The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 5:54 pm
Έχουμε ελπίδες για καλό αποτέλεσμα φέτος! 
Νίκη δεν ξέρω και για να λέμε την αλήθεια είναι πολύ δύσκολο αλλά επιστροφή στη δεκάδα ή ακόμα και πεντάδα πλέον είναι εφικτός στόχος!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 5:58 pm
Σε αυτό το σημείο να υπενθυμίσω στους φίλτατους συμφορουμίστας πως η τελευταία χρονιά που η Ελλάδα βρέθηκε στο τοπ10 των επιτροπών ήταν το μακρινό 1993. green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 6:34 pm
Ναι ισχύει! Η Ελλάδα έχει νικήσει σε μία από τις λίγες χρονιές (2005) που ήταν σκέτο t/v! Αν υπήρχαν τότε επιτροπές δεν είμαι τόσο σίγουρος αν συμμετοχές όπως Φινλανδία 2006, Ελλάδα 2005 κλπ θα νίκαγαν! 
Όπως αν δεν κάνω λάθος ως και το 1996 ήταν σκέτες επιτροπές και δεν υπήρχε t/v πράγμα που σημαίνει ότι η Ιρλανδία έχει και τις 7 νίκες με σκέτες επιτροπές!  Shocked
Αν λέω βλακείες διορθώστε με!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 6:53 pm
Καλά, η νίκη είναι λίγο εκτός πραγματικότητας (αν και ποτέ δεν ξέρεις, δυστυχώς όμως δεν έχουμε την τύχη του ατζαμή, όπως καλή ώρα η Ουκρέεεεεεειν που έλεγε και ο Σάκης το 2006), η 10άδα όμως είναι απολύτως εφικτή για μένα, εφόσον οι δικοί μας δεν τα σκ@τώσουν. Το τραγούδι μας είναι λίγο κατηγορία Watch My Dance. Κάπως επικό, εν μέρει σκοτεινό, μιλάει για ελληνική ψυχή και αυτό το καθιστά, κατά τη γνώμη μου, diaspora-friendly. Δηλαδή, αν μας γυρίσουν και φέτος την πλάτη οι ομογενείς, τί να πω...
Τώρα, σχετικά με τις επιτροπές, πάλι νομίζω ότι στέλνουμε την πιο φιλική και ευπρόσδεκτη στ' αυτιά τους, συμμετοχή μας. Οπότε, μπορεί να μας έχουν οριακά μέσα στους 10 πρώτους, ή έστω κάπου κοντά, πχ 11-12. Δλδ, γιατί ο Αλκαίος κι όχι η Γιάννα; Επίσης, δεν γνωρίζουμε στα χρόνια του τελεβόουτινγκ ποια θέση παίρναμε στις back-up juries, καθώς δεν ανακοινώνονταν τα αποτελέσματά τους. Θεωρώ πως με τραγούδια όπως Die For You ή Myno1 λογικά θα ήμαστε εντός της 10άδας τους, δεν μπορεί!!!! 
Και ναι, Citelis, η Ιρλανδία έχει όλες της τις νίκες, υπό το σύστημα των επιτροπών.

Για να πάμε και στα της παρουσίας μας, ε, ok, το πήραμε το μήνυμα. Θα "ξεφάβει" η σκηνή σε κάποιο σημείο και λογικά θα γίνεται πάλι σκούρα μπλε στο τέλος, μετά τη γέφυρα, υπό τη βοήθεια των φωτισμών. Ελπίζω να μη δούμε χρωματισμούς στο φόρεμα, γιατί το κράξιμο ότι αντιγράφουμε την σοπράνο δεν το γλιτώνουμε. Επίσης, θα το ξαναγράψω και πείτε με κουραστικό:τις κοπέλες για τα φωνητικά τις βρήκανε; Τέλη Απρίλη πετάνε για Λισαβόνα. Hello????


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 6:56 pm
Mια χαρά τα λες... οι επιτροπές ήταν 100% μέχρι και το 1997 και το τ/β εισήχθη σταδιακά από το 1998 και μετά, όπου τις πρώτες χρονιές υπήρχαν και κάποιες χώρες που ψήφιζαν με επιτροπή.

Ελάχιστες χώρες έχουν χειρότερο ρεκόρ από το ελληνικό στις επιτροπές ιστορικά, και οι περισσότερες από αυτές είναι περιπτώσεις όπως η Σλοβακία, το Σαν Μαρίνο, η Λευκορωσία και η Βαρντάρσκα που έχουν ελάχιστες συμμετοχές σε τελικούς!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:00 pm
Romanus έγραψε:Mια χαρά τα λες... οι επιτροπές ήταν 100% μέχρι και το 1997 και το τ/β εισήχθη σταδιακά από το 1998 και μετά, όπου τις πρώτες χρονιές υπήρχαν και κάποιες χώρες που ψήφιζαν με επιτροπή.

Ελάχιστες χώρες έχουν χειρότερο ρεκόρ από το ελληνικό στις επιτροπές ιστορικά, και οι περισσότερες από αυτές είναι περιπτώσεις όπως η Σλοβακία, το Σαν Μαρίνο, η Λευκορωσία και η Βαρντάρσκα που έχουν ελάχιστες συμμετοχές σε τελικούς!
Τώρα που το έψαχνα για να βεβαιωθώ ότι έχω δίκιο βλέπω ότι η πρώτη χρονιά που υπήρξε t/v ήταν το 1997 από μόλις 5 χώρες που αποφάσισαν να αντικαταστήσουν τις επιτροπές με το t/v.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:01 pm
Libertus έγραψε:Επίσης, δεν γνωρίζουμε στα χρόνια του τελεβόουτινγκ ποια θέση παίρναμε στις back-up juries, καθώς δεν ανακοινώνονταν τα αποτελέσματά τους.

Μπορώ να σε ενημερώσω από καρατσεκαρισμένη πηγή ότι το 2005 ήμασταν 4οι (κέρδιζε η Μάλτα με μεικτό...) όπως και το 2008, που θα βγαίναμε 4οι στο σύνολο γιατί μας προσπερνούσε η Νορβηγία που ήταν 1η στις επιτροπές.

Αλλά δεν έχει νόημα να τα λέμε αυτά γιατί τότε δεν μετρούσαν οι ψήφοι τους επίσημα, ήταν μόνο ψήφοι αντικατάστασης του τ/β σε περίπτωση ατυχήματος - άρα και τελείως άλλο το σκεπτικό των μελών τους όσον αφορά την ψήφο. Razz
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:03 pm
Romanus έγραψε:
Libertus έγραψε:Επίσης, δεν γνωρίζουμε στα χρόνια του τελεβόουτινγκ ποια θέση παίρναμε στις back-up juries, καθώς δεν ανακοινώνονταν τα αποτελέσματά τους.

Μπορώ να σε ενημερώσω από καρατσεκαρισμένη πηγή ότι το 2005 ήμασταν 4οι (κέρδιζε η Μάλτα με μεικτό...)

Καλά, γι' αυτό ήμουν σίγουρος. Αλλά αυτό...

Romanus έγραψε:όπως και το 2008, που θα βγαίναμε 4οι στο σύνολο γιατί μας προσπερνούσε η Νορβηγία που ήταν 1η στις επιτροπές. 


WTF?


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:07 pm
Libertus έγραψε:
Romanus έγραψε:
Libertus έγραψε:Επίσης, δεν γνωρίζουμε στα χρόνια του τελεβόουτινγκ ποια θέση παίρναμε στις back-up juries, καθώς δεν ανακοινώνονταν τα αποτελέσματά τους.

Μπορώ να σε ενημερώσω από καρατσεκαρισμένη πηγή ότι το 2005 ήμασταν 4οι (κέρδιζε η Μάλτα με μεικτό...)

Καλά, γι' αυτό ήμουν σίγουρος. Αλλά αυτό...

Romanus έγραψε:όπως και το 2008, που θα βγαίναμε 4οι στο σύνολο γιατί μας προσπερνούσε η Νορβηγία που ήταν 1η στις επιτροπές. 


WTF?

Γιατί εκπλήσσεσαι; Σου κάνει για χώρα/τραγούδι το οποίο δεν μπορούσε να βρεθεί στην πρώτη θέση από τις επιτροπές της Σουηδοβίζιον; Laughing
Για την ιστορία, η Ντίβα Μπιλάν ήταν 7η και στο μεικτό κέρδιζε... ποιά άλλη; Η Ουκρανία! Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:09 pm
Οι επιτροπές δεν είχαν ξαναμπει με το λογική του να σταματήσουν τις ψήφους γειτονιάς και να ενισχυθούν χώρες που δεν είχαν γείτονες?
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:15 pm
Romanus έγραψε:Γιατί εκπλήσσεσαι; Σου κάνει για χώρα/τραγούδι το οποίο δεν μπορούσε να βρεθεί στην πρώτη θέση από τις επιτροπές της Σουηδοβίζιον; Laughing
Για την ιστορία, η Ντίβα Μπιλάν ήταν 7η και στο μεικτό κέρδιζε... ποιά άλλη; Η Ουκρανία! Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851

Οχι ρε φίλε...  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851 Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851 Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851

Citelis έγραψε:Οι επιτροπές δεν είχαν ξαναμπει με το λογική του να σταματήσουν τις ψήφους γειτονιάς και να ενισχυθούν χώρες που δεν είχαν γείτονες?


Αυτό που θυμάμαι εγώ, είναι ότι μπήκαν για καλά το 2009 (το 08 απλά είχαν την επιλογή για τη 10η χώρα που θα προκρινόταν από κάθε ημιτελικό)  επειδή είχαν γίνει έξαλλες οι δυτικές που στο τοπ 10 της προηγούμενης χρονιάς, ήταν μόνο πρώην Σοβιετικές, βαλκανικές, κλασικά η Τουρκία και κανά-δυο  ξέμπαρκες, η Νορβηγία και Ισραήλ. Δλδ, αν θυμάμαι καλά, το Σοβιετικό μπλοκ ήθελαν να χτυπήσουν.


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:22 pm
Libertus έγραψε:Αυτό που θυμάμαι εγώ, είναι ότι μπήκαν για καλά το 2009 (το 08 απλά είχαν την επιλογή για τη 10η χώρα που θα προκρινόταν από κάθε ημιτελικό)  επειδή είχαν γίνει έξαλλες οι δυτικές που στο τοπ 10 της προηγούμενης χρονιάς, ήταν μόνο πρώην Σοβιετικές, βαλκανικές, κλασικά η Τουρκία και κανά-δυο  ξέμπαρκες, η Νορβηγία και Ισραήλ. Δλδ, αν θυμάμαι καλά, το Σοβιετικό μπλοκ ήθελαν να χτυπήσουν.

Αυτό, plus οτι το UK παρόλο που ήταν τελευταίο στο τ/β ήταν στη δεκάδα των επιτροπών το 2008 -το 6άρι από τον Άγιο Μαρίνο που ψηφίζει πάντα με επιτροπή says hello - και το BBC έστειλε τελεσίγραφο στον Σβάντε πως αν δεν επαναφέρει τις επιτροπές το 2009 αποσύρεται.

Έτσι εξηγείται και η επιλογή της Jade με συνθέτη τον Andrew Lloyd Webber για την επόμενη χρονιά.

Το οτι πάτωναν στο τ/β δεν τους έφταιγαν οι "συμμαχίες" και τα "μπλοκ" αλλά οι μάπες που έστελναν δεν πέρασε ποτέ βέβαια από το μυαλό του BBC... και δεν έχει περάσει μέχρι και σήμερα, και τρανή απόδειξη η ΣουΡι.

Έφαγαν και ένα ωραίο σκατό από τις επιτροπές που οι ίδιοι τόσο πολύ ήθελαν το 2011, που από 5ους στο τ/β τους πέταξαν εκτός δεκάδας και ησύχασαν.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 7:40 pm
Romanus έγραψε:
Libertus έγραψε:Αυτό που θυμάμαι εγώ, είναι ότι μπήκαν για καλά το 2009 (το 08 απλά είχαν την επιλογή για τη 10η χώρα που θα προκρινόταν από κάθε ημιτελικό)  επειδή είχαν γίνει έξαλλες οι δυτικές που στο τοπ 10 της προηγούμενης χρονιάς, ήταν μόνο πρώην Σοβιετικές, βαλκανικές, κλασικά η Τουρκία και κανά-δυο  ξέμπαρκες, η Νορβηγία και Ισραήλ. Δλδ, αν θυμάμαι καλά, το Σοβιετικό μπλοκ ήθελαν να χτυπήσουν.

Αυτό, plus οτι το UK παρόλο που ήταν τελευταίο στο τ/β ήταν στη δεκάδα των επιτροπών το 2008 -το 6άρι από τον Άγιο Μαρίνο που ψηφίζει πάντα με επιτροπή says hello - και το BBC έστειλε τελεσίγραφο στον Σβάντε πως αν δεν επαναφέρει τις επιτροπές το 2009 αποσύρεται.

Έτσι εξηγείται και η επιλογή της Jade με συνθέτη τον Andrew Lloyd Webber για την επόμενη χρονιά.

Το οτι πάτωναν στο τ/β δεν τους έφταιγαν οι "συμμαχίες" και τα "μπλοκ" αλλά οι μάπες που έστελναν δεν πέρασε ποτέ βέβαια από το μυαλό του BBC... και δεν έχει περάσει μέχρι και σήμερα, και τρανή απόδειξη η ΣουΡι.

Έφαγαν και ένα ωραίο σκατό από τις επιτροπές που οι ίδιοι τόσο πολύ ήθελαν το 2011, που από 5ους στο τ/β τους πέταξαν εκτός δεκάδας και ησύχασαν.
ΛΟΛ  Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851 Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851 Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 2262866851
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 31, 2018 10:19 pm
Παρεμπιπτόντως, σήμερα το πρωί δεν ήταν να πάει η Τερζή στη ραδιοφωνική εκπομπή της Τσιμτσιλή; Άκουσε κανείς αν είπε κάτι ενδιαφέρον; Πού είναι ένας Πάνος, όταν τον χρειάζεσαι;  green


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Απρ 01, 2018 3:12 pm
Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 HMnOAES


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 05, 2018 6:53 pm
«Στήνονται όλα τώρα έχω να σου πω, είμαστε στο 80% του τι κάνουμε. Τώρα γίνεται και το ρούχο. Δεν θέλω να  πω πολλά γιατί αφού το κομμάτι δεν είναι up-tempo δεν θα έχει ακροβατικά και τέτοια και δεν ξέρω εγώ τι κάνουν στην Eurovision. Θέλω να μείνω πιστή σε αυτό που λέει το κομμάτι γιατί μεταφέρει ένα μήνυμα, και να μεταφέρω αυτό το μήνυμα και στην Ευρώπη άμα γίνεται. Το φόρεμα δεν θα είναι τόσο αρχαιοελληνικό. Θέλω να είναι διακριτικό και να μεταφέρει το μήνυμα», αλλά θα είναι εντυπωσιακό εμείς θα βάλουμε τα δυνατά μας. Το μαλλί που έχω τώρα είναι το φυσικό μου, τα έχω σγουρά πάντα.  Δεν θα είναι έτσι. Μπορεί να μην είναι τόσο πολύ σγουρά, γιατί τα αφήνω πολύ φυσικά συνήθως. Σίγουρα δεν θα είναι ίσια ή κάτι άλλο.
«Επιτρέπονται μέχρι έξι άτομα στην σκηνή. Τέσσερις είναι οι φωνές μόνο γιατί το ρεφρέν όπως είπα έχει πάρα πολλές φωνές μέσα. Οπότε είμαστε πέντε τραγουδιστές. Και μένει ένα έκτο άτομο το οποίο δεν μπορώ να πω αν θα είναι ή όχι. Τουλάχιστον μπορώ να πω ότι δεν είναι ο Δημήτρης Βλάχος»

Τι γνώμη έχει όμως η Γιάννα Τερζή για το Fuego και την Ελένη Φουρέιρα;
«Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό κομμάτι. Πιστεύω ότι η Ελένη θα το υποστηρίξει γιατί της ταιριάζει. Είναι «Ελένη» αυτό το κομμάτι. Δεν έχω ιδέα τι θα γίνει στην σκηνή αλλά πιστεύω ότι θα δούμε κάτι ωραίο»


«Έχω μιλήσει με την Καλομοίρα που είναι χρόνια φίλη μου. Γνωριζόμαστε με την Έλενα Παπαρίζου αλλά δεν έχουμε μιλήσει καθόλου για την Eurovision. Το θέμα είναι όταν θα ανέβεις εκεί πάνω να λάμψεις. Αυτό είτε συμβαίνει είτε δεν συμβαίνει. Και η Καλομοίρα και η Έλενα Παπαρίζου και ο Σάκης Ρουβάς είναι λαμπεροί άνθρωποι. Θεωρώ ότι αυτό είναι το πιο σημαντικό. Ο,τι τραγούδι και να έχεις και το καλύτερο τραγούδι του κόσμου να έχεις, αν δεν λάμπεις ο ίδιος δεν θα πάει καλά»

πηγή infegreece.gr
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 05, 2018 10:49 pm
Δλδ 3 βδομαδες πριν αναχωρησουν για Λισαβονα εχουν μονο το 80% της παρουσιας, το ρουχο ραβεται και περι των φωνητικων μουγκα; αχ, δε μ" αρεσουν αυτα. Τελικα, αν δεν εχεις κεφαλαια ή/και ισχυρη ομαδα απο πισω να σε στηριξει, δεν...
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 05, 2018 11:19 pm
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ -παρόλο που δεν μου αρέσει να γκρινιάζω-,
δεν χάρηκα διαβάζοντας ότι 3 εβδομάδες πριν τις πρόβες, βρίσκονται στο 80% του τι θα παρουσιάσουν επί σκηνής. Μου δίνει μια αίσθηση αβεβαιότητας ? Έχει 1,5 μήνα που έγινε η ανάθεση.. Τέλος πάντων, αν πάμε πολύ καλά, κανείς δεν θα τα θυμάται όλα αυτά.
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Απρ 05, 2018 11:32 pm
Δε θελω επ' ουδενι λογω να κατηγορήσω τον πυρήνα της ομάδας μας φέτος (Τερζή, Καλημέρη και λοιπούς). Φαίνεται μια παρέα ανθρώπων, που έκατσε και δημιούργησε ένα κομμάτι με πολύ μεράκι. Δυστυχώς όμως, δε βλέπω ιδιαίτερη στήριξη από την ΠΑΝΙΚ. Ίσως επειδή η Τερζή είναι νέα στην εταιρεία (υπέγραψε συμβόλαιο μόλις το περασμένο Φθινόπωρο), ίσως επειδή το τραγούδι μας δεν έχει hit potential...δεν ξέρω. Η Φουρέιρα πχ έχει ήδη ξεκινήσει εδώ και 2.5 εβδομάδες πρόβα. Εμείς γιατί το ψάχνουμε ακόμη;


HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 06, 2018 12:17 am
Σιγά μην ασχοληθεί η ΠΑΝΙΚ με τη Τερζή, τρέχουν να σώσουν τον Τιτανικό...μόνη της ότι κάνει!

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 06, 2018 6:16 pm
Τουλάχιστον κατάλαβαν ότι δεν έχουν πολύ χρόνο και δουλεύουν ακόμα και σήμερα-ή έτσι λένε... green

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 SihkxEr


HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 06, 2018 8:55 pm
Νομίζω πως κατάλαβε πως είναι μόνη της, λίγο αργά αλλά το κατάλαβε! Ότι κάνει μόνη της ούτε ΕΡΤ ούτε ΠΑΝΙΚ! Η ΕΡΤ στο κόσμο της... κλασικά και η ΠΑΝΙΚ τρέχει μη τυχόν και ακούσει κανείς την βερσιόν της Παπαρίζου από το σκουπιδοτράγουδο!

Τι θες καλή μου ΠΑΝΙΚ...όλοι τα ακούσαμε...και ναι είναι καλύτερο γιατί απλά η Έλενα τραγουδάει!

Εντωμεταξύ μου φαίνεται πως έχουν "χρησιμοποιήσει" τη Έλενα σε κάποια σημεία!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 06, 2018 9:05 pm
Όχι, δεν ακούγεται καλύτερο της Παπαρίζου! Το ίδιο ακούγονται! Ο μόνος τρόπος για να βγει συμπέρασμα είναι να ακούσει κανείς και τις δύο live και επειδή κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει για ευνόητους λόγους σίγουρα ποια είναι καλύτερη κανείς δεν ξέρει! 

Τώρα για την ελληνική συμμετοχή που δεν έχουν ετοιμάσει όλα ακόμα μπορώ να πω πως είναι ένας ακόμα λόγος που θα πρέπει να αποφεύγονται παρατραβηγμένα πράγματα στη σκηνή! Κρίμα να γίνει καμιά αποτυχία και να καταλήξουμε σε κάναν αποκλεισμό γιατί από βιασύνη έκαναν βλακεία την εμφάνιση στη σκηνή!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Empty Απ: Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Απρ 06, 2018 10:39 pm
Μάθαμε τα άτομα των φωνητικών. Θα είναι και ένας άντρας!  Surprised

Ελλάδα 2018 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 38 Terzi


Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης