The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

+18
Phil_Fog
iniseven
stskrg21
Jennoula
Jacko
space28
NoirJo
Dia
Master
liakleo
panos
jovla
merda2004
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
lol3
Masilnto
HOLA
22 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 3:08 pm
Libertus έγραψε:Πώς μπορείς να είσαι τόσο απόλυτη χωρίς να έχεις ακούσει το τραγούδι και μάλιστα από κάποια τραγουδιστρια που δεν την ήξερες καν πριν
Η διαφωνια μου ειναι στο ειδος του τραγουδιου κ οχι για την τραγουδιστρια η οποια εχει ωραια φωνη...αν ειναι στο στυλ του Βελγιου δεν προκειται να μας ψηφισουν οι αλλες χωρες αυτο λεω...εχουν μαθει την Ελλαδα σε κατι αλλο...

οσο για την φωνη της Γιαννας θες να μου πεις οτι η Φουρειρα που βγηκε 2η η η Καλομοιρα που ειχε βγει 3η ειχαν τις φωναρες???οχι περισυ η μη σκηνογραφια/σκηνοθεσια μας εκαψε καθαρα...αν ειχαμε κατι να "τραβαει" τον θεατη κανεις δεν θα προσεχε τα οποια λαθη..εχω ακουσει την Τερζη πολυ παλιοτερα βεβαια να τραγουδαει ζωντανα σε εκπομπη και μονο απο την μουσικη καταλαβαινες οτι δεν ηταν cd...δεν μπορει σε μια νυχτα να ξεχασε να τραγουδαει....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 3:20 pm
Ο κυβος ερριφθη για Κατερινα Ντουσκα λοιπον!!! Αντε να δουμε τι θα δουμε και πανω απο ολα τι θα ακουσουμε...


Καλη επιτυχια να ευχηθω εστω κι αν διαφωνω με το στυλ τραγουδιου που θα πει,γιατι πολλες κατραπακιες τρωμε τελευταια σαν χωρα και δεν παει αλλο!!!!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 3:25 pm
Δεν πειραζει ηρθε η ωρα να μας μαθουν κι απ την αλλη. Επισης; ποτε εως τωρα δεν στειλαμε ποιοτικο ξενο τραγουδι. Κατι ποπ της συμφορας σαν της Ντεμυ στελναμε η κατι βαρετες μπαλαντες περασμενων δεκαετιων. Τωρα μας δινεται ευκαιρια να στειλουμε κατι πραγματικα καλο και θα δουμε πως θα παει. 

Τωρα συγκρινουμε τη Φουρειρα και την Καλομοιρα που φανηκε οτι ειχαν ριξει τη δουλεια της ζωης τους με την Γιαννα που πηγε Λισαβονα παντελως απροετοιμαστη; και οχι, για να πεις ενα ποπ δε χρειαζεται να εχεις φωναρα. Αλλα πραγματα χρειαζονται. Για να πεις ομως ερμηνευτικο τραγουδι χρειαζεται να εχεις φωνη κρυσταλλο. Και η Τερζη δεν την ειχε. Δεν ξερω ποτε και που την ειχες δει στην τηλεοραση να τραγουδαει καλα, στη Γιουροβιζιον ομως κλειναμε τ αυτια μας. Φετος ειμαι πολυ αισιοδοξος οτι 2 πραγματα θα εχουμε να περηφανευομαστε. 1. Δε θα εχουμε αταλαντο ερμηνευτη. 2. Δε θα εχουμε ηλιθιο τραγουδι, οπως το 2017 πχ.


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 7:11 pm
Πάντως ο Leon of Athens, που είναι κολλητός της φίλος, έκανε like στην ανακοίνωση του OGAE στο ig, συνεπώς νομίζω ότι είναι 100% σίγουρο και απλά περιμένουμε το δελτίο τύπου της ΕΡΤ.

Ρε Κατερίνα, πείσε τον να πάει αυτός του χρόνου!  Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 4037559606 Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 4037559606 Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 4037559606 Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 4037559606

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 9:05 pm
Είναι οριστικό και επίσημο.
Η Κατερίνα Ντούσκα θα εκπροσωπήσει φέτος την Ελλάδα !
Αναμένουμε εντός ημερών την ανακοίνωση της ΕΡΤ.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:09 pm
Libertus για να κλεισουμε το θεμα της Γιαννας μιας και φετος θα εχουμε Κατερινα στο eurovisionομενου το βιντεο που ειδα υπαρχει στο tube....τραγουδα το "απιστευτο" στην εκπομπη της Μενεγακη....το πετυχα περισυ τυχαια και ειναι απο εκπομπη καποια χρονια πριν....
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:35 pm
Φυσικά και να το κλείσουμε (βέβαια, δεν το άνοιξα εγώ green ), περσινά ξινά σταφύλια άλλωστε. 

Δεν ισχυρίζομαι ότι πρέπει να μας πάρει η χαρά, εξάλλου μην ξεχνάμε ότι δεν ξέρουμε καν το τραγούδι, πώς να κρίνουμε, σε μια πρώτη φάση,αν δεν ακούσουμε τη συμμετοχή μας;

Back on topic, το Κατερινιώ άρχισε να ακολουθεί και το poulopoulaki στο IG, επομένως είναι ηλίου φαεινότερο ότι η συμφωνία με την ΕΡΤ έχει κλείσει.


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:44 pm
Ελπιζω το Πουλοπουλακι φετος να δινει καμια πληροφορια της προκοπης γιατι περισυ μας επρηζε ανευ λογου!!!!!!!περισσοτερα ξερατε εσεις τα παιδια του φορουμ απ οτι αυτος και δεν ειναι κοπλιμεντο την αληθεια λεω.....
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:45 pm
Λεγεται οτι θα το γραψει η ιδια παντως,νομιζω καλυτερα
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:49 pm
lol3 έγραψε:Λεγεται οτι θα το γραψει η ιδια παντως,νομιζω καλυτερα
Αυτο διαβασα κ εγω...και επειδη δεν το εχω καθολου με το στυλ τραγουδιων της οταν με το καλο βγει το τραγουδι θα προτιμησω να διαβασω τις δικες σας κριτικες απο το να κρινω η ιδια γιατι σιγουρα θα κρινω λαθος  Wink
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:49 pm
Εγώ πάλι ξέχασα τον κωδικό μου (ξανά) και δεν μπορούσα να μπω να γράψω τα νέα τόσες μέρες!   Rolling Eyes

Βρίσκω την επιλογή της Ντούσκα πολύ καλή. Φεύγει απο συνταγές, είναι κάτι φρέσκο, διαφορετικό από όσα στέλνουμε, έξω από συνταγές, αυθεντικό και αφορά τους πάντες και όχι μόνο εμάς. Μένει να δείξει ότι μπορεί να σταθεί πάνω στη σκηνή της Γιουροβίζιον - που αν τη φοβηθείς έστω και λίγο, σε έχει καταβροχθήσει δίχως έλεος.

Οι πληροφορίες μου είναι ότι το κομμάτι θα επιλεχθεί από τραγούδια που ήδη η ίδια έχει γράψει και δεν θα υπάρξει σύνθεση ειδικά για τον διαγωνισμό, κάτι που επίσης βρίσκω καλό, διότι γενικά οι "συνταγές" αποδεικνύονται συνήθως καταστροφή. Γενικά αισιοδοξώ και μακάρι να μην χαθεί ως ευκαιρία, θυμίζω ότι η Ελλάδα θα βρίσκεται εκείνη τη περίοδο όπως όλα δείχνουν σε προεκλογική περίοδο και η ΕΡΤ θα έχει ως πρώτο μέλημα την προβολή του ΣΥΡΙΖΑ των κομμάτων.

Μικρό update και για Κύπρο, το τραγούδι ηχογραφήθηκε πλέον με τη φωνή της Τάμτα, η σκηνική παρουσία είναι έτοιμη σχεδόν ως γενική ιδέα και από πάρα πολύ καλά πληροφορημένη πηγή μαθαίνω ότι θα είναι περισσότερο "κινηματογραφική - καλλιτεχνική" και λιγότερο dance τύπου Fuego. Σκοπός της αποστολής της Κύπρου είναι να φτάσουν στο Τελ Αβιβ έχοντας περίπου το 95% της σκηνικής παρουσίας έτοιμο όπως και πέρυσι (η Σάσα δουλεύει με storyboards, που αναλυτικά δίνουν την αλλαγή πλάνου από κάθε κάμερα με ακρίβεια χιλιοστού του δευτερολέπτου) και να δουλέψουν εκεί μόνο διρθώσεις στα εφέ και τα φώτα.

Θυμηθείτε τα λόγια μου... μάλλον δεν θα δούμε μία Τάμτα  Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 3612123389
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:54 pm
impressedguy έγραψε:
Θυμηθείτε τα λόγια μου... μάλλον δεν θα δούμε μία Τάμτα  Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 3612123389

Kάτι μου θυμίζει αυτό που λες...
Σπόιλερ:
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 14, 2019 11:55 pm
Εγώ πάλι, που είμαι φύσει αισιόδοξος άνθρωπος, θυμήθηκα την Ιβετάρα... green


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 12:00 am
impressedguy έγραψε:Εγώ πάλι ξέχασα τον κωδικό μου (ξανά) και δεν μπορούσα να μπω να γράψω τα νέα τόσες μέρες!   Rolling Eyes

Βρίσκω την επιλογή της Ντούσκα πολύ καλή. Φεύγει απο συνταγές, είναι κάτι φρέσκο, διαφορετικό από όσα στέλνουμε, έξω από συνταγές, αυθεντικό και αφορά τους πάντες και όχι μόνο εμάς. Μένει να δείξει ότι μπορεί να σταθεί πάνω στη σκηνή της Γιουροβίζιον - που αν τη φοβηθείς έστω και λίγο, σε έχει καταβροχθήσει δίχως έλεος.

Οι πληροφορίες μου είναι ότι το κομμάτι θα επιλεχθεί από τραγούδια που ήδη η ίδια έχει γράψει και δεν θα υπάρξει σύνθεση ειδικά για τον διαγωνισμό, κάτι που επίσης βρίσκω καλό, διότι γενικά οι "συνταγές" αποδεικνύονται συνήθως καταστροφή. Γενικά αισιοδοξώ και μακάρι να μην χαθεί ως ευκαιρία, θυμίζω ότι η Ελλάδα θα βρίσκεται εκείνη τη περίοδο όπως όλα δείχνουν σε προεκλογική περίοδο και η ΕΡΤ θα έχει ως πρώτο μέλημα την προβολή του ΣΥΡΙΖΑ των κομμάτων.

Μικρό update και για Κύπρο, το τραγούδι ηχογραφήθηκε πλέον με τη φωνή της Τάμτα, η σκηνική παρουσία είναι έτοιμη σχεδόν ως γενική ιδέα και από πάρα πολύ καλά πληροφορημένη πηγή μαθαίνω ότι θα είναι περισσότερο "κινηματογραφική - καλλιτεχνική" και λιγότερο dance τύπου Fuego. Σκοπός της αποστολής της Κύπρου είναι να φτάσουν στο Τελ Αβιβ έχοντας περίπου το 95% της σκηνικής παρουσίας έτοιμο όπως και πέρυσι (η Σάσα δουλεύει με storyboards, που αναλυτικά δίνουν την αλλαγή πλάνου από κάθε κάμερα με ακρίβεια χιλιοστού του δευτερολέπτου) και να δουλέψουν εκεί μόνο διρθώσεις στα εφέ και τα φώτα.

Θυμηθείτε τα λόγια μου... μάλλον δεν θα δούμε μία Τάμτα  Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 3612123389
1) μ αρεσει το "σβησμενο" σου  green green green
2) η Ταμτα σε ολογραμμα????  Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 3261839802
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 1:19 am
Συνεντευξη της φετινης μας εκπροσωπου...την ιστοσελιδα προσεξτε  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] 

 http://www.avgi.gr/article/10973/9148409/katerine-duska-otan-echeis-eury-phasma-akousmaton-eisai-pio-anoiktos-demiourgika
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 1:31 am
Έχει δώσει κι αλλού πάρα πολλές συνεντεύξεις, δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα...

Ενδεικτικά :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Σε αυτήν τη συνέντευξη δηλώνει πως ο νέος της δίσκος, από τον οποίο θα προκύψει το τραγούδι για τη Γιουροβίζιον, είναι διαφορετικός από τον προηγούμενο "αρκετά έως πολύ. Νομίζω πως θα είναι μια δουλειά πολύ πιο εξελιγμένη. Σίγουρα, θα δικαιολογεί το χρονικό διάστημα ανάμεσα στους 2 δίσκους. Είναι πιο τολμηρός, με  μεγαλύτερη συνοχή και παραγωγή σύγχρονης ποπ", ενώ τα ακούσματά της τον τελευταίο καιρό είναι Lykke Li, Kombra και Lorde (καλά το πας, Κατερίνα!!!!!)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 9:01 am
Δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα απλα αν ειχε επιλεχθει να παει με αλλη κυβερνηση στα πραγματα το να δωσει συνεντευξη στην Αυγη δεν θα ηταν κατι ιδιαιτερο....τωρα οπως ειναι τα πραγματα εχει μια ιδιαιτεροτητα το θεμα....αυτο ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο!!!!

οι συνεντευξεις της οι αλλες που εβαλες δεν εγιναν σε κυβερνητικη εφημεριδα....
Και τελικα κατι εχεις μαζι μου μπαινω να σχολιασω και εισαι πνευμα αντιλογιας....Νομιζα πως μπορω να γραφω την οποια γνωμη μου σε οτι μου κανει εντυπωση αν οχι δεν ξαναγραφω δεν υπαρχει προβλημα.....
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 6:09 pm
Γιατί να έχω κάτι μαζί σου, σε ξέρω προσωπικά μήπως; 

Σε δημόσιο φόρουμ είμαστε, διάλογο κάνουμε. Απλά τυγχάνει να διαφωνούμε. Ούτε φυσικά νομίζω σε εμποδίζει κανείς να εκφέρεις τις απόψεις σου. 

Για να ευθυμήσουμε λιγάκι, η Polymusic πρότεινε στην ΕΡΤ τη Νάταλι Θάνου, επειδή, μεταξύ άλλων, η Σερβική καταγωγή της θα βοηθούσε στο να αλιεύσουμε ψήφους από τις χώρες της πρώην Γιουγκοσλαβίας. #dead.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 7:13 pm
Libertus έγραψε:
Για να ευθυμήσουμε λιγάκι, η Polymusic πρότεινε στην ΕΡΤ τη Νάταλι Θάνου, επειδή, μεταξύ άλλων, η Σερβική καταγωγή της θα βοηθούσε στο να αλιεύσουμε ψήφους από τις χώρες της πρώην Γιουγκοσλαβίας.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 2437130571 Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 2437130571 Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 2437130571 Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 2437130571 Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 2437130571
green green green green green
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 9:18 pm
edit

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Μαρία Κουφοπούλου έγραψε:«Το τραγούδι θα μας κάνει να λικνιζόμαστε και να είμαστε υπερήφανοι»!

Χμ...


lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 10:18 pm
Δεν μπορω να πω οτι σκιαγραφει και απολυτως τραγουδια της Ντουσκα με αυτα που λεει,το λικνιζομαστε ας το δεχτουμε γιατι δεν λεει και οτι θα χορεψουμε αλλα το να ειμαστε περηφανοι ελπιζω να μην εννοει παλι με την εννοια την περσινη,τραγουδι σχετικο με την πατριδα,το εθνος,την προσφυγια κτλ αλλα με την ευρυτερη εννοια οτι θα ειμαστε περηφανοι λογω της κομψοτητας της συμμετοχης μας
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 10:30 pm
Τι καταλαβατε ρε παιδια????θα ειναι χορευτικο γιατι λικνιζεσαι στο χορευτικο....ελπιδοφορο αυτο...λετε να πει κανενα "πειραγμενο" εθνικ????
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 10:45 pm
Το infe δε με τοσες ειδησεις για την Ελλαδα και δεν εχουν βαλει τιποτα στην σελιδα τους....τοση μεγαλη εχθρα εχουν οι δυο σελιδες????
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 10:45 pm
Αποκλείεται να είναι έθνικ, δεν είναι το στιλ της καθόλου. Επίσης, συμφωνώ, έχει διαφορά το "χορεύω" από το "λικνίζομαι". Τυπικά, και με το Slow λικνίζεσαι λιγάκι αν τ' ακούσεις σε κάποιο μπαρ, βρε αδερφε!  Very Happy

Βέβαια, αν προσέξετε τη δήλωση που έκανε για το νέο της άλμπουμ, το λέει ξεκάθαρα : είναι αρκετά έως πολύ διαφορετικό από την προηγούμενη δουλειά της. Αυτό, το είδα να το επιβεβαιώνει και κάποιο άτομο, που ισχυρίζεται ότι η Ντούσκα έπαιξε στις τελευταίες της συναυλίες κάποια από τα καινούργια της, ακόμα ακυκλοφόρητα, κομμάτια. Κάποιοι δηλαδή, ίσως και να έχουν ακούσει τη συμμετοχή μας.  green

Επίσης τα τωρινά ακούσματα της, όπως η ίδια λέει (Lykke Li, Lorde) κινούνται ξεκάθαρα σε πιο ποπ δρόμους.

Ελπίζω, πάντως, να μην έχει εγκαταλείψει τελείως τις soul/jazz επιρροές της. Τι να πω, δεν ξέρω τι να πρέπει να περιμένουμε.


lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2019 (Επέλεξε τραγούδι)

Τρι Ιαν 15, 2019 10:51 pm
Θα τολμουσα να πω οτι ισως να της προτειναν να ενσωματωσει και εθνικ στοιχεια,αλλα δεν μου κολλαει καθολου μα καθολου με  το στυλ της
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης