The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 10:29 am
Masilnto έγραψε:Όπως αποκάλυψε στην εκπομπή ο ίδιος ο Salvador «η EBU μας απείλησε με αποκλεισμό της Πορτογαλίας από τον διαγωνισμό εάν συνέχιζα να φοράω το μπλουζάκι».
Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Sos-1024x576
Συνεχίζοντας την συνέντευξη ο Salvador συμπλήρωσε «στην Final rehearsal του τελικού σχεδίαζα να τραγουδήσω το Amar Pelos Dois στα Αγγλικά. Η EBU έμαθε για αυτήν μου την πρόθεση και με απείλησε ξανά με αποκλεισμό εάν έκανα κάτι τέτοιο».
Ολοκληρώνοντας την συνέντευξη του ο Salvador αναφέρθηκε και στην πρόσκληση που δέχτηκε από τον Οργανισμό Ηνωμένων Εθνών. «Μετά τις δηλώσεις που έκανα αναφορικά με το πρόβλημα των μεταναστών, στο Κίεβο, ο Οργανισμός Ηνωμένων Εθνών επικοινώνησε μαζί μου και μου ζήτησε να γίνω πρεσβευτής τους για το μεταναστευτικό. Δυστυχώς, έπρεπε να αρνηθώ αυτή την πρόταση μιας και δε γνωρίζω πολλά για την πολιτική πίσω από αυτό το ζήτημα. Εγώ ήθελα απλά να στείλω ένα ανθρωπιστικό μήνυμα σαν πολίτης».
Είναι αυτός μια... Ξεγλιστράει σαν χέλι! Άμα είναι για γιουροψηφαλάκια, ανθρωπιστής. Άμα είναι για τους πραγματικούς "πρόσφυγες", κότα! Ωραίος, και αποδεικνύει για άλλη μια φορά πόσο "ανθρωπιστές" είναι όλοι αυτοί που σπεύδουν πρώτοι - πρώτοι να υπερασπιστούν "δικαιώματα"... Υποκρισία. Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 1629334161
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 10:46 am
Mήπως όμως λόγω των προβλημάτων υγείας αρνήθηκε, επειδή δεν μπορεί να ταλαιπωρείται και να τρέχει από δω κι από κει συνέχεια σε ταξίδια ? Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 3261839802
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 12:04 pm
Masilnto έγραψε:Mήπως όμως λόγω των προβλημάτων υγείας αρνήθηκε, επειδή δεν μπορεί να ταλαιπωρείται και να τρέχει από δω κι από κει συνέχεια σε ταξίδια ? Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 3261839802
Aυτό σκέφτηκα και εγώ! Και η EBU, μη χέ... με την ναζί/απελπισμένη γεροντοκόρη ΔΕΝ είχε πρόβλημα, το μπλουζάκι τη πείραξε!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 1:06 pm
HOLA έγραψε:
Masilnto έγραψε:Mήπως όμως λόγω των προβλημάτων υγείας αρνήθηκε, επειδή δεν μπορεί να ταλαιπωρείται και να τρέχει από δω κι από κει συνέχεια σε ταξίδια ? Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 3261839802
Aυτό σκέφτηκα και εγώ! Και η EBU, μη χέ... με την ναζί/απελπισμένη γεροντοκόρη ΔΕΝ είχε πρόβλημα, το μπλουζάκι τη πείραξε!
Kοίτα, αφού είναι Ουκρανή (άρα αντι-ρωσσίδα) ήταν "καλή", δεν έπαιζε πρόβλημα... για το μπλουζάκι καλώς απαίτησαν να μην εμφανίζεται, ωστόσο. Απλά είναι (και πάλι) δύο μέτρα και δύο σταθμά.

σ.σ. αν είσαι/θέλεις να το παίξεις έξυπνος και να περάσεις κάποιο "μήνυμα" οι μπλούζες και τα χαμαλίκια είναι γελοιότητες, πέρνα το όμορφα και κεκαλυμμένα μέσω του στίχου σου. Wink
Δεν αναφέρομαι φυσικά στο απροκάλυπτο της περσινής Ουκρανίας, το οποίο έπρεπε ξεκάθαρα ή να αλλάξουν οι στίχοι ή να αποκλειστεί.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 1:39 pm
Masilnto έγραψε:Είπαμε θα επιμεληθείς της σκηνικής παρουσίας !  green


Έχω ήδη κατι στο μυαλό μου! Τραγουδιστής "δυο σε ένα" ο χλαπάτσας;

Σπόιλερ:
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 2:08 pm
Masilnto έγραψε:Όπως αποκάλυψε στην εκπομπή ο ίδιος ο Salvador «η EBU μας απείλησε με αποκλεισμό της Πορτογαλίας από τον διαγωνισμό εάν συνέχιζα να φοράω το μπλουζάκι».
Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Sos-1024x576
Συνεχίζοντας την συνέντευξη ο Salvador συμπλήρωσε «στην Final rehearsal του τελικού σχεδίαζα να τραγουδήσω το Amar Pelos Dois στα Αγγλικά. Η EBU έμαθε για αυτήν μου την πρόθεση και με απείλησε ξανά με αποκλεισμό εάν έκανα κάτι τέτοιο».
Ολοκληρώνοντας την συνέντευξη του ο Salvador αναφέρθηκε και στην πρόσκληση που δέχτηκε από τον Οργανισμό Ηνωμένων Εθνών. «Μετά τις δηλώσεις που έκανα αναφορικά με το πρόβλημα των μεταναστών, στο Κίεβο, ο Οργανισμός Ηνωμένων Εθνών επικοινώνησε μαζί μου και μου ζήτησε να γίνω πρεσβευτής τους για το μεταναστευτικό. Δυστυχώς, έπρεπε να αρνηθώ αυτή την πρόταση μιας και δε γνωρίζω πολλά για την πολιτική πίσω από αυτό το ζήτημα. Εγώ ήθελα απλά να στείλω ένα ανθρωπιστικό μήνυμα σαν πολίτης».


Δεν αντέχω τους ανθρώπους που το παίζουν δήθεν αγωνιστές, θύματα, αδικημένοι, κατατρεγμένοι κτλ, για να κερδίσουν τις εντυπώσεις.

Αυτό με την final rehearsal είναι εντελώς κουφό! 

Το πρόβλημα με τους πρόσφυγες είναι πολύπλευρο και πολύ βαθύ για να λυθεί με μπλουζάκια και σλόγκαν!
Όσο ευαισθητοποιούνται για τον αντικαρκινικό αγώνα, για τον ρατσισμό και την ισότητα όσοι αγοράζουν λαστιχένια βραχιολάκια, άλλο τόσο θα ευαισθητοποιούνταν οι θεατές της Γιουροβίζιον από το μπλουζάκι του Salvador.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 2:28 pm
Mastiha έγραψε:
Το πρόβλημα με τους πρόσφυγες είναι πολύπλευρο και πολύ βαθύ για να λυθεί με μπλουζάκια και σλόγκαν!
Όσο ευαισθητοποιούνται για τον αντικαρκινικό αγώνα, για τον ρατσισμό και την ισότητα όσοι αγοράζουν λαστιχένια βραχιολάκια, άλλο τόσο θα ευαισθητοποιούνταν οι θεατές της Γιουροβίζιον από το μπλουζάκι του Salvador.
Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 1747192130 Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 1747192130 Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 1747192130
Eπίσης, υπάρχει και μια ακόμη μία μορφή ευαισθητοποίησης,
να κάνεις like σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης, για να σώσεις πχ τους σεισμοπαθείς στην άλλη άκρη του κόσμου Rolling Eyes
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Παρ Μάης 26, 2017 10:57 pm
Romanus έγραψε:... Απλά είναι (και πάλι) δύο μέτρα και δύο σταθμά...
A γειά σου!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Διάφορα Νέα - Σελίδα 21 Empty Απ: Διάφορα Νέα

Πεμ Ιουν 29, 2017 8:49 pm
Κατά τη διάρκεια φιλανθρωπικής συναυλίας στην Πορτογαλία o Σαλβαδόρ δήλωσε την ώρα που τραγουδούσε:
“I get the feeling that whatever I do, you applaud. So if I fart, I wonder what you’d all do”.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης