The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 10:19 am
Masilnto έγραψε:Nαι,αλλά υπάρχει μία διαφορά.Για εκείνο το κομμάτι,μιλάς αφού το είδαμε παρουσιασμένο επί σκηνής,
και η Λίζα Αντρέας τότε κέρδισε το κοινό επί σκηνής.Δηλαδή είναι ανόμοια η σύγκριση,όχι με τους ίδιους όρους.
Δεν λέω ότι η Δέσποινα θα έχει ανάλογη πορεία,
λέω όμως ότι έχουν διακριθεί στον διαγωνισμό αρκετές φορές κομμάτια χωρίς ταυτότητα ή έθνικ στοιχεία.
Για την Κύπρο,που δεν έχει ιδιαίτερες συμμαχίες,θα είναι θετικό αν περάσει ξανά στον τελικό!
Και νομίζω πως μπορεί να τα καταφέρει!
Τέλος να συμπληρώσω ότι πολλές χώρες μέχρι στιγμής φέτος,δεν έχουν κάτι που να δίνει χαρακτήρα στο κομμάτι τους.Εκτός κι αν θεωρήσουμε χαρακτήρα τη νύφη της Φινλανδίας ή τον παππού στο μπάσσο της Ελβετίας.

Αν πρόσεξες δεν απέκλεισα καθόλου το να έχει μια καλή πορεία η Ολυμπίου ή να διακριθεί! Είπα μάλιστα οτι κατα πάσα πιθανότητα θα είναι τελικό! Wink Απλά το τραγούδι, κατα την γνώμη μου είναι κακό! Wink

Η Λεττονία 2005 για εμένα ήταν από τους μεγαλύτερους εμετούς που έχουν πάει στον διαγωνισμό, χωρίς κανένα χαρακτήρα, άνοστο, γλυκανάλατο, αηδιαστικό, και χτύπησε 5άδα και παραλίγο 4η θέση!! Η 5η θέση του ωστόσο, δεν αλλάζει την γνώμη μου για το τραγούδι! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379

Χαρακτήρα φέτος, δεν έχει κανένα....σε αυτό συμφωνούμε! Απόλυτα! Μόνο η Δανία λίγο με το Κέλτικο.... Cool
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 10:20 am
Gresk Einherjar έγραψε:Εγώ θα είμαι αμείλικτος! Cool

1) Καταρχάς, κακά τα ψέμματα, αν αυτό το τραγούδι το έστελνε το Βέλγιο πχ. όλοι θα λέγαμε Sleep στην καλύτερη...

2) Φέρατε πολλοί στο θέμα τον Μυλόρδο... εκείνος ήταν παντελώς χάλι σαν ερμηνευτής και η σκηνική του παρουσία φορτωμένη, αλλά το τραγούδι ήταν ωραίο και με παραδοσιακό ήχο. Εδώ έχουμε μια μπαλλάντα χωρίς ταυτότητα κατά τη γνώμη μου, στα Ελληνικά. Αν ήμουν ξένος, θα έλεγα: next please.....

3) Το ΡΙΚ, είχε διαρρεύσει τόσο καιρό τα περι ή Χατζηγιάννη, ή Ολυμπίου, (εμείς χαρήκαμε για την Ολυμπίου) και το τραγούδι αυτό τελικά άνετα θα μπορούσε να ήταν τραγούδι του Χατζηγιάννη... Laughing

4) Είναι μια παραγωγή που όπως είπατε και παραπάνω ενορχηστρωτικά θυμίζει πιο πολύ ντέμο παρά ολοκληρωμένο τραγούδι. Συν του ότι αν το άκουγα στο ραδιόφωνο (γιατί κατ'εμέ είναι αρκετά ραδιοφωνικό) θα το είχα ξεχάσει το αμέσως επόμενο 5λεπτο.

5) Όπως υπάρχουν χαζοποπάκια του σωρού, έτσι υπάρχουν και γλυκαναλατοέντεχνα του σωρού. Εγώ αυτό το κομμάτ θα το κατέτασσα στην 2η κατηγορία...Cool

6) Στο κλιπάκι που είδα η Ολυμπίου είναι σαν θείτσα. Ελπίζω ειλικρινά σε μια πολύ προσεγμένη εμφάνιση στο Μαλμό γιατί αυτό είναι και το μόνο που μπορεί να την σπρώξει στον τελικό....

7) Εγώ προσωπικά δεν αποκλείω την Κύπρο. Έστω και οριακά, και με την βοήθεια της επιτροπής έχει την δνατότητα να είναι τελικό. Αν δεν θέλει ωστόσο να βρεθεί εκεί κάτω από 20η, χρειάζονται πολλές αλλαγές, και στο κομμάτι και μια δυναμική παρουσία. Βέβαια όσο και να καλλωπίσεις αυτήν την βαρεμάρα, πάνω από 15η τελικό, δύσκολα.... cyclops

Δεν είχα μεγάλες προσδοκίες, είχα ωστόσο ξεκάθαρα πολύ περισσότερες από αυτήν την υπνηλία! Crying or Very sad
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου. Σαν να τραγουδάει ο Χατζηγιάννης είναι. Οχι κακό αλλά όχι ιδιαίτερο κομμάτι. Του Μυλόρδου προσωπικά μου άρεσε.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13987
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 10:29 am
liakleo έγραψε:
Σαν να τραγουδάει ο Χατζηγιάννης είναι.
Μωρέ μπας και του το αφιερώνει? Embarassed
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 10:37 am
Χαχαχα, είναι και ιδιαίτεροι οι στίχοι! Λες? Μωρ' σιγά τον μορφονιό! Sleep
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 1:12 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Εγώ θα είμαι αμείλικτος! Cool

1) Καταρχάς, κακά τα ψέμματα, αν αυτό το τραγούδι το έστελνε το Βέλγιο πχ. όλοι θα λέγαμε Sleep στην καλύτερη...

2) Φέρατε πολλοί στο θέμα τον Μυλόρδο... εκείνος ήταν παντελώς χάλι σαν ερμηνευτής και η σκηνική του παρουσία φορτωμένη, αλλά το τραγούδι ήταν ωραίο και με παραδοσιακό ήχο. Εδώ έχουμε μια μπαλλάντα χωρίς ταυτότητα κατά τη γνώμη μου, στα Ελληνικά. Αν ήμουν ξένος, θα έλεγα: next please.....

3) Το ΡΙΚ, είχε διαρρεύσει τόσο καιρό τα περι ή Χατζηγιάννη, ή Ολυμπίου, (εμείς χαρήκαμε για την Ολυμπίου) και το τραγούδι αυτό τελικά άνετα θα μπορούσε να ήταν τραγούδι του Χατζηγιάννη... Laughing

4) Είναι μια παραγωγή που όπως είπατε και παραπάνω ενορχηστρωτικά θυμίζει πιο πολύ ντέμο παρά ολοκληρωμένο τραγούδι. Συν του ότι αν το άκουγα στο ραδιόφωνο (γιατί κατ'εμέ είναι αρκετά ραδιοφωνικό) θα το είχα ξεχάσει το αμέσως επόμενο 5λεπτο.

5) Όπως υπάρχουν χαζοποπάκια του σωρού, έτσι υπάρχουν και γλυκαναλατοέντεχνα του σωρού. Εγώ αυτό το κομμάτ θα το κατέτασσα στην 2η κατηγορία...Cool

6) Στο κλιπάκι που είδα η Ολυμπίου είναι σαν θείτσα. Ελπίζω ειλικρινά σε μια πολύ προσεγμένη εμφάνιση στο Μαλμό γιατί αυτό είναι και το μόνο που μπορεί να την σπρώξει στον τελικό....

7) Εγώ προσωπικά δεν αποκλείω την Κύπρο. Έστω και οριακά, και με την βοήθεια της επιτροπής έχει την δνατότητα να είναι τελικό. Αν δεν θέλει ωστόσο να βρεθεί εκεί κάτω από 20η, χρειάζονται πολλές αλλαγές, και στο κομμάτι και μια δυναμική παρουσία. Βέβαια όσο και να καλλωπίσεις αυτήν την βαρεμάρα, πάνω από 15η τελικό, δύσκολα.... cyclops

Δεν είχα μεγάλες προσδοκίες, είχα ωστόσο ξεκάθαρα πολύ περισσότερες από αυτήν την υπνηλία! Crying or Very sad

συμφωνώ σε όλα, εκτός από το 7.. Δεν βλέπω με τίποτα την Κύπρο τελικό φέτος
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 1:23 pm
Μ αρέσει!!! Το τραγούδι είναι πολύ συνηθισμένο για τα δεδομένα της eurovision, στο 1:35 ομως γίνετε ανέλπιστα πολύ ωραίο και μελωδικό,νομίζω η ερμηνεία της Ολυμπίου μπορεί να το ανεβάσει πολύ,είναι υπέροχη και βγάζει κάτι πολύ θετικό, η Κύπρος φέτος είναι ικανή για δυνατό πλασάρισμα!!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 1:30 pm
έκανα προσπάθεια να το ξανακούσω.... τι κοινότοποι στίχοι.... ελεος πια, ποιος είναι ο στιχουργός;
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 1:41 pm
Master έγραψε: η Κύπρος φέτος είναι ικανή για δυνατό πλασάρισμα!!!!

Νομίζω ότι θα δώσω σε εσένα τον τίτλο του Τζώνη του φόρουμ! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 1317512368
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 1:42 pm
Mastiha έγραψε:
Master έγραψε: η Κύπρος φέτος είναι ικανή για δυνατό πλασάρισμα!!!!

Νομίζω ότι θα δώσω σε εσένα τον τίτλο του Τζώνη του φόρουμ! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 1317512368


Οχι, μην το κάνεις (ακόμα) Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13987
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 1:52 pm
dimmyc έγραψε:.. τι κοινότοποι στίχοι.... ελεος πια, ποιος είναι ο στιχουργός;
Tώρα να γυρίσεις τώρα,
θέλω αυτήν την ώρα,
να σε ξαναδώ Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 1710716985
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:23 pm
Masilnto έγραψε:
dimmyc έγραψε:.. τι κοινότοποι στίχοι.... ελεος πια, ποιος είναι ο στιχουργός;
Tώρα να γυρίσεις τώρα,
θέλω αυτήν την ώρα,
να σε ξαναδώ Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 1710716985

Ναι αλλά εκεί τουλάχιστον το βλέμμα επικεντρώνεται στο Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Smiley-dance007 και όχι στα τσαούλια της ερμηνεύτριας Twisted Evil
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:26 pm
Gresk Einherjar έγραψε:και όχι στα τσαούλια της ερμηνεύτριας

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Είσαι Κακός. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Εδω Τίτλο Μαστιχούλα μου δεν θα δώσεις Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379 Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:38 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Masilnto έγραψε:
dimmyc έγραψε:.. τι κοινότοποι στίχοι.... ελεος πια, ποιος είναι ο στιχουργός;
Tώρα να γυρίσεις τώρα,
θέλω αυτήν την ώρα,
να σε ξαναδώ Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 1710716985

Ναι αλλά εκεί τουλάχιστον το βλέμμα επικεντρώνεται στο Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Smiley-dance007 και όχι στα τσαούλια της ερμηνεύτριας Twisted Evil

Μιλώντας για τσαούλια...

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Iliadi

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 71255287
avatar
iannitas
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:42 pm
Τι ειναι τα "τσαουλια"..; Embarassed
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:42 pm
Αυτό είναι προγούλι!! Laughing
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:45 pm
iannitas έγραψε:Τι ειναι τα "τσαουλια"..; Embarassed

Νομίζω τα μάγουλα... scratch
Που στην Ηλιάδη περισσέουν καθ΄ότι φαρδοπρόσωπη και μαγουλού! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 71255287
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:50 pm
Mastiha έγραψε:
iannitas έγραψε:Τι ειναι τα "τσαουλια"..; Embarassed

Νομίζω τα μάγουλα... scratch
Που στην Ηλιάδη περισσέουν καθ΄ότι φαρδοπρόσωπη και μαγουλού! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 71255287

Μαστίχα τσαούλια είναι τα σαγόνια.... Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:51 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Mastiha έγραψε:
iannitas έγραψε:Τι ειναι τα "τσαουλια"..; Embarassed

Νομίζω τα μάγουλα... scratch
Που στην Ηλιάδη περισσέουν καθ΄ότι φαρδοπρόσωπη και μαγουλού! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 71255287

Μαστίχα τσαούλια είναι τα σαγόνια.... Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379

Α εντάξει! Εκεί υπερέχει η Ολυμπίου... η μόνη που μπορεί να τη συναγωνιστεί είναι η Θεοδωρίδου. Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 2653846087
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:53 pm
Mastiha έγραψε:Α εντάξει! Εκεί υπερέχει η Ολυμπίου... η μόνη που μπορεί να τη συναγωνιστεί είναι η Θεοδωρίδου. Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 2653846087

Αμα δεις μερικές Βουλγάρες, εκεί θα καταλάβεις τι πάει να πει τσαούλι!!! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4111112379
avatar
iannitas
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 4:58 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Εγώ θα είμαι αμείλικτος! Cool

1) Καταρχάς, κακά τα ψέμματα, αν αυτό το τραγούδι το έστελνε το Βέλγιο πχ. όλοι θα λέγαμε Sleep στην καλύτερη...

2) Φέρατε πολλοί στο θέμα τον Μυλόρδο... εκείνος ήταν παντελώς χάλι σαν ερμηνευτής και η σκηνική του παρουσία φορτωμένη, αλλά το τραγούδι ήταν ωραίο και με παραδοσιακό ήχο. Εδώ έχουμε μια μπαλλάντα χωρίς ταυτότητα κατά τη γνώμη μου, στα Ελληνικά. Αν ήμουν ξένος, θα έλεγα: next please.....

3) Το ΡΙΚ, είχε διαρρεύσει τόσο καιρό τα περι ή Χατζηγιάννη, ή Ολυμπίου, (εμείς χαρήκαμε για την Ολυμπίου) και το τραγούδι αυτό τελικά άνετα θα μπορούσε να ήταν τραγούδι του Χατζηγιάννη... Laughing

4) Είναι μια παραγωγή που όπως είπατε και παραπάνω ενορχηστρωτικά θυμίζει πιο πολύ ντέμο παρά ολοκληρωμένο τραγούδι. Συν του ότι αν το άκουγα στο ραδιόφωνο (γιατί κατ'εμέ είναι αρκετά ραδιοφωνικό) θα το είχα ξεχάσει το αμέσως επόμενο 5λεπτο.

5) Όπως υπάρχουν χαζοποπάκια του σωρού, έτσι υπάρχουν και γλυκαναλατοέντεχνα του σωρού. Εγώ αυτό το κομμάτ θα το κατέτασσα στην 2η κατηγορία...Cool

6) Στο κλιπάκι που είδα η Ολυμπίου είναι σαν θείτσα. Ελπίζω ειλικρινά σε μια πολύ προσεγμένη εμφάνιση στο Μαλμό γιατί αυτό είναι και το μόνο που μπορεί να την σπρώξει στον τελικό....

7) Εγώ προσωπικά δεν αποκλείω την Κύπρο. Έστω και οριακά, και με την βοήθεια της επιτροπής έχει την δνατότητα να είναι τελικό. Αν δεν θέλει ωστόσο να βρεθεί εκεί κάτω από 20η, χρειάζονται πολλές αλλαγές, και στο κομμάτι και μια δυναμική παρουσία. Βέβαια όσο και να καλλωπίσεις αυτήν την βαρεμάρα, πάνω από 15η τελικό, δύσκολα.... cyclops

Δεν είχα μεγάλες προσδοκίες, είχα ωστόσο ξεκάθαρα πολύ περισσότερες από αυτήν την υπνηλία! Crying or Very sad
Γενικα συμφωνω!
Με την πρωτη δε μου εμεινε τιποτε.Το ακουσα,το ξανακουσα,το βρηκα πιο "υποφερτο" αλλα.. δε με συγκινει και δε μου μεταδιδει κανενα συναισθημα(δεν ειμαι χοντροπετσος rabbit )παρ`ολο που ειναι στα Ελληνικα.Αν ητανε αλλης χωρας δε θα εμπαινα στον κοπο να το ξανακουσω.
Το τραγουδι του Μυλορδου ηταν σαφως καλυτερο κατ`εμε Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 3369546851

υ.γ Στους Ιταλους φαινεται να αρεσει απο τις πρωτες αντιδρασεις...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 5:12 pm
Εγώ ακόμη δεν έκανα γκάλοπ για την Κύπρο και δε νομίζω να κάνω γιατί θα πρέπει να ξανακούσω το τραγούδι και βαριέμαι λίγο. Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 1710716985
Διάβασα μόνο δυο ιταλικά σχόλια στο νετ που λένε ότι το βρήκαν αδιάφορο και ότι το μόνο που το κάνει να ξεχωρίζει είναι οι ελληνικοί στίχοι. study
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 5:15 pm
Update...

Διάβασα δυο άλλα σχόλια...ο ένας λέει ότι βρήκε το τραγούδι θαυμάσιο (Shocked) και ο άλλος ότι δεν είναι καθόλου άσχημο. Surprised
avatar
iannitas
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 5:38 pm
Masilnto έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:
Masilnto έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:
2) Φέρατε πολλοί στο θέμα τον Μυλόρδο... εκείνος ήταν παντελώς χάλι σαν ερμηνευτής και η σκηνική του παρουσία φορτωμένη, αλλά το τραγούδι ήταν ωραίο και με παραδοσιακό ήχο.

Σε αυτό διαφωνώ,ο Μυλορδος είχε μια μπερδεμένη μπαλάντα,που ξεκινούσε παραδοσιακά,και στα μισά γινόταν ροκ,και μάλιστα με άλλο ρεφρέν!Για μένα ήταν επιτηδευμένο,όχι καλό τραγούδι.

Anyway ρε παιδί μου, οκ, προσωπική άποψη, όμως μπερδεμένο-ξεμπερδεμένο είχε έναν υποτυπώδη χαρακτήρα και έναν κάποιο παραδοσιακό ήχο. Εδώ τι χαρακτήρας υπάρχει στο τραγούδι; Τίποτα! Αν ήταν στα Αγγλικά και όχι στα Ελληνικά, θα μπορούσε να ήταν άνετα συμμετοχή της Μάλτας, του Βελγίου, της Νορβηγίας, της Ιρλανδίας, του Λουξεμβούργου κλπ κλπ!!! Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 4228625014
Έχεις δίκιο,μπορεί να μην έχει ταυτότητα,πέρα από τη γλώσσα,
αλλά η μπαλάντα της Κύπρου το 2004 είχε ταυτότητα? scratch
Εδω καπως μπερδευτηκα..
Για μενα,μια μπαλαντα(η οτι αλλο) εθνικ δε σημαινει απαραιτητα πιο ενδιαφερουσα απο μια μπαλαντα δυτικου τυπου.Οκ τα εθνικ στοιχεια της προσδιδουν μια ιδιαιτεροτητα,μια ταυτοτητα και επομενως για μερικους(και εγω μεσα σ`αυτους) καποιους ποντους παραπανω αλλα δε θα προτιμησω οποιαδηποτε εθνικ μπαλαντα σε σχεση με μια ωραια δυτικοευρωπαικη.
Εκεινη της Κυπρου το 2004(που δεν ειχε παραδοσιακους ηχους και αν ηταν του Βελγου π.χ) ητανε εξαιρετικη sunny ατμοσφαιρικη,αισθαντικη και η Λιζα Αντρεας με τη γλυκυτητα και τη φωνη της,την ανεδειξε ακομη περισσοτερο. cheers
avatar
iannitas
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 14, 2013 5:41 pm
Mastiha έγραψε:Εγώ ακόμη δεν έκανα γκάλοπ για την Κύπρο και δε νομίζω να κάνω γιατί θα πρέπει να ξανακούσω το τραγούδι και βαριέμαι λίγο. Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 1710716985

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 2262866851 Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 2262866851 Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 2918604965
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 5 Empty Απ: Κύπρος 2013 (Eπέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 15, 2013 2:32 pm
Δε θυμάμαι από πότε έχει να στείλει η Κύπρος ΤΟΣΟ αδιάφορο, άχρωμο, άοσμο και βαρετό τραγούδι...
Νομίζω πως δεν έχει τύχη στο Μάλμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης