The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σχολιασμός για Πρόβες

+13
liakleo
lol3
space28
Le Parisien
smart-attack
Constantinos
wait, what
Masilnto
NoirJo
Chrisde
jovla
Elfo_Del_Infierno
eurovisionικος
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 11:27 pm


Αρέσει στον χρήστη smart-attack

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 11:39 pm
Από ότι φαίνεται μεταξύ Ελβετίας και Κροατίας θα παιχτεί το βραβείο.

Φωνάρα ο Ελβετός πάντως.

Αρέσει στον χρήστη impressedguy

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 11:54 pm
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 GNFZ2TgboAAoQi9?format=jpg&name=medium


Ολλανδία. Πιο τρομαχτική από την Πριοβόλου της Ιρλανδίας.  green


Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Constantinos

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 8:23 am

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 8:44 am
Έλα, Μαρίνα, σλεεεε. Δεν ξέρω, είμαι πολύυυυυ ευχαριστημένος από την εμφάνιση και τη χορογραφία.
Κάνε λίγη αφωνία, Μαρινακι και ξεαγχώσου. Τοχουμε. Και ας είναι να μας φέρει ο,τι θέλει μετά τα τα τα.


Αρέσει στους χρήστες Constantinos και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 10:37 am
Η Ελβετία ήταν απογοήτευση, ένα ωραίο σκεπτικό που εκτελέστηκε λάθος και θα έλεγα πολύ πρόχειρα. Ειδικά το ραπ βγαίνει τελείως περίεργο και αντιτηλεοπτικό, που ίσως και να δουλέψει για ακριβώς αυτό το λόγο. Αν θυμηθούμε και άλλες συμμετοχές της ίδιας χώρας. 
Η Τσεχία για εμένα έκανε τη καλύτερη χρήση της σκηνής, ειδικά εκεί με το κύβο και τους φακούς μου άρεσε ιδιαίτερα, αλλά ήθελε περισσότερο δυναμισμό και ενέργεια, τα οποία αν έδινε ίσως δεν μπορούσε να αποδώσει φωνητικά το τραγούδι. 
Τα πλάνα που κουνάει με τα χέρια ο Γάλλος, είναι τελείως ενέμπνευστα. Προσπάθησαν να μιμηθούν την Πραβί, αλλά το τραγούδι θεωρώ πως έχει άλλο χαρακτήρα. 
Ολλανδία, έπρεπε να βγει με τα ρούχα της postcard του και με ασπρόμαυρο theme, όπως το λαιβ βίντεο που είχε ανεβάσει από συναυλία του. Το όλο θέαμα προκαλούσε αμηχανία στον ακροατή. 
Αντζελίνα αγάπη μου, είδες που είναι ο Κροάτης πρώτος στα στοιχήματα και μαυροφορέθηκες; Τι σκοτεινιά ήταν αυτή! 
Ελλάδα, αξιοπρεπής σκηνική παρουσία, τα ρούχα των χορευτών δεν μου αρέσουν. Φοβερό το πλάνο με τη πόλη. Η Μαρίνα πρέπει να αποβάλει το άγχος και να κρατάει λίγο πιο σταθερά το μικρόφωνο. Η πιο ενεργητική παρουσία στον ημιτελικό. 

ΥΓ Θόρρα Θόρρα
smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 10:51 am


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Giphy
impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 518
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 11:10 am
Η Ελβετία θα σαρώσει στις επιτροπές. 

Η Μαρίνα όπως είπα και στο τσατ σαφώς βελτιωμένη φωνητικά από τη μεσημεριανή πρόβα, ούσα κρυωμενη την περίμενα χειρότερα. 

Εμένα αυτό που είδα τηλεοπτικά νιώθω ότι δεν μου λειτουργεί καθόλου. Όπως είπε και φίλος Σουηδός “what a mess”. 

Περίμενα άλλα πράγματα, μακάρι να διαψευστώ. Η αίσθηση μου είναι ότι θα παίξουμε 15 με 10.
eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 11:49 am
Προσωπικά εμένα μου άρεσε πολύ. Τρομερή ενέργεια και όντως ένα ευρηματικό στήσιμο. Συγγνώμη που θα το πω αλλά φέτος πραγματικά αξίζει αυτό που έχουμε και αντί αυτού βλέπω να εκθειάζουμε τρασιλα και παρακμή. Πιο έξαλλος και από την Μαρίνα με κάποιες μπουρδιτσες.

Αρέσει στους Elfo_Del_Infierno, NoirJo, space28, smart-attack, Le Parisien, alexg, Constantinos και

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 12:28 pm
eurovisionικος έγραψε:Προσωπικά εμένα μου άρεσε πολύ. Τρομερή ενέργεια και όντως ένα ευρηματικό στήσιμο. Συγγνώμη που θα το πω αλλά φέτος πραγματικά αξίζει αυτό που έχουμε και αντί αυτού βλέπω να εκθειάζουμε τρασιλα και παρακμή. Πιο έξαλλος και από την Μαρίνα με κάποιες μπουρδιτσες.

απο όλες τις γλώσσες φίλε eurovisionikέ, διάλεξες να μιλήσεις την γλώσσα της αλήθειας!  Very Happy
Το act φέτος αξίζει τοπ5 και παραπάνω!


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, Constantinos και eurovisionικος

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 12:51 pm
Και 15αδα να είμαστε, θα είναι ένα οκ αποτέλεσμα και προφανώς μέγιστη βελτίωση μετά από τα περσινά χάλια. Προσωπικά, βέβαια, θα ήμουν ευχαριστημένος με 10άδα μόνο, αλλά οκ. Πάντως σίγουρα η αποστολή μας πήρε πολλά ρίσκα φέτος σε όλα τα επίπεδα (ασυνήθιστη δομή τραγουδιού με πολλές εναλλαγές και μείξη ειδών, μονόπλανο στη σκηνική παρουσία κλπ) και τα ρίσκα, ως γνωστόν, άλλοτε αποδίδουν, άλλοτε όχι. Αν με ρωτάτε, χαίρομαι που το κάναμε. Αν μη τι άλλο, δείχνουμε κάτι διαφορετικό, με σύγχρονη ματιά, αλλά παράλληλα και με το φολκ άγγιγμα που μονίμως ζητούν οι ξένοι φαν. Απλά είναι "ζαριά", όπως εύστοχα χαρακτήρισαν το εγχείρημα οι δημιουργοί του τραγουδιού. Ποια θα ήταν μια διαφορετική κατεύθυνση που θα μπορούσε να είχε πάρει η Σάττι για τον διαγωνισμό; ίσως μια καθαρόαιμη φολκ σύνθεση, μπαλαντοειδούς ύφους. Να πάρει μαζί της και τις fones και να κάνουν κάτι πιο κοντά στη λογική που ακολουθεί συνήθως η Πορτογαλία. Χμ, δεν ξέρω αν θα το ήθελα αυτό (υπάρχει και η έτερη Μαρίνα, η Σπανού, αν θελήσουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο). Φανταστείτε επίσης τη Σάττι με ένα τέτοιο ερμηνευτικό καθαρά κομμάτι, δίχως σόου ή χορό και να είναι με φαρυγγίτιδα, καλή ώρα.  green Ελπίζω να είμαστε κοντά στη δεκάδα, αν όχι μέσα. Δλδ έλεος, μέχρι και το Replay είχε φτάσει 13ο, ρε γαμώτο. Θα μου πεις, Σουηδικό κατασκεύασμα, αλλά και πάλι.

Υ.Γ. Πολύ περίεργη χρονιά πάντως. Και τελικά ιδιαιτέρως αδύναμη ποιοτικά/καλλιτεχνικά. Αν κάποιος μου έλεγε πχ πέρσι ή πρόπερσι ότι αυτό το καραbasic ποπ/ροκ κομματάκι με έναν άφωνο και τελείως μη χαρισματικό τραγουδιστή θα ήταν το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την 1η θέση, με αποδόσεις κάτω του 2 αυτή τη στιγμή, θα κάγχαζα από τα γέλια. Να, όμως, που εδώ είμαστε, μπροστά σε μια τέτοια στιγμή.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elfo_Del_Infierno στις Πεμ Μάης 09, 2024 1:08 pm, 1 φορά


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28, smart-attack, Le Parisien, eurovisionικος, Chrisde και impressedguy

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 12:58 pm
Εγώ έχω να πω ότι είδα την πρόβα του Ολλανδού, ο άνθρωπος πραγματικά δεν έχει φωνή, καθόλου όμως, ειδικά στο ρεφρέν δεν τραγουδάει και καθόλου, αν οι επιτροπές τον βάλουν στην δεκάδα τους θα είναι μουσικό έγκλημα.

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack, eurovisionικος, koninos και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 1:12 pm
Αν φωνητικά είναι καλή μπορούμε να είμαστε τοπ5 και το δικαιούμαστε. Είμαστε διαφορετικοί, σύγχρονοι και η παρουσίαση είναι πολύ ευρηματική.

Αν στέλνοντας την Μαρίνα Σαττι είμαστε ικανοποιημένοι με το τοπ 15 τότε δεν υπάρχει ελπίδα  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 999574319 Και για να είμαστε 15οι πρέπει να βρεθούν άλλοι 14 που θα μας περάσουν. Ποιοί είναι αυτοί άραγε; Δεν βγαίνουν τα νούμερα.

Συμφωνώ με όλα όσα είπε παραπάνω ο Elfo.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, smart-attack, Le Parisien, Constantinos, eurovisionικος, koninos και Chrisde

Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 560
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 3:12 pm
Τώρα που το είδα ολόκληρο μπορώ να πω όντως είναι αρκετά καλό. Πρέπει να το δεις συνεχόμενα για να το καταλάβεις, να υπάρχει η ροή. Ακόμα και τα 20 δεύτερα στο κλιπ της δεύτερης πρόβας που μας είχαν ξενερώσει κάπως, μέσα στο σύνολο δένουν μια χαρά. Το τέλος θέλει λίγο φτιάξιμο στα πλάνα και να ευχηθούμε η Μαρίνα να μπορέσει να τραγούδησει. Η γέφυρα θα μπορούσε να είναι επίσης πιο θεαματική, αλλά είναι μάλλον λεπτομέριες που θα έχουμε χρόνο να συζητήσουμε. Βλέποντας όλες τις συμμετοχές πλέον, κανονικά μπορούμε και 5αδα, αλλά όλα τα περίμενω, μέχρι και φλοπ στο κοινό. Πολύ περίεργη και αναπάντεχη χρονιά με ελάχιστα να ξεχωρίζουν πραγματικά, αλλά όλα έχουν κάποια αδυναμία στη δυναμική κοινό/επιτροπές. Για να δούμε!

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, space28, eurovisionικος και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 3:30 pm
Όντως καμία συμμετοχή δεν ξεχωρίζει, εκτός της Κροατίας, που προσωπικά δεν βλέπω νικητή, αλλά έχει τις περισσότερες "πιθανότητες" μέχρι στιγμής. Σίγουρα δεν θα υπάρχει καμία σύγκλιση ανάμεσα στις επιτροπές και στο κοινό. Ίσως μόνο η Ουκρανία έχει ένα πλεονέκτημα και στα δύο. Απρόοπτη νίκη; Το φαβορί που εξέπεσε τελικά θα το πάρει; Θα δείξει. Αν και δεν με πείθει το σκεπτικό, όσο και αν θέλω να τις δω νικήτριες. 
Πάντως βλέποντας τον δεύτερο ημιτελικό νομίζω πως ο νικητής είναι στον πρώτο. 
Θα ζήσουμε Τζαμαλα εφέτος ή θα νικήσει ο Κροάτης; Το Ζάγκρεμπ μονόδρομος.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, space28, smart-attack, Le Parisien, eurovisionικος και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 3:44 pm
Προσπαθώ να κατανοήσω και να αποκωδικοποιήσω το σημερινό αρνητισμό και δεν μπορώ. Ναι, η Μαρίνα είναι άρρωστη. Ναι, ακύρωσε τις σημερινές συνεντεύξεις για ευνόητους λόγους, λογικά κάνει αφωνία. Ναι, πρέπει να κρατήσει δυνάμεις και, ναι, σαφώς και μπορεί καλύτερα, όλοι εδώ ξέρουμε πόσο καλή φωνή έχει. Από εκεί και πέρα, εγώ ξέρω πως τα δεδομένα είναι τα εξής: το κοινό της αρένας μας κατέταξε στην 3η θέση και οι δημοσιογράφοι στο press poll στην ίδια θέση επίσης. Και με τα χθεσινά φωνητικά μάλιστα, ειδικά της μεσημεριανής πρόβας που ήταν κακά. Από εκεί και πέρα θα ευχηθώ καλή επιτυχία στη Μαρίνα, η οποία έχει περάσει πάρα πολλά το τελευταίο διάστημα τόσο με το χαμό του μπαμπά της όσο και με τη διαρκή κακεντρεχή κριτική από πρωινατζούδες, «ειδικούς» της πλάκας και πολλούς άλλους, αυτά όμως θα αναλυθούν σε ποστ την Κυριακή. 
Εγώ θεωρώ πως έχουμε κάνει πολύ καλή δουλειά, το act μας ξεχωρίζει εύκολα στον ημιτελικό του, και, εφόσον η Μαρίνα δεν το πει χειρότερα από χθες το βράδυ, δεν έχουμε να φοβηθούμε κάτι, γιατί διάβασα και ανοησίες περί αποκλεισμού. 

Όλα θα πάνε καλά. Και επιβάλλεται να πάνε καλά, γιατί η Μαρίνα είναι ό,τι καλύτερο έχουμε στείλει εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Ακόμη όμως κι αν βγει τελευταία, το μουσικό κεφάλαιο που η ίδια αποτελεί, αλλά και η καλλιτεχνική της ταυτότητα και ιδιαιτερότητα, δεν θα μπορέσουν να αμφισβητηθούν από κανέναν, όσο κι αν προσπαθούν κάποιοι.

Αρέσει στους Masilnto, Elfo_Del_Infierno, lol3, space28, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 3:50 pm
Πες τα επιτέλους. Και πρώτη φορά μετά από χρόνια έκανε η ΕΡΤ engagement το εγχώριο κοινό και ασχολήθηκαν οι πάντες με το τραγούδι μας. Έκανε και 22,4 τηλεθεαση προχθές σε ημιτελικό χωρίς εμάς. Κι έχεις τις αμόρφωτες τις πρωινατζουδες να κάνουν πόλεμο λες και στέλνουμε αργκό ή το χειρότερο πράγμα στην ιστορία της μουσικής. Και δώστου αβαντες στην Κύπρο.

Υ.Γ. ο επίτιμος ο μαλάκας είναι για πολλές κλοτσιες, αλλά σιγά το νέο θα μου πείτε.


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και eurovisionικος

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 4:16 pm
Αν είναι οκ φωνητικά δεν έχει τίποτα να φοβηθεί η Μαρίνα. Το να εκνευρίζεστε με το τι λένε όλοι αυτοί οι τύποι στα πρωινά που είναι η αποτύπωση της αμμορφωσιας και της κατάντιας σε αυτή την χώρα δεν έχει κανένα νόημα.


Τί είπε ο επίτιμος; Θέλω να μάθω  Razz

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack και eurovisionικος

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 4:18 pm
Πολύ ανάμεικτα συναισθήματα. Από την μια μπυ άρεσε που ξεφύγαμε από τις υπερβολές που είχαμε συνηθίσει τόσα χρόνια με Φωκα και Γούση. Το τραγούδι αναδεικνύεται παρά πολύ και η Μαρίνα έχει τρομερό χάρισμα πάνω στην σκηνή. 

Από την άλλη, μην ξεχνάμε πως έχουμε ένα τραγούδι στα ελληνικά, και η εμφάνιση δεν φαίνεται να ταιριάζει ιδιαίτερα με το κομμάτι, αλλά το κάνει λιγάκι φλατ, παρουσίαση φόρμουλα, και δεν ξέρω αν θα ταυτιστεί το ευρύ κοινό, η μαζική ψήφος για ένα ανεβαστικό κομμάτι στα ελληνικά.

Προσωπικά, θα ήθελα διάδραση με το κοινό, πιο φεστιβαλική και λιγότερο τηλεοπτική παρουσίαση. Μακαρι βέβαια να έχω πέσει έξω. Θα δούμε το Σάββατο.
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 4:37 pm

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και eurovisionικος

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 5:11 pm
space28 έγραψε:Τί είπε ο επίτιμος; Θέλω να μάθω  Razz

Ο επίτιμος κλασικά όταν είμαστε στα πάνω μας στηρίζει και ψιλοεκθειάζει, όταν πέφτουμε ή περνάμε δύσκολα (no pun intended) εγκαταλείπει σαν ποντικός το καράβι (βλ 2018, 2019). Τα ίδια κάνει και τώρα. Βάζει τον μανδύα της Κασσάνδρας, προβλέπει περαιτέρω πτώση στοιχηματικά, κράζει διακριτικά κλπ. 

Αναφορικά με αυτό που έγραψε ο  @wait, what δεν σας κρύβω ότι το έχω σκεφτεί κι εγώ και αν δεν κάνω λάθος το είχε αναφέρει και ο  @Chrisde ότι δηλαδή δεν φάνηκε τόσο η καλλιτεχνική πλευρά της Μαρίνας, αλλά βγήκαμε σκηνικά πιο πολύ ως girl bop. Βέβαια, δεν ξέρω πόση πρωτοπορία θα άντεχε η σκηνή. Το τραγούδι ήταν ήδη αρκετά εναλλακτικό. 

Nαι, κατά γενική ομολογία η σημερινή πρόβα ήταν η καλύτερή της, οπότε ίσως να μην είναι τόσο του θανατά η κοπέλα, όσο την παρουσίαζαν οι πανελατζούδες το πρωί. Πχ στο studio 4 διέψευσαν τα περί πυρετού. 

Τέλος, να πω ότι φίλοι μου από το escunited που ήταν μέσα στο στάδιο χθες έκαναν λόγο για θερμή ανταπόκριση του κοινού, οπότε τελικά αυτό που συμπεραίνω είναι ότι ο καθένας λέει αυτό που εισπράττει και πως δεν υπάρχει πολλές φορές "αντικειμενική αλήθεια". Και για το staging, άλλοι λένε "messy", άλλοι "wow". Δυστυχώς, είμαστε divisive. Ας το αποδεχθούμε κι ας ελπίσουμε ότι θα πάμε καλά. 

Ναι ρε συ,  @NoirJo μακάρι να βγει η Μαρίνα ως άλλη Γκιώνα και να κάνει το "χρέος της στη γλυκιά πατρίδα" green  (#rip Άννα).  Neutral


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28, smart-attack, Le Parisien, eurovisionικος και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 5:21 pm
Elfo_Del_Infierno έγραψε:
space28 έγραψε:Τί είπε ο επίτιμος; Θέλω να μάθω  Razz

Ο επίτιμος κλασικά όταν είμαστε στα πάνω μας στηρίζει και ψιλοεκθειάζει, όταν πέφτουμε ή περνάμε δύσκολα (no pun intended) εγκαταλείπει σαν ποντικός το καράβι (βλ 2018, 2019). Τα ίδια κάνει και τώρα. Βάζει τον μανδύα της Κασσάνδρας, προβλέπει περαιτέρω πτώση στοιχηματικά, κράζει διακριτικά κλπ. 

Αναφορικά με αυτό που έγραψε ο  @wait, what δεν σας κρύβω ότι το έχω σκεφτεί κι εγώ και αν δεν κάνω λάθος το είχε αναφέρει και ο  @Chrisde ότι δηλαδή δεν φάνηκε τόσο η καλλιτεχνική πλευρά της Μαρίνας, αλλά βγήκαμε σκηνικά πιο πολύ ως girl bop. Βέβαια, δεν ξέρω πόση πρωτοπορία θα άντεχε η σκηνή. Το τραγούδι ήταν ήδη αρκετά εναλλακτικό. 

Nαι, κατά γενική ομολογία η σημερινή πρόβα ήταν η καλύτερή της, οπότε ίσως να μην είναι τόσο του θανατά η κοπέλα, όσο την παρουσίαζαν οι πανελατζούδες το πρωί. Πχ στο studio 4 διέψευσαν τα περί πυρετού. 

Τέλος, να πω ότι φίλοι μου από το escunited που ήταν μέσα στο στάδιο χθες έκαναν λόγο για θερμή ανταπόκριση του κοινού, οπότε τελικά αυτό που συμπεραίνω είναι ότι ο καθένας λέει αυτό που εισπράττει και πως δεν υπάρχει πολλές φορές "αντικειμενική αλήθεια". Και για το staging, άλλοι λένε "messy", άλλοι "wow". Δυστυχώς, είμαστε divisive. Ας το αποδεχθούμε κι ας ελπίσουμε ότι θα πάμε καλά. 

Ναι ρε συ,  @NoirJo μακάρι να βγει η Μαρίνα ως άλλη Γκιώνα και να κάνει το "χρέος της στη γλυκιά πατρίδα" green  (#rip Άννα).  Neutral

Κι εγώ θα ήθελα κάτι τύπου Πόνος Κρυφός ή Μάντισσα ή και κάτι αμιγώς επιθετικό όπως το Tucutum, αλλά με το Ζάρι νομίζω προσπάθησε να συνδυάσει πολλές επιρροές και τα κατάφερε. Όσον αφορά τη σκηνική εμφάνιση, δεν θα επέλεγα αυτά τα χρώματα και ρούχα, αλλά ως (εναλλακτικό) girl bop ξεχωρίζει σε σχέση με Μάλτα, Γεωργία, Κύπρο, Αυστρία ακόμη και Ιταλία, που είναι αρκετά έως υπερβολικά safe και προβλέψιμη η φόρμουλα που ακολουθούν. Θα δούμε αν αυτό τελικά θα μας βγει σε καλό βαθμολογικά ή όχι. Το να είσαι divisive είναι πάντα καλό στη Eurovision (βλ. Κροατία, Ιρλανδία, Ολλανδία ακόμη και Φινλανδία φέτος), διότι συνήθως όσοι το γουστάρουν παθιάζονται και μπαίνουν στον κόπο να ψηφίσουν.

Για άλλη μία φορά θα ευχηθώ καλή επιτυχία στη Μαρίνα απόψε! Η εμφάνιση στο family show λένε πως ήταν καλύτερη από τις δύο χθεσινές, οπότε ας φορτσάρει κι ας τα δώσει όλα απόψε. Κι άσε να μας φέρει ό,τι θέλει μετά.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack και Le Parisien

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 6:01 pm
Μα ο επίτιμος έλεγε πριν λίγες μέρες ότι είμαστε πιο κοντά από ποτέ στο δεύτερο βραβείο  Razz

Ευτυχώς που έχει και λίγο girl bop αισθητική αλλιώς μπορεί να ήταν τελείως ξένο στα μάτια των θεατών. Για Γιουροβίζιον μιλάμε παιδιά.
Όλα καλά θα πάνε.
Μην ξεχνάς το μικρόφωνο Μαρίνα γιατί κάπου σου φεύγει.
Καλή μας επιτυχία.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, smart-attack και Constantinos

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 09, 2024 6:08 pm
space28 έγραψε:Μα ο επίτιμος έλεγε πριν λίγες μέρες ότι είμαστε πιο κοντά από ποτέ στο δεύτερο βραβείο  Razz

Οκ, αρκετό ίντερνετ για σήμερα. Θα μου κάνει τα μυαλά πουρέ ο επίτιμος. 

Και ναι, ρε Μαρίνα! το μικρόφωνο κοντά!


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28 και smart-attack

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης