The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

+21
Theogr
liakleo
Yiorgos Agis
eurovisionικος
Paris Geo
PetrosIs
jerryk
Jimijoop
Chrisde
NoirJo
koninos
lef
eurobirdo
lol3
alexg
wait, what
impressedguy
jovla
space28
smart-attack
Elfo_Del_Infierno
25 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Σεπ 17, 2022 8:48 pm
Δεν νομίζω ότι έχει ελπίδες η Ευαγγελία. Ήδη ο ceo δίνει το στίγμα σε απάντηση χρήστη στο site του. Ντάξει, δεν μπορώ να πω ότι λυπάμαι ιδιαίτερα, καθώς η μουσική της δεν με ξετρελαίνει, αλλά ας στείλει η κοπέλα το κομμάτι της και βλέπουμε. 
Η Κοσμίδου πάλι δεν ξέρω αν μπορεί να σταθει στη σκηνή της Γιουροβίζιον, ουτε τι εμπειρία έχει από live εμφανίσεις γενικά. 
Βέβαια, τι το ψάχνετε. Το κλειδί είναι με τι ομάδα σκοπεύουν να κατέβουν αυτοί και οι λοιποί υποψήφιοι. Ο Leon of Athens ας πούμε, θα συνεργαστεί με Kokotos, Kontopoulos and Fokas. Ο γλυκός μου, μωρέ. Δεν είναι μόνο όμορφος, αλλα και έξυπνος!  green Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 4037559606


Αρέσει στους χρήστες Jacko, smart-attack και Chrisde

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2818
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Οκτ 02, 2022 12:40 pm


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Giphy

Αρέσει στον χρήστη alexg

alexg
alexg
Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Οκτ 02, 2022 6:15 pm
την θέλουμε την καλομοίρα με 1000!!

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2818
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Οκτ 03, 2022 9:22 pm


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Giphy

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Οκτ 04, 2022 12:23 am
Η αλήθεια είναι πως όταν την είχα δει πέρσι στην τηλεόραση σκέφτηκα ότι μάλλον είχα άδικο που δεν την ήθελα ξανά στον διαγωνισμό, καθώς συνειδητοποίησα πως διαθέτει ακόμα νεανική εμφάνιση, χάρισμα και αρκετά καλή φυσική κατάσταση. Ίσως αν έχει όντως στα χέρια της ένα πολύ μοντέρνο ποπ κομμάτι να ήταν μια καλή επιλογή και για το 2023 (τουλάχιστον για το televoting, για τις επιτροπές δεν ξέρω). Δεν μπορώ να γνωρίζω τι περνάει από το μυαλό της, αλλά ίσως να θέλει να πάει ξανά στη Γιουροβίζιον υπό διαφορετικούς όρους από αυτούς που τίθενται από την ΕΡΤ (βλ. άλλη ομάδα εκτός της γνωστής) κι επειδή αυτό δεν είναι εφικτό στην παρούσα φάση γι' αυτό να μην καταθέτει τη συμμετοχή της. Βέβαια, τα χρόνια περνάνε και ίσως αυτή η στιγμή να αποτελεί και το χρονικό όριο πέραν του οποίου δεν θα ήταν συνετό να σταλεί ξανά, οπότε ίσως το καράβι μιας ακόμα φοράς στο διαγωνισμό να έχει χαθεί. Δεν πειράζει. Πάμε γι' άλλα (για καλύτερα; δε νομίζω, αλλά θα δείξει...).  green


Αρέσει στους χρήστες smart-attack και alexg

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Οκτ 04, 2022 4:59 pm
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Πάμε γι' άλλα (για καλύτερα; δε νομίζω, αλλά θα δείξει...).  green

Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28 και smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Οκτ 04, 2022 5:30 pm
jovla έγραψε:
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Πάμε γι' άλλα (για καλύτερα; δε νομίζω, αλλά θα δείξει...).  green

Σπόιλερ:


Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Not-the-bees


Αρέσει στους χρήστες jovla, space28 και smart-attack

lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Οκτ 04, 2022 10:45 pm
Καλησπερα στην παρεα μετα απο καποιο καιρο. Ομολογω οτι παρακολουθω μεχρι στιγμης καπως ανορεχτα την φετινη ονοματολογια, δεν εχω ξεχωρισει καποιον και η αληθεια ειναι οτι και απο τα ρεπορταζ δεν εχω καταλαβει οτι εχει ξεχωρισει καποιος οπως περυσι που εκανε μπαμ αναμεσα σε ποιους δυο επαιζε η επιλογη. Περιμενουμε και την τελευταια εβδομαδα μηπως σκασει καποιο ονομα-εκπληξη με ενδιαφερον τελευταια στιγμη. Κατα τα αλλα εχει λιγο ζουμι το οτι η Καλομοιρα απο εκει που ''ψοφαγε'' να παει γιουροβιζιον παση θυσια, φετος στυλωσε τα ποδια της και δεν εμπλεκεται καν στη διαδικασια υποβολης συμμετοχης. Οχι οτι πεφτουμε απο τα συννεφα απλα η δευτερη πιο σημαντικη ειδηση ειναι οτι ο Στεφανος ο Πιτσινιαγκας θα πηγαινε στην γιουρο με τσιφτετελι...

Αρέσει στους Masilnto, Elfo_Del_Infierno, jovla, space28, smart-attack, alexg, eurovisionικος και

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Πεμ Οκτ 06, 2022 6:17 pm
Το είχα πει για Καλομοίρα από αρχές Σεπτεμβρίου ότι είναι εκτός φέτος.

Γενικά και εγώ με τα δικά μας για την ώρα βαριέμαι.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Πεμ Οκτ 06, 2022 11:40 pm
impressedguy έγραψε:Το είχα πει για Καλομοίρα από αρχές Σεπτεμβρίου ότι είναι εκτός φέτος.

Γενικά και εγώ με τα δικά μας για την ώρα βαριέμαι.

Πραγματικά κι εμένα μού έχουν φύγει τα τσαούλια απ' το χασμουρητό. Πέρσι τουλάχιστον υπήρχε περισσότερο ενδιαφέρον, λόγω Νικόλα και Αμάντας, που αμφότεροι έμοιαζαν ενδιαφέρουσες περιπτώσεις. Το φετινό line-up είναι ολίγον τραγικό. Μια 18χρονη μέλισσα εκ Γερμανίας ορμώμενη, με μια ξερή 3η θέση στο Idol, μια τύπισσα από από το Voice που έγινε μούσα του Κοντόπουλου κι έχει ένα μόνο πρωτότυπο κομμάτι να επιδείξει (το οποίο είναι ό,τι νά'ναι μουσικά και στιχουργικά και με ελάχιστα views, μάλιστα), ένας τενόρος-Κεν της Barbie πιο άχρωμος κι άοσμος πεθαίνεις, μια Άρτεμις Ματαφιά, που αν κρίνουμε από την περσινή της πρόταση νομίζει πως ο διαγωνισμός έχει μείνει στο μακρινό 2003 και κάτι άλλοι "εναλλακτικοί" που τραγουδούν ποπ όπερα και είναι σκέτο crigne. 
Μόνο ο Τίμος αξίζει αν και αυτόν τον έχω με "ναι μεν, αλλά..." στο βιβλίο μου. Τουλάχιστον έχει μια δισκογραφία από πίσω του και πολλές εμφανίσεις live, έστω και σε μουσικά φεστιβάλ. Βέβαια, μάλλον το κομμάτι που κατέθεσε δεν πρέπει να εντυπωσίασε, καθώς είδα πως ο CEO κάπου ανέφερε ότι δεν πρέπει να προτρέχουν κάποιοι που μιλούν για "δυνατά" ποπ κομμάτια, καθώς θα βρεθούν εκτεθειμένοι (ξεκάθαρη μπηχτή για τον OGAE και το άρθρο που είχε δημοσιεύσει για τον Τίμο κι έκανε λόγο για μια πολύ δυνατή συμμετοχή).

Η δική μου αίσθηση είναι ότι μιας και πέρσι κλείσαμε dream team με ημιδατροφή, αφήνοντας συνθετικά έξω τον Μπετόβεν της καρδιάς μας, φέτος η ΕΡΤ μάλλον θα κατέβει με all inclusive πακέτο, πράγμα που σημαίνει ότι ίσως να δούμε ως εκπρόσωπό μας ή το Καουράκι (ειλικρινά δεν πιστεύω να καταθέσει τραγούδι από άλλο δημιουργό), ή τον προτεζέ του Φραγκούλη (επίσημα κατεβαίνει με Κοντόπουλο στη σύνθεση) ή τη μελισσούλα, η οποία ήρθε Ελλάδα για να ηχογραφήσει. 

Άντε να δούμε τι θα δούμε.


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, lol3, jovla, space28, smart-attack, eurovisionικος και impressedguy

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2818
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Παρ Οκτ 07, 2022 12:25 pm
Να πω και εγω με την σειρά μου οτι κανένα απο τα ονόματα που έχουμε ακούσει δεν με έχει εντυπωσιάσει. 
Και εγώ πάντως είμαι κάπως ξενερωμένος μιας και ξέρουμε ήδη τι να περιμένουμε για φέτος. 
Βασικά ξέρουμε το γούστο της ΕΡΤ, αυτής της ομάδας των 7 ατόμων τέλος πάντων, που έβαλαν την Ευαγγελία πέρυσι εκτός 5αδας (ενώ έπρεπε να είναι τοπ3 μαζί με Αμάντα και Νικόλα).

Για την ώρα θα πω οτι απο τα ῾φαβορί᾽ ονόματα της DT, ακούγεται πιο έντονα αυτό με την μελισσούλα. 
Φήμες μάλιστα λένε οτι κατεβαίνει με τραγούδι του shortbird, το οποίο προοριζόταν πέρυσι για αλλού. Και είναι, λένε, αρκετά καλό.

Γούστο μου καπέλο μου, αλλά η μελισσούλα δεν μου αρέσει καθόλου. Καθόλου όμως.
Η Ευαγγελία και η Τζοάν έχουν ξεκάθαρα το πακέτο που εγω θα ήθελα. 
Προβάδισμα για φέτος ίσως να έδινα στην Ευαγγελία που γράφει δικά της τραγούδια και δείχνει περισσότερο έτοιμη. 

3 μέρες ακόμα, θα γίνει λέτε η διαφορά φέτος (evil laugh) ;;;
Και για να συνεχίσω το manifesting που έχω ξεκινήσει απο πέρυσι, μακάρι η Τζοάν να καταθέσει κάνα τρελό κομματάκι.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, jovla, space28, alexg και eurovisionικος

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 219
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Παρ Οκτ 07, 2022 12:43 pm
smart-attack έγραψε:
Για την ώρα θα πω οτι απο τα ῾φαβορί᾽ ονόματα της DT, ακούγεται πιο έντονα αυτό με την μελισσούλα. 
Φήμες μάλιστα λένε οτι κατεβαίνει με τραγούδι του shortbird, το οποίο προοριζόταν πέρυσι για αλλού. Και είναι, λένε, αρκετά καλό.

Ποιοί το λένε; Ελπίζω όχι οι ίδιοι που έλεγαν ότι η Ναταλίτσα είναι για 3άδα το 2021  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 3449772844


Τους χαιρετισμούς μου στην ομάδα btw, έκανα ένα καλοκαιρινό hiatus (ήμουν για σεζόν, πιο μπακαλίστικα) αλλά επέστρεψα δριμύτερη.  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 4037559606

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack και eurovisionικος

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Παρ Οκτ 07, 2022 4:58 pm


Αρέσει στους χρήστες smart-attack και eurovisionικος

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Παρ Οκτ 07, 2022 6:39 pm
Εγώ απλά θα πω ότι αν ένας ραδιοτηλεοπτικός φορέας θέλει να κάνει engagement τηλεθεατών με τη συμμετοχή είτε πρέπει να κάνεις εθνικό τελικό είτε να στείλεις όνομα σοβαρό.

Μέχρι ώρας τα ονόματα που μαθαίνω είναι "ποια είναι αυτή πάλι".

Καλή και χρυσή η Αμάντα και την αγαπώ, αλλά ας μη γελιόμαστε, το κομμάτι μας εμπορικά - ραδιοφωνικά άπατο πήγε και στο televoting πάθαμε Duska.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack και eurovisionικος

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2184
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Παρ Οκτ 07, 2022 6:44 pm
Ποια είναι αυτή η Αντιγόνη; 
Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 FAJoChKXIAM25XC?format=png&name=small


Τέλος πάντων εγώ θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι φέτος κάνεις δεν είναι ενδιαφέρον... Η Βαγγελιώ μου αρέσει αλλά έχει αποδειχτεί ολίγον αγγούρω on stage και αυτή.. Ας ελπίσουμε, όμως, ότι φέτος η ΕΡΤ θα την βάλει στην 5αδα μετά από το κράξιμο που έφαγε πέρσι (μέχρι και από το efun).

Στην τελική ας κερδίσει το φρούτο που θα έχει την καλύτερη πρόταση. Αν και νομίζω, πως για όποιον έχει ασχοληθεί με την ελληνική διαδικασία επιλογής τα τελευταία 3-4 χρόνια, είναι φως φανάρι ότι η Μέλισσα έχει το προβάδισμα αυτή την στιγμή.


Άκυρο αλλά τι κομματάρα το I'll stay της Αμάντας!!! Το κορίτσι βγάζει την μία κομματάρα μετά την άλλη. Ειλικρινά για μένα είναι η πιο ταλαντούχα Ελληνίδα εκπρόσωπος που έχει υπάρξει πότε για την Ελλάδα. Αναμένουμε το In Hindsight 21 Οκτωβρίου!!

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack και eurovisionικος

lef
lef
Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2021
Φύλο : Άντρας Χιούμορi can't make the music bop

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Οκτ 08, 2022 8:05 am
Κάτι άκουσα πως μπορεί η Καούρη να μην καταθέσει κομμάτι του Κοντόπουλου τελικά και δεν θα μου κάνει εντύπωση γιατί το hype του efun προς την ίδια έχει πέσει αρκετά σχετικά με 3-4 μήνες πιο πριν.
Επίσης δεν θα μου κάνει εντύπωση να μην καταθέσει η Ευαγγελία, θεωρώ πως έχει αρχίσει να καταλαβαίνει πως η ΕΡΤ δεν πρόκειται να την επιλέξει και δύσκολα θα την βάλει μέχρι και στο shortlist.
Αν όντως ισχύει η φήμη για τη Μέλισσα και το τραγούδι που προοριζόταν για αλλού, μήπως είναι το κομμάτι της Klava για την Ρωσία πέρυσι;

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack, alexg, eurovisionικος και impressedguy

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 447
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Οκτ 08, 2022 3:40 pm
Θα ήταν κάπως οξύμωρο τα ονόματα που ακούγονται φέτος να μας κινησουν το ενδιαφέρον μιας και οι περισσότεροι είναι σχετικά άγνωστοι. Βέβαια μεταξύ μας δεν ξέρω και πολλούς '' γνωστούς'' που δεν έχουν πάει ή που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν. Περιμένω  να ακούσω την τελική επιλογή και κυρίως το τραγούδι και μετά θα κρίνω. 

Για την ιστορία πάντως και παρότι τα τελευταία δύο χρόνια πήγαμε σχετικά καλά εμένα όλη αυτή η νοοτροπία της κρατικής τηλεόρασης (που είναι και η συνολική νοοτροπία της φάσης που ζούμε σήμερα) δεν μου αρέσει και για τον λόγο αυτό με βλέπω και φέτος να παρακολουθώ αποστασιοποιημενα την ελληνική συμμετοχή όπως και πέρυσι. Καλή μας τύχη λοιπόν!

Προς Μελισσα το βλέπω να πηγαίνει.. Έτσι από ένστικτο  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 1f60b

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack, alexg και impressedguy

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Οκτ 08, 2022 8:08 pm
Δηλαδή η μάγια η μέλισσα έχει ηχογραφήσει uptempo κομμάτι; το στιλ της klava koka είναι αρκετά διαφορετικό από το πώς έχω τη μαντζούκω στο μυαλό μου, lmao. Πάντως είδα να γράφεται στο efun ότι υπάρχουν διαδικαστικές δυσκολίες σε σχέση με τη συμμετοχή της.  green


Αρέσει στους χρήστες jovla και smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Οκτ 09, 2022 11:41 pm
Lol τελικά όντως το Καουράκι κατέθεσε τραγούδι άλλου δημιουργού και συγκεκριμένα...της ιδίας, χιχι! 

Στην περίπτωση που επιλεγεί ως εκπρόσωπος μας, ο μετρ του είδους Φωκάς Ευαγγελινός θα αναλάβει την σκηνοθεσία, ο Ηλίας Κοκοτός την γενικότερη διαχείριση της προσπάθειας και ο Δημήτρης Κοντόπουλος την μουσική επιμέλεια.



Τραγούδι κατέθεσε και η Μάγια η μέλισσα. Pop dance με #metoo vibes. 

Στην περίπτωση που επιλεγεί ως εκπρόσωπος μας, ο μετρ του είδους Φωκάς Ευαγγελινός θα αναλάβει την σκηνοθεσία, ο Ηλίας Κοκοτός την γενικότερη διαχείριση της προσπάθειας και ο Δημήτρης Κοντόπουλος την μουσική επιμέλεια.



Και ο Leon κατέθεσε.


Στην περίπτωση που επιλεγεί ως εκπρόσωπος μας, ο μετρ του είδους Φωκάς Ευαγγελινός θα αναλάβει την σκηνοθεσία, ο Ηλίας Κοκοτός την γενικότερη διαχείριση της προσπάθειας και ο Δημήτρης Κοντόπουλος την μουσική επιμέλεια.




Και ο Βασίλης Κούρτης κατέθεσε


Στην περίπτωση που επιλεγεί ως εκπρόσωπος μας, ο μετρ του είδους Φωκάς Ευαγγελινός θα αναλάβει την σκηνοθεσία, ο Ηλίας Κοκοτός την γενικότερη διαχείριση της προσπάθειας και ο Δημήτρης Κοντόπουλος την μουσική επιμέλεια.




Σπόιλερ:


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, NoirJo, jovla, space28, smart-attack, eurovisionικος και impressedguy

koninos
koninos
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2021

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Οκτ 10, 2022 1:00 am
Τον χάσαμε και τον Λεόν. Μόλις είπαν στο λαιβ ότι δεν ακούγεται το τραγούδι του και απορούν πως δεν ντράπηκε να το στείλει.

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Οκτ 10, 2022 5:57 pm
Δεν πειράζει, θα μας αποζημιώσουν ο Κούρτης και η Μαντζούκη, το έχω προαίσθημα.  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 1898269867


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, jovla και space28

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 447
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Οκτ 10, 2022 11:02 pm
Από ότι φαίνεται αυτοί οι δύο θα είναι και το τοπ 2. Μεταξύ αυτών θα επιλέξουν ποιος θα πάει. Ο ένας μπαλάντα η άλλη dance. Και οι δύο με Φωκά, Κοντόπουλο και Κοκκοτο. 

Για να δούμε  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 1f609

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, alexg και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5142
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Οκτ 10, 2022 11:07 pm
space28 έγραψε:Από ότι φαίνεται αυτοί οι δύο θα είναι και το τοπ 2. Μεταξύ αυτών θα επιλέξουν ποιος θα πάει. Ο ένας μπαλάντα η άλλη dance. Και οι δύο με Φωκά, Κοντόπουλο και Κοκκοτο. 

Για να δούμε  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 1f609


Ο Κοντόπουλος είναι κυριολεκτικά η ενσάρκωση της ρήσης "δεν ανταγωνίζομαι κανέναν, παρά μόνο τον εαυτό μου".  Razz


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, space28, smart-attack και eurovisionικος

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Οκτ 11, 2022 10:14 am
O Leon πάντα μέτριος μου φαινόταν προσωπικά σε όλα του - και τα τραγουδια του και ο ίδιος ως παρουσία, οπότε δεν περίμενα να στείλει κάτι το ιδιαίτερο, ούτε πίστευα ότι έχει και ιδιαίτερες ελπίδες να πάει. Βρίσκω θετικό τουλάχιστον που η Cobalt άρχισε πλέον να εμπλέκεται με την Eurovision.

Η φετινή μας επιλογή μου είναι αδιάφορη, θα επικεντρωθώ στο Countdown (και) φέτος.

Αρέσει στους χρήστες space28, smart-attack και eurovisionικος

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1149
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Πεμ Οκτ 13, 2022 6:06 pm
Εγώ μετά την ανακοίνωση των υποψήφιων καλλιτεχνών για την εκπροσώπηση της χώρας:

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 EfPs0Z

Εγώ μόλις είδα τα δύο επικρατέστερα ονόματα:

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 AdeptCookedCub-max-1mb

Εγώ μόλις διαπίστωσα ότι και το 2023 δεν θα γλιτώσουμε από την Dream Team όποιον καλλιτέχνη κι αν στείλουμε:

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 UUdCRn

Εγώ τον Μάη του 2023 ελπίζοντας ότι θα μαζέψουμε ψήφους από επιτροπές (lmao) ομογενείς (lmao x3) και "συμμάχους" (lmao x5):

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Giphy.gif?cid=790b7611f7b784d8c291569f133284b14c58b6ce489ad9ec&rid=giphy

Εγώ μετά το πιθανό βατερλώ προσποιούμενος πως δεν το περίμενα:

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 2 Hillary-clinton-hillary

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, space28, smart-attack, eurovisionικος και impressedguy

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης