The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

+13
lef
Le Parisien
impressedguy
Yiorgos Agis
liakleo
NoirJo
eurovisionικος
G3N15
Chrisde
wait, what
Elfo_Del_Infierno
jovla
smart-attack
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω

Ποιες χώρες θα προκριθούν στον τελικό από τον 1ο ημιτελικό ;

8 - 9%
2 - 2%
2 - 2%
9 - 10%
5 - 6%
4 - 4%
5 - 6%
9 - 10%
8 - 9%
3 - 3%
8 - 9%
7 - 8%
9 - 10%
1 - 1%
9 - 10%
 
Σύνολο Ψήφων: 89
+5
eurovisionικος
space28
wait, what
Constantinos
lef
9 απαντήσεις
 
impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Πεμ Μάης 04, 2023 12:12 pm
Νιώθω ότι την Φινλανδία οι επιτροπές θα τη σφάξουν και εννοείται θα βγει πρώτη σε αυτές η Σουηδία. Πρέπει να τα πάει πολύ κακά στο κοινό η Λοριν και να σαρώσει η Φινλανδία για να κερδίσει η Φινλανδία, σενάριο που για την ώρα δεν μου φαίνεται πιθανό. 

Για την ώρα εμένα Ολλανδία και Κροατια μου φαίνεται ότι θα περάσουν, με τη Πορτογαλία να μένει εκτός.

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

eurovisionlover
eurovisionlover
Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2021
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 24
Τόπος : Αθήνα

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Πεμ Μάης 04, 2023 4:52 pm
Καλησπέρα σε όλους και καλή γιουροεβδομάδα να έχουμε. Ως προς τις χώρες που πιστεύω ότι θα προκριθούν, δεν έχω να πω πολλά γιατί πάνω κάτω νομίζω συμφωνούμε όλοι, με κάποιες μικροδιαφορές. Αυτό όμως που με βρίσκει αντίθετο με την επικρατούσα άποψη είναι η περίπτωση της Κροατίας. Μου φαίνεται αδιανόητο ότι μπορεί να προκριθεί και απορώ πώς όλοι το έχουν σίγουρο ότι θα είναι τελικό. Θα ρίσκαρα να πω ότι θα αποκλειστεί τελικά.

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορBut if we flooop,we flop together

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Πεμ Μάης 04, 2023 7:42 pm
Περιέργως εμένα η σκηνοθεσία μου φάνηκε καλή. Ιδιαίτερα, μετά την περσινή τραγική χρονιά έχουμε ομαλά πλάνα και εναλλαγές. Η σκηνή δείχνει οκ όπως και η ποιότητα των LED που πέρυσι ήταν τρισάθλια και φτηνή. Το μόνο που ίσως λείπει είναι η χρήση των steadycams κοντά στον καλλιτέχνη που παλιά κυριαρχούσαν και έδιναν όλη τη μαγεία. Όλα αυτά με εξαίρεση την Ολλανδία που χρειάζεται κλειστά και ατμοσφαιρικά πλάνα και αντί αυτών σε ένα πλάνο φαίνεται μια άσχετη κάμερα και πολλά γενικά.
Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Πεμ Μάης 04, 2023 8:10 pm
Το Ισραήλ με κέρδισε πάντως αν και βλέπω μια χλιαρή ανταπόκριση μέχρι στιγμής. Θεωρώ έχει τη καλύτερη πρόβα. Βλέπω μεγάλο ποτέντιαλ.  
Στην Φινλανδία εξακολουθούν να με χαλάνε οι χορευτές, μπορώ να βαιμπάρω το τραγούδι, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να το δω να νικάει. 

Γενικά από αυτά που είδα μόνο Ισραήλ και Φινλανδία μου έμειναν. 
Κρίμα για τη Τσεχία, το τραγούδι είχε πολλές προοπτικές.

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 08, 2023 6:54 pm
 

Αχ τους καημένους τους καλλιτέχνες.  What a Face


Αρέσει στον χρήστη smart-attack

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 08, 2023 6:57 pm
Πεθαίνω με την προφιλ σου Ελφο. Όλες μας ζηλεύουμε την Μπλάνκα. Η Μπλάνκα μπορεί να μην κερδίσει τη eurovision, αλλά είναι ήδη νικήτρια της ζωής.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto και Elfo_Del_Infierno

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 08, 2023 7:01 pm
Ελπίζω, βέβαια, να είναι συνειδητοποιημένη κοπέλα, αλλιώς πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να της το φέρουμε μαλακά.  Cool

Κάπου υπάρχει και μια φωτό με τον Αντρέα από την Κύπρο που του πιανει κι αυτος το στήθος! Τι έχουν τα βυζγιά του Μάρκου τέλος πάντων;


Αρέσει στον χρήστη jovla

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 08, 2023 8:03 pm


Αρέσει στους χρήστες Masilnto, smart-attack, Chrisde και eurobirdo

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 08, 2023 8:05 pm
Press poll. Έχει κάποιες εκπληξούλες.

https://escxtra.com/2023/05/08/2023-press-poll-results-semi-final-one/


Αρέσει στους χρήστες liakleo, smart-attack και Chrisde

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 08, 2023 11:07 pm
Game over του χρόνου πάμε Σουηδία.

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 08, 2023 11:48 pm

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 1:33 am
Δεν αμφέβαλα ποτέ για τη Λορινάρα. Οι τεχνικές πρόβες για κάποιο λόγο λέγονται τεχνικές.

Η Φινλανδία ωστόσο... Σίγουρα διεκδικεί; Γιατί ο,τι έχει διαρρεύσει είναι τερατωδώς ΧΑΛΙΑ!

Απογοητευτικό και το Ισραήλ. Μπορεί τεχνικά να είναι πάνω από Ελένη και Τσανέλ σε δυσκολία, όμως εκείνες σε προσκαλούσαν να διασκεδάσεις μαζί τους, ενώ η Νόα ζητάει απλά να τη βλέπεις. Λάθος προσέγγιση εξ' αρχής.

Επίσης, ο Μάρτιν τα έχει κάνει λίγο σαλάτα με τις ανακοινώσεις πρόκρισης, τα αποσπάσματα που διαρρέουν κ.λ.π. I need him to get his ssshh together.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και impressedguy

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 1:38 am
eurobirdo έγραψε:

Η Φινλανδία ωστόσο... Σίγουρα διεκδικεί; Γιατί ο,τι έχει διαρρεύσει είναι τερατωδώς ΧΑΛΙΑ!


Αχ επιτέλους το είπε κάποιος, είχα αρχίσει να αμφιβάλω για την αντίληψη μου.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και eurobirdo

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 1:54 am
Είδα κάπου την jury πρόβα της Φινλανδίας με τα πλάνα, όπως δλδ θα φανεί αύριο. Νομίζω ότι το παράκαναν με το extra οι Φινλανδοί. Προσωπικά προτιμώ τη σκηνική παρουσία του Κάαρια στον εθνικό τελικό. Βέβαια, εξακολουθώ να πιστεύω ότι στο κοινό θα κάνει μεγάλο γκελ, αλλά μένει να το δούμε το Σάββατο αυτό.

Υ.Γ. Βλέπω και αυτό το πελώριο ξύλινο κουτί, είχα διαβάσει και κάτι άρθρα περί αιτήματος του YLE στον Φωκά να συνδράμει στη σκηνική παρουσία και οι συνειρμοί βγαίνουν από μόνοι τους τόσο φυσικά κι αβίαστα.  What a Face


Αρέσει στους χρήστες smart-attack, Le Parisien, impressedguy και eurobirdo

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 12:40 pm
Με τη Φιλανδία εγώ το έχω ξαναπεί ότι ποτέ δεν κατάφερα να συντονιστώ αλλά τηλεοπτικά μου φαίνεται ακόμα χειρότερο πια σε σχέση με τον εθνικό τελικό. Επίσης νιώθω ότι η Πορτογαλία δεν θα περάσει και ότι η Λετονία μπορεί να κάνει την έκπληξη. 

Επίσης για κάποιο λόγο θεωρώ ότι η Τσεχία θα σκίσει.
smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 2:17 pm
Spoiler Alert

Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και Le Parisien

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 4:22 pm
Τελικα και αυτος ο ημιτελικος ειναι λιγακι πιο ανοιχτος απο οσο περιμεναμε. Θεωρω πως καλο γκελ θα κανει η Πορτογαλια, την εκπληξη θα μπορουσε να την κανει η Λετονια, ενω αν μαντευα για εναν αποκλεισμο εκπληξη, θα ψηφιζα μολδαβια. Την Ολλανδια την εχω αποχαιρετησει και θα ειναι πραγματικη εκπληξη αν περασει, ενω θεωρω πως και μονο μηνυμα και το τραγουδι δυσκολα θα αφησουν την τσεχια εκτος σε εναν ημιτελικο με 15 χωρες. Καλη θεαση να εχουμε αποψεε
wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 4:39 pm
ΕΠΙΣΗΣ εχω εκνευριστει απο τωρα με Κοζακου για το πως θα σχολιασει Φινλανδια, ωστε το βραδυ να ειμαι προετοιμασμενος και ησυχος

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 6:00 pm
https://www.athensvoice.gr/politismos/mousiki/800387/eurovision-2023-odigos-epiviosis-gia-ton-a-imiteliko/#.ZFpKpqR7RnA.facebook 

Κάλε, ο Νένες γράφει ακόμα τα χιουμοριστικά του κειμενακια για τη Γιουροβίζιον. Νταξει, μερικά είναι απλά θεϊκά. 😂


Αρέσει στον χρήστη Chrisde

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 170
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 6:45 pm
Σημερα θα εχουμε live chat;

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 7:05 pm
Chrisde έγραψε:Σημερα θα εχουμε live chat;

Οι επιθυμίες σας διαταγές μας!

Αρέσει στον χρήστη Chrisde

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2838
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 7:24 pm
Κάνω την αρχή με το ποιες χώρες πιστεύω (και ελπίζω) θα προκριθούν τελικό:

1. Νορβηγία
2. Μάλτα
3. Σερβία
4. Λετονία
5. Πορτογαλία
6. Ιρλανδία
7. Κροατία
8. Ελβετία
9. Ισραήλ
10. Μολδαβία
11. Σουηδία
12. Αζερμπαϊτζάν
13. Τσεχία
14. Ολλανδία
15. Φινλανδία

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 11:28 pm
Για μένα είναι Finland all the way 


Μεταξύ μας πάντως αν η ερτ είχε ίχνος σοβαρότητας και έστελνε ένα μεγάλο όνομα φέτος θα μπορούσε να χτυπήσει στο χαλαρό τριάδα,  με αυτά που βλέπω

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno και smart-attack

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 457
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 09, 2023 11:53 pm
smart-attack έγραψε:Κάνω την αρχή με το ποιες χώρες πιστεύω (και ελπίζω) θα προκριθούν τελικό:

1. Νορβηγία
2. Μάλτα
3. Σερβία
4. Λετονία
5. Πορτογαλία
6. Ιρλανδία
7. Κροατία
8. Ελβετία
9. Ισραήλ
10. Μολδαβία
11. Σουηδία
12. Αζερμπαϊτζάν
13. Τσεχία
14. Ολλανδία
15. Φινλανδία

Βγάλε τη Μάλτα και βάλε την Πορτογαλία μέσα  1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 1f609

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5158
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τετ Μάης 10, 2023 12:13 am
space28 έγραψε:Για μένα είναι Finland all the way 


Μεταξύ μας πάντως αν η ερτ είχε ίχνος σοβαρότητας και έστελνε ένα μεγάλο όνομα φέτος θα μπορούσε να χτυπήσει στο χαλαρό τριάδα,  με αυτά που βλέπω

ΞΕΚΑΘΑΡΑ!!!!  1ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) - Σελίδα 2 71255287

Άντε του χρόνου Αργυρό με κανένα κλαπατσίμπαλο, μπας και σαρώσουμε στο κοινό.


Αρέσει στους χρήστες jovla, space28 και smart-attack

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης