The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

+18
Phil_Fog
iniseven
stskrg21
Jennoula
Jacko
space28
NoirJo
Dia
Master
liakleo
panos
jovla
merda2004
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
lol3
Masilnto
HOLA
22 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:02 pm
Libertus έγραψε:Δεν ξέρω, βέβαια, αν μπορεί να στήσει αυτό που έχει στο μυαλό της τηλεοπτικά ή αν θα έχει λογικά και άλλο άτομο μαζί στο Τελ Αβιβ...
Πάντως θα είναι σίγουρα καλύτερη από αυτή την χάλι τζένινγκς!!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:04 pm


Σκηνοθεσία δια χειρός Γουση.


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:05 pm
Γεια σου Πανο!!!!!!
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:06 pm
Μου κάνει για μια φεμινιστική έκδοση του Λάνθιμου (για κάλο το λέω)!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:15 pm
Συμπαθης γλυκυτατη κοπελα και απο αυτο που καταλαβα ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ.....
Κοινως ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ!!!!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:18 pm
JoVla έγραψε:
Libertus έγραψε:Δεν ξέρω, βέβαια, αν μπορεί να στήσει αυτό που έχει στο μυαλό της τηλεοπτικά ή αν θα έχει λογικά και άλλο άτομο μαζί στο Τελ Αβιβ...
Πάντως θα είναι σίγουρα καλύτερη από αυτή την χάλι τζένινγκς!!
Ολοι εδω στο φορουμ καλυτεροι θα ειμασταν απ αυτην!!!! green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:22 pm
Libertus έγραψε:

Σκηνοθεσία δια χειρός Γουση.

Το θέμα είναι αν τέτοιες ιδέες μπορούν να βγουν σκηνικά και να δουλέψουν τηλεοπτικά. Είναι ένα ρίσκο, θα φανεί στο... χειροκρότημα.

Ανησυχώ απλά γιατί ο τρόπος που στήνονται σκηνικά και τηλεοπτικά οι συμμετοχές είναι αυστηρά καθορισμένος και πρέπει να τον ξέρεις και από τη στιγμή που "κλειδώσει" η παρουσίαση, πρακτικά ελάχιστα πράγματα αλλάζουν... φανταστείτε ότι πρακτικά σε ένα ειδικό πρόγραμμα που τρέχει ταυτόχρονα και το instrumental της κάθε συμμετοχής περνάνε τα πάντα, από το ποιό πλάνο θα μεταδωθεί και από ποια κάμερα, με την αλλαγή χρονομετρημένη στο δέκατο του δευτερολέπτου... το ίδιο φωτισμοί, προβολές στα led, τα πάντα... Και καλό είναι να ξέρεις από νωρίς τί θες να δείξεις, με ποιο τρόπο και τί θα κάνεις ακριβώς, γιατί οι ασάφειες "λύνουν" τα χέρια του σκηνοθέτη του σόου και σου σκηνοθετεί αυτός τη μετάδοση που στη συνέχεια τρέχει και στα stand in rehearsal και μετά πλέον είναι αργά - ακριβώς αυτό πρακτικά έγινε πέρυσι που θυμηθήκαμε στο "και πέντε" ότι θέλουμε να κάνουμε διάφορα επί σκηνής και εισπράξαμε ένα επικό "now it's too late".
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:28 pm
Βεβαια φαινεται πως η γουση πιο πολυ παιζει με τα ανθρωπινα συναισθηματα παρα με ιδεες που σκοπο εχουν να εντυπωσιασουν... Αρα ολα θα κριθουν στο πως θα σκηνοθετησει τις χορευτριες/φωνητικα αν υπαρχουν... Αυτο που θελω να πω ειναι πως περιμενω κατι σε στυλ Αμινατα για σκηνοθεσια...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:31 pm
JoVla έγραψε:Βεβαια φαινεται πως η γουση πιο πολυ παιζει με τα ανθρωπινα συναισθηματα παρα με ιδεες που σκοπο εχουν να εντυπωσιασουν... Αρα ολα θα κριθουν στο πως θα σκηνοθετησει τις χορευτριες/φωνητικα αν υπαρχουν... Αυτο που θελω να πω ειναι πως περιμενω κατι σε στυλ Αμινατα για σκηνοθεσια...

Εγώ νομίζω θα δούμε κάτι πιο κοντά σε Dihaz... AZE2017...

Την Αμινάτα την είχε κάνει η Sasha που αν δείτε τα storyboards που κατεβάζει στους σκηνοθέτες κάθε χρόνο θα τρίβετε τα μάτια σας... παρανοϊκή ακρίβεια, για πλάνα, αλλαγές, φώτα, τα πάντα, που έχει σαν αποτέλεσμα να βγαίνει ακριβώς αυτό που θέλει, ο καλλιτέχνης να ξέρει από την πρώτη πρόβα μέχρι ποια κάμερα πρέπει να κοιτάξει και να διορθώνουν κάτι λεπτομέρειες της λεπτομέρειας...
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:35 pm
Και μένα Αζερ 2017 μου ήρθε στο μυαλό.

Κρίνοντας από το Dogivlle και μόνο, θα έλεγα πως η Γούση αγαπά τα σκηνοθετικά ευρήματα, τα οποία αποσκοπούν και εν μέρει στον εντυπωσιασμό. Δεν είναι κακό βέβαια αυτό.  green


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:38 pm
Εισαι σιγουρος οτι ηταν η Σασα??... Νομιζω πως η Αμινατα ειχε πει σε συνεντευξη οτι το στησιμο εγινε απο συνεργασια μια πρωσοπικης της σκηνοθετιδας με τους παταγωγους της eurovision...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:48 pm
JoVla έγραψε:Εισαι σιγουρος οτι ηταν η Σασα??... Νομιζω πως η Αμινατα ειχε πει σε συνεντευξη οτι το στησιμο εγινε απο συνεργασια μια πρωσοπικης της σκηνοθετιδας με τους παταγωγους της eurovision...

Έχεις απόλυτο δίκιο. Θυμόμουν λάθος. Εκείνη τη χρονιά είχε κάνει την Γεωργία και όχι τη Λετονία. Τα περί πως δουλεύει όμως ισχύουν.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 10:56 pm
Πάντως σε συνέντευξη που έδωσε στο VICE, η Γούση φαίνεται πολύ μινιμαλιστική...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Φεβ 22, 2019 11:19 pm
Για τα γουστα μου εχει χαλια σπιτι...
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 12:31 am
Επιβεβαιώθηκε, η Γούση όντως θα είναι στο Τελ Αβίβ ως creative director... Είναι το ίδιο με stage director, σωστά??
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 12:36 am
Μάλιστα...καλή επιτυχία και στην Έφη λοιπόν, δηλώνω φαν της αισθητικής της, απλά ελπίζω, αν χρειαστεί, να υπάρχει και κάποιος με πιο πολλή τηλεοπτική εμπειρία, που θα συνδράμει στο στήσιμο της παρουσίας μας.

edit Greek mission βέβαια...  green


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 12:40 am
Libertus έγραψε:απλά ελπίζω, αν χρειαστεί, να υπάρχει και κάποιος με πιο πολλή τηλεοπτική εμπειρία, που θα συνδράμει στο στήσιμο της παρουσίας μας.
Γι' αυτό ρώτησα αν creative director είναι το ίδιο με stage director...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 12:43 am
Πολυ ξενομανια η κα Γουση...Δεν μπορουσε να γραψει αυτα που αισθανεται στα ελληνικα??? Εκτος αν την γνωριζουν και στο εξωτερικο οποτε πασο...Θα μου πειτε με τι ασχολουμαι και εγω ε???

Η Κατερινα αν και ομογενης μιλα πολυ καλα ελληνικα παντως δεν το περιμενα...Καμμια σχεση με το 95% των ομογενων μπραβο στους γονεις της...Εχω ξαδερφες στον Καναδα ουτε το καλημερα δεν ξερουν να πουν...
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13985
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 12:45 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 12:59 am
JoVla έγραψε:
Libertus έγραψε:απλά ελπίζω, αν χρειαστεί, να υπάρχει και κάποιος με πιο πολλή τηλεοπτική εμπειρία, που θα συνδράμει στο στήσιμο της παρουσίας μας.
Γι' αυτό ρώτησα αν creative director είναι το ίδιο με stage director...

Υποθέτω ότι εν προκειμενω ταυτίζονται. Δλδ η Γούση εκτός από τις φωτογραφίσεις, το κλιπ, θα έχει μάλλον και την επιμέλεια του στησίματος στη σκηνη και του αισθητικού κομματιού του. Απλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι έμπειρη να το καλύψει όλο αυτο τηλεοπτικά, οπότε σε αυτήν την περίπτωση θα χρειαστούμε κάποιον τηλεοπτικό σκηνοθέτη ίσως; (ή όποια άλλη ειδικότητα εν πάση περιπτώσει χρειάζεται, δεν ξέρω).


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 1:12 am
Libertus έγραψε:
JoVla έγραψε:
Libertus έγραψε:απλά ελπίζω, αν χρειαστεί, να υπάρχει και κάποιος με πιο πολλή τηλεοπτική εμπειρία, που θα συνδράμει στο στήσιμο της παρουσίας μας.
Γι' αυτό ρώτησα αν creative director είναι το ίδιο με stage director...

Υποθέτω ότι εν προκειμενω ταυτίζονται. Δλδ η Γούση εκτός από τις φωτογραφίσεις, το κλιπ, θα έχει μάλλον και την επιμέλεια του στησίματος στη σκηνη και του αισθητικού κομματιού του. Απλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι έμπειρη να το καλύψει όλο αυτο τηλεοπτικά, οπότε σε αυτήν την περίπτωση θα χρειαστούμε κάποιον τηλεοπτικό σκηνοθέτη ίσως; (ή όποια άλλη ειδικότητα εν πάση περιπτώσει χρειάζεται, δεν ξέρω).
Εγώ, υποθέτω πως θα έχει μια γενική ιδέα για το στήσιμο που θα την αναλάβει κάποιος άλλος και αυτή απλώς θα επιβλέπει... Γιατί κανονικά αυτό σημαίνει creative director (κάποιος που επιβλέπει όλους τους επιμέρους κλάδους ενός πρότζεκτ, κάνοντας τις απαραίτητες διορθώσεις)... Βεβαία ζούμε στο Ελλαδιστάν και βαφτίζουμε τα πράγματα όπως θέλουμε...
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 10:18 am
Παιδιά, η Κατερίνα αποκάλυψε στο "Έλα Χαμογελά" πως οι συζητήσεις για να εκπροσωπήσει την Ελλάδα ξεκίνησαν το Νοέμβριο!!! Μόνο από αυτό φαίνεται πόσο σοβαρά παίρνει η ΕΡΤ την Eurovision φέτος!! Μήπως η ΕΡΤ τα έσκασε στους David Sneddon και Phill Cook για να συμμετάσχουν στο τραγούδι???

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 11:29 am
Μιλάμε η ΕΡΤ πιάνει ανώτερα πεδία φέτος, σχεδόν αστρικά.  green 

Ωραία τα λέει το Κατερινιώ, βλέπω ξέρει ότι ό,τι έχει να δουλευτεί σκηνικά πρέπει να γίνει μέχρι μέσα Μαρτίου.

Δε θα είναι μόνη της στη σκηνή, ε; μουσικους εννοεί, σε στιλ μπάντα, ή άραγε η Γούση έχει κάτι πιο avant-garde στο μυαλό της;  Cool Τον αδερφό σου να βάλεις Κατερίνα, θα χαρούν αρκετές και αρκετοί, χοχο!


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 11:41 am
Libertus έγραψε:Τον αδερφό σου να βάλεις Κατερίνα, θα χαρούν αρκετές και αρκετοί, χοχο!

Χαχαχχαχαχαχχαχαχαχα!!! Σίγουρα θα είναι στο Τελ Αβίβ, αν κρίνουμε ότι την συνόδεψε και στο Λονδίνο... Στο cover του Do I Wanna Know έπαιζε τα ντραμς! Οπότε αν υπάρχει μπάντα στην σκηνή, πιστεύω θα τον βολέψει κάπου! Πάντως φαίνονται πολύ δεμένοι!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Φεβ 23, 2019 11:46 am
Ειχα δικιο που εγραψα οτι ξερει που πηγαινει πολυ καλο αυτο....  Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 17 1262296416
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης