The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 2:05 pm
No I can’t stay here longer
You cannot make me cry
So, I will leave you to wonder
What will become of our lives

I’ll swallow hard
Fall apart
Break and bleed but
You won’t see

Tears won’t fall
While pride stands tall
Maybe they can’t be heard or seen
But tears aren’t quiet things

They scream
They scream

Though my throat is on fire
My eyes will be liars
And they’ll try to stay drier
Until you turn away

I’ll swallow hard
Fall apart
Break and bleed but
You won’t see

Tears will fall
I hear them all

They scream
They scream

Not so silent and innocent
Acid rain from your finger prints
Echoes rivers of loneliness
Hitting the walls of my heart
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 2:40 pm
Σχετικά με το βίντεο...

The director of his music video, Konstantin Cherepkov, promises something ambitious and with a defined narrative.

Speaking to wiwibloggs, he explained the complex story behind the music video.

“The story of the video clip was inspired by the fears we all carry from childhood, and which as we grow up become ‘screams’,” he says.

“The young boy symbolises our hero Sergey, while the island symbolises the end point of a journey we should all take in order to overcome our fears. The strong melody, the powerful lyrics and the amazing performance of Sergey inspired me to create this unique dark video clip with a strong message to everyone.”


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 6:08 pm


Sorry, εγώ δεν ακούω νικητή εδώ...αλλά είναι η Ρωσία, οπότε ποτέ δεν ξέρεις...


Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 6:20 pm
Λοιπόν δεν είναι κακό... Ίσως να είναι και από τα καλύτερα του Κοντόπουλου στην eurovision.. Το τραγούδι είναι πάρα πολύ στοιχειωτικό που ξεφεύγει από τα όρια της eurovision και παραπέμπει σε κάτι θεατρικό... Σίγουρα ενδεικνύεται για σκηνική παρουσία που ο Φωκάς θα την απογειώσει (αυτό είναι σίγουρο). Το τραγούδι με παρέπεμψε σε εποχές παιδικών ταινιών disney δεκαετίας '90, όταν φτάναμε επιτελούς στην σκηνή της μάχης (βλ. Παναγιά των Παρισίων), τώρα δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό... Εντάξει το βίντεο κλιπ απλά για γέλια Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 2536406416 Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 2536406416 Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 2536406416 Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 2536406416!!!!! Νομίζω θα χτυπήσει 10άδα και αν ο Φώκας κάνει παπάδες στην σκηνή και ο Sergey με τα φωνητικά καταφέρουν να αποδώσουν καλά το κομμάτι ίσως κερδίσει...
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 6:25 pm
Καλα φανταζομαι με τα εφε θα κανουν παπαδες επι σκηνης,επισης μου αρεσε πολυ η ενορχηστρωση ειδικα στην γεφυρα πολυ επικη ανετα soundtrack σε medieval ταινια,απο εκει και περα καπως επιτηδευμενο μου φανηκε στο δικο μου τοπ τουλαχιστον παραμενει πρωτη με διαφορα η Ολλανδια,προφανως και θα παει πολυ καλα top 5,top 3 δεν ξερω ακριβως καπου εκει θα παιζει αλλα δεν βλεπω τον Σεργκευ να γινεται ο νεος Μπιλαν
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 6:26 pm
Παιδιά, ο Άλαν Μένκεν για τη Ντίσνει έγραφε μουσικάρες παλιά, μην το συγκρίνουμε με τον Κοντόπουλο.  green


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 6:28 pm
Libertus έγραψε:Παιδιά, ο Άλαν Μένκεν για τη Ντίσνει έγραφε μουσικάρες παλιά, μην το συγκρίνουμε με τον Κοντόπουλο.  green

Είπα ότι μοιάζει, δεν συγκρίνω κανέναν με κανέναν...
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 8:02 pm
Η Ρωσία δεν πείθει τελικά...οταν καλείσε να γράψεις ενα τραγούδι με συνταγή βραβέίου δεν τα καταφέρνεις...πολυ επιτηδευμένο και δήθεν και θα γίνει ακομα πιο δήθεν με το στήσιμο του Φωκά...ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙ Η ΡΩΣΙΑ
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 09, 2019 8:19 pm
Με το που βάζω να το ακούσω μου λέει ο σύζυγος.... Ποιο είναι αυτό? ωραίο ακούγεται! 
Εγώ πάλι δεν ενθουσιάστηκα, είναι επιτηδευμένο.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 10, 2019 11:17 pm
Όπως είπαν οι περισσότεροι είναι πολύ επιτηδευμένο! Προσωπικά το βρίσκω μέτριο σε σημείο που να μην μου αρέσει. Θα έχει προφανώς τρομερό staging με το οποίο θα πάρει τη 1η θέση στο televoting οπότε μένουν οι επιτροπές! Αν του δώσουν κι αυτές θέση στη 5αδα πάει για νίκη παρότι δεν αξίζει!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Μαρ 12, 2019 10:46 pm
Λιγες πληροφορίες για τη συμμετοχή, τα έγραψα και στο post μου για το top10, τα γράφω και εδώ. 


Η προετοιμασία της συμμετοχής έχει ξεκινήσει από τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ, ΧΩΡΙΣ ΤΑΒΑΝΙ στο budget, και όποιος σας πει ότι ξέρει τί θα κάνουν σκηνικά ψεύδεται διότι το όλο project αποτελεί εφτασφράγιστο μυστικό.


Προσωπικά βρίσκω το music video αντιγραφή του Run Boy Run του Woodkid, όχι ότι παίζει ιδιαίτερο λόγο. Το κομμάτι είναι άπειρα κακό αλλά θα κάνουν παπάδες επί σκηνής, το δουλεύουν ήδη σχεδόν 7 μήνες. Η πιθανότητα να κερδίσει θεωρώ ότι είναι πολύ μικρή, οι επιτροπές γενικά ακούν Ρωσία και βγάζουν φλύκταινες. Το κοινό εν μέρει μπορεί και να πειστεί, αν και υπάρχουν σαφώς καλύτερες μπαλάντες φέτος.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τετ Μαρ 20, 2019 8:24 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ρωσία 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 31, 2019 7:00 pm
Σήμερα το μεσημέρι συνάντησα τυχαία τον Σεργκέι στην Πλάκα, όπου έκοβε βόλτες και έπινε καφέ. Καλούλης μου φάνηκε μωρέ από κοντά.

Αύριο θα εμφανιστεί στα Madwalk.


Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης