The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
????????
Επισκέπτης

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Δευ Φεβ 28, 2011 7:55 pm
Mastiha έγραψε:Πρόσθεσε ότι την εμφάνιση της θα την επιμεληθεί ο Σπυρίδων Τσαγκαράκης που έχει ντύσει στο παρελθόν τις Kylie Minogue, J.Lo και άλλες διάσημες!!! Είπε ότι θα φοράει ένα βραχιόλι που θα έχει σκαλισμένα τα κιονόκρανα της Αγίας Σοφίας (!!!) και ότι το φόρεμα που θα φοράει, θα είναι μίνιμαλ!!!

http://www.spyridontsagarakis.com/home.php?ci=13&sci=1


απ την kylie minogue ατην Βαλαντω cheers cheers

αυτο θα πει εξελιξη..
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Δευ Φεβ 28, 2011 8:08 pm
Mastiha έγραψε:Στην εκπομπή «Πρωινό Μou» βρέθηκε ο Λούκας Γιώρκας και μίλησε για την εμφάνισή του στον ελληνικό τελικό της Eurovision, το χορευτικό του και τα μαθήματα από τον Δημήτρη Μητροπάνο.

«Είχα πει πως πάνω στη σκηνή θα κάνω ό,τι μου ζητηθεί από το σκηνοθέτη, τον Κωνταντίνο Ρήγο. Τελικά, η εντολή ήταν να χορέψω και με μεγάλη χαρά και ευχαρίστηση είπα ότι θα χορέψω!», εξήγησε ο Λούκας Γιώργας και συμπλήρωσε: «Είναι πολύ συγκινητικό και συγκλονιστικό να σου μαθαίνει ο Δημήτρης Μητροπάνος να χορεύεις».

Ο Λούκας αποκάλυψε πώς ο μεγάλος λαϊκός τραγουδιστής αποφάσισε να του παραδώσει μαθήματα χορού: «Ο Μητροπάνος με κάλεσε στο καμαρίνι του να με ρωτήσει ποιος θα χορέψει το ζεϊμπέκικο πάνω στη σκηνή και μου είπε “εσύ θα το χορέψεις”. Στη συνέχεια με ρώτησε πότε ήταν η επόμενη πρόβα και του απάντησα. Την άλλη μέρα τον είδα στην πρόβα, μπροστά μου, όπου μου εξήγησε με κάθε λεπτομέρεια τη φιλοσοφία του ζεϊμπέκικου».


wow...τον προωθούν πάρα πολύ τον Λούκα..τους καλύτερους του έχουν δώσει και τώρα ο Μητροπάνος τον υποστηρίζει???? Surprised
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Δευ Φεβ 28, 2011 10:44 pm
Master έγραψε: Ολοι οι χορευτές δεν είναι λολίτες!!!
ΟXI! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! ΑΛΛΑ ΤΟ ΖΕΙΜΠΕΙΚΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟΙ ΩΣ ΛΟΛΙΤΕΣ ΤΟ ΧΟΡΕΥΟΥΝ!!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Δευ Φεβ 28, 2011 10:45 pm
Mr Curiosity έγραψε:
wow...τον προωθούν πάρα πολύ τον Λούκα..τους καλύτερους του έχουν δώσει και τώρα ο Μητροπάνος τον υποστηρίζει???? Surprised

ΤΥΧΑΙΟ??? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!! Very Happy
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Δευ Φεβ 28, 2011 11:13 pm
Ειμαι πολυ περιεργη να δω πως θα χορεψει το ζειμπεκικο ο Λουκας.
Δεν ειναι ευκολος χορος.
Θελει δυναμη πολυ μαγκια και εμπειρια για να μην γινει γελοιος.
Για αυτο πιστευω οτι του εδειξε ο Μητροπανος και οχι καποιος χορογραφος που θα του εδειχνε απλα φιγουρες χωρις συναισθημα.
πρεπει να πηγαζει απο μεσα του.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Δευ Φεβ 28, 2011 11:23 pm
sonia10 έγραψε:Ειμαι πολυ περιεργη να δω πως θα χορεψει το ζειμπεκικο ο Λουκας.


Προφανώς όπως στο βιντεάκι που έβαλε η HOLA!!!

Έχει χορέψει και στο X-Factor!!!
(στο 1:38)

HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Δευ Φεβ 28, 2011 11:58 pm
TO 'XEI!!!!!
EXEI MEΓΑΛΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ, ΕΧΕΙ ΩΡΙΜΑΣΕΙ!
ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΧΡΥΣΩ: ΠΑΛΛΙΚΑΡΟΣ!

I love you
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Πεμ Μαρ 03, 2011 8:08 pm
Master έγραψε:
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:...
Ευτυχώς που πήγε ο Μητροπάνος δηλαδή..... για να του τα δείξει και ποιο σωστά απο τους χιλιάδες χορευτές που υπάρχουν σε αυτο τον τόπο Razz
OI XOΡΕΥΤΕΣ ΔΕ ΦΗΜΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΖΕΜΠΈΚΙΚΟ ΤΟΥΣ.... ΠΟΛΥ ΠΙΡΟΥΕΤΑ ΕΝΩ ΤΟ ΖΕΙΜΠΕΙΚΙΚΟ ΘΕΛΕΙ ΒΑΡΥ ΒΗΜΑ, ΑΝΤΡΙΚΙΟ! Ο ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΣ ΧΟΡΕΥΕΙ ΦΟΒΕΡΟ ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ, ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΣΕΜΙΝΑΣ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ...ΘΕΟΣ!

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΝ ΠΡΟΩΘΗΣΗ...ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ, ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ....


Υπερβάλλουμε λίγο νομίζω έτσι??? Ολοι οι χορευτές δεν είναι λολίτες!!!

Θεωρώ ότι η παρουσία Μητροπάνου αποτελεί διαφημιστική προβολή του Λούκα! (Αυτη είναι η αποψή μου)................και να θυμίσω ότι πέρα απο το τραγούδι της Νίκκη μου αρέσει και το τραγούδι του Λούκα Very Happy Very Happy Very Happy.....

Για μένα η αλήθεια με το περιβόητο ζεϊμπέκικο είναι κάπου στο ενδιάμεσο...
ΝΑΙ, ο Μητροπάνος δουλεύει με τον Λούκας (ή μάλλον για να είμαστε και ΣΩΣΤΟΙ, ο Λούκας δουλεύει με τον Μητροπάνο!), οπότε το θεωρώ φυσιολογικό να υπάρξει μία "στήριξη" και η εν λόγω βοήθεια...
Από την άλλη, όμως, φυσικά και ήταν ΚΑΙ (πετυχημένη) προσπάθεια προώθησης...

Τσάμπα πήγε το μάθημα, όμως...
Γιατί ο κ. Ρήγος έβαλε το ζεϊμπέκικο background στο "Όλα γύρω μου γυρίζουν"!

Ελπίζω να αλλάξει ριζικά η χορογραφία του κομματιού. Το κατέστρεψε!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια! - Σελίδα 14 Empty Απ: Aκούστε τα υποψήφια τραγούδια!

Πεμ Μαρ 03, 2011 8:15 pm
Mastiha έγραψε:Στην εκπομπή «Πρωινό Μou» βρέθηκε ο Λούκας Γιώρκας και μίλησε για την εμφάνισή του στον ελληνικό τελικό της Eurovision, το χορευτικό του και τα μαθήματα από τον Δημήτρη Μητροπάνο.

«Είχα πει πως πάνω στη σκηνή θα κάνω ό,τι μου ζητηθεί από το σκηνοθέτη, τον Κωνταντίνο Ρήγο. Τελικά, η εντολή ήταν να χορέψω και με μεγάλη χαρά και ευχαρίστηση είπα ότι θα χορέψω!», εξήγησε ο Λούκας Γιώργας και συμπλήρωσε: «Είναι πολύ συγκινητικό και συγκλονιστικό να σου μαθαίνει ο Δημήτρης Μητροπάνος να χορεύεις».

Ο Λούκας αποκάλυψε πώς ο μεγάλος λαϊκός τραγουδιστής αποφάσισε να του παραδώσει μαθήματα χορού: «Ο Μητροπάνος με κάλεσε στο καμαρίνι του να με ρωτήσει ποιος θα χορέψει το ζεϊμπέκικο πάνω στη σκηνή και μου είπε “εσύ θα το χορέψεις”. Στη συνέχεια με ρώτησε πότε ήταν η επόμενη πρόβα και του απάντησα. Την άλλη μέρα τον είδα στην πρόβα, μπροστά μου, όπου μου εξήγησε με κάθε λεπτομέρεια τη φιλοσοφία του ζεϊμπέκικου».


ΚΑΚΩΣ αγόρι μου, ΠΟΛΥ κακώς...
ΕΣΥ θα πιστωθείς μία πιθανή αποτυχία, ΠΡΕΠΕΙ να έχεις και κάποια άποψη...
ΔΕ μιλάω για βεντετισμό, αλλά για άποψη...

Αυτό που είδαμε χτες ήταν ΑΙΣΧΡΟ...
Και δεν αναφέρομαι στον χορό ΣΟΥ (μια χαρά τα πήγες, κι έχεις χρόνο μέχρι τον Μάιο να το βελτιώσεις), αλλά στον χορό που θέλουμε να δείξουμε σαν ΜΑΣ στην Ευρώπη...

Δείτε, αγόρι μου γλυκό (και όμορφο) το βίντεο, και ρώτα τον εαυτό σου αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σου άρεσε αυτό το ΤΣΙΡΚΟ επί σκηνής για ένα τέτοιο κομμάτι...
Συζήτα το με τον σκηνοθέτη σου, συζήτα το πρώτα και με 2-3 δικούς ΣΟΥ ανθρώπους που σε αγαπούν και τους εμπιστεύεσαι...
ΑΥΤΗ την εικόνα θες να σε συνοδέψει???

ΕΣΥ θα φας το γιούχο αν πας άπατος, οπότε "πάτα λίγο πόδι" Wink

2 μέτρα παλικάρι είσαι, να έχεις και το θάρρος της γνώμης σου, καλό μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης