The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

+7
Chrisde
eurobirdo
jovla
NoirJo
Constantinos
impressedguy
Elfo_Del_Infierno
11 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Τετ Δεκ 06, 2023 8:43 pm
https://eurovisionfun.com/2023/12/%ce%b9%cf%84%ce%b1%ce%bb%ce%af%ce%b1-%ce%bf-amadeus-%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%ba%ce%ac%ce%bb%cf%85%cf%88%ce%b5-%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%82-%cf%83%cf%85%ce%bc%ce%bc%ce%b5%cf%84%ce%ad%cf%87%ce%bf%ce%bd%cf%84/

Πολλά ενδιαφέροντα ονόματα. Βέβαια εγώ θα σταθώ στο πόσο κ@υλ@κι έχει γίνει ο Μαμούντ, τώρα που αφήνει το μαλλάκι να μακρύνει λίγο κι αποχωρίστηκε εκείνο το φρικτό κούρεμα (σοβαρά τα κριτήριά μου). Επίσης, οι The Kolors!  Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" 4037559606



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elfo_Del_Infierno στις Κυρ Φεβ 11, 2024 1:30 pm, 1 φορά


Αρέσει στους χρήστες Masilnto και smart-attack

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 518
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Τετ Φεβ 07, 2024 11:51 am
Sinceramente had me from hello. 

Μιλάμε για ΑΠΟΛΥΤΟ hit και είναι από αυτά τα κομμάτια που εγώ όταν ακούω ξέρω ότι πάνε για μεγάλα πράγματα. 

Ελπίζω οι Ιταλοί να ψηφίσουν σωστά. 

Θα τολμήσω να πω ότι το συγκεκριμένο κομμάτι πάει σφαίρα για top3 αν πάει Eurovision.
Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Τετ Φεβ 07, 2024 12:59 pm
Sinceramente και από εμένα! 
Angelina served it, αλλά δεν μου άρεσε το τραγούδι όσο το sinceramente. Καλός ο Mahmood, καλό ρεφρέν, αλλά μέχρι εκεί. 
Και επίσης, Sangiovanni αγαπη μου γιατί ΓΙΑΤΙ;

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και impressedguy

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Τετ Φεβ 07, 2024 1:55 pm
Εγώ πάλι είμαι εδώ για μια τρίτη νίκη του Μαμουντάκου. Το τραγούδι του απλά το ερωτεύτηκα. Οκ και τον ίδιο λιιιιιγακι.  green


Αρέσει στον χρήστη Constantinos

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Τετ Φεβ 07, 2024 2:08 pm
Χμ…δυσκολεύομαι να προβλέψω ποιο θα επιλέξουν τελικά οι Ιταλοί. Angelina και Annalisa απευθύνονται στο ίδιο κοινό πάνω-κάτω κι αυτό μπορεί να βλάψει και τις δυο. Mahmood αρκετά διαφορετικός σε σχέση με τις προηγούμενες φορές σε ύφος και ήχο, οπότε αυτό μπορεί να ερμηνευθεί τόσο θετικά όσο και αρνητικά. Diodato καμία σχέση με το μακράν καλύτερο fai rumore αλλά είναι πιθανό να σαρώσει στην κριτική επιτροπή και να αναδειχθεί ως ισχυρή εναλλακτική. Οι Ιταλοί όμως αγαπούν Loredana και δεν υποτιμώ το γεγονός ότι βγήκε πρώτη στη ψηφοφιτια των δημοσιογράφων. Οπότε όλα είναι ανοιχτά. 

Προσωπικά είμαι team Annalisa.

Αρέσει στους χρήστες Constantinos και impressedguy

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 08, 2024 2:31 am
Μεγάλη ανατροπή απόψε. Το τοπ 5 του πρώτου ημιτελικού:

1. Geolier
2. Irama
3. Annalisa
4. Loredana
5. Mahmood

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" W7VOqJ

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack και Constantinos

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 08, 2024 9:18 am


Καλημέρα παιδάκια. Σόρι, είμαι λίγο fanboy φέτος.  green


Αρέσει στον χρήστη eurobirdo

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:56 am
Mahmood  και Αnnalisa μου αρέσουν εξίσου. Ωραίο τραγούδι έχει και ο geolier όμως δεν μπορεί να το πει, αν πάει Γιουροβίζιον θα φαλτσαρει συνέχεια. Φοβάμαι μην γίνει καμία στραβή και κερδίσει είτε Loredana είτε Angelina 👹

Αρέσει στον χρήστη Constantinos

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 08, 2024 10:11 pm
Είμαι team Mahmood! Δεν κερδίζει αλλά φτάνει που κέρδισε μια θέση στην playlist μου, χιχι. 

Η Annalisa έχει καλο τραγούδι αλλά για κάποιο λόγο, και αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό, δε μου κλικάρει. Δεν το νιώθω, δε βαιμπάρω. Καλά θα τα πάει, εφόσον κερδίσει και πάει Eurovision, αλλά δεν θα είμαι φαν δυστυχώς. Sad

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και Constantinos

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Παρ Φεβ 09, 2024 1:47 am
Η annalisa καλλιτεχναρα και πρεπει σιγουρα να παει eurovision καποια στιγμη, αλλα δυστυχως το sinceramente το θεωρω λιγοτερο δυνατο και απο το dieci και απο το il mondo prima di te, κι εγω δηλαδη δε βαιμπαρω.

Η αγαπημενη μου ειναι η angelina mango, που εχει κατ'εμε το πιο πρωτοτυπο και μουσικα ενδιαφερον κομματι και τρομερα φωνητικα. Καλοι και οι the kolors, με το ανωδυνο αλλα catchy ποπακι τους.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και eurobirdo

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Παρ Φεβ 09, 2024 2:55 am
Αποτελέσματα δεύτερου ημιτελικού:

1. Angelina Mango
2. Ghali
3. Alessandra Amoroso
4. Il Tre
5. Mr. Rain

Diodato εκτός. 

Πανζουρλισμός στην Ιταλία με τον Geolier (ο οποίος είναι εξαιρετικά δημοφιλής στη νεολαία ούτως ή άλλως). Δεδομένου ότι το τραγούδι είναι στη διάλεκτο της Νάπολης (κατάγεται και από εκεί), έχει σύσσωμη τη στήριξη της Νότιας Ιταλίας. Η Αngelina μάλλον θα είναι η μεγάλη αντίπαλός του και μπορεί να επιλεγεί αυτή, διότι στη ψηφοφορία των δημοσιογράφων τη Δευτέρα βγήκε 2η, ενώ ο Geolier ήταν εκτός πεντάδας. Παρ'όλα αυτά, μπορεί να έχουμε κάποια έκπληξη από Irama ή Annalisa. Η 5η θέση μάλλον θα είναι μεταξύ της Loredata και του Mahmood (νομίζω πως κανένας από όσους προκρίθηκαν απόψε - πλην της Angelina προφανώς - δεν έχει αξιώσεις για την τελική πρόκριση).

Αρέσει στον χρήστη Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Παρ Φεβ 09, 2024 6:33 pm
eurobirdo έγραψε:Είμαι team Mahmood! Δεν κερδίζει αλλά φτάνει που κέρδισε μια θέση στην playlist μου, χιχι. 

Η Annalisa έχει καλο τραγούδι αλλά για κάποιο λόγο, και αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό, δε μου κλικάρει. Δεν το νιώθω, δε βαιμπάρω. Καλά θα τα πάει, εφόσον κερδίσει και πάει Eurovision, αλλά δεν θα είμαι φαν δυστυχώς. Sad


Συμφωνώ 100% !!!! 

Επίσης να πω ότι ο Geolier μ'ενθουσιάζει, ψέματα θα ναι και δεν το θέλω.


Αρέσει στον χρήστη Constantinos

liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 918
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Παρ Φεβ 09, 2024 8:20 pm
Ψηφίζω Irama χωρίς να με έχει ενθουσιάσει κάποιο ιδιαίτερα.
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 918
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Παρ Φεβ 09, 2024 9:41 pm
Υπάρχει κάποιο free live streaming?
Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Παρ Φεβ 09, 2024 10:00 pm
liakleo έγραψε:Υπάρχει κάποιο free live streaming?
Από το RAI, επιτρέπουν την διεθνή ακρόαση κατά το Σανρέμο
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 918
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Παρ Φεβ 09, 2024 11:05 pm
Constantinos έγραψε:
liakleo έγραψε:Υπάρχει κάποιο free live streaming?
Από το RAI, επιτρέπουν την διεθνή ακρόαση κατά το Σανρέμο
Ναι, ναι το παρακολουθώ, ευχαριστώ!

Αρέσει στον χρήστη Constantinos

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 10, 2024 3:20 am
Αποτελέσματα 4ης βραδιάς:

1. Geolier
2. Angelina
3. Annalisa 
4. Ghali 
5. Alfa 

Διαβάζω πως υπήρξαν πολύ έντονες αντιδράσεις δυσαρέσκειας από όσους βρίσκονταν στην αίθουσα κατά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων σχετικά με τη νίκη του Geolier. Ήταν η βραδιά των ντουέτων με άλλους Ιταλούς καλλιτέχνες και τα αποτελέσματα υπολογίζονται για το σχηματισμό της τελικής πεντάδας αύριο. 

Απ’ό,τι φαίνεται Geôlier, Angelina και Annalisa θα είναι το τοπ 3 και για τις άλλες δύο θέσεις θα έχουμε ενδιαφέρουσα μάχη μεταξύ Irama, Loredena, Mahmood και Ghali. Περίεργες ανακατατάξεις και ανατροπές φέτος πάντως. Για να δούμε ποιο θα είναι το τελικό αποτέλεσμα αύριο βράδυ…

Αρέσει στους χρήστες liakleo, smart-attack, Constantinos και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 10, 2024 10:50 am
Είναι μεταξύ Angelina και Annalisa. Ο Geolier θα φτάσει τελική πεντάδα με τη βοήθεια του κοινού, αλλά το αποτέλεσμα του νικητή κρίνεται κατά βάση των κριτικών επιτροπών που έχουν και το 66%. 

Fingers crossed for Annalisa. Σε κάθε περίπτωση φέτος επιτέλους ελπίζω να δούμε γυναίκα νικήτρια μετά από δέκα χρόνια, αν δεν κάνω λάθος.
eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 10, 2024 11:47 am
Ε ΛΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΝΤΕ ΛΑ ΝΟΙΑ

Αρέσει στους χρήστες liakleo και Chrisde

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 10, 2024 11:49 am
Να προσθέσω επίσης ότι η Angelina στο duet night απέτισε φόρο τιμής στον πατέρα της, Mango, θρύλο στην Ιταλία που πέθανε πριν 10 χρόνια. Νομίζω ότι απέκτησε πολλούς φαν με την εμφάνισή της.

Αρέσει στους χρήστες Constantinos και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 10, 2024 12:43 pm
eurobirdo έγραψε:Να προσθέσω επίσης ότι η Angelina στο duet night απέτισε φόρο τιμής στον πατέρα της, Mango, θρύλο στην Ιταλία που πέθανε πριν 10 χρόνια. Νομίζω ότι απέκτησε πολλούς φαν με την εμφάνισή της.
Τη μανταμ ήθελα να για γυναίκα νικήτρια, με αυτή τη συμμετοχή φτάνει στη νίκη ως παραγωγός
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 10, 2024 4:16 pm
Δεν μου αρέσει καθόλου η Αντζελίνα. Το τραγούδι της ο,τι πιο τζενερικ μπορεί να υπάρξει. Νιώθω ότι το έχω ακούσει άλλες 40 φορές από 40 διαφορετικές χώρες. Επίσης αυτή την τελευταία εβδομάδα η ίδια  έχει ξεπουλήσει την ψυχή του πατέρα της για να γίνει συμπαθής στο ιταλικό κοινό και να κερδίσει. Εμένα τέτοιες κουτοπόνηριες, όπως έκανε και η VICTORIA το 2021 δεν μου αρέσουν καθόλου. Ελπίζω να μην επιβεβαιωθούν τα προγνωστικά σήμερα. Προτιμώ χίλιες φορές Ανναλιζα ή Geolier. Εν τέλει πιστεύω (και ελπίζω) πως θα επικρατήσει η λογική και θα κερδίσει οριακά η Ανναλιζα.

Αρέσει στον χρήστη GunadaOgunkoya

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 10, 2024 4:22 pm
Αγνοώντας ΠΛΗΡΩΣ όσα λέει ο Τζοβλακος θα πω ότι μου αρέσει πολύ και το Diamanti Grezzi. Ίσως το αγαπημένο μου όσον αφορά τις studio version. Παραβλέπω τα βιολιά στην αρχή που τα αγόρασε από το ίδιο μαγαζί με τον Filip Baloš  Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" 1f62c

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 1:13 am
ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΤΗ ΜΑΤΙΑΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΙΑ ΝΤΕ ΛΑ ΝΟΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΚΟΝΤΑΨΕ;

@jovla εισαι υποπτος

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, Constantinos, GunadaOgunkoya και eurobirdo

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 1:15 am
ΑΥΤΟΣ! Το τι γλωσσοφαγιά εχει ρίξει ο γρουσούζης τόσες μέρες δε λέγεται.  Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" 2262866851

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, Chrisde και GunadaOgunkoya

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης