The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Ποιοί 10 προκρίνονται;

1 - 1%
9 - 10%
7 - 8%
5 - 6%
7 - 8%
1 - 1%
2 - 2%
8 - 9%
8 - 9%
8 - 9%
6 - 7%
0 - 0%
9 - 10%
2 - 2%
3 - 3%
6 - 7%
7 - 8%
1 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 90
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5161
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 4:24 pm


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 4:56 pm
Βλέποντας τις αντιδράσεις από χθές μέχρι σήμερα θα ρισκάρω να προβλέψω πως:

Η Φινλανδία και η Λεττονία ήταν τοπ10 τ/β και τις έκοψε η επιτροπή.
Η Αυστραλία και η Κύπρος ήταν εκτός τοπ10 τ/β και τις πέρασε η επιτροπή.
Η Ελλάδα ήταν οριακά μέσα και στα δύο, και πέρασε έτσι... π.χ. 9η τ/β, 8η επιτροπή
Το Βέλγιο και η Μολδαβία είχαν αντίστροφα αποτελέσματα, αλλά κατάφεραν να περάσουν και οι δυο (το χαμηλό τ/β δεν έκοψε την Βελγίδα και η επιτροπή δεν μπόρεσε να κόψει το υψηλό τ/β της Μολδαβίας)

Για 11η θεση πιο πιθανή η Τάκο...
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 5:53 pm
Romanus έγραψε:Βλέποντας τις αντιδράσεις από χθές μέχρι σήμερα θα ρισκάρω να προβλέψω πως:

Η Φινλανδία και η Λεττονία ήταν τοπ10 τ/β και τις έκοψε η επιτροπή.
Η Αυστραλία και η Κύπρος ήταν εκτός τοπ10 τ/β και τις πέρασε η επιτροπή.
Η Ελλάδα ήταν οριακά μέσα και στα δύο, και πέρασε έτσι... π.χ. 9η τ/β, 8η επιτροπή
Το Βέλγιο και η Μολδαβία είχαν αντίστροφα αποτελέσματα, αλλά κατάφεραν να περάσουν και οι δυο (το χαμηλό τ/β δεν έκοψε την Βελγίδα και η επιτροπή δεν μπόρεσε να κόψει το υψηλό τ/β της Μολδαβίας)

Για 11η θεση πιο πιθανή η Τάκο...
Φινλανδία έξω στο τ/β, και η Κύπρος μέσα. Επίσης, 11 βγήκε η Φινλανδία. Κατα τα άλλα συμφωνούμε! (Η Ελλάδα + Κύπρος περάσαμε και στα 2 μάλλον.)
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 5:55 pm
Λοιπόν ας πω κι εγώ τη γνώμη μου για τον 1ο ημιτελικό όπως τον είδα από την τηλεόραση. 

Ελλάδα = Μάλλον πέρασε σχετικά οριακά. Δεν νομίζω να μπορεί να φτάσει πολύ ψηλά στον τελικό. 

Κύπρος = Προσωπικά δεν συμπάθησα ποτέ ούτε τον τραγουδιστή ούτε το τραγούδι. Η παρουσίαση ήταν καλή πάντως και όπως φαίνεται άρεσε στις επιτροπές. Ήταν και σουηδόφερτο...  Αν και πιστεύω ότι σίγουρα τσίμπησε κάτι και από tv. 

Πορτογαλία = Γενικά είναι καλή συμμετοχή που μου αρέσει αν και θεωρώ ότι είναι ελαφρώς υπερεκτιμημένο. Από αυτά που διαβάζω πάντως μέχρι και νίκη διεκδικεί. 

Αζερμπαϊτζάν =  Ωραία συμμετοχή και διαφορετική που ήταν αναμενόμενο να περάσει και την περιμένω ψηλά στον τελικό. 

Σουηδία = Νομίζω ότι πλέον ότι και να στείλει η Σουηδία θα περάσει τελικό. Αν και σε μένα δεν αρέσει καθόλου μα καθόλου το φετινό θα φτάσει πολύ ψηλά. 

Αρμενία = Αρκετά καλή συμμετοχή χωρίς βέβαια το τραγούδι να είναι κάνα αριστούργημα. Σκηνικά μου άρεσε πολύ πάντως. Θα πάει καλά λογικά αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να φτάσει 5αδα. 

Βέλγιο = Σαν τραγούδι είναι ίσως το καλύτερο φέτος οπότε και πέρασε παρά το μέτριο Live. Στον τελικό θα το περίμενα κάπου οριακά εντός 10αδας 

Μολδαβία = Δεν περίμενα να περάσει και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι άρεσε στις επιτροπές αυτό. Πιθανόν να πήγε πολύ καλά στο televoting και πέρασε έτσι. Αυτός ο σαξοφωνίστας είχε γίνει πολύ γνωστός από την προηγούμενη φορά οπότε υπήρχε κόσμος να τους ψηφίσει. Τελικό δεν θα φτάσει ιδιαίτερα ψηλά. 

Πολωνία = Δεν μου φαίνεται τόσο μεγάλη έκπληξη που πέρασε. Μάλιστα στην πρόβλεψη που έκανα το είχα κατατάξει σε αυτά που θα έδιναν μάχη για να μπουν. Προσωπικά δεν μ' αρέσει αλλά πιστεύω ότι πήρε ψήφους και από επιτροπές και από t/v και του δίνω αρκετές πιθανότητες για καλό αποτέλεσμα στον τελικό. 

Αυστραλία = Στάνταρ το έσπρωξαν οι επιτροπές και στάνταρ θα το κάνουν και στο τελικό. Δεν είναι κακό βέβαια σαν τραγούδι αλλά μην τρελαθούμε που είναι αυτό για δεκάδα. Κι όμως πλέον πιστεύω ότι θα την φτάσει. 

Φινλανδία = Ήταν από τα αγαπημένα μου φέτος και πίστευα ότι θα πέρναγε! Ντάξει δεν ήταν φαβορί αλλά θεωρούσα ότι στον τελικό θα έφτανε χωρίς πρόβλημα. Οι επιτροπές όμως είχαν άλλη γνώμη. 

Σλοβενία = Καλός τραγουδιστής αλλά αδιάφορο τραγούδι και αδιάφορη παρουσίαση. Αναμενόμενος αποκλεισμός. 

Λετονία = Μάλλον το σκότωσαν οι επιτροπές. Προσωπικά το ήθελα τελικό πάντως. Κρίμα.  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 545790608

Γεωργία = Δεν μου άρεσε γενικά αλλά πιστεύω ότι μάλλον κόπηκε οριακά. 

Αλβανία = Συνεχίζω να θεωρώ πως η τραγουδίστρια είχε εξαιρετική φωνή αλλά κακό τραγούδι και κακό αισθητικό αποτέλεσμα δεν είχε και πολλές ελπίδες. Ακόμα και τελευταίο μπορεί να ήρθε. 

Τσεχία = Αδύναμη συμμετοχή που ούτε στις επιτροπές ούτε και στο t/v τράβηξε την προσοχή.

Μαυροβούνιο = Αυτό τράβηξε την προσοχή αλλά όχι για καλό jocolor  Πάντως στο T/v κάτι πρέπει να πήρε. 

Ισλανδία = Αδιάφορο σύνολο που μάλλον ξεχνιέται γρήγορα.
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 9:48 pm
citelis έγραψε:Λοιπόν ας πω κι εγώ τη γνώμη μου για τον 1ο ημιτελικό όπως τον είδα από την τηλεόραση. 

Ελλάδα = Μάλλον πέρασε σχετικά οριακά. Δεν νομίζω να μπορεί να φτάσει πολύ ψηλά στον τελικό. 

Κύπρος = Προσωπικά δεν συμπάθησα ποτέ ούτε τον τραγουδιστή ούτε το τραγούδι. Η παρουσίαση ήταν καλή πάντως και όπως φαίνεται άρεσε στις επιτροπές. Ήταν και σουηδόφερτο...  Αν και πιστεύω ότι σίγουρα τσίμπησε κάτι και από tv. 

Πορτογαλία = Γενικά είναι καλή συμμετοχή που μου αρέσει αν και θεωρώ ότι είναι ελαφρώς υπερεκτιμημένο. Από αυτά που διαβάζω πάντως μέχρι και νίκη διεκδικεί. 

Αζερμπαϊτζάν =  Ωραία συμμετοχή και διαφορετική που ήταν αναμενόμενο να περάσει και την περιμένω ψηλά στον τελικό. 

Σουηδία = Νομίζω ότι πλέον ότι και να στείλει η Σουηδία θα περάσει τελικό. Αν και σε μένα δεν αρέσει καθόλου μα καθόλου το φετινό θα φτάσει πολύ ψηλά. 

Αρμενία = Αρκετά καλή συμμετοχή χωρίς βέβαια το τραγούδι να είναι κάνα αριστούργημα. Σκηνικά μου άρεσε πολύ πάντως. Θα πάει καλά λογικά αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να φτάσει 5αδα. 

Βέλγιο = Σαν τραγούδι είναι ίσως το καλύτερο φέτος οπότε και πέρασε παρά το μέτριο Live. Στον τελικό θα το περίμενα κάπου οριακά εντός 10αδας 

Μολδαβία = Δεν περίμενα να περάσει και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι άρεσε στις επιτροπές αυτό. Πιθανόν να πήγε πολύ καλά στο televoting και πέρασε έτσι. Αυτός ο σαξοφωνίστας είχε γίνει πολύ γνωστός από την προηγούμενη φορά οπότε υπήρχε κόσμος να τους ψηφίσει. Τελικό δεν θα φτάσει ιδιαίτερα ψηλά. 

Πολωνία = Δεν μου φαίνεται τόσο μεγάλη έκπληξη που πέρασε. Μάλιστα στην πρόβλεψη που έκανα το είχα κατατάξει σε αυτά που θα έδιναν μάχη για να μπουν. Προσωπικά δεν μ' αρέσει αλλά πιστεύω ότι πήρε ψήφους και από επιτροπές και από t/v και του δίνω αρκετές πιθανότητες για καλό αποτέλεσμα στον τελικό. 

Αυστραλία = Στάνταρ το έσπρωξαν οι επιτροπές και στάνταρ θα το κάνουν και στο τελικό. Δεν είναι κακό βέβαια σαν τραγούδι αλλά μην τρελαθούμε που είναι αυτό για δεκάδα. Κι όμως πλέον πιστεύω ότι θα την φτάσει. 

Φινλανδία = Ήταν από τα αγαπημένα μου φέτος και πίστευα ότι θα πέρναγε! Ντάξει δεν ήταν φαβορί αλλά θεωρούσα ότι στον τελικό θα έφτανε χωρίς πρόβλημα. Οι επιτροπές όμως είχαν άλλη γνώμη. 

Σλοβενία = Καλός τραγουδιστής αλλά αδιάφορο τραγούδι και αδιάφορη παρουσίαση. Αναμενόμενος αποκλεισμός. 

Λετονία = Μάλλον το σκότωσαν οι επιτροπές. Προσωπικά το ήθελα τελικό πάντως. Κρίμα.  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 545790608

Γεωργία = Δεν μου άρεσε γενικά αλλά πιστεύω ότι μάλλον κόπηκε οριακά. 

Αλβανία = Συνεχίζω να θεωρώ πως η τραγουδίστρια είχε εξαιρετική φωνή αλλά κακό τραγούδι και κακό αισθητικό αποτέλεσμα δεν είχε και πολλές ελπίδες. Ακόμα και τελευταίο μπορεί να ήρθε. 

Τσεχία = Αδύναμη συμμετοχή που ούτε στις επιτροπές ούτε και στο t/v τράβηξε την προσοχή.

Μαυροβούνιο = Αυτό τράβηξε την προσοχή αλλά όχι για καλό jocolor  Πάντως στο T/v κάτι πρέπει να πήρε. 

Ισλανδία = Αδιάφορο σύνολο που μάλλον ξεχνιέται γρήγορα.
Συμφωνώ σε όλα! Σε γενικές γραμμές όλοι συμφωνούμε αρκετά... Με εσένα συμφωνώ τουλάχιστον 95% green  Άντε να δούμε και τι θα γίνει στον 2ο ημιτελικό... Πιο εύκολος σε πρόγνωση μου φαίνεται...

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 9:54 pm
EvNickGR έγραψε:Καλά στα ξένα forums, λένε ότι το Βέλγιο έχει ελπίδες νίκης.. lol! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 335073193 Τι διαβάζω δεν λέγεται, ας πατώσει και το Βέλγιο και η Πορτογαλία γιατί έχω νευριάσει.


1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 3277720116

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5161
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 9:58 pm
Ηρεμία παιδιά. Η Πορτογαλία θα πάρει την καλύτερή της θέση ever. Είναι σαφές πια αυτό. Το Βέλγιο 4ο με παραξενεύει λίγο μετά τη χτεσινή εμφάνιση, οπότε θα είμαι επιφυλακτικός προς το παρόν. Η Ντεμάρα 20η #rip. Δε μασάμε όμως! Εδώ αφήσαμε έξω το κοτσύφι!  green


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 9:59 pm
EvNickGR έγραψε:^Μαστίχα είσαι σίγουρη για το emoticon αυτό? Γιατί αν δεν κερδίσει η Ιταλία (αρκετά πιθανό) θα κερδίσει ο ηθοποιός της Πορτογαλίας.. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 71255287 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1310287957
1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1710716985 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 3446550971
Ουτε εγώ δεν θα τα έλεγα τόσο καλά Νίκο μου! green
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:00 pm
Libertus έγραψε:Ηρεμία παιδιά. Η Πορτογαλία θα πάρει την καλύτερή της θέση ever. Είναι σαφές πια αυτό. Το Βέλγιο 4ο με παραξενεύει λίγο μετά τη χτεσινή εμφάνιση, οπότε θα είμαι επιφυλακτικός προς το παρόν. Η Ντεμάρα 20η #rip. Δε μασάμε όμως! Εδώ αφήσαμε έξω το κοτσύφι!  green

Εδώ φλερτάρει με το τοπ5 το ...Ηνωμένο Βασίλειο! Laughing
Δεν ξέρω τι υστερία τους έχει πιάσει όλους φέτος...! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 2666511127
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5161
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:02 pm
Εμένα το ΗΒ μου δίνει...Molly vibes. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Avatar130_3


EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:04 pm
Παίδες ηρεμία! Τα πάντα ρέει πριν την Βραδιά του Τελικού(Εκτός από την κορυφή)!! Very Happy Very Happy Ο νοών νοήτω, και τραγουδώντας στην βροχή!! green green green Η Πορτογαλία BTW, θα βγεί 5άδα μέχρι εκεί. Η Αγγλία μπορεί και να πατώσει, το Βέλγιο με το ζόρι 10άδα και η Βουλγαρία 5άδα. Αφήστε τον νικητή ήσυχο στην μοναξιά της κορυφής!
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:04 pm
Libertus έγραψε:Εμένα το ΗΒ μου δίνει...Molly vibes. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Avatar130_3
+1
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:08 pm
-Γιατί εί(μ)σαστε *τόσο* σίγουροι οτι οι επιτροπές θα έχουν *τόσο* ψηλά την Πορτογαλία, όσο να μπορεί να φλερτάρει με το βραβείο;
-Γιατί λέ(μ)τε πως μια χώρα με καταστροφική παράδοση στο τ/β, χωρίς καμμία συμμαχία θα δύναται να διεκδικήσει το βραβείο από μια άλλη συμμετοχή για την οποία έχει γίνει φρενίτιδα το τελευταία τρίμηνο παντού; (Ιταλία)
-Γιατί θεωρείται παντού οτι ένα τραγούδι βγαλμένο από την χρονομηχανή των 50's που δεν κατάφερε να κερδίσει καν το τ/β του Festival Da Cancao θα σκίσει *τόσο* πολύ σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη, και δη στα νεανικά κοινά που συνήθως ψηφίζουν;
-Μήπως θεωρείτε οτι οι θεατρινισμοί του θα καταφέρουν να υπερκαλύψουν όλα τα παραπάνω ζητήματα;

Και μην τολμήσει να απαντήσει κανείς στα καίρια ερωτήματά μου ποστάροντας το βίντεο της Λεττονίας του 2010, θα τον μπανάρω αυθώρει και παραχρήμα! Laughing
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:10 pm
Romanus έγραψε:-Γιατί εί(μ)σαστε *τόσο* σίγουροι οτι οι επιτροπές θα έχουν *τόσο* ψηλά την Πορτογαλία, όσο να μπορεί να φλερτάρει με το βραβείο;
-Γιατί λέ(μ)τε πως μια χώρα με καταστροφική παράδοση στο τ/β, χωρίς καμμία συμμαχία θα δύναται να διεκδικήσει το βραβείο από μια άλλη συμμετοχή για την οποία έχει γίνει φρενίτιδα το τελευταία τρίμηνο παντού; (Ιταλία)
-Γιατί θεωρείται παντού οτι ένα τραγούδι βγαλμένο από την χρονομηχανή των 50's που δεν κατάφερε να κερδίσει καν το τ/β του Festival Da Cancao θα σκίσει *τόσο* πολύ σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη, και δη στα νεανικά κοινά που συνήθως ψηφίζουν;
-Μήπως θεωρείτε οτι οι θεατρινισμοί του θα καταφέρουν να υπερκαλύψουν όλα τα παραπάνω ζητήματα;

Και μην τολμήσει να απαντήσει κανείς στα καίρια ερωτήματά μου ποστάροντας το βίντεο της Λεττονίας του 2010, θα τον μπανάρω αυθώρει και παραχρήμα! Laughing
Τα ίδια λέμε με άλλα λόγια!

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:11 pm
Romanus έγραψε:
EvNickGR έγραψε:^Μαστίχα είσαι σίγουρη για το emoticon αυτό? Γιατί αν δεν κερδίσει η Ιταλία (αρκετά πιθανό) θα κερδίσει ο ηθοποιός της Πορτογαλίας.. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 71255287 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1310287957
1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1710716985 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 3446550971
Ουτε εγώ δεν θα τα έλεγα τόσο καλά Νίκο μου! green


Ας κερδίσει ο καλύτερος...  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1349104625

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:13 pm
EuroPsycho έγραψε:
Romanus έγραψε:-Γιατί εί(μ)σαστε *τόσο* σίγουροι οτι οι επιτροπές θα έχουν *τόσο* ψηλά την Πορτογαλία, όσο να μπορεί να φλερτάρει με το βραβείο;
-Γιατί λέ(μ)τε πως μια χώρα με καταστροφική παράδοση στο τ/β, χωρίς καμμία συμμαχία θα δύναται να διεκδικήσει το βραβείο από μια άλλη συμμετοχή για την οποία έχει γίνει φρενίτιδα το τελευταία τρίμηνο παντού; (Ιταλία)
-Γιατί θεωρείται παντού οτι ένα τραγούδι βγαλμένο από την χρονομηχανή των 50's που δεν κατάφερε να κερδίσει καν το τ/β του Festival Da Cancao θα σκίσει *τόσο* πολύ σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη, και δη στα νεανικά κοινά που συνήθως ψηφίζουν;
-Μήπως θεωρείτε οτι οι θεατρινισμοί του θα καταφέρουν να υπερκαλύψουν όλα τα παραπάνω ζητήματα;

Και μην τολμήσει να απαντήσει κανείς στα καίρια ερωτήματά μου ποστάροντας το βίντεο της Λεττονίας του 2010, θα τον μπανάρω αυθώρει και παραχρήμα! Laughing
Τα ίδια λέμε με άλλα λόγια!


Ε είστε ανισόρροποι!  Laughing
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:14 pm
EuroPsycho έγραψε:
citelis έγραψε:...
Συμφωνώ σε όλα! Σε γενικές γραμμές όλοι συμφωνούμε αρκετά... Με εσένα συμφωνώ τουλάχιστον 95% green  Άντε να δούμε και τι θα γίνει στον 2ο ημιτελικό... Πιο εύκολος σε πρόγνωση μου φαίνεται...
Εμένα πάλι μου φαίνεται κάπως πιο δύσκολη η πρόβλεψη στο 2ο ημιτελικό! Ίσως γιατί τα πιο πολλά τραγούδια του 1ου τα έχω ακούσει περισσότερες φορές από αυτά του 2ου.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:15 pm
Mastiha έγραψε:Ας κερδίσει ο καλύτερος...  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1349104625

Αν έχει δίκιο ο μπάρμπα-Μασίλντο τελικά - αυτό μου δείχει πως πιστεύεις ο ελιγμός σου - να ξέρεις οτι θα χάσεις για πάντα τον τίτλο του γκουρού: γιατί θα στον υποκλέψει ΕΚΕΙΝΟΣ! Twisted Evil
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:16 pm
Mastiha έγραψε:
EuroPsycho έγραψε:
Romanus έγραψε:-Γιατί εί(μ)σαστε *τόσο* σίγουροι οτι οι επιτροπές θα έχουν *τόσο* ψηλά την Πορτογαλία, όσο να μπορεί να φλερτάρει με το βραβείο;
-Γιατί λέ(μ)τε πως μια χώρα με καταστροφική παράδοση στο τ/β, χωρίς καμμία συμμαχία θα δύναται να διεκδικήσει το βραβείο από μια άλλη συμμετοχή για την οποία έχει γίνει φρενίτιδα το τελευταία τρίμηνο παντού; (Ιταλία)
-Γιατί θεωρείται παντού οτι ένα τραγούδι βγαλμένο από την χρονομηχανή των 50's που δεν κατάφερε να κερδίσει καν το τ/β του Festival Da Cancao θα σκίσει *τόσο* πολύ σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη, και δη στα νεανικά κοινά που συνήθως ψηφίζουν;
-Μήπως θεωρείτε οτι οι θεατρινισμοί του θα καταφέρουν να υπερκαλύψουν όλα τα παραπάνω ζητήματα;

Και μην τολμήσει να απαντήσει κανείς στα καίρια ερωτήματά μου ποστάροντας το βίντεο της Λεττονίας του 2010, θα τον μπανάρω αυθώρει και παραχρήμα! Laughing
Τα ίδια λέμε με άλλα λόγια!
Ε είστε ανισόρροποι!  Laughing
Laughing 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1142372527
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 10, 2017 10:21 pm
Romanus έγραψε:
Mastiha έγραψε:Ας κερδίσει ο καλύτερος...  1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 11 1349104625

Αν έχει δίκιο ο μπάρμπα-Μασίλντο τελικά - αυτό μου δείχει πως πιστεύεις ο ελιγμός σου - να ξέρεις οτι θα χάσεις για πάντα τον τίτλο του γκουρού: γιατί θα στον υποκλέψει ΕΚΕΙΝΟΣ!  Twisted Evil


Την πρόβλεψη που έκανα το 2010, και μάλιστα αρκετό καιρό πριν τον διαγωνισμό και τις πρόβες, κανείς δεν θα την φτάσει! Το 2010 με κορόιδεψαν, με είπαν τρελή, αλλά πότε δεν έκανα πίσω και έγινα η παντοτινή γκουρού! Κανείς γεροξούρας (ή νεότερος) δεν μπορεί να μου κλέψει τον τίτλο!


Σπόιλερ:

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης