The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:26 am
Τσεκάρετε όλοι το detaled voting grid στο eurovision.ee στο best esc song 2018! Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 2717653341
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:26 am
HOLA έγραψε:Τόσες κατάρες θα τον πιάσουν....που θα πάει!
green Wink
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:32 am
Παιδιά, ήρεμα με τις κατάρες, γιατί ξέρετε τι λέει ο λαός...  green


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Libertus στις Τετ Μάης 02, 2018 12:33 am, 1 φορά


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:33 am
Tην πιθανότητα ακριβώς μια λιτή, δωρική εμφάνιση όπως η δική μας (με μια θεά Αθηνά να ερμηνεύει έναν ύμνο (sic!)) να είναι και αυτή που θα εντυπωσιάσει τους ξένους συγκριτικά με όλες αυτές τις παραφορτωμένες με χαζά props παρουσίες που έχουμε δει μέχρι σήμερα, την έχουμε σκεφτεί παιδιά; Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 335073193
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:36 am
Libertus έγραψε:Παιδιά, ήρεμα με τις κατάρες, γιατί ξέρετε τι λέει ο λαός...  green
Για την άδικη...εδώ καθόλου άδικη δεν είναι.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:39 am
Μηπως να δοκιμασουμε κουκλακια με καρφιτσες για πιο δραστικα?????
Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 1145487962
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:40 am
Romanus έγραψε:Tην πιθανότητα ακριβώς μια λιτή, δωρική εμφάνιση όπως η δική μας (με μια θεά Αθηνά να ερμηνεύει έναν ύμνο (sic!)) να είναι και αυτή που θα εντυπωσιάσει τους ξένους συγκριτικά με όλες αυτές τις παραφορτωμένες με χαζά props παρουσίες που έχουμε δει μέχρι σήμερα, την έχουμε σκεφτεί παιδιά; Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 335073193
Αυτό είναι αλήθεια! Παίζει οι πολλές εξυπνάδες να μοιάζουν καραγκιοζιλίκια στο τέλος!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 12:41 am
Romanus έγραψε:Tην πιθανότητα ακριβώς μια λιτή, δωρική εμφάνιση όπως η δική μας (με μια θεά Αθηνά να ερμηνεύει έναν ύμνο (sic!)) να είναι και αυτή που θα εντυπωσιάσει τους ξένους συγκριτικά με όλες αυτές τις παραφορτωμένες με χαζά props παρουσίες που έχουμε δει μέχρι σήμερα, την έχουμε σκεφτεί παιδιά; Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 335073193
Απο το πληκτρολογιο σου και στου τηλεθεατη το ματι  Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 1262296416
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 11:37 am
Θεμα eurovision στην εκπομπη της καινουργιου 20' με νεα για ελλαδα και κυπρο συμφωνα με τα λεγομενα της....
Στα 16' αναφερθηκαν:
1) ευχαριστιες φουρειρα στην εκπομπη για την συμπαρασταση
2) το υπερλαμπρο συνολο της προβας
3) τα υπολοιπα 3 υπερλαμπρα συνολα που εχει καβατζα
4) πιθανη αλλαγη ρουχου στην επομενη προβα
5) αποσπασματα απο συνεντευξεις της φουρειρα στους ξενους δημοσιογραφους
Στα 3'
1) Σχολιασμος για ριμπακ
2) σχολιασμος ρωσιας και το προβλημα της τραγουδιστριας
3) αποσπασμα με τις μικροφωνικες προβες καποων τραγουδιστων του α ημιτελικου οπου για δευτερολεπτα βλεπουμε και την Γιαννα
Και 1'
Για την παρουσια της Γιαννας και της φουρειρα στο παρτι γενεθλιων του κιρκορωφ  οπου φαινεται οτι οι δυο τους εχουν καλες σχεσεις!!!!!
Τοσος ηταν ο χρονος αναφορας της Ελλαδας!!!!!
Το οτι η εταιρια δεν δινει δεκαρα για την Γιαννα να το καταλαβω η αλλη ειναι το μεγαλο τους ονομα αλλα και οι δημοσιογραφοι και τα μμε????ποσο ξεφτιλες ακομη μπορουν να γινουν?????
Κριμα που η Γιαννα δεν βοηθιεται ωστε να κλεισει στοματα....
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 3:10 pm
Επιμένουν στο Σταρ για το τελωνείο

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 02, 2018 3:20 pm
Ο πουλοπουλος φυλλα δαφνης μασαει και φαντασιωνεται?????
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Πεμ Μάης 03, 2018 12:42 am
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Πεμ Μάης 03, 2018 1:50 pm
Εκπομπές αφιερωμένες στην eurovision σχεδόν απο όλες τις χώρες, με συνεντεύξεις και αφιερώματα,μονο η δική μας η μαλακισμένη η ΕΡΤ δεν κάνει τπτ απολύτως...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Πεμ Μάης 03, 2018 2:31 pm
Master έγραψε:Εκπομπές αφιερωμένες στην eurovision σχεδόν απο όλες τις χώρες, με συνεντεύξεις και αφιερώματα,μονο η δική μας η μαλακισμένη η ΕΡΤ δεν κάνει τπτ απολύτως...
Εδω εχωσαν την Γιαννα που τους εκπροσωπει μεσα στις σκαλωσιες εσυ θες και εκπομπη με αφιερωματα ...η ερτ καταφερε να κανει το καλυτερο της προιον σκουπιδι σαν αξια...ρεπορτερ να βγει στον δρομο και να αρχισει να ρωταει κοσμο ποτε ειναι η eurovision αμφιβαλλω αν θα βρεθει κανεις να απαντησει...περισσοτερη σημασια εδωσε η ερτ στην γαλλικη συμμετοχη παρα στην δικη μας....ασε που αφορμη ψαχνουν αν η τηλεθεαση ειναι χαμηλη να πουν οτι αποσυρονται του χρονου...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Πεμ Μάης 03, 2018 2:46 pm
Και που συμμετέχουμε ευχαριστημένοι να είστε!
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 10:04 am
Σχόλιο στο youtube το οποίο με βρίσκει απολύτως σύμφωνη!

Cattia Πριν από 13 ώρες

Τα χρώματα είναι υπέροχα. Τα backing vocals εξαιρετικά. Η Γιάννα πανέμορφη. Εάν σας απογοήτευσε το συγκεκριμένο 40λ βιντεάκι είστε απλά μίζεροι και δεν ξέρετε να απολαμβάνετε τίποτα. Θα 'θελα να 'ξερα τι άλλο περιμένετε. Φωτιές; Πυροτεχνήματα; Γραφικά εφέ; Τι να τα κάνει όλα αυτά; Θέλετε το συγκεκριμένο τραγούδι να γίνει Ισραήλ με το ζόρι δηλαδή; Δεν ταιριάζουν στο τραγούδι όλα αυτά που ζητάτε! Πάρτε το επιτέλους χαμπάρι!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 10:19 am
liakleo οι ενστασεις ολων ειναι στο οτι ειναι πολυ "αδειο" την καταπινει η σκηνη....αν γινοταν κατι με τα φωνητικα της μαζι να ηταν καλυτερο....ειδα το βιντεο μιας ξενης γιουτιουμπερ που βρισκεται εκει και οταν ειδε την πρωτη μας προβα μονο τα κλαματα δεν εβαλε γιατι της αρεσει πολυ το τραγουδι και της φαινοταν οπως και σε μας οτι κατι λειπει....δεν χρειαζεται να βαλεις το τσιρκο μεντρανο στην σκηνη  οπως εχουν κανει ολοι αλλα να σκεφτεις κατι κομψο μαζι με τα ατομα των φωνητικων....
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 10:36 am
Το είδα κι εγώ αυτό το βίντεο της youtuber που λες. 
Ναι εντάξει, θα μπορούσε εκείνη την στιγμή να εμφανιστεί ο Βλάχος ας πούμε μ' ένα σύγχρονο χορευτικό ή δρώμενο για λίγα δευτερόλεπτα αλλά είναι τετριμμένο κι αυτό (να εμφανίζεται κάποιος χορευτής στην γέφυρα του κομματιού και να κάνει τα δικά του). 
Εγώ ίσως θα ήθελα έναν απλό λιτό κι απέρριττο τυμπανιστή εκείνη την ώρα, όπως είχαμε στην έναρξη της Ολυμπιάδας. Αλλά δεν... οπότε παίρνουμε αυτό που έχουμε και τελειοποιούμε ερμηνεία και συναίσθημα.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 11:58 am
liakleo έγραψε:Το είδα κι εγώ αυτό το βίντεο της youtuber που λες. 
Ναι εντάξει, θα μπορούσε εκείνη την στιγμή να εμφανιστεί ο Βλάχος ας πούμε μ' ένα σύγχρονο χορευτικό ή δρώμενο για λίγα δευτερόλεπτα αλλά είναι τετριμμένο κι αυτό (να εμφανίζεται κάποιος χορευτής στην γέφυρα του κομματιού και να κάνει τα δικά του). 
Εγώ ίσως θα ήθελα έναν απλό λιτό κι απέρριττο τυμπανιστή εκείνη την ώρα, όπως είχαμε στην έναρξη της Ολυμπιάδας. Αλλά δεν... οπότε παίρνουμε αυτό που έχουμε και τελειοποιούμε ερμηνεία και συναίσθημα.
Εγω θα ηθελα τον Παπαιωαννου να το χορογραφησει γιατι και εμενα το τραγουδι οταν το πρωτοακουσα την τελετη εναρξης στην αθηνα μου θυμισε δεν ξερω γιατι....αλλα ουτε η ερτ θα εβαζε το χερι στην τσεπη,ουτε η πανικ ουτε ο ιδιος νομιζω να δεχοταν να το κανει....το καρμικο της ιστοριας ειναι οτι οταν βγηκε στην δημοσιοτητα το τραγουδι μας ο Παπαιωαννου ηταν σε θεατρικη παρασταση στην Λισαβονα!!!!!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 12:00 pm
Aυτό που όλοι σας λέτε "να έρχονται τα φωνητικά μπροστά" πραγματικά με ξεπερνά.
Αν είναι πια τετριμμένη μια τέτοια σκηνική απόδοση!  Laughing
Τί θα θέλατε δηλαδή; Ένα reprise του Μόλιτβα ή τον Σωκράτη εσύ σούπερ σταρ;
Λεπτή η γραμμή από το να γίνουν μερικά πράγματα γραφικά.

Όσο για την "απογοήτευση" των φαν με τη σκηνική μας παρουσία όσο περνάνε οι μέρες τόσο περισσότερο πείθομαι πως συνέβη επειδή δεν βάλαμε τον Βλάχο ή κάποιον άλλον random Ελληναρά "γκόμενο" να κάνει ημίγυμνος καραγκιοζιλίκια γύρω από τη Γιάννα... για να χαρεί λίγο το ματάκι τους στην τόση ξηρασία αρσενικών φέτος.  Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 71255287
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 12:04 pm
Romanus έγραψε:
Όσο για την "απογοήτευση" των φαν με τη σκηνική μας παρουσία όσο περνάνε οι μέρες τόσο περισσότερο πείθομαι πως συνέβη επειδή δεν βάλαμε τον Βλάχο ή κάποιον άλλον random Ελληναρά "γκόμενο" να κάνει ημίγυμνος καραγκιοζιλίκια γύρω από τη Γιάννα... για να χαρεί λίγο το ματάκι τους στην τόση ξηρασία αρσενικών φέτος.  Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 71255287
Σε αυτό συμφωνώ!  Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 1747192130
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 12:19 pm
Εγω παλι πειραζει που δεν ειχα καμια πρεμουρα να εχουμε τον οποιονδηποτε ελληναρα στην σκηνη αλλα να ειναι η σκηνικη μας παρουσια καπως πιο "γεματη"????και γεματη δεν εννοω να ειναι οπως του δανου που καθολου δεν μου αρεσει...το ωραιο παντα το θαυμαζω αλλα ποτε δεν θα μου ετρεχαν τα σαλια για κανεναν.....
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 12:25 pm
Μαρια S έγραψε:Εγω παλι πειραζει που δεν ειχα καμια πρεμουρα να εχουμε τον οποιονδηποτε ελληναρα στην σκηνη αλλα να ειναι η σκηνικη μας παρουσια καπως πιο "γεματη"????

Δες την στον ημιτελικό πρώτα και μετά κρίνε αν είναι άδεια ή γεμάτη.
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 857
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 12:27 pm
Εγω παλι επειδη έπεσε το ματι μου καταλαθος στο yt στο utopian land ανακουφιςτηκα κάπως που δεν εχουμε τύμπανα και τσάμικα επι σκηνής φετος,οταν εχεις δει τα χειρότερα εκτιμάς και τα καλυτερα :p
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 8 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Παρ Μάης 04, 2018 1:51 pm
Εμένα μου αρέσει η άδεια σκηνή....είναι ασορτί με την εθνική μας μοναξιά!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης