Αλήθεια, μπορούν να κάνουν άλλες αλλαγές απο δω και πέρα; Γιατί και αύριο το μεσημέρι έχουν πάλι τεχνική πρόβα πριν τον ημιτελικό...

Οι κραυγούλες πάλι..όχι. Γενικά το σημειο με τα close-ups στα κορίτσια των φωνητικών μαζί με τις κραυγούλες με έβγαλαν λίγο απο το mood.
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:03 am
Αυτό μου έκανε εντύπωση και μένα όχι μόνο στο τέλος
Αλλά εκεί και στο δεύτερο κουπλέ με τα "hey" 
Ακούγονται αλλά δε βλέπεις ποιος τα κάνει και φαίνεται περίεργο 
Και φαντάσου εγώ ήμουν από τους λίγους που του άρεσαν αυτά τα hey και οι κραυγές στο τέλος 

Τα πλάνα μου φαίνονται πιο mess από ότι στην 2η πρόβα σε αυτό το σημειο
Αλλά για να λένε όλοι συνολικά βελτιώθηκαν τους εμπιστεύομαι


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Jacko στις Τρι Μάης 14, 2019 3:06 am, 1 φορά
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:06 am
NoirJo έγραψε:Ο μωβ λωτός πίσω ειναι πραγματικά πολύ εντυπωσιακός. Τα πλάνα μου φαίνονται οκ, ίσως 2-3 να έπρεπε να είναι λίγο διαφορετικά αλλά σε γενικές γραμμές όλα καλά. Αλήθεια, μπορούν να κάνουν άλλες αλλαγές απο δω και πέρα; Γιατί και αύριο το μεσημέρι έχουν πάλι τεχνική πρόβα πριν τον ημιτελικό...

Οι κραυγούλες πάλι..όχι. Γενικά το σημειο με τα close-ups στα κορίτσια των φωνητικών μαζί με τις κραυγούλες με έβγαλαν λίγο απο το mood.

Συμφωνώ ότι τα πλάνα τα κοντινά στα φωνητικά είναι «σκληρά» και εκτός κλίματος. 

Αλλαγές αυτή τη στιγμή είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας. Ακούγεται ότι έχουν προβλήματα με την ασφάλεια (η παραμονή των καλλιτεχνών σήμερα στην αρένα δεν ήταν τυχαία) και πρόβλημα με την Madonna και θα τρέξουν το plan b για το διάλειμμα του τελικού.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:10 am
Στον ίδιο λογαριασμό έχουν ανεβεί Πορτογαλία, Γαλλία (εξαιρετική σκηνοθεσία), Ισλανδια, Αυστραλία (προσωπικά μου φαίνεται γελοίο όλο αυτό που είδα) και Κύπρος (μια κραυγή της Τάμτα μετά το ρεφρέν εκτός τόπου και χρόνου, το εφέ replay ακυρο).
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1149
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:16 am
Ναι, κάτι με χάλασε στα κοντινά των φωνητικών. Impressed, προσπάθησε να τους πείσεις να τα φτιάξουν το μεσημέρι και να επαναφέρουν τον παλιολωτό στο δάπεδο. RazzSad

Jacko, τα hey μου αρέσουν! Και οι κραυγούλες μου άρεσαν στη studio version αλλά εδώ ακούγονται κάπως...περίεργες. Μαζί με τα κοντινά δηλαδή, όπως κι εκείνο το περίεργο πλάνο με την Κατερινα και την κερκίδα πίσω. Εκείνα τα 10-15 δευτερόλεπτα λίγο με έχασαν.

Πάντως η διοργάνωση πάει κατα διαόλου φέτος...

Τα ειδα τα clips των άλλων συμμετοχών. Η Αυστραλία έχει πολύ καλή σκηνοθεσία και τα γραφικά πίσω υπέροχα, αλλά ενώ σε εντυπωσιάζει αρχικά, μετά επανέρχεσαι σιγά σιγά στην πραγματικότητα και αρχίζεις και...γελάς με το όλο θέαμα. 
Συμφωνώ για τη Γαλλία, νομίζω πείστηκα. Manipulative, heavy-handed, forced, ναι, αλλά ειναι καλοδουλεμένο κι ας μη του βγαίνει καθόλου η φωνή του Bilal κι ας ειναι το τραγούδι απελπιστικά μέτριο. Μάλλον θα πάει πολύ καλά στο κοινό. 
Η Πορτογαλία δεν ήταν κακή...ίσως επειδή ειναι αρκετα σκοτεινή η σκηνή, δεν ειναι τόσο πρόδηλα κιτς όπως στον εθνικό τελικό. Μπορεί να τα καταφέρει...
Η Ισλανδία θα παει παρά πολύ κακά στις επιτροπές, αλλά ειναι televote-bait, εκεί θα σαρώσει.
space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 447
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:19 am
Καταπληκτικη η σκηνοθεσια της Γαλλιας οντως και πολυ βελτιωμενο ενορχηστρωτικα (αναθεωρω τα περι flop). Νομιζω Ολλανδια, Σουηδια και Γαλλια θα ειναι η τριαδα!
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1149
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:26 am
Αχ ανέβασε και ένα δίλεπτο από Ισπανία. Πάτος στις επιτροπές, αλλά μπορεί να πάει συμπαθητικά στο κοινό. 

Τώρα είδα την Κύπρο...η κραυγή της Τάμτα ήταν φάση μπουζούκια. Το replay effect θα κάνει όλους τους τηλεθεατές να αναρωτιούνται αν χάλασε η τηλεόραση τους ή όχι.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:28 am
Η κραυγή τελειως μπουζούκια και βρήκε να το κάνει... τη βραδια των επιτροπών!
Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 522
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 3:40 am
Η Γαλλία πόσο καλοδουλεμένη πάντως! Τα πλάνα είναι πολύ δυναμικά και το όλο στήσιμο σου πουλάει πολύ καλά το τραγούδι. Για την Ελλάδα, νομίζω αν λιγοστέψουν τα κοντινά στα φωνητικά και φτιάξουν 1-2 πλάνα θα είναι ικανοποιητική η σκηνοθεσία. Η Αυστραλία σκηνικά είναι υπέροχη, το τραγούδι να ήταν καλύτερο και θα την ήθελα μέχρι και νικήτρια αλλά τώρα μπαα.

Η σκηνή μονό εμένα μου φαίνεται υπερβολικά κοντή(και κάπως μικρή); Τα κεφάλια των θεατών μπαίνουν μέσα στην μέση στα ίσια πλάνα και σου χαλάει την όλη αίσθηση του τηλεοπτικού σόου. Γενικότερα νιώθω ότι το σόου δεν θα είναι τόσο ωραίο τηλεοπτικά όσο άλλες χρονιές.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 9:54 am
Χθες έλεγαν στο EscUnited στο live τους από το press center οτι έμαθαν ότι έχουν απαγορεύσει τις σημαίες στο κοινό - λογικό αν όντως ισχύει γιατί αν μπαίνουν στα πλάνα τα κεφάλια... φανταστείτε με τις σημαίες τί θα γίνει.

Προσωπικά δεν θα μου λείψουν καθόλου, εγώ είμαι και λίγο... παππούς, απολάμβανα τη Eurovision τις εποχές που ήταν black tie event, τις σημαίες μας τις... φόρτωσε η Εστονία στον διαγωνισμό του 2002.

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 11:12 am
Παρακάτω μπορείτε να δείτε βιντεάκια από τη χθεσινή βραδιά που βαθμολόγησαν οι επιτροπές
Ελλάδα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ισπανία [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Γαλλία [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ισλανδία [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Αυστραλία [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13964
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 11:18 am
Βλέποντας τα παραπάνω βιντεάκια, έχω να πω ότι η Γαλλία & η Αυστραλία, έχοντας δύο μετριότατα κομμάτια,
κατάφεραν να κερδίσουν τις εντυπώσεις, επενδύοντας στο τηλεοπτικό κομμάτι.
Η Ισλανδία συνεχίζει να μου φαίνεται "φορτωμένη".
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 11:19 am
Ρε σεις εχετε δικιο ειναι πολυ κοντη η σκηνη!!!Τερμα αντιαισθητικο να βλεπεις τα κεφαλια των θεατων
iniseven
iniseven
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019
Φύλο : Θηλυκό

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 11:40 am
Στην Αυστραλια στο σημειο που εμφανιζονται τα παλουκια δεν λιγο creepy το σκηνικο? Γιατι εχουν ενθουσιαστει ολοι?
Gianissos
Gianissos
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 12:35 pm
Η Γαλλία δεν με εντυπωσίασε τόσο πς ακούγεται και σε φωνή μετριότατο. Αυστραλία αφού φύγει η μπάλα που φαίνονται τα παλούκια και αυτές πηγαίνουν υπερβολικά πέρα δώθε δεν είναι τόσο καλό. Πραγματικά θεωρώ ότι είμαστε οι καλύτεροι του ημιτελικού. Προβλέπω 2η θέση στο κοινό κ 3η στις επιτροπες
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 12:36 pm
lol3 έγραψε:Ρε σεις εχετε δικιο ειναι πολυ κοντη η σκηνη!!!Τερμα αντιαισθητικο να βλεπεις τα κεφαλια των θεατων

Αυτά είναι τα... απόνερα της απόφασης να διοργανωθεί ο διαγωνισμός σε μια εκθεσιακή αίθουσα περιορισμένης έκτασης και ύψους, πρακτικά βέβαια η EBU δεν είχε καμία άλλη επιλογή στο Τελ Αβίβ και ήθελε να αποφύγει την επιλογή της Ιερουσαλημ like the plague.

Μένει να δούμε αν όντως ισχύει η πληροφορία ότι έχουν απαγορευτεί τα σημαιάκια.
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 12:40 pm
Δεν βλεπω και πακτωλο χρηματων που λεγοταν οτι θα εριχνε το Ισραηλ στο διαγωνισμο,σε σημειο να πιστεω οτι η Κυπρος που ξυνιζε στην EBU να εκανε με μεγαλυτερο μερακι τουλαχιστον ισοδυναμη διοργανωση
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 12:48 pm
lol3 έγραψε:Δεν βλεπω και πακτωλο χρηματων που λεγοταν οτι θα εριχνε το Ισραηλ στο διαγωνισμο,σε σημειο να πιστεω οτι η Κυπρος που ξυνιζε στην EBU να εκανε με μεγαλυτερο μερακι τουλαχιστον ισοδυναμη διοργανωση

Συμφωνώ απόλυτα, την θέλουν σαν τρελοί και θα έκαναν εξαιρετική δουλειά.

Νομίζω πάντως ότι ο Γιαννούλας και ο Μπγιόρκμαν θα έχουν μια εύκολη - επόμενη - χρονιά με διοργανώτρια την Ολλανδία (δε μπορώ να δω κάτι άλλο να κερδίζει για την ώρα).
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 12:57 pm
Εντάξει το έχουμε έστω και οριακά.

Ο λευκός λωτός στο πάτωμα ανοικτός. Είναι το μοναδικό "νόμιμο" πλάνο που υπάρχει. Φανταστείτε ότι ξαφνικά άνοιγε με το που έμπαινε το κομμάτι και έμενε εκεί μέχρι τη γέφυρα και το ξάπλωμα των κοριτσιων...



Jennoula
Jennoula
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2019
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 30
Τόπος : Κρήτη

Πρόβες - Σελίδα 23 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 14, 2019 1:48 pm
Καλησπέρα σε όλους και όλες!!!Καλη επιτυχια στην Ελλάδα και στην Κύπρο.Προσωπικά παρότι έχετε κολλήσει οι περισσότεροι στο λουλούδι ,το κατανοώ ,δεν κράζω ,πιστεύω οτι για να το αφαιρέσουν κατι ξέρουν παραπάνω .Η wow στιγμή για μένα ειναι η κορωνα  ,που σκίζει την νότα, το πιο δύσκολο κομμάτι του τραγουδιού .Ούτε τα κακαρίσματα με ενοχλούν ουτε τα μακρινα ,έχουμε χαρακτήρα φέτος, ρισκάρουμε με κάτι διαφορετικό και ακόμη και αν δεν πάμε καλά ,πιστεύω οτι θα αφήσουμε παρακαταθήκη ,μια αρτια αισθητικα και φωνητικα εμφάνιση .Όσον αφορά την Κύπρο ,η Τάμτα γράφει υπέροχα στον φακό ,ποζάρει ,έχει το κάτι που μπορει να σε τραβήξει ,ίσως την θέλω λίγο πιο δυναμικη απόψε ,φωνητικά ξέρουμε όλοι οτι τι χει αλλα ελπίζω να μην αγχωθεί και να τα δώσει όλα .Εύχομαι καλή θέαση να χουμε  ,ολη μας την θετική ενέργεια στα κορίτσια μας και καλη επιτυχια σε όλους τους συμμετέχοντες!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης