The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 19, 2011 10:43 am
δυσκολα θα ειναι εκτος τοπ5... τη θεωρω ικανη να κανει και το 2 στα 2 Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3919096488
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 19, 2011 11:39 am
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:Ζωντανά δεν ακούγεται.........κυριολεκτικά!!! Suspect
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΕΦΤΙΑΞΕ ΠΟΛΥ!! green
ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΚΡΑΓΙΟΝ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ green

Ε τώρα έχει άλλο στυλ και άλλο τραγούδι Razz

giorgos έγραψε:δυσκολα θα ειναι εκτος τοπ5... τη θεωρω ικανη να κανει και το 2 στα 2 Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3919096488

ΜΑΚΑΡΙ!! Cool
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 19, 2011 12:27 pm
giorgos έγραψε:δυσκολα θα ειναι εκτος τοπ5... τη θεωρω ικανη να κανει και το 2 στα 2 Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3919096488
Πάνω από 60 βαθμούς στο televoting ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ δε μαζεύει....
Και μήπως είπα και πολλούς....
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 19, 2011 12:37 pm
cst003 έγραψε:
giorgos έγραψε:δυσκολα θα ειναι εκτος τοπ5... τη θεωρω ικανη να κανει και το 2 στα 2 Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 3919096488
Πάνω από 60 βαθμούς στο televoting ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ δε μαζεύει....
Και μήπως είπα και πολλούς....

Θα συμφωνήσω, αν και θα έβαζα το όριο στους 100... Το τραγούδι, παρόλο που είναι μακράν καλύτερο από το περσινό, δεν έχει καμία σχεση με τη τσαχπινιά και τη χαζομαρούλα του περσινού... Οι φαν θα την ψηφίσουν, άντε και κανένας ψαγμένος. Δεν είναι εύκολο στο αυτί, άσε που η ίδια ως στόχο έχει να μην βγει τελευταία όπως έχει πει. Wink
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 19, 2011 2:00 pm
Το τραγούδι είναι απο τα αγαπημένα μου για φέτος αλλά στο ζωντανό που βάλατε, δυσκολευόμουν να ξεχωρίσω τι τραγουδάει!!! No
Δεν πιστεύω ότι μπορεί να πάει τόσο ψηλά όσο λέτε!!! Δεκάδα ναι αλλά να μπει στις 5 πρώτες θέσεις μου φαίνεται αρκετά δύσκολο!!!
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 19, 2011 2:55 pm
απο τα τραγουδια που εχω ακουσει τις περισσοτερες φορες φετος... σουπερ!
καλυτερο κι απο το περσινο το βρισκω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μαρ 19, 2011 6:24 pm
Συμφωνώ με cst003,Κώστα και Mastiha!
Πιστεύω ότι θα είναι τοπ10 επιτροπών (για πολλους λόγους),
αλλά στο κοινό,και ειδικά με τέτοια εμφάνιση,δεν θα πάει ψηλά.
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 20, 2011 12:46 am
Masilnto έγραψε:Συμφωνώ με cst003,Κώστα και Mastiha!
Πιστεύω ότι θα είναι τοπ10 επιτροπών (για πολλους λόγους),
αλλά στο κοινό,και ειδικά με τέτοια εμφάνιση,δεν θα πάει ψηλά.

ισα ισα, αισθητα βελτιωμενη τη βρισκω φετος
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 20, 2011 2:15 am
giorgos έγραψε:ισα ισα, αισθητα βελτιωμενη τη βρισκω φετος


Όσον αφορά το μακιγιάζ;;; Γιατί εγώ δε διακρίνω καμιά άλλη βελτίωση!!! green
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 20, 2011 2:51 am
Mastiha έγραψε:
giorgos έγραψε:ισα ισα, αισθητα βελτιωμενη τη βρισκω φετος
Όσον αφορά το μακιγιάζ;;; Γιατί εγώ δε διακρίνω καμιά άλλη βελτίωση!!! green
TROMEΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ .......ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΚΙΓΙΑΖ!!!
Η LENA ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΑΘΛΙΟ ΜΑΥΡΟ ΜΟΛΥΒΙ ΜΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΡΝΤΟ ΚΡΑΓΙΟΝ TOY 80 ΓΙΑ ΤΟ SMOKEY EYES & NUDE LIPS LOOK!!
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 20, 2011 5:12 am
πω πω λυσσα οτι και να πω φετος, στη σεντρα μεχετε



ναι ειναι βελτιωμενη Twisted Evil
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Μαρ 20, 2011 2:59 pm
Θεά!!! Θεά!!! green
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μαρ 24, 2011 10:42 am
Θα πάει πολύ καλά στις επιτροπές.
Ίσως και top5?
Αλλά στο televoting? Neutral
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Μάης 07, 2011 1:49 am
«Στη Γιουροβίζιον σηµασία δεν έχει η νίκη, αλλά η χαρά»

(Συνέντευξη στα NEA)

Δεν είναι ρίσκο η δεύτερη προσπάθεια;
∆εν νοµίζω. ∆εν χρειάζεται να νικήσω. Πάω στον διαγωνισµό διότι γίνεται στη Γερµανία, στο Ντύσελντορφ και θέλω να είµαι εκεί.

Η φιλοδοξία σου αυτήν τη φορά ποια είναι;
Να χαρούµε µε τους συνεργάτες µου. Να απολαύσουµε τη διοργάνωση. Το ζητούµενο είναι να περάσουµε όλοι καλά. Να συναντηθούµε µε άλλουςκαλλιτέχνες, να ανταλλάξουµε απόψεις.

Τι θα σηµαίνει µια δεύτερη νίκη;
Απλά, ότι θα έχω κερδίσει ξανά...

Αν όµως δενσυγκεντρώσεις τις προτιµήσεις και άρα τη βαθµολογία που θα σε φέρει στην κορυφή;
Χα, τίποτε δεν αποκλείεται. Το περιµένω κι αυτό. Αλλά δεν σηµαίνει τίποτα.

Στο µεταξύ το γκελ που έχει η Λένα Μέγιερ φαίνεται πως είναι µεγάλο. Εως και η αυτοκινητοβιοµηχανία Opel την επέλεξε ως πρόσωπο στην καµπάνια της για το µοντέλο Corsa Satellite.

Στις 14 Μαΐου η Λένα από τη 16η θέση του τελικού θα τραγουδήσει το «Taken by a stranger», ένα µπιτάτοκοµµάτι, λίγο «σκοτεινό», µε ελεκτροπόπ ήχους της δεκαετίας του ‘80. Είναι ένα από τα 12 τραγούδια του δεύτερου άλµπουµ της «Good news» («Καλά νέα»).

«∆εν είχαµε τον χρόνο να συγκεντρώσουµε το απαιτούµενο υλικό και κάναµε ανοιχτή πρόσκληση σε δηµιουργούς». Εστειλαν τραγούδια και ντέµο κυρίως Γερµανοί αλλά και άλλοι ευρωπαίοι παραγωγοί, στιχουργοί και συνθέτες. Συνολικά: 600 κοµµάτια.
Από τον Σεπτέµβριο µέχρι και τον ∆εκέµβριο µε τους συνεργάτες δεν έκανε τίποτε άλλο από τονα ακούει, να επιλέγει, να εξαιρεί. Κατέληξε και στις 18 Φεβρουαρίου µαζί µε άλλα πέντε τραγούδια έθεσε το «Taken bya stranger» στην κρίση του τηλεοπτικού κοινού της ARD, που τελικά το επέλεξε.

Γιατί το συγκεκριµένο τραγούδι, όπως έχεις δηλώσει, είναι το πιο πιασάρικο από τα υπόλοιπα του δίσκου;
Το επέλεξαν οι συµπατριώτες µου. Κάτι διέκρινανσ’ αυτό. Καινοµίζω πως µια φορά αν το ακούσεις θα σου εντυπωθεί.

Ποια πιστεύεις πως είναι τα φαβορί της διοργάνωσης;
Το ελληνικό τραγούδι. Με τον ράπερ δεν είναι; Καλά θυµάµαι; Εχει ρυθµό. Μου άρεσαν επίσης οι Ιρλανδοί, αλλά και τα τραγούδια της Ισλανδίας, της Αρµενίας και της Εσθονίας.

Και της Γερµανίας;
∆εν ξέρω... (γελάει).

Στα 19 σου και µέσα σ’ έναν χρόνο έγινες ευρύτερα γνωστή. Τόση δηµοσιότητα δεν προκαλεί πίεση;
Θέλω να συνεχίσω τιςσπουδές µου (σ.σ: στη Βιολογία και την Ιστορία). Να ασχοληθώ περισσότερο µε τη µουσική. Θα δω στην πορεία.

Τι πρέπει να έχει ένα τραγούδι για να νικήσει στον διαγωνισµό της Γιουροβίζιον;
∆εν παίζει ρόλο τόσο το τραγούδι ή ποιος θα το ερµηνεύσει µόνον. Είναι ένα σύνολο πραγµάτων. Ολα παίζουν ρόλο. Ο στίχος, η µουσική, ο ερµηνευτής. Η σκηνική παρουσία του. Πώς θα το πει. Ενα νεύµα του. Ο τραγουδιστής πρέπει να έχει κάνει κτήµα του το τραγούδι, να το αγαπάει, να το ζει.

Το τελευταίο διάστηµα, τα νικητήρια τραγούδια του διαγωνισµού δεν έχουν τη διάρκεια αντίστοιχων του παρελθόντος. Πού οφείλεται; (τι λέει?)
∆εν µπορώ να πω µε σιγουριά.∆εν έχω τη γνώση για να µπορώ να εξηγήσω γιατί συµβαίνει. Νοµίζω πως στην πορεία θα φανείαν τραγούδια που προσφάτως νίκησαν στη Γιουροβίζιον έχουν αντοχή στον χρόνο.

«Δεν χάνουµε την ταυτότητά µας µε τα αγγλικά»


Πολλοί είναι οι επικριτές του διαγωνισµού, καταλογίζοντάς του µουσικές χαµηλής ποιότητας. Εχουν άδικο;
Μα και φυσικά είναι λάθος αντίληψη αυτή. Ο διαγωνισµός τραγουδιού της Γιουροβίζιον είναι ένα µεγάλο γεγονός. Παρουσιάζονται διαφορετικά είδη µουσικής, εκπροσωπώντας διαφορετικές κουλτούρες, από καλλιτέχνες που έχουν βάλει τα δυνατά τους.
Εποµένως το επίπεδο δεν είναι χαµηλό.

Η παγκοσµιοποίηση στη µουσική λειτουργεί ισοπεδωτικά;
∆εν νοµίζω. Το γεγονός ότι χρησιµοποιούµε την αγγλική γλώσσα στους στίχους µας δεν σηµαίνει ότι καταργείται η πολιτιστική ταυτότητά µας. Εχουµε όµως τη δυνατότητα να απευθυνόµαστε σε πε ρισσότερο κόσµο µε τα αγγλικά.

Σε µια τέτοια περίοδο, ιδιαίτερα δύσκολη, το δεύτερο άλµπουµ σου αποπνέει µια αύρα αισιοδοξίας. Τι σε εµπνέει;
Είµαι αισιόδοξος άνθρωπος και προσπαθώ να βλέπω τη θετική πλευρά της ζωής.

Με τι χαίρεσαι;
Με τον ύπνο και το φαγητό. Αλήθεια, χωρίς πλάκα. Εδώ κι έναν χρόνο είµαι σε διαρκή κίνηση. Για συνεντεύξεις, παρουσιάσεις των δίσκων µου και των τραγουδιών τους. Να µπαινοβγαίνω στα στούντιο ηχογραφήσεων. Να δίνω εξετάσεις στο πανεπιστήµιο.
Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, χαίροµαι να βρίσκοµαι στο κρεβάτι µου και να κοιµάµαι και να απολαµβάνω ένα πιάτο καλό φαΐ.

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=4&artid=4629687
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μάης 12, 2011 4:46 pm
H Λένα ντυμένη παραδουλεύτρα κερνάει πατατοσαλάτα και λουκάνικα Φρανκφούρτης τους συμμετέχοντες του 1ου ημιτελικού!! Laughing

http://tvtotal.prosieben.de/tvtotal/videos/player/index.html?contentId=109128&initialTab=related

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Smiley-laughing008
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 3 Empty Απ: Γερμανία 2011 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Μάης 12, 2011 5:15 pm
Θεά!!! lol!

Έφαγαν οι τούρκοι χοιρινό;;; affraid green
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης