The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 2:20 pm
Αίσχος ζηλεύεται τον Έρικ- που είναι ταλαντούχος, καλλίφωνος, πανέμορφος, ευγενής, πανέξυπνος, χαρισματικός και κυρίως καθαρόαιμο αρσενικό- για αυτό τα λέτε όλα αυτά![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 2:27 pm
Ναι, είναι ένα εμπορικό τραγούδι της συγκεκριμένης χρονικής στιγμής! Ένα σύγχρονο κομμάτι δηλαδή που πουλάει στην μουσική βιομηχανία αυτήν την χρονική περίοδο. Δεν είναι μουσική πρόταση, ούτε φυσικά κάτι το οποίο διαχρονικά θα μπορεί να μνημονεύεται ως "καλό τραγούδι".

Ωστόσο, οφείλω να αναγνωρίσω ως πρόταση (τουλάχιστον για τον διαγωνισμό) το γεγονός οτι δεν μπήκε στη διαδικασία να στηθεί το συγκεκριμένο τραγούδι με μια τσίχλα χορογραφία στα πρότυπα π.χ. του This Is Our Night (μια και αναφέρθηκε), ούτε να μπουν συρραπτικά, τραμπολίνα, βιβλία με καρδιές κλπ green για να καλυφθεί η μουσική ένδεια, παρά ντύθηκε έστω και ως περιτύλιγμα με μια από τις πιο ενδιαφέρουσες ψηφιακές αποτυπώσεις που έχουμε δει ποτέ στον διαγωνισμό.

Ναι προφανώς σκοπός είναι ο εντυπωσιασμός και όχι η ουσία, αλλά Γιουροβίζιον είναι, δεν είναι σκάλα του Μιλάνου green Πόσα Γιουροβιζιονικά άσματα είχαν ουσία; Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3233328778

Όσο για την πορεία του στην Βιέννη αν σταλεί, εγώ θεωρώ πολύ πιθανό να το δούμε νικήτηριο. Η στην χειρότερη, τριτοτέταρτο - όπως η Μίκα Νιούτον το 2011, που έκανε κάτι αντίστοιχο.
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 2:46 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Ναι, είναι ένα εμπορικό τραγούδι της συγκεκριμένης χρονικής στιγμής! Ένα σύγχρονο κομμάτι δηλαδή που πουλάει στην μουσική βιομηχανία αυτήν την χρονική περίοδο. Δεν είναι μουσική πρόταση, ούτε φυσικά κάτι το οποίο διαχρονικά θα μπορεί να μνημονεύεται ως "καλό τραγούδι".

Ωστόσο, οφείλω να αναγνωρίσω ως πρόταση (τουλάχιστον για τον διαγωνισμό) το γεγονός οτι δεν μπήκε στη διαδικασία να στηθεί το συγκεκριμένο τραγούδι με μια τσίχλα χορογραφία στα πρότυπα π.χ. του This Is Our Night (μια και αναφέρθηκε), ούτε να μπουν συρραπτικά, τραμπολίνα, βιβλία με καρδιές κλπ green για να καλυφθεί η μουσική ένδεια, παρά ντύθηκε έστω και ως περιτύλιγμα με μια από τις πιο ενδιαφέρουσες ψηφιακές αποτυπώσεις που έχουμε δει ποτέ στον διαγωνισμό.

Ναι προφανώς σκοπός είναι ο εντυπωσιασμός και όχι η ουσία, αλλά Γιουροβίζιον είναι, δεν είναι σκάλα του Μιλάνου green Πόσα Γιουροβιζιονικά άσματα είχαν ουσία; Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3233328778

Όσο για την πορεία του στην Βιέννη αν σταλεί, εγώ θεωρώ πολύ πιθανό να το δούμε νικήτηριο. Η στην χειρότερη, τριτοτέταρτο - όπως η Μίκα Νιούτον το 2011, που έκανε κάτι αντίστοιχο.
Όταν είχαμε δει τα συρραπτικά, τους κυλιόμενους διαδρόμους, κ.λ.π, είχαμε ενθουσιαστεί όμως. Αλλά ξέρω.....όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Αν ο Σάκης είχε βγει τρίτος (π.χ) στη Μόσχα θα "μνημονεύαμε" ακόμη την "υπέροχη" παρουσία του εκεί. Δεν βλέπω το ίδιο να γράφεται για την εντελώς ανοητη παρουσίαση της Καλομοίρας!
Αγαπητοί μου....αν δεν έχεις και τραγούδι να το υποστηρίξεις ΟΛΟ ΑΥΤΟ το κόνσεπτ......δεν. Απλά ΔΕΝ. Εκτός και αν είσαι Ουκρανία. Μόνον τότε στέλνεις σκουπίδια και έρχεσαι 4ος (2011) ή στέλνεις χούλα-χουπ ντισκο-τρας και έρχεσαι 7ος στις επιτροπές (2012).
Οι υπόλοιπες χώρες πρέπει να προσπαθήσουν ΠΟΛΥ για να κατακτήσουν καλές θέσεις.
Όσον αφορά τον Μονς, επιμένω ότι η άψογη πασουσίαση/σκηνοθεσία θα χαθεί μέσα στο ανόητο και παιδιάστικο "ου ό ου ό ο ο, όου ό ου όου", άσχετα που λόγω συγκυριών θα τρεματίσει ψηλά.
Καλά για βραβείο ας το ξεχάσει, δεν παίζουν αυτά.
Είπαμε είναι χαζή η Ευρώπη, ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 2:58 pm
Συμφωνώ ως προς τη παρουσίαση της Καλ. ότι ήταν χείριστη και πως η ίδια η Καλομοίρα πήγε το όλο πράγμα στη 3η θέση!!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 2:58 pm
cst003 έγραψε:Όσον αφορά τον Μονς, επιμένω ότι η άψογη πασουσίαση/σκηνοθεσία θα χαθεί μέσα στο ανόητο και παιδιάστικο "ου ό ου ό ο ο, όου ό ου όου", άσχετα που λόγω συγκυριών θα τρεματίσει ψηλά.

Ναι, θα χαθεί όσο "χάθηκε" το σπάσιμο τζαμιών του dildoαρπάχτρα το 2011 στο βαθυστόχαστο "Ι will be popular, my body wants you girl" Laughing

cst003 έγραψε:Είπαμε είναι χαζή η Ευρώπη, ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
Σε αυτό, επίτρεψέ μου να διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις green

Επίσης προφανώς και δεν χρειάζεται η τραγουδάρα για να κερδίσεις των διαγωνισμό, εκτός αν θεωρείται οτι είχαν "τραγούδι" οι Λόρντι, η Ντίβα, ο Ρίμπακ, η Λένα, τα ζαβά του Αζερμπαϊτζάν και η Αστέρω. Cool
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 3:06 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Ναι, θα χαθεί όσο "χάθηκε" το σπάσιμο τζαμιών του dildoαρπάχτρα το 2011 στο βαθυστόχαστο "Ι will be popular, my body wants you girl"  Laughing
Επίσης προφανώς και δεν χρειάζεται η τραγουδάρα για να κερδίσεις των διαγωνισμό, εκτός αν θεωρείται οτι είχαν "τραγούδι" οι Λόρντι, η Ντίβα, ο Ρίμπακ, η Λένα, τα ζαβά του Αζερμπαϊτζάν και η Αστέρω. Cool
Ε, εντάξει ήρθε τρίτος ο Σααντε. Και στο "Shake it" τους στίχους δεν είχε γράψει ο Ελύτης!!! green
Θέλω να πω ότι μια ωραία φατσούλα και μια ευρηματική παρουσίαση δεν σε χρήζει αυτομάτως νικητή! Είναι βέβαιο ότι η Σουηδία φέτος θα είναι πεντάδα, μην το κουράζουμε το ζήτημα και οφείλω να τους αναγνωρίσω ότι απ' το κάζο της Περέλλι και μετά, άφησαν κατα μέρους τις εμμονές τους με τον ΑΒΒΑ-esque ήχο τους και επικεντρώθηκαν σε κάπως πιο...."φρέσκα" ακούσματα, με αποκορύφωμα το 2012.
Το αν ήταν ή δεν ήταν ωραία τραγούδια αυτά που κέρδισαν....το αποφάσισαν οι Ευρωπαίοι.
Εμείς εδώ μέσα, 10 νοματαίοι όλοι κι όλοι, απλά καταθέτουμε τις προσωπικές μας απόψεις και τίποτα άλλο! green
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 3:14 pm
Επίσης έχω να πω (όφφ τόπικ αυτό) ότι αν ίσχυε το ranking στις βαθμολογίες το 2009, ο Σάκης θα είχε πάθει μεγάλη λαχτάρα.....
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 3:16 pm
Gresk Einherjar έγραψε:..
Επίσης προφανώς και δεν χρειάζεται η τραγουδάρα για να κερδίσεις των διαγωνισμό, εκτός αν θεωρείται οτι είχαν "τραγούδι".... και η Αστέρω. Cool
.
Αίσχος και πάλι αγαπητέ Κώστα!!
Πολύ ύπουλη η προσπάθεια σου να επιτεθείς στη συντρόφισσα Σάγια, που δημιουργός του τραγουδιού της ήταν ο ίδιος με το τραγουδιού της Αστερως!
Δε θα επεκταθώ παραπάνω αλλά τυφλή υποστήριξή σου στην Μαρία-Έλενα Κυριάκου πρέπει να έχει κάποια όρια ...αίσχος και πάλι! green
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 3:19 pm
cst003 έγραψε:Επίσης έχω να πω (όφφ τόπικ αυτό) ότι αν ίσχυε το ranking στις βαθμολογίες το 2009, ο Σάκης θα είχε πάθει μεγάλη λαχτάρα.....
Ας πρόσεχε και αυτός! Το βασικό του λάθος ήταν που πήγε με μια από τα ίδια! Έπρεπε να επιλέξει κάτι διαφορετικό στα πλαίσια του δικού του ρεπερτορίου!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 5:15 pm
cst003 έγραψε:
Θέλω να πω ότι μια ωραία φατσούλα και μια ευρηματική παρουσίαση δεν σε χρήζει αυτομάτως νικητή! Είναι βέβαιο ότι η Σουηδία φέτος θα είναι πεντάδα, μην το κουράζουμε το ζήτημα και οφείλω να τους αναγνωρίσω ότι απ' το κάζο της Περέλλι και μετά, άφησαν κατα μέρους τις εμμονές τους με τον ΑΒΒΑ-esque ήχο τους και επικεντρώθηκαν σε κάπως πιο...."φρέσκα" ακούσματα, με αποκορύφωμα το 2012.
Το αν ήταν ή δεν ήταν ωραία τραγούδια αυτά που κέρδισαν....το αποφάσισαν οι Ευρωπαίοι.
Εμείς εδώ μέσα, 10 νοματαίοι όλοι κι όλοι, απλά καταθέτουμε τις προσωπικές μας απόψεις και τίποτα άλλο! green

Φυσικά και δεν σε χρίζει νικητή... απλά εγώ θεωρώ για φέτος, πως με το υλικό που υπάρχει, και μιας και μιλάμε για οπτικο-ακουστικό διαγωνισμό τον οποίο τον παρακολουθούν και ψηφίζουν κυρίως νέοι, η πιθανή συμμετοχή της Σουηδίας έχει όλα τα φόντα να φθάσει και μέχρι το βραβείο.

Προφανώς και εδώ καταθέτουμε τις προσωπικές μας απόψεις, και εγώ ειδικά τις δικές μου ποτέ δεν τις προέβαλλα σαν θέσφατο ή σαν την άποψη της "αυθεντίας"  Wink

Ωστόσο, επίτρεψε μου να διαφωνήσω στο οτι οι Ευρωπαίοι αποφάσισαν οτι τα νικητήρια τραγούδια ήταν ωραία, ψηφίζοντάς τα. Πέρα από το προσωπικό γουστο, ακόμη και η αντικειμενική ποιότητα ΔΕΝ μπορεί να καταμετρηθεί με ψήφους.  Wink Δηλαδή επειδή οι Ευρωπαίοι ψήφισαν τη Λένα το 2010 δεν θα μετατραπεί αυτόματα το σαχλοτράγουδό της σε "ωραίο τραγούδι" σε "ποιοτικό" ουτε κάν σε "καλύτερο" π.χ. από αυτό που λογικά θα μας σερβίρει η Σουηδία φέτος.

cst003 έγραψε:Επίσης έχω να πω (όφφ τόπικ αυτό) ότι αν ίσχυε το ranking στις βαθμολογίες το 2009, ο Σάκης θα είχε πάθει μεγάλη λαχτάρα.....

Α, για πες, τι ξέρεις;  Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 2306311449

HOLA έγραψε:Αίσχος και πάλι αγαπητέ Κώστα!!
Πολύ ύπουλη η προσπάθεια σου να επιτεθείς στη συντρόφισσα Σάγια, που δημιουργός του τραγουδιού της ήταν ο ίδιος με το τραγουδιού της Αστερως!
Δε θα επεκταθώ παραπάνω αλλά η τυφλή υποστήριξή σου στην Μαρία-Έλενα Κυριάκου πρέπει να έχει κάποια όρια ...αίσχος και πάλι! green

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

HOLA έγραψε:
cst003 έγραψε:Επίσης έχω να πω (όφφ τόπικ αυτό) ότι αν ίσχυε το ranking στις βαθμολογίες το 2009, ο Σάκης θα είχε πάθει μεγάλη λαχτάρα.....
Ας πρόσεχε και αυτός! Το βασικό του λάθος ήταν που πήγε με μια από τα ίδια! Έπρεπε να επιλέξει κάτι διαφορετικό στα πλαίσια του δικού του ρεπερτορίου!  

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 1747192130
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13984
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 6:01 pm
Ο Ρουβάς νομίζω είχε και μια δυναμική μπαλάντα στα τρία υποψήφια τραγούδια, εμένα εκείνο μΕ είχε αρέσει.
Αλλά μάλλον και ο ίδιος προτίμησε το This is our night.
Τι μου θυμίσατε τώρα.
Τον Τζόνι Καλημέρη να απαντά σε ερώτηση δημοσιογράφου για τις επιτροπές που επέστρεψαν εκείνη τη χρονιά "Μα το κομμάτι αυτό, φτιάχθηκε ειδικά για τις επιτροπές!"
Ο Μans θα μπει top3 στη Βιέννη.
Απλώς αυτό που είπα έχει να κάνει με μένα και τα δικά μου κριτήρια για το πώς κατατάσσω τις χώρες στη λίστα μου. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα ορίζω και στον καθένα τα αντίστοιχα κριτήρια ! Very Happy
Πάντως, αφού έκανε που έκανε τον κόπο να φτιάξει όλο αυτό το show,
θα μπορούσαν τουλάχιστον να το συνδέσουν με τη θεματολογία του τραγουδιού.
Φαίνεται δηλαδή καθαρά σαν μία προσπάθεια να αποσπάσει τον τηλεθεατή. Neutral
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 6:08 pm
Masilnto έγραψε:Ο Ρουβάς νομίζω είχε και μια δυναμική μπαλάντα στα τρία υποψήφια τραγούδια, εμένα εκείνο μΕ είχε αρέσει.
Αλλά μάλλον και ο ίδιος προτίμησε το This is our night.
Τι μου θυμίσατε τώρα.
Τον Τζόνι Καλημέρη να απαντά σε ερώτηση δημοσιογράφου για τις επιτροπές που επέστρεψαν εκείνη τη χρονιά "Μα το κομμάτι αυτό, φτιάχθηκε ειδικά για τις επιτροπές!"
Ο Μans θα μπει top3 στη Βιέννη.

Εμένα δεν με άρεζε καθόλου η μπαλάντα, άχρωμη, άγευστη, άοσμη, τυποποιημένη σαν τα Σουηδικά τραγούδια που βγαίνουν από το κομπιούτερ και μοιράζονται απλόχερα στις πρώην Σοβιετικές δημοκρατίες που έχουν πετροδόλλαρα.  Twisted Evil Ακόμα και η μπαλλάντα της Κυριάκου πιο ενδιαφέρουσα είναι από το Right On Time! Δεν αδικώ που και ο Ρουβάς προτίμησε την Κοντοπουλιάδα green

Ενδιαφέρον θα έχει επίσης να δούμε ποιον θα στέψει pro-contest νικητή ο Τζόνυ φέτος, για να ξέρουμε ποια θα είναι η φετινή Σαρλότ Περέλλι Laughing

Masilnto έγραψε:Απλώς αυτό που είπα έχει να κάνει με μένα και τα δικά μου κριτήρια για το πώς κατατάσσω τις χώρες στη λίστα μου. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα ορίζω και στον καθένα τα αντίστοιχα κριτήρια ! Very Happy

Εννοείται βρε Μασίλντο, προφανώς και ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια για την προσωπική του λίστα! Για εμένα ας πούμε δεν μετράει αποκλειστικά το τραγούδι, αλλά ένα mix green 50% τραγούδι και 50% άλλοι παράγοντες με πιο βασικό την οπτική του απόδοση στον διαγωνισμό! Cool

Άλλο πρόβλεψη, άλλο λίστα προτίμησης, άλλωστε.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 6:13 pm
Masilnto έγραψε:Πάντως, αφού έκανε που έκανε τον κόπο να φτιάξει όλο αυτό το show,
θα μπορούσαν τουλάχιστον να το συνδέσουν με τη θεματολογία του τραγουδιού.
Φαίνεται δηλαδή καθαρά σαν μία προσπάθεια να αποσπάσει τον τηλεθεατή. Neutral

Εμένα μια χαρά εντεταγμένο μου φαίνεται, δεν είναι κάτι άκυρο, σε γενικά καλλιτεχνικά πλαίσια πάντα. Κινείται ακριβώς στην γραμμή της Kseniya Simonova που έκανε το σοου στην Μικα Νιούτον. Άλλωστε τέτοιου είδους αφαιρετικές οπτικοποιήσεις δεν επικεντρώνονται ποτέ στην ρεαλιστική απόδοση του νοήματος του τραγουδιού, αλλά σε κάτι που να "φέρνει" και να δημιουργεί συνειρμούς, ώστε ο κάθε θεατής να μην αναγκαστεί να "δεχθεί" αυτό που του πασάρει το σόου, αλλά να δημιουργήσει ένα νόημα με βάση τα δικά του βιώματα και τον τρόπο σκέψης και να ταυτιστεί περισσότερο. Wink
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13984
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 6:26 pm
Ωχ πολύ υπεράσπιση βλέπω,
το βλέπω top3 στη λίστα σου ! green Razz
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 6:29 pm
Masilnto έγραψε:Ωχ πολύ υπεράσπιση βλέπω,
το βλέπω top3 στη λίστα σου ! green Razz
lol!
Πάντως δεν μπορείς να πεις, ρίχνω επιχειρήματα στο τραπέζι, με μπόλικο περιτύλιγμα κιόλας!  Laughing










































μάλλον 8άρι green
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13984
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 6:41 pm
Gresk Einherjar έγραψε:



































μάλλον 8άρι green
Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3244844885
πού να φθάσουμε και Μάιο ! => Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 2384112703
green
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 7:12 pm
Masilnto έγραψε:Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3244844885
πού να φθάσουμε και Μάιο ! => Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 2384112703
green

Μπα, την Εσθονία δεν πρόκειται να την περάσει. Cool Για την Ιταλία τηρώ στάση αναμονής green
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13984
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 8:22 pm
O Eric δήλωσε:
"I was in the first semi, Måns in the last, that hype is hard to beat, it´s usually the one last out that is on top and that song will not win in the end."

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 8:26 pm
Τρέφει ακόμη αυταπάτες ο dildo; Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 1710716985
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 12, 2015 8:47 pm
Masilnto έγραψε:O Eric δήλωσε:
"I was in the first semi, Måns in the last, that hype is hard to beat, it´s usually the one last out that is on top and that song will not win in the end."

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 13, 2015 9:38 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Bjorkman!!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Μαρ 13, 2015 11:11 pm
Απότομα γέρασε η Κοντσίτα!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13984
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 14, 2015 12:00 pm
Απόψε στις 21.00 ο τελικός του Melodifestivalen !
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 14, 2015 9:35 pm
autos o kontoulis pou tragoudise 4os mas arese poli... jon henrik den ton lene? poli wraio tragoudi k diaforetiko apo ta alla...
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Σουηδία 2015 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 14, 2015 9:46 pm
Την Σάννα γιατί την έντυσαν γαμήλια τούρτα; Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης