The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:38 am
Romanus έγραψε:Το μόνο δυσάρεστο αν γίνει τελικά η ανάθεση στην Τερζή είναι που θα χάσουμε την τηλεσκηνοθεσία του Μπιρσίμ στο στούντιο Ζ της Σοβιετικής τηλεόρασης. Θα ήταν μοναδική ευκαιρία να απολαύσουμε μια λαοθάλασσα μεγαλύτερη σίγουρα και του συλλαλητηρίου στο Σύνταγμα, μόνο μέσα στους τέσσερις τοίχους του ραδιομέγαρου! Crying or Very sad


Αχ, δεν μπορώ!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 2262866851

Βέβαια ο μεγαλύτερος σου φόβος θα έπρεπε να ήταν μην...

Σπόιλερ:
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:39 am
Romanus έγραψε:
Master έγραψε:
Romanus έγραψε:Μαστερούλη αν το τραγούδι το έλεγε η Jana Terzevic, είχε τίτλο "Edna Pjesma Kraljica" και από κάτω έγραφε Serbia πώς θα το χαρακτήριζες;

Το οτι δεν με ενθουσιάζει το τραγούδι δεν σημαίνει οτι δεν θα πάει και καλά στον Διαγωνισμό...για το αν μου άρεσε η συμμετοχή του 2014 και του 2015 φυσικά και μου άρεζε ...που αυτο δεν σήμαινε οτι θα πηγαίναν και καλά επίσης. Για το αν έγραφε Σερβία απο κάτω και πάλι θεωρώ οτι θα ήμουν συγκρατημένος!

Εγώ άλλο σε λέω καρντάση μου.

Λέω πως ακόμα και το γούστο σου επηρεάζεται από άλλους, εξωγενείς παράγοντες. Πουθενά κανείς δεν μίλησε για προγνωστικά, πόσο μάλλον από τη στιγμή που δεν έχουν βγεί ούτε το 1/4 των τραγουδιών για φέτος.

Συνειδητοποιείς πως αν αυτό το κομμάτι το έστελνε η τελευταία Που Γου Δου στην βαρβαροσλάβικη διάλεκτό της με μια μαλαστούπα στραβομύτα με τσαούλια θα μιλούσες για αριστούργημα επιπέδου 1944 ενώ τώρα κρατάς "μικρό καλάθι";

Εντάξει, έχουμε καεί στο κουρκούτι της ΕΡΤ, αλλά ας μη φυσάμε και το γιαούρτι.

Δεν νομίζω οτι επειρεάζομαι τόσο πολύ οσο λες, υπάρχουν τραγούδια που θα με συγκινήσουν οπως το 1944 ή το Lane Moja ξεκάθαρα, άλλα, που θα φανούν μέτρια και άλλα, απλά δεν θα μου αρέσουν!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:53 am
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:58 am
Mastiha έγραψε:
Romanus έγραψε:Το μόνο δυσάρεστο αν γίνει τελικά η ανάθεση στην Τερζή είναι που θα χάσουμε την τηλεσκηνοθεσία του Μπιρσίμ στο στούντιο Ζ της Σοβιετικής τηλεόρασης. Θα ήταν μοναδική ευκαιρία να απολαύσουμε μια λαοθάλασσα μεγαλύτερη σίγουρα και του συλλαλητηρίου στο Σύνταγμα, μόνο μέσα στους τέσσερις τοίχους του ραδιομέγαρου! Crying or Very sad


Αχ, δεν μπορώ!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 2262866851

Βέβαια ο μεγαλύτερος σου φόβος θα έπρεπε να ήταν μην...

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 2:15 am
Εμένα ο μεγαλύτερος φόβος μου ήταν πως θα εμφανιζόταν από καμία γωνία ο Ανδρέας! affraid affraid
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 2:30 am


Όπως το έγραψα για τον στίχο.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 2:35 am
Romanus έγραψε:
Mastiha έγραψε:
Romanus έγραψε:Το μόνο δυσάρεστο αν γίνει τελικά η ανάθεση στην Τερζή είναι που θα χάσουμε την τηλεσκηνοθεσία του Μπιρσίμ στο στούντιο Ζ της Σοβιετικής τηλεόρασης. Θα ήταν μοναδική ευκαιρία να απολαύσουμε μια λαοθάλασσα μεγαλύτερη σίγουρα και του συλλαλητηρίου στο Σύνταγμα, μόνο μέσα στους τέσσερις τοίχους του ραδιομέγαρου! Crying or Very sad


Αχ, δεν μπορώ!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 2262866851

Βέβαια ο μεγαλύτερος σου φόβος θα έπρεπε να ήταν μην...

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:



Σπόιλερ:
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 2:42 am
Romanus έγραψε:

Όπως το έγραψα για τον στίχο.


Μόνο τα χείλη και (με δυσκολία) τα βλέφαρα κουνιούνται!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 1710716985

Σπόιλερ:
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 3:13 am
Mastiha έγραψε:
Romanus έγραψε:
Mastiha έγραψε:
Romanus έγραψε:Το μόνο δυσάρεστο αν γίνει τελικά η ανάθεση στην Τερζή είναι που θα χάσουμε την τηλεσκηνοθεσία του Μπιρσίμ στο στούντιο Ζ της Σοβιετικής τηλεόρασης. Θα ήταν μοναδική ευκαιρία να απολαύσουμε μια λαοθάλασσα μεγαλύτερη σίγουρα και του συλλαλητηρίου στο Σύνταγμα, μόνο μέσα στους τέσσερις τοίχους του ραδιομέγαρου! Crying or Very sad


Αχ, δεν μπορώ!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 2262866851

Βέβαια ο μεγαλύτερος σου φόβος θα έπρεπε να ήταν μην...

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Mastiha έγραψε:
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 8:14 am
Καλημέρα..
Πίνω το χαμομήλι μου, και διαβάζω όλες τις εξελίξεις..
Να πω ότι για άλλη μια φορά δικαιώθηκα,
καθώς ήμουν ο πρώτος που είπα ότι δεν θα πάει η Κετιμέ;
Να τον ακούτε το σοφό γέροντα..
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 8:36 am
Maria kat έγραψε:ρε παιδια η αναθεση εγινε στην ουσια στην πανικ επειδη εχει τα λεφτα ανεξαρτητως τραγουδιού...δεν ειπε τιποτα η κετιμε για την τερζη για την πανικ ειπε...που ειναι η κατινια;

να πω την αληθεια δεν ειπε κατι κακο. οποτε συμφωνω μαζι σου. 
Romanus έγραψε:
Και ο Γιουροπρόεδρος κρατά μικρό καλάθι... όπως το 2011 σε αντίθεση με τον ενθουσιασμό του το 2014, 2015, 2016!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 24nu2d

ΘΕΑ!!!!! 
Libertus έγραψε:Αχ, τι ωραία! Μια μέρα  γεμάτη ίντριγκα, παρασκήνιο και λίγο τραγούδι έφτασε στο τέλος της! Μπράβο στην ΕΡΤ, καταφέραμε να κλέψουμε τα φώτα ακόμα και από τα αποσπάσματα των τραγουδιών της Σουηδίας στα ξένα fora!  cheers Μετά βέβαια έσκασε μύτη η αφρατούλα η Σάαρα και πέσαμε 2οι, αλλά δεν πειράζει! 

Ελπίζω η ΕΡΤ να ζυγίσει καλά τις επιλογές της, τα υπέρ και τα κατά και να στείλει την Τερζή. Θα είναι το καλύτερο τραγούδι που έχουμε στείλει από το 2013 (6η θέση-πόσο μακρινές εποχές μου φαίνονται αυτές).

μια χαρα ειναι η Σααρα. κανονικη θα ελεγα. κ φωναρα! μακαρι να τα παει καλα.
Maria kat
Maria kat
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2015
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 39

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty το τραγουδι της αρετης

Παρ Φεβ 16, 2018 11:47 am
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 12:18 pm

Oχι δεν μου άρεσε της Κετιμέ Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 3233328778
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 12:21 pm
Τελικά το τραγούδι της Κετιμέ δεν μου άρεσε, το βρήκα επίπεδο, μονότονο, χωρίς καμία κορύφωση. Η αγγλική φράση δεν κολλάει, μοιάζει σχεδόν γραφική, ειδικά με τον τρόπο που τραγουδιέται. 
Από τα τρία τραγούδια προτιμώ με δαφορά το "Όνειρο μου", χωρίς να το θεωρώ κάτι εξαιρετικό.
Maria kat
Maria kat
Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2015
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 39

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 12:56 pm
Έχοντας ακούσει και τα τρία τραγούδια πλέον εχω να πω ότι ο τελικός θα είχε πολυ πλάκα .Θα ξεκινήσω με τους Χοροσταλίτες και με τη συνέντευξη της Spider, όπου η Ευανθία Μάγνη έλεγε ότι είναι έτοιμη, ότι θεωρεί τα 90 χιλιαρικα λογικό ποσό κι ότι θα τα δώσει για τους Χοροσταλίτες  και την παρουσίαση που ήθελαν να κάνουν... 90 χιλιαρικα θα χαράμιζε γι' αυτό το τραγούδι! Το πρόμο τι θα είχε ωτοασπίδες σε όλους;...

Πάμε στην Κετιμέ τωρα. Το τραγούδι στιχουργικά στο ελληνικό μέρος και μουσικά μου άρεσε, μου θύμισε το Δίχτυ. Ωραίο τραγούδι για κουτούκι, ταβερνάκι και γιατί οχι και για τη Eurovision, αλλά εκεί που μπήκε το αγγλικό δεν κόλλαγε, χίλιες φορές να έλεγε στα ελληνικά "τον ήλιο μην ξεχνας". Ίσως καλύτερα που δεν πήγε και να ξαναπροσπαθήσει άλλη φορά η Αρετή, με εταιρεία που να πληρώνει.

Τώρα για το τραγούδι που επιλέχθηκε. Έχει ελληνικό στοιχείο, είναι πρωτότυπο, στους ξένους ήδη αρέσει, ξεχωρίζει. Η μόνη ένσταση για μένα είναι στους στίχους. Δεν βγάζουν νόημα, είναι ασυνάρτητοι. Τι εννοεί ο ποιητής όταν λέει "Αν μιλήσεις τα βουνά μου, θα σ' ακούσει η μοναξιά μου"; Το μόνο που ίσως αξίζει στον στίχο είναι "Γιατί θέλεις να μ' αλλάξεις, και το μπλε μου να ξεβάψεις".
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5237
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:08 pm
Επιλεξαμε τραγουδι; τι, πως, ποτε;;;; επισημη ανακοινωση απο την ΕΡΤ υπαρχει;
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:16 pm
Libertus έγραψε:Επιλεξαμε τραγουδι; τι, πως, ποτε;;;; επισημη ανακοινωση απο την ΕΡΤ υπαρχει;


Όχι! Βγάλαμε εμείς την ανακοίνωση!  queen
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:27 pm
Libertus έγραψε:Επιλεξαμε τραγουδι; τι, πως, ποτε;;;; επισημη ανακοινωση απο την ΕΡΤ υπαρχει;

Η ΕΡΤ δεν συμμετέχει, αφήνει σε εμάς να βγάζουμε τα συμπεράσματα μας...μετα το τριήμερο αν θελήσει να πει κάτι και βλέπουμε
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:29 pm
Master έγραψε:
Libertus έγραψε:Επιλεξαμε τραγουδι; τι, πως, ποτε;;;; επισημη ανακοινωση απο την ΕΡΤ υπαρχει;

Η ΕΡΤ δεν συμμετέχει, αφήνει σε εμάς να βγάζουμε τα συμπεράσματα μας...μετα το τριήμερο αν θελήσει να πει κάτι και βλέπουμε


Και για να το πούμε πιο σωστά, το ερώτημα θα πρέπει να ήταν «Υπάρχει ΕΡΤ;»!  green
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:32 pm
Μέχρι να σηκώσουν το ένα πόδι στην ΕΡΤ έχει βρωμίσει τ'αλλο. Sleep
Ο Μελάς λέει σε άρθρο του οτι το ζήτημα είναι τυπικό, και πως σύντομα θα έχουμε επίσημη ανακοίνωση για την Γιάννα Τερζή.

Ως πρόεδρος και μοναδικό μέλος του φαν κλαμπ της, δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος! green Οφείλω να πω πάντως πως αυτό το τραγούδι για μένα θα έστεκε πολύ πιο επιβλητικά αν είχε δύο ερμηνευτές, μια γυναίκα για τους στίχους και έναν άνδρα για τα ρεφραίν, εν είδη διαλόγου στο πιο ξεκάθαρο όμως. Δεν πειράζει. Δεν παύει να είναι η καλύτερη συμμετοχή οπυ έχουμε στείλει από το 2011 - χωρίς να πρόκειται βέβαια για κάποιο αριστούργημα - μα ενέχοντας ωστόσο αυτό το "κάτι" που αγγίζει ευαίσθητες χορδές. Άντε, να υπάρξει και κάποιο ενδιαφέρον για ελληνική συμμετοχή μετά από τόσα χρόνια μούχλας και μιζέριας! Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 999574319

Μασίλντο εσύ... πρωτοτύπησες πάλι!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 140729899
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5237
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:34 pm
Α, sorry τώρα το είδα ότι το έγραψε το ανεπίσημο γραφείο τύπου της ΕΡΤ, ο Gregory Melas.

Άκουσα και το τραγούδι της Αρετούσας. Μου άρεσε! Μου θύμισε ederlezi ( μη βαράτε, plzzzz!) Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 3172025909

Τα αγγλικά βέβαια είναι τρομακτικό λάθος, απορώ γιατί τα έβαλαν. Ας έλεγαν, όπως έγραψε πιο πάνω η Μαρία, "Τον ήλιο μην ξεχνάς"...χωράει και στη μουσική!  Very Happy
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:39 pm
Libertus έγραψε:Α, sorry τώρα το είδα ότι το έγραψε το ανεπίσημο γραφείο τύπου της ΕΡΤ, ο Gregory Melas.


Καλύτερη παρατήρηση δεν θα μπορούσες να ειχες κάνει......
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:42 pm
Romanus έγραψε:Μέχρι να σηκώσουν το ένα πόδι στην ΕΡΤ έχει βρωμίσει τ'αλλο. Sleep
Ο Μελάς λέει σε άρθρο του οτι το ζήτημα είναι τυπικό, και πως σύντομα θα έχουμε επίσημη ανακοίνωση για την Γιάννα Τερζή.

Ως πρόεδρος και μοναδικό μέλος του φαν κλαμπ της, δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος! green Οφείλω να πω πάντως πως αυτό το τραγούδι για μένα θα έστεκε πολύ πιο επιβλητικά αν είχε δύο ερμηνευτές, μια γυναίκα για τους στίχους και έναν άνδρα για τα ρεφραίν, εν είδη διαλόγου στο πιο ξεκάθαρο όμως. Δεν πειράζει. Δεν παύει να είναι η καλύτερη συμμετοχή οπυ έχουμε στείλει από το 2011 - χωρίς να πρόκειται βέβαια για κάποιο αριστούργημα - μα ενέχοντας ωστόσο αυτό το "κάτι" που αγγίζει ευαίσθητες χορδές. Άντε, να υπάρξει και κάποιο ενδιαφέρον για ελληνική συμμετοχή μετά από τόσα χρόνια μούχλας και μιζέριας! Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 999574319

Μασίλντο εσύ... πρωτοτύπησες πάλι!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 140729899


Όπως ξαναέγραψα, έχει καλή παραγωγή, ωραίο ήχο, απλώς πρέπει να προσέξουν κάποια σημεία όπως εκείνο με την παύση της οποίας δεν καταλαβαίνω το νόημα. Μετά από χρόνια η Ελλάδα (εκτός εξαιρετικού απροόπτου) θα επιστρέψει στο τοπ τεν μου!  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 2295997565
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:45 pm
Τώρα που έχω ακούσει και τα 3 μπορώ να πω ότι της Αρετής Κετιμέ και της Γιάννας Τερζή μου αρέσουν και τα δύο απλά το τραγούδι της Γιάννας Τερζή είναι μάλλον καταλληλότερο για Eurovision και έχει καλύτερες προοπτικές (χωρίς βέβαια να έχω επιχειρήματα για αυτό που λέω)! Των Χοροσταλιτών δε μου άρεσε και νομίζω δεν θα είχε καμία τύχη.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 24 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 16, 2018 1:47 pm
Το τραγούδι των Χοροσταλιτών θεωρώ πως γράφτηκε για να κερδίσει τον εθνικό τελικό, και κατά τη γνώμη μου θα το πετύχαινε. Κατ' εμέ, μονότονο Neutral
Το τραγούδι της Αρετούσας επίσης μονότονο και χωρίς τύχη στο εξωτερικό  Neutral
Το τραγούδι της Τερζή, είναι μια κανονική μπαλάντα με έθνικ περιτύλιγμα, κι αυτό μονότονο, αλλά τουλάχιστον από τα τρία, έχει τις περισσότερες αξιώσεις για κάτι καλό το Μάιο.
Για μένα, δεν είναι ούτε Ποια προσευχή, ούτε Χόρεψε, ούτε Όλου του κόσμου η ελπίδα, ούτε Watch my dance. Αλλά φυσικά ούτε This is love, Shake it, Aphrodisiac και άλλες αηδίες που έχουμε στείλει κατά καιρούς.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης