The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

+21
Theogr
liakleo
Yiorgos Agis
eurovisionικος
Paris Geo
PetrosIs
jerryk
Jimijoop
Chrisde
NoirJo
koninos
lef
eurobirdo
lol3
alexg
wait, what
impressedguy
jovla
space28
smart-attack
Elfo_Del_Infierno
25 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 221
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Νοε 19, 2022 11:45 pm
100% το fun έχει συνεννοηθεί μαζί τους για να το βγάλει, δε θα τους ''πρόδιδαν'' ποτέ με το να βγάλουν απλώς φήμες. Γι' αυτό άλλωστε και προσέχουν πολύ τα λόγια τους στο άρθρο: λένε ότι εξετάζει, ότι τους ενδιαφέρει το κόστος, αποφεύγει να πει ''ελληνικό τελικό'' αφήνοντας το παράθυρο ανοιχτό και για εναλλακτικούς τρόπους επιλογής. Νομίζω ότι στο Ραδιομέγαρο ψάχνονται και τον έβαλαν να κάνει ένα άρθρο για να μαζέψουν αντιδράσεις.
Δεν έχω πάντως καμία αμφιβολία πως αν γίνει, από άποψη παραγωγής θα είναι ένα τραγικό, αμάζευτο χάλι, εκτός και αν το αναλάβει κάποιος με πείρα και τόλμη Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 1145487962



Απορώ επίσης τι τους έκανε να σκέφτονται να φύγουν από την ΤΟΣΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!

Αρέσει στους Masilnto, Elfo_Del_Infierno, jovla, space28, smart-attack, eurovisionικος, Chrisde και

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Paris Geo
Paris Geo
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2022

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 20, 2022 12:04 am
Μας τάραξαν βραδιάτικα #νοτ! Καλή η εμπλοκή κοινού αρκεί να γίνει στο τέλος το σωστό και χωρίς αντιδράσεις. Το ίδιο Ισχύει και για την εσωτερική επιλογή με μόνο κριτική Επιτροπή.
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 20, 2022 12:27 am
Paris Geo έγραψε:Μας τάραξαν βραδιάτικα

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 ZHcgWEH

Καλέ, έχουν τόσο καλό υλικό που έχουν βραχυκυκλώσει, όπως γράφεται στα σχόλια, lmao.


Αρέσει στους χρήστες jovla, smart-attack, eurobirdo και Paris Geo

Paris Geo
Paris Geo
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2022

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 20, 2022 12:57 pm
Κάτι μου λέει ότι ούτε αυτή την εβδομάδα θα έχουμε ανακοινώσεις.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla και smart-attack

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2858
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 20, 2022 1:52 pm
Paris Geo έγραψε:Κάτι μου λέει ότι ούτε αυτή την εβδομάδα θα έχουμε ανακοινώσεις.

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει...

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, eurovisionικος και Paris Geo

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 20, 2022 6:00 pm
smart-attack έγραψε:
Paris Geo έγραψε:Κάτι μου λέει ότι ούτε αυτή την εβδομάδα θα έχουμε ανακοινώσεις.

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει...


Ε, βέβαια.

Σπόιλερ:


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, smart-attack, eurovisionικος, PetrosIs και Paris Geo

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 20, 2022 10:09 pm
Γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν εμπλακεί το κοινό στη διαδικασία επιλογής, το αποτέλεσμα θα είναι ήδη προαποφασισμένο (όπως και το '17);

Ρητορική ερώτηση.. Δεν χρειάζομαι απάντηση. 

Τέσπα αν είναι να πάει το βύσμα/φιλενάδα της πρώτης Κιουρίας της χωράς, θα ήθελα κάτι με έξτρα γκαρίζματα και στριγκλιές. Τουλάχιστον να ευχαριστηθώ τον αποκλεισμό μας.

Επίσης ήδη έχω κάνει εικόνα τον William να ρωτάει την Μόνικα για την Lana Del Rey και αυτή να του λέει next question με ύφος μπλαζέ.



Το κάλο είναι ότι θα μας δώσει content για τα επόμενα χρόνια.  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 1710716985 Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 1710716985 Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 1710716985


Άκυρο αλλά έχω μάθει ότι το Μονικάκι είναι κολλητάρι και με μία άλλη πολύ αγαπημένη μας εκπρόσωπο!!
Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, space28, eurovisionικος, eurobirdo και Paris Geo

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 20, 2022 11:13 pm
Από σχόλιο user στο escunited.  green

Tonight I dreamt that Greece will win Eurovision 2023 with an heartbreaking female guitar song

She is happening, guys!  What a Face  Razz


Αρέσει στους χρήστες eurovisionικος, Chrisde, impressedguy και Paris Geo

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 1:14 am
...έρχεται!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 200.gif?cid=c0d17ae996bjiq6s8p4t1vklnla7dlb5my943f0r9ac1tyz6&rid=200

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και eurovisionικος

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 1:33 am
Έχω παραγγείλει ήδη πολλά ποτά και ποπ κορν για όλους μας. Χαλαρώστε κι απολαύστε το, παιδιά!


Αρέσει στους χρήστες jovla και smart-attack

Paris Geo
Paris Geo
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2022

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 9:18 am
Δεν θεωρώ ότι θα επιλεγεί η Μόνικα εγώ!

Αρέσει στον χρήστη Masilnto

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 12:47 pm
...παιδιά πέρα από τη πλάκα, θεωρώ ότι η σκέψη να μπει το κοινό στην επιλογή είναι θετική.

Δεν θεωρώ ότι το επίπεδο φέτος είναι υψηλό, μακάρι με την εμπλοκή του κοινού να δημιουργηθεί ενδιαφέρον για την ελληνική συμμετοχή.

Όντως πιστεύω ότι η Μόνικα θα δημιουργήσει ενδιαφέρον για τη συμμετοχή μας και είναι επιλογή με ενδιαφέρον (και ρίσκο), γενικά υπάρχει κόσμος που την αγαπά και κόσμος που την αντιπαθεί. Θεωρώ πάντως ότι ταλέντο έχει, σαφώς κάνει και στραβοπατήματα αλλά τελευταία δέχεται μια κριτική που δεν αφορά μόνο και αποκλειστικά το έργο της.

Από εκεί και πέρα δεν θέλω να μπαίνω σε σκέψη ότι η εμπλοκή του κοινού στην επιλογή σημαίνει αυτομάτως και ότι η ΕΡΤ θα προσπαθήσει να πάρει άφεση αμαρτιών για την όποια δική της επιλογή.

Και συμφωνώ ότι η επιλογή της Μόνικα καθόλου βέβαιη δεν είναι.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, eurovisionικος, Chrisde και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 1:56 pm
Η ιστορία έχει δείξει ότι η επιλογή του τραγουδιού από το κοινό με βάση τα studio cuts είναι στην πλειοψηφία εσφαλμένη και πολλές φόρες κατευθυνόμενη από τον ίδιο τον ραδιοτηλεοπτικό φορέα.

Προφανώς η ΕΡΤ υποστηρίζει Μόνικα με τα χίλια, αλλά ταυτόχρονα φοβάται την οργή του κοινού. Έτσι θέλουν να δώσουν την ψευδαίσθηση της επιλογής και να πετάξουν το μπαλάκι στο κοινό. 

Αν θέλουν τόσο πολύ την εμπλοκή του κοινού. Τότε θα προτιμούσα με τα χίλια μία δημοσκοπική επιτροπή των 1000 ατόμων που θα άκουγε τα τραγούδια και θα τα βαθμολογούσε όλα. Όπως κάνει πολύ επιτυχημένα η Ελβετία τα τελευταία 4 χρόνια.

Εθνικός τελικός με βίντεο κλιπς που θα κάνει τηλεθέαση 3% και θα είναι πανεύκολο κάποιος να επηρεάσει το αποτέλεσμα με spam-voting από εμένα είναι ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΙ.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, space28, eurovisionικος, eurobirdo και PetrosIs

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2858
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 2:30 pm
jovla έγραψε:Αν θέλουν τόσο πολύ την εμπλοκή του κοινού. Τότε θα προτιμούσα με τα χίλια μία δημοσκοπική επιτροπή των 1000 ατόμων που θα άκουγε τα τραγούδια και θα τα βαθμολογούσε όλα. Όπως κάνει πολύ επιτυχημένα η Ελβετία τα τελευταία 4 χρόνια.

Εθνικός τελικός με βίντεο κλιπς που θα κάνει τηλεθέαση 3% και θα είναι πανεύκολο κάποιος να επηρεάσει το αποτέλεσμα με spam-voting από εμένα είναι ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΙ.

Συμφωνώ αλλά φέτος δεν προλαβαίνουν να αλλάξουν τους κανόνες και να βάλουν δημοσκοπική επιτροπή στο παιχνίδι.  Και θα ήταν και άδικο να γίνει απο την στιγμή που οι υποψήφιοι κατέθεσαν τα τραγούδια τους στην ΕΡΤ χωρίς να γνωρίζουν κάτι τέτοιο (σε τι αυτιά/χέρια θα καταλήξουν τα τραγούδια τους).
Επίσης δεν πιστεύω να προλαβαίνουν να κάνουν Εθνικό Τελικό. 

Μια επιλογή (αν συμφωνούν οι δισκογραφικές) είναι κατα την παρουσίαση των υποψηφίων στο studio 4 (get to know them), να ακούγαμε όλα τα τραγούδια που έφτασαν στην τελική shortlist. Απλά τα τραγούδια θα ήταν διαθέσιμα στο spotify, χωρίς φανφάρες, άσκοπα κλιπς και πολλά πολλά (πέρυσι τα βίντεο με τους υποψηφίους ήταν αρκετά ἀκυρα και εν τέλει δεν οφέλησαν κάπου). 
Ολοι οι ερμηνευτές (δισκογραφικές) θα είχαν κέρδος καθώς θα αποκτούσαν streams (που ενδεχομένως να μην είχαν σε άλλες συνθήκες). 

Το ίδιο κερδισμένη θα ήταν και η ΕΡΤ. Απο την μια θα υπήρχε υλικό να συζητηθεί και η eurovision (μαζί με την ΕΡΤ) θα ήταν στο spotlight. Απο την άλλη η ΕΡΤ δεν θα έπερνε πάλι ὀλο το βάρρος της αποκλειστικής απόφασης (με βάση τα 7 μέλη)
Και στο διάστημα αυτό (μια εβδομάδα; ενας μήνας; ) θα έβλεπε η ΕΡΤ την δυναμική των τραγουδιών και θα αποφάσιζε ΚΑΙ με βάση αυτήν.
Αν πχ η ΕΡΤ θέλει τον καλλιτέχνη Χ, αλλά ο καλλιτέχνης αυτός δεν πείθει τους ακροατές (το οποίο είναι ενα δημοσκοπικό στοιχείο) τότε είναι ενα στοιχείο να αναθεωρήσει για το τι μπορεί να αρέσει στους φανς ή οχι.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, eurovisionικος, Chrisde, impressedguy και eurobirdo

lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 857
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 9:05 pm
Tωρα μην πω και ψεματα, αμαρτια εξομολογησθεισα εξαλλου δεν ειναι αμαρτια, αλλα πειτε με κακοπροαιρετο πειτε με μιζερο και εγω το πρωτο που σκεφτηκα μολις διαβασα για το οτι σκεφτονται την αναμειξη του κοινου ηταν οτι ειτε εχουν απελπιστει και οι ιδιοι με το υλικο που εχουν στα χερια τους και θελουν να πεταξουν το μπαλακι στο κοινο ειτε οτι θελουν να δωσουν μια επιφαση νομιμοφροσυνης και δημοκρατικοτητας στην ολη διαδικασια επιλογης του βυσμ εεε της εκλεκτης τους. Ωστοσο, για να μην σκεφτομαστε παντα το αρνητικο σεναριο παραδεχομαι οτι μπορει να συνιστα μια πολυ θετικη και ενδιαφερουσα εξελιξη. Οτι ψαχνονται και στρεφονται και σε αλλους σχεδιασμους εγω μονο ως θετικο μπορω να το δω. Απλα δεν ξερω αν αυτη η διστακτικοτητα και μια σχετικη καθυστερηση (που επιμενω οτι υπαρχει φετος) ειναι απορροια του ''καθιστε να το ξανασκεφουμε ρε παιδια, παμε για το καλυτερο'' ή ''Βοηθα Παναγια, δεν ξερουμε τι να διαλεξουμε απο ολα αυτα, πως θα ξεφυγουμε''. Το πιο ιντριγκαδορικο btw της φετινης σεζον που εχω διαβασει μεχρι στιγμης ειναι οτι ο impressed δυο φορες μαλιστα (ολα καταγραφονται) εχει αφησει υποννοιες οτι μπορει και να εχει ενδιαφερον τελικα η προταση της Μονικα. Το καλο με το να μην συμπαθεις ιδιαιτερα (για να μην πω αντιπαθεις) κανεναν υποψηφιο ειναι οτι εισαι απολυτα αντικειμενικος, οποιος εχει εστω και λιγο καλυτερο τραγουδι ας παει. Αχ δεν ξερω φετος θελω κατι πιο out of the box. Βεβαια, δεν εχουμε φαει δα και τις (οριακες) δεκαδες με τα κουταλια, μην ακουστω αλαζονικος αλλα δεν μπορω αλλο τις mediocre παρουσιες. Καθε φορα βεβαια που σκεφτομαι κατι τετοια, μου ερχονται στο μυαλο οι Αργκο και ερχομαι στα ισα μου.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack, eurovisionικος και impressedguy

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 221
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 9:34 pm
smart-attack έγραψε:Μια επιλογή (αν συμφωνούν οι δισκογραφικές) είναι κατα την παρουσίαση των υποψηφίων στο studio 4 (get to know them), να ακούγαμε όλα τα τραγούδια που έφτασαν στην τελική shortlist. Απλά τα τραγούδια θα ήταν διαθέσιμα στο spotify, χωρίς φανφάρες, άσκοπα κλιπς και πολλά πολλά (πέρυσι τα βίντεο με τους υποψηφίους ήταν αρκετά ἀκυρα και εν τέλει δεν οφέλησαν κάπου). 
Ολοι οι ερμηνευτές (δισκογραφικές) θα είχαν κέρδος καθώς θα αποκτούσαν streams (που ενδεχομένως να μην είχαν σε άλλες συνθήκες). 

Το ίδιο κερδισμένη θα ήταν και η ΕΡΤ. Απο την μια θα υπήρχε υλικό να συζητηθεί και η eurovision (μαζί με την ΕΡΤ) θα ήταν στο spotlight. Απο την άλλη η ΕΡΤ δεν θα έπερνε πάλι ὀλο το βάρρος της αποκλειστικής απόφασης (με βάση τα 7 μέλη)
Και στο διάστημα αυτό (μια εβδομάδα; ενας μήνας; ) θα έβλεπε η ΕΡΤ την δυναμική των τραγουδιών και θα αποφάσιζε ΚΑΙ με βάση αυτήν.
Αν πχ η ΕΡΤ θέλει τον καλλιτέχνη Χ, αλλά ο καλλιτέχνης αυτός δεν πείθει τους ακροατές (το οποίο είναι ενα δημοσκοπικό στοιχείο) τότε είναι ενα στοιχείο να αναθεωρήσει για το τι μπορεί να αρέσει στους φανς ή οχι.

Μ' αρέσει η τοποθέτησή σου, καλέ μου smart!

Όμως, στα streams υπάρχει μια παγίδα στην οποία πέφτουν πολλοί: είναι εύκολο ένα τραγούδι να γίνει streaming επιτυχία, όμως αυτό δεν εξασφαλίζει την επιτυχία του στον διαγωνισμό.
Τραγούδια όπως το El Diablo ή το Snap (έστω εκ των υστέρων), ή ακόμη και το Rockstars του Malik Harris ( Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 4266123786) τα πήγαν περίφημα στο Spotify, αλλά στον διαγωνισμό απέτυχαν να αποτυπώσουν την ίδια δυναμική.

Ειδικά όταν μιλάμε για τραγούδια 5 ονομάτων πολύ μακριά απ' την A, B, C, ακόμα και D-list, καταλαβαίνουμε ότι είναι και πολύ εύκολο να παραποιηθούν τα streams, αφού δε νομίζω όλος ο ελληνικός πληθυσμός να τρέξει να τα ακούσει πέρα από εμάς τους καμένους και τα σόγια τους. Δε σου μιλάω καν για bots. Εδώ η άλλη το καλοκαίρι έβαλε τα αδερφοξάδερφά της να την ψηφίσουν στο efun το καλοκαίρι και πήρε άνετη πρωτιά, γελάν' κι οι πέτρες.

Βέβαια λες ότι δεν θα ήταν το μόνο κριτήριο. Ε, για μένα δεν θα έπρεπε να είναι κριτήριο, τουλάχιστον όχι με βάση τα streams αλλά με βάση το γενικό feedback.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, eurovisionικος, Chrisde και GunadaOgunkoya

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2858
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 21, 2022 9:49 pm
eurobirdo έγραψε:Μ' αρέσει η τοποθέτησή σου, καλέ μου smart! ... Βέβαια λες ότι δεν θα ήταν το μόνο κριτήριο. Ε, για μένα δεν θα έπρεπε να είναι κριτήριο, τουλάχιστον όχι με βάση τα streams αλλά με βάση το γενικό feedback.

Η δυναμική ενός τραγουδιού και ενός καλλιτέχνη δεν κρίνεται μόνο απο τα streams.
Το οτι για παράδειγμα τα τραπ τραγούδια πάνε καλά στο ελληνικό spotify δεν σημαίνει οτι θα είναι στο στόχαστρο της ΕΡΤ.
Παραπάνω αναφέρθηκα στα streams ως προς το win-win scenario να δεχτούν οι δισκογραφικές και οι υποψήφιοι την δημοσιοποίηση των προτάσεων τους. Εστίασα στα streams γιατί ενδεχομένως να μην αρέσει η ιδέα αυτἠ σε ὀλους (πχ μπορεί να υπάρχουν τραγούδια σε μορφή demo).

Η ΕΡΤ (ακόμα και το efun μέσω των comments σε fb/site) μπορεί να κρίνει ωστόσο τα τραγούδια που κάνουν γκέλα εντός (και εκτός) Ελλάδας.
Το αν τα live μπορούν να αποδοθούν το ίδιο καλά με τα studio versions είναι ενα άλλο σημαντικό κριτήριο που θα πρέπει να επιλέξει η ΕΡΤ και μόνο.

Αρέσει στους χρήστες eurovisionικος, eurobirdo και Paris Geo

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τετ Νοε 23, 2022 12:54 am
Πώς να είναι υπέρ; οι επιτροπές "πιάνονται" πολύ ευκολότερα. Επίσης, γίνονται και συνεννοήσεις ευκολότερα. Όλες οι χώρες το κάνουν, ας μη γελιόμαστε.

@PetrosIs βλέπω ότι ο κορέκτορας έκανε το "σπόντες" σπονδές, αλλά πόσο ταιριαστό "λάθος" με την περίσταση. 100 σπονδές θα χρειαστούμε για να περάσουμε το σκόπελο του ημιτελικού, αν τυχόν στείλουμε τη φεστιβαλική μπαλάντα του Κοντόπουλου ή αν πάρουμε το ρίσκο της Monika, φοβάμαι.  green


Αρέσει στους χρήστες jovla, eurovisionικος και PetrosIs

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Νοε 27, 2022 8:50 pm
https://eurovisionfun.com/2022/11/%cf%84%ce%b1-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%b1%ce%b3%ce%b9%ce%bf%cf%85%cf%81%ce%bf%ce%b2%ce%b9%ce%b6%ce%b9%ce%bf%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%ce%b5%ce%bd-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%bc%ce%bf%ce%bd%ce%ae-%cf%84%cf%89/ 

Εθνικός τελικός γιοκ, αλλά δεν νομίζω κανείς από σας να τον περίμενε κιόλας.  Razz

Θα υπάρξει πιθανώς είτε κάποια διαδικτυακή ψηφοφορία είτε κάποιο focus group/δημοσκοπικη επιτροπή/ you name it.


Αρέσει στους χρήστες smart-attack, PetrosIs και Paris Geo

Paris Geo
Paris Geo
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2022

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Νοε 28, 2022 2:15 pm
Ωραία θα ήταν να έχουμε ανάμειξη του κοινού, το οποίο ελπίζω να επιλέξει σωστά. Το ίδιο αφορά και την Επιτροπή φυσικά. Αντε να δούμε Δεκέμβριος μπαίνει και ακόμα τίποτα.

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 125
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Νοε 29, 2022 9:54 pm
https://www.youtube.com/watch?v=ZtSfnVc9fGg

δεν έχω ακούσει το τραγούδι που έστειλε φέτος, αλλά THE DUSKA/LEON SUPREMACY.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, eurovisionικος, Chrisde και PetrosIs

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης