The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

EuroCafenes!!!

+13
lol3
EuroPsycho
Elfo_Del_Infierno
merda2004
fraulina13
EvNickGR
EVfan
sonia10
Master
Romanus
Masilnto
HOLA
peggy
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Παρ Φεβ 01, 2013 4:20 pm
Masilnto έγραψε: Μετά περιμένουμε να έχουμε πολιτικούς που να δίνουν το καλό παράδειγμα..Μα αυτοί βρίσκονται στην κορυφή του παγόβουνου,και δυστυχώς εκφράζουν τη νοοτροπία της πλειοψηφίας του κόσμου.

Συμφωνώ! Αν ο απλός κόσμος δεν αλλάξει νοοτροπία, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

Gresk Einherjar έγραψε:ΕΔΕ και άμεση καθαίρεση από την θέση τους στην τσογλαναρία!

Το ελπίζω!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Δευ Φεβ 04, 2013 7:39 pm
EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 3902331862 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΠΑΤΡΙΔΑ!!!!!!!!! EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 2306311449 cheers
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Δευ Φεβ 04, 2013 8:17 pm
Αχαχαχα!!!

Ουήσκια!!!! Laughing

Κατεσάρ!!!! lol!

Τσόνη!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Τρι Φεβ 05, 2013 2:17 am
Μαντέψτε ποια είναι η εικονιζόμενη!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Τρι Φεβ 05, 2013 3:56 am
Η Ηλιάδη; scratch
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Τρι Φεβ 05, 2013 11:34 am
Mastiha έγραψε:Η Ηλιάδη; scratch
Nαι!!!
Η φωτό είναι προ λίγων ημερών!
Αγνώριστη! What a Face
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Τετ Φεβ 06, 2013 1:43 pm
Μήνυμα του Πέτρου Γαϊτάνου στο φέισμπουκ...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Shocked Rolling Eyes What a Face Neutral
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Τετ Φεβ 06, 2013 2:08 pm
Mastiha έγραψε:Μήνυμα του Πέτρου Γαϊτάνου στο φέισμπουκ...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Shocked Rolling Eyes What a Face Neutral
Το ότι ο ανθρωπάκος ήθελε αυτόγραφο και μετά απλά σκιάχτηκε δεν το εξετάζουμε ως ενδεχόμενο?? lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Τετ Φεβ 06, 2013 2:19 pm
Καλέ ο άνθρωπος δεν είναι στα καλά του! Neutral

Τον καλημερίζουν και τον προσφωνούν σαν να τον ξέρουν με κάποιο τρόπο; Μα αφού είναι γνωστός! Rolling Eyes
Κι εγώ αν ήμουν στη θέση εκείνου του ανθρώπου και άκουγα τον Γαϊτάνο να μου λέει με «στεντόρεια φωνή» όλα αυτά, θα έφευγα. Rolling Eyes
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Πεμ Φεβ 14, 2013 5:29 pm
Η σικάτη Αλέκα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Πεμ Φεβ 14, 2013 5:58 pm
lol!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Πεμ Φεβ 14, 2013 7:17 pm
Mastiha έγραψε:Η σικάτη Αλέκα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πεθαίνω!!! lol!lol!lol!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Σαβ Φεβ 16, 2013 9:10 pm
Μastihaaaa,
είχες δίκιο! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Είναι πολύ ωραίο τραγούδι,και θα'θελα κάποια στιγμή,
η Ελλάδα να παρουσιάσει κάτι τέτοιο!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Δευ Φεβ 18, 2013 7:12 pm
Masilnto έγραψε:Μastihaaaa,
είχες δίκιο! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Είναι πολύ ωραίο τραγούδι,και θα'θελα κάποια στιγμή,
η Ελλάδα να παρουσιάσει κάτι τέτοιο!

Όταν μου έβαλες ως απάντηση το «Ντίρι, ντίρι»...στην αρχή έμεινα έτσι --> Shocked και μετά έτσι --> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Δευ Φεβ 18, 2013 7:13 pm
Δεν το άκουσα προσεχτικά εκείνη τη φορά!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Πεμ Φεβ 21, 2013 3:07 pm
Η ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΓΑΪΔΑΡΩΝ
Μια μέρα εμφανίστηκε σε ένα χωριό ένας άνδρας με γραβάτα.
Ανέβηκε σε ένα παγκάκι και φώναξε σε όλο τον τοπικό πληθυσμό ό,τι θα αγόραζε όλα τα γαϊδούρια που θα του πήγαιναν, έναντι 100 ευρώ και μάλιστα μετρητά.
Οι ντόπιοι το βρήκαν λίγο περίεργο, αλλά η τιμή ήταν πολύ καλή και όσοι προχώρησαν στην πώληση γύρισαν σπίτι με το τσαντάκι γεμάτο και το χαμόγελο στα χείλη.
Ο άνδρας με τη γραβάτα επέστρεψε την επόμενη μέρα και πρόσφερε 150 ευρώ για κάθε
απούλητο γάιδαρο κι έτσι οι περισσότεροι κάτοικοι πούλησαν τα ζώα τους.
Τις επόμενες ημέρες προσέφερε 300 ευρώ για όσα ελάχιστα ζώα ήταν ακόμα απούλητα με αποτέλεσμα και οι τελευταίοι αμετανόητοι να πουλήσουν τα γαϊδούρια τους.
Μετά συνειδητοποίησε ότι στο χωριό δεν έμεινε πια ούτε ένας γάιδαρος και ανακοίνωσε σε όλους ότι θα επέστρεφε μετά από μια εβδομάδα για να αγοράσει οποιοδήποτε γάιδαρο έβρισκε έναντι 500 ευρώ!! Και αποχώρησε.
Την επόμενη μέρα ανέθεσε στον συνέταιρό του το κοπάδι των γαϊδάρων που είχε αγοράσει και τον έστειλε στο ίδιο χωριό με εντολή να τα πουλήσει όλα στην τιμή των 400 ευρώ το ένα.
Οι κάτοικοι βλέποντας την δυνατότητα να κερδίσουν 100 ευρώ την επόμενη εβδομάδα, αγόρασαν ξανά τα ζώα τους 4 φορές πιο ακριβά από ότι τα είχανε πουλήσει, και για να το κάνουν αυτό, αναγκάστηκαν να ζητήσουν δάνειο από την τοπική τράπεζα.
Όπως φαντάζεστε, μετά την συναλλαγή οι δύο επιχειρηματίες έφυγαν διακοπές σε έναν φορολογικό παράδεισο της Καραϊβικής, ενώ οι κάτοικοι του χωριού βρέθηκαν υπερχρεωμένοι, απογοητευμένοι, και με τα γαϊδούρια στην κατοχή τους που δεν άξιζαν πλέον τίποτα. Φυσικά οι αγρότες προσπάθησαν να πουλήσουν τα ζώα για να καλύψουν τα χρέη. Μάταια. Η αξία τους είχε πατώσει.
Η τράπεζα λοιπόν κατάσχεσε τα γαϊδούρια και εν συνεχεία τα νοίκιασε στους πρώην ιδιοκτήτες τους.
Ο τραπεζίτης όμως πήγε στον δήμαρχο του χωριού και του εξήγησε ότι εάν δεν ανακτούσε τα κεφάλαια που είχε δανείσει θα κατέρρεε και αυτός, και κατά συνέπεια θα ζητούσε αμέσως το κλείσιμο της ανοικτής πίστωσης που είχε με τον δήμο.

Πανικόβλητος ο δήμαρχος και για να αποφύγει την καταστροφή,
αντί να δώσει λεφτά στους κατοίκους του χωριού για να καλύψουν τα χρέη τους, έδωσε λεφτά στον τραπεζίτη, ο οποίος παρεμπιπτόντως ήταν κουμπάρος του δημοτικού συμβούλου…
Δυστυχώς όμως ο τραπεζίτης αφού ανέκτησε το κεφάλαιό του, δεν έσβησε το χρέος των κατοίκων, και ούτε το χρέος του δήμου, ο οποίος φυσικά βρέθηκε ένα βήμα πριν την πτώχευση.
Βλέποντας τα χρέη να πολλαπλασιάζονται και στριμωγμένος από τα επιτόκια, ο δήμαρχος ζήτησε βοήθεια από τους γειτονικούς δήμους. Αυτοί όμως του έδωσαν αρνητική απάντηση, γιατί όπως του είπαν είχαν υποστεί την ίδια ζημιά με τους δικούς τους γαιδάρους!!...
Ο τραπεζίτης τότε έδωσε στον δήμαρχο την «ανιδιοτελή» συμβουλή / οδηγία να μειώσει τα έξοδα του δήμου: λιγότερα λεφτά για τα σχολεία, για το νοσοκομείο του χωριού, για την δημοτική αστυνομία, κατάργηση των κοινωνικών προγραμμάτων, της έρευνας, μείωση της χρηματοδότησης για καινούρια έργα υποδομών…
Αυξήθηκε η ηλικία συνταξιοδότησης, απολύθηκαν οι περισσότεροι υπάλληλοι του δημαρχείου, έπεσαν οι μισθοί και αυξήθηκαν οι φόροι.
Ήταν έλεγε αναπόφευκτο, αλλά υποσχόταν με αυτές τις διαρθρωτικές αλλαγές «να βάλει τάξη στη λειτουργία του δημοσίου, να βάλει τέλος στις σπατάλες» και, να ιδιωτικοποιήσει το εμπόριο των γαϊδάρων.
Η ιστορία άρχισε να γίνεται ενδιαφέρουσα όταν μαθεύτηκε πως οι δυο επιχειρηματίες και ο τραπεζίτης είναι ξαδέρφια και μένουν μαζί σε ένα νησί κοντά στις Μπαχάμες, το οποίο και αγόρασαν με τον ιδρώτα τους. Ονομάζονται οικογένεια Χρηματοπιστωτικών Αγορών, και με μεγάλη γενναιότητα προσφέρθηκαν να χρηματοδοτήσουν την εκλογική εκστρατεία των δημάρχων των χωριών της περιοχής.
Σε κάθε περίπτωση η ιστορία δεν έχει τελειώσει γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι έκαναν
μετά οι αγρότες.




Εσύ τι θα έκανες στην θέση τους? Τι θα κάνεις εσύ?


(Μετάφραση από το ιταλικό κείμενο το οποίο ήταν μετάφραση του γαλλικού και πάει λέγοντας. Φυσικά τα κείμενα αυτά είναι μεταφρασμένα σε όλες τις γλώσσες γιατί ως γνωστό στην ιστορία αυτή εμπλέκονται επιχειρηματίες, τραπεζίτες, δημοτικές αρχές και φουκαράδες χωρικοί όλου του κόσμου καθώς όλος ο πλανήτης υπόκειται στους «κανόνες της αγοράς» … των γαιδάρων.)
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Παρ Φεβ 22, 2013 8:11 pm
Νομίζω πως το αγαπημένο μου Ελληνικό υποψήφιο κομμάτι του 2010 είναι ΠΟΛΥ επίκαιρο σήμερα...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Σαβ Φεβ 23, 2013 4:41 pm
"Όλο το σύνολο,με έχει φρικάρει πάρα πολύ"
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Σαβ Φεβ 23, 2013 9:01 pm
Masilnto έγραψε:"Όλο το σύνολο,με έχει φρικάρει πάρα πολύ"

Είδα το βίντεο ολόκληρο και όχι τα μονταρισμένα αποσπάσματα που ανέβασε το zappit.
Πολύ πιθανό να είχα φρικάρει κι εγώ αν ήμουν υιοθετημένη και στα 20 μου μάθαινα ότι ο βιολογικός μου πατέρας ήταν κλέφτης, ο αδερφός μου πρώην κλέφτης και ενώ ήταν 27 έμοιαζε 47 λόγω των καταχρήσεων, οι βιολογικοί μου γονείς αφού αράδιασαν 12 (!) παιδιά τα μισά τα έδωσαν για υιοθεσία (κάποια παράνομα...) και η αδερφή μου ήταν παντρεμένη απο τα 13.
Δε νομίζω στα 20 μου να μπορούσα να αγκαλιάσω μια τέτοια οικογένεια.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Σαβ Φεβ 23, 2013 11:30 pm
Όταν είσαι και υιοθετημένος και αθίγγανος,πιστεύεις ότι η οικογένεια που σε έδωσε θα είναι οι λόρδοι από τα ανάκτορα?
Επίσης,νομίζω πως όταν έρχεται να σε συναντήσει ένας αδερφός με καταχρήσεις,και μία αδελφή που την ανάγκασαν λόγω συνθηκών να παντρευτεί στα 13 της,
το ανθρώπινο συναίσθημα που σου γεννιέται είναι συμπόνοια προς αυτά τα παιδιά.Αυτή σηκώθηκε κι έφυγε χωρίς καν να πει μια κουβέντα..
Εξάλλου,περνάει πάρα πολύ καλά στην οικογένεια που μεγαλώνει,
και είχε περιέργεια να δει πώς είναι εμφανισιακά οι βιολογικοί της συγγενείς,και πώς ζουν.
Κακά τα ψέμματα,τίποτε από όλα αυτά δεν θα την ενοχλούσε,ούτε οι κλεψιές,ούτε οι καταχρήσεις,ούτε τα δώδεκα παιδιά,αν η οικογένεια που εμφανιζόταν μπροστά της ήταν ευηπόληπτη κοινωνικά & οικονομικά,με τα κοστούμια τους και τις τουαλέτες τους,και έδειχνε στο βίντεο αντί για χαμόσπιτο,μια βίλα.Γιατί μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν πλούσιοι κλέφτες ή πλούσιοι σε καταχρήσεις.
Το χρήμα ήταν το βασικό κριτήριο με το οποίο αντιμετώπισε την βιολογική της οικογένεια.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Κυρ Φεβ 24, 2013 12:40 am
Δεν πιστεύω ότι όλοι οι τσιγγάνοι είναι κλέφτες και τοξικομανείς, ούτε ότι όλοι πουλάνε τα παιδιά τους, υπάρχουν και κανονικές οικογένειες και προφανώς η κοπέλα μια τέτοια ήλπιζε να βρει και όχι ένα σκορποχώρι. Γιατί δηλαδή να περιμένει α πριόρι το χειρότερο λόγω καταγωγής;

Φαντάζομαι ότι για πολλά παιδιά το να αποδεχθούν ότι είναι υιοθετημένα δεν είναι ένας ευχάριστος περίπατος, ειδικά όταν πρόκειται να ξεπεράσουν και φυλετικά ταμπού. Η κοπέλα εκτός αυτών βρήκε μπροστά της καινούρια προβλήματα.

Την οικονομική κατάσταση δεν την σχολίασα καν και ούτε είμαι σε θέση να γνωρίζω αν ευθύνεται για το φρικάρισμα της..μόνη εκείνη το γνωρίζει. Οι υπόλοιποι λόγοι που ανέφερα μου αρκούν για να την καταλάβω και να θεωρώ άδικες τις επιθέσεις και κάποια μηνύματα που διάβασα. Δεν ξέρω αν ήταν σωστό ή λάθος το φρικάρισμα της απλά την καταλαβαίνω και δεν την κρίνω.
Προσωπικά δεν ξέρω αν στα 20 θα μπορούσα να φανώ τόσο υπεράνω, ώριμη και δυνατή ώστε να αγκαλιάσω απο την πρώτη στιγμή μια τέτοια οικογένεια.

Επίσης δικαιολογώ την περιέργεια της να γνωρίσει τη βιολογική της οικογένεια και βρίσκω όμορφο που ευχαρίστησε τη βιολογική της μητέρα για το δώρο της ζωής.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Κυρ Φεβ 24, 2013 1:33 am
Mastiha έγραψε:Δεν πιστεύω ότι όλοι οι τσιγγάνοι είναι κλέφτες και τοξικομανείς, ούτε ότι όλοι πουλάνε τα παιδιά τους, υπάρχουν και κανονικές οικογένειες και προφανώς η κοπέλα μια τέτοια ήλπιζε να βρει και όχι ένα σκορποχώρι. Γιατί δηλαδή να περιμένει α πριόρι το χειρότερο λόγω καταγωγής;

Φαντάζομαι ότι για πολλά παιδιά το να αποδεχθούν ότι είναι υιοθετημένα δεν είναι ένας ευχάριστος περίπατος, ειδικά όταν πρόκειται να ξεπεράσουν και φυλετικά ταμπού. Η κοπέλα εκτός αυτών βρήκε μπροστά της καινούρια προβλήματα.

Την οικονομική κατάσταση δεν την σχολίασα καν και ούτε είμαι σε θέση να γνωρίζω αν ευθύνεται για το φρικάρισμα της..μόνη εκείνη το γνωρίζει. Οι υπόλοιποι λόγοι που ανέφερα μου αρκούν για να την καταλάβω και να θεωρώ άδικες τις επιθέσεις και κάποια μηνύματα που διάβασα. Δεν ξέρω αν ήταν σωστό ή λάθος το φρικάρισμα της απλά την καταλαβαίνω και δεν την κρίνω.
Προσωπικά δεν ξέρω αν στα 20 θα μπορούσα να φανώ τόσο υπεράνω, ώριμη και δυνατή ώστε να αγκαλιάσω απο την πρώτη στιγμή μια τέτοια οικογένεια.

Επίσης δικαιολογώ την περιέργεια της να γνωρίσει τη βιολογική της οικογένεια και βρίσκω όμορφο που ευχαρίστησε τη βιολογική της μητέρα για το δώρο της ζωής.
Δεν είπα ότι λόγω καταγωγής περιμένεις το χειρότερο,αλλά όταν έχεις δοθεί για υιοθεσία από αθίγγανους,πάει ο νους σου για ποιο λόγο έγινε!Και είσαι προετοιμασμένος για όλα.
Η ίδια πάντως όπως είπε δεν βρήκε την υιοθεσία σαν ένα πρόβλημα,αλλά σαν θείο δώρο,διότι μεγάλωσε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.
Καλά κάνεις και δεν την κρίνεις,εγώ έχω άλλη οπτική.
Βλέπω μια κοπέλα,που η ίδια τους αναζήτησε γιατί περίμενε όπως λες κάτι το "κανονικό",
και επειδή βρήκε μια εξαθλιωμένη οικογένεια από όλες τις απόψεις,φρίκαρε,και τους έφτυσε.
Εύχομαι από καρδιάς,σαν κοινωνία να φθάσουμε σε σημείο να μην κρίνουμε ούτε την κοπέλα,ούτε επίσης τον αδελφό που μπήκε στις "παρανομίες" (δεν ξέρουμε με τι συνθήκες μπήκε ),την αδελφή που αναγκάστηκε να παντρευτεί στα 13 της,και τη μητέρα που γέννησε 12 παιδιά (υπό ποιες προϋποθέσεις & συνθήκες άραγε ).
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Κυρ Φεβ 24, 2013 2:50 am
Masilnto έγραψε:

Δεν είπα ότι λόγω καταγωγής περιμένεις το χειρότερο,αλλά όταν έχεις δοθεί για υιοθεσία από αθίγγανους,πάει ο νους σου για ποιο λόγο έγινε!Και είσαι προετοιμασμένος για όλα.
Η ίδια πάντως όπως είπε δεν βρήκε την υιοθεσία σαν ένα πρόβλημα,αλλά σαν θείο δώρο,διότι μεγάλωσε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.
Καλά κάνεις και δεν την κρίνεις,εγώ έχω άλλη οπτική.
Βλέπω μια κοπέλα,που η ίδια τους αναζήτησε γιατί περίμενε όπως λες κάτι το "κανονικό",
και επειδή βρήκε μια εξαθλιωμένη οικογένεια από όλες τις απόψεις,φρίκαρε,και τους έφτυσε.
Εύχομαι από καρδιάς,σαν κοινωνία να φθάσουμε σε σημείο να μην κρίνουμε ούτε την κοπέλα,ούτε επίσης τον αδελφό που μπήκε στις "παρανομίες" (δεν ξέρουμε με τι συνθήκες μπήκε ),την αδελφή που αναγκάστηκε να παντρευτεί στα 13 της,και τη μητέρα που γέννησε 12 παιδιά (υπό ποιες προϋποθέσεις & συνθήκες άραγε ).

Το μισό της πρώτης πρότασης σου αναιρεί το άλλο μισό και αντιστρόφως.
Ότι και να είπε για την υιοθεσία της, κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι έγινε μέσα της, εξ΄άλλου απο κάπου πρέπει να «κρατηθεί». Αν ήταν όλα καλά και ρόδινα δε νομίζω να έμπαινε στη διαδικασία να ψάξει την οικογένεια της, εκτός και αν είναι σαδομαζοχίστρια και ήθελε να περιπαίξει τη βιολογική της οικογένεια και ταυτόχρονα να σοκαριστεί η ίδια δημοσίως.
Επειδή η τελευταία καμπάνα χτύπησε για μένα... δεν έκρινα ούτε τον αδερφό της, ούτε την αδερφή της. Όταν κάτι με σοκάρει, φρικάρει (ή όποιος αλλιώς θέλεις πέστο) δε σημαίνει αυτόματα ότι κρίνω... το σοκ είναι ενστικτώδης αντίδραση ή κρίση όχι, απαιτεί σκέψη. Τους γονείς της όμως ναι, θα τους κρίνω γιατί είμαι σίγουρη ότι ξέρουν πως γίνονται τα παιδιά, δε νομίζω να τους προέκυψαν τυχαία και πολύ περισσότερο δεν μπορώ να δικαιολογήσω ότι κάποια απο αυτά τα έδωσαν «παράνομα» όπως ομολόγησε η μάνα. Wink
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Κυρ Φεβ 24, 2013 3:15 am
Δεν θα τελειώσει ποτέ αυτή η συζήτηση Razz
Στην πρώτη μου πρόταση,έπρεπε να τονίσω τον συνδυασμό υιοθεσία-αθίγγανοι.Αλλιώς το να είναι αθίγγανος κάποιος δεν σημαίνει όπως είπες κάτι.Αλλά όταν ένας αθίγγανος δίνει για υιοθεσία ένα παιδί,ε σίγουρα σου μπαίνουν σκέψεις..!
Εμένα μου έδωσε την εντύπωση μιας κοπέλας που έχει πάρει πολλή αγάπη,και δεν κατάφερε αυτό να το δείξει και έμπρακτα (προς τα αδέρφια της).Γιατί οι άνθρωποι που παίρνουν πολλή αγάπη,ή,γίνονται αγάπη και το δείχνουν με τον τρόπο τους,ή,γίνονται εγωκεντρικοί και κακομαθημένοι.
Και για να μιλήσω ξεκάθαρα,επειδή το είδα κι εγώ ολόκληρο,παρατήρησα μια κοπέλα που ή δεν ήξερε ακριβώς τι ήθελε (κάποια στιγμή όταν η παρουσιάστρια της είπε ότι έχει και άλλα 4 αδέρφια που δόθηκαν για υιοθεσία είπε ότι εκείνα θέλει να ψάξει),ή είχε απλή περιέργεια να δει τις φάτσες των βιολογικών της συγγενών,και ΑΝ ενέκρινε την κατάστασή τους θα κρατούσε επαφές.
Το σοκ είναι μια αυτοματοποιημένη αντίδραση,όμως αναλόγως με τον χαρακτήρα του καθενός,οι πράξεις που ακολουθούν το σοκ,
καθορίζουν την μετέπειτα πορεία του.
Επίσης να πω ότι όταν την είδα να λέει στην παρουσιάστρια πως "δεν κρατά καμιά κακία στους βιολογικούς της γονείς,αλλά θέλει να τους πει ευχαριστώ που την έφεραν στη ζωή" θυμήθηκα αυτόματα τα ποιήματα που μαθαίναμε στο δημοτικό και τα λέγαμε παπαγαλία στις γιορτές.
Αλήθεια όταν πήγε και έκατσε μαζί τους για ποιο λόγο έκλαψε?Γιατί αν συγκινήθηκε που τους βρήκε,πώς τότε λίγο αργότερα τους άφησε κι έφυγε?
Το γεγονός ότι στο τέλος είπε ότι θέλει να ψάξει τα υπόλοιπα 4 αδέρφια,δείχνει κατ'εμέ,ότι ακριβώς δεν θέλει να βρει φτωχά και εξαθλιωμένα αδέρφια (μπλιαξ!),αλλά να είναι "κανονικά" όπως είπες.Και για τα δύο αδέρφια που πήγαν στην εκπομπή επειδή αυτή ζήτησε να τους γνωρίσει?Ούτε λόγος.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

EuroCafenes!!! - Σελίδα 11 Empty Απ: EuroCafenes!!!

Κυρ Φεβ 24, 2013 12:02 pm
Εγώ έχω κάπως προχωρημένες απόψεις ως προς το θέμα των τσιγγάνων, δεν νομίζω οτι θα ήταν ο κατάλληλος τόπος και χρόνος να τοποθετηθώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Το μόνο που μπορώ να επισημάνω με αφορμή του θέματος και αυτό σε γενικά πλαίσια, είναι οτι θα πρέπει η πολιτεία (η ποιά; μπουαχαχαχα) να βρει έναν τρόπο να συμμαζέψει αν μη τι άλλο το γεγονός οτι γεννοβολάνε σαν κουνέλες, και όσα παιδιά δεν τα πουλάνε για όργανα/πουλάνε για υιοθεσία/παρατάνε τα μυούν σε έναν φριχτό κόσμο βρωμιάς, κλεψιάς, εμπορίου ναρκωτικών και παρανομίας. Τα παιδιά των τσιγγάνων αξίζουν μια καλύτερη μοίρα, παιδεία και μόρφωση για να μπορέσουν να γίνουν ενεργά μέλη της κοινωνίας και όχι κατσαπλιάδες σαν τους γονείς τους.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης