The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Ποιες 10 θα ξαναδούμε στον τελικό;

12 - 10%
9 - 7%
12 - 10%
7 - 6%
1 - 1%
13 - 11%
1 - 1%
4 - 3%
5 - 4%
3 - 2%
7 - 6%
11 - 9%
8 - 7%
12 - 10%
13 - 11%
5 - 4%
 
Σύνολο Ψήφων: 123
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τρι Μάης 19, 2015 11:50 pm
HOLA έγραψε:ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΔΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ

ΡΩΣΙΑ
ΕΣΘΟΝΙΑ
ΕΛΛΑΔΑ
ΑΡΜΕΝΙΑ
ΡΟΥΜΑΝΙΑ
ΓΕΩΡΓΙΑ
ΒΕΛΓΙΟ
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ

ΥΓ1: ΠΟΥΔΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗ ΒΙΕΝΝΗ; ΓΙΑΤΙ ΓΥΆΛΙΖΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ;
ΥΓ2: ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΛΟΙΑ ΜΑΚΙΓΙΕΖ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΚΟΥΚΛΑ ΕΣΘΟΝΗ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΒΛΕΦΑΡΙΔΕΣ!!
ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΤΗΣ ΜΑΤΙ,Η ΜΙΑ ΕΙΧΕ ΞΕΚΟΛΛΉΣΕΙ ΕΛΑΦΡΑ ΚΑΙ ΕΓΕΡΝΕ;; ΕΛΕΟΣ!
ΥΓ3: ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΝΤΥΜΕΝΟ ΤΟ CONCHITAKI!!
ΥΓ4: ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΤΟΥ ΜΟΛΔΟΒΛΑΧΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΒΛΑΒΕΣ ΣΤΗΝ ΟΡΑΣΗ!
ΥΓ5: ΟΙ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΛΒΑΝΗΣ ΜΟΥ  ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΒΛΑΒΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΟΗ.... ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ ΜΟΝΙΜΕΣ!
ΥΓ6: ΟΙ ΣΕΡΒΟΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ!

sxedon ta idia exoume. egw exw eksw tin filandia,para to gegonos oti lene oti tha perasoun,giati dne mou aresei katholou! emetiko san ixos.  tin blefarida tin eida k egw ..mou thimise kati palies koukles me terasties blefarides lol.
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τρι Μάης 19, 2015 11:53 pm
Την ιδία απορία είχα για τα γραφικά της Φυρομ......
Και σε μένα η Αλβανη ακουγόταν τσιριχτή...
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:00 am
wraia brika 9 Smile poso xarika pou den perase i filandia den legetai Smile
πολυ χαρηκα που περασε η ουγγαρια που την ειχα περασμενη απο εχθες που καναμε προβλεψεις κ ειχα κ εκτος το χαλι της Φιλανδιας..ωραια... περασε η Σερβια κ ειχα στη θεση της την Μολδαβια.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:04 am
Αλβανία και Σερβια μέσα Laughing Laughing

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:06 am
Noμίζω πέτυχα 9 στα 10..... οταν ειδα Αλβανία την πίστευα μέσα 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 1262296416 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 1262296416
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:07 am
Η Αλβανία δεν μου άρεσε καθόλου όμως!
Καρδιοχτυπησα για το Βέλγιο!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:18 am
Λοιπόν...
Η Αρμενία εξαιρετική. Με συγκίνησε.
Το Βέλγιο με άφησε αδιάφορο. Αλλόκοτο φάνηκε αυτό που παρουσίασε.
Με συγκίνησε λίγο και η παθιασμένη ερμηνεία του φινλανδού, τα έδωσε όλα!
Ε ΞΑΙ ΡΕ ΤΙ ΚΗ, Α Ψ Ο Γ Η Εσθονία !!!!! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2384112703
Συμπαθησα τη Ρωσίδα, που είχε τρακ πριν την εμφάνισή της.
Με συγκίνησε και η Ρουμανία.
Είχα σίγουρα μέσα τη Δανία, και έξω την Αλβανία.
Η Ολλανδέζα το προσπάθησε, αλλά δεν παρουσίασαν τίποτα. Ουτε show, ουτε καν ρουχο της προκοπης.
Last but not least, πολύ καλή η Μαρία Έλενα. Σήμερα μου φάνηκε πιο λυμένη και αυθόρμητη γενικά σαν ανθρωπος από ποτέ ! Τη χάρηκα Very Happy Έτσι μπράβο, cheer up my girl ! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2653846087
υγ στην τηλεσκηνοθεσία της Ελλάδας, δεν μου άρεσαν κάποια πλάνα.
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:20 am
auti den moiazei me tin kalloni apo serbia?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:23 am
Δωστε ποιες θεσεις ειναι κρατημένες απο τις big για τον τελικό?
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:27 am
δεν ξερω αλλα τωρα ελεγα στην σονια οτι θα μας κατσει καλο νουμερο κ αναμεσα σε βλακειες.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:28 am
Masilnto έγραψε:Λοιπόν...
Η Αρμενία εξαιρετική. Με συγκίνησε.
Το Βέλγιο με άφησε αδιάφορο. Αλλόκοτο φάνηκε αυτό που παρουσίασε.
Με συγκίνησε λίγο και η παθιασμένη ερμηνεία του φινλανδού, τα έδωσε όλα!
Ε ΞΑΙ ΡΕ ΤΙ ΚΗ, Α Ψ Ο Γ Η Εσθονία !!!!! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2384112703
Συμπαθησα τη Ρωσίδα, που είχε τρακ πριν την εμφάνισή της.
Με συγκίνησε και η Ρουμανία.
Είχα σίγουρα μέσα τη Δανία, και έξω την Αλβανία.
Η Ολλανδέζα το προσπάθησε, αλλά δεν παρουσίασαν τίποτα. Ουτε show, ουτε καν ρουχο της προκοπης.
Last but not least, πολύ καλή η Μαρία Έλενα. Σήμερα μου φάνηκε πιο λυμένη και αυθόρμητη γενικά σαν ανθρωπος από ποτέ ! Τη χάρηκα Very Happy Έτσι μπράβο, cheer up my girl ! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2653846087
υγ στην τηλεσκηνοθεσία της Ελλάδας, δεν μου άρεσαν κάποια πλάνα.
Συμφωνώ σε όλα!!! Και η Φιλανδία με συγκίνησε, θα προτιμούσα τη τίμια παρουσία τους παρά τη γελοιότητα της Σερβίας!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:33 am
HOLA έγραψε:Αλβανία και Σερβια μέσα Laughing Laughing

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Mad [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Masilnto έγραψε:Λοιπόν...
Η Αρμενία εξαιρετική. Με συγκίνησε.
Το Βέλγιο με άφησε αδιάφορο. Αλλόκοτο φάνηκε αυτό που παρουσίασε.
Με συγκίνησε λίγο και η παθιασμένη ερμηνεία του φινλανδού, τα έδωσε όλα!
Ε ΞΑΙ ΡΕ ΤΙ ΚΗ, Α Ψ Ο Γ Η Εσθονία !!!!! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2384112703
Συμπαθησα τη Ρωσίδα, που είχε τρακ πριν την εμφάνισή της.
Με συγκίνησε και η Ρουμανία.
Είχα σίγουρα μέσα τη Δανία, και έξω την Αλβανία.
Η Ολλανδέζα το προσπάθησε, αλλά δεν παρουσίασαν τίποτα. Ουτε show, ουτε καν ρουχο της προκοπης.
Last but not least, πολύ καλή η Μαρία Έλενα. Σήμερα μου φάνηκε πιο λυμένη και αυθόρμητη γενικά σαν ανθρωπος από ποτέ ! Τη χάρηκα Very Happy Έτσι μπράβο, cheer up my girl ! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2653846087
υγ στην τηλεσκηνοθεσία της Ελλάδας, δεν μου άρεσαν κάποια πλάνα.
Συμφωνώ σε όλα εκτός από την Ρουμάνια, την οποία την βαρέθηκα ελεεινά!

Βρήκα 8/10, το μόνο που μου φάνηκε γελοίο είναι η πρόκριση του Σέρβικου τσίρκου.... 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2371121551

Μάλλον μέτρησε αυτό που έλεγα χθες στο τσατ, ήταν περίπτωση Γαϊτάνας, συν το γεγονός οτι το μήνυμα της "διαφορετικότητας" είναι πολύ "ιν"
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:33 am
HOLA έγραψε:Συμφωνώ σε όλα!!! Και η Φιλανδία με συγκίνησε, θα προτιμούσα τη τίμια παρουσία τους παρά τη γελοιότητα της Σερβίας!  

+10000000
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:34 am
Η ΓΕΩΡΓΙΑ..... ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΗ Η ΜΙΚΡΑ!!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:39 am
HOLA έγραψε:Η ΓΕΩΡΓΙΑ..... ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΗ Η ΜΙΚΡΑ!!
Φυσικά! 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 71255287

Η Δανία χάρηκα που κόπηκε, παρεμπιπτόντως, άσχετο αν το τραγούδι τους δεν μου φαίνεται άσχημο τελικά!

Ο Γιαν Ούλα έχει γίνει αρσενική Σαρλότ Περέλι, δεν μπορούσε να κινήσει τους μυς του προσώπου του από τις ενέσεις! Laughing
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 2:09 am

  • Albania – Second half
  • Armenia – First half
  • Belgium – First half
  • Estonia – First half
  • Georgia – Second half
  • Greece – Second half
  • Hungary – Second half
  • Romania – Second half
  • Russia – Second half
  • Serbia – First half
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 2:11 am
Άμα είναι να σε θέλει Laughing
Η Αρμενία, το Βέλγιο και η Εσθονία ξανακληρώθηκαν στο πρώτο μισό !
Ενώ Αλβανία,Γεωργία,Ουγγαρία,Ρουμανία,Ρωσία ξανακληρώθηκαν στο δεύτερο μισό ! Razz
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 2:12 am
Gresk Einherjar έγραψε:
HOLA έγραψε:Η ΓΕΩΡΓΙΑ..... ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΗ Η ΜΙΚΡΑ!!


Η Δανία χάρηκα που κόπηκε, παρεμπιπτόντως, άσχετο αν το τραγούδι τους δεν μου φαίνεται άσχημο τελικά!

Συμφωνώ,
μια χαρά μου φάνηκε η Δανία.
Και βασικά όλες οι χώρες που κόπηκαν (εκτός από το Fyrom) μου έδωσαν την εντύπωση ότι το πάλαιψαν & έκαναν ό,τι καλύτερο μπορούσαν.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 2:17 am
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 2:24 am


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 3:28 am
Και τα δικά μου σχόλια!

Η Μαρία Έλενα ήταν πολύ καλή φωνητικά και εκφραστική! Όπως είπε ο Masilnto, ήταν η μοναδική φορά που ήταν λυμένη. Πολύ εντυπωσιακά το γαλάζιο κύμα στο δάπεδο κατά την κορύφωση και το... μάτι!  cyclops Με ενόχλησε το έντονο λευκό φως που σε κάποια σημεία κάλυπτε σχεδόν τα πάντα...τυφλώθηκα!
Τα σχόλια που έκαναν οι σανμαρινέζοι σχολιαστές ήταν πολύ καλά, είπαν ότι έχει πολύ καλή φωνή, ότι είναι πολύ όμορφη, ότι το φόρεμα της ήταν πολύ κομψό. Ήταν η μοναδική εμφάνιση που συνέχισαν να σχολιάζουν ενώ παιζόταν η κάρτα της επόμενης χώρας. Είπαν και κάτι άλλο, ότι η Ελλάδα μετά απο χρόνια που έστελνε χορευτικά και χαρούμενα τραγούδια, έστειλε επιτέλους κάτι κλασσικό.

Η Εσθονία ήταν υπέροχη! Τα πλάνα απο τις πρόβες την αδικούσαν, φαινόταν υποτονική και με είχαν κάνει να ανησυχήσω. Ένα απο τα 3 ομορφότερα τραγούδια, ερμηνευμένο άψογα! Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή και η ευρυματική παρουσίαση του κομματιού, στις πρόβες δε μου γέμιζαν το μάτι.

Η Ρωσία ήταν πολύ καλή, την είχα λίγο υποτιμήσει μέχρι τώρα. Λυπάμαι που δεν την έβαλα στη γενική δεκάδα των προτιμήσεων μου.

Η Αλβανία το ακριβώς αντίθετο με τη Ρωσία, την είχα υπερτιμήσει και κακώς την έβαλα στη δεκάδα μου. Η κοπέλα δεν το ΄χει! Ακόμη και οι σανμαρινέζοι που υποστήριζαν αυτή την "ιταλική" σύμμετοχή, είπαν ότι ακούγονταν και έδειχνε αγχωμένη.

Το τραγούδι της Φιλανδίας δε μου άρεσε απο την αρχή αλλά συμπάθησα πολύ το συγκρότημα και εκτίμησα την προσπάθεια τους. Είδατε που εκείνος που είχε πει ότι θεωρεί φαβορί την Ελλάδα, κρατούσε την ελληνική σημαία; Ο γλυκός μου. Very Happy

Η Σερβία δεν ήταν έκπληξη που πέρασε, το μόνο που με έκανε να αμφιβάλλω ήταν η παρουσίαση τσίρκο. Μια ωραία φωνή χαραμίστηκε σε ένα σκουπιδοτράγουδο. Μου έκανε εντύπωση το χειροκρότημα, ήταν το πιο δυνατό της βραδιάς.
Απο τα tweets στο κανάλι του Σαν Μαρίνο, η Εσθονία και η  Σερβία ήταν οι δυο συμμετοχές που άρεσαν περισσότερο στον κόσμο. affraid

Το Βέγιο ήταν ακριβώς όπως το είδαμε στα πλάνα απο τις πρόβες, μια κουλαμάρα και μισή. Κάνουμε βλακείες για να φανούμε εναλλακτικοί και ψαγμένοι. Φωνητικά ο μικρούλης ήταν κακός.

Το τραγούδι της Αρμενίας είναι ένας μουσικός αχταρμάς εμηνευμένο απο ωραίες φωνές. Το φόντο ένα απο τα καλύτερα του ημιτελικού.

Τα Afarlamorecominciatu θα μπορούσαν να είχαν καλύτερη τύχη με μια καλύτερη σκηνική παρούσια. Πάλι καλά που μάζεψαν το ηλίθιο χορευτικό που βλέπαμε στις πρόβες.

Η Λευκορωσία ήταν η αγαπημένη του Μαστιχούλη (απο όσα είδε ή πήρε το αυτί του μπαινοβγαίνοντας στον κήπο) οπότε δε θα πω τίποτα. green

Το κομμάτι της Ρουμανίας το ακούω πλέον ευχάριστα.

Η Μολδαβία ασχολίαστη, πήρε αυτό που της άξιζε.

Η Ουγγαρία έχει ένα τραγούδι δε με ενοχλεί αλλά δε με τρελαίνει κιόλας, με λίγα λόγια το βρίσκω αδιάφορο... όπως και την ερμηνεύτρια του.

Η Δανία ήταν και παρέμεινε το χειρότερο μου σε αυτόν τον ημιτελικό. Χάρηκα που δεν πέρασε χάρις στη σκανδιναβική μαφία. Twisted Evil

Για τη Γεωργία η γνώμη μου δεν άλλαξε... Το φόντο ήταν αρκετά εντυπωσιακό, όπως και το ζόρι της πουλάδας να μαρσάρει τραγουδήσει.

Η Ολλανδή απέσπασε καυστικά σχόλια για την εμφάνιση της απο τους σανμαρινέζους, που γενικά ήταν διακριτικοί και ευγενείς. 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 1710716985



Η σκηνή της Βιέννης δε μου άρεσε καθόλου, είναι σαν την σπηλιά του λήσταρχου Νταβέλη με φωτάκια. Mad
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 11:12 am
Mastiha έγραψε:......
Η σκηνή της Βιέννης δε μου άρεσε καθόλου, είναι σαν την σπηλιά του λήσταρχου Νταβέλη με φωτάκια. Mad
Mastiha θεά!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing
Γενικά δεν τρελάθηκα με τη διοργάνωση!
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 11:39 am
Και τα qualifications στο τέλος γρήγορα γρήγορα τα έλεγαν, χωρίς μία παύση, ένα σασπένς ρε αδερφέ!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 11:57 am
Συμφωνώ σχεδόν σε όλα με την Μαστίχα! Very Happy

Το δικό μου review του 1ου ημιτελικού:

Η Μολδαβία σκουπίδι περασμένων δεκαετιών, χάρηκα που αποκλείστηκε, κυρίως για τον τρόπο που απ'ότι φαίνεται αυτός κέρδισε τον Τελικό της Μολδαβίας.

Η Αρμενία έχει αρχίσει και μου αρέσει και σαν τραγούδι, μια από τις πιό όμορφες παρουσίες/σκηνοθεσίες της βραδιάς, της αξίζει μια καλή θέση και στον τελικό. Στην γέφυρα με το παραδοσιακό όργανο με πιάνει ένα κάτι, δεν ξέρω!

Το Βέλγιο σαν παρουσίαση ήταν "εναλλακτικό" (του κώλου) όπως και το "τραγούδι". Δεν με χάλασε που πέρασε βέβαια, αλλά με τίποτα δεν έχει φόντα για να πάει καλά. Ευτυχώς. green

Η Ολλανδέζα η τραγικότερη της βραδιάς, ενδυματολογικά, σαν στήσιμο, όλα.... κρίμα την φωνή της. Δικαίως αποκλείστηκε, το δε κόλπο με τα φωσφοριζέ γράμματα στο χέρι γελοίο.

Η Φινλανδία με συγκίνησε, και θεωρώ οτι το συγκρότημα υποστήριξε πολύ άρτια το τραγούδι. Θα τους ήθελα τελικό αντί για το Σέρβικο τσίρκο. Μαστίχα και εγώ εντυπωσιάστηκα με τον band leader που κρατούσε τη σημαία μας! Γλύκες, όλοι! Very Happy

Η Μαρια Έλενα καθηλωτική ερμηνευτικά, δεν μου άρεσε μόνο το μακιγιάζ και κάποια σκηνοθετικά πλάνα. Το φόντο θεωρώ γράφει πολύ καλά. Νομίζω πως είμασταν τοπ5 χθες! Όπως είπατε και οι προλαλήσαντες, πρώτη φορά λυμένη και μου έδινε την εντύπωση οτι ερμήνευε το τραγούδι. Καμμία σχέση με τον Τελικό της ΕΡΤ, σαν να βλέπω άλλη γυναίκα και σαν να ακούω άλλο τραγούδι!

Η Εσθονία ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, (θα έχουμε αλλαγές και στο τοπ μου Twisted Evil ) Είναι το μοναδικό τραγούδι στα 15 χρόνια που παρακολουθώ τον διαγωνισμό που την ώρα που το έβλεπα μου μπήκε σκουπιδάκι στο μάτι. green Θέλω απεγνωσμένα να πάει πολύ καλά! I love you

Το ΦΥΡΟΜ ήταν ένα χάλι απ'όλες τις απόψεις, και δικαίως κόπηκε.

Η Σερβία ήταν ένα αισθητικό αίσχος, θεωρώ οτι μέτρησε το μήνυμα της "διαφορετικότητας" στην επιτροπή και οτι το uptempo κομματι άρεσε στον κόσμο. Δεν άξιζε τελικό και δεν την ήθελα Τελικό. Θεωρώ οτι εκεί, θα πάρει την χειρότερη θέση της έβερ η Σερβία.

Η Ουγγαρία μου άρεσε, χωρις να με ξετρελλάνει. Όαση μετά το Μπογιανο-τσιρκο. Δικαίως τελικό.

Η Λευκορωσία το απόλυτο τίποτα, δικαίως αποκλείστηκε.

Η Ρωσία απίστευτα φεστιβαλική, πολύ ωραία παρουσίαση και εξαιρετική ερμηνεύτρια η Πολίνα. Πάει για μεγάλα πράγματα η μαμά Σοβιετία φέτος.

Η Δανία, το γνωστό pet των επιτροπών, αν και δεν με χαλάει σαν τραγουδάκι, χάρηκα που αποκλείστηκε, παίρνοντας εν μέρει εκδίκηση για τα τρομερά άδικα αποτελέσματα των παρελθόντων ετών. Άντε να παίρνουν σειρά και κάτι ξυπόλητες χωριάτισσες κακέκτυπα παλαιότερων νικητριών Twisted Evil

Η Αλβανία ήταν ένα χάλι από πολλές απόψεις, κρίμα για το τραγούδι. Θεωρώ πως οι επιτροπές την έσπρωξαν τελικό. Εκεί βέβαια, θα κακοπεράσει!

Η Ρουμανία δεν μου άρεσε και θεωρώ πως απλά πούλησε όσο καλύτερα και έξυπνα μπορούσε το προϊόν της.

Η Γεωργία ήταν απίστευτη, δεν ξεκόλλησα δευτερόλεπτο τα μάτια μου από την Κορακίνα (δέχθηκα σφοδρότατες επιπλήξεις από το αίσθημα για το γούστο μου, τουλάχιστον έτσι είπε green) και θεωρώ οτι με αυτήν την σκηνοθεσία πάει για μια πολύ καλή θέση στον Τελικό.

Η σκηνή μου άρεσε αρκετά, η τηλεσκηνοθεσία όχι και τόσο. Δεν ξετρελλάθηκα επίσης με την όλη διοργάνωση, μπούχτισα Κοντσίτα και βαρέθηκα τις postcard (καμμία σχέση με τις Δανέζικες πέρισυ)

Μαστίχα τελικά ισχύει αυτό που λες για τα γούστα του Μαστιχούλη, αν κρίνω την άποψή του για την Μπελαρούς (λές να βγήκε τελευταία χθες? Laughing )

Να πω πως προβλέπω οτι 11η ήταν η Δανία και 16η η Ολλανδία!

Αυτά! cheers
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 Empty Απ: 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Τετ Μάης 20, 2015 12:10 pm
Kαι κάποια συμπληρωματικά που ξέχασα χθες green

Η Αρμενία, μου θύμισε ήχο μπλουζ.
Όταν έβλεπα το Βέλγιο, θυμόμουν το βίντεο που έβαλε η Μαστίχα από τους Απαράδεκτους με τη Δήμητρα και τον Κωνσταντάν 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 2262866851
Δεν πρόσεξα αυτό που είπατε με την ελληνική σημαία και τον φινλανδό Embarassed
Μου άρεσε και εκείνο το "Γεια σου Ελλάδα!" που είπε η Μαριλένα στο τέλος Very Happy Εχθές ήταν γενικά ένας άλλος άνθρωπος. Χαιρόταν, γελούσε, το διασκέδαζε, ήταν πιο λυμένη & απελευθερωμένη από ποτέ.
Η Μποχάνα μου ήταν πολύ αγχωμένη (ειδικά στην αρχή), αλλά τέλος καλό, όλα καλά 1ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 4 1967726343
Οι ρουμάνοι λίγο το παράχεσαν με τα παιδιά. Το έβαλαν και στο φόντο, το είχαν και στο green room, είχαν παιδικές φυσιογνωμίες και στο δάπεδο κάποια στιγμή. Νισάφι πια green Το εμπεδώσαμε το νόημα του τραγουδιού !
Σε αυτό το σημείο να πω ότι ενδέχεται η Φινλανδία στη ψήφο συμπάθειας να είχε διαρροές από Ρουμανία & Σερβία (κυρίως), και λιγότερο από Αρμενία & Ουγγαρία.
Πιο ξενέρωτη ανακοίνωση των χωρών που προκρίθηκαν δεν έχω ακούσει από το 2004. Neutral
Βέβαια καταλαβαίνω ότι το έκαναν για τους ίδιους τους υποψήφιους, να μην τους τυραννούν κι άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης