The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

+22
liakleo
G3N15
alexg
Le Parisien
Constantinos
eurovisionικος
Masilnto
Jimijoop
space28
PetrosIs
Chrisde
eurovisionlover
NoirJo
eurobirdo
lef
Elfo_Del_Infierno
Yiorgos Agis
impressedguy
wait, what
jovla
κωνσταντινος
smart-attack
26 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Jimijoop
Jimijoop
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2022

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Πεμ Νοε 09, 2023 8:47 am
Ελπίζω το 2025 να κάνουν κανένα εθνικό τελικό και να μην το γυρίζουν πάλι στις στημένες αναθέσεις, πχοιτικες βλακείες και καλλιτέχνες από την διασπορά που θα ξεχαστούν αμέσως μετά τον διαγωνισμό.

Η ΕΡΤ το 2016-2023 (με πολύ ελάχιστες εξαιρέσεις) αντιμετώπισε την EUROVISION πιο πρόχειρα από ποτέ και ουσιαστικά σκότωσε τον διαγωνισμό στην Ελλάδα με τις μαλακίες που έκανε. Από θαύμα δεν αποχωρήσαμε. Ελπίζω αυτό με την Σάττι να είναι γενικά μια νέα αρχή και όχι one-off. Αλλιώς καλό λουκέτο εύχομαι στην ΕΡΤ.

Επιτέλους έφυγε η Κοζάκου, τα τελευταία χρόνια ήταν ουσιαστικά τσιράκι της ΕΡΤ και συνέβαλλε σε κάποιο βαθμό στην απαξίωση της ΕΡΤ για τον διαγωνισμό. Πέρσι έλεγε ότι οι Έλληνες δεν ξέρουν να ψηφίζουν σωστά και ήταν υπέρ των στημένων αναθέσεων. Σειρά έχει ο Ζούλας.........
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Παρ Νοε 10, 2023 9:31 am
Φαίνεται η Μαρίνα να μην επιθυμεί εθνικό τελικό και παράλληλα τα οικονομικά της ΕΡΤ να μην το επιτρέπουν. Καλύτερα, όσα λεφτά έχουν ας τα χρησιμοποιησουν για προμο και στη σκηνική παρουσία. Δε χρειαζόμαστε ένα δευτερο εθνικό τελικό - παρωδία - 2017. https://typologies.gr/choris-sooy-i-eurovision/

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, alexg και Chrisde

Jimijoop
Jimijoop
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2022

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Παρ Νοε 10, 2023 10:32 am
Γενικά μην δίνετε εμπιστοσύνη στην ΕΡΤ, όταν η ΕΡΤ υπόσχεται κάτι το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει στο τέλος. 
Η ΕΡΤ είναι ίσως το πιο αναξιόπιστο κανάλι στην ελληνική τηλεόραση. Fake News, δηθεν ανταποκρίσεις, δημοσιογράφοι που χαίρονται όταν πεθαίνει κόσμος, ψεύτικες υποσχέσεις όσο αφορά την Eurovision κτλ. Και όλα αυτά με δικά μας χρήματα. 
Αρχίσω να φοβάμαι τώρα μήπως η Σάττι και η ΕΡΤ διαλέξει μια βλακεία και μισή με τραγούδι για την οικονομική κρίση και την κακομοιριά και πατώσουμε.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Παρ Νοε 10, 2023 12:14 pm
Αποκλείεται η Μαρίνα να πει ένα τραγούδι που δε γουστάρει να πει. Η Μαρίνα δεν είναι πρωτοεμφανιζόμενη όπως οι περισσότεροι εκπρόσωποι μας τα τελευταία μας χρόνια. Και πέρα από αυτό, η ΕΡΤ έχει δώσει πολλές καλλιτεχνικές ελευθερίες στους καλλιτέχνες της. Ακόμα και η Αμάντα το '22 αν και συμμετοχή της dream team, είχε καλλιτεχνικές ελευθερίες. Από την άλλη, η Ντουσκα που επιλέχθηκε με απευθείας ανάθεση, όπως και η Μαρίνα, είχε λευκό πανί από την ΕΡΤ να κάνει ό,τι θέλει.  Αν η Μαρίνα πάει με τραγούδι για το μεταναστευτικό (που αμφιβάλλω γιατί δεν είναι του στυλ της) θα το κάνει επειδή 100% η ίδια θα το θέλει. 

Μη λέμε και ό,τι θέλουμε... Πιο πολύ θα φοβόμουν αν η Μαρίνα εκπροσωπούσε τη Κύπρο που η συγκεκριμένη χώρα φημίζεται για τις ελάχιστες καλλιτεχνικές ελευθερίες που αφήνει στους Καλλιτέχνες της. Η Τάμτα ακόμα έχει παράπονο που της έδωσαν έτοιμο τραγούδι που δεν της ταίριαζε. Η Φουρέιρα το 2018 ήταν αναγκασμένη να ρίξει πόρτα σε όλη την ομάδα της για να εκπροσωπήσει τη Κύπρο.

Τις μόνες φορές που φάνηκε να μην έχουν πολλές καλλιτεχνικές ελευθερίες Έλληνες εκπρόσωποι ήταν η Στεφανία και η Ντέμι που ήταν hardcore projects της dream team.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την jovla στις Παρ Νοε 10, 2023 5:21 pm, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Παρ Νοε 10, 2023 12:17 pm
Jimijoop έγραψε:Γενικά μην δίνετε εμπιστοσύνη στην ΕΡΤ, όταν η ΕΡΤ υπόσχεται κάτι το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει στο τέλος. 
Η ΕΡΤ είναι ίσως το πιο αναξιόπιστο κανάλι στην ελληνική τηλεόραση. Fake News, δηθεν ανταποκρίσεις, δημοσιογράφοι που χαίρονται όταν πεθαίνει κόσμος, ψεύτικες υποσχέσεις όσο αφορά την Eurovision κτλ. Και όλα αυτά με δικά μας χρήματα. 
Αρχίσω να φοβάμαι τώρα μήπως η Σάττι και η ΕΡΤ διαλέξει μια βλακεία και μισή με τραγούδι για την οικονομική κρίση και την κακομοιριά και πατώσουμε.


Έχει τραγουδήσει πολλές φορές για την οικονομική κρίση η Σάττι στην καριέρα της; κατανοώ τη δυσπιστία προς την ΕΡΤ, αλλά μην το γ@μήσουμε κιόλας.


Αρέσει στους χρήστες jovla και smart-attack

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Παρ Νοε 10, 2023 2:17 pm
Νομίζω ότι η τελευταία που θέλει να καεί από αυτή την ιστορία είναι η ίδια η Σαττι. Επίσης νομίζω ότι πιθανόν ήδη να υπάρχει τραγούδι από την στιγμή που τόσα χρόνια αρνείται και φέτος δέχθηκε. Ας μην είμαστε καχύποπτοι όταν κάπως τα πράγματα φέτος λειτουργούν. Η ιδέα της Σαττι ως εκπροσώπου έχει σίγουρα ενδιαφέρον μιας και έχει σαφές μουσικό στίγμα και διαφέρει, κάτι που συνήθως λειτουργεί στον διαγωνισμό. Είμαι όμως πολύ περίεργος για το τραγούδι που θα επιλεχθεί διότι το μέχρι στιγμής υλικό της δεν ξέρω αν θα πήγαινε καλά στον συγκεκριμένο διαγωνισμό. Αυτό που εύχομαι είναι να μην πάθει Ντουσκα!

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Παρ Νοε 10, 2023 9:02 pm
Σημείωση. Το τελευταίο μήνυμά σου φίλτατε Δημήτρη διεγράφη από μένα, καθώς δεν περιείχε κανένα σχόλιο περί Γιουροβίζιον. Ήταν άμιγώς πολιτικό. 'Οποιος επιθυμεί, μπορεί να ανοίξει ένα θρεντ με πολιτική στο "Γενικά κι αόριστα" και όλες οι σχετικές συζητήσεις να γίνονται εκεί.


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, jovla, smart-attack και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Τετ Νοε 15, 2023 12:29 am


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla και space28

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Τετ Νοε 15, 2023 7:40 pm
Συγγνώμη, η φωτογραφία του Μενούτη με τη Μπόκοτα είναι τωρινή; λέτε να μας ετοιμάζουν καμιά επετειακή έκπληξη στην ΕΡΤ και να τη δούμε ξανά στο μικρόφωνο; οκ, το μόνο που μένει είναι να έρθει ξανά το ΠΑΣΟΚ στην εξουσία και θα είμαστε κομπλέ.  green

@smart-attack η υπογραφή σου!  Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 4037559606 Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 4037559606


Αρέσει στους χρήστες jovla, space28 και smart-attack

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Πεμ Νοε 16, 2023 1:51 am
Θα είχε πλάκα πάντως φέτος που γιορτάζουμε και τα πενήντα χρόνια μας στο διαγωνισμό για μια και μόνο φορά, έτσι επετειακα, να αναλάβει η Μπόκοτα την παρουσίαση..
 Εγώ λέω ναι  Cool

Αρέσει στον χρήστη Masilnto

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Πεμ Νοε 16, 2023 9:40 am
Δε με ψήνει καθόλου η επιλογή της Μπόκοτα, ούτε της Πασχαλίδου που πολλοί τη θέλουν. Ήρθε η ώρα για μια ανανέωση. Ας βάλουν κάποιον που δεν έχει δοκιμαστεί ξανά σε αυτό το ρόλο.

Εγώ θα προτείνω την Γερμανού. Μου είναι απολύτως συμπαθής, ξέρει από ραδιοφωνικές μεταδόσεις και είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με τον διαγωνισμό.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, Chrisde, GunadaOgunkoya και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 518
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Παρ Νοε 17, 2023 4:23 pm
Η μετάδοση της Πασχαλιδου είναι η χειρότερη μετάδοση διαγωνισμού - παρεα με αυτή του 1998. Πολύ κακη μετάδοση είχαν κάνει και οι Μαγγιρες το 2009.

Αρέσει στον χρήστη Masilnto

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Τετ Νοε 22, 2023 5:46 pm
Ο συνθέτης και παραγωγός του Tattoo ετοιμάζει τραγούδι για την Μαρίνα Σάττι! Το τραγούδι είναι πολύ catchy και ταιριάζει στην Μαρίνα! Είναι urban, ethno pop. Ξεχωρίζει γιατί είναι λίγο διαφορετικό. Είναι πολύ μοντέρνο και θα κάνει αίσθηση.

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Papakaliatis-opa

https://eurovisionfun.com/2023/11/%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%ba%ce%bb%ce%b5%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%bf-%ce%bf-%cf%83%cf%85%ce%bd%ce%b8%ce%ad%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%b1%ce%b3%cf%89%ce%b3%cf%8c/

Anyway... Τους ευχαριστούμε που στηρίζουν ταλέντα όπως Loreen και Satti!


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, alexg και Chrisde

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Τετ Νοε 22, 2023 5:57 pm
Πολυ μεγαλη τιμη! 
Παντως η δισκογραφια της σαττι εχει πολυ πιο ενδιαφεροντα κομματια απο το tattoo

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, jovla και smart-attack

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Τετ Νοε 22, 2023 11:10 pm
Ούτε εγώ είμαι σίγουρος ότι θα της ταίριαζε κάτι σαν αυτό που - υποθέτω - ότι της έχουν γράψει. Είναι και το ντέμο στ'αγγλικά, δεν ξέρω πώς θα ήταν στα ελληνικά το τραγούδι (το μισό-μισό δεν το πολυσυμπαθώ). Αλλά ευχαριστούμε που ασχολήθηκαν μαζί μας, γενικά καλό είναι να υπάρχει hype.  green

To efun έχει πλέον αποκαταστήσει σχέσεις με την ΕΡΤ, σωστά; άντε, μακάρι να έχουμε σύντομα περισσότερα νέα. Αν και δεν πιστεύω ότι πριν από τις αρχές Δεκέμβρη θα μάθουμε κάτι.


Αρέσει στους χρήστες jovla, smart-attack και Chrisde

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Τετ Νοε 22, 2023 11:33 pm
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Ούτε εγώ είμαι σίγουρος ότι θα της ταίριαζε κάτι σαν αυτό που - υποθέτω - ότι της έχουν γράψει. Είναι και το ντέμο στ'αγγλικά, δεν ξέρω πώς θα ήταν στα ελληνικά το τραγούδι (το μισό-μισό δεν το πολυσυμπαθώ). Αλλά ευχαριστούμε που ασχολήθηκαν μαζί μας, γενικά καλό είναι να υπάρχει hype

Evaggelia left the chat


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Τετ Δεκ 06, 2023 8:59 pm
Λοιποοοοον, η προθεσμία υποβολής τραγουδιών έλαβε τέλος πριν από 5 μέρες, το Μαρινάκι είναι στην εξωτική Ινδία, όπου παντρεύει τον αδελφό της και ελπίζουμε σύντομα να γυρίσει πίσω, να μπει στούντιο και μακάρι να έχουμε έστω καποια πρώτα νέα πρίν τη νέα χρονιά.  green


Αρέσει στους χρήστες jovla, smart-attack και alexg

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5247
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI" - Σελίδα 3 Empty Απ: Ελλάδα 2024 - Mαρίνα Σάττι "ZARI"

Πεμ Δεκ 07, 2023 8:35 am
Επίσης, επειδή ξύπνησα με νεύρα σήμερα, να υπενθυμίσω στις κακιασμένες, εμμηνοπαυσικές 55άρες καραφλές πρώην φουσκωτές και νυν πλαδάροβες αδερφές μέλη του OGAE Group, πως η Σάττι ούτε βλαχούτσα είναι (πατέρας γιατρός, μητέρα αρχιτέκτων και η ίδια φοιτήτρια στο ΕΜΠ, upper middle class που λένε και στα χωριά τους), ούτε ατάλαντη (πτυχίο κλασικού τραγουδιού, υποτροφία στο Berkley College, συμμετοχές σε θεατρικές παραστάσεις, μέχρι και στην Επίδαυρο δίπλα στη Λ.Κονιόρδου, ως μέλος του χορού).
Συγχίστηκα. 
Τα φιλιά μου.


Αρέσει στους χρήστες lol3, NoirJo, jovla, eurobirdo και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης