The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Δεκ 09, 2018 12:45 am
Ναι, ύστερα από προσεκτική εξέταση (λολ!) κι εγώ διακρίνω σκιές μάλλον από μακριά μαλλιά. Επίσης, μου φαίνεται ότι το πρόσωπο της φωτογραφίας δεν έχει φαρδιούς ώμους...

Και η αλήθεια είναι ότι η Τάμτα φέτος τα τιμάει τα perfectos στις εμφανίσεις της στο BOX.  green

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Δεκ 21, 2018 12:36 pm
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ....ΤΑΜΤΑ!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Δεκ 21, 2018 1:10 pm
Μαρια S έγραψε:ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ....ΤΑΜΤΑ!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αναμενόμενο, το λέμε καιρό, απορώ που μερικοί δεν βλέπατε τα μαλλιά και λέγατε για Κακουριώτη!

Θα σας πω ότι για την Κύπρο πρακτικά ουκ έστι όριο budget (βλέπε Κασιδόκωστας), η Τάμτα θα δώσει ΠΟΝΟ σκηνικά, η ίδια το βλέπει σαν μια ευκαιρία να αναστήσει την... χλιαρή καριέρα της, ήδη υπάρχει μια πρώτη προσέγγιση για το τί θα γίνει σκηνικά. 

Πολύ ασφαλείς πληροφορίες μου θέλουν η πρώτη προσέγγιση για την σκηνική παρουσία να είναι "ατμοσφαιρική" και όχι τόσο χορευτική όπως με τη Φουρέιρα - λογικό, γιατί η Τάμτα δεν μπορεί να στηρίξει το χορό που έκανε πέρυσι η Φουρέιρα - και χωρίς props, γενικά η Sasha γενικά δεν τα συμπαθεί ιδιαίτερα τα props, το αντίθετο δηλαδή του Φωκά που τα τελευταία 10 χρόνια ξεκινά την σκηνική προσέγγιση με τη φράση "λοιπον θα βάλουμε ενα μεγάλο κουτί επι σκηνής..." Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 2295997565

Το τραγούδι θα ξαναπώ ότι θυμίζει Unloved μαζί με Fuego αλλά όχι με τόσα λάτιν στοιχεία (τουλάχιστον το demo για το οποίο έχω υπόψιν μου, αν και γενικά ο Alex δεν τα αλλάζει ιδιαίτερα τα κομμάτια του και τα demo του ειναι σχεδόν 98% η τελική εικόνα του κομματιού). Για μένα η Κύπρος με ένα σωστό στήσιμο μπορεί να κάνει και πάλι μεγάλα πράγματα και πάλι φέτος - ο ΡΙΚ θέλει την νίκη σαν τρελός.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Παρ Δεκ 21, 2018 2:13 pm
Άντε, σειρά μας τώρα !
Για να δούμε !!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Δεκ 22, 2018 5:38 pm
impressedguy έγραψε:
Μαρια S έγραψε:ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ....ΤΑΜΤΑ!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αναμενόμενο, το λέμε καιρό, απορώ που μερικοί δεν βλέπατε τα μαλλιά και λέγατε για Κακουριώτη!

Θα σας πω ότι για την Κύπρο πρακτικά ουκ έστι όριο budget (βλέπε Κασιδόκωστας), η Τάμτα θα δώσει ΠΟΝΟ σκηνικά, η ίδια το βλέπει σαν μια ευκαιρία να αναστήσει την... χλιαρή καριέρα της, ήδη υπάρχει μια πρώτη προσέγγιση για το τί θα γίνει σκηνικά. 

Πολύ ασφαλείς πληροφορίες μου θέλουν η πρώτη προσέγγιση για την σκηνική παρουσία να είναι "ατμοσφαιρική" και όχι τόσο χορευτική όπως με τη Φουρέιρα - λογικό, γιατί η Τάμτα δεν μπορεί να στηρίξει το χορό που έκανε πέρυσι η Φουρέιρα - και χωρίς props, γενικά η Sasha γενικά δεν τα συμπαθεί ιδιαίτερα τα props, το αντίθετο δηλαδή του Φωκά που τα τελευταία 10 χρόνια ξεκινά την σκηνική προσέγγιση με τη φράση "λοιπον θα βάλουμε ενα μεγάλο κουτί επι σκηνής..." Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 2295997565

Το τραγούδι θα ξαναπώ ότι θυμίζει Unloved μαζί με Fuego αλλά όχι με τόσα λάτιν στοιχεία (τουλάχιστον το demo για το οποίο έχω υπόψιν μου, αν και γενικά ο Alex δεν τα αλλάζει ιδιαίτερα τα κομμάτια του και τα demo του ειναι σχεδόν 98% η τελική εικόνα του κομματιού). Για μένα η Κύπρος με ένα σωστό στήσιμο μπορεί να κάνει και πάλι μεγάλα πράγματα και πάλι φέτος - ο ΡΙΚ θέλει την νίκη σαν τρελός.
Επειδη αυτο για τον Κακουριωτη το λες μαλλον για μενα εγω απλα ειπα κατι που διαβασα ως πληροφορια σε καποια ιστοσελιδα στην οποια ηταν και σιγουροι υποτιθεται...Οσο για την Ταμτα ακουγοταν καιρο τωρα το ονομα της οποτε πιο πολυ θα μου προκαλουσε εκπληξη να πηγαινε ο Κακουριωτης παρα η Ταμτα!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Δεκ 22, 2018 5:43 pm
Masilnto έγραψε:Άντε, σειρά μας τώρα !
Για να δούμε !!!
Τον Μαιο οπως ακουγεται εμεις θα εχουμε εκλογες...Μ αυτο το δεδομενο ποσο σιγουρο το εχεις οτι στην ερτ θα ασχοληθουν σοβαρα με κατι ευτελες ( συμφωνα με την αποψη των συριζαιων παντα ) οπως η eurovision ??? Αν παρουμε μερος τελικα βολεψου με τιποτα καινουργιους argo και πολυ μας ειναι!!!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Φεβ 07, 2019 5:10 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

5/3 το τραγούδι (και το βίντεο μαζί).


merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 11, 2019 10:59 pm
Libertus έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

5/3 το τραγούδι (και το βίντεο μαζί).


αυτο που το εχουν ετοιμο αλλα περιμενεις μηνα κ βαλε με εκνευριζει.. δωσε κατι στο κοινο..εστω 10-15''... ουφ
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Φεβ 11, 2019 11:35 pm
merda2004 έγραψε:
Libertus έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

5/3 το τραγούδι (και το βίντεο μαζί).


αυτο που το εχουν ετοιμο αλλα περιμενεις μηνα κ βαλε με εκνευριζει.. δωσε κατι στο κοινο..εστω 10-15''... ουφ
αμ το αλλο που στην συνεντευξη τυπου που η Ταμτα ειπε δεν παει για την πρωτια .....γιατι κουκλιτσα μου με τετοιο επιτελειο πισω σου???πες εστω "θα το προσπαθησω"....
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 12, 2019 1:39 am
Καλά κάνει και κρατά χαμηλούς τόνους. Ό,τι έκανε και η Φουρέιρα πέρσι. Όσο καλό team και να έχεις από πίσω, ο διαγωνισμός είναι απρόβλεπτος και ποτέ δεν ξέρεις τι ανατροπές και εκκπλήξεις μπορεί να κρύβει.
Πάντως είδα προ ολίγων λεπτών στο yt μια συνέντευξη της Τάμτα στο Πουλοπουλάκι, με την οποία επιβεβαιώνει ουσιαστικά αυτό που μας είχε πει και ο Impressed, ότι δλδ δε θα χορέψει πολύ, γιατί όπως είπε "δεν είναι το δυνατό της σημείο".


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 12, 2019 1:52 pm
Ποιο είναι το δυνατό της σημείο ;  bounce
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 12, 2019 2:06 pm
Libertus έγραψε:Καλά κάνει και κρατά χαμηλούς τόνους. Ό,τι έκανε και η Φουρέιρα πέρσι. Όσο καλό team και να έχεις από πίσω, ο διαγωνισμός είναι απρόβλεπτος και ποτέ δεν ξέρεις τι ανατροπές και εκκπλήξεις μπορεί να κρύβει.
Πάντως είδα προ ολίγων λεπτών στο yt μια συνέντευξη της Τάμτα στο Πουλοπουλάκι, με την οποία επιβεβαιώνει ουσιαστικά αυτό που μας είχε πει και ο Impressed, ότι δλδ δε θα χορέψει πολύ, γιατί όπως είπε "δεν είναι το δυνατό της σημείο".
με το να ελεγε απλα "θα το προσπαθησω οπως ολοι οι συμμετεχοντες" δεν νομιζω οτι θα σηκωνε τους τονους...ολοι για την νικη δεν πανε????και η νετα περσι πηγε πορτογαλια με τον αερα του φαβορι και οπως ειδαμε μια χαρα κερδισε....αν εχεις ολο το πακετο δεν πα να χεις την μυτη στον Θεο???θα ψηφιστεις!!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 12, 2019 2:10 pm
Masilnto έγραψε:Ποιο είναι το δυνατό της σημείο ;  bounce
το ντυσιμο της???? green green green
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Φεβ 12, 2019 7:44 pm
Masilnto έγραψε:Ποιο είναι το δυνατό της σημείο ;  bounce

Οι καούκες, που αλλάζει κάθε βδομάδα, ξέρωγω.... green


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τετ Φεβ 13, 2019 8:29 pm
Eurovision 2019: Τάμτα: Αυτός είναι ο λόγος που είπε φέτος «ναι» στην Κύπρο

Η Τάμτα θα εκπροσωπήσει την Κύπρο στον φετινό μουσικό διαγωνισμό της Eurovision.
 
Όταν ξεκινούσες πριν από χρόνια τα πρώτα σου βήματα είχες φανταστεί τον εαυτό σου στη σκηνή της  Eurovision;

«Στη Γεωργία δεν είχα δει καν τον μουσικό διαγωνισμό. Τον έμαθα εδώ. Η πρώτη συμμετοχή που θυμάμαι έντονα ήταν η χρονιά που μας εκπροσώπησε ο Σάκης με το «Shake it».

Είχες πρόταση και πέρυσι από το ΡΙΚ. Γιατί είπες «όχι» πέρυσι και «ναι» φέτος;

«Πέρυσι δεν γινόταν. Ήταν απίστευτα φορτωμένο το πρόγραμμα μου. Η πρόταση ήρθε 20 μέρες πριν από την πρεμιέρα του «Cabarret». Είχα ήδη κλείσει στο «Χ-factor» της Γεωργίας και έκανα εμφανίσεις. Φέτος είχα τον χρόνο»

Υποθετική ερώτηση: Αν είχες παράλληλα πρόταση από Ελλάδα, Κύπρο και Γεωργία, τι θα επέλεγες;

«Θα έπαιζαν ρόλο το τραγούδι και η ομάδα. Όπως έγινε και τώρα. Πρέπει να είναι οι κατάλληλες συνθήκες για να πας στον διαγωνισμό. Δεν μπορώ να τα βάλω στη σειρά, θα δυσκολευτώ πολύ. Σκέψου πως έχω ζήσει 20 χρόνια στη Γεωργία και σχεδόν άλλα τόσα στην Ελλάδα. Και η Ελλάδα για μένα πάει μαζί με την Κύπρο»  Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 1262296416 Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 1262296416 Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 1262296416

Ποια ήταν, λοιπόν, τα κριτήρια βάσει των οποίων απάντησες καταφατικά στην πρόταση του ΡΙΚ;

«Ήταν το τραγούδι, η ομάδα, τα πάντα. Οι άνθρωποι αυτοί μου κάνουν πρόταση για δεύτερη φορά, πράγμα που σημαίνει πως με εμπιστεύονται και αυτό μου δημιουργεί αίσθημα ασφάλειας. Καθοριστικό ρόλο έπαιξε φυσικά και ότι δημιουργός του τραγουδιού είναι ο Alex Papakonstantinou. Με τον οποίο έχω άριστη σχέση. Ρόλο έπαιξε και η περσινή, επιτυχημένη συμμετοχή» εξήγησε στο tvέθνος
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 24, 2019 7:04 pm
Παιδιά το replay διέρρευσε λένε! Το έχει μήπως κανείς από σας;


avatar
panos
ESC Guru 2017
Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2015

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 24, 2019 7:18 pm
Εδώ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 24, 2019 7:23 pm
Αχ, το ήξερα πως θα μπορούσα να βασιστώ σε σένα, Πάνο! Ευχαριστώ  Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 526286995

So...βασικά είναι ολόδιο με το Fuego στη δομή και στην όλη λογική, με μόνη διαφορά το ότι δεν υπάρχουν έθνικ στοιχεία. 

Sorry, δεν είμαι fan.


Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 24, 2019 7:27 pm
Τελικα οντως ειναι σαν τον φουεγκο χωρις λατιν στοιχεια,νταξει αν συνυπολογισεις και το επιτελειο που θα εχει διπλα της και σιγουρα η Σασα θα εχει σκεφτει κατι καλο σκηνικα λογικα θα παει πολυ καλα

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 24, 2019 7:33 pm
Ναι, δεδομένης της ομάδας, που την πλαισιώνει την Τάμτα, θα πάει καλά, όμως είμαι ο μόνος που νομίζω ότι μέχρι στιγμής η Maruv την έχει για πρωινό;


Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
panos
ESC Guru 2017
Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2015

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 24, 2019 7:37 pm
Έβγαλε και ανακοίνωση το ΡΙΚ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το intrumental με το τρομπόνι στο refrain μοιάζει αρκετά με αυτό της Maruv
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 2 Empty Απ: Κύπρος 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Φεβ 24, 2019 7:40 pm
Δεν νομιζω οτι συγκρινονται και τοσο ουτε σαν τραγουδια ουτε σαν καλλιτεχνες,θα ηταν μια ωραια μαχη με την περσινη Φουρειρα ομως
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης