The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

+4
impressedguy
Elfo_Del_Infierno
Constantinos
jovla
8 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2191
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Τρι Φεβ 07, 2023 2:11 pm
Σήμερα είναι η πρώτη βραδιά του Σαν Ρέμο. Δυστυχώς δεν θα καταφέρω να την παρακολουθήσω ολόκληρη απόψε λόγω υποχρεώσεων που έχω. Ωστόσο, σημαντικό είναι να σημειωθεί ότι φέτος είναι η πρώτη χρόνια που όλοι οι καλλιτέχνες του φεστιβάλ έχουν συμφωνήσει, εκ των πρότερων, να εκπροσωπήσουν την Ιταλία σε περίπτωση που το κερδίσουν. 

Μεγάλο φαβορί είναι ο Marco Mengoni νικητής του Σαν Ρέμο το 2013 και εκπρόσωπος της Ιταλίας το 2013.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Constantinos και GunadaOgunkoya

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 221
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Τετ Φεβ 08, 2023 12:34 pm
Η κατάταξη της πρώτης βραδιάς 
Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" FoZ6EGFaEAEIhmz

Χλιαρά τα πράγματα για τη Prima Serata του Σαν Ρέμο φέτος. Μου άρεσε η Elodie, καλούτσικα τα τραγούδια των Marco, Ultimo και Mara

Και πάνω που βαριόμουν και πήγε να με πάρει ο ύπνος... 

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" 20616547_medium

Βρε Blanchito μου που ήσουν πέρσι και δεν έκανες χαλίκια τον ήλιο;

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla και smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5169
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Τετ Φεβ 08, 2023 1:20 pm
Αυτό το παιδί δεν έχει νεύρο στην ερμηνεία του, έχει νεύρα γενικότερα.  green


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, smart-attack και Constantinos

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 499
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Τετ Φεβ 08, 2023 5:12 pm
Ωραία τραγούδια, η βραδιά - κλασσικά - ατελείωτη, η Κιάρα cringe και ο Blanco τουλάχιστον απαράδεκτος.

Στο μεταξύ έφαγε και τρελή τούμπα την ώρα που τα έσπαγε. 

Του Μάρκο μου άρεσε πολύ, όπως και του Mr.Rain που άπατο πήγε όμως.
Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 221
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Πεμ Φεβ 09, 2023 3:18 pm
Η γενική κατάταξη μετά τις δύο πρώτες βραδιές 
Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" 1b5dc7_336eb7945c3b4ae9bfa3148dd243f244~mv2
Νομίζω ο Marco έχει αρκετή διαφορά αν κρίνω από το γεγονός ότι οι τρεις πρώτοι της δεύτερης βραδιάς γέμισαν το κενό μεταξύ αυτού και της Elodie. 

Η δεύτερη βραδιά μου άρεσε περισσότερο. Εξαιρετική η Madame! Προσωπικά έχει το καλύτερο τραγούδι φέτος. Καλός και ο Lazza 

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack και impressedguy

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5169
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Πεμ Φεβ 09, 2023 8:48 pm


Αρέσει στους χρήστες jovla, Constantinos, impressedguy και eurobirdo

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 499
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Πεμ Φεβ 09, 2023 10:02 pm
Χαχαχαχα θεός όποιος το έφτιαξε!

Για μένα ο Μάρκο έχει με διαφορά  το καλύτερο τραγούδι.

Αγαπώ επίσης Mr.Rain, Anna Oxa, Tanai.

H Madame αν κερδίσει κινδυνεύει στη Eurovision να καταλήξει 15η χαλαρά.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2191
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Πεμ Φεβ 09, 2023 10:09 pm
Δεν με έχει ενθουσιάσει ο Marco καθόλου. Μακάρι να κάνει την έκπληξη η Madame που είναι η αγαπημένη μου φέτος. Προσωπικά η μπαλάντα του Marco μου φαίνεται τόσο χιλιακουσμένη και κλισέ. Η Madame είναι αυτό ακριβώς που θέλω από την Ιταλία στη eurovision.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, liakleo, smart-attack, Constantinos και GunadaOgunkoya

lef
lef
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2021
Φύλο : Άντρας Χιούμορi can't make the music bop

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Πεμ Φεβ 09, 2023 11:20 pm
Madame ή Lazza για κάτι σύγχρονο με προοπτικές στην Eurovision. Μengoni βαριέμαι Sleep

Αρέσει στους χρήστες liakleo, jovla, smart-attack, Constantinos και GunadaOgunkoya

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 499
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Παρ Φεβ 10, 2023 12:38 am
O Lazza μου αρέσει και μένα, έχει τον ίδιο παραγωγό με τον Mahmood.

Νομίζω πάντως ότι game over, ο Marco έχει κερδίσει και βάζει πλώρη για top5 στο Λίβερπουλ.
Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Παρ Φεβ 10, 2023 8:28 pm
Mengoni και  ̶γ̶ι̶ω̶ρ̶γ̶ο̶ς̶ ̶γ̶ε̶ω̶ρ̶γ̶ι̶ο̶υ̶ ̶α̶π̶ο̶ ̶τ̶ο̶ ̶l̶o̶v̶e̶ ̶i̶s̶l̶a̶n̶d̶  lazza για μενα. Δε μπορώ να πω όμως ότι ενθουσιάστηκα τρελά από οποιοδήποτε τραγούδι.

Edit: τελικά άκουσα περισσότερο του mengoni και ενθουσιάστηκα Very Happy
Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Σαβ Φεβ 11, 2023 11:34 pm
Βλέπει κανείς sanremo; Όσο ωραίο τραγούδι κι αν είναι του mengoni, η εμφάνιση σα σύνολο είναι βαρετή, κάτι πρέπει να κάνει. Ο lazza τον έφαγε λάχανο θεωρώ και είναι καταλληλότερος για ev. Ο ultimo μπορεί άνετα να φέρει τη νίκη στην Ιταλία, αλλά όχι με αυτό το τραγούδι. Θα είναι κρίμα πρώτα απ' όλα για τον ίδιο αν κερδίσει σήμερα.

Αρέσει στους χρήστες liakleo και Constantinos

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5169
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 12, 2023 3:39 am



ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ


Αρέσει στους χρήστες Masilnto και Constantinos

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 499
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 12, 2023 9:42 am
Καμία εκπληξη, ο Μάρκο σάρωσε και κέρδισε. Χάρηκα που 3 από τα 4 φετινά αγαπημένε μου ήταν στη τελική πεντάδα. 

Για μενα το κομμάτι του Μάρκο είναι αριστούργημα. Εξαιρετικό συνθετικά και - ειδικά - στιχουργικά που το θεωρώ δωρεάν σεμινάριο στιχουργικής, οι λέξεις είναι καταπληκτικά σωστά τοποθετημένες στα σωστά σημεία. 

Θεωρώ ότι με μια καλή τηλεοπτική σκηνοθεσία - και τη διαφαινόμενη ενδυματολογική επιμέλεια από τον Versace - η Ιταλία βάζει πλώρη για τοπ3 με περίπατο.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2191
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 12, 2023 11:31 am
Το καλύτερο τραγούδι μέχρι στιγμής όχι γιατί είναι αριστούργημα αλλά επειδή τα υπόλοιπα 15 είναι από μέτρια έως πολύ κακά....

Αρέσει στους χρήστες GunadaOgunkoya και impressedguy

liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 906
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 12, 2023 12:10 pm
Lazza και Madame για μένα.
Κλασική μπαλάντα αυτή του Mengoni, δεν με χαλάει, ωραίο τραγούδι αλλά.....
Επίσης και Ultimo για κάποιο λόγο.
Ο Lazza ομως τα σπασε εχθές!
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2191
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 12, 2023 3:26 pm
Ο Marco είπε πως σκέφτεται να αλλάξει το τραγούδι του!!! Μακάρι να το κάνει!! Η δισκογραφία του έχει πολύ καλύτερα τραγούδια από κλισέ μπαλάντες.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno και Constantinos

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 12, 2023 7:06 pm
Λίγο απογοητευτική έκδοση με προβλέψιμο (και λίγο βαρετούλη) νικητή. Για μένα, Eurovision-ready ήταν τα τραγούδια των Lazza και Madame. 
Φρέσκα, μοντέρνα, πιασάρικα, με ωραία θέματα. Αλλά δε μπορούμε να έχουμε την απαίτηση από τους Ιταλούς να ψηφίζουν με κριτήριο τη Eurovision. 
Μπορούμε όμως να έχουμε την άποψη ότι το Rai καλύτερα να διαλέγει τραγούδι ανεξάρτητα του νικητή, με βάση άλλα κριτήρια. 

Anyway, δε με χαλάει τρομερά ο Marco, ειδικά αν κάνει αυτό που σκέφτεται και αλλάξει το τραγούδι του!  Laughing

Αρέσει στους χρήστες liakleo, jovla και smart-attack

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 499
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 19, 2023 7:08 pm
Δεν ξέρω γιατί ο Μάρκο έχει ακούσει τόσα αρνητικά για το κομμάτι του - προχθές οι alcopod is free τον πέρασαν γενεές 14! 

(επίσης κορόιδευαν την θεά Anna Oxa που εμένα μου άρεσε τρελά αλλά καταλαβαίνω γιατί δεν τους αρέσει, είναι ΜΥΘΟΣ πάντως στην Ιταλία)

Της Madame εμένα βαρετά επαναλήψιμο μου φάνηκε, αν έστελνα κάτι άλλο θα ήταν ο Lazza / Mr Rain / Tanai που μου άρεσαν αμέσως. Ειδικά το Cenere του Lazza τις τελευταίες μερες το έχω ΛΙΩΣΕΙ. Με τη Madame εγώ δεν κατάφερα να συνδεθώ καθόλου.

Ελπίζω να μην αλλάξει κομμάτι ο Μάρκο, αυτό που ακούγεται ως υποψήφιο το βρίσκω μέτριο.

Αρέσει στον χρήστη Chrisde

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2191
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 19, 2023 7:12 pm
Διαφωνώ θεωρώ το il bene nel male αριστούργημα. Ξεκάθαρα χαντακώθηκε από το λεσβιακό του περιεχόμενο και το συντηρητικό ιταλικό κοινό. Μου αρέσει στα πάντα. Πιστεύω θα είχε παρόμοια τύχη με το soldi. Μη σου πω σε μία τόσο κακή χρόνια μπορούσε να το σηκώσει εύκολα...

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, GunadaOgunkoya και eurobirdo

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Κυρ Φεβ 19, 2023 7:16 pm
Η Μανταμίτσα μου για μένα είναι  2/2 χιτάρες στο Sanremo. Κρίμα που - όπως είπε και ο @jovla - δεν την εκτιμά όσο πρέπει το ιταλικό κοινό.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla και GunadaOgunkoya

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 499
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite" Empty Απ: Ιταλία 2023 - Marco Mengoni "Due Vite"

Τρι Φεβ 21, 2023 9:27 pm
Οριστικά με Due Vite η Ιταλία στη Eurovision.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης