The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 5:11 pm
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2779_1strehearsal_germany_1st_stage_wide
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2787_1strehearsal_germany_1st_stage_wide
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_ST_2235_1strehearsal_germany_1st_stage_wide
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 5:14 pm
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2837_1strehearsal_sweden_1st_stage_wide
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2851_1strehearsal_sweden_1st_stage_wide
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_ST_2273_1strehearsal_sweden_1st_stage_wide
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 5:16 pm
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2867_1strehearsal_uk_1st_stage_wide
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2869_1strehearsal_uk_1st_stage_wide
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_ST_2290_1strehearsal_uk_1st_stage_wide
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 5:18 pm
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2892_1strehearsal_italy_1st_stage_wide
Πρόβες - Σελίδα 14 DS_MG_2911_1strehearsal_italy_1st_stage_wide
avatar
vandomaniac
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 5:42 pm
vandomaniac έγραψε:Γιατί θα μαζέψει πόντους με το τσουβάλι από τις πρώην Σοβιετικές χώρες,

Αν μαζέψει τα 6άρια τους να είναι ικανοποιημένη. Προηγούνται Ρωσία, Ουκρανία, Αζερμπαϊτζάν, Μολδαβία, και σε κάποιες περιπτώσεις και η Αρμενία, και η Λευκορωσία. Cool


Και το 2011 προηγείτο η Ρωσία σε αυτές τις ψήφους και βγήκε 16η (με τη Λευκορωσία, τη Γεωργία και το Αζερμπαϊτζάν να τις δίνει χαμηλή βαθμολογίαWink; Ή γι' αυτό η Ουκρανία πέρυσι βγήκε 15η (με Αζερμπαϊτζάν και Γεωργία να τις δίνουν χαμηλή βαθμολογία);
vandomaniac έγραψε:γιατί οι Σκανδιναβικές θα την τιμήσουν δεόντως,

5 είναι οι Σκανδιναβικές μόνον, και σίγουρα θα δώσουν προτεραιότητα στις φιλενάδες τους (Δανία, Νορβηγία, Φινλανδία, ακόμα και Ισλανδία) και αν είναι να ψηφίσουν Σουηδικό κομμάτι η που να Σουηδοφέρνει, θα είναι η Ρωσία ή το Αζερμπαϊτζάν. Η Γεωργία ας πούμε από Ισλανδία και Φινλανδία παίρνει άνετα και 0.

Το Αζερμπαϊτζάν μια χαρά 5αράκι και 8αράκι πήρε από τη Φινλανδία και την Ισλανδία το 2011.

vandomaniac έγραψε:γιατί είναι πολύ τηλεοπτική η παρουσίαση,

Σιγά τα λάχανα. Είδαμε πόσο "εντυπωσίασε" το Αζ το 2011, που δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε το τελεβότινγκ του ημιτελικού. Cool Έχει ένα σωρό ανταγωνιστές φέτος, 3-4 από αυτούς μάλιστα τσιμπάνε ψήφους από το ίδιο μπλοκ (Ουκρανία, Ρωσία, Αζερμπαϊτζάν)

Μία σημαντική λεπτρομέρεια βέβαια είναι ότι εκτός από το ότι έχασε τον ημιτελικό, κέρδισε και τον τελικό. Επίσης, την ίδια χρονιά στη δεκάδα υπήρχαν οι χώρες από τις οποίες το Αζερμπαϊτζάν τσιμπούσε ψήφους από το ίδιο μπλοκ (Ουκρανία, Γεωργία)

vandomaniac έγραψε:γιατί είναι καλύτερο τραγούδι από το Αζερμπαϊτζάν το 2011 (το οποίο μου άρεσε πολύ)

Αυτό είναι εντελώς υποκειμενική θέση. Εγώ για πράδειγμα, ξερνάω και με τα δύο. Cool


Πάντα τα όσα γράφω εδώ είναι υποκειμενικά, όπως και η πρόβλεψή μου για την τελική τριάδα.

vandomaniac έγραψε:και γιατί έχει δύο πολύ καλούς τραγουδιστές.

Ανύπαρκτοι τυρόβλαχοι που αν δεν είχαν τους Σουηδούς παραγωγούς, θα βοσκάγανε γίδια έξω από την Τιφλίδα. :lol

Your point; Η ερμηνευτική τους ικανότητα εξαρτάται από την καταγωγή τους; Όχι γιατί και πέρυσι έξι "βλάχες" ανύπαρκτες κέρδισαν τη δεύτερη θέση.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 5:52 pm
vandomaniac έγραψε:
Και το 2011 προηγείτο η Ρωσία σε αυτές τις ψήφους και βγήκε 16η (με τη Λευκορωσία, τη Γεωργία και το Αζερμπαϊτζάν να τις δίνει χαμηλή βαθμολογίαWink; Ή γι' αυτό η Ουκρανία πέρυσι βγήκε 15η (με Αζερμπαϊτζάν και Γεωργία να τις δίνουν χαμηλή βαθμολογία);


Αν σκεφτείς καλά αυτό που μου έγραψες, θα καταλάβεις οτι ενισχύεις τα δικά μου επιχηρείματα και όχι το δικό σου. Wink Η Ρωσία πάτωσε το 2011 γιατί ήταν κακή κόπια παλιών "επιτυχιών". Wink Για κάνε αντιστοιχίες....


vandomaniac έγραψε:Το Αζερμπαϊτζάν μια χαρά 5αράκι και 8αράκι πήρε από τη Φινλανδία και την Ισλανδία το 2011.

Άλλο το 2011, άλλο το 2013. Wink

vandomaniac έγραψε:Μία σημαντική λεπτρομέρεια βέβαια είναι ότι εκτός από το ότι έχασε τον ημιτελικό, κέρδισε και τον τελικό. Επίσης, την ίδια χρονιά στη δεκάδα υπήρχαν οι χώρες από τις οποίες το Αζερμπαϊτζάν τσιμπούσε ψήφους από το ίδιο μπλοκ (Ουκρανία, Γεωργία).

Ούτε τον τελικό κέρδισε. Το τελεβότινγκ το κέρδισε η Σουηδία. Ο Άγιος Μαρίνος ψήφισε μόνο επιτροπή. Για αφαίρεσε τους βαθμούς του από το τελεβότινγκ, γιατί αν μια χώρα ψηφίζει μόνο με επιτροπή οι βαθμοί της καταμετρώνται και στα δυο, και πες μου ποιος νίκησε το τ/β του τελικού το 2011. Cool


vandomaniac έγραψε:Your point; Η ερμηνευτική τους ικανότητα εξαρτάται από την καταγωγή τους; Όχι γιατί και πέρυσι έξι "βλάχες" ανύπαρκτες κέρδισαν τη δεύτερη θέση.

Δεν μίλησα για καταγωγή, μίλησα για ανυπαρξία. Αδιάφοροι παντελώς, ούτε καμμία φοβερή φωνή, ούτε παρουσία, ούτε στήσιμο, ούτε εμφάνιση. Αν δεν τους έδιναν τραγούδι οι Σουηδοί στην ανυπαρξία τους θα έμεναν. Όσο για τις γριές, η σύγκρισή σου είναι τουλάχιστον ατυχής.... Αυτές είχαν άλλα ατού, καμμία σχέση με το Γεωργιανό νερόπλυμα.
avatar
vandomaniac
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 6:05 pm
Αν σκεφτείς καλά αυτό που μου έγραψες, θα καταλάβεις οτι ενισχύεις τα δικά μου επιχηρείματα και όχι το δικό σου. Wink Η Ρωσία πάτωσε το 2011 γιατί ήταν κακή κόπια παλιών "επιτυχιών". Wink Για κάνε αντιστοιχίες....

Μπορώ να σου κάνω και αντιστοιχία Δανίας 2010 με Αζερμπαϊτζάν 2011 επίσης...

Άλλο το 2011, άλλο το 2013. Wink

Κάθε χρονιά είναι διαφορετική. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι και το συγκεκριμένο τραγούδι δεν έχει ένα πλεονέκτημα στο σκανδιναβικό televoting. Ακόμη κι αν ψηφιστούν πρώτα οι υπόλοιπες ή κάποιες Σκανδιναβικές χώρες από τις χώρες αυτές, ακόμη κι αν πάρει επίσης παραπάνω ψήφους το Αζερμπαϊτζάν που αναφέρεις ως παράδειγμα, με μία βαθμολογία από 5-7 (πολύ γενικά) από κάθε μία από αυτές τις χώρες, συγκεντρώνεται ένας σεβαστός αριθμός βαθμών για τη Γεωργία.


Ούτε τον τελικό κέρδισε. Το τελεβότινγκ το κέρδισε η Σουηδία. Ο Άγιος Μαρίνος ψήφισε μόνο επιτροπή. Για αφαίρεσε τους βαθμούς του από το τελεβότινγκ, γιατί αν μια χώρα ψηφίζει μόνο με επιτροπή οι βαθμοί της καταμετρώνται και στα δυο, και πες μου ποιος νίκησε το τ/β του τελικού το 2011. Cool

Ακόμη κι αν τους αφαιρέσω, θες να μου πεις ότι και δεύτεροι, ή τρίτοι, ή και τέταρτοι να έβγαιναν τελικά (που λέει ο λόγος), αλλάζει η ουσία του επιχειρήματός μου; Πάλι εκεί ψηλά θα ήταν όπως επιμένω ότι θα είναι και η Γεωργία.

Δεν μίλησα για καταγωγή, μίλησα για ανυπαρξία. Αδιάφοροι παντελώς, ούτε καμμία φοβερή φωνή, ούτε παρουσία, ούτε στήσιμο, ούτε εμφάνιση. Αν δεν τους έδιναν τραγούδι οι Σουηδοί στην ανυπαρξία τους θα έμεναν. Όσο για τις γριές, η σύγκρισή σου είναι τουλάχιστον ατυχής.... Αυτές είχαν άλλα ατού, καμμία σχέση με το Γεωργιανό νερόπλυμα.

Πράγματι, η Ρωσία είχαν άλλα ατού. Την ίδια ανυπαρξία και την ίδια αδιαφορία ως ερμηνευτές είχαν και οι Αζέροι το 2011 και οι Δανοί το 2010. Η ουσία παραμένει.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 6:10 pm
Θα δείξει, κοντός ψαλμός αλληλούϊα. Επιμένω οτι η Γεωργία 2013 δεν έχει καμμία σχέση με το στημένο Αζερμπαίτζαν του 2011 και ούτε φυσικά, με το αγαπημένο παιδί των επιτροπών την Δανία του 2010. Cool
avatar
vandomaniac
Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 6:13 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Θα δείξει, κοντός ψαλμός αλληλούϊα. Επιμένω οτι η Γεωργία 2013 δεν έχει καμμία σχέση με το στημένο Αζερμπαίτζαν του 2011 και ούτε φυσικά, με το αγαπημένο παιδί των επιτροπών την Δανία του 2010. Cool

Έχει σίγουρα πολλά κοινά στοιχεία πάντως. Και σε κάθε περίπτωση, όλα αυτά τα συμπεράσματα τα βγάλαμε μετά τις αντίστοιχες ψηφοφορίες του 2010 και του 2011. Άρα και των δύο τα επιχειρήματα θεωρητικά είναι στον αέρα. Γι' αυτό κάνουμε υποθέσεις και εκτιμήσεις και γι' αυτό η δική μου εκτίμηση είναι ότι θα είναι στην τριάδα. Ασφαλώς και θα δείξει, και ασφαλώς και μπορεί να κάνω και λάθος. Η τελική μου εκτίμηση είναι ότι μπορεί να ξεχωρίσει, να φτάσει μέχρι εκεί που προέβλεψα και να "αγαπηθεί" εξίσου και από τις επιτροπές και από το κοινό.
Άντε και καλό σου απόγευμα!!!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 6:27 pm
vandomaniac έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:Θα δείξει, κοντός ψαλμός αλληλούϊα. Επιμένω οτι η Γεωργία 2013 δεν έχει καμμία σχέση με το στημένο Αζερμπαίτζαν του 2011 και ούτε φυσικά, με το αγαπημένο παιδί των επιτροπών την Δανία του 2010. Cool

Έχει σίγουρα πολλά κοινά στοιχεία πάντως. Και σε κάθε περίπτωση, όλα αυτά τα συμπεράσματα τα βγάλαμε μετά τις αντίστοιχες ψηφοφορίες του 2010 και του 2011. Άρα και των δύο τα επιχειρήματα θεωρητικά είναι στον αέρα. Γι' αυτό κάνουμε υποθέσεις και εκτιμήσεις και γι' αυτό η δική μου εκτίμηση είναι ότι θα είναι στην τριάδα. Ασφαλώς και θα δείξει, και ασφαλώς και μπορεί να κάνω και λάθος. Η τελική μου εκτίμηση είναι ότι μπορεί να ξεχωρίσει, να φτάσει μέχρι εκεί που προέβλεψα και να "αγαπηθεί" εξίσου και από τις επιτροπές και από το κοινό.
Άντε και καλό σου απόγευμα!!!

Μακάρι να έχεις δίκιο εδώ που τα λέμε, γιατί αυτό θα σημάνει πιθανόν και την μη είσοδο του Αζερμπαϊτζάν στην πεντάδα!! Very Happy Πρόβες - Σελίδα 14 4111112379

Καλό απόγευμα επίσης!
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2013 10:58 pm
Πρόβες - Σελίδα 14 Petramedevestido

Petra Merde`s dress
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 9:53 am
Το λοιπόν:
Αφού φέτος θα παρακολουθήσω μόνο τον ημιτελικό μας live (ισχύει το προσωπικό μου lock out για το στημένο αυτό φετινό "κατασκεύασμα"....) προσπάθησα μέσω των βίντεο των προβών να δώσω μία πιθανή κατάταξη των χωρών που τις έχω χωρίσει σε 3 κατηγορίες.

1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
--------------

Περνάνε 100% (με σειρά εμφάνισης)
Δανία
Ρωσία
Ουκρανία
Κάτω Χώρες
Λευκορωσία
Μολδαβία

50-50
Αυστρία
Κροατία
Μαυροβούνιο
Ιρλανδία
Σερβία

Μπρατισλάβα 2014 (που λέει και ο Gresk)
Εσθονία
Σλοβενία
Λιθουανία
Βέλγιο
Κύπρος

Εδώ να τονίσω ότι αν είναι να γίνουν μεγάλες εκπλήξεις ή το Βέλγιο ή η Κύπρος είναι ικανές γι'αυτό! (ΙΜΟ)



cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 10:01 am
2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
--------------

Περνάνε 100%
Άγιος Μαρίνος
Αζερμπαϊτζάν
Ελλάδα
Ισραήλ
Νορβηγία
Γεωργία

-ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΦΑΓΗ- 50-50
Φινλανδία
Βουλγαρία
Ισλανδία
Αρμενία
Ουγγαρία
Ελβετία
Ρουμανία

Κρόνος 2014
Λετονία
Μαϊμουδονία
Μάλτα
Αλβανία

Στη δεύτερη κατηγορία (που προβλέπω τη σφαγή χριστιανών) βάζω ένα συν (+) ή ένα πλην (-) ανάλογα με τη ΛΟΓΙΚΗ (βάση ιστορικού) πιθανότητα
Φινλανδία (-)
Βουλγαρία (-)
Ισλανδία (+)
Αρμενία (+)
Ουγγαρία (+)
Ελβετία (-)
Ρουμανία (+)

και άλλο ένα συν πλην αναλόγως με το φετινό μομέντουμ των τραγουδιών:
Φινλανδία (+)
Βουλγαρία (+)
Ισλανδία (-)
Αρμενία (-)
Ουγγαρία (+)
Ελβετία (?)
Ρουμανία (-)

Η Ελβετία, μου είναι big questionmark. Ακατάταχτη!!!
Σας μπέρδεψα? green
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 10:40 am
Επίσης, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ να κάνω μία...κατάταξη των χωρών στον ημιτελικό μας,κατά τηλεψηφοφορίας και κατά επιτροπών, πάντα βάση ΚΑΙ της λογικής, ιστορικού, κ.λ.π. Τα συμπεράσματα δικά σας:

Draw Countries t/v Juries
1 Latvia 17 15
2 San Marino 8 4
3 FYR Monkeydonia 10 16
4 Azerbaijan 1 8
5 Finland 11 11
6 Malta 16 10
7 Bulgaria 9 12
8 Iceland 13 5
9 Greece 3 7
10 Israel 7 1
11 Armenia 5 13
12 Hungary 12 6
13 Norway 4 2
14 Albania 15 17
15 Gerogia 2 3
16 Switzerland 14 9
17 Romania 6 14
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:07 am
Eγώ Νώντα θέλω να μάθω τι λέει φέτος αυτός ο φίλος σου,
που πάει κάθε χρόνο eurovision,και σου στέλνει ανταπόκριση !
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:18 am
Nα υπενθυμίσω ότι σήμερα έχει Dress Rehearsal του πρώτου ημιτελικού στις 5 το απόγευμα ώρα Σουηδίας,
ενώ το βράδυ στις 21.00 έχει πάλι Dress Rehearsal με τη διαφορά ότι βαθμολογούν οι επιτροπές!
Απόψε δηλαδή κρίνεται κατά 50% το αποτέλεσμα του πρώτου ημιτελικού.
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:21 am
Masilnto έγραψε:Eγώ Νώντα θέλω να μάθω τι λέει φέτος αυτός ο φίλος σου,
που πάει κάθε χρόνο eurovision,και σου στέλνει ανταπόκριση !

χαχαχα είναι εδώ φέτος!
Λόγω οικονομικών δυσχεριών αλλά και γενικότερης αηδίας και μπόχας προτίμησε να μείνει εδώ.
Μαζι θα σαμποτάρουμε φέτος το έκτρωμα και έχουμε κλείσει εισητήρια για να δούμε το αφιέρωμα στον Μ.Θεοδωράκη στο Μπάντμιντον το Σάββατο!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:27 am
cst003 έγραψε:
Masilnto έγραψε:Eγώ Νώντα θέλω να μάθω τι λέει φέτος αυτός ο φίλος σου,
που πάει κάθε χρόνο eurovision,και σου στέλνει ανταπόκριση !

χαχαχα είναι εδώ φέτος!
Λόγω οικονομικών δυσχεριών αλλά και γενικότερης αηδίας και μπόχας προτίμησε να μείνει εδώ.
Μαζι θα σαμποτάρουμε φέτος το έκτρωμα και έχουμε κλείσει εισητήρια για να δούμε το αφιέρωμα στον Μ.Θεοδωράκη στο Μπάντμιντον το Σάββατο!
Δηλαδή πραγματικά δεν θα δεις το Σάββατο τον Τελικό; Surprised
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:29 am
Να πω ότι οι διαφημίσεις φέτος θα μπουν μεταξύ 5-6 και 13-14 στους ημιτελικούς.
Κάτι που σημαίνει ότι θεωρητικά ζημιώνονται Ρωσία,Κύπρος,Μάλτα,Αλβανία.
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:40 am
Masilnto έγραψε:
Δηλαδή πραγματικά δεν θα δεις το Σάββατο τον Τελικό; Surprised
Εννοείται πως δεν θα τον δω, μόνο τον ημιτελικό μας την Πέμπτη θα παρακολουθήσω, αλλά για πρώτη φορά ΔΕΝ θα ψηφίσω τίποτα.
Δεν ξέρω, το έχω ξαναπεί, έχω σπαστεί και έχω ξενερώσει απίστευτα φέτος. Και εδώ δεν είναι ούτε Champions League ούτε Ευρωλίγκα, που όλοι κάνανε "ΚΡΑ" να κεδίσουν η Μπαρτελόνα και η ΤΣΣΚΑ αντίστοιχα! Αλλά στον αθλητισμό όλα αποδυκνείονται στο γήπεδο, στον αγωνιστικό χώρο και όχι με τον "πούστικο" τρόπο που θέλει η EBU να στέλνει το..."παιδί" της κάθε χρόνο. Αυτός ο διαγωνισμός εμένα προσωπικά ΔΕΝ με αφορά. Ελπίζω λοιπόν πάντα στον "Θεό" της Γιουροβίζιον, αυτόν που έχει τσακίσει και έχει τσακίσει καταά καιρούς πολλούς "νικητές". Όχι ότι θα μου αλλάξει την άποψή μου για τη βρώμα και τη μπόχα, απλά θα σπάσει λίγο το τσαμπουκά στους επίδοξους "νικητές".
Και κάτι άλλο.
Κάποια στιγμή θα τελειώσουν και οι εν-δυνάμει προσφερόμενοι διοργανωτές, έτσι δεν είναι; Άραγε τότε τί; Θα περιφέρεται ο διαγωνισμός μεταξύ Σκανδιναβίας, Ρωσίας και Αζερμπαϊτζάν;; Γιατί μη μου πείτε ότι ξοδέψανε οι άλλοι 100 μύρια για να διοργανώσουν μόνο μια φορά διαγωνισμό. Smile
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:47 am
cst003 έγραψε:Αλλά στον αθλητισμό όλα αποδυκνείονται στο γήπεδο, στον αγωνιστικό χώρο και όχι με τον "πούστικο" τρόπο που θέλει η EBU να στέλνει το..."παιδί" της κάθε χρόνο. Αυτός ο διαγωνισμός εμένα προσωπικά ΔΕΝ με αφορά. Ελπίζω λοιπόν πάντα στον "Θεό" της Γιουροβίζιον, αυτόν που έχει τσακίσει και έχει τσακίσει καταά καιρούς πολλούς "νικητές". Όχι ότι θα μου αλλάξει την άποψή μου για τη βρώμα και τη μπόχα, απλά θα σπάσει λίγο το τσαμπουκά στους επίδοξους "νικητές".
Και κάτι άλλο.
Κάποια στιγμή θα τελειώσουν και οι εν-δυνάμει προσφερόμενοι διοργανωτές, έτσι δεν είναι; Άραγε τότε τί; Θα περιφέρεται ο διαγωνισμός μεταξύ Σκανδιναβίας, Ρωσίας και Αζερμπαϊτζάν;; Γιατί μη μου πείτε ότι ξοδέψανε οι άλλοι 100 μύρια για να διοργανώσουν μόνο μια φορά διαγωνισμό. Smile
Καλά και στον αθλητισμό πολλές φορές δεν κερδίζει ο καλύτερος....αλλά αυτός που έχει μαζί του την διαιτησία,αυτός που έχει ντοπαριστεί κλπ κλπ. Αλλά έχεις δίκιο στα υπόλοιπα.
Βάζουμε ένα στοιχηματάκι ότι η Αστέρω θα κληρωθεί στο δεύτερο μισό του Τελικού? (θέσεις 14-26)
Τώρα όσον αφορά το διαγωνισμό δεν νομίζω ότι θα εξαντληθούν οι διεκδικητές..Πάνω που θα γίνεται ο κύκλος των γνωστών χωρών,θα ξαναρχίζουν.Δηλαδή η Σουηδία μέσα σε 13 χρόνια ξανακέρδισε.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:48 am
@cst003

H αλήθεια είναι οτι έχει καταντήσει λίγο αηδία το θέμα, αλλά μηπως υπερβάλλεις και εσύ λιγάκι;

Στο κάτω κάτω αυτό που έχει την πλάκα του είναι το σόου, τα αποτελέσματα... είναι το λιγότερο. Και παλαιότερα ήταν κατά κάποιο τρόπο χειραγωγούμενα άλλωστε, αν και όχι τόσο εξώφθαλμα όπως τα τελευταία 2-3 χρόνια.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:52 am
Gresk Einherjar έγραψε: Και παλαιότερα ήταν κατά κάποιο τρόπο χειραγωγούμενα άλλωστε, αν και όχι τόσο εξώφθαλμα όπως τα τελευταία 2-3 χρόνια.
Kώστα διαφωνώ..!Όταν υπήρχαν 100% επιτροπές μέχρι το 1997 δηλαδή,
ήταν πολύ πιο εύκολο να είναι χειραγωγούμενα τα αποτελέσματα..!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 11:55 am
Και τότε εννοείται!! Απλά τώρα τα τελευταία χρόνια ξαναεπιστρέφουμε στις "χρυσές" εκείνες εποχές!!

Επίσης, και το 2001 που ήταν μόνο τελεβότινγκ θεωρητικά, είδαμε πόσο αξιοκρατικά ήταν τα αποτελέσματα... Rolling Eyes
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Πρόβες - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 13, 2013 12:01 pm
Καλά παλαιότερα τα βραβεία δίνονταν πίσω απ' τις κουρτίνες του Γκρην Ρουμ. Είναι γνωστό ότι συνεβη δις το 93 και το 94.
Με το televoting μπήκε ο διαγωνισμός (κατά τη γνώμη μου, πάντα...) σε απόλυτα δημοκρατικά πλαίσια. 20 εκατομμύρια μηνύματα αποφάσιζαν το νικητή και όχι 5 άτομα x 40 χώρες, δηλαδή 200 άνθρωποι!
Αλλά το φετινό με την ετσιθελική απόφαση για τη σειρά εμφάνισης, τον ακρωγωνιαίο λίθο της διαφάνειας στο διαγωνισμό....όχι, υπερβαίνει κάθε όριο αξιοπρέπειας πιστεύω.
Πάντως, για ένα πράγμα ΔΕΝ μπορώ να κατηγορήσω τις Σκανδιναβικές. Ότι έχουν γραμμένο εις τα παλαιότερα τον υποδημάτων τους το διαγωνισμό, όπως οι big-5 π.χ. Προσπαθούν και αγαπούν το διαγωνισμό. Τελεία.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης