The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

+12
panos
Erotevmenaki
John2000
Le Parisien
EvNickGR
merda2004
jovla
lol3
space28
Jacko
Masilnto
Elfo_Del_Infierno
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 29, 2020 8:53 pm
To cover

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ενώ είναι γλυκιά κοπέλα, στις περισσότερες φωτογραφίες της βγαίνει σνομπ και ολίγον ξινισμένη. Σα να μυρίζει κάτι άσχημo. 

Άντε, 20 ώρες έμειναν ακόμα!   Very Happy Καλή μας επιτυχία!  Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 4037559606


merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 12:54 pm
Libertus έγραψε:Εγώ πάντως την επόμενη Κυριακή θα καρναβαλίζομαι, οπότε λογικά θα ακούσω το τραγούδι ύστερα από μια μικρή κατανάλωση αλκοόλ. Μπορεί και να βοηθήσει.

eisai sigouros oti tha pas????
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 2:41 pm
Όχι καλέ. Πού να πάω; Κλείστηκα σπίτι, αφού πρώτα έκανα έφοδο στο σούπερ μάρκετ για να πάρω προμήθειες για 5 μήνες.


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 6:05 pm
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 6:17 pm
Με χαλάει το ρεφραίν... ΑΛΛΑ ΓΑΜΩΤΟ ΑΥΤΟ DANCE BREAK ΓΑΜΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 6:19 pm
ΟΚ not great not terrible που έλεγε και μια ψυχή.Σίγουρα δεν είναι τόσο κακή ποπ όσο μας πλάσαρε ο Κοντοπούλος φέτος με Εσθονία και Μολδαβία ούτε είναι υπερβολικά cheesy.Το video clip δεν το σχολιάζω δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία,βασικά για να κρίνουμε την δυναμική της συμμετοχής θα πρέπει να περιμένουμε μεχρι τον Μάιο να την δούμε επί σκηνής και πώς τα πάει φωνητικά η Στεφανία(έχει φοβηθεί το μάτι μας τα τελευταία χρόνια) έχει κάποια δύσκολα σημειάκια και τί έχει σχεδιάσει o  Φωκάς αν και ήδη κάπου πάει το μυαλό μου
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 6:27 pm
Σίγουρα καμία σχέση με το υπερhit που μας περιέγραφαν. To ethnic drop είναι καλό όμως. Με ένα καλό show, μπορούμε να τα πάμε καλύτερα από τη Demy (15άδα).


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 6:41 pm
Κάπου στη μέση για μένα, ούτε ενθουσιασμός, ούτε απογοήτευση.
Όμως, με δεδομένο ότι 1) η φετινή χρονιά εξελίσσεται σε φοβερά αδιάφορη και 2) ο Φωκάς θα κάνει θαύματα επί σκηνής,
εκτιμώ πως η Ελλάδα θα πάει καλά φέτος.
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 7:19 pm
Τα "θαύματα" του 2017 μόνο μην κάνει... green

Θέλω φουλ έμφαση σε χορογραφία φέτος, αν και κάποια σπόντα πέταξε ο Μαρίνος ότι θα δούμε "μαγεία"στη σκηνή. Λέτε να επιχειρήσουμε την ανύψωση, που βλέπουμε και στο βίντεοκλιπ;


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 7:26 pm
Ναι κι εγώ αυτό νομίζω.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 7:57 pm
Πάντως και η Arilena από την Αλβανία έχει πετάξει σπόντα ότι δεν θα είναι στο έδαφος το Μάιο... Και από ό,τι θυμάμαι ο πολύ αγαπητός (νοτ) Christer Bjorkman έχει πει πολλές φόρες ότι οι διοργανωτές (δηλαδή κυρίως αυτός) δεν επιτρέπουν σε δυο χώρες να έχουν παρόμοιο staging για να μην είναι βαρετό το show... Όποτε μία από της δύο χώρες θα φάει ban από τους producers...
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 7:58 pm
Νομίζω ναι θα παίξει κάποια αιώρηση
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 8:45 pm
Αχ, τη σκέφτηκα κι εγώ την Αριλένα, που είπε ότι θέλει κι αυτή να πετάξει.

Εν τω μεταξύ, η δύναμη των Fyffes είναι μαζί μας...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 01, 2020 10:14 pm
Από τις πρώτες ακροάσεις μου φάνηκε συμπαθητικό 
Έχει δλδ potential 
Και το ρεφραίν μπορεί να σου μείνει εύκολα σχετικά σαν μελωδία 
Νομίζω ικανοποιημένος είμαι αλλά αυτό οφείλεται ότι δεν είχα ευτυχώς τόσο ψηλές προσδοκίες 
Για το είδος του μια χαρά 
Και καλή παραγωγή ευτυχώς νομίζω φάνηκε η διαφορά με τους Arcade 
Δεν ξέρω αν έχει τη δυναμική των έθνικ dance των τελευταίων χρόνων όπως το fuego η το she got me 
Νομίζω ξεκάθαρα θα δείξει το όλο αποτέλεσμα από την εμφάνιση αν θα περάσει σαν μια από τα ίδια ένα κουλ σέξυ κορίτσι με έθνικ dance vibes η αν έχει δυναμική για πιο ψηλά 
Good Luck! Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 526286995
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 02, 2020 1:49 am
Lol οι μπανάνες! 

Προσωπικά το βρίσκω πολύ μέτριο αλλά σίγουρα καλύτερο από πολλά που έχουμε στείλει την προηγούμενη δεκαετία. Οι Arcade έβαλαν το χεράκι τους γιατί δεν ακούγεται ιδιαίτερα Κοντοπουλικό. Έχει προοπτικές bop και ο έθνικ ήχος σου "μένει". Η Στεφανία πολύ γλυκιά κοπέλα. Καταλαβαίνω γιατί πολλοί χλευάζουν το video - αισθητική εγχώριας τηλεοπτικής σειράς - το οποίο παραείναι cute/Matilda αν και αγάπησα την πορτοκαλόγατα στο τέλος. Το κομμάτι εξαρτάται άμεσα απο τη σκηνική παρουσία. Είτε θα αναδειχθεί και θα διεκδικήσει θέση στην αριστερή πλευρά του πίνακα τελικής κατάταξης είτε θα παίξει στις θέσεις όπου μας βάζουν τα τελευταία χρόνια.

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 02, 2020 4:13 pm
Εγώ δεν τη φοβάμαι τόσο φωνητικά από ότι έχω δει είναι μια χαρά 
Όσο για το staging(οκ αυτό κάθε χρόνο) αλλά και για την Stefania ως Stefania  ..και το ερωτηματικό που έχω για το εκτόπισμα το σεξ απελ και το star quality για ένα ντανσ έθνικ τραγούδι 
Είναι και περίεργη ηλικία αυτή γιατί οκ δεν θέλουμε να βγει πολύ childish και cheesy από την μία αλλά από την άλλη είναι μικρή για το παίξει στη σκηνή σταρουμπα και ντίβα 
Πρέπει να υπάρχει ισορροπία
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13965
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 02, 2020 4:19 pm
Το τραγούδι είναι πολύ αβανταδόρικο για τον Φωκά,
το ξαναλέω θα κάνει παπάδες.
Εγώ νομίζω ότι ήδη από το βιντεοκλιπ πήραμε μια ιδέα πού θα κινηθεί το πράγμα.
Σπόιλερ:
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 02, 2020 5:56 pm
Ελπίζω να μη δούμε τηλεπάθεια και ανυψώσεις, πλιιιιιζ

Θετικές αντιδράσεις από τη γλυκούλα Αλίσια και τον Ματ του escunited.





lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 02, 2020 7:30 pm
Κατι ακουσα και για επαυξημενη πραγματικοτητα Laughing Mad.Ενταξει δεν με ενθουσιαζουν αυτα τα κολπα,ειμαι γενικα του παλιου δογματος του αν εχεις καλο τραγουδι οι εντυπωσιασμοι ειναι περιττοι αλλα θα δουμε,χρειαζεται μια εντυπωσιακη,ξεσηκωτικη σκηνικη παρουσια για να ''σηκωθει'' το κομματι και φυσικα να δουμε και αν η μικρη εχει χαρισμα,δεν φτανει μονο να εισαι ομορφος-η πανω στην σκηνη της γιουροβιζιον
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 901
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 51

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Μαρ 02, 2020 10:40 pm
Καλή μας επιτυχία! Το τραγουδάκι είναι αρκετά καλό για τον διαγωνισμό , φρέσκο, πιασάρικο, χαριτωμένο. Οι αντιδράσεις των youtubers είναι αρκετά θετικές αλλά όλα θα κριθούν από το staging και την αύρα της Στεφανίας γιατί και πέρυσι η Ντούσκα έπαιρνε θετικές κριτικές αλλά το βράδυ του διαγωνισμού ήταν κάπως φλατ και υποτονική....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 03, 2020 12:39 am
Kαλησπέρα και από μένα σε όλους!

Να ευχηθώ καλή επιτυχία στη χώρα μας, την ομάδα μας και την Στεφανία και ελπίζω να απολαύσουν κάθε δευτερόλεπτο από την μοναδική αυτή εμπειρία.

Είχα αποφασίσει να μην μιλήσω φέτος για το τραγούδι και να μείνω σε αυτό που σας είπα πριν ένα μήνα, δηλαδή να εύχεστε να γίνει δουλειά στην ενορχήστρωση, γιατί διαφορετικά θα κλάψουν μάνες. Δουλειά η αλήθεια είναι ότι έγινε - ο Κοντόπουλος στην ενορχήστρωση θα έλεγα ότι είναι αδύναμος - και έχω να πω τα εξής:

Το κομμάτι είναι κακό μουσικά, ξεκάθαρα σύνθεση με το μυαλό στη Eurovision - ανέκαθεν κακή αρχή για να συνθέσεις ένα κομμάτι κατά τη γνώμη μου - που μπορεί να σταθεί κυρίως στο διαγωνισμό και όχι κάπου αλλού. Είναι ένα κακό τραγούδι. 

Πάμε παρακάτω.

Πατάει πολύ στο Fuego, το Replay και το She Got Me. Και κυρίως ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΦΡΕΝ. Έχει verses, έχει bridges αλλά ρεφρέν δεν έχει. Έχει ορχηστρικό (με τρείς νότες) αντί για ρεφρέν και εκεί πάνω στη δεύτερη επανάληψη του ορχηστρικού αποφασίστηκε - κακώς - να έχουμε τη Στεφανία (μαζί με τα φωνητικά) να τραγουδάνε τα "I'm your supergirl hunana", που προσωπικά μου κάνει σκέτος αχταρμάς. Παράδειγμα παρόμοιου τραγουδιού αλά ΣΑΦΩΣ ανώτερο είχε φέτος η Ρουμανία με το Cherry Red - δεν το διάλεξε, αλλά αφού ήθελαν οι δικοί μας να μπουν σε τέτοιους δρόμους είναι ευκαιρία να ακούσου(ν)με πώς μπορείς να το κάνεις πιο σωστά. 

Γενικά σκηνικά δεν ξέρω πόσο μπορεί να σταθεί η Στεφανία και τί εκτόπισμα έχει. Γενικά το λέω αυτό και ανεξαρτήτως τραγουδιού. 

Για τον Ευαγγελινό έχω πάντα επιφυλάξεις. Γενικά έχει μανιέρες, με την Ελλάδα πολλές φορές είναι λες και ξεμένει από έμπνευση και - αναποφευκτα - το αποτέλεσμα θα εξαρτηθεί από το budget. Έχει μείνει στην ιστορία η απάντηση του Κιρκόροφ όταν τον ρώτησε ο Ευαγγελινός πέρυσι ποιο είναι το budget limit για την εμφάνιση του Sergey πέρυσι, που ο Κιρκόροφ απάντησε "There is no budget limit". Υποψιάζομαι ότι φέτος αυτό ο Ευαγγελινός δεν θα το ακούσει. Αλλά πρέπει να ρίξει ΠΟΛΥ δουλειά και να κάνει κάτι ξεχωριστό για να μας σώσει από δυσάρεστες εκπλήξεις.

Η πληροφορία μου είναι ότι σκηνικά πάμε για magician show... κάτι σαν το show που ήθελε - αλλά ποτέ δεν κατάφερε - να παρουσιάσει η Britney Spears μαζί με τον Criss Angel στα MTV awards του 2007... και ό,τι καταλάβατε  What a Face
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5145
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 05, 2020 11:50 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οι πρόβες ξεκίνησαν! Very Happy Ο Φωκάς πρέπει να την έχει βάλει σε απαιτητικό πρόγραμμα γυμναστικής (η Στεφανιά ποστάρει σχεδόν καθημερινά βίντεο από το κροσφιτάδικο, όπου προπονείται), προφανώς για ν' αυξήσει την καρδιοαναπνευστική αντοχή της - λογικά θα έχουμε χορό αρκετό. Έτσι σε θέλω, Στεφι, power!!!


Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 06, 2020 12:51 am
Μακάρι ειδικά στα έθνικ drop του τραγούδιου να χει μια ωραία σύγχρονη έντονη χορογραφία και να μην σκέφτεται ο Φωκάς μόνο αιωρησεις μαγικά κόλπα κτλ
Laughing
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 9 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 07, 2020 1:37 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το γραφείο στοιχηματικών αποδόσεων oddschakker εξέδωσε ειδική ανακοίνωση ότι οι αποδόσεις της ελληνικής συμμετοχής δεν ανταποκρίνονται ακόμα στην πραγματική δυναμική της.
Γιατί η Ελληνική αποστολή να βάλει κάτι τέτοιο στο δελτίο τύπου που έστειλε... Φαίνεται κάπως αξιοθρήνητο....
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης