The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:07 pm
Καλημερα Hola ,
αν δεν κανω λαθος angel δεν λεγοταν και ενα τραγουδι της Μαλτας;
Αλλα ανεξαρτητα απο αυτο δεν ειπα οτι ειναι ιδιο τραγουδι απλα ιδιο στυλ μια ευσωμη κοπελα με εκπληκτικη φωνη σε πιο μοντερνα μουσικη απο της Μαλτας βεβαια,
αλλα χωρις κατι το ιδιαιτερο που να σε κανει να το θυμασαι μετα. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3894492567
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:17 pm
Τη βραδιά του τελικού
Η Απέργη θα φοράει κάτι στενό με αποκαλυπτική πλάτη!
Η Τζορτζίνα θα φοράει κάτι ανάλογο με αυτό του κλίπ, μακρύ και αέρινο!
Η Ηλιάδη θα φορά Βρεττό Βρεττάκο, το φόρεμα θα έχει σχέση με ένα σκηνοθετικό τρικ (δε θα αφαιρούνται ούτε θα προσθέτονται κομμάτια) και δε θα έχει καμιά σχέση με ανατολή και φολκλόρ!!
Οι Κόζα μόστρα θα φορούν τις ... φούστες τους!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:20 pm
HOLA έγραψε:Τη βραδιά του τελικού
Η Απέργη θα φοράει κάτι στενό με αποκαλυπτική πλάτη!
Η Τζορτζίνα θα φοράει κάτι ανάλογο με αυτό του κλίπ, μακρύ και αέρινο!
Η Ηλιάδη θα φορά Βρεττό Βρεττάκο, το φόρεμα θα έχει σχέση με ένα σκηνοθετικό τρικ (δε θα αφαιρούνται ούτε θα προσθέτονται κομμάτια) και δε θα έχει καμιά σχέση με ανατολή και φολκλόρ!!
Οι Κόζα μόστρα θα φορούν τις ... φούστες τους!
What about Αγαθων? bounce
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:21 pm
Masilnto έγραψε:...
What about Αγάθων? bounce
Θα ντυθεί με το δικό του καθιερωμένο στυλ!
Μαύρο παντελόνι και πουκάμισο υποθέτω!
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:26 pm
Για να μην παρεξηγηθω δεν ειπα οτι το τραγουδι δεν μου αρεσει.
Αλλα προτιμω τους Κοζα ειναι κατι διαφορετικο και που ειναι σιγουρο οτι θα κανουν εντυπωση και θα τους θυμουνται στην eurovision σε οποια θεση και να τραγουδησουν.
Επισης μου αρεσει το παντρεμα με τον Αγαθωνα και βεβαια το μπουζουκακι.
Νομιζω οτι μετα το περσινο πρεπει να γυρισουμε φετος με κατι δυνατο και διαφορετικο. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2970821532
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:33 pm
HOLA έγραψε:Τη βραδιά του τελικού
Η Απέργη θα φοράει κάτι στενό με αποκαλυπτική πλάτη!
Η Τζορτζίνα θα φοράει κάτι ανάλογο με αυτό του κλίπ, μακρύ και αέρινο!
Η Ηλιάδη θα φορά Βρεττό Βρεττάκο, το φόρεμα θα έχει σχέση με ένα σκηνοθετικό τρικ (δε θα αφαιρούνται ούτε θα προσθέτονται κομμάτια) και δε θα έχει καμιά σχέση με ανατολή και φολκλόρ!!
Οι Κόζα μόστρα θα φορούν τις ... φούστες τους!

Πιστεύω ότι η Απέργη θα είναι και πάλι η πιο σικάτη. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3612123389
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:37 pm
Mastiha έγραψε:...
Πιστεύω ότι η Απέργη θα είναι και πάλι η πιο σικάτη. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3612123389
Συμφωνώ, έχει προσωπικό στυλ! Ρετρό...μου αρέσει πάντα!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:41 pm
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:...
Πιστεύω ότι η Απέργη θα είναι και πάλι η πιο σικάτη. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3612123389
Συμφωνώ, έχει προσωπικό στυλ! Ρετρό...μου αρέσει πάντα!

Μου δίνει την εντύπωση πως έχει έμφυτο στυλ όπως η Ηλιάδη έχει έμφυτη την πίστα. flower
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:42 pm
Mastiha έγραψε:
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:...
Πιστεύω ότι η Απέργη θα είναι και πάλι η πιο σικάτη. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3612123389
Συμφωνώ, έχει προσωπικό στυλ! Ρετρό...μου αρέσει πάντα!

Μου δίνει την εντύπωση πως έχει έμφυτο στυλ όπως η Ηλιάδη έχει έμφυτη την πίστα. flower
lol!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 2:49 pm
Mastiha έγραψε:.... η Ηλιάδη έχει έμφυτη την πίστα. flower
DNA!!!!!! lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 3:05 pm
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:.... η Ηλιάδη έχει έμφυτη την πίστα. flower
DNA!!!!!! lol!

Ναι!
Και και η γιαγιά Καίτη δεν ήταν/είναι απο τις πιο στυλάτες παρουσίες που πέρασαν απο το ελληνικό τραγούδι. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 3:11 pm
Mastiha έγραψε:
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:.... η Ηλιάδη έχει έμφυτη την πίστα. flower
DNA!!!!!! lol!

Ναι!
Και και η γιαγιά Καίτη δεν ήταν/είναι απο τις πιο στυλάτες παρουσίες που πέρασαν απο το ελληνικό τραγούδι. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379
Τι ευγενική!!!
Με τρομάζεις! affraid Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 3:20 pm
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε:
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:.... η Ηλιάδη έχει έμφυτη την πίστα. flower
DNA!!!!!! lol!

Ναι!
Και και η γιαγιά Καίτη δεν ήταν/είναι απο τις πιο στυλάτες παρουσίες που πέρασαν απο το ελληνικό τραγούδι. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379
Τι ευγενική!!!
Με τρομάζεις! affraid Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Grey
Η Καίτη Γκρέυ στο διαμέρισμά της στη Νέα Σμύρνη, 2000. Το σπίτι της ως τέμενος αυτολατρείας, με έντονα στοιχεία Μπαγκλαντές. (Lifo)
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 3:21 pm
Mastiha έγραψε:
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε:
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:.... η Ηλιάδη έχει έμφυτη την πίστα. flower
DNA!!!!!! lol!

Ναι!
Και και η γιαγιά Καίτη δεν ήταν/είναι απο τις πιο στυλάτες παρουσίες που πέρασαν απο το ελληνικό τραγούδι. Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379
Τι ευγενική!!!
Με τρομάζεις! affraid Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Grey
Η Καίτη Γκρέυ στο διαμέρισμά της στη Νέα Σμύρνη, 2000. Το σπίτι της ως τέμενος αυτολατρείας, με έντονα στοιχεία Μπαγκλαντές. (Lifo)
Χαχαχαχα!
Έτσι μπράβο!Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 4111112379
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 3:44 pm
HOLA έγραψε:Από που είναι οι επιρροές του κάθε τραγουδιού, δε με πολυνοιάζει!
Eμένα αυτό που ενοχλεί τα αυτάκια μου στο τραγούδι του Αγάθωνα είναι κυρίως η επανάληψη του "Alcohol is free" σε Αγγλικά επιπέδου Σαβούρα(Αζέρα ντίβα της διεθνούς μουσικής σκηνής)τόσο απερίγραπτα ενοχλητικό...πραγματικά δεν έχω λόγια!
Το πιο άσχημο είναι ότι αυτό είναι και το μοναδικό κομμάτι του τραγουδιού που θα καταλάβει ο αγαπητός τηλεθεατής, εκτός από εμάς και τους Κύπριους!
Τι θέλει να πει ένα συμπαθής κύριος με το μουστάκι και 5 παρλιακά ντυμένα Χαϊλάντερ...?
Τι θα πει το ποτό είναι δωρεάν, κράχτης για τα Εγγλεζάκια στο Κάβο* είναι?
Εκτός από χρεοκοπημένοι είμαστε και μόνιμα ντίρλα??

Νομίζω πως μόλις ακούσουμε τον Μόστρα Live(κάκκιστος ακόμα και στο playback) εκεί τελειώνει και το θεματάκι και θα ησυχάσουμε από δαύτους!



* Κάβος:Πανέμορφη τουριστική περιοχή της Κέρκυρας οπου γυρίστηκε το φημισμένο green ριάλιτι What happens in Kavos! Τώρα που το σκέφτομαι νομίζω πως ο δημιουργός του "Αlcohol is free" μπορεί και να εμπνεύστηκε από αυτό!!

Κι εγώ μαζί σου...
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2384112703
Αν και το τελευταίο σαν ευχή πιο πολύ το βλέπω...
Είναι και αυτή η ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ καρώ φουστίτσα, που ΔΕΝ αφήνει τον Έλληνα να ξεκολλήσει από τις ρίζες του και να ψηφίσει κάτι λιγότερο "Ελληνικό"...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την peggy στις Τρι Φεβ 12, 2013 3:52 pm, 1 φορά
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 3:51 pm
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:......
Είναι πλέον τυπική διαδικασία Hola μου o ελληνικός Τελικός,έχουν ήδη επιλεγεί,μακάρι να ισχύουν τα όσα λες Cool
Από ποιους? Ποιος του διάλεξε να πάω να τους ξεμαλλιάσω έναν έναν!

Master έγραψε:
Υ.Γ. Μήπως, λέω μήπως τα κομμάτια ΚΑΙ φέτος δεν θα είναι live όπως πέρσυ???
ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!! Δε θα ακούσω τον Μόστρα live! green

Νομίζω ότι θα είναι ΖΩΝΤΑΝΑ...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:03 pm
HOLA έγραψε:
Masilnto έγραψε:ΑΝ οι Koza (που είναι θεσσαλονικείς) και ο Αγάθωνας (επίσης θεσσαλονικιός)
εμφανιστούν αύριο ή μεθαύριο στο Ράδιο Αρβύλα (επίσης στη Θεσσαλονίκη)
τότε το παιχνίδι στο televoting έχει λήξει οριστικά.
Mπας και έχει κανένα μπάρμπα βουλευτή ο Μόστρας...άλλη λογική εξήγηση δε βρίσκω για τη παράκρουση των Media με την αφεντιά του?
Η συμμετοχή και ο ΒΕΒΑΙΟΣ καταποντισμός τους θα είναι βούτυρο στο ψωμί όσων χλευάζουν του διαγωνισμό (ΚΑΙ τον Αρβύλα που έκαναν ολόκληρη καμπάνια κατά της συμμετοχής μας)! ΚΡΙΜΑ!!!
Όσοι αγαπούν το διαγωνισμό ελπίζω να σκεφτούν καλά πριν ψηφίσουν!
Κοίτα να δεις... Μία ΤΟΣΟ ΠΧΙΟΤΙΚΗ εκπομπή όπως οι Αρβύλες είναι λογικό να μην γουστάρει τη Γιουροβίζιον...

Ρε Αι σιχτιρ από εδώ πέρα...
Ας πάει να παίξει καμιά ρακετούλα ο Κανάκης...

ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ!

Ας όψονται αυτοί που τον έκαναν φίρμα...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:10 pm
Masilnto έγραψε:Nα η ανακοίνωσή τους
Η χαρά μας και η επιθυμία μας να πάρουμε μέρος σε αυτό τον τελικό συνοψίζεται στα εξής σημεία.
1. Στον τελικό αυτό θα έχουμε την τιμή να είμαστε μαζί με τον Αγάθωνα,
έναν καλλιτέχνη που οφείλουμε ένα μεγάλο μέρος από τα ακούσματά μας και
την φιλοσοφία μας.
2. Το τραγούδι με το οποίο θα διαγωνιστούμε είναι ένα τραγούδι το οποίο πιστεύουμε και το οποίο είμαστε περήφανοι να το παρουσιάσουμε.
3. Όταν δημιουργήσαμε αυτή την μπάντα βασικός μας στόχος ήταν η μουσική
μας να φτάσει σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερο ακροατήριο. Θεωρούμε ότι
αυτή είναι μια ευκαιρία για αυτό τόσο εντός όσο και εκτός συνόρων.

4. Ο διαγωνισμός φέτος δεν θα στοιχίσει στο ελληνικό δημόσιο και κατ’
επέκταση τους Έλληνες φορολογούμενος κάτι με το οποίο θα ήμασταν κάθετα
αντίθετοι. (το λένε καθαρά,η eurovision δεν θα μας στοιχίσει)

Το έχω ξαναγράψει και φοβάμαι πως θα επαναληφθώ Embarassed , αλλά ελπίζω να μη σας κουράσω και να με συγχωρήσετε... Rolling Eyes

Ας ενημερώσει κάποιος τα αγοράκια με τις φούστες Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 1967726343 ότι ο διαγωνισμός είναι από τα ελάχιστα ΕΠΙΚΕΡΔΗ προγράμματα της ΕΡΤ, επομένως ΟΥΔΕΠΟΤΕ επιβάρυνε τον Έλληνα φορολογούμενο!!!

Ε Λ Ε Ο Σ πια με τον φτηνό λαικισμό ορισμένων!!! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2371121551

ΑΥΤΟΥΣ θέλουμε να στείλουμε; confused

Εγώ τους έυχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2150214842 να έχουν την τύχη μίας άλλης υποψήφιας που χλέβαζε και απαξίωνε το διαγωνισμό, ακόμη και όταν συμμετείχε σε αυτόν... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2150214842

(και ήταν και καλεσμένη των Αρβύλα!)

Όχι μόνο να μην κερδίσουν, ΑΛΛΑ να καταντήσουν να κάνουν μεσημεριανάδικο (οι ΔΗΘΕΝ ΕΝΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ) μαζί με την Τατιάνα!!!
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2150214842 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2150214842 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2150214842
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:17 pm
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:...όλα είναι πιθανά εκτός του ότι θα πάνε οι Κοζα...
Λύσσαξες!!!!!!!!!!
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Smiley-angry020
Εγώ εύχομαι στους Κόζα την "επιτυχία" της Μπαλτζή που επίσης είχε κάνει εμφάνιση στους Αρβύλα!


Δε με λες???
Στην "επιτυχία" εντάσεις και την συμπαρουσίαση της στο ... "Μίλα"???
Γιατί εγώ τη θέλω ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ την ευχή...

Όλοι οι ΔΗΘΕΝ και τάχα μου ΥΠΕΡΑΝΩ τελικά καταλήγουν σε χειρότερα σκ@τ@ από αυτά που κοροίδευαν...

Η καλλιτέχνης της ΡΟΚ, μετά τη συμμετοχή της στον Ελληνικό τελικό, έκανε επιτυχημένη καριέρα στο ... κουτσομπολιό!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την peggy στις Τρι Φεβ 12, 2013 4:27 pm, 1 φορά
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:19 pm
Masilnto έγραψε:
Mastiha έγραψε:


Ο Πουνέντης θα έστελνε την Ηλιάδη με ποπ τραγούδι με λίγο μπουζούκι ή λίγη λύρα και χορευτικό... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 1737066268
Πολύ πρωτότυπη η ιδέα του για Ελλάδα στη eurovision...όμορφη γυναίκα με ποπ τραγούδι και λίγο μπουζούκι ή λύρα,και χορευτικό...

ΚΑΛΑ!
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3902331862 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3902331862 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3902331862
Απορώ ΠΩΣ δεν το είχαμε σκεφτεί τόσα χρόνια... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2306311449 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2262866851 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2262866851 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2262866851

Γ@μώτο, και είναι ΑΡΓΑ τώρα για να ετοιμάσουμε μια τέτοια συμμετοχή για φέτος... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2918604965
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:22 pm
peggy έγραψε:..........

Ας ενημερώσει κάποιος τα αγοράκια με τις φούστες Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 1967726343 ότι ο διαγωνισμός είναι από τα ελάχιστα ΕΠΙΚΕΡΔΗ προγράμματα της ΕΡΤ, επομένως ΟΥΔΕΠΟΤΕ επιβάρυνε τον Έλληνα φορολογούμενο!!!

Ε Λ Ε Ο Σ πια με τον φτηνό λαικισμό ορισμένων!!! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2371121551

ΑΥΤΟΥΣ θέλουμε να στείλουμε; confused
.....

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ!!!!!
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Love-heart-hand-smiley-emoticon
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:26 pm
Mastiha έγραψε:
sonia10 έγραψε:Εδωσα ηδη το 12 στους Κοζα μαλλον μονο σε εμενα αρεσει αν κρινω απο τα σχολια εδω μεσα.
Αλεξ και Giorgina ενταξει καλοι και πολυ ωραια φωνη η κοπελα αλλα δεν παυει να ειναι μια μπαλαντα που εχουμε ακουσει χιλιαδες φορες (βλεπε Μαλτα).
Η Θωμαη μου αρεσει αλλα μου θυμιζει την περσινη Ιταλια
Ηλιαδη με τιποτα ουτε υπο την απειλη οπλου!!!!!!

Όλα καλά και σεβαστά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την σχέση του Angel με τις μπαλάντες της Μάλτας... είχαν κι εκείνες dubstep και έθνικ στοιχεία; Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 3261839802
Είναι σαν να μου λένε ότι το Après toi, το Believe και το Lane moje μοιάζουν επειδή είναι και τα τρία μπαλάντες...
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2384112703
Οι μόνες ομοιότητες που υπάρχουν είναι:
1. Ο τίτλος
2. Τα παραπανίσια κιλά της τραγουδίστριας (αν και η Κιάρα όταν τραγούδαγε στο διαγωνισμό ήταν απείρως πιο ... βαρύτονος Razz από την Τζωρτζίνα)
3. Η ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ φωνή (& ερμηνεία) της τραγουδίστριας (ελπίζω βέβαια, να είναι έτσι ΚΑΙ στη ζωντανή παρουσίαση του κομματιού)

Επί της ΟΥΣΙΑΣ όμως, δεν θεωρώ να υπάρχει συσχετισμός ως προς το άκουσμα...

peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:37 pm
Mastiha έγραψε:
Master έγραψε:To Angel πριν απο τους Κοζα θα χαθεί Sad....Η μόνη προοπτική του Λεόν και Τζωρτζίνας είναι η κάποια έκπληξη όσο αναφορά την δομή του κομματιού που είπαν ότι θα γίνει και φυσικά η φωνή της Τζωρτζίνας να είναι άψογη.....

Μάστερ αν χαθεί πάει να πει ότι δεν έχει τη δυναμική που πρέπει άρα θα είναι λάθος επιλογή. Και το λέω εγώ που μου αρέσει τρελά το Angel και σχεδόν καθόλου το τραγούδι του Κόζα με τη Μόστρα.

HOLA έγραψε:
Master έγραψε:To Angel πριν απο τους Κοζα θα χαθεί .....
Η' μπορεί μια άψογη εκτέλεση της Τζορτζίνας σε αντίθεση με το φασαριόζικο μπούγιο που θα ακολουθήσει να βοηθήσει το Angel!

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια...

Εκτός από την εντύπωση που προκαλεί η ... βαβούρα, υπάρχει πάντα και η "ήρεμη δύναμη"... Μερικές φορές αυτή μπορεί να εντυπωσιάσει περισσότερο!

Μπορεί η ενόχληση από την ανούσια, ηχορυπαντική επανάληψη του Alcohol is free να είναι πιο έντονη μετά το άκουσμα του Angel...

Αν και δε θα με χάλαγε η ηρεμία που αποπνέει αυτό το κομμάτι να ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ της ηχορύπανσης...

Όπως και να έχει...
Αν ένα τραγούδι, το οποίο οι περισσότεροι στο φόρουμ θεωρούμε εξαιρετικό, "χαθεί" από την αβανταδόρικη βαβούρα, μάλλον όντως δεν είναι για το διαγωνισμό, όπου θα έχει να συναγωνιστεί πολύ περισσότερα κομμάτια...

Άσχετα από το αν θα επιλεγεί ή όχι, δε νομίζω πως θα χαθεί, πάντως!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:42 pm
HOLA έγραψε:Τη βραδιά του τελικού
Η Απέργη θα φοράει κάτι στενό με αποκαλυπτική πλάτη!
Η Τζορτζίνα θα φοράει κάτι ανάλογο με αυτό του κλίπ, μακρύ και αέρινο!
Η Ηλιάδη θα φορά Βρεττό Βρεττάκο, το φόρεμα θα έχει σχέση με ένα σκηνοθετικό τρικ (δε θα αφαιρούνται ούτε θα προσθέτονται κομμάτια) και δε θα έχει καμιά σχέση με ανατολή και φολκλόρ!!
Οι Κόζα μόστρα θα φορούν τις ... φούστες τους!

OK, η Απέργη μπορεί να το στηρίξει αυτό...
Η Τζορτζίνα, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ θα κάνει να ντυθεί ανάλογα με το κλιπ (αν και θα μπορούσε να μην επιλέξει πάλι ολόμαυρο)...
Η Ηλιάδη ότι και να βάλει έχει το ΣΩΜΑ για να το αναδείξει, οπότε είναι απλά θέμα ΓΟΥΣΤΟΥ να είναι κάτι ΚΑΛΟ... Θεωρώ πάντως ΠΟΛΥ έξυπνη την επιλογή το ντύσιμο να ΜΗΝ παραπέμπει σε ΑΝΑΤΟΛΗ...
Για τους κόζα με τη μόστρα δεν εκπλήσσομαι! Άλλωστε είπαμε... Το "Ελληνικό στοιχείο" είναι το δυνατό τους σημείο... green green green
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τρι Φεβ 12, 2013 4:47 pm
HOLA έγραψε:
peggy έγραψε:..........

Ας ενημερώσει κάποιος τα αγοράκια με τις φούστες Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 1967726343 ότι ο διαγωνισμός είναι από τα ελάχιστα ΕΠΙΚΕΡΔΗ προγράμματα της ΕΡΤ, επομένως ΟΥΔΕΠΟΤΕ επιβάρυνε τον Έλληνα φορολογούμενο!!!

Ε Λ Ε Ο Σ πια με τον φτηνό λαικισμό ορισμένων!!! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 2371121551

ΑΥΤΟΥΣ θέλουμε να στείλουμε; confused
.....

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ!!!!!
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 9 Love-heart-hand-smiley-emoticon
Τα λέω, τα λέω...

Το θέμα είναι πως είναι πολύ έντονη η "πλύση εγκεφάλου" και δε μας βλέπω να τους γλυτώνουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης