The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Τετ Φεβ 21, 2024 8:51 am
Θεωρείται το φαβορί να κερδίσει τον κροατικό τελικό.
Για να δούμε..

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Τετ Φεβ 21, 2024 3:39 pm
Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Maxres10
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Τετ Φεβ 21, 2024 8:58 pm
Τουινκακι αγροτόπαιδο, μόνο ψάχνει. 

Τα κουπλέ μου αρέσουν, αλλά ύστερα έρχεται από το ρεφρέν και λίγο μου το χαλάει, αν και το rim tig  tagi dim είναι πιασάρικο.


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Πεμ Φεβ 22, 2024 7:42 am
Το λατρεύω. Μου αρέσει φουλ. Το έπαιξα και εγώ για νίκη. Περισσότερο για να κάνω cash out αργότερα.
Το θεωρώ δεδομένο ότι θα κερδίσει τον εθνικό τελικό.
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 918
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Πεμ Φεβ 22, 2024 8:30 pm
Αν δεν βγάλουν τον λαζάνια θα αυτοπυρποληθώ Twisted Evil 
Είναι ό, τι καλύτερο άκουσα για φέτος μέχρι στιγμής Twisted Evil
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Παρ Φεβ 23, 2024 11:49 pm


Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Icegif-274

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, smart-attack και Constantinos

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Σαβ Φεβ 24, 2024 6:09 pm



Θέλει ξήλωμα όλο αυτό το χάλι σκηνικά, Αλλιώς δεν...


Αρέσει στους χρήστες liakleo, jovla και Chrisde

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Σαβ Φεβ 24, 2024 6:12 pm
Δυστυχώς όλο ήταν κακό σκηνικά. Από το αουτφιτ, στα φωνητικά και στη χορογραφία. Πολύ κακό. Κρίμα απογοήτευση, γιατί γουσταρα φουλ με την τραγουδαρα. Ωστόσο έχει γίνει ήδη βαιραλ και η εμφάνιση στον ημιτελικό του. Οπότε μάλλον έχει κερδίσει ήδη. Μακάρι να ακούσουν τα σχόλια των φανς και να το δουλέψουν όλο από την αρχή μέχρι το τέλος.

Αρέσει στους χρήστες liakleo και Elfo_Del_Infierno

liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 918
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Σαβ Φεβ 24, 2024 9:08 pm
Ναι, όντως και εγώ ξενέρωσα.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και alexg

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Σαβ Φεβ 24, 2024 11:58 pm
Δεν βλέπω καμιά πρωτοτυπία στο να προσπαθείς να πατήσεις στον περσινό νικητή, ειδικά αν αυτό που κάνεις είναι πολύ δεύτερο χαοτικό και είσαι και άφωνος. Α  εξαιρέσει κανείς την τριετία 2003-2005 που εκεί όμως ήταν σουξέ και τα τρία τραγούδια, το να πατάς πλέον στη συνταγή της προηγούμενης χρονιάς μόνο σε κακό μπορεί να σου βγεί. 
Θα μπορούσε η συγκεκριμένη συμμετοχή να είναι το απόλυτο flop τον Μάιο.

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Κυρ Φεβ 25, 2024 11:42 pm
Surprise, surprise! (not) 

Ο Baby Lasagna κέρδισε τον εθνικό τελικό και θα εκπροσωπήσει την Κροατία.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno και smart-attack

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Δευ Φεβ 26, 2024 12:13 am
Ελπίζω να φλοπάρει big time τον Μάιο ο baby carbonara


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Giphy

Αρέσει στους χρήστες space28 και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Δευ Φεβ 26, 2024 12:33 am
smart-attack έγραψε:Ελπίζω να φλοπάρει big time τον Μάιο ο baby carbonara

Έχουν ήδη μαζευτεί αρκετές συμμετοχές που ακολουθούν την Kaarija ή την Let 3 συνταγή (Φινλανδία, Κροατία, Εσθονία, απ'ό,τι φημολογείται μάλλον και η Ολλανδία), οπότε σε περίπτωση που προκριθούν όλες (πολύ πιθανό), μπορεί να έχουμε vote splitting και να μη δούμε κάποια απ'αυτές να σαρώνει όπως ο Kaarija. Προς το παρόν, καμία απ'αυτές τις συμμετοχές δε μου βγάζει vibes νικητή πάντως, οι επιτροπές θα τις σφάξουν, ειδικά τη Φινλανδία (μάλλον και την Εσθονία). Ο Kaarija, όσο divisive κι αν ήταν, είχε εκπληκτική ενέργεια, πανέξυπνο staging και πολύ χαρακτηριστικό και πιασάρικο hook που δεν έχει ο Baby Lasagna όσο κι αν το προσπαθεί με το rim tim tagi dim. Η δε εμφάνιση στον εθνικό τελικό ήταν επιεικώς κακή, το staging τους χρειάζεται πολλή μα πολλή δουλειά.

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack, Le Parisien και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Δευ Φεβ 26, 2024 8:07 pm
Βλέπω από χθες έναν ξέφρενο ενθουσιασμό με την Κροατία και σχόλια όπως "tele winner", "top-3 locked" κ.α. Εμένα, πάντως, αυτό που βλέπω και ακούω, δεν με πείθει ούτε για το ένα, ούτε γα το άλλο.  Embarassed


Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Τρι Φεβ 27, 2024 2:27 pm
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Βλέπω από χθες έναν ξέφρενο ενθουσιασμό με την Κροατία και σχόλια όπως "tele winner", "top-3 locked" κ.α. Εμένα, πάντως, αυτό που βλέπω και ακούω, δεν με πείθει ούτε για το ένα, ούτε γα το άλλο.  Embarassed

Κάτσε να πάει πρώτα. Κατηγορείται για plagiarism και μάλλον όχι άδικα. Η Κροατία, αν τελικά πάει, θέλει πάρα πολλη δουλειά για να τα πάει καλά. Οι επιτροπές θα το σφάξουν.

Άσχετο αλλά κάτι μου λέει ότι του χρόνου θα πάμε Βέλγιο (με όσα ξέρουμε μέχρι στιγμής)

Αρέσει στον χρήστη Masilnto

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Πεμ Φεβ 29, 2024 8:46 pm
Πολύ υποδεέστερο το live του από το στούντιο.

Θέλει δουλειά

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, alexg και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Πεμ Φεβ 29, 2024 10:03 pm
Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Klade

Ψέματα!  Razz Απορώ αν μόνο εγώ θεωρώ ότι δεν βλέπει καν πεντάδα ΄με αυτήν την παρουσίαση. Θέλει πολλή δουλειά.


Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Πεμ Φεβ 29, 2024 10:18 pm
Νομίζω ότι όλοι ποντάρουν με το σκεπτικό ότι θα αλλάξει η παρουσίαση τον Μάιο και θα προσεγγίσει περισσότερο το βίντεο κλιπ και λιγότερο την εμφάνιση στο dora. 


Ουφ μου αρέσει φουλ το τραγούδι του και δεν θα με χάλαγε μια νίκη της Κροατίας. Κουράστηκα την προηγούμενη τριετία που την πήραν σερί τα τρία μεγάλα powerhouses (Ιταλία/Ουκρανία/Σουηδία). Ήρθε η ώρα να το πάρει και κάνα underdog να αποκτήσει ενδιαφέρον.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno και smart-attack

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Πεμ Φεβ 29, 2024 11:59 pm
Οσο και να βελτιωθεί φωνητικά και σκηνικά, το τραγούδι είναι κακό. Επίσης και ο ίδιος σαν περφόρμερ είναι αδιάφορος. Προσωπικά ούτε τοπ5 δεν τον βλέπω.
Απο την άλλη, οι στοιχηματικές παίζουν έξυπνα. Το τελευταίο διάστημα 5 διαφορετικές χώρες έχουν φλερτάρει με την Νο1 θέση, σωστά;
Αυτό είναι και καλό γιατί δείχνει προβληματισμό απο μεριάς τους, μιας και δεν υπάρχει ακόμα το τραγούδι με ξεκάθαρες προοπτικές νίκης.


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Giphy

Αρέσει στους χρήστες space28 και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Παρ Μαρ 01, 2024 1:10 am
Το fandom έχει ξετρελαθεί με το κομμάτι παρά το γεγονός ότι το live δεν ήταν ιδιαίτερα καλό, οπότε υπάρχει ένα momentum προς το παρόν. Ούτως ή άλλως το feeling ήταν πως η Ουκρανία είναι κάπως placeholder στην πρώτη θέση, άρα και αρκετά ευάλωτη. 

Πολλοί λένε πως θα είναι Kaarija redux η φάση με την Κροατία, αλλά διαφωνώ. Ναι, μπορεί να πάει τοπ 3 στο televote, ακόμη και να κερδίσει, ποιος ξέρει; Αλλά δύσκολα θα έχει το τεράστιο televote του Kaarija και πολύ πολύ δύσκολα θα το δούμε στο top 5 των επιτροπών. Θα δούμε πώς θα πάει αυτό. Το μόνο σίγουρο είναι πως η φετινή χρονιά μέχρι στιγμής είναι αρκετά καλή, αλλά της λείπουν τα 2-3 εκείνα τραγούδια που κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα ότι πληρούν όλες τις προϋποθέσεις της νίκης, εκτός αν υπάρξει κάποια έκπληξη τις επόμενες ημέρες. Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ η φετινή αβεβαιότητα!

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, smart-attack και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim" Empty Απ: Κροατία 2024 - Baby Lasagna "Rim tim tagi dim"

Παρ Μαρ 01, 2024 1:35 am
Αν η περσινή Φινλανδία που ήταν άρτια στημένη και πρωτότυπη πήγε όπως πήγε στις επιτροπές και έχασε παρότι σάρωσε στο τβ, πιστεύει κανείς ότι αυτό το πράγμα θα νικήσει;

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, NoirJo, smart-attack, alexg, Constantinos και Chrisde

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης